Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123651) Sipi- válasza Jahno (#123633) üzenetére


Sipi-
tag

Ez az utca már annyira bent van a nagyobb utaktól, hogy nem éri meg bekavarni rá.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123652) Sipi- válasza blueboi69 (#123621) üzenetére


Sipi-
tag

:DD
Onnan még meszzebb lenne eljutni a 13. kerületbe reggel a gyereknek a suliba. És metró sem megy felétek, hogy délután haza tudjon jönni.
De majd pár év múlva :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123653) Jahno válasza Sipi- (#123652) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán mikor Pestre járnak buliba meg csavarogni, akkor izgulhatnak. Bár ismerősi körben egyre magasabbra teszik a lécet, Berlin, Amsterdam lett a vidéki kirándulások célpontja. Legfeljebb ott is maradnak iskolában :DD

Most odahaza szembesültem ilyesmikkel, hogy 50 kilométeren belül tényleg semmi nincs, így kicsit elgondolkoztam rajta. Jó, erdőbe ki lehet menni, de azon kívül van a falu és kész. Minden erősen Pest-központú, ott falun egy mozit sem bírnak fenntartani, de már időnként télen alakul a jégpálya. Kiállítások, múzeumok, bármiféle szórakoztató egység csak Pest felé.

(#123654) blueboi69 válasza Sipi- (#123652) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mindig csak a kifogások :D

(#123655) blueboi69 válasza Jahno (#123653) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt én is pont így gondoltam, amíg pesten laktam :)
Jó, azt aláírom, hogy itt a környéken erősen autóra kell támaszkodni a közlekedést illetően.

Bár egy korábbi csapatvezetőm, akit te is ismersz itt Agárdon, neki sztem a mai napig nincs se jogsija se autója, megold mindent bringával és vonattal.

(#123656) Sipi- válasza blueboi69 (#123654) üzenetére


Sipi-
tag

Céges helikopter, pilótával, üzemanyagkártyával, a háztól nem messzire kialakított leszállóhellyel :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123657) Jahno válasza blueboi69 (#123655) üzenetére


Jahno
őstag

Megoldja, de oda kifejezetten közel van Pest. Jönmegy a vonat, Főtérre kocsmába sokszor előbb leérek a melóhelyemről, mint ha helyette hazamennék. Ezt többször teszteltem :-D Meg arra is emlékszem, mikor éjjel viharban vitte gyereket bicajjal Fehérvárra ügyeletre...

Nekünk mikor most volt egy fél napunk, megnéztük az Álmok álmodói kiállítást, meg ezt-azt. Gödöllőről már legalább 3 órád elmegy csak az odavissza utazással, ami még erős pesti agglomeráció. Persze mi még Pesten belül sem mindig jutunk el mindenhova és mindenre, de igyekszünk (:-

Nálam helyi erőknek lett volna igénye ilyesmikre, szóval nem én találtam ki, de pld. ott volt az Etele Plázában a robotos valami, belefutott gyerekkel a reklámjába és nagy levegőt vesz, mert vonatjegy sem kevés kredit, mellé nettó 4 órája elmegy csak a vonatozással. És akkor még nem sötét Borsod túlvégéről indulnak, ahonnan egy nap alatt meg sem tudsz rendesen fordulni vagy nem jár a vonat, késik, hat átszállás.

(#123658) Bujdy81 válasza Sipi- (#123641) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezt nem tudom, honnan szeded, mert én anno a tetejét eleve otthon hagytam aznap...

(#123659) Grillo válasza Phülöp (#123628) üzenetére


Grillo
senior tag

Ráadásul a Norton Commando soha nem volt chopper.

(#123660) Sipi- válasza Bujdy81 (#123658) üzenetére


Sipi-
tag

Ohh, bocsánat. Akkor a bukókeret védett meg?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123661) -NoVa- válasza Sipi- (#123660) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg az, hogy ő maga bukott, mint remélhetőleg hamarosan Orbán. Emlékeim szerint mondta, hogy látta/hallotta valahol, hogy illik adott jellegű kabrióban lebukni boruláskor, és inkább heverészett, miközben a kocsi leparkolta magát automatikusan. Statisztikailag bevált.

