Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) kovisoft válasza Huma (#48284) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem találtam rá beállítást a Dolphinban, de azt vettem észre, hogy fullscreen módban nem jön elő ez az ikon. Csak a nem-teljes képernyős módban, és ha lefelé húzom az ujjam (azaz elkezdek az oldal teteje felé görgetni), akkor megjelenik az oldal tetejére görgető ikon, plusz megjelenik a tab sor (füleknek hívják?).

(#48302) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Egy olyan alkalmazásra volna szükségem, ami hasonlóan a find my iPhonehoz meg tudja mutatni, hogy hol van a telefon.
Adott egy házaspár, ahol a férj sokat utazik az országban és a feleség kíváncsi rá, hogy éppen merre tart. Eddig ezt jól megoldották, de most a férj droidra váltott.

Tehát lehetőleg iPhone-on meg tudja nézni a feleség, hogy a droidos telefonnal rendelkező ember merre van az országban.
Van erre valamilyen megoldás? (a find my Phone alkalmazást néztem, de havi 5$ egy kicsit talán sok..), de ha megbízhatóan működik, akkor az is jó:)

Valami más esetleg :F

Az egészben a legfurcsább, hogy a férj jött oda hozzám, hogy ezt szeretné, segítsek neki.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#48303) #79335424 válasza kleinguru (#48302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez most kicsit vicc, de csak egy kicsit. Ha van find szifon, akkor nem lehet, hogy van Find Droid?
Ennél vannak praktikusabb megoldások is, mint ahogy a cikkben is olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#48304) Viktor0610 válasza kleinguru (#48302) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Android alapból tudja ezt, ha a feleség be tud lépni a férj Gmail fiókjába.
Ezen a címen érhetőek el a vonatkozó adatok. :)

Samsung Galaxy A54

(#48305) kleinguru válasza #79335424 (#48303) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, nagy segítség volt, úgy fest megoldódott a probléma:R

Viktor0610: így lett megoldva és elvileg a GmailApp is tudja iOS-en (ez nem lett kipróbálva):R

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#48306) dokee78 válasza Huma (#48279) üzenetére


dokee78
félisten

Mindkettőt használtam.
Dolphin nyert.

(#48307) galaxys80


galaxys80
veterán

Feltettem egy appot amit miután töröltem, hagyott maga után egy debug mappát.
0 Byte-os és egyszerűen nem lehet törölni.
Mindig azt írja,hogy sikertelen. PC-n pedig írásvédettnek írja.
Restart is volt már.
Hogyan tudnám törölni?

(#48308) quailstorm válasza dokee78 (#48306) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként pont ezért vágtam rá hogy ízlés dolga, mert már ketten kétfélét mondtatok.

(#48307) galaxys80: root jog? ;]

[ Szerkesztve ]

(#48309) galaxys80 válasza quailstorm (#48308) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincsen. :(

(#48310) olivera88


olivera88
veterán

Valaki tudna Runtastic 5 freet küldeni? Frissítettem Playról de maradt a régi, :W nem tudom miért.. Akkor letöltöttem az APK-t Playról ami régi verzió volt.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#48311) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Password manager-t keresek androidra, lehetőleg pc-s/böngészős klienssel. Nem kell automata kitöltést tudnia, csak tudjon biztonságosan tárolni jelszavakat. Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm.

(#48312) tomy86 válasza mttssz (#48311) üzenetére


tomy86
addikt

(#48313) mttssz válasza tomy86 (#48312) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm, kipróbálom. :R

(#48314) kovacs65 válasza tomy86 (#48312) üzenetére


kovacs65
senior tag

+1

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#48315) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Cerberusról szeretnék kérdezni....megvettem 3 euróért a licenszet, rendben működik. A közeli napokban-hetekben várható az Xperia M-re 4.3-as frissítés amit gyári visszaállítás után SUS-al fogok megcsinálni....tehát minden törlődni fog.
Kérdésem, hogy ha frissítés után felrakom a cerberust újból, akkor élni fog a korábban megvásárolt licenszem?...valamint olvastam valahol, hogy nem csak egy telóra jó a licensz, hanem 4 vagy 5-re egyszerre?
Hol és hogy lehet érvényesíteni ezt a több telós dolgot? :B

(#48316) Viktor0610 válasza fireman123 (#48315) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem kell aktiváni a több készülékhez, simán telepítsd fel, és használd ugyanazzal a kóddal. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#48317) dokee78 válasza fireman123 (#48315) üzenetére


dokee78
félisten

Élni fog.
Jó választás volt,nekem is megvan én még ingyen jutottam hozzá. :U

(#48318) fireman123 válasza dokee78 (#48317) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót....viktor0610 neked is !

