Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) ollie válasza arnyekxxx (#80843) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézd meg a zárképernyő beállításai között, hogy ezt az elhúzást ki lehet-e kapcsolni. Ha a készülék alapból nem támogatja, szerintem csak rom cserével lehet ezt kikapcsolni (nem tudom, hogy a lockscreen appok ezt átugorják-e).

Alapesetben az otthoni zárképernyő kikapcsolást meg akkor lehet megoldani, ha a készüléken levő android támogatja ezt (a lollipopban alapból benne van), és smart locknak nevezik (gyártónként eltérhet a megnevezés). Ennél a megbízható helyekhez kell hozzáadni a helyet, ahol nem akarsz zárképernyőt, amihez először el kell menteni a helyet a google mapsen (értelemszerűen kell bekapcsolt GPS a működéséhez).

(#80850) Somatom: elég sok gyártó használ ilyen lockscreent, hogy ha van patternt, előtte még mindig ott marad az elhúzós rész (pl. Lenovo, Xiaomi, stb). A mostani Lenovómon is ilyen van. Némelyik gyártó külön engedi kikapcsolni az elhúzós részt, és akkor csak a pattern marad.

[ Szerkesztve ]

***

(#80852) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

ZTE (V5) és Sony Xperia (Z1 Compact) készülékeken ez így működik alapból a gyári képernyőzárral.
Először fel kell oldani, majd a jelkód/egyéb plusz védelem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#80853) #79335424 válasza ollie (#80851) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, ezt nem tudtam! Ezt a marhaságot! Húúú, de gáz!
A custom lockscreenek nem tudják átugorni, mert azok a rendszerben nem lockscreenek, hanem launcherek. A működésük alapfeltétele, hogy a rendszerben minden lock ki legyen kapcsolva.

(#80854) arnyekxxx válasza ollie (#80851) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezeket már átnéztem, nem lehet külön kapcsolni, vagy van patternlock és akkor el is kell húzni előtte vagy nincs semmi. Ami kulturált lockappot találtam az mindegyik ugyanígy először elhúzást kért, de van olyan ami egyből a patternt adja meg, nem is egy, láthatóan ugyanabból a sablonból legyártva ami viszont ez a fajta mázsaszám tolja a reklámot, tehát úgy néz ki nem lehetetlen ilyet csinálni.

(#80855) tomy86 válasza guest666 (#80844) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam működött, egyetlen mentett helyett kivéve. Az is szerepel a mentett helyek listáján, mint a többi amiket tudtam törölni, de ha rámegyek, akkor a mentést ajánlja fel a törlés helyett, mintha mégsem lenne mentve. Az okát nem tudom és egyelőre azt sem, hogy hogyan lehetne törölni.

(#80856) air válasza Viktor0610 (#80852) üzenetére


air
nagyúr

Nekem Z1C-n nem így működik.
Power gomb után egyből a mintát kéri.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80857) Viktor0610 válasza air (#80856) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyári 5.0 alatt tutira így van. :)

Bár valami értesítések kikapcsolását olvastam valamelyik topikban, az mondjuk, nincs meg. :)

Samsung Galaxy A54

(#80858) guest666 válasza tomy86 (#80855) üzenetére


guest666
aktív tag

Hmm.. én egyiket sem tudtam törölni

(#80859) tomy86 válasza guest666 (#80858) üzenetére


tomy86
addikt

Ha megnyitod a mentett helyet és a "mentés" feletti csillag sárga, akkor csak arra kell újra rányomni és így törli a mentett helyek közül (legalábbis a Google maps 9.12-es verziónál):

[ Szerkesztve ]

(#80860) caindwan válasza Mr Dini (#80812) üzenetére


caindwan
tag

Köszi! :R Utánanézek :D

(#80861) air válasza Viktor0610 (#80857) üzenetére


air
nagyúr

Ok. Akkor ez a LP hülyesége. KK alatt még tökéletes.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80862) Deck


Deck
titán

Okés az opera mini észrevehetően kevesebbet fogyaszt. Egy valami zavar nagyon seholsem maradok bejelentkezve, folyton bekell újra. Ha ezt megtudja oldani valaki akkor maradna. Erre van valami megoldás?

