Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) darvinya válasza DonMarco (#80100) üzenetére


darvinya
titán

Attól függ milyen a telod van.
pl: Sony Y-OTG-vel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80102) #79335424 válasza DonMarco (#80100) üzenetére


#79335424
törölt tag

Y kábellel sztem igen.

(#80103) air válasza DonMarco (#80100) üzenetére


air
nagyúr

Igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80104) petipetya


petipetya
nagyúr

Van arra módszer/app, hogy személyre lebontva lehessen állítani az értesítéseket? A telón van Messenger, WhatsApp, Hangouts és Gmail is - ezeken bármikor érkezhet értesítés. A cél az lenne, hogy csak xy személy értesítéseit jelezze, bármelyik csatornán is fut be. A többit nem fontos azonnal látnom, mert úgyis csekkolom a telót.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#80105) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

A wifi-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Beállítási probléma lehet-e az, hogy ha otthon be van kapcsolva a wi-fi, majd elmegyek egy másik helyre (pl. munkahely) ahol szintén használom a wifi-t, akkor magától nem csatlakozik fel. Ha bekapcsolom a képernyőt, látom, hogy nincs kapcsolat, de ebben a pillanatban rögtön el is kezdi a kapcsolódást, ami pár másodperc alatt megvan. Szóval miért csak akkor kezd el kapcsolódni, mikor a képernyőt bekapcsolom?

Köszi előre is a segítséget.

(#80106) zeon.hu válasza g_g_g (#80105) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wifi beállítások-alvó módban keresgélj.

#?*@&!

(#80107) g_g_g válasza zeon.hu (#80106) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi, én is itt nézegettem elsőként, de "Keep WI-FI on during sleep" menüpont "Always"-ban van.

(#80108) beg válasza g_g_g (#80107) üzenetére


beg
veterán

MTK soc esetében előfordul (ha az van), ilyenkor van ott egy opció, hogy intelligens sleep mód. Azzal menni fog.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80109) g_g_g válasza beg (#80108) üzenetére


g_g_g
őstag

Bocs, nem írtam, snapi, (moto g 1-st gen.)

(#80110) zeon.hu válasza g_g_g (#80107) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Állítsd át és teszteld.

#?*@&!

(#80111) g_g_g válasza zeon.hu (#80110) üzenetére


g_g_g
őstag

ok, bár kicsi esélyt látok rá, de egy próbán nem múlik semmi.

(#80112) Sn00k válasza vicze (#80099) üzenetére


Sn00k
veterán

Az a helyzet nem vagyok egy nagy bitvadász , de ezzel a progival úgy tűnik egyszerűen megoldható. Egyedül, ami miatt hezitálok az az, hogy az újabb frissítést, mint írtad nem tudom, majd automatába feltenni.

"Root után csak úgy tudod majd egyszerűen frissíteni, ha csak a teljes image-et leszedve a system partíciót és a kernelt felülírod, és újra rootolod."

Ezt a teljes imaget , honnan lehet majd leszedni ? Ez kell , ahhoz , hogy tudjam majd frissíteni, ha kijön egy újabb droid verzió ? Mennyire bonyolult ?
THX!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#80113) #79335424 válasza Sn00k (#80112) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Ha kijön egy újabb droid verzió..."

Ami jó, azt nem kell megjavítani. Működik, tudja azt, ami nekem kell, belaktam, használom = nem piszkálok bele.

(#80114) vicze válasza Sn00k (#80112) üzenetére


vicze
félisten

Innen, de NRT mindent letölt magától Annyira bonyolult, hogy csaptam már felül a Data-t is. :P Igazából 3 vagy 4 kattintás a progiban, csak figyelni kell.

@Somatom: "nem piszkálok bele."
Jaja, csak egy kis root, egy kis Xposed, egy kis módosítás itt egy kis módosítás ott... :U

[ Szerkesztve ]

(#80115) zeon.hu válasza g_g_g (#80111) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lehet fordítási hiba vagy bug.
Nálam pl a "wlan alvó mód bekapcsolása-mindig"-re van állítva, így kapcsolódik automatikusan.

