Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) ollie válasza kovacs65 (#48900) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak túrázás közben. Az anyósomék a Mátra mellett, egy faluban laknak, és sokszor még térerő sincs (vagyis telefonálni sem lehet), nemhogy adatkapcsolat. Igaz ez Vodafone és Telenor hálózatra is, a T-Mobilt nem tudtam megnézni, mert nincs náluk előfizetés a családban.

***

(#48902) tomy86 válasza Bozek (#48899) üzenetére


tomy86
addikt

Ezúton kérek elnézést a Zalaiaktól :) De arra többször járok, így a fővároson kívül onnan van tapasztalatom. Egyébként a múltkor itt a nagy faluban is csak keresgéltem a térerőt. Telekomos vagyok, de emiatt azért nem váltok Vodára. :)

(#48903) janosibaja válasza tomy86 (#48893) üzenetére


janosibaja
őstag

A Sygic nem ugyanazt a TomTom-ot használja, mint a nem leírható nevű hárombetűs navigáció?

(Ne tessék kimoderálni, nem azt mondom, hogy használjuk a le nem írható nevűt, csak kérdezem, hogy abban is TomTom van-e.) Mert ha igen, akkor jó lehet ez a Sygic...)

Van valakinek gyakorlati tapasztalata? 7 napos trial alatt nem tudom bejárni Magyarország mellékutait, hát még a külföldieket, hogy ellenőrizzem. :N

[ Szerkesztve ]

(#48904) tomy86 válasza janosibaja (#48903) üzenetére


tomy86
addikt

Az iGo navik hivatalosan tudtommal Topmap térképeket használnak. Androidos verzióról nem beszélünk, mert olyan ugyebár nincs.
Legtöbb helyen azt írják, hogy Kelet-Európára jobb a TopMap (TM), míg nyugatabbra a TomTom (TeleAtlas) és a Navteq pontosabb. Azt nem tudom, hogy tényleg így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#48905) quailstorm


quailstorm
nagyúr

állj állj állj

NavNGo szerződésben áll a következőkkel: Teleatlas, Topmap(az ők maguk), Navteq(most már Nokia HERE). Szál kvázi mindenkitől van náluk.
Sygic: Teleatlas és Navteq(kamion)
TomTom: ők a Teleatlas
Navigon is Navteq ha jól tudom.

És ők voltak a "nagyok".

(#48906) air válasza Balinov (#48897) üzenetére


air
nagyúr

Tudtommal a TomTom sem készít térképeket, csak alkalmazást. A térképeket ők is veszik, csakúgy mint a Sygic-nél.
Ha jól tudom mindkettő TeleAtlast használ.

(#48905) quailstorm
Navteq mint olyan nincs már. A Nokia megvette.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48907) quailstorm válasza air (#48906) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sygic veszi a TomTomtól. De majdnem :DDD

(#48908) tomy86 válasza quailstorm (#48907) üzenetére


tomy86
addikt

Pedig airnek is részben igaza van. A TomTom 2008-ban vette meg a TeleAtlast. Tehát a térképet tulajdonképpen a TeleAtlas készíti, bár már a TomTom részeként. cikk

[ Szerkesztve ]

(#48909) quailstorm válasza tomy86 (#48908) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért az a 6 év elég sok. Tulajdonjogilag meg a TomTomé. Az ő navijukra is épül. itt se teleatlas hanem tomtom térképet említ

(#48910) tomy86 válasza quailstorm (#48909) üzenetére


tomy86
addikt

Erre vonatkozott a "részben igaza van" megfogalmazás.

(#48911) atillaahun válasza tomy86 (#48910) üzenetére


atillaahun
veterán

Pics@ba lehet kikapcsolni ezt a frankó Dolphin-os újítást hogy ha picit gyorsabban lefele görgetek teljes képernyőben akkor máris kivágja az alsó felső sávot, és nem tünteti el amíg nem görgetek vissza felfelé. :W
Meg gondolom az a kis takony ikon se tüntethető el onnan az alsó sarokból. Miért útálja a Dolphin a teljes képernyőn böngészőket? :(((

(#48846) fenoman7
(nem) Meglepő módon az ES Explorer ezeket is tudja. :K

[ Szerkesztve ]

(#48912) janosibaja válasza tomy86 (#48904) üzenetére


janosibaja
őstag

Természetesen nem Android készüléken használtam iGo-t, hiszen arra nincs is, meg tiltott, meg minden. :Y

De azon a teljesen más operációs rendszerrel dolgozó készüléken igen elégedett voltam az iGo térképek minőségével. Marhára nem érdekelnek a csicsák, meg 3D, meg ilyenek. Ezért az a kérdésem, hogy a Sygic térképei azonosak az iGo térképeivel? Mert ha igen, akkor gyorsan megveszem akciósan a Sygic Európát.

