Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) twine válasza cimbi186 (#48395) üzenetére


twine
addikt

Amit biztosan tudok ,hogy működik(mert azt használom én is),,,
xposed framework + gravity box...
Mindez ROOT után....

Ezen kívül még azt tudom elképzelni, hogy sok egyéb program is működne, csak root jog kellene hozzá...
De ez csak "okoskodás" biztosra nem tudom hogy igaz e,,és hogy pontosan melyik programot használd...
A fenti módszer,, eléggé "ágyúval verébre " történet,,,bár ha felteszed, biztos örömödet leled majd benne...
Nem kell másik ROM stb,,csak root,,uánna pedig egy .apk amit fel kell telepíteni...a többi már gyermekjáték... ;)

Szerk:
(#48400) cimbi186 :
p.csába....elkéstem :B :(

[ Szerkesztve ]

(#48402) zebede


zebede
őstag

Van olyan alkalmazás amivel időlegesen el tudom érni, hogy az érintő kijelző ne reagáljon az érintésre?
Tehát csak a gombokkal tudjam kezelni a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#48403) Kékes525 válasza LonGleY (#48347) üzenetére


Kékes525
félisten

"sem települ, mászik be magától" legtöbbször a felhasználó a gyenge láncszem. Ha azt gondolod, hogy az android önmagában egy szuperbiztos rendszer, akkor tévedsz.

Ezt mivel magyarázod? android vírusok 1 870 000 találat...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48404) #79335424 válasza zebede (#48402) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csináltam már ilyesmit. 3 alkalmazást használtam hozzá, amiből az egyik -míly meglepő :) - egy automatizáló. Ha nem lesz egyszerűbb javaslat és igényled, akkor vázolom a módszert.

(#48405) raziel01 válasza Kékes525 (#48403) üzenetére


raziel01
veterán

Nem téved. Annak az esélye, hogy csak úgy feltelepül valami kártevő kb 0.0001%.
Hiába a sok rémhírkeltő cikk. Fele se igaz. Csak fel van fújva a dolog.

(#48406) atillaahun válasza cimbi186 (#48400) üzenetére


atillaahun
veterán

Ha esetleg eltekintenél a root-tól akkor >> Tasker. Ahogy már Somatom javasolta. Csak a profil volt kicsit bonyolult. Alapból felküldöd a hangerőt maxra, plusz Tasker-ban beállítasz egy olyan profilt, hogy ha hívnak akkor leveszi halkra. A hívás végeztével ez visszaáll magától. Nekem 1 perc, neked lehet 5 is.
Bár az Xposed-ben is sok okosság van, ha már egyszer felteszed. :K

(#48387) yozsee11
Hát ezen k. jót röhögtem. :DDD
Fejlesztőnek azért megszorítanám a kezét. :R

(#48391) Somatom
Ne viccolj már, 4 dolcsiért a hülyének is megéri. De főként a hülyének. :D

... szerintem bőven több a vírusirtó Android-ra mint a vírus. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48407) atillaahun válasza atillaahun (#48406) üzenetére


atillaahun
veterán

Ugyanakkor nem mondom hogy nem létezik, de azért ilyeneket nem szopjunk már be.
Meg netbanknál az is legyen gyanús ha nem magyar (.hu-s) a domain, vagy pl. öccáz karakter hosszú a nyitóoldal url-je.

[ Szerkesztve ]

(#48408) Bozek válasza Kékes525 (#48403) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt azzal magyarázom, hogy hülye vagy a Google-hoz. :D Ez kihozza a víruskeresőket is például és az összes olyan oldalt, ahol vagy a vírus, vagy az Android szó szerepel. Mielőtt belekötsz valakibe, gondolkozz el azon, hogy mindent jól csináltál-e.

Ha idézőjelben írod be, akkor már csak 2080 találat és ebben is benne vannak a vírusirtók.

[ Szerkesztve ]

(#48409) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Bocs, ha egyszerű dolgot kérdezek, de eddig nem foglalkoztam a dologgal. Eladtam egy androidos telefont, viszont az új tulajnak nem felel meg az a hívásfelvétel, ami alapból rajta van, hogy alul középről kell elhúzni a lakatot a jobb oldalra, ha felveszi, bal oldalra, ha elutasítja. Olyan kéne neki, hogy ha hívják, legyen egy nagy zöld az egyik oldalon, nagy piros a másikon. Ezt mivel lehetne megoldani? 4.2.2 android van a telefonon. Tudtok erre ajánlani valamit? Köszi!