#?*@&!

(#80116) Slevin66 válasza Partyface007 (#80080) üzenetére


Slevin66
csendes tag

Ezt használom a céges levelezésre, nagyon jó program.
[link]

(#80117) g_g_g válasza zeon.hu (#80115) üzenetére


g_g_g
őstag

Fordítási hiba kizárva, angol nyelv van csak benne :)
Legjobb tudomásom szerint az always és a mindig hasonló dolgot kellene csináljon :)
na mindegy, tesztelgetem a többi beállítással....

(#80118) Narxis válasza #79335424 (#80113) üzenetére


Narxis
nagyúr

Általában azért szoktak belepiszkálni a userek, hogy még jobban működjön.

Thanos was right.

(#80119) zeon.hu válasza g_g_g (#80117) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, de a "wifi alvó mód bekapcsolása mindig" nekem nem éppen azt jelenti, amit el szeretnék érni vele, vagyis hogy ne kapcsoljon ki, ennek ellenére ezzel a beállítással működik :)

#?*@&!

(#80120) g_g_g válasza zeon.hu (#80119) üzenetére


g_g_g
őstag

Mert sz@rul van fordítva a menüpont magyarra. Valahogy úgy kellett volna, hogy "Tartsa-e a WI-FI-t a telefon alvó módjában" és így máris értelmet nyer a Mindig beállítás megfelelő működése :)

(#80121) zeon.hu válasza g_g_g (#80120) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezért is írtam, mint lehetőséget a félrefordítást, mert a "keep wifi on during sleep" nálam is mást jelent.

Nincs valami egyéb alkalmazás, ami kikapcsolja, ha zárod a képernyőt?
Telefon topikjában kérdezted?

#?*@&!

(#80122) #79335424 válasza vicze (#80114) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amik ahhoz kellenek, hogy a teló tudja azt, amit elvárok tőle. Érdekes dolog ez. Az OS a tolmács a user és a hardver között. Ha a user tudja, hogy mit szeretne, a hardver azt végre tudná hajtani, de mégsem jön össze, akkor egyértelmű, hogy SZAR A TOLMÁCS! A user lehetőségeinek határait a hardver képességeinek kellene meghatározniuk, nem az OS korlátozásainak!
Egyébként, az Xperia Minimet eleve célhardvernek vásároltam és most is ugyanaz az ICS alapú CM fut rajta, amit az előző tulaj a kérésemre telepített. Az SGS 2 -mön pedig 2013. márciusa óta fut ugyanaz a gyári 4.1.2 alapú, Wanam 14.1. Mindenféle gyári visszaállítás, vagy egyéb hókuszpókusz nélkül. Ezen a chinafonon bukom az OTA -t, ha CWM van rajta. Naná, hogy marad a CWM!

[ Szerkesztve ]

(#80123) ollie válasza Sn00k (#80112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha még a Nexus 9-ről van szó, akkor a google oldalán egyszerűen, csak beírod a keresőbe, hogy "nexus 9 factory image".

De ha jól emlékszem a Nexus root toolkitet ajánlották neked, az automatikusan fel tudja tenni neked a gyári image-et, akár úgy is, hogy magától letölti.

***

(#80124) Nagy1A válasza Samsung SPS (#80083) üzenetére


Nagy1A
újonc

Köszönöm!!

(#80125) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Gmailba hogyan tudom megnézni telo merre van?
Vagy kell rá tenni előtte egy appot?
Vagy simán szinkronizál a gmail, a teloval?
köszi

風林火山

(#80126) petipetya válasza Shingen (#80125) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kapcs ford.

"nincs rá lezsóidő"

(#80127) vicze válasza #79335424 (#80122) üzenetére


vicze
félisten

"user tudja, hogy mit szeretne, a hardver azt végre tudná hajtani"
Itt megint arra futunk ki, hogy a világ minden operációs rendszere szar, mert mindig lesz, amit nem tudok megcsinálni vele. Mindegyik korlátoz!

