Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) #41133696 válasza fdisk (#48799) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, én is azt néztem, annyit is megadtam volna érte, de tőlem 292-t vont le adóval :D

(#48802) bajusz15


bajusz15
senior tag

Próbáltam utánakeresni itt, de nem találtam hasonló kérdést, ha mégis lett volna akkor elnézést az újrakérdezésért: több alkalmazás telepítése olyan dolgokat kérne engedélyezni, hogy az valami indokolatlan.. vagyis nyilván az adott alkalmazás használja azt a funkciót, tehát hozzányúl pl egy pontos helymeghatározáshoz vagy a névjegyeimhez, de ha fel szeretnék tenni egy gravityboxot, hogy váltsak valamit a kinézeten és arra kér engedélyt, hogy akármikor indíthat hanganyag felvételt, az már kicsit sok. Ugyan ez a helyzet a témáknál, mondjuk érhető, hogy ott mindenbe belenyúl, de nem merem bevállalni. Most ez az én hülyeségem és nem kéne vele foglalkoznom, vagy más is így ahogy én? :D

(#48803) raziel01 válasza bajusz15 (#48802) üzenetére


raziel01
veterán

Pedig a gravity box abszolút jó cucc. Megbízható.

(#48804) bajusz15 válasza raziel01 (#48803) üzenetére


bajusz15
senior tag

Pont ezért szeretném én is használni, csak engedély-paranoiában szenvedek :DD Pedig ezek az alkalmazások pl egy launcher, nem olyan fajta, ami kétes forrásból származik, valamint a több 100 milliós használat sem arra utal, hogy az engedélyek miatt el kéne gondolkodnom, hogy ez most megéri-e, de hangrögzítés meg sd kártya fájljainak bármikori olvasása és még ilyen finomságok azért kicsit visszataszítanak :F

[ Szerkesztve ]

(#48805) #79335424 válasza bajusz15 (#48802) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ez bizalom kérdése. Ha pl. az E-Robot kérne vmi új engedélyt, azonnal megadnám neki. Az Aliexpress alkalmazás viszont törlésre került a jogosultsági igényei miatt. Adatbiztonság szempontjából elég komoly rések vannak az Android pajzson.

[ Szerkesztve ]

(#48806) xcds válasza #79335424 (#48791) üzenetére


xcds
őstag

Mobilnetem nincs, de én meg utána mindig meg tudom nyitni ezeket az oldalakat chrome-al, uh én a dolphin számlájára írnám inkább.

(#48807) batai15


batai15
félisten

Azt hiszem eldőlt a billentyűzet mizéria nálam a swype javára.

(#48808) kovisoft válasza xcds (#48806) üzenetére


kovisoft
őstag

Én is tapasztaltam hasonlót. Van, hogy egy idő után egyáltalán nem akar a Dolphin betölteni egy oldalt. Viszont ilyenkor ha kilépek a böngészőből, majd újraindítom és megint próbálkozom, akkor betölti. Én memóriagondokra tippeltem, amik elmúlnak attól, hogy újraindítom az appot. De konkrétan soha nem jártam ennek utána.

(#48809) air válasza Eternitys (#48800) üzenetére


air
nagyúr

"Root user? You're done!". ez mit akar jelenteni?

Pont azt, ami oda van írva. "Van rootod? Kész vagy." vagyis a további lépéseket nem kell megcsinálni.
Nem rootolt készülék esetén kell egy PC is a mentéshez. De a mentés a készülékre készül. Utána a visszaállítás gondolom ugyanúgy működik. Rootolt készülék esetén nem kell segéd PC, nem rootolt esetén kell. Ennyi.

De én is a Titaniumot ajánlom inkább.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48810) xcds válasza kovisoft (#48808) üzenetére


xcds
őstag

Értem. Remélhetőleg frissítik és javítják ezt. Vagy ilyenben nem kell reménykedni? :)

(#48811) Huma


Huma
addikt

Ez a Business Calendar Pro jó naptár? Tudtok jobbat?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48812) petipetya válasza Huma (#48811) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem a legjobb funkcionalitásban és stabilitásban egyszerre. Még nem találtam olyat, amely lepipálná. Egyedül a kinézetével van bajom.

