Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123901) Jahno válasza npera (#123898) üzenetére


Jahno
őstag

Én most más híreket követek, autókról max. dec 1 után beírok egy sort, aztán megint kussolok :C De történt még pár apróság a héten ugye, visszhívástól a duzzogásig.

(#123902) Jahno válasza Vodike (#123896) üzenetére


Jahno
őstag

Kell ez így pár havonta, ha már a farsang nem egészen ilyenre adja ki és vidámballagás meg nem mindenki területe.

Én is előástam amit lehet, Tumor kölkök szerintem még 2 hét múlva is kifestve mennek óvodaiskolába:

(#123903) blueboi69 válasza Vodike (#123899) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(

(#123904) Samott


Samott
addikt

Szakember (de tenyleg).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123905) fatpingvin válasza Samott (#123904) üzenetére


fatpingvin
őstag

baszki mintha egy emberi kezet néznék... a gépkar mozdulataiban ugyanúgy megvannak azok az apró bizonytalanságok mint amikor valaki a saját kezével dolgozik valami ilyesmit, de az irányítás emellett annyira profi mintha csak a saját karját mozgatná.

le a kalappal. az meg külön aranyos volt ahogy azzal a többmázsás gépkarral szépen lerakta a földbe szúrt lapátot, illetve kipakolta a bójákat.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123906) npera válasza Vodike (#123899) üzenetére


npera
újonc

Nagyon jól tetted, maximálisan támogatom a dolgot.

Én ma vittem asszonyt jógára és a belvároson átszelő gyorsforgalmira próbált felhajtani fordítva egy nő egy 6-os Golffal. Gyors szaggatott mintával dudáltam rá és mutattam neki, hogy egyirányú visszafelé. Szerencsére megértette és megfordult.

Utána hazafelé egy egyébként 50-es korlátozású, de az én megítélésem szerint biztonságosan inkább 30-al használható kis surranó utcában (ki lehet vele kerülni egy dugósabb szakaszt) haladtam. Bekanyarodott elém egy motoros abszolút mellőzve a jobbkezet. Egy nagypapa volt unokával a háta mögött valami régebbi "chopper" motoron (talán Virago). Amikor már előttem volt, akkor eszmélt, hogy mekkora hülyeséget csinált és rángatta a kormányt ijedtében (én addigra már álltam biztonságos távolságban, mert időben fékeztem). Utána jött a fia másik motoron és az arcán ott volt az összes érzelem. Arra gondolom, hogy grószfater ma vitte utoljára utasként az unokát...

Páran átvágtak a piroson úgy, hogy mikor nekünk zöld, akkor még 3 autó megy keresztbe, ez itt már gyakorlatilag az új normális :(

Teljesen megszűnt a közlekedési morál sajnos.

(#123907) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi. Az ág is húz. Ma kijutottam repülni, vittem az 1S 3" fogpiszkálót, meg a 2S hasonlót. Az 1S kamerája (Caddx Ant Lite) álltában megadta magát, atom sötét a kép és kábé 2 perc után kezd magához térni a fényerő. Nem normálisra áll vissza, de akkor már majdnem látni vele.

Szerintem kiműtöm, aztán megy a helyére a RunCam Atom, ami olyan picit, hogy kell neki egy külön TPU kis keret, hogy a BeeBrain canopyban ne lötyögjön.

