Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) #79335424 válasza bigdady (#80143) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom tesztelni, mert ki van zárva, hogy bármelyik droidomra Viber -t telepítsek, de root -tal, Xposed nélkül is megpróbálnék vele kibabrálni.
1. Jogosultságkezelővel megvonnék tőle ezt-azt.
2. Elixír2 -vel tiltanám egyes szolgáltatásait.
3. E-Robottal törölném a megjelenő értesítését.
4. Sztem azért tud makacsul hangoskodni, mert ravaszul a media csatornát használja és talán a hangerőállításhoz is van jogosultsága. E-Robottal ebbe is bele lehet nyúlni.
5. Szerencsés esetben, valamelyik /data/data alatti mappájában tárolja a nyomorult, kis audio fájlocskáit. Megpróbálnék gondoskodni arról, hogy valami egészen mást találjon helyettük.
6.Ideiglenesen megpróbálnám megvonni a futtatási jogot az alapértelmezett (vagy a beépített) médialejátszótól, hogy a Viber média intentjére csak egy bazi nagy error legyen a válasz.
Bár a kreatív alkotásra egyre kevesebb lehetőséget ad a Google, de kreatívan rombolni azt nagyon lehet. ;]

(#80152) energy4ever


energy4ever
addikt

Remelem jo, ha itt kerdezem!
PC-nek a kepet, jo minosegben, lehetoleg vezetekes megoldassal, minimum 30FPS-el, normalisan attudom vinni valahogy a telefonomra? :F
Kerestem, de nem talaltam hozza programot. Viszont ha letezik hozza vr-hez valo app, akkor gondolom lesz olyan is, ami nekem kell hozza.

Szerk:
Root NELKULI megoldas kellene elsosorban.

[ Szerkesztve ]

(#80153) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni hogy Lgf6-ra tudtok valami jó időjárás appot?Ami pontos is és nem zabálja a ramot meg az akksit?

(#80154) air válasza energy4ever (#80152) üzenetére


air
nagyúr

Szinte kizárt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80155) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Lollipopra van valamilyen egyszerű csúszkás widget vagy az értesíttősávban megjelenő alkalmazás, amivel a hangokat tudom állíttani? Keveslem a google által összevont lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#80156) kovacs65


kovacs65
senior tag

CM12 van a telefonon.
Annak van egy roppantul ragaszkodó recovery-je, ami nem enged csak CM romot telepíteni.
Eddig nem találtam megoldást a kiirtására-kikerülésére.

Kérnék egy jó tanácsot!

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#80157) #79335424 válasza kovacs65 (#80156) üzenetére


#79335424
törölt tag

Másik recovery -t sem enged telepíteni?

(#80158) bigdady válasza #79335424 (#80151) üzenetére


bigdady
nagyúr

En sem mert nekem nem androidom van. Akonek kerdeztem meg nem ert hozzá nemhogy rootolja meg stb :)
De kosz azert

[ Szerkesztve ]

(#80159) kovacs65 válasza #79335424 (#80157) üzenetére


kovacs65
senior tag

TWRP-t, CWM-et, Philz-t is próbáltam.
Mindenre fail a válasz.

De mintha régebben olvastam volna róla, hogy van valami megoldás, de most nem találom.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#80160) air válasza kovacs65 (#80156) üzenetére


air
nagyúr

Rakd vissza a készülék eredeti romját, és keress ahhoz egyedi recovery-t!
Egyébként miért akarod a CM alatt csak a recovery-t cserélni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80161) Mr X válasza air (#80160) üzenetére


Mr X
veterán

"Annak van egy roppantul ragaszkodó recovery-je, ami nem enged csak CM romot telepíteni."

(#80162) kovacs65 válasza air (#80160) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nem csak azt. Az egész romot.
A CM12 recovery nem hajlandó erre. Csak sajátot óhajt felrakni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#80163) Oldman2 válasza kovacs65 (#80162) üzenetére


Oldman2
veterán

Hogyan próbálod feltenni az új Recovery-t?

