Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) petipetya válasza petipetya (#46596) üzenetére


petipetya
nagyúr

Leírom, hogy működik ez nálam két ember esetén:

Van egy a@gmail.com és egy b@gmail.com privát fiók.

Csinálsz egy c@gmail.con közös fiókot.

Bemész az a@gmail.com és b@gmail.com naptárhoz a webes felületen, és kiválasztod ezt a menüpontot: beállítások / google naptár (vagy bármelyik másik) / a naptár megosztása.

Itt beírod a c@gmail.com címet és kiválasztod ezt a menüpontot a legördülőben: csak az elfoglaltsági adatok megtekintése.

Kész is vagy, nincs más dolgotok, mint a sajáton kívül a c@gmail.com-ot is beállítani a telókon, és akkor mindenki látja, hogy ki-mikor elfoglalt (az esemény neve természetesen titokban marad).

A megosztani kívánt naptárak és a színek kombinációja miatt eléggé jól testreszabható ez az egész.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46602) vatafakk válasza petipetya (#46601) üzenetére


vatafakk
aktív tag

köszönöm, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#46603) air válasza soldi3r (#46599) üzenetére


air
nagyúr

Akkor rosszul csinálod. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46604) soldi3r válasza air (#46603) üzenetére


soldi3r
veterán

Az lehet, vagy a bitdefender fogja valahol, ezert keresek masikat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46605) Bozek válasza soldi3r (#46599) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Teamviewer QS van felrakva a telefonra?

(#46606) marilllyo válasza soldi3r (#46604) üzenetére


marilllyo
veterán

Nálam a sima teamviewer is működött...qs-t még nem is próbáltam

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#46607) soldi3r válasza Bozek (#46605) üzenetére


soldi3r
veterán

Probaltam azzal is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46608) #79335424 válasza marilllyo (#46606) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy működik. Csak másra való. Vagy írd le légyszi, hogy hogyan csináltad onnan, hogy telepítetted mindkét ANDROIDOS ESZKÖZre. Ha a válaszban olyasmi lenne, "ja, én PC -t irányítottam vele", akkor bele se kezdj, mert itt nem ez a feladat.

(#46609) air válasza soldi3r (#46604) üzenetére


air
nagyúr

Bitdefender nem antivírus program? Az nem tűzfal, nem fog meg semmit. :F
QS működik. Sőt, mást nem is nagyon tudok hirtelen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46610) ollie válasza dzsóbácsi (#46598) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam teljesen jó a Skype, sőt, jobb minőségű, mintha rendesen telefonálnék a mobillal. Nem lehet, hogy a mobilnetednek nagyon kicsi a sávszélessége? Mert akkor tök mindegy mit használsz, nem lesz jó minőségű. Persze lehet, hogy nem nálad van a probléma, hanem annál, akivel beszélsz. Amúgy még ott a Viber, azt is kipróbálhatod, de nem biztos, hogy jobb lesz.

***

(#46611) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Sziasztok!

Multiuser / lehet egyszerre több root user?!
Kérlek privátban is válaszolj!

Köszi!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#46612) soldi3r válasza air (#46609) üzenetére


soldi3r
veterán

Elvileg Mobile Security & Antivirus, de nem jartam utana, hogy ez mit takar pontosan.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46613) soldi3r válasza soldi3r (#46612) üzenetére


soldi3r
veterán

Illetve azt meg el tudom kepzelni, hogy a MotoG-t nem tamogatja, legalabbis nem latom a Motorolat a felsorolasban.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46614) dzsóbácsi válasza ollie (#46610) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Szia!!.. Egyik oldalon házon belüli wi-fi-t használó tablet van.. a másikon egy sima pc modembe dugva.. A távolság pedig Hungary - Israel.. Asztali gépek között a facebook videóchat-je szinte hibátlan..a Skype viszont elég gyengus..

(#46615) #79335424 válasza soldi3r (#46613) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem akartam vitatkozni, de tudomásom szerint a QS csak a támogatott eszközökön működik. A miniPC -ken sok alkalmazást nem mutat a Play. Ezért a custom romokban a build.prop úgy van módosítva, hogy a Play SGS3 -nak látja az eszközt. Így természetesen a QS is telepíthető. Csak nem működik (pedig kipróbáltam néhány trükköt). A kedvesem telója sem tartozik a támogatott típusok közé, arra sem tudtam felhegeszteni. A Webkey viszont mindkettőn működik.

(#46616) energy4ever


energy4ever
addikt

Google sketchup-hoz hasonlo program letezik androidra? :F

(#46617) tobias40


tobias40
veterán

Hi
Melyik az a tárcsázó program amiben be lehet állítani hogy bemondja a hívó fél nevét vagy telefonszámát?

