Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) Bozek válasza -Nándesz- (#79899) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha van root, akkor a FolderMount-ot ajánlom. Bár ez nem az alapértelmezett tárhelyet változtatja, csak átlinkeli SD kártyára a megadott mappát.

(#79902) muszor válasza vicze (#79898) üzenetére


muszor
tag

Jaa értem. Mostmár tudom mi az a Smartlock.
Sajnos ez az alkalmazás nem jött be. Én egy gombnyomással szeretném lezárni a kijelzőt, nem pedig egy automatizálásra vagy bluetoothos megoldásra gondoltam. Más valaki esetleg erre ?:)

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#79904) kásás


kásás
tag

Sziasztok!
Airdroid alkalmazással szeretnék fájlokat mozgatni sd kártyára, de írásvédettségbe ütközök.
Lollipop fut a telefonon. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#79905) gatto_ válasza kásás (#79904) üzenetére


gatto_
senior tag

A kérdésedben benne van a válasz... :D

"Lollipop fut a telefonon"

Ez ilyen. Kitkat óta.

(#79906) atosan válasza kásás (#79904) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Röviden a Lollipop. Komolyabban, a telefon fájlkezelőjével tudsz mozgatni letöltött fájlokat root nélkül. Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#79907) vicze válasza kásás (#79904) üzenetére


vicze
félisten

Milyen file kezelő? Nem fogja mindegyik támogatni a 5.0-át.

(#79908) kásás válasza gatto_ (#79905) üzenetére


kásás
tag

Köszi a válaszokat!
Azt hittem a lollival vált újra írható az sd kártya külsős appokal.
Ezt benéztem akkor! :D

(#79909) vicze válasza kásás (#79908) üzenetére


vicze
félisten

Lehet írni SD kártyára! Ez a "nem lehet" baromság nem tudom mikor fog végre kihalni. :O

Amennyiben az adott fejlesztő nem frissítette az alkalmazását az új API használatára, akkor nem tud.
De minden nagyobb és elterjedt fájlkezelő tud írni SD-re 5.0 alatt.

(#79910) ollie válasza kásás (#79904) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyári fájlmásoló, meg mondjuk a Total Commander, ill. a Solid Explorer biztos működnek root nélkül is.

***

(#79911) kásás válasza vicze (#79909) üzenetére


kásás
tag

Akkor lehet ez a probléma!
Bár most a play-en olvasgatva már android M kompatibilitás ís szerepel az újdonságok között.

(#79912) vicze válasza kásás (#79911) üzenetére


vicze
félisten

Egy app nevet azért mondhatnál, és elég gyorsan megmondom, hogy tudja-e és hogy hogyan.

(#79913) #79335424 válasza muszor (#79902) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem félreérted az automatizálókat. Természetesen manuális indítás is lehetséges. E-Robotnál egyszerűen üresen hagyod az eseményt és műveletnek beállítod a kijelző -> képernyőzár állapotának beállítását. A parancsnak pedig a Launcherben csinálsz egy parancsikont. Aztán vagy működik, vagy nem. Ez már azon múlik, hogy a Samsung mennyire kavart bele az alap rendszerbe. Sajnos, eléggé.

Vicze1:
"Ez a "nem lehet" baromság nem tudom mikor fog végre kihalni"

Miért nem voltak ilyen "baromságok" JB -n? Miért pont KK -nél kezdődtek? Ha a Google nem erőltetné a korlátozós baromságait, akkor ezek a "tévhitek" fel sem merültek volna.

[ Szerkesztve ]

(#79914) kásás válasza vicze (#79912) üzenetére


kásás
tag

Írtam, Airdroid wifin keresztűli fájl másolásra használtam.

(#79915) vicze válasza #79335424 (#79913) üzenetére


vicze
félisten

Lefutottuk már párszor ezt a kört...
Nem kell biztonság az a te dolgod, továbbra is az a nem normális ami KK előtt volt.

