Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) Fall-N válasza LonGleY (#73291) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Megsúgom, hogy előbb-utóbb minden lejátszóból ki fog kerülni a kodek a jogi problémák miatt. Amelyik fejlesztő nem tejel a jogtulajdonosnak az nem használhatja. Az AC3 a Dolby tulajdona és nem hagyják csak úgy jófejségből a dolgot.
Egyébként marha megerőltető letölteni azt a zip fájlt. Még rá is kérdez, hogy használja-e...

[ Szerkesztve ]

(#73302) darvinya válasza LonGleY (#73291) üzenetére


darvinya
titán

Már régebben sem volt jó, azóta sem lett jobb.

Hozzáteszem, hogy itt a letöltés szám egyáltalán nem mérvadó.
Pont megtévesztő.

(#73301) Fall-N

Szerinted Google hagyja szó nélkül warezolást Play áruházban.?
Amúgy telefonok többségén ott a licensz, tehát app-nak van joga azt használni.
Külön izé, meg…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73303) Bozek válasza darvinya (#73302) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem régebben is jó volt és most sincs vele gondom, pedig lefrissítettem a legújabbra...

(#73304) Iginotus


Iginotus
őstag

Van olyan androidos könyv olvasó program ami tudja állítani pdf-ben is a betűméretet? Akár fizetős program is lehet.

Plug and Pray... :)

(#73305) LonGleY válasza darvinya (#73302) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi az, hogy nem volt jó? Mitől nem volt jó? Bírom az ilyen "érveid"...

Tény, hogy a legtöbb készüléken a leggyorsabb, ha be van kapcsolva a hardveres dekódolás, a gesture-ös felülete pedig az egyik legegyszerűbben kezelhetővé teszi. Az oké, hogy neked nem tetszik, de nem kéne csípőből valamit lehúzni, mert még valaki elhiszi, amit írsz.

Nem a Google feladata, hogy ellenőrizze a programok által felhasznált library-k jogi állását - ráadásul a warez fogalma sem erre vonatkozik. Megint olyan butaságot írtál, hogy a fülek kettéállnak.

"Külön izé, meg..." Az a külön, 2 perc alatt felrakható izé megoldja a kódek problémát... pont azt, ami miatt az appot minősíted. Taps!

[ Szerkesztve ]

(#73306) harry3


harry3
őstag

A napokban azt vettem észre, mintha jobban merülne a telefon és a tablet is. Mindkettőnél az android operációs rendszer áll a akkuhasználat elején. Amik frissültek a Play, Chrome és Drive, azóta tapasztalom. Másnál is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#73307) zako


zako
tag

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék, mert magamtól nem boldogulok...
Van egy Sony Tablet S (SGPT12) tabletem, nem mai darab (2012-es), de működik, az akksija is viszonylag sokáig bírja. Sajnos a Sony idióta frissítés-policy-jének köszönhetően "megragadt" a 4.1.1-es verziónál, nem is lesz rá frissebb. Alternatív operációs rendszerek (pl. Cyanogenmod) sincsenek rá.

Mostanában elkezdte egy csomó app (pl. Időkép, GMail, Origo, Traffi Hunter, stb.) dobálni az FC-ket: ha rábökök az ikonra, akkor egy pillanatra felvillan, vagy el is indul és bezáródik.

Eddig ezeket próbáltam:

1. Memória pucolása (Clean Masterrel)
2. App cache-ének és adatainak törlése
3. App újratelepítése
4. Factory reset

Sajnos egyik sem vált be.
Mit lehetne csinálni? Kép Még szerencse, hogy a böngésző működik, így netezni lehet vele.

(#73308) LonGleY válasza zako (#73307) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor netezni tudsz vele - pont ennyi csinálható. :]

(#73309) Bozek válasza zako (#73307) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sony PCC-vel esetleg próbáld meg újrahúzni a rendszert. Vagy Flashtool-al.

(#73310) Deck válasza zako (#73307) üzenetére


Deck
titán

Ne ilyen hulladék tisztító appot (clean master) használj hanem greenifyt.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#73311) LonGleY válasza Deck (#73310) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi köze a két programnak egymáshoz.

