Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) petipetya válasza aizen92 (#46949) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szintén.

"nincs rá lezsóidő"

(#46952) aizen92 válasza petipetya (#46951) üzenetére


aizen92
addikt

Minden eszközről írtam hibajelentést. Remélem olyan gyorsan adják, ki a frissítést mint a Chrome-hoz szokták. Még jó, hogy fent volt a viral.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46953) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló,
olyan alkalmazást, vagy beállítást tud valaki, hogy a home gombbal lehessen letenni a hívást? van egy csomó "home button..." app, de eddog egyik se... :(
arra gondsolok, hogy mikor beszélgetés közben kikapcsoil a képernyő, akkor ne kelljen vajarászni, rázogatni, hogy feléledjen, majd ezután gombot keresgélni, hanem úgy, ahogy van, home button és megszakítja a vonalat.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46954) rjg válasza Hauptmann (#46922) üzenetére


rjg
őstag

Az egyik elég erős motivációm a Nexusra váltásban (S4-ről) éppen a Knox - véleményem szerint teljesen etikátlan - bevezetése volt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#46955) zho-lee válasza rjg (#46954) üzenetére


zho-lee
addikt

Az SIII-ra elvileg nem lesz knox, de teljesen egyetértek a véleményeddel :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#46956) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló, valamit elcsesztem a képernyőmmel, mert nem tudom reprodukálni az eredeti állapotot.:
1. - az ikonok mögött gyári kék szín van
2, - ha lezárt állapotból felébred (bekapcs gomb), akkor egy szép full hd kép, amit húzással összemaszatolok. (ezt egyébként minek hívják? ezt szeretném igazából visszaállítani...)

a beállításokban találtam vagy tíz féle képernyőt: (indítóképernyő, kezdő képernyő, nyitó képernyő, háttár kép, élő képernyő, lezárt képernyő, kezdő- és zárolt képernyő stb.), de bármit ha megváltoztatok, csak az ikonok mögötti háttér változik. meg.(azt hiszem az a háttérkép) tudom, hogy alap dolog, de... :W

arra nincs valami alkalmazás, hogy a HOME GOMB ---> hívás megszakítás (kikapcsolt képernyő mellett is?)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46957) 7Sony7 válasza Wolfskin (#46956) üzenetére


7Sony7
addikt

Helló. Neked nincs olyan a beállításokban, hogy kisegítő lehetőségek - a bekapcsoló gomb megszakítja a hívást?
(tudom, hogy nem home gomb, de a semminél jobb).

-

(#46958) Wolfskin válasza 7Sony7 (#46957) üzenetére


Wolfskin
őstag

de, van olyan, csak az arra kell, hogy hívás közben kikapcsolja a képernyőt... (este, kocsiban... tudom, nem szabályos, de mégis...)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46959) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Ha letöltök egy játékot a play áruházból az hogy működik a telefon számláról vonja le a pénzt vagy bankkártyáról kell fizetni? köszi

(#46960) Oldman2 válasza vadasz70 (#46959) üzenetére


Oldman2
veterán

Bankkártyáról, de ezt ha megpróbálsz egy fizetős app-ot letölteni azonnal jelzi neked...

(#46961) vadasz70 válasza Oldman2 (#46960) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Rendben köszönöm!

(#46962) 7Sony7 válasza Wolfskin (#46958) üzenetére


7Sony7
addikt

Esetleg az E-robot topicban kérdezz rá
. Somatom vagy Tamás hátha tud segíteni.

-

(#46963) basaja válasza twine (#46950) üzenetére


basaja
senior tag

+1 az Ecidre...nekem a Nuance TTS-el megy,elsőosztályú ;]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#46964) #79335424 válasza 7Sony7 (#46962) üzenetére


#79335424
törölt tag

A többfunkciós hardvergombok kezelésébe manuálisan "beleszólni" pilótavizsgás feladat. Van egy Xperia minim, amin a menü és a vissza fel van csetélve a Samuhoz képest. Így mindíg a másikat nyomtam. Utánaolvastam, hogy miként lehetne megcserélni. Gyorsan le is tettem e szándékomról. Szerintem ezt egyik automatizálóval sem lehetne megoldani. Ráadásul ha jól tudom, az a home -híváskezelés is gyártói feature, nem Android. Mivel az automatizálók az Android API -kon keresztül kommunikálnak a rendszerrel, ezért az ilyenekbe nem tudnak beleavatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#46965) air válasza #79335424 (#46964) üzenetére