(#123908) Phülöp válasza Samott (#123904) üzenetére


Phülöp
addikt

tökéletes

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123909) Jahno válasza npera (#123906) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, majd idézek. Ismerős arrafelé költözött és első napi sokktól (gondolom én) azt írta, hogy a svédek milyen jópofa kedves arcok. Lehet valami lehúzós arabkeleti szektát talált meg :C

(#123910) zetor2000 válasza Jahno (#123894) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a flipper működik? Mert akkor kàbé egy vagyont ér…

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123911) qnadam válasza zetor2000 (#123910) üzenetére


qnadam
veterán

majd ha kigurította lomtalanításra, addig nem

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123912) Sipi- válasza Vodike (#123896) üzenetére


Sipi-
tag

Én sem rajongok érte, de itt a társasházban van néhány nagyon lelkes szülő, akik durván tolják a szervezést. Volt már előre minőségi plakát sok helyen (de nem az A4-es lapra felhányunk pár mondatot és kinyomtatjuk otthon, hanem rendes nyomdaipari, minőségi munka), szervezett tökfaragás, délután több állomás cukorkagyűjtésre, udvar kivilágítva, apró részeletekre is figyelve (pl. 9 3/4es vágány felirat alatt egy tolikocsi dobozokkal, stb.) Sok szülő is komolyan gondolta a beöltözést, mi nem igazán. Meg a mi gyerekeink eléggé felfelé lógnak ki az itt lakó gyerekek átlagéletkorából.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123913) Jahno válasza zetor2000 (#123910) üzenetére


Jahno
őstag

Műxik és állapota is jó. Kocsmában sem volt, összesen 1200 játék van benne, de a téma/évjárat miatt nem akkora vagyon. Ezért sem adom el mostanában, sokat rá költeni sem kell, pár izzó, gumi és kész, aztán kivárok.

(#123914) Sipi-


Sipi-
tag

Furcsaság jött elő szüleim Win7 professionaljével. Nyáron vettem hozza a hardverapro-n egy kulcsot. Kulcs cseréjével nem ment, de slmgr-el kisuedtem a régi kulcsot, slmgr -rearm, reboot és ott beírva már jó lett. Viszont kb. egy hónapja elmúlt a működése. Tegnap voltunk szüleimnél, a kulcs használatát a Microsoft blokkolta. Okés, írtam az eladónak, küldött is másik kulcsot, de az N betűt nem tudom beírni, mert "Elfogadhatatlan karakter"t mond rá a Win. Másik kulcsot kértem, abban is van N betű. Azt sem tudom beírni. Az eladó nem látott még ilyet és az összes még meglévő Win7 kulcsában van N betű. Láttatok már ilyet?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123915) Samott válasza Sipi- (#123914) üzenetére


Samott
addikt

Biztos hogy Win 7 kulcsok ezek?

The Product Key consists of 25 digits, divided into 5 groups of 5 digits and the layout looks like this: xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

The 24 used are: 2346789BCDFGHJKMPQRTVWXY

The 12 unused are: 015AEILNOSUZ

Windows 7 Pro activation fails due to "invalid character"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123916) zetor2000 válasza Sipi- (#123914) üzenetére


zetor2000
senior tag

ConsoleAct. Azt ha baj lenne (nem lesz) akkor elneséled, hogy apronetes kaland.
Ne felejts el aktiváló taszkot is nyomni, meg a kivételekhez adni. Officenál dettó.

Amúgy ezek ilyen felesleges irodai licenszek, és ha megszűnik a MS bevétele, szerintem blokkolják, mert miért ne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123917) Jahno válasza Sipi- (#123914) üzenetére


Jahno
őstag

N nem a kulcs része, hanem a verzió neve.

(#123918) Jahno válasza zetor2000 (#123916) üzenetére


Jahno
őstag

Az a baj, hogy felesleges irodai licensz nincs, mert azt jobb helyen lopottnak mondják. Az újrahasznosított meg megy örökké, de pld. december óta nekem nem eszi meg hagyományos módszerrel a telepítő.