@kásás: Bocsánat. félre olvastam. :B AirDoridban nincs lefejlesztve ahogy nézem a külső SD kezelés. Nem ajánlja fel íráshoz az opciót mint ahogy kellene és a többi fájlkezelő megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#79916) Viktor0610 válasza kásás (#79914) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én most az ES File Explorert állítottam be úgy, hogy root nélkül menjen. :)
Először próbálj meg valami fájlt törölni a programmal az SD-kártyáról. Ekkor bedob egy ablakot, amiben ki kell válaszd a külső SD elérési útvonalát.
Ezzel megadod az írási jogot az adott programnak a külső memóriakártyára is.
Ezután beállítasz egy FTP-kapcsolatot a programban, majd Total Commander vagy egyéb FTP-kezelő alól tudsz fájlokat küldeni/fogadni/törölni az SD-kártyáról. :)

(Az ES File Explorert lecserélheted bármilyen olyan fájlkezelőre, ami root nélkül is képes kezelni a küldő SD-tartalmát KitKat/Lollipop alatt, és van benne FTP-fájlelérés mód. :) )

Ja! Az AirDroid NEM ilyen program... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79917) kásás válasza Viktor0610 (#79916) üzenetére


kásás
tag

Telefonon azt használom én is, működik frankón.
Az AirDroid-ot wifin keresztűl használnám fájl mozgatásra.
FTP fájleléréssel kapcsolatban annyira nem vagyok képben, de utána nézek.
Köszi!

(#79918) vicze válasza kásás (#79917) üzenetére


vicze
félisten

Amit elfelejtetem, hogy az SD-n a "/Android/data/com.sand.airdroid/" mappához minden korlátozás nélkül hozzáférsz, mert ez az alkalmazás saját mappája ide gond nélkül megy a írás/törlés.

(#79919) kásás válasza vicze (#79918) üzenetére


kásás
tag

Valóban, abban az egy mappában engedi. :C
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79920) #79335424 válasza vicze (#79915) üzenetére


#79335424
törölt tag

Semmi bajom a biztonsági fejlesztéssel. Ha valaki lemond érte az SD kezelésről, hát tegye! Én azt a menüpontot hiányolom, amiben az SD kártyát választhatom a "biztonság rovására". Ki és mit fog tőlem ellopni úgy, hogy kihasználja ezt a "biztonsági rést"? Hagyjuk már ezt a biztonsági marhaságot! Ez csak ürügy. A Google a felhő felé akarta terelni a usereket. Tároljátok mindeneteket nálam!

[ Szerkesztve ]

(#79921) fery02 válasza Mr X (#79800) üzenetére


fery02
addikt

Végülis tökéletes lesz a MusicFM-ezés Tunein pro-val, napközben kipróbáltam és kb másfél rádiózás alatt egyszer sem adódott semmi probléma sem.
Szóval részemről a gyári MusicFM app törölve is, nálam az valamiért hulladék kategória.

(#79922) darvinya válasza #79335424 (#79920) üzenetére


darvinya
titán

Annyival kiegészíteném, hogy az internet szolgáltatóval karöltve ebből haszont kovácsol, mert felhőhőz kell internet kapcsolat.

Egyrészről jó dolog, mert biztosabban meg lesz a tartalom.
Másrészről egy újabb termék lesz, amiért bevétel keletkezik.
A mobil, stb. technikai fejlődése megrekedt, ezért ebből bevétel/nyereség egyre kevesebb lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79923) muszor válasza #79335424 (#79913) üzenetére


muszor
tag

Köszi szépen ezt nem tudtam. Csak menni fog merü rootolt a teló. :)

zsoltee

(#79924) punky10 válasza muszor (#79902) üzenetére


punky10
addikt

Csak délután tudom kipróbálni,de szerintem egy alternatív képernyözár és az Elxir2 használatával megy(régebben használtam így,de azóta változhatót pár dolog)
A lényeg:a gyári lockot beállítottam feloldó-mintára,az alternatív lockot(én pl a WidgetLockert)pedig csuszkára,de nem tiltottam le a gyárit sem.Az Elixírben létrehoztam egy 1x1-es widgetet(én akkor nagyobbat,mert mindent onnan kapcsoltam...)a képernyőjét ki-be kapcsolására.Ha a widgettel kikapcsoltam a képernyőjét,akkor csak a csuszka kellett,ha bekapcsoltam akkor előbb minta,majd csuszka.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#79925) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne:
1. "Művelet végrehajtása a következővel - fotók/galéria" kérdésre a mindig fotók lett nyomva. Mint kiderült ez a megjelenítési mód nem jó, mert pl így nem lehet bluetooth-on megosztani, stb. Hogyan lehet visszaállítani, hogy újra megkérdezze minden alkalommal?
2. A Runstatic Pro alkalmazáson belül fotózva nem találok olyan beállítást, hogy hova mentse a képeket. Alapból a SD kártya/DCIM/Runstatic mappába teszi, de ez nem jelenik meg a galériában, csak a file-kezelőből elérhető. Néhány szavas angol tudással nem tudtam rátalálni, hogy át lehet-e állítani a célmappát.
Ennél is nagyobb gond, hogy duplán menti ide a képeket. Ez mitől van és hol lehet megszüntetni?
A készülék egy Huawei Honor 3C, Android 4.2.2
Köszönöm előre is