PS5

(#80863) guest666 válasza tomy86 (#80859) üzenetére


guest666
aktív tag

köszi, így már tényleg törli, csak egyet nem akar kitörölni nekem is, a kék csillagosat :)

(#80864) Deck válasza Deck (#80862) üzenetére


Deck
titán

Az opera mini beta sokkal gyorsabb mint a sima mini. A turbo miatt :D És mozognak benne a smylik is itt az oldalon.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#80865) aprokaroka87 válasza Deck (#80864) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát pl az m.mobilarena.hu 32kbit/sec-es nettel turbo modban kb 5-6x lassaban tölt be teljesen.
Nyilván a 32kbit/sec a gond

amugy nálam mindenhol bejelentkezve marad,pl itt is...de pl a facebook az elején 4-5x kidobott.

[ Szerkesztve ]

(#80866) Deck válasza aprokaroka87 (#80865) üzenetére


Deck
titán

Korlátlan netem van nincs korlátozás így ez nem érdekel :D

PS5

(#80867) atike


atike
nagyúr

Hali!

Nem tudom, hol tegyem fel a kérdést, így ide írom, max elhajtotok... :DDD

Szóval egy ismerősöm nyaraláson használta a telefonját fényképezésre, videózásra... Szép emlékek. Telefonálni nem telefonált róla, de wifi volt, email jött ment és remélhetőleg a szinkronizálás is.

A kisfia sikeresen megúsztatta a telefont, esélyes, hogy kuka. De ez nem is baj (erős túlzással).

Anno amikor csináltak rá Google accountot, beállították a telón (pár éve) és azóta nem is használták máshonnan. Igen ám, de sem felírva, sem megjegyezve nem lett a jelszó. Ergo nem fér hozzá semmi Google szolgáltatáshoz. Nyilván a Drive lenne a legfontosabb az emlékek miatt (kb 700 kép, meg vagy 50-60 videó).

Mindenféle módszerrel, jelszóval próbáltak már belépni - sikertelenül. Elvileg nem lett anno másodlagos email sem megadva... Nehogy már könnyű legyen.

A kérdés az, hogy van valami módszer, lehetőség arra, hogy "igazolja magát" és hozzáférjen a saját dolgaihoz...? Nagy lámaság volt nem megjegyezni, nem használni, nem felírni a jelszót, de ez már így alakult...

Valami ötlet...?

Most a telefont hordják mindenhova, hogy hátha valahol életre tudnák kelteni, de egyenlőre úgy tűnik, hogy az esélytelen....

(#80868) ollie válasza atike (#80867) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Online próbáljon meg belépni, ott kérhet sms-t a belépéshez. Persze ha nem adta meg a telefonszámát, akkor problémás lehet a dolog...

***

(#80869) mobilizmo válasza atike (#80867) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Hát így valóban nem könnyű, de azért nem lehetetlen.
A jelszó mező Tovább gombja alatt van egy Kér segítséget? link. Innen lehet elindulni, telefonszámot lehet megadni, jelszó emlékeztetőket fog kérdezni, meg olyanokat, hogy kinek küldtél emailt erről a címről, stb... Ezek alapján próbálnak beazonosítani, hátha meg lehet adni drive-on lévő tartalmakat is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#80870) air válasza atike (#80867) üzenetére


air
nagyúr

Azért abban ne legyen biztos, hogy nincs baj, mert a képek és a videók a Google Drive-on lesznek, mert nem lesznek ott.
A fiókszinkronizálás ugyanis ezeket nem tölti fel a Drive-ra.
A képek szinkronizálódnak a Picasába, de csak akkor, ha a Google Fotók alkalmazás telepítve van, és ennél be van kapcsolva a szinkronizálás. A videókat pedig minden esetben kézzel kell feltölteni valahová, vagy Folder Sync-kel automatizálni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80871) poirot válasza atike (#80867) üzenetére


poirot
senior tag

Egy kollégám egyszer szintén elfelejtette a belépési jelszavát, és ahogy egyfórum társ írta, meg lehet adni olyan illető e-mail címét, akivel sűrün leveleztél. (Ebben az esetben én voltam.) Így az én címemre jött egy levél és benne a belépési jelszó. Így már könnyű volt.

