Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) tobias40 válasza tomy86 (#46647) üzenetére


tobias40
veterán

Svox classic tts-re van állítva!

(#46652) tomy86 válasza tobias40 (#46651) üzenetére


tomy86
addikt

Régen használtam a svox-ot, de mintha annak a beállításaiban is meg kellene adni a mariskát kimenetként, mert alapból az angolt használja, hiába van a mariska is telepítve. Mindenesetre a svox vagy a svox mariska beállításaiban kell keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#46653) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
kezdő androidos vagyok és ezen nem is nagyon szeretnék változtatni. nem szeretném bűvölni, napi szinten állítgatni a kütyüt, nem hobbinak vagy tamagocsinak tartom, munkaeszköz, magyarul szerszám kéne, hogy váljék belőle. ennek viszont engedhetetlen feltétele, hogy állandó maradjon. egyes funkcióit megtanultam kezelni, szeretném ha azok nem változnának meg naponta, ehhez viszont az kellene, hogy

NE menjen ki a netre és NE FRISSÍTSE MAGÁT semmilyen alkalmazás, soha, semmilyen körülmények között!!! (kivéve az a néhány, amit szeretnék)

akárhányszor ránézek a telefonra legalább 3-5 rendszerüzenet van, hogy mi frissítette magát, kinek milyen nyűgje van. nem szeretnék ennyit foglalkozni a telefonommal, ezért kérnék segítséget.

a beállításokban (kapcsolatok/adathasználat) találtam olyat, hogy mobilnetről letiltok alkalmazásokat, csak wifi esetén frissülnek, de olyat hogy egyes alkalmazásokat teljesen elzárjak a külvilágtól sajnos csak bizonyos tűzfal progik tudnak, és azok is csak rootolt telefonon.

kérdéseim:
1. van rá más megoldás, hogy csak azt a 2-3 progit engedjem ki a netre, amit online használok?
2. a telefon rootolható, garanciavesztés nélkül? (samsung note 3, független, 4.3-as android)
3. egy véletlen beállítás miatt letöltötte a 4.4-es androidot. szerencsére sikerült megakadályoznom a telepítését, de eltávolítani hogy tudom a letöltött telepítő fájlt?
4. abba beletörődtem, hogy a knox csak a nagyon gagyi samsung billentyűzettel üzemel, a többit nem látja, de tegnap óta már a jelszót sem engedi beírni a használt Anysoft billentyűzettel. eddig az legalább ment. gondolom ez is valamilyen okos frissítés eredménye. vissza lehet ezt csinálni?
5. gondolom a felesleges és idegesítő samsung programokat nem lehet letakarítani a gépről (pl saját folyóirat, ilyesmik).

azt szeretném elérni, hogy ha azt a néhány funkciót, amit használok és megtanulom kezelni, akkor azok pont ugyanolyanok maradjanak mindaddig, amíg ki nem dobom a készüléket. mondjuk ez 90%-ban telefonálást jelent, 5% mail olvasást és 5% netezést opera böngészővel. semmi mást nem várnék el tőle...kb.

köszi a segítséget!!
üdW

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46654) petipetya válasza Wolfskin (#46653) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ajánlom még a Play Áruház / beállítások / alkalmazások autó frissítése menüpontot, ahol be tudod állítani, hogy csak wifin vagy egyáltalán ne frissüljenek az alkalmazások.

Nekem a beállítások / adathasználat menüpontban az összes olyan alkalmazás megtalálható a listában, amelyik felment a mobilnetre. Idővel nálad is látható lesz az összes.

Ha ugyanitt (az adathasználat menüpontban) a beállítások / wifi adatokat is engedélyezed, akkor a wifi esetén is be tudod állítani azt, hogy melyik alkalmazások használják azt.