air
nagyúr

Az automatizálóval nem tud elkapni egy olyan eseményt, hogy "kezdőképernyő megjelenítése/aktívvá válása" vagy valami hasonló? És ha van egy olyan feltétel, hogy "hívás aktív" akkor egy "hívás befejezése" művelettel működhet. Persze csak tippelek, mert egyik automatizálót sem ismerem, fogalmam sincs, hogy milyen eseményeket és feltételeket képesek figyelni, és milyen műveleteket tudnak végrehajtani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46966) #79335424 válasza air (#46965) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez megoldható. A probléma az, hogy azt nem tudják szabályozni, hogy ilyenkor mi történjen az input keyevent 3 (ha jól emlékszem, ez a home) parancsra. Mondjuk ilyenkor nem a hívást fejezné be, hanem fókuszba tenné a launcher főképernyőjét. Ezt a rendszer szabályozza nem csak attól függően, hogy épp mi van fókuszban, hanem funkcióprioritás alapján is. Elég zavaros (legalábbis nekem). Szerintem ebbe csak célprogrammal lehetne beleszólni.
Azt nem tudlm, hogy enged -e a rendszer a virtuális alapgombok fölé floating widgetet tenni. Ha igen, akkor azzal talán meg lehetne kerülni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#46967) hokins


hokins
addikt

Sziasztok. Tabra melyik launchert ajánljátok? Nemkell hogy túl csicsás legyen...

(#46968) air válasza hokins (#46967) üzenetére


air
nagyúr

Nova

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46969) BullZeye válasza hokins (#46967) üzenetére


BullZeye
veterán

Apex jobb, gyorsabb.

(#46970) petipetya
Én Huawei G300 készüléken használtam 1 magos, 4-5 újrahúzást élt meg Nova, Apex sokkal gördülékenyebb volt, Novánál Huawei G300nál gyakran volt, hogy beakadt lapváltásnál, Apexnél sosem fordult elő.

4 magos THLnél már Novával kezdtem, majd lehet felrakom a Novát egy próba erejéig, bár itt kétlem, hogy akadna, de hátha vannak jobb beállításai már, mert nova jó ideje semmi újdonságot nem hoz.

[ Szerkesztve ]

(#46970) petipetya válasza BullZeye (#46969) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sony, HTC, LG - mindegyiken gyorsabbnak éreztem a Novát.

"nincs rá lezsóidő"

(#46971) hokins válasza BullZeye (#46969) üzenetére


hokins
addikt

és (#46968) air Köszönöm a gyors választ :R

(#46972) zho-lee válasza #79335424 (#46964) üzenetére


zho-lee
addikt

Áhh.. nem olyan nagy dolog, ha az ember tudja, mihez nyúljon :K
(mindenképp a telefonod topicjában nézz szét előtte :K )
Ez csak belevau részemről, mert a mostani romban külön van egy ilyen állítási lehetőségem, hogy rövid/hosszú/2x nyomásra mit tegyenek a gombok az SIII-on.

A másik fele pedig a HTC-m volt.
Ott a search gombot nem szerettem használni,nekem felesleges volt.
Ezért a keylayoutban átírtam power-re, és rövid nyomásra lekapcsolta a kijelzőt, hosszabb nyomásra power menü jött fel.
Ehhez viszont root kellett, meg a root explorer.apk.

A htc kernel pedig támogatta a sweeptowake funkciót, azaz az alsó gombokon végighúzva az ujjam felébresztette a kijelzőt. Ne tudd meg mit nézett a srác amikor látta mindezt szifonnal a kezében :DDD

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#46973) air válasza BullZeye (#46969) üzenetére


air
nagyúr

"Apex jobb, gyorsabb."

Neked jobb, nekem nem. ;)
Nálad gyorsabb, nálam a Nova is elég gyors.
Szóval lehet, hogy a te készülékeden, a te igényeidnek az Apex felel meg jobban, de ilyen kategorikusan nem lehet kijelenteni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46974) tomy86 válasza BullZeye (#46969) üzenetére


tomy86
addikt

Apexről váltottam Novára és semmi gondom nincs vele. Nem kell annak se erősebb hw, mint az Apexnek. 1x1GHz, 512MB ram (Xperia Ray)

(#46975) BullZeye válasza tomy86 (#46974) üzenetére


BullZeye
veterán

Most felraktam Novát, használtam 1 órát, ami szembetűnt, Apexnél jobbak az animációk, és Novánál majdnem mindegyiknél van egy vékony kék keret mikor animál.

Apexnél sokkal több beállítási lehetőség van (jobban testreszabható), de valóban nem tűnt gyorsabbnak/lassabnak a Nova.

(#46976) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Mivel tudnam beallitani,hogy hivaskor s esetleg uzenetnel villogjon a vaku ? Iphone modra ...

(#46977) dokee78 válasza BullZeye (#46975) üzenetére


dokee78
félisten

Apex egyedüli előnye,hogy a free Apex többet tud a free Novától.
Mindkettőt használtam huzamosabb ideig,jelenleg Nova Prime-t használok.