(#48319) gipsztigris válasza fireman123 (#48315) üzenetére


gipsztigris
addikt

Cerberus fiókhoz kapod a licenset, és ugyazazzal a fiókkal jelentkezel be a másik telefonon.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#48320) basaja válasza dokee78 (#48317) üzenetére


basaja
senior tag

Akárcsak én ;]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#48321) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!

Az OTP Smart Bank az ingyenes? Letöltöttem a play-ről, de valami OTP direkt-en kell megrendelni. Ha mindend megcsinálok, akkor kell majd fizetni érte?

(#48322) Logeeen válasza Richee11 (#48321) üzenetére


Logeeen
senior tag

Szerintem ezt a Banktól kéne megkérdezni..
Párom használta, azt hiszem ingyenes volt.

#Xiaomi 13T#

(#48323) gipsztigris válasza Richee11 (#48321) üzenetére


gipsztigris
addikt

Engedélyezni kell az OTP fiókban a mobilbankot és már használhatod is. Ugyanannyiba kerül egy tranzakció mintha webről intéznéd.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#48324) LonGleY válasza mttssz (#48311) üzenetére


LonGleY
veterán

PasswdSafe + Password Safe (Win)

Valahogy mindig lehagyják a KeePass cuccok mellől, pedig annál egyszerűbb felépítésű, én jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#48325) vadászcsiga válasza Richee11 (#48321) üzenetére


vadászcsiga
félisten

OTP fiókban kell személyesen intézni, jelszó, stb

(#48326) Richee11


Richee11
senior tag

Olvastam az OTP oldalán, hogy ajánlott a smartbank mellé egy jó vírusírtó. Tudtok ajánlani egy jót, ami mondjuk nem zabálja az akksit meg a memóriát?

(#48327) gipsztigris válasza Richee11 (#48326) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szvsz, mobiltelefonra a legjobb vírusvédelmet Te magad tudod adni! Ésszel kell kattintgatni és legfőképpen megbízható, mások által tesztelt alkalmazásokat kell letölteni........szerintem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#48328) air válasza Richee11 (#48326) üzenetére


air
nagyúr

Ez egy jó nagy marhaság. Az meg szánalmas, hogy pont az OTP propagál antivírus alkalmazást mobil eszközre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#48329) Richee11


Richee11
senior tag

Okés, akkor nem szedek le semmit a Smartbank mellé

(#48330) aelod


aelod
veterán

Melyik adatforgalom számláló alkalmazást ajánlanátok? (2.3.6-ra)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48331) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok olyan progit keresek, hogy más hangereje legyen az értesítéseknek, mint a csengőhangnak!

Már próbáltam a Slider Widgetet meg a Volume Controlt és hasonlókat.
De mindegyiknél egyszerre mozgatja a csúszkát.Nem lehet külön állítani a hangerőt.Viszi a rendszer magával őket.
Már megőrülök tőle ,hogy ha leveszem a csengés hangerejét akkor szinte alig hallani az sms-t és a többi értesítést,pedig nekem az fontos lenne,hogy a telefon halkan csörögjön,de értesítések meg hangosan jelezzenek.

Ha tudtok ilyen kérlek osszátok meg velem! Köszi előre is!

Tibi

(#48332) herdsman12


herdsman12
őstag

Swype + Dragon telepítése óta a Google térkép nem hallgat rám. Ha a mikrofonra nyomok, akkor beadja az aktuális billentyűzetet (Google v. Swype). A Google bill. beállításoknál azt látom, hogy "Nincs engedélyezett hangbeviteli módszer". Viszont újdonságként felajánl szavakat (nem a Névjegyeket) gépelésnél.
Swype gépelés, hangbevitel működik rendesen.
Mivel próbálkozzak? :F
(Hongmi 4.2.2)

[ Szerkesztve ]

(#48333) kovisoft válasza cimbi186 (#48331) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha másként nem megy, halkítsd le magát az mp3-at, amit csengőhangnak használsz. Pl. Audacity-ben ezt könnyen megteheted. A hangerő beállítás maradjon hangos a telón, tehát az értesítések hangosak lesznek, de csengéskor egy halk mp3 fog szólni.