(#80872) air válasza poirot (#80871) üzenetére


air
nagyúr

Vagyis a Google kiadta a jelszót egy harmadik személynek? :Y
Na ne!
Igazából nem is tudhatja a jelszavad, mert hash-elve tárolják.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80873) atike


atike
nagyúr

Eddig semmi. Nem rendelték hozzá a telefonszámhoz az accountot (miért is nem automatikus ez amúgy...), és nem adtak másodlagos emailt sem. Próbálkoztak már egy csomó dologgal - sms-t is küldettek ami nem jött meg sehova, valami emailt is elfogadott látszólag a rendszer, de oda sem jött semmi.... Két napja kínlódnak vele, de nem hiszem, hogy így eredményre jutnak. A telefon megcsinálós vonalat erőltetik, de hát az sem egyszerű.... És ha még sikerül is, akkor is ott van, hogy lehet nem is lesz bent semmi... Nem kicsit vannak megmenve.... Na sebaj, guglizok én is, hátha... Ha valakinek eszébe jutna még valami okosság azt azért örömmel fogadom. :) :R

(#80874) zeon.hu válasza atike (#80873) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pc-n nem léptek be soha?
Mert akkor ez talán segíthet.

#?*@&!

(#80875) Mr Dini válasza atike (#80873) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Véletlenül nem mem. karira kerültek a fotók? :D ;]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#80876) mustang08 válasza #79335424 (#80806) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Tegnap sikerült megoldanom. A lényeg az volt, hogy éjfélkor kezdje a letöltést és reggel hatra fejezze be. Ahogyan te is írtad beléptem a flud torrent alkalmazásba (nekem ez vált be a legjobban, nincs olyan nagy erőforrás igénye mint a többinek), elindítottam a letöltést kikapcsolt wi-fi mellett, majd az advanced download managerben beállítottam, hogy éjfélkor kapcsolja be a wi-fit és hatkor kapcsolja le.
Próbálkoztam az e-robottal, de elsőre túl bonyolult volt nekem, de később mindenképpen tanulmányozni fogom, mert elég sok lehetőséget látok benne.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!

(#80877) Deck válasza mustang08 (#80876) üzenetére


Deck
titán

Igen a Fludra +1.

PS5

(#80878) vicze válasza air (#80872) üzenetére


vicze
félisten

Meg lehet adni a jelszó recovery-nél egy mail címet min kommunikálni tudnak veled, és ezt nem automatikus dolog, hanem ellenőrzik, hogy tényleg leveleztél-e azzal az illetővel illetve megbízható-e, ahogy FB-n is van "Trusted Contacts"-t. Inkább jó dolognak tartom, hogy foglalkoznak a felhasználóval és nem csak, hát így jártál hozzáállás van.
Jelszót nem adnak ki, mivel nekik sincs meg, ahogy írtad, hanem a reset lehetőségét küldik el.

[ Szerkesztve ]

(#80879) air válasza vicze (#80878) üzenetére


air
nagyúr

Aha, tehát akkor nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem Ladákat, hanem Moszkvicsokat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. :D
A többi stimmel. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80880) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Ismerősöm sony e4 telefonjara kellene olyan alkalmazás,amivel a tarcsazot lehet átalakítani. Csak azt szeretne, hogy a bejövő hívások felvételéhez eleg legyen a képernyőn egy gombot megnyomni es ne kelljen elhuzni a telefon ikont egyik oldalról a másikra.
Koszi elore is.

(#80881) antal750 válasza Bazs- (#80880) üzenetére


antal750
aktív tag

Full screen caller id pro-t ajánlom☺

(#80883) air válasza #46372352 (#80882) üzenetére


air
nagyúr

Az, hogy a készüléken a névjegyek nem a Google fiókhoz kapcsolva lettek mentve, hanem csak simán a telefon memóriájába.
Exportáld ki őket az SD kártyára, és küld el magadnak a Gmail fiókodra! A weben nyisd meg ezt a levelet! Ekkor fel fogja ismerni, hogy névjegyek vannak benne, és felajánlja, hogy importálja őket a címtárba.
Vagy a kimentett vcf fájlt importálod a weben a címtárba közvetlenül.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80885) unravel


unravel
őstag

hi

szótárból mit ajánlatos használni?

¯\_(ツ)_/¯

(#80886) poirot válasza air (#80872) üzenetére


poirot
senior tag

Higy nekem, így volt, nem a jelszavat adta meg, hanem a lehetőséget, hogy beléphessek. Pontosan, hogy volt már nem emlékezem, volt az vagy 2 éve, de érdemes végig skálázni az elfelejtette a jelszavát.... opciót.

