Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122051) eattila válasza WiZARD (#122050) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg. Kúton.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122052) Sipi- válasza eattila (#122048) üzenetére


Sipi-
tag

nemzetiutdij.hu -n nincs kényelmi díj.
Nekem is számolgatós, mert tavaly és idén éves matricát vettünk a Mondeo-ra, Yarisra csak a Pest megyeit. Viszont ha a benzin ára is 600+ lesz, akkor nem lesz értelme éveset menni, mert nem fogunk egy túrázás miatt 100-150 km-t utazni, hanem maradunk megyén belül. Viszont így egy szülőlátogatásos út már 20-25ezer lesz (300 km, 8 literes fogyasztás, 650-es benzin és még a 10 napos matrica). Az 1 napos matrica bevezetéssel valahogy nem kapkodnak, pedig EU szabály kötelezi rá az országokat :W (de van rá pár év haladék)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122053) Samott


Samott
addikt

BKV aremelest olvastatok? Dragabb lett a hetijegy mint a felhaviberlet. Ott se szazas mindenki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122054) Jahno válasza Samott (#122053) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem sok külföldi vagy átutazó be fogja nézni. Én mikor külföld felé vagy ismeretlen helyen jártam akkor ezeket kisakkoztam, néha utolsó utáni turistainfós helyen vagy magán az automatán találtam nekem megfelelő opciót. Aki ezekkel nem foglalkozik, csak tudja, hogy 3-X napra megy és benyom egy heti jegyet, azon csak nyereség van.

Néha mindenféle eltéved vidékinek segítek jegyet venni aztán ott pislogtam én is, hogy a napijegy pld. szép lassan duplájára emelkedett.

(#122055) eattila válasza Sipi- (#122052) üzenetére


eattila
csendes tag

Az 1-3 napossal kiegyeznék.
Weboldalon 1x próbáltam megvenni, nem sikerült. De nem tudom hol. Appban veszem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122056) Sipi- válasza eattila (#122055) üzenetére


Sipi-
tag

Én évek óta a nemzetiutdijon veszem. Működik, nincs kényelmi díj és emailben is elküldi a "matricát" valamit (ha kérsz) figyelmeztetést, hogy ma éjfélkor lejár a jegy érvényessége.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122057) WiZARD válasza eattila (#122055) üzenetére


WiZARD
addikt

Akkor fizetsz a kényelmedért, mi ezzel a baj?

Én is mindig nemzetiutdij.hu-n veszem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122058) eattila válasza WiZARD (#122057) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindig applikációban vettem. Azt hittem minden online matricára ráteszik. Tévedtem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122059) blueboi69 válasza WiZARD (#122039) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Super, akkor ez részben megnyugvás. Sztem legyen cél a telek megvásárlása, akár befektetésnek is, legalább pár évvel később megválaszthatod a szomszédodat. ;)
Én is bánom, hogy nem tudtuk megvenni a mögöttünk lévő telket. Most 1/3-adát vennénk meg annyiért, mint amennyiért 4éve az egész telket megvehettük volna. :(

(#122060) blueboi69 válasza Bujdy81 (#122038) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, igen, van még időnk.
Vannak amúgy nyílt napok? Vagy azoknak nincs értelme? Mi alapján döntsön az ember? Na és persze a két gyerek tökmás habitusú, valszeg nem is fognak egy helyre járni.

(#122061) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap rendeltem telefonra védőfóliát. Ez komoly?
Estimated delivery date: Nov 20, 2022
:Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122062) Samott válasza Sipi- (#122061) üzenetére


Samott
addikt

Utolso rendeleseim 2-5 het alatt ertek ide. Gondolom irtak egy datumot amikorra biztos ideer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122063) Jahno válasza Sipi- (#122061) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nekem mindig így volt, hogy néha saccoltak valami távolit. Ezt legalább be lehet tartani. Talán, mert Póóóstának is jöhet az év vége az aktuális torlódáshoz képest, az simán hozzátold +2 hetet.