(#48334) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
a kérdésem a következő lenne. adott a knox (note3), ami alól nem lehet szöveget s menteni, kihozni, csak úgy, ha elküldöm mailben. a vágólap nem hozza ki, és benne sincs semmi jegyzet vagy szöveg alkalmazás (közben rájöttem, hogy ha új névjegyet hozok létre, abban hozzá lehet adni jegyzet mezőt, ide lehet írni, vagy másolni)

aztán rákerestem a knox alkalmazások közt, és találtam AsdeqDocs alkalmazást, amiről azt hittem... de semmire sem jó, el sem indul, mert kapásból valami jelszót kér, szóval kuka. de azóta nem lehet eltávolítani, mert "a csomag egy eszközadminisztrátor".
ilyenkor mi van?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#48335) cimbi186 válasza kovisoft (#48333) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi!
De van amikor meg kellene a hangos csörgés is,akkor meg álljak neki mokolni az mp3-t? :F
Ez ilyen android egyedi,hogy nem lehet külön állítani vagy csak az én MotoG-m nem tudja e rém egyszerű rendszerbeállítást(egy hete váltottam Symbiánról,azért vok ilyen érdeklődő)

(#48336) #79335424 válasza cimbi186 (#48335) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogy is! Nekem ez a Master Control Volume van telepítve, de a Playen "Volume Control" -ra keresve találsz még párat.

(#48337) Wolfskin


Wolfskin
őstag

és még egy. azt hogy lehet elérni, hogy a win becsatolja usb meghajtóként a note3-t? egyelőre csak akkor látja, ha a sajátgépben rákeresek.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#48338) cimbi186 válasza #79335424 (#48336) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi!
De ezen pont ugyan úgy nem lehet külön állítani az értesítések és a csengő hangerejét.Vagyis lehet,de a rendszerben egynek veszi.....sajnos(pedig megörültem amikor a csuszkák nem mozogtak együtt)
Ez tényleg ilyen nehéz lesz??? :)

(#48339) #79335424 válasza Wolfskin (#48334) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Note3 már fényévekre van az én S2 -mtől, úgyhogy ezek csak tippek. Nálam a beállítások - biztonság - rendszeradminisztrátorok menüpontban lehet engedélyezni/megvonni az alkalmazások e jogosultságait.
Vágólap helyett én a Clipper+ -t használom. Ez tulképp egy kiterjesztett vágólap alkalmazás. Minden megosztás menüben megjelenik, mint lehetséges alkalmazás, így szinte bármit át lehet adni neki. Ettől persze sokkal többet is tud. Én jegyzethez, könyvjelzőkhöz is használom. Ide is ezzel szoktam linkelni a Play -ről. Letöltőlinkeket is szoktam vele összevonni és az egész tartalmat lehet vele szinkronizálni droidok között. Persze mentés is van. Ha jól emlékszem, valami érdekes kiterjesztést használ, de símán átnevezhető txt -re.

[ Szerkesztve ]

(#48340) #79335424 válasza cimbi186 (#48338) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem Android sajátosság, hanem vmi MotoG ármány. De azért ne veszítsd el csüggedésedet! Ha tudsz külön csengő és noti hangot választani, akkor még mindíg ott van az említett hangfájltrükk. Csak kicsit másképp. Sorry, ilyen esetben én mindíg visszatérek a kályhához. Vagyis automatizáló. Az E-Robot tud alapértelmezett hangfájlt cserélni. Vegyük a csengőhangot! Elkészíted a hangfájlokat mondjuk 5 különböző hangerővel és elnevezed 1-5 között. Mindegyiknek csinálsz egy aktiváló robotparancsot. Az 5 parancsnak létrehozol egy csoportot, a csoportnak pedig egy parancsikont a főképernyőre. Erre az ikonra rábökve megjelennek a parancsok, vagyis az 5 fokozat. Amelyikre böksz, az a hangerő fog érvényesülni. A megcsinálás talán melós, de a kezelés nem bonyolultabb, mint a volume control. Természetesen ezt lehet a notihangra is alkalmazni, vagy akár kombinálva is. Arra is van lehetőség, hogy napszakhoz, helyhez rendelj hangerőket. Sőt! Elméletileg a környezeti zaj függvényében is lehet állíttatni. De ehhez már nem jó az E-Robot, mert Tamás még nem építette bele az ehhez szükséges programot (az igényt már jeleztem neki). De talán Taskerrel ez is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#48341) LonGleY válasza #79335424 (#48340) üzenetére


LonGleY
veterán

ne veszítsd el csüggedésedet

Micsoda optimista tanács! :))
Ha már remény nincs...

