Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122251) zetor2000 válasza npera (#122209) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy elég érdekes Böiler :D
Valami hazai punk zenekar...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122252) eattila


eattila
csendes tag

https://444.hu/2022/09/23/urkutatasi-es-oktatasi-megallapodast-kotott-magyarorszag-es-mexiko

Hólishit! Majd itt képzik a kartel tagokat?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122253) Samott válasza eattila (#122252) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122254) eattila válasza Samott (#122253) üzenetére


eattila
csendes tag

Még be kéne hinteni fehér porral. Vagy ültetvénnyel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122255) -NoVa- válasza eattila (#122252) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd többet néznek fel esténként mindkét országban ha tiszta az ég. Done.

(#122256) npera válasza Vodike (#122201) üzenetére


npera
újonc

Most néztem egy marketinges videót róla. Ha jól értem, akkor 2 db 40-literes tank van benne és attól függően melegíti fel őket, hogy mennyire sok vizet eresztesz. Ha "megtanulja", hogy mikor szoktál tusolni, akkor addigra felfűti mindkét tankot? Vagy azt is optimalizálja?

Én tipikusan este zuhanyzom, a család után. A gyerekekkel kezdjük, aztán asszony, aztán én egy talán 2-órás ablakban szétosztva. Nincs kád, csak tus.

Kézzel kivételes esetben mosogatunk, éjszaka fut a mosogató tipikusan.

Azt saccolom, hogy erre kábé elég kell legyen. Legrosszabb esetben nekem már nem jut forró víz, csak langyos. Bár egyelőre még nem tusol senki hosszú perceken át. A gyerekek be vannak trenírozva, hogy benedvesíti magát az ember, aztán szappanoz és habosít, aztán leöblít. Hajmosás 2x van egy héten nekik, akkor picit több víz fogy, de nem nagyságrendekkel több.

(#122257) Jahno válasza eattila (#122252) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan tényleg így lesz: [link]

(#122258) npera


npera
újonc

Hétvégi tesztkocsi. 225 km volt benne, amikor felvettem. AWD PS2 hajtáslánc, de nincs benne a Performance Pack SW, tehát csak 300 kW.

Asszonynak tetszik. A gyorsulása nem, azt gyűlöli :B

(#122259) eattila válasza npera (#122258) üzenetére


eattila
csendes tag

Cep!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122260) zetor2000 válasza npera (#122258) üzenetére


zetor2000
senior tag

Túl lassan gyorsul? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122261) npera válasza zetor2000 (#122260) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, feleségem elsődleges panasza, hogy nem gyorsulok elég gyakran és nem elég hirtelen... :B

(#122262) Vodike válasza npera (#122256) üzenetére


Vodike
tag

Jaja, jol ertetted. Kinyerheto belole statisztika is es par het hasznalat utan szepen latszik ez a tanulas. Reggel es este jellemzoen felfuti mind2 tartalyt abban az idoben amikor furdenek/reggeliznek/vacsiznak es emiatt mosogatnak es ekkor a kivant homersekletre melegiti. A hasznalaton kivuli idoszakban 2-3 fokkal a kivant homerseklet ala megy es csak az egyik tartalyt futi.

exTiga

(#122263) Sipi- válasza Sipi- (#122181) üzenetére


Sipi-
tag

(#122264) eattila


eattila
csendes tag

Na ma is meglett korbe a Tisza-to. :) Szerintem meg az utolso szeptemberi normalis idot kifogtuk. Se nagy szel, se eso.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122265) NauTiLUS_HUN válasza halapidori (#122248) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én harmadik utat jártam :) fogtam egy tekercs hőtükröt, betekertem a bojlert (viszonylag régi Ariston 120 literes), most úgy néz ki mint a Pirx kapitány díszlete és nem tudom mennyit fogyaszt (nem is nagyon érdekel), de érzésre nyáron már nem volt melegebb a fürdőszobában mint a többi helyiségben. Illetve a több mint egy éve fentlevő Flodravin vízközmentesítőnek hála, nagyon sokáig szép folyamatában jött ki a vízkő belőle, ha a vaskádban maradt a víz durván kiült rá, mostmár ez is múlik, úgyhogy biztos javult valamit a helyzet ilyen téren is.

(#122266) npera


npera
újonc

Szomszéd Toyota Corolla kombija az XC40 mellett. Elképesztően nagy disznó az XC40 kívülről egy normális családi kombi mellett.

