Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80202) Mr Dini válasza Bozek (#80200) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én úgy gondolom, h ez vhogy nem a romban van, mert recovery alatt és download mód alatt is működik.

Ezért mondtam, h nehéz ügy...

Xperia a családban meg csak 1 van(Z1 compact), az is a megboldogult apámé, úgyhogy nem tudom tesztelni, h hogyan is néz ki ez xperia alatt.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#80203) drmotto válasza Bozek (#80194) üzenetére


drmotto
őstag

10 másodpercig kell nyomni a Tab2-t és rebootol.
Nekem már az is elég lenne ha a újraindítás/kikapcsolás gombokat tudnám jelszavazni, mert a legkisebb gyerek aki újraindítgatja, többnyire ezeket nyomkodja. És rendszeresen TWRP-ben köt ki, ha 2 másodpercig nem figyelünk rá...

(#80204) géeles válasza #79335424 (#80188) üzenetére


géeles
aktív tag

Az autogard tuti jól megcsinálja, de akár nézheted is nem egy ördöglakat. Rögzitheted is.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam Ez kell a figyelőre,
Ez meg amin nézed rögzíted...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alexvas.dvr.pro&hl=hu
Tök jó, szerintem egyszerü sec perc alatt megvan.
:B

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#80205) vicze válasza #79335424 (#80192) üzenetére


vicze
félisten

"implemented in hardware i.e as an interrupt"
Amúgy ennyiből nem gondoltál rá, hogy ez nem SW dolog?(mármint ez egy elég low level HW megszakítás) Nem lehet megszakítani vagy megállítani SW szinten ezért is működik bárhol. Lefagyások, bootloopban, recoveryben, bootloderban, stb., még akkor is ha nem működik a kijelző vagy bármi.
Nem tudjátok OS vagy SW oldalról befolyásolni, ahhoz a Android BIOS ekvivalensébe kéne belenyúlni, abba pedig elég kevés készüléken lehet. (Nagyon rég olvastam már utána, hogy pontosan miket használnak a gyártók erre. :( Az biztos, hogy SoC specifikusak.)

@Bozek: Az iPhonetól kezdve minden olyan készüléken, aminek nem kivehető az akkumulátora valahogy biztosítani kell a reboot/reset lehetőségét. A készülékek túlnyomó többségén a 10mp power gomb ez e lehetőség. Nyilván lehet máshogy is, van olyan Sony ahol fedél alatt van egy reboot pöcök, vagy tűvel benyomható reboot is létezett itt-ott, de eléggé a power 10mp a legáltalánosabb megoldás. Kicsit hihetetlen, hogy az utóbbi 8évben nem tűnt fel. :) Sőt a PC-k is így működnek mióta nincs külön reset gomb(vagy nem billenő kapcsoló van a powernek), 10mp power és restart, innen van átvéve.

(#80206) Mr Dini válasza vicze (#80205) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor jól rémlett! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#80207) Bozek válasza vicze (#80205) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Sony esetében vagy a reset gomb, vagy a Power + Hangerő fel 3mp-ig a megoldás. Más típusú telefonom meg nem volt, szóval nem is értem, miből kellett volna észrevennem. A PC az oké, de értelmetlen a telefonnal összehasonlítani, mert ott nem nyomódik be véletlenül egy gomb. A mobilnál meg előfordul, hogy épp úgy van a zsebedben.

(#80208) vicze válasza Bozek (#80207) üzenetére


vicze
félisten

Látod nekem meg fogalmam se volt, hogy Sony-n máshogy működik, mivel ez a kombináció a telefonok többségénél recovery-be vinne.
Ha valóban még sose kellett más típusú telefont restartolj akkor OK. :) Elég nagy mákod van.

(#80209) darvinya


darvinya
titán

Mi baja lehet a Skype -nak?
Mert amikor nem vagyok belépve, akkor semmi nem jön (üzenet, hívás).