A takarítóprogramok nem a memóriát hivatottak tisztítani, hanem a cache-t, a hátramaradt thumbnaileket és az egyéb fájlmaradékokat tudják leszipkázni. A CM memória-gyakó része valóban nem ajánlott persze - vannak jobb takarítóprogramok is (CCleaner, SD Maid), amikben nincs ilyen hülyeség. Ettől fügetlenül nem ez a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#73312) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Van itt olyan, aki Neutron zenelejátszót használ? Talált benne olyan lehetőséget, hogy manuálisan meg lehessen kérni a programot arra, hogy scannelje újra végig a beállított zenemappát? Többször végignyálaztam a beállításokat, de nem találtam és nem hiszem el, hogy nincs benne ilyen lehetőség.

Nagyon zavaró, hogy még azokat is listázza, amiket 1 hete töröltem a telefonról, és azok pedig nem kerültek bele, amiket 1 hete rátettem. Régebben pár óra múltán lefrissült, de az utóbbi időben már napokat/heteket kellett rá várnom, elég idegesítő.
Ettől függetlenül kiváló program, No1 hangzás, csak a GUI-val nem sikerült megbarátkoznom még 1 év elteltével sem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#73313) KTU válasza A_ScHuLcZ (#73312) üzenetére


KTU
addikt

Erre a Rescan SD Card alkalmazást használom. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#73314) darvinya válasza LonGleY (#73305) üzenetére


darvinya
titán

Mitől nem volt/van jó.

Gyengébb készüléken lejátszása akadós, ahol BS, stb. vigan lejátsza.
És akármilyen HW/SW sem segítet rajta.

Több file-t csak döcentve/nem játszotta le, míg a többi normálisan vitte.
Hang mizéria a hab a tortán, mikor vonatozva no net mellett nem volt hangja, csak akváriumot néznék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73315) Deck válasza darvinya (#73314) üzenetére


Deck
titán

Szerintem is bsplayer, megis vettem ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#73316) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, ha a Facebook Lite-ot APK-ból felteszi az ember a telefonjára, akkor a Google Playből automatikusan fog frissülni, ha megjelenik egy újabb verzió?

A Lite verzió is tartalmazza a Code Generatort?
A Lite verzióval is használható a Messenger?
Miben tud kevesebbet a Lite mint a normál verzió?

(#73317) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan app, amellyel az előlapi hangszóró hangszinén lehet állitani?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#73318) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Szerintetek mièrt nem engedi telepíteni az asus zenei service programot? Mert állandóan felfogja hogy nincs telepítve, én telepíteni, de kiírásához nem sikerült, pedig letölti.
Valami ötlet?

(#73319) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Létezik arra megoldás, hogy a Viber a kontaktokat ne 3-4 példányban hozza be. Biztos többen találkoztatok ezzel a problémával.
Az ötleteket +köszönöm. :R

(#73320) sultansmith


sultansmith
senior tag

A világ legnagyobb harci kérdése! :D

Létezik olyan pl wifivel működő egérvezerlő app, amely a giroszkópot használja?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#73321) assemble


assemble
addikt

(#73322) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Üdv!

Az UC browser sosem tudta tördelni a szöveget, vagy csak én nem találom?

B

(#73323) kovisoft válasza Balikaa (#73322) üzenetére


kovisoft
őstag

Kapcsold ki ezt: Settings/Font & Layout/Enhanced Layout

(#73324) zako válasza Bozek (#73309) üzenetére


zako
tag

Köszönöm, megpróbálom! :)

(#73325) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémára keresnék appot:
Van egy KK Androidom, rajta egy rakat Google Playből telepített alkalmazás. Szeretném, ha egy hard resetkor, vagy rom váltáskor csak az általam kijelölt app-ok települjenek újra automatikusan. Tehát ne az összes (mint ahogy alapból ez van a goole play-en beállítva), és ne is egyesével kelljen visszarakni őket a playből (mint ahogyan most csinálom). A Play fiókomban van kismillió app már, amit az ilyen olyan verziójú Android-okon használtam, sokszor olyat is visszarakna, ha automatikusra hagyom a beállításokat, amit én nem akarok.
A backup programoktól meg ódzkodom, rom váltáskor jól össze tudják kavarni a dolgokat. Jobb a Play-es reinstall, csak ne kelljen annyi gombot nyomni. Tehát kvázi készleteket készítenék a play-es appjaimból, és egy gomnyomással tudnám kezdeményezni a plyből való re-installt, ha szűz a telefon.