Éppen ezért mindig visszatérek az AOSP-hez. De ha egyszer kap valami rendes holo/kitkat témát a Business Calendar Pro, akkor lehet elkezdem használni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#48813) Eternitys válasza air (#48809) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Így már érthető ahogy leírtad. :R
Titanium: Ok, köszi, azt esetleg nem tudod véletlenül hogy a Titaniumban való némely ügyködés (pl egy véletlen rendszermappa törlés, átírás) ugraszthatja-e a Knoxot? (még ez is szempont lenne)

(#48814) Huma válasza petipetya (#48812) üzenetére


Huma
addikt

Kösz. Meg is vettem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#48815) #41133696 válasza Huma (#48811) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem remek. Pl nekem minden héten egy adott időpontban programom van, ez tudja ezt a funkciót is :)

(#48816) herdsman12 válasza petipetya (#48812) üzenetére


herdsman12
őstag

Tud dátum/idő beállítástól függetlenül, kilövésig látható Feladat vagy Teendő bejegyzést?

[ Szerkesztve ]

(#48817) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Olyan levelező programra lenne szükségem, ami egyaránt működik Win PC-n és Androidon is. És értelemszerűen szinkronizál is egymással a PC és az Android telefon!

Sajnos a Gmail webfelülete nem túl személyre szabható számomra!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#48818) MartOOn válasza Huma (#48811) üzenetére


MartOOn
addikt

digical evek ota hasznalom. Jo, szep, mindent tud amire nekem szuksegem van. Jok a widgetjei. Nekem a pro van fent.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#48819) air válasza Eternitys (#48813) üzenetére


air
nagyúr

Titaniumban nem lehet rendszermappát törölni vagy átírni. Az nem egy fájlkezelő. Fingom sincs, hogy mi az a Knox.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48820) #79335424 válasza air (#48819) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Knox a Samsung új, hardveres védelme. Mellékhatása, hogy ha a rendszerben belenyúlás által "sérülés" történik, akkor visszaállíthatatlanul átkapcsolódik benne valami, ezáltal bukik a gari. Azért nem értem a kérdést, mert úgy tudom, hogy nincs arra megoldás, hogy rootolásnál ez ne történjen meg. A Titaniumhoz pedig root kell.

(#48821) petipetya válasza spe88 (#48817) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor állítsd be a Gmailt egy Outlook-ba, Thunderbird-be vagy egyéb jól testreszabható email kliensbe.

"nincs rá lezsóidő"

(#48822) bendi806


bendi806
aktív tag

sziasztok:-)
a fizetos zenelejatszokat mar tudom.,.melyik a jo..esetleg ingyenesbe is talalok valamit ami testreszanhato es hangzasvilaga is kielegito?
(hasznaltam a forum keresojet, de nekem valahogy nemdobott ki semmit:-\ )

(#48823) petipetya válasza herdsman12 (#48816) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom, mivel már nincs fent a Business Calendar Pro. Láttam valami Tasks részt benne, de passzolom, nézd meg.

Nekem a jegyzetek külön alkalmazásban vannak.

"nincs rá lezsóidő"

(#48824) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Keresek egy élő témát Android-ra.
De sajnos nem tudom a nevét, régebben egy telefon teszt videóba láttam youtube-on, de már sajnos a videot se találom.
A lényeg az hogy egy szürke háttéren olyan mint ha eső cseppes lenne a kijelző belülről.
És némelyik eső csepp időnként lefolyik.
Amit láttam az nagyon szép, igényes téma volt, nagyon tetszett.
A segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48825) kovisoft válasza bendi806 (#48822) üzenetére


kovisoft
őstag

Az ingyenes zenelejátszók közül szerintem az egyik legjobb a MortPlayer.

(#48824) Pöttön:
Ha rákeresel a rain drops live wallpaper android szavakra, lesz pár találat. Nézd meg, nincs-e köztük az, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#48826) vatafakk válasza Eternitys (#48800) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Helium rootolt készülékkel megy csak igazán. Gyors, és megbízható, root nélkül körülményesebb a használata.