(#48410) Mr X válasza hzcs (#48409) üzenetére


Mr X
veterán

Tegye fel pl. a Fullscreen Caller ID-t.

(#48411) hzcs válasza Mr X (#48410) üzenetére


hzcs
senior tag

THX :R

(#48412) arkone


arkone
aktív tag

Lassított felvételt mivel tudok felvenni?

(#48413) ollie válasza arkone (#48412) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megkéred az alanyt, hogy lassan mozogjon.

Most komolyan, ez nem valami beugratós kérdés volt? A valóságban hogyan lehetne lassított felvételt felvenni? A lassított felvétel attól lassított, hogy lassabban játsszák le.

[ Szerkesztve ]

***

(#48414) arkone válasza ollie (#48413) üzenetére


arkone
aktív tag

:)

Rosszul tettem akkor fel a kérdést. Olyat szeretnék, hogy felveszek egy akár milyen jelenetet és azt a szoftver megoldja, hogy lassítva lássam. Ilyet keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#48415) club1 válasza arkone (#48414) üzenetére


club1
veterán

Ez csak médialejátszó kérdése. Tégy fel egy olyat, ami tud 1x-es sebesség alatt lejátszani.

(#48416) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem van, hogy tudtok-e ajánlani olyan költségnyilvántartó programot ami Androidra és Windows-ra is van?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#48417) Bozek válasza ollie (#48413) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig lehet lassított felvételt csinálni, de csak nagyon kevés telefonnal. Ahhoz a telefonnak tudnia kell a 60 fps-es felvételt.

(#48418) xcds válasza atillaahun (#48407) üzenetére


xcds
őstag

Már megint ott tartunk, hogy vki szerint kell, más sztem meg nem. :U Tegyük fel, hogy androidra tényleg nincs vírus(bár volt már olyan, hogy kaptam egy rendszerüzenetet, hogy vírusos az oldal, de ez akármi is lehet, nem értek hozzá). Csak ha én letöltök mondjuk egy fájlt, és utána a telóról oda vissza másolgatok a windózos gépemre, akkor nem fertőződik meg a windóz az androiddal letöltött cuccoktól :F

(#48419) Fall-N válasza #79335424 (#48340) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kell semmi ilyesmi. IntelliRing pont erre való. Elsőként vettem meg mióta van.

[ Szerkesztve ]

(#48420) Bozek válasza xcds (#48418) üzenetére


Bozek
nagyúr

Két külön platform, szóval 0,001% a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

(#48421) quailstorm válasza Bozek (#48417) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy megfelezed, negyedeled azt a felbontást, amiben tud 30-at, és abban tud 60-at is. Note 3-ban mintha lenne ilyen gyárilag úgy rémlik, de abszolút tájékozatlan vagyok ilyen ügyben.
i5-ön láttam eddig 60FPS-es videót 720p-ben. Jailbreak+tweak kellett azért.

(#48422) xcds válasza Bozek (#48420) üzenetére


xcds
őstag

Azt mondod, ha letöltök androidra egy win-es vírussal ferőzött fájlt, utána átmásolom laptopra, a laposon a win nem fertőződik meg?

(#48423) Bozek válasza xcds (#48422) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor ezt félreértettem. Olyan lehet, de az Android-os víruskereső nem fogja megtalálni a Win-es vírusokat, szóval megint csak ott tartunk, hogy nem kell.

(#48424) xcds válasza Bozek (#48423) üzenetére


xcds
őstag

Értem, kössz. :R

(#48425) aelod


aelod
veterán

Létezik olyan program amivel korlátozni tudom az alkalmazások internet elérését mondjuk 3g kapcsolatnál?
Egy csomó olyan app generál adatforgalmat amit nézek jó szemmel...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48426) Mr X válasza aelod (#48425) üzenetére


Mr X
veterán

Droidwall például?