(#48913) punky10 válasza kovacs65 (#48900) üzenetére


punky10
addikt

Budapest-Keleti és Szolnok között a vasúton szintén eltűnik a térerő, legalábbis a pink és a kék szolgáltatónál.
Igaz,a vonaton nem igazán kell navi(hiába mondaná, hogy fordulj balra...) de érdekes, hogy az alföldön is simán van fehér folt...Nemzetközi fővonalakon...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#48914) air válasza janosibaja (#48912) üzenetére


air
nagyúr

Az iGOban a Közép-Kelet Európai térképek TopMap-osak, a Nyugat-Európaiak TeleAtlasosak, tehát azok megegyeznek a Sygicben lévővel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48915) quailstorm válasza air (#48914) üzenetére


quailstorm
nagyúr

???

Nekem van 2010-es Teleatlas full EU-m iGO-hoz. De ugye van full EU Navteq. Topmap meg Szlovénia, Magyaro. Románia. Oszt ennyi.
Mindkét cég gyárt full térképet. Én a navteqet preferálom iGO PNA-kon.

(#48912) janosibaja: teljes nyugodtsággal állíthatom hogy nagyon zsír a Sygic Teleatlas. Felület, sebesség, okosság, informálás, pontosság. Tán a hangja nem a legszebb.
De azért itthon nem árt ha van mellé egy jó kis topmap iGO, bár az esetek 95%-ban nincs rá szükség.

(#48916) air válasza quailstorm (#48915) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom feltűnt-e, de 2014 van? Hogy jön ide, hogy neked 2010-ben milyen térképeid voltak? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48917) quailstorm válasza air (#48916) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pirátoldalat elnézve még mindig gyárt a teleatlas fullEU térképet, szal nem értem a problémát

De ez a baromság amit írtál, nem tetszett. Max úgy érdemes használni. De ahogy leírtad, abban a formájában az jön le mintha nem lenne egységes térképrendszer.

(#48918) janosibaja válasza air (#48914) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen quailstorm és air! :R
Úgy veszem ki a válaszotokból, hogy nem lesz rosszabb a Sygic, mint a másutt megismert iGo...

[ Szerkesztve ]

(#48919) spiritex válasza dokee78 (#48829) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos mégsem jó, mert nem enged megadni másik gmail fiókot, csak azt, ami a kütyü alapértelmezett fiókja. De én nem a saját telefonomat akarom megkeresni... Nincs opció másik fiók megadására sajnos.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48920) ux1 válasza spiritex (#48919) üzenetére


ux1
addikt

Beállítás /új fiók

Bármennyi új fiók lehet. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#48921) air válasza quailstorm (#48917) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy félreérthető volt. A lényeg az, hogy a TeleAtlas térképek azonosak mindkettőben, de Kelet-Európában jobb a TopMap térképeket használni, amikből tudomásom szerint nincsenek is Ny-Eu-iak.
A környékünkön még a "Navteq" térképek is jobbak a TA-nál, amik botrányosan rosszak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48922) #79335424 válasza janosibaja (#48918) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az IGO megeszi mindhárom térképet. Sőt, a Gurjon skin tartalmazhat térképcserélő funkciót. Gyorstervezés funkcióhoz kell azonos térképállomány. Valamint akkor, ha az útvonal átvezet a határon.

(#48923) quailstorm válasza air (#48921) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez így igaz, csak ugye nem ezt írtad előzőleg.

(#48922) Somatom: a kékpárducon is vinnyogott rendesen a topmapról navteqre tervezésnél, de csak megcsinálta :DDD
De természetesen erősen javasolt az azonos állomány ilyen esetre. Vagy a skin.

(#48924) tomy86 válasza #79335424 (#48922) üzenetére


tomy86
addikt

Úgy tudom, hogy a TopMap-TomTom kombó esetén működik az áttervezés a határon. A navteq (Here) nem dolgozik össze egyikkel sem.

(#48925) gipsztigris válasza tomy86 (#48924) üzenetére


gipsztigris
addikt

Semmi baj a Here/TopMap párossal!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#48926) tomy86 válasza gipsztigris (#48925) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor végképp nem értem miért van ezzel tele a legtöbb navis topik. Legalábbis még fél éve is ezt írták mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#48927) gipsztigris válasza tomy86 (#48926) üzenetére


gipsztigris
addikt

A legutolsó szépen áttervez a határon. Legalábbis Ausztria felé biztosan.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#48928) #41133696


#41133696
törölt tag

Business Calendar PRO-nál ebben a nézetben:

Alul a számegyenes mit jelent?

(#48929) Criminal017


Criminal017
őstag

A Dolphin Browser-re érdemes egy pillantást vetni, átszabták a kinzétet. Nekem nagyon bejön! :)

(#48930) #41133696 válasza #41133696 (#48928) üzenetére


#41133696
törölt tag

Rájöttem, hány nap látható :)

(#48931) xcds válasza Criminal017 (#48929) üzenetére


xcds
őstag

Akk nekem mié ugyanolyan :F :DDD

(#48932) atillaahun


atillaahun
veterán

semmi ...

[ Szerkesztve ]

(#48933) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valamilyen jó, bevált angol-magyar, magyar-angol szótárat?

(#48934) Criminal017 válasza xcds (#48931) üzenetére


Criminal017
őstag

Hmm. Érdekes, nekem zsír új. :D

(#48935) tomy86 válasza HollyBoni (#48933) üzenetére


tomy86
addikt

Dictionary Hungarian English Oda-vissza működik.