Asszony már előre hergeli magát, hogy túl korán adtam el a Toyotát és a Corolla tutira nem jön meg október közepén. Bár mondhatnám, hogy lélekben felkészültem, de tutira "living hell" lesz minden nap, amit "késik" a kocsi. Mert ő előre megmondta..... :K :Y :C

(#122267) npera


npera
újonc

(#122268) eattila válasza npera (#122266) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat mondd meg neki, hogy te tudod hogy kesik. Pont :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122269) Samott válasza npera (#122267) üzenetére


Samott
addikt

Pont most jott szembe a tumblin, na akkor en is egyet:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122270) Jahno válasza eattila (#122264) üzenetére


Jahno
őstag

Vége a kutyás napnak, jó volt. Csöppet koszos lettem, de ezért mentünk. Végül a meredek falakra mi nem mentünk fel, így sem értünk végig a pályán. Az utolsó az lehetett kb. 40 fok, de lehet egyszer még lemérem vagy szerzek rá adatot, mert érdekel. Ott konkrétan gurultak lefelé és ennyi. Csomó jó fej dög volt, mentek a poénok, kutyanózis kutyapuszi dögivel. Más szituban zavart volna ha egy dog összenyálaz, itt nem számított mert ezért is mentünk :-D

(#122271) npera válasza eattila (#122268) üzenetére


npera
újonc

Ja, minden egyes mondattal egyre mélyebbre tudom ásni magam. Még ha napra pontosan október idusán is jönne a kocsi, akkor is veszett fejsze nyele, mert hát mennyi szenvedést okoztam a családnak, hogy ilyen sokáig autó nélkül voltak.... :U

Igazából asszony bringával jár melóba, én is. A gyerekek sulija 450 méterre van, ők is bringáznak. Egyedül a vásárlás macerás, de azt meg fel lehet osztani darabokra és akkor az sem tragédia.

Ma hoztuk el a macskákat :Y

Vettem is a LIDL-ben 4 doboz almot egyből. De lehet holnap még veszek párat.

Holnap fiam szülinapi bulija jön. Be van tárazva a virsli, a buci és kecsap, meg mustár. És sós uborka. Meg pirított hagyma. És poharak és tányérok. Meg valami döbbenetes mennyiségű "cukorka", amit még porciózni kell. Holnap veszem meg az üdítőt, meg a fagyit.

Csak a "belépő" a lovastanyára közel 2,5k SEK lesz, 22 gyerek lesz. Tudnak majd lovagolni, malacot simogatni, kiskecskékkel játszani. Birkát simogatni, meg utánfutón traktorozni.

Úgy tűnik, hogy lesz napsütés és kis zápor is. Meglátjuk.

Én fogok grillezni, asszony meg árasztja a derűt :C

(#122272) qnadam válasza npera (#122271) üzenetére


qnadam
veterán

car sharing nincs arrafelé áthidalásnak?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122273) Grillo válasza qnadam (#122272) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha jól értem tud "szerezni" a cégből. Mondjuk tény, hogy nem Toyota. :D

(#122274) Jahno válasza npera (#122271) üzenetére


Jahno
őstag

2500 helyi küvecs nem is sok. Itt változó a dolog, de ennyiért egy művház kis termét kapod meg szolgáltatások nélkül fél napra, ami szombat délután 4től már éjszakai 8ezer/óra feláras, de este 8 utánra sokan nem is tudnak gondolkozni. Vagy egy nagyobb pince kijön és akkor lefogyasztható az összeg mert direkt buli hely és egyéb paraméterek. 100ezer egy nagyobb oktatóterem 1 napra, minimál szolgáltatással...

Tavasszal kiderül, mert ugye újpesti kocsma is lecsó, Borkuckó is lecsó, most összehaverkodtam a Haller utcában a kempinges csávóval és elég jól megértettük egymást, tudja mi kell Nekem és sejtem meddig mehetünk el egy vendéglátósnál és kész. Eleve a csávó magas szinten nyomja a BBQ-t tépett malacból, Ő a csapos, a takarító és a DJ is :-D 10 perc alatt hatékonyan meg bírtuk dumálni azt, amivel az Analógban meg a többi helyen évek óta szopunk. Aztán kiderül, úgyis csődbe vágom ezt is.