[ Szerkesztve ]

(#48342) #79335424 válasza LonGleY (#48341) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, ez egy megszokott duma a baráti körömben. Kicsúszott. :D

(#48343) MartOOn válasza cimbi186 (#48335) üzenetére


MartOOn
addikt

Tedd fel az elixirt, azt es ugy allitasz ahogy akarsz. Már hangerot... :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#48344) #79335424 válasza MartOOn (#48343) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Elixír2 -t is elég jól ismerem. Szerintem ugyanazokon a hozzáférési pontokon kommunikál a rendszerrel, mint a többi Volume Control. Ha a rendszer közös hangcsatornát használ a két hangfájlhoz, akkor nincs olyan külső program, ami ezt külön tudná kezelni.
Az E-Robot is tud hangerőt állítani, de szerintem nem ez lesz a megoldás. A Robot és az Elixír egyébként ugyanabban a koponyában fogant. Sőt, szerintem pont ezért együtt az igaziak.

[ Szerkesztve ]

(#48345) Kékes525 válasza Viktor0610 (#48304) üzenetére


Kékes525
félisten

Saját telefonomat nem találta, április 2 volt az utolsó aktivitás ideje, holott előtte fél órája töltöttem le egy programot a google-ról. Minden nap legalább 2 órát használom a telót, úgy hogy a google-nak engedélyt adok a helymeghatározáshoz a Runtastic PRO miatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48346) Kékes525 válasza air (#48328) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem aki telefonról, vagy pc-ről bankol, kell egy antivírus, mert elég csak ha egyszer be kap egy malwaret: keyloggert, vírust vagy trójait már kész a baj.

Biztonságos helyről persze nem árt letölteni, de az ördög nem alszik. Hogy baj történjen nem kell naponta 10 malwaret kapni, elég 10 évente egyet és kész a baj. A PC-én rendszeresen használok (mint a legtöbb ember), de alig kapok figyelmeztetést, mégis szükséges. Jobb félni mint megijedni alapon.

Habár az is igaz, hogy a biztonság szempontjából legtöbbször maga a felhasználó a leggyengébb láncszem. Ezért is érdemes odafigyelni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48347) LonGleY válasza Kékes525 (#48346) üzenetére


LonGleY
veterán

Most hangosan gondolkozol? Nincs olyan, hogy "bekap egy trójait". Androidon semmi sem települ, mászik be magától, ilyennel kár a telefont lassítani...

[ Szerkesztve ]

(#48348) petipetya válasza cimbi186 (#48331) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valamelyik profil kezelő alkalmazásban láttam ilyet a múlt héten: Profile Scheduler vagy valamelyik hasonszőrű társa volt az. Külön csúszka volt a bejövő hívásoknak és az értesítéseknek.

"nincs rá lezsóidő"

(#48349) petipetya


petipetya
nagyúr

Knock Lock: dupla koppintásra lezárja a kijelzőt. Meglepő pontossággal dolgozik a 4.4.2 alatt, és root sem kell hozzá.

Aksi fogyasztásban nem tudok nyilatkozni, ám szervizként fut a háttérben, mivel nem lehet kilőni az értesítési sávból (ikonnal nem foglal helyet), ami ugye 4.3 óta van benne a rendszerben.

"nincs rá lezsóidő"

(#48350) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Bocsi, ha nagyon ostoba dolgot kérdezek! Az piszkálja a csőröm, hogy mi a fenének vannak a 2-4 magos processzorral szerelt androidot futtató gépek. :F Ami nekem van, az történetesen egy 4 magos 1 GB memóriával szerelt táblagép, amin már a 4.4.2 fut, de semmilyen multitask funkcióra nem képes. A legjobb példa erre, a frissítés és letöltés a play-ről. Ha onnan bármiféle letöltés, telepítés folyik még csak hozzá se szabad nyúlni a géphez, mert 90%-ban nem elég hogy teljesen lemerevedik, még a kijelzőn látható folyamatok is, sokszor még újra is indul. :(((
Ma volt rá egy nagyon jó példa. Jött a jelzés, hogy van 1 frissítés, ami persze a play-re belépve már 3 lett. Sebaj megnéztem az elsőt, elolvastam mi frissül, majd rányomtam a frissítés gombra. Ezek után ráböktem a következő alkalmazás nevére, viszont az égvilágon semmi nem történ :F (hiába böködtem) amíg a már elindított frissítés be nem fejeződött. A következő programnál ezt megint megpróbáltam és meg is hálálta egy csonttá fagyás-újraindulás párossal! :((
Ez a gép ilyen szar, vagy az android maga ilyen? (4.2-vel ugyanezt csinálta :W )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.