(#80208) vicze1

Valójában oda lépne be, de gyárilag nincs UI-ja.
Ez majd új BL-lel lehet belépni, de eddig csak nyitott BL-re van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80210) vicze válasza darvinya (#80209) üzenetére


vicze
félisten

"Mert amikor nem vagyok belépve, akkor semmi nem jön"
Works as desigend. :) Igen tényleg így működik...
Nem tudom, hogy MS tényleg minél messzebb szeretné kergetni a usereket az alkalmazásaitól, vagy csak viccnek szánják ezeket.

(#80211) darvinya válasza vicze (#80210) üzenetére


darvinya
titán

Az jó, de akkor minek a Értesítés menü, ahol külön be lehet ezt kapcsolni.
Vagy fordítva működik. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80212) madgie


madgie
titán

Üdv! Nem tudom, jó helyen kopogtatok-e, de létezik olyan megoldás droidra, hogy csak a videókat fordítsa el, minden más programnál ne működjön az automatikus elforgatás. Az sem baj, ha valami egyszerű paraméterezhető cucc, mittomén behúzom, hogy a YT meg a Galéria app forgathasson, de más nem.

[ Szerkesztve ]

(#80213) Bozek válasza madgie (#80212) üzenetére


Bozek
nagyúr

Root + Xposed + App Settings.

(#80214) vicze válasza darvinya (#80211) üzenetére


vicze
félisten

A leírt viselkedése miatt nálam elég gyorsan bann listára került és úgy 1,5-2éve olyan hihetetlen instabil volt, hogy leírni se lehet, attól összeomlott hogy ránéztem, nem tudom azóta ez javult-e de el nem tudom képzelni mitől van jobb értékelése mint a Hangoutsnak. :P (Na nem mintha az sokkal jobb lenne. :P )

(#80215) madgie válasza Bozek (#80213) üzenetére


madgie
titán

Wow, köszi, kipróbálom :R

szerk: reboot megvolt, tökéletes. Még egyszer köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#80216) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali!

Tudtok olyan progit, ami felbontás szerint rakja sorrendbe a képeket? Van vagy 3k fotó a telón, vmelyiket beraknám háttérnek, csak olyan kellene ami minimum 1920x1080 felbontás, de egyesével windowson vagy valahol átnézni...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#80217) csadi0011 válasza madgie (#80212) üzenetére


csadi0011
őstag

Root nélkül: AppConfig. Van Free is kevesebb funkcióval.

(#80218) #79335424 válasza madgie (#80212) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, bármilyen automatizáló. De sztem célalkalmazás is van rá. Keress rá a Playen az "orientatiion" -re!

(#80219) Mr Dini válasza #79335424 (#80218) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

orientation ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#80220) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek a z1 comapctomra, ami a háttérben futva fogadja ennek a selfie sticknek a bluetoothon keresztül küldött 4 különböző parancsát, és a 4 gombra az alkalmazás segítségével azt állítok be, amit szeretnék. Például, ha a +t megnyomom, akkor indítsa el a kamera alkalmazást, a -ra pedig kapcsoljon át az előlapi és hátlapi kamera közt, a fényképező ikonra meg természetesen fényképezzen. Lehetséges ez (valamilyen alkalmazással)?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#80221) darvinya válasza vicze (#80214) üzenetére


darvinya
titán

Hangouts ne is említsd, na azzal már semmit sem lehet.
Folyton összefossa magát.
Öregek miatt más nehezen tanulnak meg, emiatt nem tudok váltani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80222) Partyface007 válasza darvinya (#80209) üzenetére


Partyface007
őstag

belépve = sign in?

ha igen akkor ez nem tudom miért lep meg, pc-n se kapsz üzenetet meg hívást ha nem vagy belépve....

(#80223) darvinya válasza Partyface007 (#80222) üzenetére


darvinya
titán

Bizony belépve vagyok.
Csak app-ból lépek ki, nem jelentkezek ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80224) #79335424 válasza vicze (#80205) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a mondat nem egy parancs kimenete, hanem egy ember gondolata és mint tudjuk, bárki tévedhet. Ha a power gomb nincs külön áramkörrel, közvetlenül is összekötve a PM chip -pel, akkor az az utasítás is a kernel driver -hez fut be. Az pedig egy szovtver, aminek a működése igaz, hogy nem OS szinten, de befolyásolható.