Ha idegesít némelyik gyári alkalmazás, akkor azt a beállítások / alkalmazások / összes menüpont alatt tudod letiltani úgy, hogy ráböksz és bepipálod a

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46655) tobias40 válasza tomy86 (#46652) üzenetére


tobias40
veterán

Már ezeket túrom napok óta és nem találom meg hogy hol lehet átírni...
Egyébként érdekes mert keveri a magyart az angollal és a call me vki után bemondja hogy bejövő hívás vki...
És nem találom hol a hiba! :(

(#46656) viewsonic851


viewsonic851
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a Viberen én nem hallok hívás közben senkit, engem viszont hallanak...
Képküldés, üzenet küldés tökéletes működik.
Frissítettem. Akkor is süket.
Wifi jel erőssége mindkettőnknél tökéletes volt.

Mit lehetne még megpróbálni, mi lehet a baj?

Köszi a válaszokat előre is! :)

(#46657) tobias40 válasza #79335424 (#46650) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is van NAS-m syno 212j és jó lenne egy normális fájl kezelő mint a total commander pl.de még nem boldogultam vele hogy miként tudom elindítani/beállítani hogy mindíg azzal tudjak másolmi,ftp-ről letölteni stb..
A flasx fxp-t szeretem ftp-re nagyon de az meg nincs a syno-hoz sajnos! :F

(#46658) #79335424 válasza tomy86 (#46652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, biztosan kell állítgatni a nyelvváltáshoz. Nekem van Angol, Spanyol és Magyar nyelv az Svoxhoz.

Wolfskin:

Nincsenek jó híreim. Azt tudod root nélkül állítani, hogy a teló használjon netet, vagy ne. Alkalmazásszintű kijelöléshez tűzfal program kéne. Ehhez viszont root kell. Nekem nincs Note3, de úgy tudom, hogy abban a Samsung egy Knox nevű , hardveres biztonsági megoldást használ. Ennek mellékhatása, hogy a root visszafordíthatatlan folyamat lesz. Mivel ennek során a teló biztonsági rendszere "sérül", ezért garivesztő. Jelenleg hazai és eu -s szinten is vizsgálják az ilyen eljárások törvényességét, hisz ki lehet a rendszerga a telón, ha nem a tulaj. De jelenleg ez a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#46659) tobias40 válasza #79335424 (#46658) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam meg csak magyar van az svox-nál...

(#46660) petipetya válasza petipetya (#46654) üzenetére


petipetya
nagyúr

és rányomsz a letiltás gombra. Némelyik alkalmazás esetén ugyanitt először el kell távolítani a frissítést. Nem Samsungom van és nincs rootolva a telefonom, így ennyit tudok mondani ezekkel kapcsolatosan.

Kevés az 5 perc szerkeszhetőség gyerekek, nem tudom elégszer (=mindig) mondani...

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46661) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok
Ismertek, olyan programot ami pdf allomanyt olvas fel magyarul? :-) jol jonne most :-D
Köszönöm előre is a segítséget :-)

(#46662) RBJ


RBJ
addikt

[link]

Erre valaki?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46663) 7Sony7 válasza Wolfskin (#46653) üzenetére


7Sony7
addikt

Csak néhány dologban tudok segíteni:
1.Tűzfal. (Nálam a 360 mobile security van fent, de van sok másik is).
2. Elvileg ugrik a gari, de a telód saját topicjában kérdezz rá.
5. DE, csak root kell hozzá. ( + Titanium backup, vagy valami hasonló cucc).