(#48827) air válasza #79335424 (#48820) üzenetére


air
nagyúr

Vagyis a Samsung megtiltotta a rootolást. :W Rohadjanak meg! Eddig sem akartam Samsung telefont, ezután sem fogok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48828) spiritex


spiritex
veterán

Tudtok olyan app-ról, ami netkapcsolat mellett tudja követni és mutatni, hogy egy másik telefon éppen hol van? Úgy, mint a google fiók helymeghatározása, de nem browser-ből, hanem valami célzott progival.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48829) dokee78 válasza spiritex (#48828) üzenetére


dokee78
félisten

Android eszközkezelő

[ Szerkesztve ]

(#48830) cigam


cigam
félisten

Nem tudom van-e android biztonság topic, ezért itt kérdem:

Miért ijesztegetnek? Pl. a Bitdefender szerint a Roboform közepes kockázatot jelent, mert
- beleírhat a könyvjelzőbe
- olvashatja a böngészési előzményeket
- joga van kapcsolódni az internetre

De azért töltöttem le, mert ez a böngészőm, ez a dolga!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48831) spiritex válasza dokee78 (#48829) üzenetére


spiritex
veterán

:R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48832) St3ven


St3ven
addikt

A manapság divatos hangfelismerés, swype-olás stb. után itt egy faék egyszerűségű, villámgyors magyar billentyűzet:
Könnyű magyar billentyűzet

Egy oldalon megtalálható az összes magyar karakter, így nem kell őket külön előcsalogatni (hosszan/duplán nyomni, lapozni), és csak 288 kB helyet foglal. Ideális gyenge vasra, és ha a szótárazás nem szempont.
Minimálisan testreszabható (pl. méret, előre definiálható szövegek). Elvileg tabletekre is elérhető.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48833) darvinya válasza St3ven (#48832) üzenetére


darvinya
titán

Ja és jól összef…ssa a rendszert.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48834) St3ven válasza darvinya (#48833) üzenetére


St3ven
addikt

Igen? Hogy?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48835) dokee78 válasza St3ven (#48832) üzenetére


dokee78
félisten

Számomra ez használhatatlan lenne.
Főleg így össze zsúfolva.

(#48836) darvinya válasza St3ven (#48834) üzenetére


darvinya
titán

Azért mert soha nem záródik be és emiatt mindig ott van képernyőn, a másik billentyűzetet teljesen megbénítja.

Arról nem beszélve, hogy a engedélyeknél nincs net elérés.
Még is leütött billentyűk után rögtön adatforgalom van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#48837) #41133696 válasza St3ven (#48832) üzenetére


#41133696
törölt tag

uhh, bocs de ez borzasztóan néz ki, ráadásul logikátlan is. Maga a kiosztás eltér minden megszokottól. Azért a gyári androidos, a SwiftKey, a Swype sokkal könyebben megszokható, sokkal kisebb rés van köztük és mondjuk egy angol kiosztású QWRTZ bill, vagy egy magyar kiosztású PC bill között.

(#48838) St3ven válasza darvinya (#48836) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem nincs mindig ott a képernyőn. :F Jobb alul van egy lefele mutató nyilat ábrázoló gomb, amivel el lehet tüntetni bármikor a bevitel közben is.

Azt amúgy hogy érted, hogy "a másik billentyűzetet teljesen megbénítja"? Egyszerre kettőt használsz bevitelre? Mert tény, hogy azt még sosem próbáltam...

A netforgalmat úgy nézted, hogy minden más folyamat esetén tiltott volt, csak ennél az appnál volt engedélyezve? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy ez generálta az adatforgalmat?

Ha ezekben tudsz mutatni valami konkrétumot, már gyalulom is le. :R :K

(#48837) GoodSpeed
A SwiftKey és a Swype sokkal nagyobb helyet foglal, és gyenge vason sajnos nálam elég lassú. A rés mérete egyébként pont, hogy állítható

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48839) Pöttön válasza kovisoft (#48825) üzenetére


Pöttön
őstag

Nagyon szépen köszönöm!
Pont ilyenre gondoltam. :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#48840) #41133696 válasza St3ven (#48838) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mit jelent konkrétan a gyenge vas? Mert acélosnak nem mondanám az L7 II-t sem, de azon is szépen fut a Swiftkey, de igen picit lassabban mint az LG gyári féle.