(#123919) fatpingvin


fatpingvin
őstag

miért használ valaki 2022- ben win7-et?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123920) Phülöp válasza fatpingvin (#123919) üzenetére


Phülöp
addikt

A laptopomon a mai napig az van, tökéletesen működik. Minek kínlódjak a telepítéssel/belakással?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123921) fatpingvin válasza Phülöp (#123920) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom, nekem azért valahol számít hogy ne használjak unsupported szoftvereket. de kinek mi, nem török pálcát, komolyan érdekelt.

ha van valami legacy muszájprogram amihez kell azt érdem, de napi használatos desktopra/laptopra?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123922) Samott válasza fatpingvin (#123921) üzenetére


Samott
addikt

Most mondanam hogy mindenre is eleg lehet, de nehany napja nem jon ra friss Chrome se. Persze lehet Firefoxt hasznalni, de az is elfogy elobb-utobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123923) Phülöp válasza Phülöp (#123920) üzenetére


Phülöp
addikt

de ha már szó került róla, kérdezek is:

Lenovo T520, 4GB RAM, 128GB SSD van benne, WIN7 fut rajta. Van értelme költeni rá, hogy kicsit közelebb kerüljön a jelenkorhoz?
RAM fér még bele, meg talán procit is lehet benne cserélni (bár régen volt, de mintha sejlene, hogy olvastam vmi mókolást a témában). Leginkább menne ki a műhelybe alap CAD/CAM munkaállomásnak, ha egyszer lesz asztali 3D printer/lézegravír/5tengelyes CNC marógépre igény és lehetőség.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123924) Grillo válasza fatpingvin (#123919) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont most kért meg apósom, hogy nézzek utána, milyen qgis verziót tud használni win7 alatt, mert szeretné kipróbálni, de ugye a legfrissebb azt mondta neki, hogy nem kompatibilis.
És nem, győzködni felesleges újabb winről, akkor sem, ha az gyorsabb/szebb, neki ez a biztonságos, megszokott környezet.

(#123925) Jahno válasza Phülöp (#123923) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ melyik generáció, de nem biztos. Átalában 2. generációs szokott lenni, megnéztem 37 videót YTon, hogy merre van benne a memória és cserélhető, nagy lendülettel megvettem bele aztán nem cserélhető és nem ismeri fel a nagyobb modult. Procinak szerintem nem érdemes nekilátni, ki kell találni, hogy mi a kevés. Idehaza kb. 10es egy dupla akkora SSD, memória kb. 1ezer/gigabyte. Ér kb. 30ast, rátolsz egy 20ast, aztán 50-60ért kapsz sokkal jobbat és esetleg újabbat. De ha prociban megfelel ez az i5, akkor meg minek kavarni, mert ezek az 520asok össze vannak rakva, mennek a világ végéig.

(#123926) Jahno válasza fatpingvin (#123919) üzenetére


Jahno
őstag

Célcuccokhoz, erre-arra, vagy éppen saját egyik vasamon van vagy 20 féle olyan proggi, ami egyszer telepíthetős vagy licenszelt dolog és használom, míg szét nem rohad. Retró vasakon is Win7 embedded van, kicsi, egyszerű, netet sem lát, megy míg megy és most verem tele DOSbox/GOG játékokkal. Partícióméretezőm/adatmentőm is olyan, nem rinyál a frissítésekért, ha már összeraktam akkor nem cserélem, Dell D620/630 vasakat lesek occsón a piacról és kész is, meg van egy komplett 4 gépes lanom 5440es csúcs vasakkal. Minek cserélném rajtuk? Első adag D620on még XP van....

Gyárban 1-2 óra alatt cserélünk vasakat és van rá erőforrás, sajáttal azért el lennék egy darabig. Majd.

(#123927) npera válasza Phülöp (#123923) üzenetére


npera
újonc

Szerintem 16 giga RAM bele, aztán Win10, mielőtt kifut annak is a supportja. Ha kell még tárhely, akkor meg talán még extra slot is van benne HDD-nek. Akkor SSD-n rendszer, minden más HDD-n.

(#123928) Jahno válasza npera (#123927) üzenetére


Jahno
őstag

Mai árak mellett noteszben nem érdemes HDDvel szívni. Játszós vasaim 500 gugáját sem nagyon tudom televerni, az idehaza 16ezer pénz. Legalább az ultrabay DVD elég szabványos benne és nem küldenek 80%-ban nem belevalót Ebayről. Az is valami. Minimum 4-5ezer pénz egy alap kínai cucc.