Nekem 4.1.2 van fent, Petipetya hsz-e lehet, hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

-

(#46664) Wolfskin válasza petipetya (#46654) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ajánlom még a Play Áruház / beállítások / alkalmazások autó frissítése menüpontot, ahol be tudod állítani, hogy csak wifin vagy egyáltalán ne frissüljenek az alkalmazások.
ez ki van kapcsolva

Nekem a beállítások / adathasználat menüpontban az összes olyan alkalmazás megtalálható a listában, amelyik felment a mobilnetre. Idővel nálad is látható lesz az összes.
igen, de itt csak azt lehet kikapcsolni, hogy a mobilnetet ne használják

Ha ugyanitt (az adathasználat menüpontban) a beállítások / wifi adatokat is engedélyezed, akkor a wifi esetén is be tudod állítani azt, hogy melyik alkalmazások használják azt.
a wifi fül alatt ki kell venni a pipát, vagy be kell tenni? nem egyértelmű a megfogalmazás
("Háttár-adatkapcs. korlátoz..
Háttérben folyó adatkapcsolat letiltása csak mobil adathálózat esetén A wifi használatban lesz, amennyiben elérhető." kicsit olyan, mint a királyt megölni nem kell félnetek..
. :O )

Ha idegesít némelyik gyári alkalmazás, akkor azt a beállítások / alkalmazások / összes menüpont alatt tudod letiltani úgy, hogy ráböksz és bepipálod [...] és rányomsz a letiltás gombra. Némelyik alkalmazás esetén ugyanitt először el kell távolítani a frissítést.
megkerestem itt (beállítások/általános/alkalmazáskezelő) a saját folyóiratot, de nem engedi letiltani, inaktív a "Letiltás" gomb... :F

@7Sony7
1.Tűzfal. (Nálam a 360 mobile security van fent, de van sok másik is).
én amit eddig kipróbáltam, az ezt a funkciót roothoz kötötte (pl. avast) ez tudja anélkül is?

@Somatom
igen sajna, ilyesmit én is hallottam... hát ez szívás akkor.

a knoxot nem tudja valaki, miért nem engedi tegnap óta a jelszót sem beírni...? eddig azt engedte... :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46665) petipetya válasza Wolfskin (#46664) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tényleg, a wifi fül alatt is csak a mobilodat használatot lehet tiltani. Akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46666) fdisk


fdisk
őstag

Másnál is szarul tördeli a dolphin a megújult index 2-őt?
Töröltem már mindent,de nem lett jó. :(
Ráadásul nincs mobil nézet,csak desktop.(legalább is én nem találtam sehol a mobilra váltást)
Természetesen most is ugyan úgy van beállítva a dolphin, mint x hónappal ezelőtt.


[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#46667) 7Sony7 válasza Wolfskin (#46664) üzenetére


7Sony7
addikt

Bocsesz, nálam a root az első, ha telót cserélek. Enélkül nem próbáltam, de nem valószínű. :(

-

(#46668) petipetya válasza fdisk (#46666) üzenetére


petipetya
nagyúr

Chrome Beta alatt tökéletes az oldal automatikus tördelése mind álló, mind fekvő nézetben.

Illetve nincs különbség aközött, hogy be van-e pipálva s desktop nézet a böngésző beállításaiban, vagy nincs. Ebből gondolom, hogy nem ezt a beállítást nézi, hanem valahogy másként azonosítja be a böngészőt az oldal.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46669) 7Sony7 válasza fdisk (#46666) üzenetére


7Sony7
addikt

A hiba Nem az Ön készülékében van :N
Chrome- al is ugyanilyen.

Tyűha Petya! Akkor most mi van?
Nálam fekvőbe jó, állóba nem.

[ Szerkesztve ]

-

(#46670) dokee78 válasza fdisk (#46666) üzenetére


dokee78
félisten

Igen,ugyanígy tördeli.

Hogyan tudom megoldani,hogy ne kérdezze,hova töltsön le a Dolphin?
Be van állítva az alapértelmezett,de mégis megkérdezi mindig,pedig be is szoktam pipálni:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Más:
Ez a JuiceSSH - SSH Client mire jó konkrétan?
Van valami magyar leírás róla?
Ott lesz később is a megvásároltak listáján?

