Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) BullZeye válasza aelod (#47433) üzenetére


BullZeye
veterán

ButtonLED
Viszont a fejlesztését abbahagyták, helyette van Backlight & Sound Notification

De ha sokkal több dolgot szeretnél állítani, akkor Gravity Box-ban van ilyen funkció a millió másik mellett.

[ Szerkesztve ]

(#47452) aicon válasza petipetya (#47449) üzenetére


aicon
senior tag

:C :C :C

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#47453) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Egy egyszerű sms app-ot keresek ami ismeri az ékezetes (unicode) karaktereket. A "handcent-tet" ismerem, esetleg valami más?
Egyszerű legyen, megbízható, gyors, lehetőleg kicsi, támogassa az unicode karaktereket és az sem lenne baj, ha tud magyarul... Van esetleg ilyen???
Előre is köszönöm az ajánlatokat! :) Szép napot mindenkinek!

(#47454) zebede


zebede
őstag

Tudja valaki, hogy Smart Keyboard Pro alkalmazáshoz pontosan hová kell bemásolni a letöltött skint?

(#47455) tobias40


tobias40
veterán

Továbbra is az a gondom az Ecid-el hogy csak a vezeték nevet mondja ki a hívó félnél! :W
Sztem az a gondja hogy szóköz van a vezeték és a keresztnév között.(beállításokban bejelöltem a kereszt nevet is természetesen)
Ha vki tudja a megoldást ossza meg velem! :R

(#47456) Viktor0610 válasza pataig (#47453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem SMS-app kell neked, hanem egy olyan billentyűzet, amiben vannak olyan ékezetek, mint ebben a kifejezésben. :)
"àrvìztürö tükörfùrògép"

Samsung Galaxy A54

(#47457) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.
Adott egy Huawei G300-as telefonB932 Build-val.

Kingsoft office-val nyitom meg a word doksiaimat, azonban, nemrég felraktam egy újabb doksit és azóta a nem nyitja meg, vagy ha megnyitja kidobja, "ismeretlen hibával". Kingsoft Office-ot már újratelepítettem, de ugyanaz. Sd kártyán vannak az adatok, már próbáltam másik sd-vel és úgy, hogy a belső tárhelyen legyen, ugyanaz a hiba.
Mit lehet még tenni?
Most letöröltem a kingsoft-ot, de annyi különbség van, hogy magyarul írja ki, hogy nem lehet megnyitni.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#47458) LonGleY válasza psg5 (#47457) üzenetére


LonGleY
veterán

Rakj fel mást, és nyisd azzal (OfficeSuite, Quickoffice).
Töröld a kiterjesztésről az alapértelmezést, de egy normális
fájlböngészőben is ki tudod választani, hogy mi nézzen a fájlra.

(#47459) psg5 válasza LonGleY (#47458) üzenetére


psg5
veterán

Az az érdekes, hogy most letöröltem a Kingsoft-ot, de hiába megyek egy doc vagy docx kiterjesztsére nem ajánl fel semmit, hanem azt írja, hogy nem lehet megnyitni.

Hol tudom törölni az alapértelmezést a kiterjesztésből?

Idáig tökéletesen működött a kingsoft és tetszett is már kitanultam.

Sima fájlkezelőm van alapból, milyent érdemes rátenni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#47460) LonGleY válasza psg5 (#47459) üzenetére


LonGleY
veterán

A kitörléshez pakold fel a Kingsoft-ot megint > alkalmazáskezelő > nyisd ki a program infóját > "alapértelmezett beállítások törlése". Innentől fogva remélhetőleg korrekt lesz a társítás, vagy a Kingsofttal, vagy valami mással. Az is lehet, hogy a mostani fájlböngésződ hibája a dolog.

Fájlböngészők: ES File Explorer, File Expert, FileMaster, Solid Explorer, X-plore File Manager. Mindegyik korrekt, de szerintem a Solid Explorer a best.