[ Szerkesztve ]

(#80888) air válasza #46372352 (#80887) üzenetére


air
nagyúr

Töröld az ő fiókját és add hozzá a tiédet!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80890) atosan válasza #46372352 (#80889) üzenetére


atosan
addikt

Ha a Te névjegyeid a google címtárba voltak mentve, akkor igen.

Maine coon

(#80892) air válasza #46372352 (#80891) üzenetére


air
nagyúr

Akkor igen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80894) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok, olyannal találkoztatok már, hogy a keresés nem működik jól az address bookban telefonon? Pl van egy contactom mondjuk city taxi. A keresőbe beírom, hogy ci akkor highlightolja a megfelelő betűket és felhozza a találatot, de ha eggyel továbbírom (cit) akkor már nincs találat. =:-o
A google címtárban megy a keresés gond nélkül (pc-n). Mindegy milyen address book app, a gyári is és pl a dw is (mivel az csak frontend) hozza reprodukálhatóan.
4.4 note 2, de note 4 is ugyanezt produkálja. Régi probléma, annyira nem zavar, csak gondoltam most utánakérdezek hátha látott már más is ilyet.

[ Szerkesztve ]

fred

(#80895) air válasza freddirty (#80894) üzenetére


air
nagyúr

Pedig roppant egyszerű a válasz abban az esetben, ha magyar nyelven használod a készüléked.
Ilyenkor ugyanis a city szóban a té-ipszilon betű pár tyé-nek számít, amit nem lehet kettéválasztani.
Tehát a ci értelmezhető a keresőnek, a cit nem.
Próbáld ki, hogy vegyél fel egy citológia nevű kapcsolatot! Azt meg fogja találni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80896) Fall-N válasza Mr Dini (#80738) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó a PowerAmp, meg is vettem én is, de van pár hibája:
- Liszensz probléma offline: ha nincs internet és pont azt akarja ellenőrizni, hogy eredeti az unlocker akkor letilt még nem tudja ezt megtenni. Sokan reklamáltak már a fejlesztő tesz rá...
- Nálam az előző SONY és a mostani S4 LTE-nél is halkabb, mint a gyári lejátszó vagy másik egyéb. (EQ nélkül is)

Bár fent van most is a PowerAmp én a Shuttle+ lejátszót is megvettem (1$) és jobban bejön. (Ráadásul full material). Igaz nincs annyi beállítás de nem is kell.
Esetleg még ugyanolyan jó a PlayerPro is az is jó lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#80897) #79335424


#79335424
törölt tag

Mi van ezzel a Gdrive -val? Amnéziás? Haveromnak akarok küldeni egy avi -t. Feltöltöttem a public könyvtáramba (innen szoktam linkelni). SolidExplorer -rel csatlakozom, rábökök és az MXplayer streameli. Böngészőben megnyitom, látom az előképet. De, ha a letöltésre bökök, akkor 404 error, not found. Ha not found, akkor mégis, honnan streamel?

(#80898) freddirty válasza air (#80895) üzenetére


freddirty
senior tag

omg... azért ez gáz. Kettős betűs contactban nem tudok keresni? Pl ha egy monogram van elmentve mondjuk ZZs néven akkor az első betű után már hiába írom ki a többit akkor sem találja meg. Ehh én ezt inkább bugnak látom mint feature-nek.
Mindegy, köszönöm a felvilágosítást!

fred

(#80899) #79335424 válasza freddirty (#80898) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreérted. Nem ütötted be a soron következő betűt. Pontosabban, angolul igen, mert a ott a t+y, az nem ty. Magyarul viszont nincs ilyen találat, mert a city, az egy négy karakterből álló, hárombetűs szó. A t és az y nem különálló, hanem kettős betű. Te viszont csak három karaktert ütöttél be, amire, így, nincs találat. Próbáld ki úgy, hogy a névjegy adatoknál lenyitod a lehetséges mezőket és a fonetikushoz beírod, hogy citi!

[ Szerkesztve ]

(#80900) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A beállításokban kikapcsolt mobilforgalom mellet milyen alkalmazás megy fel a netre? Telenor napijegyem van, alapvetően nem mobilnetezek, a beállításokban le van kapcsolva a mobilnet erre hajnalban jött az sms, hogy elkezdtem a napi 10Mb használatot, köszönik a 200Ft-ot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.