(#48841) twine válasza St3ven (#48832) üzenetére


twine
addikt

Az kemény,,használja mindenki(aki akarja) egészséggel,,,,de hogy kitakarja a fél képernyőt a billzet.,,,az azért durva :DDD
Meg ahogy írták is előttem,,,a kiosztás az valami félelmetesen sz@r,,,cca.20 év billzet püfölés után esélyem nem lenne ehhez hozzászokni,,,
Swype-on sokszor már rá sem nézek, csak vakon húzkodom az ujjam,épp azért, mert tudom hol vannak a "betűk".. :U

[ Szerkesztve ]

(#48842) St3ven válasza #41133696 (#48840) üzenetére


St3ven
addikt

Y200, Pocket Neo

Ráadásul amiket ajánlottál, azok fizetősek is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48843) St3ven válasza twine (#48841) üzenetére


St3ven
addikt

"kitakarja a fél képernyőt"

Állítható a magassága. :U

"a kiosztás az valami félelmetesen sz@r"

Miért? :F

0123456789
QWERTZUIOP
ASDFGHJKL
YXCVBNM

Ugyanúgy, mint mindegyik szabvány billentyűzeten.

A különbség annyi, hogy a magyar ékezetes karakterek külön sorban vannak fent. Azaz ha netán ékezet nélkül lenne kedve az embernek gépelni, nem botlik beléjük feleslegesen.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#48844) #41133696 válasza St3ven (#48842) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát azok tényleg nem túl erős készülékek. Amúgy egyszeri díjuk van, a Swype-ot akcióban 230 Ft körüli áron vettem azt hiszem, a SwiftKey-t meg egyszer akciósan egyszer meg kevésbé akciósan, mert az egyik verzió belőle a tablet, legacy lett :D Viszont az Nexus 7 után jött az L7 II és arra már az újabb SwiftKey kerül. Igaz már az N7-en is az újabbikat használom.

(#48845) #41133696 válasza twine (#48841) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az attól függ. 5"-os készülékeken más billentyűzet is:

Így is megvan az arány - LG Optimus L7 II - SwiftKey -álló

Így is megvan az arány - LG Optimus L7 II - SwiftKey - fekvő

Utóbbi beszédesebb kép :DDD

(#48846) fenoman78


fenoman78
csendes tag

Keresek olyan ingyenes androidos appot, amely lehetővé tenné, hogy saját mp3 fájljaimat feltöltsem felhőbe és onnan stream-elném mobil neten keresztül.
Köszi az ötleteket előre is! :DD

(#48847) spiritex válasza #41133696 (#48845) üzenetére


spiritex
veterán

...és azért zseniális a swiftKey, mert az ékezetes karaktereket el is lehet felejteni, hiszen 99%-ban felajánlja a teljes és helyes szót, ha elkezded gépelni ékezet nélkül! Próbálkoztam én már sok mindennel, de ilyen könnyű gépelési élményt egyik sem nyújtott.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48848) air válasza spiritex (#48847) üzenetére


air
nagyúr

+1

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48849) punky10 válasza St3ven (#48843) üzenetére


punky10
addikt

Nem rossz,tabletten fenn van, sokáig első számú billentyűzetem volt, csak most tanulom a Swype-o2, de amikor felidegesít, akkor visszakapcsolom.... :)
Egyébként nulla adatforgalmat generál...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#48850) #41133696 válasza spiritex (#48847) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen :K

Mondjuk most - hónapok óta először - az egyik androidos készüléken megint elővettem a Swype-ot :)

A példa kedvéért, az ékezetek részbeni meglétéért, meg ha ugye már egyszer megvettem, használjam is :)

LG Optimus L7 II - Swype -álló

LG Optimus L7 II - Swype -fekvő

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.