(#48936) air válasza HollyBoni (#48933) üzenetére


air
nagyúr

Google Fordító

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48937) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Létezik androidra hangfelvétel minőség javító alkalmazás?
Előre is köszi a segítséget

Maine coon

(#48938) LonGleY válasza atosan (#48937) üzenetére


LonGleY
veterán

Mármint zajszűrő (+ normalizálás)? Legközelebb Win-en tudok az Audacity-ben.

[ Szerkesztve ]

(#48939) atosan válasza LonGleY (#48938) üzenetére


atosan
addikt

Igen, ilyesmire gondoltam, a pc elég régi, nem nagy igényű az a progi?

Más: fb messengerben hol lehet felhasználó váltást csinálni? Nem találtam :( vagy nincs.

Maine coon

(#48940) kovisoft válasza xcds (#48931) üzenetére


kovisoft
őstag

Nálam is még a régi Dolphin van, nem ajánl fel frissítést. Viszont a Play ezt írja:

Current Version
Varies with device

Ezért elképzelhető, hogy ez a frissítés csak bizonyos Android verziótól fölfelé érvényes. Nekem pl. ICS-em van.

(#48941) xcds válasza kovisoft (#48940) üzenetére


xcds
őstag

Jaa, az lehet. Nekem JB van egyébként.

(#48942) #79335424 válasza kovisoft (#48940) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én már pár hete használom. Szerintem nincs benne semmi odab...ós újdonság. A motorháztető alatt sem érzek változást. Itt-ott más egy kicsit. Épp csak annyira, hogy összezavarjon, ha már megszoktad az előzőt. Ezt most miniPC -n, Firefox alól írom, mert az új Dolphin nem volt hajlandó megjeleníteni az oldal közepét (a hsz. -eket). Szerintem az addonok kezelése is bonyolultabb lett. N+1 bökdösés kell, mire bejelentkezek a LastPass -ba.

(#48943) Bozek válasza atosan (#48937) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld ki az ASR-t hangfelvétel készítésre.

[ Szerkesztve ]

(#48944) Vanek25


Vanek25
tag

sziasztok!

Szükségem lenne a segítségetekre, mert úgy néz ki, hogy valamit nagyon elszúrtam a mobilomban- android, jiayu g5-.
Leszedtem egy apk -t, (játék) amit telepítettem a mobilra, majd amikor a kiegészítőjét is letöltöttem,amit a program ajánlott fel, akkor a telefon kiírta, hogy a memória megtelt. PC-vel összekötöttem a mobilt, majd az Android data illetve obb file-ból kitöröltem a játék file-ját. A telefon ezután állandóan újraindul, kb 5 mp-nként , teljesen használhatatlan, viszont pc-vel még össze tudom kötni.

Hogyan tudom újratenni? Nincs valami mód,hogy legalább alapbeállításra visszabutitsam a telefont?

Köszönöm aki segít, pls privátban!

(#48945) petipetya válasza Vanek25 (#48944) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha elérhető rajta a safe mode, akkor abban újraindítva a telefont csak a gyári alkalmazásokat indítja el - ekkor talán ki tudod törölni ezt a játékot.

A másik, hogy esetleg van telón gyári recovery, amelybe bootolva elvégezhető a gyári beállítások visszaállítása.

Ezeknek a gombkombinációknak a neten és a YouTube-on érdemes utánanézni.

"nincs rá lezsóidő"

(#48946) dokee78 válasza #79335424 (#48922) üzenetére


dokee78
félisten

Tapasztalataim szerint a Navigon eszi meg a másik kettő navigációt.

(#48947) atosan válasza Bozek (#48943) üzenetére


atosan
addikt

Köszi a tippet, de nem telefonnal felvett cuccot :)

Maine coon

(#48948) #79335424 válasza dokee78 (#48946) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valószínűleg nem ugyanolyan környezetben szereztük a tapasztalatainkat. Navigálni és navigálósdit játszani az nem ugyanaz. Nálam az első, amit meg kell adnom, az a szélesség, magasság, súly, pótkocsi, stb. Ha ezután a 18m -es szerelvénnyel benavigál egy 3,2m -es híd alá, az könnyen okozhat a navinak hardveres károsodást.

[ Szerkesztve ]

(#48949) petipetya válasza #79335424 (#48948) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem az a navi a nyerő, amelyben az állandó hellyel rendelkező útszéli prostikat fotóval és tarifával el lehet menteni POI-ként. Hisz nem mindegy, hogy fizetés előtt vagy után van ember.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#48950) #79335424 válasza petipetya (#48949) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem mindegyikben van erre lehetőség. A kamionos élet pedig erről szól...a filmekben. A valóság viszont nagyon más. Egy menetre még csak lenne idő, de utána az orvosra már nem nagyon. Ráadásul az a jobbik eset, ha elöl fáj. De könnyen előfordulhat, hogy félreérthetitek egymás hovatartozását, állva pedig nem lehet vezetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.