(#46618) doc válasza petipetya (#46553) üzenetére


doc
nagyúr

aaah, ezaz, koszonom!
ott toltam el, hogy en a felso menusavot (ahol az Endomondo logo meg a menuikon van) akartam oldalra huzni, de lejjebb kell, igy mar megvan a menu :R
es itt, a weboldallal ellentetben mar rendesen latszik a sebesseg graph is

[ Szerkesztve ]

(#46619) alebo


alebo
tag

Hali!!

Tudna valaki segíteni?Lehet-e?(hardver hiba)
Nagyon halkan hallanak engem telefonálás közben! Lehet ezt programmal orvosolni,
4.2.1
Wayteq Talk 5H

Blue is the colour!

(#46620) dokee78 válasza alebo (#46619) üzenetére


dokee78
félisten

Topikjában próbáltad kérdezni?

(#46621) #41133696 válasza ollie (#46610) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen szerintem is a Skype a legjobb, nekem a Vibert utasította maga mögé. Sokkal jobb a hangminősége, legalábbis az én LG L7 II telefonomon. Hangosabb, jobban érthető.

(#46622) psg5 válasza gipsztigris (#46568) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Már próbálom is.
Ebben lehet műholdas (domborzatos, házas) verziót is állítani?

F.K.T.

(#46623) gipsztigris válasza psg5 (#46622) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen. Felülről a harmadik ikonnal lehet váltani a normál és a műholdas nézet között.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#46624) soldi3r válasza #79335424 (#46615) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor jol tippeltem. A kerdes mar csak az, hogy van e alternativa? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#46625) rizso válasza air (#46585) üzenetére


rizso
addikt

& ctibor: köszi srácok, ez tuti jó lesz neki :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#46626) #79335424 válasza soldi3r (#46624) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most vagy én értem félre, hogy mire keresel alternatívát, vagy Te nem olvastad el, amiket írtam. Ha PC -ről, vagy másik Androidos eszközről szeretnél, távoli asztali kapcsolattal irányítani egy Androidos eszközt, akkor a Webkey (korábban linkeltem is) jó lehet. Mellesleg Magyar alkalmazás. Szerver és kliens egyben, de kliens helyett működik böngészőből is. Én ezzel felügyelem a barátnőm telóját 2500km -ről. Ő csak rádugja a töltőt, kikapcsolja a képernyőzárat és leteszi a telót, wifire csatlakozva. A többit én intézem. Van még egy VNC viewer alkalmazás, amiről egy másik topikban páran azt írták, hogy működik. Ezt nem próbáltam, de megkereshetem neked, ha a Webkey valamiért mégsem lenne jó.

(#46627) vgyuri


vgyuri
őstag

JuiceSSH elérte az 500.000-es letöltést, ezért március 18-ig ingyenes a Pro verzió, a Google Play-es email címet kell beírni: link.

[ Szerkesztve ]

(#46628) soldi3r válasza #79335424 (#46626) üzenetére


soldi3r
veterán

Ja ertem, igaz, azt atugrottam, delutan kiprobalom, most egy kicsit uton vagyok. VNC-t es Logmeint hasznaltam regen, csak az utobbi fizetos lett.

E30 (oo=[][]=oo)

(#46629) ctibor válasza vatafakk (#46595) üzenetére


ctibor
senior tag

..."többfelhasználós alkalmazásra lenne szükségem"

Még petipetya megoldásánál is egyszerűbbet mondok: a csoportban lévők csinálnak egy új gmail fiókot és azt mindannyian felveszik a kütyüjükre második fiókként. A Naptár app-ban ezt is beállítják, és akkor együtt fogja mutatni az eseményeket, de fióktól függően más-más színnel.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#46630) petipetya válasza ctibor (#46629) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha az általad említett módszerrel az új naptár eseményt ebbe a közös naptárba írják be, akkor ahhoz mindenki hozzáfér és az esemény minden részlete látható.

Ha viszont az új eseményt mindenki a saját naptárába akarja felvezetni és nem akarja a többiek orrára kötni annak részleteit, akkor az én módszerem a megfelelő. Így néz ki egy ilyen naptár:

A lila az ismerős, akinél csak azt látom, hogy mikor elfoglalt. A többi nem tartozik rám, és nem is vagyok rá kíváncsi.

Amint mondtam, a színekkel így is úgy is lehet játszani, akár a közös naptárban beállítva, akár a sajátban.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46631) psg5 válasza gipsztigris (#46623) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#46632) petipetya válasza petipetya (#46630) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még annyit, hogy a lila (tehát az ismerős) eseményeit nem tudom szerkeszteni, és ugyanígy működik fordítva is. Pont annyi látszik, amennyi kell, se több, se kevesebb.