[ Szerkesztve ]

(#47461) air válasza pataig (#47453) üzenetére


air
nagyúr

Mi a baj a Handcenttel?
Egyébként ha a Play-en a keresőbe beírod, hogy "sms" kidob egy párat. Pl. ezt. Hogy magyarul tud-e, azt nem tudom, de vajon mi lehet egy SMS alkalmazásban amit nagyon le kell magyarítani? "Send" gombfelirat helyett "Küldés". Ezen kívül?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#47462) psg5 válasza LonGleY (#47460) üzenetére


psg5
veterán

Sajnos a Kingsoft-ot elindítani sem tudom telepítés után (magát a programot) mert leáll...
S most meg azt mondja, hogy 256kb hely van a helyi lemezen...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#47463) LonGleY válasza psg5 (#47462) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, akkor megvan a hiba - telitömted a belső tárad (ha valóban ez történt). :] Szedd le azokat a progikat, amiket nem használsz! A nagyobb cuccok átnyomhatók az alkalmazáskezelőből az SD-re (olyanok, amiknek nem használod a widgetjeit, vagy nem indul automatikusan a rendszerrel).

Ezen és a normális fájlböngésző használatán kívül több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#47464) psg5 válasza LonGleY (#47463) üzenetére


psg5
veterán

Rendben szedegetem, bár nem tettem rá mostanában plussz alkalmazást csak a word-doksikat.
Lát a solid explorer sdcrd1-et és sdcard2-őt, de csak egy sd kártya van benne. (Ugyanez volt a sima böngészővel is) ez amúgy miért van?

F.K.T.

(#47465) LonGleY válasza psg5 (#47464) üzenetére


LonGleY
veterán

A távolkeleti csodáknál ki tudja? :]
Mindig máshogy nevezik el a tárhelyeiket (belső + SD).
A Samtyungoknál meg van egy emulált bigyó is.

[ Szerkesztve ]

(#47466) Mr X válasza psg5 (#47464) üzenetére


Mr X
veterán

Az egyik a belső tárhely. Bizonyos romok képesek sd-szerű tárhelyként használni, mountolni.

[ Szerkesztve ]

(#47467) olivera88


olivera88
veterán

Aki akar jó vírusirtót a mobiljára. Bitdefender Mobile Security 6 free months. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47468) psg5 válasza LonGleY (#47465) üzenetére


psg5
veterán

Most azt írta (pár app törlés után) hogy fenmaradó hely 27MB, ezt miért írta egyáltalán? Ez még kevés azért vagy csak tájékoztatásul?

Most egyébként (pedig az alkalmazáskezelőben nem volt aktív az alapértelmezés törlés rész) felajánlotta, hogy kingsoft office vagy officesuit. (feltettem mindkettőt).
Egyenlőre rendben van, most próbálok benne keresgetni, mert akkor is volt gáz.

Remélem ez a túlzsúfoltság volt a hiba, nagyon hálás leszek ha ezzel megoldódott!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#47469) whiskeys válasza whiskeys (#47380) üzenetére


whiskeys
őstag

senki nem használja ?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#47470) pataig válasza Viktor0610 (#47456) üzenetére


pataig
tag

Köszönöm a segítséget... billentyűzetként az anysoft-ot használom amiben vannak ékezetes karakterek, viszont a gyári sms app nem ismeri a magyar ékezetes szavakat... vagy leszedi az ékezeteket, vagy 40karakternek néz egyet...

(#47461) air: igazad lehet, s nem szükségszerű a magyar nyelvű app! Azért nem kerestem rá, mert gondoltam itt esetleg aki kipróbált már valami jó, egyszerű alkalmazást az megosztja másokkal, velem! :)
Nincs bajom a Handcenttel, csak kíváncsi voltam, hogy használ-e valaki valami mást, egyszerűbbet... Nekem egy sms-ben nem kell, hogy tele legyen mindenféle szmájlival..Használnám a gyárit, ha támogatná a magyar ékezeteseket..