(#80164) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, van egy régebbi android telefonom, amit nem használok, szeretnék belőle biztonsági kamerát csinálni, a lényeg, hogy a háttérben fusson folyamatosan egy videórögzítő, kb 2-3 órás időintervallumra kellene. Mit javasoltok milyen program jó ilyen célra? Ha esetleg a háttérben futna, vagy nem lehetne látni, hogy fut az még jobb lenne :)
Esetleg olyan program is jó, ami hogyha hozzányúlnak a telefonhoz úgy csinál, mintha ki lenne kapcsolva, tehát csak spéci módon mutassa, hogy mégis működik. Köszönöm előre is!

(#80165) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Szerintetek melyik progi a legjobb akku tevékenység figyelésben? Arra lennek kivancsi hogy mennyi időt van toltőn meg hogy melyik nap mennyit ment stb adatok.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#80166) vicze válasza Babetta-X (#80164) üzenetére


vicze
félisten

Pl ez elég vagy többet kell tudjon?
A háttérben futás azért problémás, mert a kamera maga többnyire elég nagy erőforrás zabáló, és nagyon más nem tud mellette futni. Pl. ezért merül nagyon és melegszik egy telefon ha a led be van kapcsolva rajta, mert jelenleg az bekapcsolja a kamerát is(ez majd M-mel változik) és elég sok erőforrást eleszik.

[ Szerkesztve ]

(#80167) drmotto


drmotto
őstag

Létezik olyan app, amivel egy tablet (Tab2 P3110) bekapcsológombja kódhoz köthető? Tehát ne lehessen hosszan nyomásra újraindítani, csak egy kód, vagy bármi más megadása után.
Köszi

(#80168) gyuri81


gyuri81
veterán

Tudnátok ajánlani egy jól működő, megbízható youtube letöltő programot?

(#80169) kovacs65 válasza Oldman2 (#80163) üzenetére


kovacs65
senior tag

A CM recovery-jéből.
Meg is találja a zipet (többet is próbáltam), de megállapítja, hogy rossz a footer, és a vérification, majd fail a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#80170) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Nagyon el kezdte szívni az aksim valami.Az egyik a CmLocker (írtam is a fejlesztőnek mert az új frissítés óta van ez) a másik a képen utána következő valami camera alkalmazá5s?
Mi lehet ez?
Root, greenify van egyébként gyári Samu 4.4.2

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#80171) golyós válasza golyós (#80170) üzenetére


golyós
őstag

Rossz kép,bocsi.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#80172) Babetta-X válasza vicze (#80166) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a tippet, ez már lehet, hogy jó lesz. A lényeg az lenne, hogyha lezárom a telefont, akkor is fuson a program és vegye a videót, rögzítse sd-re. :))

(#80174) #79335424 válasza bigdady (#80158) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amiket írtam, azok közül van, ami megy root nélkül is. De ez Android verziótól is függ. Pl. a jogosultságkezelés (permission manager) beépített eszköze (App ops) 4.3 -nál meghívható root nélkül, de 4.4.2 -n már root kell hozzá. (Lehet, hogy nem volt biztonságos? :F :N ) Viszont a hangerőállítgatás és talán az értesítéskezelés is megy root nélkül.

Babetta-X:
Csak egy tipp. Próbálj ki autós Blackbox alkalmazásokat (pl. Autoguard Black Box)! A pro biztos tud háttérben rögzíteni. Sztem az a trükkje, hogy nem a kamerával rögzít. A kamera csak nézőképet ad, az alkalmazás pedig (talán vmi screen filterrel) képernyőképet rögzít.

[ Szerkesztve ]

(#80175) Mr Dini válasza drmotto (#80167) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem, mert ez bele van építve (mármint a reboot hosszan) az eszközbe.

Úgy gondolom, h ebbe nem lehet belenyúlni rom szinten. :(

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80176) vicze válasza Babetta-X (#80172) üzenetére


vicze
félisten

Kicsit jobban megnéztem, van neki "run in background" funkciója és gond nélkül lehet más is csinálni közben kikapcsolt kijelzővel is tök jól működik. :)

Amúgy egy rendes IP kamerával szemben az a hátránya, hogy kicsi a látószöge szóval ha nagy teret kell figyeljen, arra annyira nem jó, de azonkívül nagyon jól használható. Felvételi lehetőség is adott.