(#123929) zetor2000 válasza Phülöp (#123923) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt a pénzt, amit erre a notira költenél, tedd félre, és kicsit később vegyél egy újabbat. Erre én már nem áldoznék. Amíg működik, addig haszáld, ha van elfekvőben valakinek belevaló izéje gombokért, akkor lehet kísérletezni, de jelentős pénzmagot már nem szórnék rá.
Egy másikra…

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123930) Phülöp válasza zetor2000 (#123929) üzenetére


Phülöp
addikt

magam is erre hajlok, köszi.
meg persze jahnonak és nperanak is

van asztali gép is, így a laptopot egyre ritkábban nyitom fel

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123931) Jahno válasza Phülöp (#123930) üzenetére


Jahno
őstag

Hozd el év vége felé, ha erre járol. Következő 5 évben beszámítom bármibe is :-P

(#123932) Phülöp válasza Jahno (#123931) üzenetére


Phülöp
addikt

most egy darabig nem megyünk haza
csak az utazós része a dolognak ~1000 euró
eléggé kiköltekeztünk ezen a héten (telek+bútorvásárlás), és ugye nálunk nincs év végi bónusz, vagy miazmás, túlóra se nagyon lesz tavaszig

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123933) Sipi- válasza Samott (#123915) üzenetére


Sipi-
tag

Azt állítja, hogy igen. És azt írta, hogy megnézett másik 20-at és mindegyikben van N betű.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123934) Sipi- válasza fatpingvin (#123919) üzenetére


Sipi-
tag

Az van rajta évek óta. Core2 duo nem bírja el a win10-et, de lehet, hogy karácsonyra veszünk egy "új" (használt) márkás gépet valami i3/i5-el és arra megy win10. Az megint jó lesz 5-8 évig. A mostani gépet 8 éve vettem, akkor volt használt irodai PC. Azóta megy csendben, megbízhatóan. Talán 1-2-szer poroltam csak ki ennyi idő alatt :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123935) Jahno válasza Sipi- (#123933) üzenetére


Jahno
őstag

Jó kérdés, itt van mellettem véletlenszerűen 29 darab gép kóddal, és egyikben sincs N betű (ráértem megnézni, éppen clustereket frissítek önszorgalomból), de ez bármit is jelenthet, mert kb. egy széria és nem N-es OEM verziós.

(#123936) Phülöp


Phülöp
addikt

Darwin-díj

[link]

kib.szott majmok bolygója

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123937) blueboi69


blueboi69
csendes tag



Délelőtti séta.

Nemtudom ti hogy vagytok vele, én totál depressziós vagyok ettől a mocskos fos időtől.

(#123938) hobizoli válasza Phülöp (#123923) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kollegam a heten vett egy Fujitsu notit
HDMI stb van rajta, 7gen i3 CPU 1x16GB RAM, 250GB SSD
55k volt 6 ho garral, itt a HA-n is fent volt a hirdetese
a bill nem vilagitos

de 40k-ert vettunk itt par honapja egy brand 6gen i3 desktop gepet is 8GB RAM-l es 120GB SSD-vel

több drón kell ;P

(#123939) Phülöp válasza blueboi69 (#123937) üzenetére


Phülöp
addikt

b.sszus, miért nem szóltál, hogy erre jársz
beinvitáltalak volna egy kávéteabármire
amúgy itt a november (marraskuu) a "halálhónap", amikor meghal a természet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123940) eattila válasza blueboi69 (#123937) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, nem tudom. Szerintem van benne szép....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123941) Jahno válasza blueboi69 (#123937) üzenetére


Jahno
őstag

Én még nem vagyok az, de sosem tudni, kellőképpen tudjuk utálni. Holnap kinézünk Gödöllőre az erdőbe, hátha lesz valami, de az ilyen ösvény meg köd nekem még inkább érdekes, mint depressziós. Pedig utálom a tél elejét.