(#47471) psg5 válasza LonGleY (#47463) üzenetére


psg5
veterán

Gyorsan lekopogom, úgy néz ki a zsúfoltság volt a baj!

Remélem nem a medve bőrére, de nagyon Kösznöm!!! :R :R :R :R :R :R :R :R

F.K.T.

(#47472) tomy86 válasza pataig (#47470) üzenetére


tomy86
addikt

"gyári sms app nem ismeri a magyar ékezetes szavakat... vagy leszedi az ékezeteket, vagy 40karakternek néz egyet"
Nem lehet, hogy kevered a dolgokat? Azért szedi le az ékezetes karaktereket, mert gondolom az van beállítva, hogy az unicode karaktereket alakítsa át, hogy több karakter férjen bele egy sms-be. Ha unicode karaktereket használsz, akkor nem számol 40-nek egy karaktert, csak 160 helyett 70 (vagy akörül) van egy sms-be írható karakterek száma. Az mindegy, hogy hány ékezetes (jobbra dőlő) karakter van egy üzenetben. Ha csak egy is már 70 karakter a max. De ez már vagy 10 éve így van. Ez független az sms apptól.

[ Szerkesztve ]

(#47473) Viktor0610 válasza pataig (#47470) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

pataig:
Én minden készülékemen a gyári SMS-appal küldtem üzenetet, kivétel, mikor a programban nem volt SMS-kézbesítési jelentés.

Az előző példa részletesebben:
Nem mindegy, hogy ezt írod: ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP vagy ÄRVìZTÜRÖ TÜKÖRFùRòGÉP. Előbbi tartalmaz UNICODE-karaktereket, utóbbi nem.
Ugyanígy nem mindegy, hogy azt írod: árvíztűrő tükörfúrógép vagy àrvìztürö tükörfùrògép. Nem a program számít, hanem a használt ékezetes karakterek. Akármilyen programmal küldheted, előbbi példák vagy több üzenetben mennek el, vagy a program "levágja" az ékezeteket, így a másik fél ékezetek nélkül kapja meg az üzenetet.

Amit be kell állíts a gyári üzenetküldőben, az a karaktertámogatás. Ez legyen ékezet nélküli vagy csökkentett. :)

És igen, ez nem friss dolog, már vagy kezdetek óta ezzel küzdünk, ahogy tomy86 is írja. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#47474) psg5 válasza LonGleY (#47463) üzenetére


psg5
veterán

Még egy kérdés: Kell/érdemes újraindítani appok törölgetése utána vagy mindegy?

F.K.T.

(#47475) LonGleY válasza psg5 (#47471) üzenetére


LonGleY
veterán

Ami még segíthet a takarításban: SD Maid Pro. A program cache-ek talán a belső tárhelyen leledzenek (?), ezért ez is felszabadíthat pártíz megát tőled. De ha nem is ott tárolódnak, akkor sem hasztalan egy kis söprögetés.

#47474: Újraindítás nem szükséges, csak a rendszerverziók frissítésénél. Ettől függetlenül nem teszel rosszat, ha heti egyszer újrabootolsz. Egy kis maszírozás az Android lelkének.

#47476: Egész nyugodtan, nem fog semmit elrontani. Ez csak cache- és thumbnail takarítás legfőképp, ha a megfelelő menüpontokat választod (Rendszertisztító, Programtisztító). Tegnap pislogtam, amikor 503 megányi galéria kisképet törölt tőlem, pedig alig fényképezek valamit telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#47476) psg5 válasza LonGleY (#47475) üzenetére


psg5
veterán

Merhetek hozzányúlni ezzel az appal? Most olyan pöpecűl megy...

Köszi, már töltöm is. És utána reboot.

:R

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#47477) air válasza olivera88 (#47467) üzenetére


air
nagyúr

Ki akarna vírusirtót a mobiljára, akár ingyen is?
Senki. Minek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#47478) psg5 válasza LonGleY (#47475) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Programtisztítót csak a pro tudja, de a másik 1gb galéria thumnailt törölt...