[ Szerkesztve ]

(#80177) Babetta-X válasza vicze (#80176) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm kipróbálom. Végülis a lényeg az lenne, hogy leteszem x helyre, bekapcsolom, hogy fusson a háttérben, és mindent rögzítsen, a 32GB-s memóriakártyáig, legfeljebb 4-5 óráról van szó alkalmanként. A fontos az lenne, hogyha bárki ránéz a telefonra le legyen zárva, vagy ne tudja "kívülről" basztatni.

(#80178) #79335424 válasza Babetta-X (#80177) üzenetére


#79335424
törölt tag

4-5 órát nem fog folyamatosan rögzíteni. Az alkalmazásnak tudnia kell a rögzítés automatikus újraindítását, leállás esetén.

(#80179) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudtok olyan appot, amivel gyári rootolt 4.1.2ből lehet gyári alkalmazásokat törölni?
Tehát nem csak tiltani, hanem konkrétan töröln. Hely felszabadítás miatt...
Köszi!

(#80180) Bozek válasza drmotto (#80167) üzenetére


Bozek
nagyúr

Root + Xposed + Advanced Power Menu+

(#80175) Mr Dini: Továbbra is azt mondom, hogy amiről nem tudsz, az nem biztos, hogy nem létezik. :) Már nem az első eset, hogy valamire azt írod, hogy nem megvalósítható, miközben ez téves információ.

(#80179) dodopek: Ha van root, akkor keress rá a Root Uninstaller kifejezésre Google Play-en (elég sok ilyen alkalmazás van, de még a Titanium Backup is tudja). Ha nincs, akkor nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#80181) drmotto válasza Bozek (#80180) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm, megnézem.

(#80182) drmotto válasza Bozek (#80180) üzenetére


drmotto
őstag

Feldobtam. nem akar működni. :(
Amikor rányomok hogy "Protect menu items with password" akkor kiírja hogy menjek a menu items-be, és ott állítsam be az elemekre. Ott viszont inaktív a "Protect this item with password"

Mit csinálok rosszul?

(#80183) Bozek válasza drmotto (#80182) üzenetére


Bozek
nagyúr

Aktiváltad Xposed-ben a modult? Újra is indítottad a telefont? Nálam aktív az a menüpont, sikerült is lekódolnom a kikapcsolást.

(#80184) teo77


teo77
őstag

Próbáltam letiltani minden hívást, de nem tudom, az Extreme Call Blocker mégis beengedi. Van tippetek, hogy miért nem? Így néz ki a beállítása:

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#80185) drmotto válasza Bozek (#80183) üzenetére


drmotto
őstag

Persze. Ismerem az xposedet, használom is pár modulját.
Lehet hogy a Slimrom lesz a baja?

(#80186) Bozek válasza drmotto (#80185) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó kérdés. Nekem gyári Lollipop van (Sony Xperia Z1 Compact).

(#80187) Babetta-X válasza #79335424 (#80178) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Egy telefon fullra feltöltött akkumulátorral nem tud 4 órát felvenni egy ilyen programal? Eléggé szomorú vagyok, nekem a célom pont ez lenne. Kipróbáltam közben 4 appot, de egyik sem jó, keresgélek tovább hátha.

(#80188) #79335424 válasza Babetta-X (#80187) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem erről van szó. A rögzítés állhat le idő, vagy fájlméret korlát miatt. A kameraalkalmazásokban szokott lenni olyan opció, hogy leálláskor automatikusan újraindítják a rögzítést.

(#80189) drmotto válasza Bozek (#80186) üzenetére


drmotto
őstag

Akkor visszateszem a gyári 4.2.2-t, és kiderül.