(#80225) #79335424 válasza fraba (#80220) üzenetére


#79335424
törölt tag

A lehetőségeidet a jogosultságaid határozzák meg. Valamint az, hogy az eszközt miként azonosítja a rendszer. Ha egy "mezei" HID bevviteli eszközként, akkor első összeismerkedéskor lesz egy azonosító kódja és ezzel a kóddal létrejön egy keylayout.kl fájl a
/system/usr/keylayout/
elérési úton. Ez tartalmazza a keykódokat. Szövegszerkesztővel módosítható. A gond az, hogy a /system -be íráshoz root jogosultság kell (vagy, CWM recovery). Ha nincs root, akkor trükközni kell, de annak a lehetőségei egyediek. Nincs az eszközhöz vmi letölthető segédalkalmazás?

(#80226) madgie válasza #79335424 (#80218) üzenetére


madgie
titán

Kösz mindenkinek :)

(#80227) oncsi


oncsi
őstag

Egy app-ot, vagy egy widgetet keresnék, ami a párosotott BT eszközzel megosztja a telefon internetét. (Csak, hogy ne keljen menűbe mászkálnia az asszonynak)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#80228) #79335424 válasza oncsi (#80227) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az automatikus megosztás aktiválás sztem csak root -tal lehetséges. Root nélkül csak az aktiváló ablakig jutsz. Ahhoz egy normális Launcherben tudsz parancsikont rendelni, vagy, a beállítások widget -ből is kiválasztható a funkció aktiváló felületének gyorselérése.

(#80229) oncsi válasza #79335424 (#80228) üzenetére


oncsi
őstag

Sony M és root van. A parancsikont megtaláltam, de közvetlen kapcsolást szeretnék (tudom. Robotot fogsz javasolni, de ahhoz hüljje vagyok még) :W

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#80230) adsl válasza adsl (#80153) üzenetére


adsl
aktív tag

Ebbe a kérdésben nem tudtok nekem segíteni?

(#80231) oncsi válasza adsl (#80153) üzenetére


oncsi
őstag

Az, hogy mi pontos, az nem az app-tól függ, hanem az időjárás szolgáltatótól, amit lekérdez. Nekem most a gépen 4 időjárás szolgáltató is van, de szerintük éjjel eset (nem), most 17,18,20,22, C' van (nem, mert 24. és tegnap egész nap átlag 32-34 fokot mondtak (nem mert csak 28 volt esővel)
De hogy mégis mondjak valami hasznosat, talán a Weather @ Clock (Devexpert.net) működik a legnagyobb találati aránnyal, Itt (Bp) kerületi előre jelzéssel, riasztással, meg igényes grafikával.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#80232) karldergroße válasza oncsi (#80231) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nálatok sem jelez a skype, ha új üzenet jött?

(#80233) darvinya válasza #79335424 (#80225) üzenetére


darvinya
titán

Ezt megtaláltam.

Van olyan hely ahol megtalálható Mogan, PS3, stb. keymap leírása?
NFS MW-hez kellene, mert a mostani nem működik.

Van vagy 30db file, ebből 10+ remote csak és 3 keyboard.
Ezekből automatikusan választódik ki melyik jó, vagy kézzel kell beállítani?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80234) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Miért szrabb az új verzió mint a régi? Én szorgosan frissítettem maroknyi droidos alaklamzásaimat, de a legutóbbi tumblr app óta ott radjon meg a frissítés ahol van. Lag hegyek!! Nektek is?

(#80235) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Olyan kerdesem lenne, hogy androidra le lehet tolteni kurzort? Vagy valamit, ami jelzi hol erek a kijelzohoz?
Van egy samsung galaxy s2-m,aminek evek ota nem mukodik a kijelzoje, eltort, viszont tv-re kotve mukodik, csak a tv kijelzon hiaba jelenit meg mindent, ha egyszeruen nem tudom mi hol van.
Megjavitani nem akarom, viszont a nappaliba tokeletes lenne media lejatszonak. :)
Valaki tud segiteni?
Elore is koszi.