(#122275) qnadam válasza Jahno (#122274) üzenetére


qnadam
veterán

az Analógban nem tudom, kivel tárgyaltál, de így látatlanban biztos lettem volna benne, hogy Kurtács úrral könnyen megtaláljátok a hangot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122276) Phülöp válasza eattila (#122264) üzenetére


Phülöp
addikt

Grat hozzá.

Nekem ma nem volt elég a 10 óra meló, úgyhogy építettem még 4m kalodát a tüzifának. Merthogy Amea vett még egy keveset, ma hozta ez ember.

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122277) Phülöp válasza npera (#122271) üzenetére


Phülöp
addikt

Kaját érdemes a macskának valami minőségi (ketszidrága) verziót választani.

Nálunk a száraztáp ilyen, szottyosnak meg ami jön.
Most épp ez az új őrület, gyakorlatilag levegővétel nélkül tolják befelé

link

Felfedezték a jószágok, hogy a cserépkályha tetején kellemes az idő, oda járnak héderelni.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122278) zetor2000


zetor2000
senior tag

#dlágaszágaink:

Játéknak vettem, de kíváncsi vagyok, mennyire működőképes. Jelenleg nincs még beüzemelve a házban a fűtés, 1-2 hét még kell, mire feléled.

Azt csinálja, hogy egy app-ban (Androidon / iOS-on fut) megadott időpontokban eltekeri a megfelelő irányba.Hétköznapokra/hétvégékre, vagy állandó (statikus) állapotra is be lehet állítani, meg van neki ilyen addjráamitlehet funkció is.
Van benne "geofencing", ha messze mentünk a lakástól, rákérdez, hogy elmentél és bekapcsolja a távolléti módot, vagy mi legyen. Emellett képes érzékelni az ablaknyitást, és akkor lekapcsol a szellőztetés idejére. Ezt nem tudom, mi alapján teszi, de a leírása emleget ilyesmit.
2 AA elemmel megy, ~1-1,5 évet, de riaszt, ha kritikusan alacsony az elemekben lévő delej.
70ropi a kezdőszett, van benne egy "internet bridge" meg egy radiátor tekerő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122279) blueboi69 válasza jcage (#122235) üzenetére


blueboi69
csendes tag

smax van újonnan!

(#122280) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#122278) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Öööö ilyet én is akartam, de honnan tudja, hogy mennyit kell tekerni a termosztáton? :) Ilyesmit akartam én is, de pont emiatt nem vettem, maradtam a hagyományos tekerős termófejnél és azt mondta a fűtésszerelő bácsim, hogy azok se szabványosak, nem lehet csak úgy a fejet cserélgetni a szelepen.

(#122281) eattila válasza Jahno (#122270) üzenetére


eattila
csendes tag

Az az eb akit ilyenre visznek az altalaban normalis.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122282) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#122280) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt jellemzően okosotthonba illeszted, a beállított érték egyben a termosztát is. Persze, hogy ez miképp lesz pontos a fűtőtest közvetlen közelében, azt nemtudom....

Nálam a megfelelő helyen a szobákban van zigbee szenzor, a radiátorokon pedig thermo fej a gyerekszobákban, a többi radiátoron csak sima tekerő. A gyerekszobák fontosak, a szenzor alapján történik a vezérlés, míg a radiátoron lévő thermo szelep gondoskodik arról, hogy kb-ra be lehessen lőni egy maximumot, hogy ha az egyik gyerekszobában szeretnénk melegebbet, akkor a másikat ne fűtse túl. Persze annyiból figyelni kell, hogy a thermofej ne legyen letekerve, mert akkor sosem éri el a kívánt hőfokot és örökké fűthet a kazán. Vagy legalábbis tavaszig.
Volt ilyen, hogy asszony lebaszott, hogy miért van hideg a gyerekszobában, aztán kiderült, hogy vmelyik rosszcsont letekerte a radiátort.... :U Ez egy fokkal jobb, mert lekérdezhető, hogy a radiátor mire van állítva, ha ezt egy külső szenzorral is ellenőrzöd/állítgatod, akkor jó lehet.
A legjobb egy olyan motoros szelep amit tetszőlegesen tudsz vezérelni.

(#122283) eattila válasza npera (#122271) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hittem az autocsere kozos dontes volt :)

Macskakat? Az szep. Mi holnap megyunk a voroskeert. Fingerszkrosszd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122284) eattila válasza Phülöp (#122276) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez jol nez ki!