(#123662) eattila válasza -NoVa- (#123661) üzenetére


eattila
csendes tag

Hópfuli!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123663) Jahno válasza -NoVa- (#123661) üzenetére


Jahno
őstag

Egy mérés nem mérés :-D

Nekem meg úgy néz ki, hogy megadta magát a csomagtér zárja. Nyaff.

(#123664) Sipi- válasza Jahno (#123663) üzenetére


Sipi-
tag

Én meg bejelentettem hivatalosan mindenkinek, hogy felmondtam :DD(több, mint 7 év után) December 1-el új meló :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123665) Jahno válasza Sipi- (#123664) üzenetére


Jahno
őstag

Csináltok amit akartok, már közvetlen közöm nincs a kilépőpapírjaitokhoz :-D

(#123666) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#123664) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én már többször felmondtam, de mindig megkínáltak egy nagyobb összeggel. Már 16 éve ismétlődöen :)

[ Szerkesztve ]

(#123667) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#123666) üzenetére


Sipi-
tag

Itt is hirtelen lett volna pénz, kb. 3-szor annyi emelés, mint amennyit tavasszal emeltek 3 év után. Már csak ezért sem akartam maradni, mert egyébként meg évek óta azt hallgatom, hogy én mennyire túl vagyok már így is fizetve...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123668) eattila válasza Sipi- (#123667) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez mi genyo duma. Ha tul vagy fizetve tegyenek ki vagy csokkentsek. Ha meg nem teszik egyiket sem akkor pont annyit fizetnek mint amennyit szerintuk ersz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123669) Jahno


Jahno
őstag

Na, ezek nem annyira bürokraták, mint a MET, oszt lehet poénkodni:

(#123670) zetor2000 válasza Phülöp (#123623) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na jó, de nálatok kérdezik meg az embert, hogy mit csinált a november 30-ról március 1-re virradó éjjel... :D
Itt azért kicsit több a napsütéses órák száma, és a beesési szöge is ideálisabb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123671) zetor2000 válasza fatpingvin (#123650) üzenetére


zetor2000
senior tag

Annyira ismerem, hogy a "tálcást", meg a "rekeszest".
Nekem is ez a 2 kedvencem. A hordós se rossz, csak azt macerás vinni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123672) zetor2000 válasza Jahno (#123618) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a Terminal Danger elég hallgatható.
S8at jegyeztem. Ha minden jól megy, év végén már nem akarok melóhelyre menni. Sőt... lehet, már nem is kéne, mert van még pár nap szabi / túlóra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123673) Jahno válasza zetor2000 (#123671) üzenetére


Jahno
őstag

Bemmeg, múltkor mikor le voltam sápadva és gyenge pillanatomban rábólintottam egy kevertre, azt nem is értettem, de a következő négy is jól esett, mikor felkeltem :DD

(#123674) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#123666) üzenetére


Jahno
őstag

Én olyat is hallottam valakitől, hogy év végén becsukják a boltot, mert rezsicsökkentenek, de azért informatika nem állhat le, szóval most kötelezően kiírtak valakit szabira, ami január 6ig elfogy, de azért 1-2 napot bent kell lenni úgy szoldaritásos, "majd megoldják" jelleggel, hogy ne legyen fennakadás a bit- és amperáramlásban.

(#123675) Jahno válasza zetor2000 (#123672) üzenetére


Jahno
őstag

És van új albuma, szóval meglepetés lesz, amúgy minden jó, majd iszunk. Persze a saját szervezés része megint lófasz, de az már nem zavar :-D

Elvi terv, hogy egy nagy színpados egész estés a buli, eddig 3 DJvel. Kistermet megkapjuk kockulósnak. Az majd mindenkinek ott fog leesni, hogy nincs asztal, akkor majd a kocsiból elővarázslok 3 összecsukhatót, ami nyilván kevés, de következő decemberig szívni tudom a vérüket és mindent is megpuccsolni, mikor is 2023ban (ha megérjük) szintén beszopjuk ugyanezt :DD

Még ki kell találnom, hogy jövő szombaton mivel kaszálom el az egyesületi megalakulást és kész is vagyok, nyáron mehetünk a Haller utcai kempingbe veretni.