(#79926) vicze válasza #79335424 (#79920) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon szép összeesküvés elmélet csak éppen 0 alapja van.
Az hogy A alkalmazás felülírhatja B alkalmazás fájljait a user tudta nélkül az nem biztonsági rés, hanem katasztrofális tervezési hiba. Még M-mel is kb. katasztrofális marad az egész megoldás, ami alapjaiban rossz. KK volt az egyetlen lépés a jó irányba, de azt is inkább kidobták.
Ha felhőre koncentrálnának, akkor minek jön e az M-ben a Storage adopation? Minek lett 5.0-ben bevezetve az új API, hogy mégis tudj bárhova írni SD-n? :U
Ennyit az elméletekről.

Ez nem lehet semmilyen formában opcionális dolog, ez egy alapvető tervezési hiba.
A te menüpontodat úgy hívják, hogy root...

[ Szerkesztve ]

(#79927) Silious válasza Viktor0610 (#79882) üzenetére


Silious
tag

Köszi megvan!
Közben rájöttem, hogy egyik nap a "Médiatár" program valamiért iszonyatosan elkezdte zabállni az akut (aksi kezelőben 54% fogyasztást írt a merültségből) és akkor tiltottam :/
Én voltam a ludas, de köszönöm a segítséget.

(#79928) #79335424 válasza vicze (#79926) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem egyszerű a válasz, hogy miért hozta vissza. Ez a húzás nem jött be. Túl sok user -nek nem tetszett. Van, amit még a Google sem tehet meg következmények nélkül. Fogalmam sincs, hogy Te melyik bolygóról nézed az Androidot, mert olyan dolgokról írsz, amik nem léteznek. Nem olvasod ezt a topikot? Hányan panaszkodtak arra, hogy valaki kihasználta a biztonsági résüket? És arra, hogy nem tud írni az SD -re? Fogadni mernék, hogy neked SD nélküli telód van.
A root, mint megoldás? Ezt úgy írod, mintha minden telón lenne egy root menüpont. Te tényleg nem tudod, hogy csak elvétve van ilyen lehetőség? Láttál Te már Androidos telót? Kérlek, ne olyan megközelítéssel javasolj valamit, mintha mindenki úgy született volna, hogy API -kat, vagy esetleg teljes oprendszert tud írni. Az egyszerű felhasználónak nem opció a root.

(#79929) Mr Dini válasza IldiH (#79925) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Beállítások app>alkalmazások>összes, itt kikeresed a Galéria appot és leveszed az alapértelmezettséget. (Alapértelmezettség törlése)

Utána meg fogja kérdezni, h mivel nyissa meg.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#79930) Quasi_modo válasza kásás (#79904) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Írási engedélyt adsz az adott programnak az SD-re és kész. (Filekezelők, QuickPic, stb tudják)

valami

(#79931) Jakuu


Jakuu
őstag

Hasonlo alkalmazas Snapdragonra van, mint az MTK platformra a Mobileuncle MTK Tools ?

(#79932) sharkybacsi válasza WoTond (#79872) üzenetére


sharkybacsi
tag

Olvastam, hogy az FV-5-öt nem szereted.
Pedig ez a legjobb esélyed 5.0 alatt (előtt).
Az 5.0 része a Camera Api 2, ami már sokkal több beállítást enged a szoftverek számára:
[link]
Persze a gyártók többsége még a Lollipop verziókban sem implementálta, így nagyjából csak a Nexus-okon és 1-2 főzött rom-ban működik csak.
Az 5.0 előtti api semmiféle beleszólást nem enged külső appoknak a záridő állításába, ezt kerüli meg az FV-5 úgy, hogy egyes üzemmódjaiban a liveview módot használja. Ezzel a felbontás is csökken, ileltve a "záridő" is csak nagyjából lőhető be, de működik, néha egész jól.
Ha olyan rom-od van, ami tartalmazza a Camera 2 Api-t, akkor innen válogass:
[link]

(#79933) Mr Dini válasza #79335424 (#79928) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na meg ha vkinek Meizu mobilja van, ami nemrég jött ki (tudod miről beszélek) azok a júzerek hogy rootolnak?