(#122064) Jahno válasza Sipi- (#122061) üzenetére


Jahno
őstag

Most hasraütve meglestem a múlt heti pakkom, amit csütörtökön vettem át az aug 26-án érkezett meg. Na, ez a nem egyszerű.

Ráadásul megint kaptam 2 fantom SMS-t, hogy azonnal vegyem át a csomagom, mert csak két napig tartják, közben akkor még be sem érkezett a hivatalba.

(#122065) npera válasza Sipi- (#122061) üzenetére


npera
újonc

2 hónap teljesen oké. 3 hónap is még "normális".

(#122066) eattila válasza Sipi- (#122061) üzenetére


eattila
csendes tag

Sima. Van ami elé is éri, vagy meg is haladja. Már ha ali/ebay kombóról beszélünk. ha magyar shop, akkor ott ármányság van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122067) WiZARD válasza blueboi69 (#122059) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem valahol 20-30 között meg is kapnám a telket ;)
A miénket még jó áron vettem 2.5 éve...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122068) Sipi- válasza eattila (#122066) üzenetére


Sipi-
tag

Aliexpress :)
Akkor majd beesik valamikor.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122069) Sipi- válasza WiZARD (#122067) üzenetére


Sipi-
tag

Garázsbeállónkat 3 éve 2 millióért vettünk a társasház alatt. 1-2 hete láttam a faliújságon, hogy valaki 5 millióért kapott rá ajánlatot és eladná (ki kell rakni a társasházban pár hétr, mert a többi tulajdonosnak elővásárlási joga van).
Bár az előző lakásnál mi is majdnem dupla áron adtuk el a garázsunkat 2,5 év után.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122070) zetor2000 válasza Sipi- (#122061) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aliról nekem a 3 hét a jellemző szállítás, ebben benne szokott lenni a posta balf.szkodása, hogy egy hétig nézegetik a központi elosztóban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122071) Jahno válasza zetor2000 (#122070) üzenetére


Jahno
őstag

Na a protekciós.

(#122072) zetor2000 válasza Sipi- (#122069) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mellettem nem messze (~500-600m) van egy építkezés, egy része már kész, egy része még épül. Itt árulnak beállókat - szabad ég alatt ~10nm 4M. Teremgarázs hely asszem picit több, ha még van. "Rendes garázs" asszem nincs is.

A mi házunkban is csak 6-8db garázs van, ezek a földszintről - utcaszintről - megközelíthetőek (eladó nincs egy sem), a ház alatt teremgarázs van, ott ~5M per hely a mostani ár. Duplabeálló ~7-8M, mert "kedvezőbb". Persze nem, mert egymás előtt-mögötti helyek, szóval lehet makettkodni hogyan áll be az ember 2 autóval.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122073) WiZARD


WiZARD
addikt

Ha az építkezés négyzetméter árát számolom a garázsra, akkor nem is drágák a beállók, amiket írtok...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122074) Sipi- válasza WiZARD (#122073) üzenetére


Sipi-
tag

Saját építkezés gondolom teljesen más, de a lakóélmény is. Amiket én írtam azok kb. 12 m2-es teremgarázshelyek, jellemzően 2,5-4,5ezer forintos havi közös költséggel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122075) npera


npera
újonc

1500 SEK havidíjas parkoló elektromos töltés nélkül oké?

(#122076) Sipi- válasza npera (#122075) üzenetére


Sipi-
tag

Attól függ hol :DD Várban lehet, hogy Budapesten is annyi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122077) Grillo válasza Sipi- (#122046) üzenetére


Grillo
senior tag

Na akkor érdemes lesz inkább megvenni azt a pár megyét, ahol gyakrabban járok, mint a 10 napost 5-6 alkalommal...

(#122078) zetor2000 válasza WiZARD (#122073) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit én írtam, az ~5x2m "föld", szabad ég alatt, talán még csak elkerítve sem az úttesttől...
Egy része ilyen gyeprácsos-betonos valami, még csak nem is lebetonozott / aszfaltozott valami, hanem tényleg föld.
A ház körül ilyen "dísz"kerítés van, nem komoly, csak jelzi, hogy az ott valami birtokhatár féle, de nem egy nagy valami. Kapu se nagyon van rajta, vagy ha igen, akkor folyton nyitva, mert bezárva még nem láttam. Ez az, ami mellettünk van nem messze az építkezésen. Majd ha kész lesz. Addig lehet, az ára is feljebb megy.