F.K.T.

(#47479) Viktor0610 válasza air (#47477) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajj, igen! Erre elfelejtettem válaszolni! :D

Semmi szükség nincs vírusirtóra! Csak feleslegesen zabálja az erőforrásokat. :)

Samsung Galaxy A54

(#47480) Laca1212 válasza 7Sony7 (#47444) üzenetére


Laca1212
őstag

Írd át ékezet nélkülire és meg fogja találni. :)

(#47481) #79335424 válasza tomy86 (#47472) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem minden karakter lehet Unicode, mert az egy karakterkódolás. A jobbra dőlő ékezetes karakterekkel sincs közvetlen összefüggésben. Szerintem csak azon múlik, hogy az adott karakter benne van -e a 7 bites GSM_03.38 -as kódtáblában.

(#47482) LonGleY


LonGleY
veterán

Haha, ha legörgetek a mobil Play-ben a kívánságlistám alsóbb régióiba, akkor lefagy a menüpont.

Online egyáltalán még megtalálhatók a kedvencek? Gondoltam, törlöm őket, hátha rendbejön a Play.

(#47483) pataig válasza tomy86 (#47472) üzenetére


pataig
tag

Természetesen igazad van! Nem megfelelően fogalmaztam! Viszont abban is biztos vagyok, hogy aki akarta az értette, hogy mit keresek és milyen okból de nem szeretnék ezen vitatkozni!

(#47473: én is a gyárit használom, csak van néhány ember aki reklamál ez miatt (nem tudsz helyesen írni?? persze ebben van egy kis vérszívás is részükről).
Az unicode beállításoknál nekem 3 lehetőség közül lehet választani:
-ne módosítsa a karaktereket (70 karakter egy sms)
-helyettesítse a nem kódolható karaktereket
-helyettesítse az összes unicode karaktert
Viszont az egyik ismerős Hanscentet használ, s ő mutatta, hogy be lehet állítani, hogy minden korrektül működjön (140karakter egy sms, s támogatja az ékezeteket is). Az viszont tele van számomra sok extra (felesleges) szolgáltatással. Ezért gondoltam, hogy biztosan létezik egy gyárihoz hasonló egyszerű sms app unicode támogatással..
Na mindegy! Köszönöm még egyszer a segítséget!! Szép napot mindenkinek! :)

(#47484) fatal` válasza LonGleY (#47482) üzenetére


fatal`
titán

(#47485) air válasza Viktor0610 (#47473) üzenetére


air
nagyúr

"Nem a program számít, hanem a használt ékezetes karakterek. "

Ez, így, ebben a formában nem igaz.
Ugyanis ha Handcentben azt írod be, hogy árvíztűrő tükörfúrógép, akkor küldés előtt automatikusan átalakítja àrvìztürö tükörfùrògépre, és a címzettnél már a nem unicode-os formában fog megjelenni.
Tehát nagyon is számít a program, ha kényelmesen akarsz írni, nem pedig a billentyűzetet akarod "hekkelni", hogy előbányászd a visszafelé dőlő ékezetes karaktereket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#47486) Viktor0610 válasza air (#47485) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És tényleg. :Y De kemény! :D

Persze, nem mintha nem tartana pont ugyanannyi időbe kikeresni a másik irányba dőlő ékezetet, de így tény, hogy könnyebb. :)

Samsung Galaxy A54

(#47487) ollie válasza pataig (#47470) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ékezetes betűk nagy része soha nem lesz 1 karakter az sms-ben, bármit is csinálsz, mert nincsenek benne az ASCII táblázatban, vagyis unocide-ként fogja a rendszer küldeni azokat. Egy ékezetes betű lehet így akár 4-6 karakter is, persze te egynek látod. A másik lehetőség, hogy leszedi az ékezeteket, így normális hosszúságú lehet az SMS. Ez teljesen független a használt szoftvertől és operációs rendszertől.

Némi bepillantás az ASCII/Unicode világába, itt.