Koszi, jo volt. Ido is. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122285) eattila válasza Phülöp (#122277) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekunk is igy van. A szaraz az ketszidraga. A masik meg ami akad.

Deszep az a macs!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122286) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#122280) üzenetére


Sipi-
tag

Kalibrálja magát. Nekünk Danfoss van (pontos típust nem tudom, Z-Wave-es), az azt hiszem naponta (vagy hetente? :F ) kalibrálja magát. Akkor kitekerit teljesen majd elzárja teljesen a szelepet. Így tudja a két végállást. Van benne hőmérő is, azzal érzékeli pl. az ablaknyitást.
Ami hátránya, hogy nem megy AA akkuval, csak elemmel. Nálunk többen nem szeretik a házban, nekem tetszik, mert nem kell odamászkálni a radiátorokhoz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122287) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#122286) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ok tudja a két végállást, beállítod mondjuk a 23 fokot? Mi történik? kinyit tökig majd bezár amikor kell?

(#122288) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#122280) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fogalmam sincs :)
Játszani vettem, majd kiderül. Még nem megy nálunk a fűtés, szóval valamit mér, mert az app mutatta, hogy hány fok van a szobában.
Ez egy kezdőszett. Egy "stick" van, ami kap USB-t tápot, meg ethernetet, és gondolom, a telós app párja van benne, meg beszélget a szelepekkel.
A szelepen van pár szép látványos led, csomó vackot meg tud jeleníteni, hőfok, meg klf. állapotok / jelzések, hibakódok, stb.
Gondolom, vagy a stick - de inkább a radiátorszelep mérhet hőmérsékletet. De ez szerintem csak ilyen esetleges. Izé. Ez termosztát, tehát ez mér hőfokot. És gondolom, az alapján szabályoz.

A cuccokhoz vásárolható fali izéke, ami olyan, mint egy termosztát, és akkor azon is tudod tekergetni, hogy mennyi legyen a hőfok, meg le is tudod kérdezni az aktuálisat.

A szelepcsere annyi volt, hogy régi le, új fel. kész.
Ha nem, akkor a csomagban van 2 marék átalakító, hogy de mégiscsak ennyi legyen.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122289) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#122287) üzenetére


zetor2000
senior tag

A közösségi fórumon azt a választ kapta egy koma, hogy a TRV (termosztátos radiátor szelep) és egy másik termék az SRV (okos radiátorszelep) 5%-os lépésekben tudja nyitni/zárni a szelepet.
Ugyanebben a topikban mások azt a választ kapták, hogy ez bizony nyit/zár (teljesen), azt jónapot. :)

Volt, aki a beállított időszakban hallgatta a radiátorszelepet, és az sokat is tudott mocorogni, meg keveset is. Szóval bizakodók, hogy az 5% lépésköz az OK.

Azt írják még, hogyha csak 1 szelep akar változást, akkor az bizony tökig ki fog nyitni, vagy le fog zárni. Ha a mátrix azt érzékeli, hogy több radiátoron kéne variálni, mert a ház hőfoka azt kéri, akkor fokozatos/lépcsőzetes lesz a beavatkozás.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122290) Samott válasza zetor2000 (#122289) üzenetére


Samott
addikt

Ez most tavfutes vagy csaladi haz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122291) zetor2000 válasza Samott (#122290) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egyik sem.
"Társasházban" lakom, ahol a "háznak" van kazánja.
Azaz van kazán, ami fűt, de nekem, mint lakónak nincs ráhatásom, hogy mennyire fűtsön. Azaz bejövő / előremenő hőfokot nem tudok állítani.
A bejövő fűtést tudom elzárni vagy kinyitni, azaz választhatok, hogy fűtök vagy sem. Emellé még tudom szabályozni, hogy melyik radiátor mennyire fűtsön. Jelenleg ez egy "tekerő", amit lehet "holdacska" (temperáló fűtés) és 1...5 állás közt tekerni, hogy mennyire legyen meleg. 1es hidegebb, 5ös melegebb.