@Vicze1

A legtöbb esetben a root garanciavesztéssel jár... Ahogy Somatom mondja ezért is jó lenne, ha alapból prerooted lenne a cuccos, csak mondjuk egy rejtett menüben aktiválni lehetne. (Mondjuk olvastam egy cikket, h KitKatban van ilyesmi menü :U)

Tehát az nagy segítség lenne, hogyha a készülék első indításkor a varázsló elején rákérdezne, h milyen romot szeretnél. Ha odaírja mellé, h egyszerű usereknek ez ajánlott keményebbnek ez (heavy).

Ezzel csak az az egyetlen gond, h a rootal szándékosan tönkre lehet vágni a telefont. :/ (overclock)

@Somatom

Tehát ha azt akarjuk, h belekerüljön a root, valahogy ki kéne iktatni ezeket a lehetőségeket, v beiktatni egy write only memóriát, ami logolja a rootot igénylő végrehajtott műveleteidet.

És mindezt a gyártó szemszögéből:

Egy szerencsétlen mobil legyártására fogadjak fel ennyi profi programozót. Megéri nekem a szenvedés? Nem! Akkor nézzük meg, h kik használják többen? Hát a műkörmös facebookos szöszik. :DDD (bocs a hasonlatért Kedves Hölgyek, hirtelen nem jutott eszembe más, kinek nem inge, ne vegye magára) Nekik kell prerooted rom/teló? Azt sem tudják sajnos a legtöbben, h mi az

Tehát a sok programozó fizuja miatt egyre drágábban tudná eladni az eszközöket csak azért, h a használók 1 25-öde (hasamra ütöttem) élvezhesse a rootot.

A gyártók meg tudják, hogyha biztonsági réseket hagynak(legtöbbször nem direkt), a heavyk úgyis rootolják maguknak.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#79934) #79335424 válasza Mr Dini (#79933) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem, amit írsz, de nézd meg, hogy honnan indultunk! Annyit a "buta szöszi" is tud, hogy van egy SD kártya a telójában. Annyira nem lehet buta, hogy ne vetődjön fel benne, hogy miért nem tud rá írni KK -alatt. Neki nem root opció kell, csak az SD -re akar írni, ha már olyan telót vett, amiben van.

(#79935) Bozek válasza #79335424 (#79934) üzenetére


Bozek
nagyúr

A "buta szöszi" nem fog másolgatni a telefonon belül. Mit akarna rá írni? Használja a gyári alkalmazásokat, mert nagyjából annyira ért hozzá. Azok meg tudnak írni az SD-re.

(#79936) beg válasza Bozek (#79935) üzenetére


beg
veterán

Szöszi az oldalbordája, szerintem többet is tud :) Mármint android terén. :DDD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79937) kisspall


kisspall
aktív tag

Nálam még a gyári kamera app sem ment SD-re. Meg a többi sem, egy kivételével. Ha ez az egy tudja, a többi miért nem?

(#79938) vicze válasza kisspall (#79937) üzenetére


vicze
félisten

És még mindig tud írni mindegyik alkalmazás az SD-re, külön engedély nélkül, de csak a saját mappájába. (SD\Android\data\<alkamazásnév>)
Tehát az adott alkalmazás fejlesztője arra lusta volt, hogy kb. 2sor kódot átírjon KK esetében. 5.0 esetében meg 1db API hívást kell végignyomkodjon a user és gond nélkül tud írni bárhova az SD-re, csak hát ez is le kell fejleszteni...

(#79939) Mr Dini válasza #79335424 (#79934) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Figyelj! Az a döntés valóban rossz volt. Mind2töknek igaza van, mert az egyik power userként(ebben az esetben akár mezei userként) néz a telefonra, a másik pedig IT securitysként.

Nem értem miért vitázunk ezen, mert Lilapopó alatt ki lett javítva ez a hatalmas hiba. A gyártóknak meg van annyi esze, h KitKat-os rom esetén megragadnak egy új API-t támogató fájlkezelőt és beleimplementálják (atya ég milyen szavakat tudok... maradjunk annál, h berakják a system partícióra :DDD) a romba.

Ennyi, az is meg van oldva.

Sajnos ezen nem tudunk változtatni. A Google valóban megváltoztatta a dolgot, de nem jelenti azt, h kilőtte ezt a lehetőséget. (l. új API, TC stb)

Egy OFF példa:

Van egy NTFS (mikrószaft winfos alól készített partíciós) pendriveom. Be akarom rakni Debianba, h biztonsági mentést tegyeek rá. Felcsatolja ugyan az eszközt, de read only. Ez is egy olyan dolog, h felcsapsz egy terminált kiadsz pár parancsot és meg van oldva. (vagy átformázod mondjuk FAT-ba, csak ott buktad a 4 giga fölötti fájlokat...)