Köddel még valamit kezdenem kellene itt a környéken, de sosem jön össze, meg kevésbé szeretném borzolni asszony idegeit, hogy reggel 5kor felkelek, kinézek és vagy megyek valamerre de inkább nem. Még kialakul.

(#123942) Jahno válasza eattila (#123940) üzenetére


Jahno
őstag

Oppá! Jövök egy sörrel. Holnapra pakolódok és mindenkinek mondtam, hogy spriccelőt hozzanak a csalásokhoz, erre én nem tettem be :U

(#123943) Phülöp válasza hobizoli (#123938) üzenetére


Phülöp
addikt

van értelme annak, amit mondasz

de ahogy látom, nem volt még elég régen az eset ahhoz, hogy jóval több és pontosabb részletet ossz meg a hardverelemekről

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123944) fatpingvin válasza blueboi69 (#123937) üzenetére


fatpingvin
őstag

sajnálom hogy így éled meg, én nagyon élvezem. szeretem ezt az időt, valamiért a gyerekkoromra emlékeztet (az Alpokaljánál sokszor és sokáig volt ilyen idő...)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123945) Grillo válasza Jahno (#123941) üzenetére


Grillo
senior tag

Csodálkozom, hogy nem előbb kezdünk, 10kor már minden napfényes lesz. Vagy nem, az elmúlt 2 napot vízparton töltöttem, de úgy esett a köd esténként, hogy lámpafényben hónak tűnt.
Lehet előtte kinézek még valahova útközben, de lehet 9.40kor indulok majd, hogy épp odaérjek.

(#123946) Sipi- válasza eattila (#123940) üzenetére


Sipi-
tag

:C Pontosan. Jó irányba kell nézni és akkor sok szép van benne. Ilyen színeket nagyon jó látni (kép közel sem adja át).



Persze volt ahol a kilátópontról sem lehetett 50-100 méternél messzebb látni, de jó is volt ez.

Az különösen vicces volt, hogy 20-30 méter szintkülönbséggel voltunk a ködben/felhőben vagy alatta. Azt hittük, hogy felszállt a köd, utána kicsit fentebb mentünk és megint a ködben sétáltunk tovább.
Nagyon élveztük :C Kb. 10 km-t sikerült a Pilisben összehozni. Szeptember 4-én voltunk utoljára kirándulni, ránk fért már végre egy kis kimozdulás :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123947) hobizoli válasza Phülöp (#123943) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennel tobbet mit? :DDD

több drón kell ;P

(#123948) Sipi- válasza hobizoli (#123947) üzenetére


Sipi-
tag

Régi, 90-es évekbeli alkatrészeidnek majdhogynem a szériaszámát is le szoktad írni, ha szóba kerül :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123949) Tim82 válasza Phülöp (#123923) üzenetére


Tim82
nagyúr

2x8 GB DDR3 RAM, SSD-ből bármekkora, ami 2,5" SATA, vagy mSATA lehet.

Ami a proci upgrade-t illeti, az sem lehetetlen (nem forrasztott még), lehet bele négymagos Core i7 2**0 QM (a csillaggal jelölt karakterek nyilván változhatnak). Ezt anno én is megléptem, itt: [link] írtam bővebben róla. Bármelyik négymagos kompatibilis mobil i7et is választod, ezekre a dolgokra számithatsz.

Ha bármilyen bővítésre is szánod magad, van remek gyártói dokumentáció: [link] (pdf, kattintásra megnyitja/letölti a böngésző)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123950) hobizoli válasza Sipi- (#123948) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD
6gen-nel regebbit nem vennek, mert azokban mar "jo" az IGP, es nem olcsobbak az annal regebbiek se

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.