(#123676) zetor2000 válasza Jahno (#123675) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lidlben most van akcióban 3db asztal egy csomagban, amolyan fasza alu kempingasztalnak tűnik, régebben erősen elgondolkodtam, hogy kéne venni, pl. tapétázáshoz jól jönne, de aztán tele a pinyó ilyesmikkel, szóval elmaradt.
De itt nálunk még van/volt délután 3-4 ilyen pakk. Ára ~25E Ft, vagy annyi se. A 3 db-é.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123677) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#123674) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálunk a péntekeket be nem járós napnak nyilvánították, hogy ne kell kelljen aznap és a hétvégére fűteni. Mondjuk én már évek óta nem járok be. Rajtam sokat spórolnak.

(#123678) Phülöp válasza zetor2000 (#123617) üzenetére


Phülöp
addikt

Előjáték

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123679) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123680) Jahno válasza zetor2000 (#123676) üzenetére


Jahno
őstag

Á, nekem nem kell, oldják meg ésvagy. Éppen elég lesz a vasakat vinni, mert most akkor nőtt a mennyiség, ha külön terem lesz.

Asztalokból haver gyúr saját szettre (FMKban és pár helyen teszteltük) mert komolyabban nekiállt országot járni és úgy néz ki, hogy ez mindenhol megugorhatatlan probléma aztán kockázható méretre gyúr:

Ebből van pár méret, 2 munkaállomásnak pont jó.

(#123681) zetor2000 válasza Phülöp (#123678) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köcce! :R

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123682) Bujdy81 válasza -NoVa- (#123661) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Meg az, hogy ő maga bukott, mint remélhetőleg hamarosan Orbán."

Nekem csak a hátizsák és a telefon ömlött a fejemre az esőn kívül, neki, remélem, egyéb foshalom is fog. :DD

A többi stimmel. Elfeküdtem oldalra. Jó döntés volt, a szélvédő keret és a fejtámla között kb. 8 cm maradt....

(#123683) Phülöp válasza Bujdy81 (#123682) üzenetére


Phülöp
addikt

8 centibe aránylag kevés Bujdy fért volna be, úgyhogy jól döntöttél.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123684) eattila válasza Bujdy81 (#123682) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a lényeg, hogy után fel tudtál ülni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123685) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123686) Phülöp válasza -NoVa- (#123685) üzenetére


Phülöp
addikt

Ijjj

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123687) eattila válasza -NoVa- (#123685) üzenetére


eattila
csendes tag

Concrete :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123688) qnadam válasza -NoVa- (#123685) üzenetére


qnadam
veterán

buttplugs

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123689) Phülöp válasza qnadam (#123688) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez azért eléggé nem jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123690) npera


npera
újonc

Ahogy bringázok körbe a faluban több helyen érezni, hogy a nagy zöld átállásban (nyírjuk ki az atomerőműveket és legyen szélkerék, ami miatt agyhalott szintre ment fel az áram ára) egyre többen fűtenek fával.

Ez egyrészt hangulatos, mert kis mennyiségben a füst kellemes, de ahogy állnak át fatüzelésre a családi házakban úgy fog romlani a levegő minősége.

A zöld khemírek ezzel adtak a sz@rnak egy újabb pofont, mert ameddig mindenki elektromosan fűtött (akár radiátorral, akár valamilyen hőpunepával), addig nem volt szűretlen füstölés fűtési céllal. Remélem lassan a svédek is rájönnek, hogy nem csak a fa és a pellett ég, hanem a használt abroncs, meg a kábelek szigetelése is. Csak a fantázia szab határokat.

(#123691) Phülöp válasza npera (#123690) üzenetére


Phülöp
addikt

Én szeretek fával fűteni. Jövőre azért felugrik egy hőpumpa, ha úgy jön ki a zsákmány.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123692) blueboi69 válasza Phülöp (#123691) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is azt néztem, hogy begyújtáskor van némi füst, de ha megfelelően ég és adagolom a szép száraz fát, akkor nem is látni a kéményből semmilyen füstöt.

Offset grillnél ugyanez, max amikor rakok rá új fahasábot, akkor kicsit befüstöl, ilyen kékes füstttel, aztán annyi.