Milyen irányban induljak el? Köszönöm előre is a javaslatokat :R

(#73326) air válasza schferenc77 (#73325) üzenetére


air
nagyúr

Play kereső, "list my apps" kulcsszó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#73327) atosan válasza #41133696 (#73316) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nem fog frissülni automatikusan, másodikra passzolok, lehet a messengert használni, tényleg fapados, de egy próbát meg ér. Telepítve kkb 2 mega, ramban még nem találkoztam vele, mintha ott sem lenne.

Maine coon

(#73328) Balikaa válasza kovisoft (#73323) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Aham, köszönöm. Istennek nem találtam

(#73329) atosan


atosan
addikt

Erre valakinek nincs ötlete?

Maine coon

(#73330) #41133696 válasza atosan (#73327) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, akkor marad a Google Play-es (A telefonon elfér).

(#73331) Iginotus válasza Iginotus (#73304) üzenetére


Iginotus
őstag

Na akkor legalább olyan ebook olvasót mondjatok, ami átkonvertálja a pdf-et "saját" formátumra, és abban lehessen betűméretet állítani, hogy normálisan tördelje...

Plug and Pray... :)

(#73332) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Egyéni Viber matricák betehetőek a többi közé?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#73333) Kakumix válasza Iginotus (#73331) üzenetére


Kakumix
senior tag

A képeket tartalmazó pdf erre alkalmatlan. Ha a szöveget is tartalmazza, akkor a pdf olvasók text reflow funkciójával már van esély, hogy az eredeti tördelést figyelmen kívül hagyva képes a betüméretet változtatni (pl. ezPdfReader). PC-n a szöveget is tartalmazó pdf-et pl. a Calibre nevű programmal tudod rendes ebook formába konvertálni.

Legyen szép napod!

(#73334) Iginotus válasza Kakumix (#73333) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez a calibre bármit megeszik? És akkor pc-n "átkonvertálja" olyanná amivel már az okos telefonon és tudom állítani a betűméretet/tördelést. Ehhez kell valami külön androidos olvasó, hogy a calibre formátumát rendesen lehessen olvasni a telefonon?

Plug and Pray... :)

(#73335) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Van valami megoldás arra, hogy a kezdőfelület/launcher háttérképét a vágásnál szabadon választhassam?Mert most jelenleg, ha a háttérkép vágására megyek, akkor egy adott négyzetet tudok nagyítani, illetve kicsinyíteni, hogy mit vágjon le a képből...

(#73336) LonGleY válasza Jumbozorz (#73335) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha tudod változtatni, hogy mit vágjon le a képből, akkor mi a kérdés igazából?

(#73337) LonGleY válasza Iginotus (#73334) üzenetére


LonGleY
veterán

Majd meglátod, mit eszik meg. Képekkel tömött PDF-et nyilván nem tud átalakítani.

Androidon jó ebook olvasó pl. a Moon+ Reader Pro.

[ Szerkesztve ]

(#73338) LonGleY válasza atosan (#73163) üzenetére


LonGleY
veterán

PC-n bármelyikkel.

(#73339) tomy86 válasza Iginotus (#73334) üzenetére


tomy86
addikt

"calibre formátumát rendesen lehessen olvasni"
Nincs olyan, hogy calibre formátum. Konvertálhatsz vele pl. epub vagy mobi formátumba, amit az ebook olvasók már tudnak kezelni. Calibre

(#73340) Jumbozorz válasza LonGleY (#73336) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

AZ a kérdés, hogy a négyzet nagyságát tudom változtatni, de a négyzet oldalaihoz viszonyított arányát nem tudom változtatni. Tehát egy függőleges képet nem tudok berakni teljes pompájában mert csak a közepét tudom kiválasztani

(#73341) Iginotus válasza tomy86 (#73339) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi kipróbálom este ezt a calibre-t...