[ Szerkesztve ]

(#48427) aelod válasza Mr X (#48426) üzenetére


aelod
veterán

Megpróbálom thx!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48428) cimbi186 válasza twine (#48401) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Huh!
Sikerült! És láss csodát,úgy müxik ahogy én szeretném :C
(ha valakinek ilyen igényei vannak,akkor Moto G-n ne is kísérletezzen mással,play-es app egysem jó)
(ez a Gravity box egy csuda jó kis cucc,megérte agyúval verébre lőni :) )

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#48429) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

A lassított felvetelrol jut eszembe. Van olyan app amivel lehet timelapse videot csinálni? Vagy ez hw függő?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#48430) LonGleY válasza szili.tamas1 (#48429) üzenetére


LonGleY
veterán

Lapse It Pro

[ Szerkesztve ]

(#48431) #79335424 válasza Bozek (#48423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én határozottan emlékszem, hogy láttam erre is megoldást (csak érdekesség, tudom, hogy az egy másik story). Ugyebár van Linuxra víruskereső a Winhez. Bebootolunk a Linux disztróval és átvizsgáljuk a leállított Win -t. No, ilyesmiről írtak, csak arm Androidra.

Fall-N (#48419):
Köszi, ez jó ötlet, csak sajnos nem Tasker plugin (hogy a beállított hangerőszintet tudjam eseményként kezelni más feladatra). Viszont a konkrét problémára szerintem nem lenne gyógyír, mert gyanítom, hogy ez sem tudná különválasztani a noti és ring csatornákat, ha azokat a rendszer egybegyúrja. De szerencsére meglett a megoldás, csak mélyre kellett túrni érte a teló lelkében.

[ Szerkesztve ]

(#48432) szili.tamas1 válasza LonGleY (#48430) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

:R koszi! Ki is próbálom holnap.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#48433) Kékes525 válasza Bozek (#48408) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem kötöttem bele senkibe, csak nem értettem egyet vele. Azt talán szabad.

Bárki bármit mond NINCS, szuperbiztos OP rendszer, így az android sem az, ezért vannak sebezhetőségi pontja. Másrészt legtöbbször a felhasználó a leggyengébb láncszem. Egy átlag felhasználó nem ért annyira a számítástechnikához, mint azok, akik ide írogatnak, de bármennyire is ért hozzá bekaphat egy rosszindulatú programot (ha sokkal kisebb is a valószínűsége), még a play-ről is, ahol pedig próbálják kiszűrni.

Ha pontos kifejezésre keresek akkor is feldob egy csomót. 938 000 nem kevés: "Android malware"

Ha értenél a google-hoz és ismernéd a szakszavakat ezt is láthattad volna.

Amúgy tudomásom szerint ez NEM egy politikai blog, ez a stílus ott szokás. Azok szoktak így viselkedni, akiknek már nincsenek érvei.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48434) felixo


felixo
őstag

Üdv !Meguntam a gyári Gmail klienst, tudnátok ajánlani valami jó, szép email klienst ?

Redmi Note 9

(#48435) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Ismertek olyan Androidos szoftvert (ingyen elérhetőt), ami képes a telefont vezetéknélküli mikrofonként használni? A hangot pedig áttudnám küldeni laptopra bluetooth-on, vagy wifi-n keresztül.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#48436) Bozek válasza Kékes525 (#48433) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pont azt idézted, hogy "sem települ, mászik be magától". Majd leírtad, hogy legtöbbször a felhasználó a leggyengébb láncszem. Szóval olyant reagáltál le, amit utána Te is elismertél, majd leírtad, hogy nem értesz egyet vele. Ez kicsit zavaros így...

Rákattintottam a linkedre is és a következőket tenném hozzá:
1. Nálam "csak" 678 ezer találatot hozott ki.
2. Az első 10 találatból mindjárt 5 olyan programokról szólt, amikkel eltávolíthatod a malware-t.
3. A Google keresés szerinted válasz bármilyen kérdésre, hogy hány találatot ad ki? A Loch-Ness-i szörnyre is kiad 18 millió találatot, akkor az is biztosan létezik? :D

Nem is azt mondtam, hogy szuperbiztos, de paranoiásnak se kell lenni. Főleg a bankos sztori volt megmosolyogtató a témában (persze azt nem Te írtad).

(#48437) petipetya


petipetya
nagyúr

Nexus 4 uptime

Mit jelent a fenti képen látható idle time (tétlenségi idő) és sleep time?