De sajnos sokan mindent is bedugnak a kályhába, ami éghető. Kiváncsi leszek nálunk hogy változik majd most a helyzet. Eddig nem volt télen füst (legalábbis a mi városrészünkön), de most már egyre több kéményből látok füstöt jönni nappal. Mi még csak néha 1-1este begyújtunk.

(#123693) Phülöp válasza blueboi69 (#123692) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk kb. 2-2.5 órát megy a cserépkályha reggel/délelőtt, de még késő este se szívesen teszem rá a kezem az oldalára, olyan forró. Annyi, hogy amint leég a tüz, már zárjuk is el a kéményt, hogy ne tudjon kihűlni a kürtőn keresztül se.
Száraz nyírfával etetjük, gyakorlatilag gyújtós se kell alá, mert annak a kérge könnyen lángra lobban.
Ha jön a rendes tél, akkor persze hosszabban megy majd a fűtés, de akkor se teszünk rá autógumit...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123694) Bujdy81 válasza blueboi69 (#123692) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pákozdon már van, hogy vágni lehet a füstöt. A helyzet romlani fog, mert a szelektív gyűjtőpontokon látszik, hogy egyre kevésbé tesz le ott bármit a lakosság, ami éghető... :(

(#123695) Samott válasza blueboi69 (#123692) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem npera kollega el se tudja kepzelni svedorszagbol hogy mi megy itt videken. A szukseg nagy ur, es iden nagy a baj. Mert az is faval fut a megemelt gazar miatt aki eddig nem. Igy a legszegenyebbeknek ki tudja milyen fa, vagy barmi mas jut. Meg fogunk fulladni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123696) Phülöp válasza Samott (#123695) üzenetére


Phülöp
addikt

handras

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123697) Bujdy81 válasza Phülöp (#123693) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

OK, de Ti megtehetitek. Ellenben itt tényleg sok százezer ember lesz, aki hirtelen lecsúszik! :(

Gondolj bele egy tanár+gépkezelő esetére, akiknek a bére emelkedik 0+15%-ot, miközben az élelmiszer rezsi 60%-ot nő, a gáz/villanyszámla meg még többet...

Szerintem tavasz elejére tele lesz a net olcsó cuccokkal, amit kénytelen lesz a tulaj eladni. Akár pl. egy jó objektív, vagy országúti/időfutam bicaj is lehet a zsákban... :(

(#123698) blueboi69 válasza Phülöp (#123693) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na igen ez a cserépkályha előnye, hogy tartja is a meleget, de azt a hőt átadni is kell, szóval lehet el is tüzelsz több fát, mire az nulláról átmelegszik. Nálunk ha elalszik a tűz, azt elég hamar érezni, de a ház azért tart meg a hőből.

Kandallónál a füstkivezető csonknál van egy szelep, azt tüzelés közben is el kell zárni (sosem zár teljesen mert kisebb a szelep, mint nyílás, szándékosan), de így kevesebb meleg távozik eleve. Lehet, hogy a kályha nálatok teljesen ki van hülve, akkor több idő/fa, mire átmelegíted, itt meg azonnal dől belőle a meleg. Szerintem még valami ventilátort is teszek a kivezetőnyílásokhoz.
Az a fahasáb méret amit szoktál mutatni, abból 2-3db itt elvan 4órán át. 1-et feldarabolok kisebbekre gyújtósnak, utána már csak 1-2nagyobb kell, amit bedobok, aztán szépen kicsi lángon elvan és meglepően sokáig adja a meleget. Persze nincs nagy lángja, éppenhogy csak. Egyelőre így csináltam, nemtudom ez így optimális-e.

(#123699) Bujdy81 válasza Phülöp (#123696) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem néztem végig, mert nem bírom a csávó stílusát, de az első pár percben tök igaza van.
Csak amikor azon kell dönteni, hogy vagy büdöset/károsat fűtesz, vagy nem fűtesz, akkor fogsz fűteni... :(

(#123700) Bujdy81 válasza blueboi69 (#123698) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi még egyelőre klímával fűtünk. Sajnos az a para, hogy a csajok hisztiznek, hogy ha nem megy a fűtés, nem száradnak a törcsik és naponta fürdik/zuhanyzik 4-6 ember, ott termelődik nedves törcsi...

Ha végre ideér a napelem bővítés, akkor lehet, hogy pattintok egy hőszivattyút a medencéhez... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.