A közös naptárba akkor érdemes eseményt létrehozni, ha az mindenkit érint.

Ezért kényelmes a módszerem, mert a közösségi funkciók lehetősége mellett tiszteletben tartja a privát szférát is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46633) Kékes525


Kékes525
félisten

Valaki erre? [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46638) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Mostanában piszok lassú a rendszer. 2.3.6.
Feltettem a Cpu info appot, ennél látom, hogy ilyenkor, mikor lassú( néhány mp ig nem is reagál), a proci 100% ig ki van terhelve. Tudtok olyan appot, ami regisztrálja a cpu terhelést apponként, hogy később)mikor már működik) vissza tudjam keresni, mi az a progi, ami ennyire lefogja?

-

(#46639) tobias40


tobias40
veterán

(#46640) tomy86 válasza tobias40 (#46639) üzenetére


tomy86
addikt

Erre az SVOX + Mariska + Ecid triót szokták javasolni. Nem használtam, de ha nem jön használhatóbb infó, akkor ez is jó lehet. Svox páros helyett mehet a nuance is.

(#46641) assemble


assemble
addikt

JuiceSSH Pro most ingyen

(#46642) zsoca67 válasza tobias40 (#46639) üzenetére


zsoca67
tag

Enhanced SMS & Caller ID+
SVOX Hungarian/Magyar Mariska
Ezek együtt tudják ezt.Vagy a svox helyett a nuance TTS
tomy86 megelőzött, míg keresgéltem :)

[ Szerkesztve ]

(#46643) dokee78 válasza assemble (#46641) üzenetére


dokee78
félisten

Vótmá

(#46644) RBJ


RBJ
addikt

Kis segítség kellene.
swappolást csináltam. ami működik is.
Visszaállítanám az eredeti állapotot vagyis visszaadnám az sd nek a levett memóriát. gondolom a 8. pont.
de nem találok olyan parancsot, hogy swapoff.
megoldás?

Step 1 Download from market app " Swapper for Root "
Step 2 Download Terminal Emulator from market
Step 3 Run the installed application "Swapper for Root" (should be called "Swapper Configuration").
Step 4 Select the "Active Swap on Boot"
Step 5 Select the swap file size (up to 400MB stably above does not create), then click Save. Begins the process of creating the file.
Step 6 After the disappearance of the window to create the file, run the application Terminal Emulator.
Step 7 Enter su, accept root privileges.
Step 8 Enter swapon / sdcard / swap.swp

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46645) tobias40 válasza tomy86 (#46640) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,megnézem,a mariska meg az svox már fennt van de amikor hívnak akkor angolul mondja hogy "call vki" és ezt szeretném átírni "keres vki-re",de nem találom hol lehet átírni..
Most a Full scren caller id van fent de ebben sem találom hol írhatnám át! :W
Az Ecid-el ezt érem el?

Zsoca67 köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#46646) goom


goom
senior tag

Új céges telefont kaptam, amin nem tudok magyar nyelvet választani (brit földről érkezett), így marad rendszer-nyelvként az angol. Sajnos azóta több alkalmazás is csak angolul hajlandó kommunikálni - pl. a Locus Pro és a Google Maps is. Ez utóbbi még jobban zavar, mert mindig ezzel szoktam navigálni, és megvettem (nem is olcsón) Mariskát - amit most nem tudok beállítani. A Maps programot hiába próbálom újratelepíteni, akkor sem lesz magyar.
Van-e ötletetek?

(#46647) tomy86 válasza tobias40 (#46645) üzenetére


tomy86
addikt

A telefon beállításainál a "nyelv és bevitel - szövegfelolvasó kimenet" menüpontban mi van beállítva? Gondolom a PicoTTS vagy GoogleTTS, mert azok nem "tudnak" magyarul. Ha így van, akkor állítsd át svox mariskára!

(#46648) tobias40 válasza assemble (#46641) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a progi mire jó?
Elolvastam a magyar fordítással de nem tökéletes...
Látom hogy ssh-n lehet elérni az eszközt de jó lenne példa hogy gyakorlatban is mire használjátok...
E-mail elküldtem ha már ingyenes!! :C

(#46649) dokee78 válasza goom (#46646) üzenetére


dokee78
félisten

(#46650) #79335424 válasza vgyuri (#46627) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Köszi az infót! Pont időben érkezett. :R

Tobias40:

Egy kapcsolatmód távoli eszközhöz. Egy biztonságos, hitelesítő kulcsot használó csatorna, melyen parancsokat küldhetünk a távoli eszköznek. Nekem a NAS -on gyárilag gyalázatosan van megoldva az eszközön belüli fájlkezelés távoli eléréssel. De fel lehet rá ügyeskedni a Midnight Commandert. Ezt lehet indítani SSH -n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.