Plug and Pray... :)

(#73342) #79335424 válasza atosan (#73329) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem a problémádat. Kipóbáltam két videószerkesztővel és mindkettővel működött.
Androvid pro (lehet, hogy az ingyenes is elég, nekem a pro van).
Úgy látom, hogy ez meghagyja az eredeti videófájlt, csak a hangot rendereli hozzá. Mp3 -at adtam neki, de aac lett az output.

In Hand Studio (a free 1percet renderel)
Ez más kategória. A Playen lehúzta vki, pedig nem rossz, csak a sok funkció miatt nem szokványos a kezelése. Én is matekoztam rajta. Jól jött az Adobe Premiere -es tapasztalat. Ez nálam teljes renderelést csinált, de lehet, hogy csak én nem találtam az "only audio" opciót. Alapból nagyon gagyi beállítással exportál, úgyhogy érdemes átállítani
Telón nem vágok videót. MiniPC -n jó lenne, de sajnos, kevés videószerkesztő kompatibilis. Több teszt szerint a KineMaster jó cucc, de sajnos, nem kompatibilis. De legalább nem FC -vel száll el, hanem indításnál kiírja, hogy felejtős. Pedig a vas bírná (Amlogic S802). De telón biztos elindul.

[ Szerkesztve ]

(#73343) aelod


aelod
veterán

Szisztok! Vibernél hol tudok letiltani egy adott partnert?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#73344) janosibaja válasza LonGleY (#73305) üzenetére


janosibaja
őstag

- Légy szí írd meg a linket, ahonnan letölthetem az MX Playerhez a hiányzó kodekeket :R
- Ha jól értem, ez egy zip fájl lesz. Be kell másolni, vagy telepíteni?
- Ez ugye nem fogja érinteni a frissíthetőségét az MX Playernek? (Fizetős verziót használok, jogtisztát.) Köszi

(#73345) LonGleY válasza janosibaja (#73344) üzenetére


LonGleY
veterán

MX Player - Custon Codecs

Minden le van írva.

(#73346) Beri78 válasza aelod (#73343) üzenetére


Beri78
őstag

magában a viberben nem tudsz letiltani contactot. Csak törölni tudod, de akkor (ha jól emlékszem) a telefonkönyvből is törli.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#73347) aelod válasza Beri78 (#73346) üzenetére


aelod
veterán

Régebbi verzióknál lehetett, igen törölte :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#73348) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!
A napokban belefutottam a Map Marker helyzet megjelölő appba ami a Google térképét használva képes a jelölőket kategórzált mappákba rendezni, a teljes térképet KML fájlba menteni, map screenshotot csinálni, stb, szóval számomra remekül bevállt. De..szeretném ha valahogy szinkronzálna a Google My Maps -el(már ha ez egyáltalán lehetséges), azaz ha új jelölőt hozzáadok valamelyik helyen akkor az automatikusan megjelenjen a másik helyen is. Lehetséges ez? Ha ez nem kivitelezhető akkor - mivel a Google My Maps szintén tud exportot/importot KML file-ba/ból, mint a Map Marker -, a két helyről kimentett .kml-fájlt össze lehet valahogy boronálni úgy hogy mindkét helyen lévő markerek egy .kml file-ban legyenek? Thx

(#73349) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok!

NAS-on lévő fényképek nézegetésére milyen appot javasoltok?
HW: NAS, vezetékes LAN, Android mplayer, hdmi kimenet, fhdTV

Amit próbáltam, ESexplorer kitűnően eléri SAMBA protokollon keresztül a NAS-t és meg tudom nézni a képeket, na de még sem az igazi, nem erre találták ki.

Olyan képnéző kellene ami tud SAMBA-n hálózatra csatlakozni, nem csak a készülék mountokat látja. Van ilyen? Vagy inkább olyan appot keressek ami bemountolja a SAMBA hálón lévő NAS-t?
Köszi.

Box's don't touch!

(#73350) disy68 válasza junkpod (#73349) üzenetére


disy68
aktív tag

A Quickpic tud samba megosztást kezelni (bár próbálni nem próbáltam).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.