Engem inkább az emulated storage zavar és a vold.fstab boot ramdiszkbe költöztetése zavar :W Na a voldot nem értem miért tüntették el. A mai napig azért használok JB-t, mert nem jöttem rá, hogyan lehetne felcsatolni a belső tárhelyet sdcard0-nak. Mert nekem pont a külső SD-t csatolja (csak) fel a KitKat.

Szerk.: Látom ez a szöszis példa felkeltette a figyelmeteket. :D Tudtam én, h férfiból vagytok. :DDD

2. "Annyira nem lehet buta, hogy ne vetődjön fel benne, hogy miért nem tud rá írni KK -alatt. Neki nem root opció kell, csak az SD -re akar írni, ha már olyan telót vett, amiben van."

Ki mondta, h root kell hozzá. Gyári fájlkezelő, vagy TC azt kész. :F

Egyedül a PC-s MTP móddal lehet szívni... De vhogy ezt is megoldották.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#79940) kisspall válasza vicze (#79938) üzenetére


kisspall
aktív tag

Be sem állítható bennük SD mappa, csak a belső tárhelyen belül választhatok. De lehet, hogy ez egyéni probléma.

(#79941) dokee78


dokee78
félisten

Van egy érdekesség:

Teló Total Commander lát egy .androis_secure filet.
Gyári file kezelő,Root Explorer és PC-s total commander sem látja.
Viszont nem tudom kitörölni.

(#79942) Kékes525


Kékes525
félisten

Nova Launcher Prime-ban hogyan lehet tetszés szerint sorba rendezni a könyvtárakat és az apk-kat? Nekem automatikusan ABC sorrendbe teszi. Ezt szeretném felülbírálni.

Előre is köszönöm! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79943) Mr Dini válasza dokee78 (#79941) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ne is töröld ki.

Az egy mappa valójában. Ide kerülnek az SD-re helyezett appok.(a Play áruház ide rakja az SD-re helyezett appokat) Ahogy a nevében is benne van ez egy védett (secured :DDD) mappa, tehát allapból nem tudsz belenézni. Ha van root jogod, akkor megnézheted. h az android_secure mappa cuccai fel vannak csatolva az /mnt/asec mappába . Persze ezek csak az appok.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#79944) dokee78 válasza Mr Dini (#79943) üzenetére


dokee78
félisten

Eddig sosem volt ilyen a SD-ken.

(#79945) vicze válasza kisspall (#79940) üzenetére


vicze
félisten

Nem egyéni probléma nyilván, vagy az adott készüléken van valami nagyon elcseszve, pl. nem standard csatolási pontot használ az SD-hez. Látnia és olvasnia mindentől függetlenül kell mindegyik appnak az SD-t tök mindegy milyen android verzió.

[ Szerkesztve ]

(#79946) air válasza Kékes525 (#79942) üzenetére


air
nagyúr

Sehogy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#79947) S e t h válasza Kékes525 (#79942) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az alkalmazástárban tudsz létrehozni külön füleket, vagy mappákat, ezek alapján tudsz csoportosításokat végrehajtani,abc szerinti elkülönítés nincs benne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79948) dokee78


dokee78
félisten

Android eszközkezelő alternatíva van ingyenes kis méretű?

Nem nekem kell én Cerberust használok.
Cerberust csak akkor tudom más telón is használni,ha ahhoz a telóhoz is hozzáadom a Google accountom?

Android 2.1-re is van gyárilag Android eszközkezelő?
Ha nincs,arra mit tegyünk?

(#79949) beg válasza dokee78 (#79948) üzenetére


beg
veterán

2.1-re? lekvárt vagy diót, de android eszközkezelőt semmiképp.

Android eszközkezelő:
Követelmény: Android
2.3 és újabb

Cerberus:
Követelmény: Android
4.0.3 és újabb

Mindez kiolvasható a play áruházból, nem egy ördöglakat.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79950) Kékes525 válasza S e t h (#79947) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, eddig eljutottam. "abc szerinti elkülönítés nincs benne" Ezt nem értem. Az alkalmazásoknál és a foldereken belül csak ABC sorrendbe lehet rendezi. Tetszés szerint nem. Erre kérdeztem, hogy lehet e tetszés szerint. Nem erre értetted a nemet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.