"nincs rá lezsóidő"

(#48438) Kékes525 válasza Bozek (#48436) üzenetére


Kékes525
félisten

940 000 találat...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48439) Bozek válasza Kékes525 (#48438) üzenetére


Bozek
nagyúr

678 000 találat. Neked paranoiásabb a böngésződ. :D

(#48440) Kékes525 válasza Bozek (#48439) üzenetére


Kékes525
félisten

Én https-t használtam (Google (SSL). Ez lenne az oka? Elvileg egyformát kellene mutatnia. Legfeljebb a találati sorrend lehet egyénre szabott a ha keresési előzmények engedélyezve vannak, legalábbis úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48441) domerator válasza Clemi (#48350) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem a droid ilyen, én is tapasztaltam már nem egy telefonon is, meg tableten is sajnos, bárki bármit mond :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#48442) Bozek válasza Kékes525 (#48440) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem HTTPS-nél is 678 ezer találat van. :)

(#48441) domerator: Milyen telefonon és tablet-en tapasztaltad? Én Xperia neo-n, Xperia V-n, Xperia Z1 Compact-on és Nexus 7 (2012)-esen is használtam a Play-t és soha nem volt ilyen problémám. Pedig az első egy sima egymagos proci, a második a dualcore. Az utóbbi kettő meg már 4 mag (akarom mondani a Nexus az tudtommal 4+1).

[ Szerkesztve ]

(#48443) spiritex


spiritex
veterán

Az android Helymeghatározása alatt van egy Wi-fi-s opció, aminél azt írja, hogy a Google anoním adatokat gyűjthet a telefon helyzetéről és egyet lehet ezzel érteni vagy nem. Ez pontosan mire való és ti használjátok-e? Milyen hátulütői lehetnek, ha bekapcsolja az ember?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#48444) Kékes525 válasza Bozek (#48442) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerinted mi lehet a különbség oka? A keresési előzmények? Azok ha jól tudom csak a találati sorrendet változtathatják meg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48445) LonGleY válasza Kékes525 (#48440) üzenetére


LonGleY
veterán

Hely (IP-cím alapján) és account (előzmények) változhat a találati lista egyénenként. Csak akkor mutat azonosakat, ha ugyanarról az IP címről, belépés nélkül keresel valamit (de még akkor is változhat idő alapján, de ebbe most nem akarok belemenni). Amúgy nem jelent semmit sem, ha akár több millió találatod van Android vírusra.

A másik pedig az, hogy nem egy vírusirtó fogja szuperbiztossá tenni a rendszered. Ezek javarészt kereskedelmi programok, amik meglovagolják az XP-korszak vírus-paráját. Valószínűleg az OTP sem kedvtelésből reklámozta azt a bizonyos darabot ($)... Pontosan azoknak szól az ajánlás, akik hisznek ezekben, és ezáltal az OTP-t dicsőítik majd, hogy milyen jó fej, hogy megóvja a pénzüket.

[ Szerkesztve ]

(#48446) Kékes525 válasza LonGleY (#48445) üzenetére


Kékes525
félisten

A keresési előzményeket írtam, kétszer is.

Természetesen nem jelent önmagában semmit a sok találat, de azért figyelmen kívül sem lehet őket hagyni.

A független biztonsági portálok miért foglalkoznak olyan sokat a malware programokkal?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48447) LonGleY válasza Kékes525 (#48446) üzenetére


LonGleY
veterán

? Szerintem jobban járunk, ha nem írkálod ide a napi random gondolataid.

A független biztonsági portálok miért foglalkoznak olyan sokat a malware programokkal?

Azért, hogy kielégítsék a paranoidok fejét. Ők a látogatottságból élnek. De hogy nem ugrik a telefonodra ilyen - a rendszer adottságaiból eredően -, azt vagy megérted, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#48448) Kékes525 válasza LonGleY (#48447) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez is egy válasz volt... De abbahagyom...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48449) Bozek válasza Kékes525 (#48446) üzenetére


Bozek
nagyúr

Írtam a Loch-Ness-i szörnyre vonatkozó 18 millió találatot. Elhiszed, hogy létezik? :)

(#48450) Kékes525 válasza Bozek (#48449) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem.

De ha már annyira fölényeskedtek, akkor azt is biztosan megtudjátok mondani, hogy a független biztonsági portálok miért foglalkoznak olyan sokat a malware programokkal?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.