(#47483) pataig: biztos, hogy egy program sem tud olyat, hogy 140 karaktert írhatsz egy SMS-be úgy, hogy benne lehet az összes ékezetes, magyar karakter. Ilyenkor vagy 2 sms-ben küldi el a szöveget, vagy küldés előtt átalakítja a magyar ékezetes betűket mássá.

[ Szerkesztve ]

***

(#47488) LonGleY válasza fatal` (#47484) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi! Az alkalmazásokon belül kerestem, nem a fő áruházra lépve, mert úgy már én is látom a linket. Hogy én hogy utálom az új webes Play-t. Már pár hónapja nem szidtam...

[ Szerkesztve ]

(#47489) fatal` válasza LonGleY (#47488) üzenetére


fatal`
titán

Én már megszoktam ezt a trágyadombot. :DDD

(#47490) #79335424 válasza ollie (#47487) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt még meg is érteném, bár az ASCII -nek ehhez nem sok köze van. Több olyan karakter van, amit le tud írni 7 biten, pedig nem ASCII karakterek. De miért teszi át az egész szöveget ucs2 -be? Ha egy a -betüt le tud írni 7 -biten, akkor miért kell ugyanehhez az a -betűhöz 16 bit, ha mögé teszek egy ö -betüt? Miért nem csak az ö betü kerül 16 bitbe? Az Android által is ismert UTF-8 lehetőséget ad különböző hosszúságú kódokra egy szövegen belül. Ilyenkor miért az idejétmúlt UCS-2 szabvány szerint kódolja az egész szöveget?

[ Szerkesztve ]

(#47491) Viktor0610 válasza #79335424 (#47490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Gondolom, azért) Mert a fogadókészülékkel is kompatibilis kell legyen, ami lehet akár a legelső, SMS-fogadásra alkalmas mobil is.

Samsung Galaxy A54

(#47492) ollie válasza #79335424 (#47490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Muszáj, hogy visszafelé kompatibilis legyen.

***

(#47493) #79335424 válasza ollie (#47492) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy volt -e Symbian telód (Nokia). Abban a karakterszámláló tudott kettőt ugrani lefelé, ha egy olyan betüt írtál, amit nem tudott 7 biten leírni. Pedig az nem ma volt. Te láttál ilyet Androidon? Az első, nem 7 bites karakternél feleződik az össz karaktermennyiség.

(#47494) tomy86 válasza #79335424 (#47481) üzenetére


tomy86
addikt

Jogos a kiigazítás.

(#47483) pataig: nem kötözködni akartam. Nekem tényleg az jött le, hogy ezzel nem vagy tisztában. Sokan vannak így vele. Viszont akkor én nem értem továbbra sem a problémát. :B

(#47495) sunsun2


sunsun2
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.S.3-on szeretném nézni neten a sorozatbarat.hu oldalt,de sajnos nem játsza le a filmeket.Létezik rá megoldás?

(#47496) adrian94


adrian94
őstag

Tudtok olyan torrent appot ami tud többel letölteni mint 250 kb ? tTorrent csak ennyivel tud.

(#47497) Viktor0610 válasza adrian94 (#47496) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

U.annak a pro változata. :)

Samsung Galaxy A54

(#47498) dokee78 válasza sunsun2 (#47495) üzenetére


dokee78
félisten

sorozatbarat.info

Dolphinnal nem tudja lejátszani,ahogy látom

(#47499) aelod válasza BullZeye (#47451) üzenetére


aelod
veterán

Utóbbit felraktam. Remélem jó lesz:)

Jb-n volt Gravity Boxom ment is faján, de most downgrade-eltem Gb-re és azon nem hiszem, hogy menne.
(Samsung Galaxy Ace 2)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47500) petipetya


petipetya
nagyúr

Nektek is jött email a Cerberus-tól, hogy jelszót kellene váltani?

Az emailben található linkre nem kattintok rá, de külön belépek a webes felületen és megváltoztatom, mert abból baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.