Akkor döntsd el, hogy az újabb OS új funkció nem kellenek, és magadat korlátozod vagy, vagy új funkciókat akarsz? Az hogy valami máshogy működik, még mindig nem korlátozás, főleg nem ha a biztonságot növeli.

Hülyét is kapnék ha még 4.2-n lennék és nem lenne 4.0 támogatás, vagy nem lenne TRIM, de tudtommal te is elég sokat sírtál a több SIMkártya API miatt ami 5.1-gyel jött, stb.

[ Szerkesztve ]

(#80128) harry3 válasza Shingen (#80125) üzenetére


harry3
őstag

YouTube appban próbáld meg a telefont megkerestetni.

A viccet félretéve. Ha bejelentkezel gépen az eszközkezelőbe, le tudod kérni a telefon helyzetét.

(#80129) wolfman


wolfman
veterán

Emberek!
Google Chromeban hogy az istenben kell szöveget másolni? Ki tudom jelölni ami nekem kell, de hogy rakom vágólapra?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80130) vicze válasza wolfman (#80129) üzenetére


vicze
félisten

Címsorban megjelennek az ikonok a különböző műveletekhez.

(#80131) beg válasza wolfman (#80129) üzenetére


beg
veterán

Jobb felül lapocskák a kijelölés után?

Én amúgy kijelölöm és a swype+c kombó vágólapra teszi :) (swype+v meg beilleszt) Persze ehhez swype billentyűzet kell.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80132) wolfman válasza vicze (#80130) üzenetére


wolfman
veterán

Nem szóltam

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80133) Shingen válasza harry3 (#80128) üzenetére


Shingen
addikt

Igen már megtaláltam, köszi, de ha ki van kapcsolva a hely meghat. akkor nem műkszik.

風林火山

(#80134) drmotto válasza wolfman (#80132) üzenetére


drmotto
őstag

Balról a második, a két egymásra tett lap.

[ Szerkesztve ]

(#80135) beg válasza wolfman (#80132) üzenetére


beg
veterán

Erre utaltam, a két lapocska.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80136) vicze válasza vicze (#80127) üzenetére


vicze
félisten

Ups a BT 4.0 akart lenni. :B

(#80137) Hegasus


Hegasus
senior tag

nem találtam rootos topicot, szóval ide tenném fel a kérdésem: milyen appok vannak amikkel lehet allítani a kijelző szaturációját? (padfone 2es készüléken 4.4en)
próbáltam a device controlt, de az valami olyat ír, hogy a készülék nem támogatja ezeket a tweakeket, ezt meglehet valahogy oldani(kernel csere, rom csere), vagy másik app kéne?

és milyen rootos appokat ajánlotok?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#80138) #79335424 válasza vicze (#80127) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne csavard ki légyszi a mondataimat! Pontosan tudod, hogy értem. Van, amit nem lehet megoldani. De én nem az ilyen szitukra értettem, hogy szar a tolmács. A root -os, Xposedes moddolásokkal kapcsolatos észrevételedre reflektáltam. Ezek olyan moddok, amiket akár alapból, vagy root nélkül is tudhatna az OS, vagy, legalább partner lehetne abban, hogy alapból bővíthető legyen ilyen modulokkal. Én úgy gondolom, hogy az a fejlesztés, amikor egy tolmácsnak bővítik a szókincsét és nem az, amikor addig ismert kifejezéseket törölnek a szótárából. Ha JB -n lehetséges feature nem működik KK -en, az fejlesztés? Sztem ezt hívják korlátozásnak. Ami a biztonságot illeti, nem értem, hogy amit szeretnék, az miért ütközik a véleményeddel. Bár nem értek vele egyet, de tegyük fel, hogy a "szükséges" biztonság csak korlátozásokkal valósítható meg! Na de kinek szükséges? Nekem, vagy a Google -nek? Mi ez? OS 12 -es karikával? Apu mondja: "ez való neked" és ennyi? Én azt a felnőtteknek való verziót hiányolom, ami esetleg tájékoztat a lehetséges biztonsági kockázatokról, de rám bízza a döntést, hogy nagyobb biztonságot nyújtson, vagy több funkciót.