[ Szerkesztve ]

(#46671) sqpp


sqpp
őstag

Nálam is az első root, bl unlock, kernelcsere, rom, init.d, stb stb,:3

(#46672) #79335424 válasza tobias40 (#46657) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem Zyxelem van, de amiket írsz, azok küoönböző dolgok. A letöltéshez, torrenthez kell legyen valami beépített, vagy gyári extra csomagból telepíthető megoldás. A Zyxel esetében az egyik a pyLoad, a másik pedig a Transmission.
Az FTP két eszköz közötti adatátvitelre való. Ehhez a Te NAS -odon is kell legyen egy FTP szerver, amihez bármilyen kliens tud csatlakozni. Külső FTP szerverre feltöltés megint más dolog. A Zyxelben erre is van alternatíva. A probléma akkor volt, amikor pl. egy pen lett csatlakoztatva a NAS -hoz. Van 1gombos másolás, de az a pen teljes tartalmát bemásolja. Nekem ehhez a "NAS -on belüli", szelektív másoláshoz kellett az MC.

(#46673) sqpp válasza dokee78 (#46670) üzenetére


sqpp
őstag

Irták hogy ezen verziónak ez a hibája jelenleg, hiába pipálod
Juice SSH-val meg persze csatlakozhatsz vps szerókra, stb: )

[ Szerkesztve ]

(#46674) dokee78 válasza sqpp (#46673) üzenetére


dokee78
félisten

Van egy frissebb béta azt használja valaki?
Tud az is magyarul?

(#46675) sqpp válasza dokee78 (#46674) üzenetére


sqpp
őstag

Én azt használom, tesztelő vagyok és ha jól tudom igen

(#46676) Bozek válasza petipetya (#46668) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ez a Chrome béta is kihangosítja még a hívást?

(#46677) air válasza dokee78 (#46670) üzenetére


air
nagyúr

"Ez a JuiceSSH - SSH Client mire jó konkrétan?"

SSH kliens. Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor nincs rá szükséged. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46678) petipetya válasza Bozek (#46676) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyik Chrome Beta alatt sem tapasztaltam ilyet.

"nincs rá lezsóidő"

(#46679) Bozek válasza petipetya (#46678) üzenetére


Bozek
nagyúr

A sima Chrome az keményen kihangosít. Legalábbis erre gyanakodnak.

(#46680) #79335424 válasza dokee78 (#46674) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, tud. De nálam 10-15 perc alatt lefeszítette a telót. Szép sorban leálltak azok az alkalmazások, amik floating ablakot használtak, vagy a státuszsorra írtak infót. Majd az egész teló kifagyott, reboot kellett, power nyomvatartással. Írogattam a supportnak a hibákat, de ezek nagyon gyermeteg szinten kommunikálnak. Írtam , hogy a pinch zoom takarja az új menüválasztó gombot. Erre megírták a menüt, ahol kikapcsolható a pinch zoom. Köszi, ezt én is tudom, de talán nem véletlenül maradt bekapcsolva. Nem szerencsétlenkedő user vagyok, hanem jeleztem egy hibát a bétában.

(#46681) petipetya válasza Bozek (#46679) üzenetére


petipetya
nagyúr

Láttam a minap, amikor ezt beírtad ide. Nálam a sima Chrome tiltva van, mivel zavart hogy az is látszódik az alkalmazások között.

Feloldottam és indítottam egy hívást, de nem hangosította ki a telefont.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#46682) tobias40 válasza #79335424 (#46672) üzenetére


tobias40
veterán

Torrenthez a DS-t használom,nekem tökéletesen megfelel..(saját letöltő progi)
Van egy ftp elérésem és onnan szeretnék kétablakos megoldással letölteni és ehhez is jó sztem a MC!(az én nasomról nem töltenek..)

[ Szerkesztve ]

(#46683) dokee78 válasza #79335424 (#46680) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor inkább nem teszem fel.
Ki lehet kapcsolni a jobbról behúzható addon menüt?
Boatban ki tudtam itt nem találok rá módot.