A Tado cucc ezt a tekerőt váltja le. Az applikációban beállított naptárnak megfelelően helyetted tekerik a gombot. A termosztát méri a hőfokot, és ha úgy gondolja, akkor fűt, ha másképp gondolja, akkor meg elzárja a fűtést, vagy csökkenti. Úgy spórol(hatsz), hogy amikor nem vagy odahaza, lejjeb veszi a lakás hőfokot, amikor meg odahaza vagy, akkor beállítja annak megfelelően. Azaz azon spórolsz, hogy ha nem kell, nem fűtesz feleslegesen.
De a konkurens termékek is ilyenek. Azaz a Honeywell, Netatmo, Popp stb. rendszerek is ezt csinálják.
Ezt ha nagyon nincs más, lehet a netről is buzerálni, csak akkor a helyalapú dolgok elmúlnak.

Énnálam van 6 radiátor, ebből 5 használatban is van. 2 félszoba, nappali, előszoba, WC, fürdő. Ebből a nappalit, a klotyót meg a fürdőszobát tekergettem időnként, használatnak megfelelően. Az előszobai nincs használatban, mert felelsleges. A fürdőszobai az egy törölköző szárító egyben, azt nagyon nem szeretem, mert zúg az átmenő víz függvényében, és hangos. De ha lehet automatizálni, akkor vállalható. A wc-é meg olyan, hogy jó esetben csak pár percre kell, de akkor nagyon. Szóval ott a fűtés csak esetleges. Ezt meg lehet "boost"-olni. :) A többi minimálisan van használatban, be van tekerve egy állásra, aztán amennyi víz átmegy rajta, annyira fűt.
Spórolást nem várok, de ha mégis, annak csak örülök. Igazából játszani vettem, hogy mennyire hatásos egy ilyen. Mivel még asszem nem indult el a kazánunk, még nem releváns a cucc. Talán jövő héttől már lesz saját tapasztalás.

Az applikáció egész pofás, angolul meg még pár nyelven beszél, amennyit kell nyomogatni rajta, szerintem mindenki elboldogul vele elsőre. Van fizetős része is, heti ~1000Ft, ilyenkor mindent is lehet szabályozni, de az alap app is megfelelő kábé mindenkinek. Akinek extra kell, az azt a párezret ki fogja tudni fizetni, szerintem. A használatbavételnél az USB táp és a szabad ethernet port volt a legnagyobb kérdés, de még volt egy szabad a routeren. USB is van neki, szóval konnektort nem kellett keresni. Amúgy megverném, amelyik 30 centis ethernetet ÉS USB-t csomagol egy ilyen eszközhöz. Csinálták volna meg PoE injektorosra... 10 perccel több idő a nyáktervező előtt, kábé. De az USB táp miatt... mindegy. Ez a 2x30 centis kábel "izgalmas". Nálam OK, mert a router pont ilyen helyen van, de mindenki másnál máshol...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122292) Samott válasza zetor2000 (#122291) üzenetére


Samott
addikt

Okes, igy mar ertem. Mert csaladi hazban alapvetoen nem kell piszkalni a csapokat, egyszer kell beallitani aztan a termosztat intezi a tobbit. Gondoltam hogy ez valami mas lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122293) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#122287) üzenetére


Sipi-
tag

Passz. Van benne hőmérő, azon keresztül méri, hogy milyen idő van. Nálam Home Assistant alá van berakva, onnan szoktam nyomogatni. Itt a használati, de a működési elve nem derül ki belőle szerintem.
De ahogy Samott is írta ez saját kazánnál nem annyira érdekes, csak ritka esetben (pl. éjjelre automatán elzárod a fűtést a konyhában és nappaliban, reggel 5-kor meg bekapcsolod).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122294) Vodike válasza zetor2000 (#122278) üzenetére


Vodike
tag

En is ilyet hasznalok lassan 3 eve, de nekem kicsit komplikalabb. Thermo szelepbol van 6 db, 2 klima vezerlo es egy kazanvezerlo a hozza valo szobai thermosztattal. Osszessegeben kurva jo rendszer, minden szoba akkor es annyi hoigenyt ker a kazantol amennyire szuksege van, megtanulja a haz hotehetetlenseget elobb-utobb, tudja mennyi gazt fogyasztottal (2 kobmeter pontossaggal), figyeli a kulso idojarast, langmodulacios lett a kezen tole a buta on/off helyett, az eloremeno homersekletet allitgatja helyetted (nalunk futesi idoszakban ilye 35 fokon tolja), stb. Child lock, geo, ablak, komfort futes ahogyan irod.