A házban, ahol lakom, meg amik vannak se sokkal nagyobbak, ezeknek annyi előnye van, hogy teremgarázs, némileg védett, akárki nem jön be, mert ilyen proxy csippes akármi van, csipogsz, akkor nyílik, ha nincs csippantód, nem nyílik. Meg mivel teremgarázs, fentről-oldalról védett, de azért nem fűtött garázs. Nyilván nincs olyan hideg, mint kinn a szabad levegőn, de nem sokkal melegebb télen. Nyáron fain hűvös.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122079) Phülöp válasza Grillo (#122077) üzenetére


Phülöp
addikt

Lölő, te vagy az?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122080) zetor2000


zetor2000
senior tag

Most jött egy hsz. a társasházunk FB csoportjában:
"Üdv Mindenkinek!A teremgarázs lejáróval szemben lévő parkoló, és a mögötte lévő tároló egyben eladó. Ára: 5,5 m. Ft Érdeklődni: 30/86811xx"
Ez egy elég tré helyen lévő parkoló, mert elég szűk, és van mellette egy szép oszlop is. A tároló meg ~2x2m. Mondjuk ennyiért ajándék, mert hely lassan nem lesz a lakótelepen, meg van 4 nm tároló minden vacaknak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122081) WiZARD válasza Sipi- (#122074) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze értem, és azt is hogy kerti csillaggarázst megépíteni se drága.
Győrben havi 10ért béreltünk ilyen kerti helyet asszonynak.
Dehát annak is élnie kell valamiből aki építi a házat ;)

Családi háznál, vidéken olcsó volt a garázs. Igaz 2 autóra és nem túl szűkre szabva.
42 m2, fűtéskész szintre 450k/m2-ért csinálták. (2 évvel ezelőtti ár)
+1-1.5 milla körül meg is van a burkolás, festés, világítás, stb.
(és akkor még nem számoltunk a telekre semmit, nem számoltam a garázsba hogy a tetejére a terasz mennyiből lesz használható burkolattal, korláttal)
Elé a térkő is volt legalább 1.5m

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122082) Grillo válasza Phülöp (#122079) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, így újra olvasva nekem is gyanús lettem. :DDD

(#122083) npera válasza zetor2000 (#122080) üzenetére


npera
újonc

5,5 mHUF? Az akkor 0,0055 HUF? Mili kis emmel? Mert ha millió, akkor az M (mega) kellene legyen.

Kérem kapcsolja ki... :C

(#122084) npera válasza Sipi- (#122076) üzenetére


npera
újonc

Ez Lindholmen része Göteborgnak, félig-meddig belváros a folyóparton.
A gettóban még 2015 körül asszem 250 SEK volt havonta egy nagyon durván lefingott garázsban olyan szűk hely, hogy a Versóval elég advanced koreográfia szerint lehetett beparkolni...

(#122085) hobizoli válasza npera (#122084) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a 250 SEK az emberi fizetoeszkozben mennyi...? :U

több drón kell ;P

(#122086) Sipi- válasza hobizoli (#122085) üzenetére


Sipi-
tag

[link]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122087) blueboi69 válasza Sipi- (#122086) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Valszeg több idő és gépelés volt ide beírni, mint a google :D

(#122088) npera válasza hobizoli (#122085) üzenetére


npera
újonc

Emberi fizetőeszköz hogyan definiálható? Zsák tiszta búza (magas sikértartalmú) vagy rekesz sör vagy bitkoin?

(#122089) npera válasza blueboi69 (#122087) üzenetére


npera
újonc

25 börger McDonaldsban, ha úgy jobb.