(#80139) tonyrulez válasza tonyrulez (#78760) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megtaláltam azt (egy régi jegyzetnek köszönhetően), amit pár éve használtam: Bonsai Blast. Google Play-ből már törölve lett, szerintem veri a Play-es összes hasonló játékot. Reklámok sincsenek benne, de a felbontása a régmúlt időt idézi, 10"-os tableten már eléggé randa.

4 8 15 16 23 42

(#80140) w.miki


w.miki
veterán

arra van könnyen kezelhető program, hogy az android rendszer elindulásánál automatikusan elinduljon egy parancs-sor?
Pl. beállítsa élő háttérképnek a WeatherXL-t, mert van amikor újraindulás után elfelejti a TV stick, hogy ez volt az.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#80141) Partyface007 válasza Slevin66 (#80116) üzenetére


Partyface007
őstag

köszi a választ, igen az tényleg nem rossz 1 opciót nem találtam benne hogyha az Inbox almappáiba esik be egy levél akkor is értesítsen... de lehet csak én voltam béna

(#80142) Bozek


Bozek
nagyúr

Hát, a Solid Explorer se tökéletes. Ha a programon belül használom az SMB-t, akkor 8-900 kbyte/s-el másol és többször meg is szakad. A hálózati hibát kizártam, mivel ha a Windows megosztást becsatolom a fájlrendszerbe (éljen a Sony), akkor 5-6 Mbyte/s a sebesség és végig stabil.

(#80116) Slevin66: Ezt nem próbáltad még?

[ Szerkesztve ]

(#80143) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Viberben kikapcsoltam minden ertesitest nem is eleszti fel a zarolt kijelzot nem mutat semmit ha uzenetem jon csak hang van. Viszont azt nem tudtam eltuntetni hogy a felso ertesitesek savban ahol a térero van (vagy mi a neve) ne jelenjen meg a kis viber ikon hogy uzenetem jott. Azt hol lehet kikapcsolni?
Masik kereesem hogy lehet megvaltoztatni a viber ertesites hangot?
Koszi

(#80144) Mr X válasza bigdady (#80143) üzenetére


Mr X
veterán

1: nem lehet

2: pipáld be a rendszerhangok használatát, utána alatta aktív lesz az értesítési hang választó

(#80145) twine válasza bigdady (#80143) üzenetére


twine
addikt

1:
Köztes megoldás...alkalmazás információknál kikapcsolod az értesítések megjelenítést...(soha nem próbáltam, hogy úgy működik e viber alatt, ahogy szeretnéd)
Hátrány: úgy gondolom, így hangod sem lesz Viber értesítésnél...

Megoldás 1.1:
Ha van rootod,gravity boxal kivitelezhető az értesítés eltüntetése az info barol, az biztos ;)

[ Szerkesztve ]

(#80146) Bozek válasza twine (#80145) üzenetére


Bozek
nagyúr

De a GravityBox-hoz Xposed is kell. Ha Lollipop van a telefonon, akkor meg még recovery is.

(#80147) twine válasza Bozek (#80146) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm,,, én tudtam ezt eddig is...

(#80148) Bozek válasza twine (#80147) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól, mert Te tudod, a kérdezőig már nem jut el ez az információ. Ezért egészítettem ki. És mivel a Te hozzászólásodhoz kapcsolódik, ezért arra válaszoltam.

(#80149) twine válasza Bozek (#80148) üzenetére


twine
addikt

Király vagy ;)
A recovery-hez meg még lehet, hogy usb-micro usb adat kábelre is szüksége lesz,,, ahhoz meg valamilyen személyi számítógépre,, bár ez t telefonja, és tudásszintje válogatja...kihagytam még valamit? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80150) bigdady válasza twine (#80145) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kosz kiprobalom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.