A Disco Light™ LED Flashlight-ban van ilyen,de csak híváskor villogtatja.

[ Szerkesztve ]

(#46978) aicon


aicon
senior tag

Újra apex - nova war :Y

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#46979) air válasza aicon (#46978) üzenetére


air
nagyúr

Ez még nem war. Még senki nem akar meggyőzni senkit, csak a saját tapasztalatait írja le. Egyelőre. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46980) petipetya válasza Sterilzona (#46976) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az általam használt Light Manager-ben nem találtam ilyen funkciót.

Talán a régebben használt Light Flow-ban láttam ilyen funkciót.

"nincs rá lezsóidő"

(#46981) Oldman2 válasza aicon (#46978) üzenetére


Oldman2
veterán

Bármiféle háborút félretéve, nekem egy dolog szól az Nova mellett, hogy az Alkalmazásokat úgy tudom mappákba szervezni, hogy 1-1 app akár több mappában is megjelenhet (pl. a GMail a News és a Google mappákban is megjelenik nálam).

Ezt tudomásom szerint eddig semmilyen más Launcher nem tudja.

(#46982) LonGleY válasza BullZeye (#46975) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt se véletlen Apex Pro van, többszöri próba után ez jött ki nálam igényesebbnek (animációk, átláthatóság, mappakezelés a képernyőkön stb.). De a közvélemény miatt egy kategóriának veszem a kettőt. Az Apex cserébe néha elhagyja a beállításait, ezért érdemes mindig az SD kártyán tartani a backupját.

Van náluk amúgy sokkal komolyabb, az pedig a TSF Shell, az az új szerelmem. Animációkban, tudásban hatszor több, mint a fentiek együttvéve. Legalább két magon vajpuha gyönyör, amikhez képest az Apex-Nova páros olyan, mintha láncfűrésszel faragták volna.

[ Szerkesztve ]

(#46983) Viktor0610 válasza LonGleY (#46982) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És bazidrága. :P :D

Samsung Galaxy A54

(#46984) #79335424 válasza zho-lee (#46972) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyesmi már velem is történt. Almás boltban kérdeztem, hogy kipróbálhatom -e a bt. bill. -t, mielőtt megveszem. Mondta az ember, hogy persze, majd amikor meglátta Samut, akkor kicsit lenézően közölte, hogy "de azzal nem fog menni". Mondtam, hogy sztem meg igen, mert ez Android. Kikerekedett a szeme, amikor csípőből kezelte. Azért azt nem árultam el neki, hogy kicseréltem a keychar, keylayout fájlokat (akkor még nem volt External Keyboard Helper).
De az kevés, hogy tudod, mihez nyúlj. A hogyant is kell tudni és kétlem, hogy túl sok felhasználó vágja csípőből egy hexa átírását. Arról nem is szólva, hogy a kereső csak egy funkciót tölt be. Ezzel még viszonylag egyszerű elbánni. A Sony dedikált exponáló gombjának is így szoktak más funkciót adni. De a home esetében több keylayout van. Külön fájlok és a funkció függvényében cserélgeti a rendszer. Ebbe kicsit bonyolultabb belenyúlni.

(#46985) dex02


dex02
tag

Üdv!
Vowney V5 kamera programja hibás működésének megoldásában kérnék tanácsot.
Gyakran előfordul h a kamera (bármelyik kamera app) nem ad kamera képet, csak fekete képet mutat. Olyasmit olvastam, h ilyenkor nem fér hozzá a kamerához (kamera fwhez) az app. Erre megoldás eddig a cache illetve dalvik cache törlés vagy factory reset működik.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#46986) petipetya válasza Oldman2 (#46981) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dehogynem, például a gyári Launcher is tudja a stock Android alatt azt, hogy egy alkalmazás több különböző mappába is betehető - mind a sima, mind a GEL launcher képes erre.

Nexus esetén adott a gyári launcher, illetve a Play-ről elérhető a GEL, amit a Nexus 5 alapértelmezetten megkapott. Ezért írtam mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46987) Oldman2 válasza petipetya (#46986) üzenetére


Oldman2
veterán

A Desktopon vagy az App Drawer-ben működik ez?

(#46988) petipetya válasza Oldman2 (#46987) üzenetére


petipetya
nagyúr

A desktopon. De már sejtem, hogy az app drawer-re gondoltál. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#46989) Oldman2 válasza petipetya (#46988) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan.

Pedig már kezdtem örülni én is...

(#46990) ollie válasza petipetya (#46986) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GEL, mint Google Now Launcher?