(#122090) Phülöp válasza blueboi69 (#122087) üzenetére


Phülöp
addikt

+ a nevelő célzat

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122091) Jahno válasza hobizoli (#122085) üzenetére


Jahno
őstag

250 svéd korona.

(#122092) hobizoli válasza blueboi69 (#122087) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert 10k nem egy fuha osszeg a hanyatlo nyugaton
2015-ben meg ennyi sem volt

20k-ert bereltem itt a garazst a 147-nek 2017-ben, amikor nem volt meg rendszama
a klasszikus u.n. dunaujvarosi betongarazs
beletolattam a vezergeppel, es az orra elott volt meg 20cm hely az ajtoig

OK, mondjuk nem volt koppon a falon a segge, de azert moge nem kellett volna oda allni

mostani autoknak mar kicsi is

ezeket itt 2,5-3 misiert aruljak itt ugy, hogy beazik es potyog a festek/vakolat a plafonjarol
en is ugy alltam be, hogy egy pokroc volt az auto tetejen

na es ez volt 20k akkor

ezeket meg a '70-s evekben csinaltak az ezerkettes jagulinak, meg a trabiknak amiknek jo is volt, csak most meg egy VW Polo is mar nagyobb, mint a 3-s Golf volt anno


isminek volt egy 156SW-je par eve, o azert nem hasznalta az ilyen garazst mar mert nem fert bele az auto, ugyhogy ott az ilyen garazs nala teligumis felnis, regi butor meg krumpli-hagyma raktarra avanzsalodott

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#122093) -NoVa- válasza hobizoli (#122092) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anno mikor a Volvot préseltem be a vidéki házam kapuján, akkor ment a "bezzegapád" az még az Avia A30-al is beállt bár megszenvedett vele. Ja, kb 5 centivel szélesebb volt az akkori NAGY teherautó, mint most egy átlag családi utazócucc.

(#122094) Jahno válasza -NoVa- (#122093) üzenetére


Jahno
őstag

Az Zsuk lehetett nem terherautó (:-

(#122095) Jahno


Jahno
őstag

Évek óta mászkálok a MOM emlékszoba előtt, most végre sikerült benéznem. Nem túl nagy hely, de elég tartalmas, jó pár vitrinnel. És mindenfélét ki lehet próbálni, megfogdosni, fotómasinákon kívül is sok cuccról tudtam vagy sejtettem, hogy micsoda:

(#122096) Samott


Samott
addikt

#prioritasok

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122097) -NoVa- válasza Samott (#122096) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vannak 200-an. Óvodások meg 320 ezren. Egy kifli 55ft. Az úgy nagyjából 1.8 millió kifli, de csak felet kapnak extrában, úgy majdnem 6 napra kijön az egész kifli országosan. Ha a magán/alapítványi/jobbmódú ovikat kivesszük, és tényleg csak a kritikusakat számoljuk, akkor a 200 fő luxusából kijön az ország gondja. Nem kéne mittomén utcaköveket dobálni már egy ideje valahol a belvárosban ilyentájban? Csak házit kell iratni a gyerekkel meg megvacsoráztatni őket, aztán fürdetésidő, annyi a dolog ma is, majd holnap forradalmazunk.

(#122098) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, Captain Insano build. 1S motorok 2S akksiról hajtva. Atom merev váz, semmi filter. Ez valami teljesen térugrás..... :Y

(#122099) npera válasza Samott (#122096) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez kicsit erős kontraszt.

Svédországban az idősek otthonában a nyuggerek lekvár nélkül kapják a palacsintát, meg gyakorlatilag éheztetik őket. De a szoci politikusok mindent IS szétlopnak és itt is az egekbe emelik a bevallott fizetéseket is, miközben degeszre lopják magukat.

Most pont kiestek a pixisből a komcsik, kíváncsi leszek, hogy a megmaradt szarból milyen várat kíván építeni a következő kormány...

(#122100) -NoVa- válasza npera (#122098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hasonlót csináltam anno kefés motorokkal, azok valahogy nem bírták a többletfeszt :D
De abban az 5 másodpercben, amíg működtek, hú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.