(#80236) ratobi válasza d3tox1c (#80235) üzenetére


ratobi
senior tag

Valahol be lehet állítani, hogy jelezze az erintést a kijelzőn. Talán a kisegítő lehetőségeknél.

(#80237) oncsi válasza ratobi (#80236) üzenetére


oncsi
őstag

SG Tab S-en KK alatt: Fejlesztői beállítások (alapban nincs, be kell kapcsolni)-majd a mutató helyének jelzése.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#80238) sto1911 válasza d3tox1c (#80235) üzenetére


sto1911
veterán

Ha radugsz egy egeret (BT/vezetekes), akkor kapsz egy rendes kurzort.
Amit az elottem szolo mond, az a developer optionsben van (show touches)

(#80239) Napster82


Napster82
tag

Üdv. Mi az oka annak, hogy az android eszközkezelő kb. 1 hete nem látja az eszközeimet. Nincs aktív eszközt ír.

(#80240) d3tox1c válasza oncsi (#80237) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszi mindenkinek, nem tudom milyen android van rajta,jo ideje nem volt bekapcsolva.
Remelem megtalalom ezt a funkciot, amit irtatok,izgalmas lesz elnavigalni oda :D.
ui;egerem nincs semmilyen.

(#80241) Mr Dini válasza d3tox1c (#80235) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ahogy fentebb írták, a fejlesztői lehetőségeknél találod. Ha 4.2 és fölötti rendszer van rajta, akkor alapból nem jelenik meg a menüben a fejlesztői lehetőségek. Ha ilyet tapasztalsz, menj a telefonról menüpontra és itt a build számot kezdd el nyomkodni. Talán 6x kell nyomni, közbe jelzi egy Toast, h hol tartassz. Ha kiírja, h ön mostmár fejlesztő, menj a beállítások gyökerébe és láss csodát, ott a fejlesztői lehetőségek menüpont.

Ezen belül valóban be lehet kapcsolni. :)

Egeret pedig vagy OTG-n tudsz rákötni, ha az eszköz támogatja, vagy veszel egy BT-s HID egeret, ami nem olcsó mulatság... :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#80242) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

No teszteltem az autoguardot, csinált is egy 327MB-os videófájlt, elvileg működött. Viszont a baj, hogy sem gépen, sem telefonon nem tudom lejátszani magát a videót, pedig a sors iróniája, hogy épp jókor jött, és nagyon jó lenne látni mi volt rajta. Mivel lehetne valahogy megnézni?

(#80243) fraba válasza #79335424 (#80225) üzenetére


fraba
aktív tag

Nem nagyon találtam :(
Ez a "trükközni kell" dolog mit jelent pontosan? Meg mik ezek az egyedi lehetőségek?

(#80244) Partyface007 válasza Babetta-X (#80242) üzenetére


Partyface007
őstag

PC-n vlc se viszi?

(#80245) Babetta-X válasza Partyface007 (#80244) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem sajnos, se quicktime, se vlc, se media player, vlc szerint a formátum nem ismerhető fel, végigfuttattam rajta a Video Repair Utility-t de így se csinál semmit sajnos. :(

(#80246) unravel


unravel
őstag

hi

root nélkül mi szedi ki a programokból a reklámot?
fizetős adguard tud ilyet?

¯\_(ツ)_/¯

(#80247) Viktor0610 válasza unravel (#80246) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root nélkül szerintem semmi.

Samsung Galaxy A54

(#80248) aprokaroka87 válasza Babetta-X (#80242) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mi a videó formátuma?
Konténer és audio/video

(#80249) air válasza unravel (#80246) üzenetére


air
nagyúr

Root nélkül az, ha megveszed az adott programot. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80250) Babetta-X válasza aprokaroka87 (#80248) üzenetére


Babetta-X
senior tag

3GPP (.3gp). Elvileg csak videó, audiót nem rögzített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.