***

(#46991) freddirty


freddirty
senior tag

Nem tudjátok ki lehet kapcsolni a chrome-ban a címsor autoelrejtését? Amióta csak megjelent idegesít. lehet hogy egy mobilon jól jön az a kis hely is, de 10 colos tableten több fül használatával marhára idegesítő, hogy folyton le kell húzkodni a képernyőt, hogy megjelenjen és válthassak fülek között, vagy bezárjak egyeseket. /és nem a jobbra-balra simi sem kényelmes nagy képernyőn/

fred

(#46992) twine válasza petipetya (#46986) üzenetére


twine
addikt

Picit a témához kapcsolódva,,de mégis más:
Ciki vagy sem, én pár hete jöttem rá, hogy szeretett Apex launcheremben, az App Drawer-en belül én magam is beállíthatom az ikonok sorrendjét,,,régi fájó pont volt ez nekem, hogy csak ABC sorrendben, meg telepítés, illetve "leggyakrabban" használt sorrendben használhattam a drawert...
Nem mindig van időm átnézni frissítéseknél a listát, mit változtattak éppen, az adott alkalmazáson,,,
Ez a lehetőség mikor került bele, nem tudom,,de nagyon örültem neki mikor megtaláltam.... :)

[ Szerkesztve ]

(#46993) zho-lee válasza #79335424 (#46984) üzenetére


zho-lee
addikt

Igen, kissé gyorsan ment a válaszom..
Szóval, ha tudja az ember mihez nyúlhat az adott készüléken :K
A HTC Sensation alkalmas volt rá, és kiválóan működött.

Az s3-hoz nem is mernék nyúlni.
(azaz tudom mihez nyúlhatok: ebben az esetben az s3-mon semmihez :DDD )

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#46994) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van a playerpro nevű lejátszó program, ami korábbi telepítéskor rendesen működött, most viszont a cm11 alatt nem tökéletes. Van benne egy olyan lehetőség, hogy a neten megkeresi az adott lemez borítóját. Bármelyikkel próbálom, 0 találat. Mindegy hogy van e benne ékezetes karakter vagy sem, nincs találat.
Van valami ötletetek, hogy mit csináljak?
Köszi!

(#46995) errrtu


errrtu
aktív tag

Apex vs. Nova témához kapcsolódva kérdezném, hogy van valahol egy összefoglalás illetve egy összehasonlítás e két indítóról?

OnePlus3

(#46996) twine válasza errrtu (#46995) üzenetére


twine
addikt

én nem tudok róla....viszont nagyon jó ötletnek tartom :U
Hamar lehetne linkelni,,,ha bármikor előjön a téma...és mindenki dönthetne saját maga,,neki melyik szimpibb...

[ Szerkesztve ]

(#46997) #79335424 válasza twine (#46996) üzenetére


#79335424
törölt tag

Maxxximálisan egyetértek. Én még csak az Apexet próbáltam. Tulképp eddig azt hittem, hogy teljesen elégedett vagyok vele. Viszont van egy widgetem, amit vagy álló nézetre lövök be, vagy fekvőre, de valamelyikben nem adja ki. Olvastam itt, hogy a Nova -ban lenne lehetőségem egy másik fölé helyezni, mint egy réteget. Ez kíváncsivá tett, de biztos lenne vmi feature, ami meg a Nova -ban nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#46998) twine válasza #79335424 (#46997) üzenetére


twine
addikt

Apex(pro) beállítások/haladó beállítások/átfedő modulok/pipa be ;)

(#46999) Oldman2


Oldman2
veterán

A Google Reader bezárását követő nagy fellángolás után, jelenleg milyen RSS Reader-t ajánlanátok?

Jelenleg desktopon a NewsBlur -t használom, sajna ennek Android portja szerintem elég gyengécske.

Olyan kellene, ami Desktopon és mobilon is kezelhető (és jó).

(#47000) zho-lee válasza #79335424 (#46997) üzenetére


zho-lee
addikt

Előbb az Apex-szel nyomtam évekig, utána jött a Nova prime.
Nem tudok sem jót, sem rosszat írni róluk (összehasonlításképp).

Mindkettő egy alapvető launcher,teszik a dolgukat. A többi, hogy is mondjam, nyomokban tartalmazhat belőlük valamit.
A TSF Shell nekem is nagy szerelmem ezeken kívül, a Next Launchert is rávettem, hogy múkodjon.
Valahogyan mégis a Nova van a telefonon. A Next meg még éretlen, kell még fejlődnie.

Talán a Nova egy hajszálnyival tud többet, igen a widgetek egymásra, és utána lehet őket egymás elé-mögé tenni.
De most biztosan jön valaki majd, aki az Apexet dicséri, és az az igazság ez így van.

Én egy döntetlenre szavazok az Apex-Nova meccsen :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.