[ Szerkesztve ]

(#46684) sqpp


sqpp
őstag

Nekem tökéletesen működik
U.i ebben már kilehet

[ Szerkesztve ]

(#46685) Wolfskin válasza Wolfskin (#46653) üzenetére


Wolfskin
őstag

a knox csak a samsung billentyűzettel üzemel, a többit nem látja. viszont tegnap óta már a jelszót sem engedi beírni a használt Anysoft billentyűzettel, eddig azt engedte. ezt vissza lehet állítani? (note 3)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#46686) Bozek válasza petipetya (#46681) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha jól emlékszem, csak akkor hangosít ki, amikor Téged hívnak. Na meg nem mindig, mert volt olyan is, hogy nem volt vele gondom.

(#46687) goom válasza dokee78 (#46649) üzenetére


goom
senior tag

Megbízható ez a program? Nem kell hozzá root? Nem okozhat kárt?
Lehet, hogy túl parás vagyok, és akkor bocs... De próbálok óvatos lenni.

(#46688) dokee78 válasza goom (#46687) üzenetére


dokee78
félisten

Kell ROOT,angol nyelvű HTC Wildfire S-en használtam és magyarította.

(#46689) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy elfogadható panoráma fotó készítő programot?
Köszi

(#46690) goom válasza dokee78 (#46688) üzenetére


goom
senior tag

Akkor itt sajnos elúszott a dolog. Root kizárt.

(#46691) #79335424 válasza dokee78 (#46683) üzenetére


#79335424
törölt tag

Melyik verzióra gondolsz? A bétában sztem az egyik alap hiba, hogy egyáltalán nincs kétoldali swipe opció. Mindent a bal oldalra sűrítettek. A 10.x verzióban kikapcsolható. Ha jól emlékszem, ekkor a fejlécen megjelenik egy menüválasztó ikon. De miért akarod kikapcsolni? Szerintem nagyon hasznos a kétoldalas swipe feature.

(#46692) Viktor0610 válasza goom (#46690) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem nem kellett root a Morelocale-hoz.
Próbáld meg, szerintem menni fog root nélkül is. :)

Samsung Galaxy A54

(#46693) dokee78 válasza #79335424 (#46691) üzenetére


dokee78
félisten

Mert jobb oldalról sokszor elhúzom akaratlanul is.

Lehet igazad lesz,hogy nem kell root.
Mert munkahelyen csináltam és ott nem igazán ROOTolva kaptam meg a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#46694) goom válasza Viktor0610 (#46692) üzenetére


goom
senior tag

Megpróbáltam, és ezt kaptam:

(#46695) fdisk


fdisk
őstag

petipetya,7Sony7,dokee78

Köszi a válaszokat.
Közben megnéztem,a beépített böngésző is ua ilyen.
Hátha javítanak a dolpinban majd rajta.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#46696) sqpp


sqpp
őstag

Tudnátok valami megoldást a RAM Expander alkalmazáson kívül a "memória" javítására?

(#46697) #79335424 válasza dokee78 (#46693) üzenetére


#79335424
törölt tag

Értem. 10.x -en a beállítások - Lab - speciális swipe beállítások alatt tudod az oldalakat, vagy az egész funkciót be/kikapcsolni.

(#46698) air válasza sqpp (#46696) üzenetére


air
nagyúr

Greenify, vagy másik készülék. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#46699) gipsztigris válasza sqpp (#46696) üzenetére


gipsztigris
addikt

Cavinton!...állítólag az a legjobb memória problémákra! :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#46700) #79335424


#79335424
törölt tag

Kezdődik! Nem frissítettem a Whatsappot, amióta a FB felvásárolta. Ma ez fogadott megnyitáskor:

Vajon milyen jogosultságok engedélyezésére szeretne rávenni a frissítéssel és mit fog lépni, ha a frissítés után megvonom tőle?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.