(#80190) Mr Dini válasza Bozek (#80180) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én nem a kikapcsoló menüre céloztam, mert az valószínűleg megoldható, hanem amikor hosszan nyomod a power gombot, és "resetelődik" a teló, tehát rebootol kis idő múlva. Ez tudtommal beépített funkció és csak nehezen lehet kikerülni. De ha csináltak erre is appot, akkor le a kalappal! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80191) Babetta-X válasza #79335424 (#80188) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Ha jól látom az autoguard tudja a 300 percet és tényleg fut háttérben is, kicsit módosítottam ezt azt, egy 32GB-s kártyával pedig egész okáig elég lehet. Köszönöm szépen, meglátjuk mit tud.

(#80192) #79335424 válasza Mr Dini (#80190) üzenetére


#79335424
törölt tag

Játszom vele, de nem megy. Hiába remapolom, a reboot mindenképpen megtörténik.

"The power-button long-press event is generally implemented in hardware i.e as an interrupt to the PMIC (power-management chip). Upon receiving the interrupt, the PMIC momentarily cuts-off the power-supply to the main processor, effectively forcing a hard-reboot."

Próbáltam olyan trükköt, hogy Power long press -re remapoltam egy screen off -ot (a Power funkciók alapfeltétele a wake up. Kikapcsolt kijelzőnél nem kéne működjön). De, ha bekapcsolt kijelzőnél tartom hosszan nyomva, akkor hiába kapcsoltatom ki erőszakosan a kijelzőt, akkor is rebootol. Még egy ötletem van. Low level -ben belenyúlni. Pl. Ha a Power -hosszan nyomva van, akkor időközönként kiadni rá a sendevent up/sync parancsot. Hátha elengedi egy pillanatra és így soha nem éri el a reboothoz szükséges nyomvatartási időt. De a poweren kívül, van egy sec.power kód is. Szóval nem eccerű. Főleg úgy, hogy én nem vagyok programozó.

[ Szerkesztve ]

(#80193) Mr Dini válasza #79335424 (#80192) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondtam én, h bonyolult... :)) :(((

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80194) Bozek válasza Mr Dini (#80190) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik telefonnál indul újra a Power gomb hosszan nyomására? Mert az elég gáz megoldás, mivel bármikor benyomódhat a zsebedben. A Sony a Power + Hangerő fel gombokra kapcsol ki például.

(#80195) Mr X válasza Bozek (#80194) üzenetére


Mr X
veterán

Alcatelek is ilyenek. Power gomb 5-6 másodpercig újraindítja.

(#80197) Mr Dini válasza Bozek (#80194) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudom, a Nexusok is ilyenek.

És valóban gáz. Samsungoknál pl ez gyakori jelenség, de gondolom ott is van kivétel. (Nem ismerem az egész készülékgárdát, de úgy sejtem, h nemcsak a Samu és az Alcatel csinált ilyet)

Mellesleg a hangerő fel+power kombót Neked sikerült kiiktatni?

Szerk.: Úgy látom elkéstem. Akkor +1 Aweriotnak! ;)

@Aweriot

Jó lett az arcképed! :C Pont akkor néztem be az arcképes topikba, mikor írtál. :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80198) #79335424 válasza Bozek (#80194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én Zopom is.
Van a Click, meg a Long Press. Ez viszont egyik sem. Egy külön dolog, ami nincs definiálva.

[ Szerkesztve ]

(#80199) Mr Dini válasza Babetta-X (#80164) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én ilyen "IP kamerának" egy rasppi2-t használok egy kis táppal, egy kameramodullal és egy kis dobozban van. Akár sütisdobozba is berakhatod a bárpult közepére. :DDD

Igaz, hogyha van már hozzá hardver (esetedben a régi mobil) akkor azt is érdemes kihasználni.

Csak pl a málnás cucc tud közbe streamelni és hála a python scriptemnek nem gond a fájlkorlát. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80200) Bozek válasza Mr Dini (#80197) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megnéztem és azt se egyszerű. A hangerő fel gombot tudom zárolni AutoInput-al, viszont a billentyűkombináció így is működik.

Arra mondjuk nem is gondoltam, hogy a kérdező ezt szeretné megoldani, mivel nálam ugye nem csak sima Power gomb van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.