Az elem nekem fel evet bir, de az ujabb fejek mar mennek akkurol is.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#122295) Samott


Samott
addikt

Ha mar futes:

- Szeretnék tűzifát vásárolni, van fa?
- Igen van.
- A 10 köbméter felét most tudnám megvenni, a másik felét tél közepén.
- Csak feliratkozni lehet, legkorábban februárban átvehető.
- Most akkor van fa, vagy nincs?
- Van. Fel lehet iratkozni.

Akinek sürgős a rezsicsökkentett tűzifa beszerzése, aligha tudja kivárni

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122296) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#122295) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Rendeleti kormányzás...

(#122297) zetor2000 válasza Vodike (#122294) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én csak játszásiból ruháztam be egy ilyenre. Ha valamit megfogok a fűtésen, úgy érzem, jól vagyok. Ha nálad ez faszán működik, akkor van referencia, hogy van, ahol ez életképes, és bevált, szóval nem a legótvarabbat vettem meg. :)
Azt írták, hogy Panasonic Eneloopot vegyek, ha már akku, de két GP alkáli elem volt a csomagban.
Ja, gyerekzár is hasznos tud lenni, lehet tekergetni a csapot, azt nem történik semmi. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122298) zetor2000 válasza Samott (#122292) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, kicsit másabb, nem annyira triviális.

Amire nekem nincs ráhatásom, az maga a kazán és annak a környezete, mert azt a közös képviselő niggere szakembere intézi. Szóval van egy kazános faszi, aki ki/bekapcsolja a fűtést, meg a szükséges dolgokkal bíbelődik. Amennyire ismerem a házat, a kazánnak van asszem 3-4 kihelyezett érzékelője, és ha az azokból érkező infókból a kazánvezérlő úgy ítéli meg, akkor kikapcsol. Mert akkor a kinti hőmérséklet elért egy adott jóságot, és már nem kell fűteni.
A lakások fűtés elszámolása pedig valamelyest használati alapú. Van egy hőmennyiségmérő, ami a bejövő és az elmenő víz hőmérséklet különbségéből csinál egy leolvasható számot egy mérőórára. A mértékegysége X. :) Ezt mindenki jelentgeti a közösnek, aztán ő egy ekcel táblában szétdobja lakásokra, a tulajok meg kifizetik. Annyi extra van még, hogy van egy kazán, ami fűtést csinál, van egy kazán, ami melegvizet csinál, ezt két lépcsőházra. Van másik két lépcsőház, ahol van másik 2 ilyen kazán, hogy egy melegvizet, egy meg fűtést csinál. És van egy (1 db) szolgáltatói gázóra, a 2-2 lépcsőházra. Lépcsőházanként eltérő lakásszámmal, ahogy azt kell, mert nem sima kockaház. Szóval érdekes.

Az észak-é.nyugat felé néző lakások (ott van egy belső folyosó is) már sírnak, hogy fáznak. A belső folyosó másik oldalán lévő lakások ~dél-délkeleti tájolásúak, ott még jóidőt mondanak. Az én lakásom ÉK-DNY tájolású, nálam vállalható a hőmérséklet, de a klímával este már néha rásegítek, pláne, hogy egy hete meg voltam fázva.
Megy a makettkodás, hogy mikor startoljon a fűtés, mert sokak szerint "szezon kezdete" (okt.15, asszem) előtt már kéne. Igazából mehetne is, mert aki nem akar fűteni, az elzárhatja a lakásánál a bejövő fűtővíz csapot, és akkor nem fűt, viszont a kazán által elhasznált gáz egy részét neki is ki kell fizetni. Gondolom, a hőveszteség, meg a soha nem egyező mérőóraállások közti difi van így szétdobva. Meg a szolgáltatói óra mér egy mértékegységben (köbméter?) a lakásban lévő fogyasztásmérő egy másikban (kWh?), az átváltás, ha egyáltalán lehetséges, közti difi is lehet az ok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122299) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122300) Sipi- válasza npera (#122271) üzenetére


Sipi-
tag

2,5k SEK, 22 gyerek. :Y Úristen, az már durva. Még durvább lenne, ha mindezt otthonra szervezted volna :DD Egyik gyereknek szerveztünk egyszer itthonra szülinapi bulit osztálytársakkal. Soha többet, pedig nem voltak túl sokan.

Macska is, buli is :) Tiszta pihenés lesz holnap a munka :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.