Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128751) tamasas0913 válasza tamasas0913 (#128740) üzenetére


tamasas0913
tag

Hmmm.
Valamiért a huawei email kezelőjén sem jön meg mobilnettel a levél csak, ha belépek és ráfrissítek és úgy sem minden.
Ahogy wifit érek akkor kapok meg mindent.
Nem tudom mi lehet. :F

Mate 10 Pro

(#128752) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Poweramp-hoz nem találtam valami enyhén színes skin-t.?
A fizetőseket néztem,hogy ne legyen reklám.
Állítólag nem is mindegyik működik.

(#128753) Fall-N válasza GEPESZ66 (#128752) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a reklám miatt fizetős, hanem amúgy is az. Reklámot nem tud dobni, mert elég beállítani PA-n belül, a skin alkalmazást elindítani nem kell, ha egyáltalán elindítható.

[ Szerkesztve ]

(#128754) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok, testvérem keres alkalmazást, amivel a család meg tudja osztani egymással, hogy hol vannak. Láttam, hogy Google maps is tud ilyet, azt is lehet használni, vagy akku szempontjából van erre alkalmasabb alkalmazás? Útvonal mentése nem hiszem, hogy szempont, elsődleges a pillanatnyi helyzet. Esetleg erre is LOCUS a válasz?
Köszi

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#128755) MADcat válasza Dolby (#128754) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Glympse?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#128756) Dolby válasza MADcat (#128755) üzenetére


Dolby
senior tag

Feltettem, de az úgy tűnt elsőre mintha csak adott időszakra lehetne a megosztást beállítani (12 h talán?). Sokáig nem vizslattam mondjuk, megnézem majd a saját telefonomon.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#128757) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Számítógépen az F-Secure promo-poz használtam a Browsec VPN-t:
Ha jól értettem, nincs adatmennyiség korlátozás?
Érdemes lehet droidra is felrakni?
[link]

(#128758) < CyberBob > válasza MADcat (#128755) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tudja a folyamatos követést időkorlát nélkül és napokra visszanézhető, hogy a felvett családtagok merre jártak?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#128759) beg válasza Dolby (#128756) üzenetére


beg
veterán

Esetleg Google Trusted Contacts ?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#128760) ratobi válasza tamasas0913 (#128751) üzenetére


ratobi
senior tag

Ez valami engedély probléma lesz..

(#128761) tamasas0913 válasza ratobi (#128760) üzenetére


tamasas0913
tag

De mégis milyen engedély probléma lehet? Hálózati? Mert másra nem tudok gondolni. Telekommal beszéljek?
P9-nél Mate 10 Lite-nál és Mate 10 Pro-nál is ugyan az a tünet. Minden engedélyezve van a telefonban. Nem tudom már mit csináljak. Mobiladat mindig aktív opció is engedélyezve van. Most már a facebook, messenger értesítések is ugyan úgy wifi kapcsolatnál jönnek csak vagy, ha belépve frissítek. Akkor is csak az appon belül jön az értesítő. A szalagcímes értesítések akkor sem.
Kezdem feladni.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#128762) Bozek válasza tamasas0913 (#128761) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem azért nem kapsz értesítést, mert agresszív a Huawei. Szereti bezárni a háttérben futó alkalmazásokat, még akkor is, ha amúgy ez ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#128763) punky10 válasza Bozek (#128762) üzenetére


punky10
addikt

Az elmult több,mint 2 hétben még nem volt gondom bezárt alkalnazással.A widgettek frissítését szokta bojkottálni,de appot 4 Gb-nál már nem zárogat fölöslegesen,mint régebben.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#128764) Gabis válasza Bozek (#128762) üzenetére


Gabis
őstag

Na ne már, még ennyi memóriánál is? Pedig hű akartam maradni a márkához de akkor böngészem tovább a fórumokat, hogyan is áll a Huawei ezzel a kérdéssel.

(#128765) basaja válasza Gabis (#128764) üzenetére


basaja
senior tag

Én nem vettem ezt észre...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#128766) Black_Raven válasza tamasas0913 (#128761) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szerintem itt a problémád[kép] Beállitások>Akkumulátor>jobbra fönt fogaskerék. Igazad van, nem kap mobilnetet.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#128767) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Egyetemi jegyzet és tanulás progi kerestetik:

Multimédiás módon jegyzetelnék.

1. Szöveg: gépelek fontos dolgokat közben pl. Word fájlba, de lehet más is.

2. Fotó: amit a táblára írnak vagy amit kivetítenek, fotózom. Azt szeretném, ha a fotózás pillantában a kép a Word fájlomba kerülne oda, ahol épp tartottam (de új bekezdésbe), aztán írhassak is tovább. Klassz lenne, ha a fotókat ezen az alkalmazáson belül karikázhatnám, aláhúzhatnék, levághatnám a felét, stb.

3. Hang: fölveszem az előadást. A hangfelvevő szűrje ki a gépelés zaját. Azt szeretném, hogy a felvétel alatt jelezhessek fontos részeket mondjuk egy felkiáltójelre kattintással, amely jelzések láthatóak lesznek pl. a felvétel hosszát jelző csíkon piros pöttyökkel.
Azt szeretném, ha a felkiáltójel lenyomásával fontossá tett hang felvétel részleteket a szoftver értelemszerűen a mondat elejétől értelmezné, vagy esetleg 2 percre visszamenőleg. Így nem pillanatok, hanem mondatok vagy percek lennének a fontos részek. Azt szeretném, ha ezeket külön beszúrná a Word fájlba, oda, ahol a felkiáltójel lenyomásakor tartottam, és később a Word fájl olvasásakor lejátszaná az ott aktuális fontos hangrészt. Szeretném, hogy ezeket könnyen tekerhessem még előrébb, ha korábban kezdődik a részletben hallható gondolat, és mentse el, ahová állítottam. Jó lenne, ha ezeket a fontos kiválasztott részeket beszédfelismerő program szöveggé változtatná bent a Word fájlban, vagy valahol másik fájlban.

Így lenne jó tablettel, telefonnal vagy notebookkal tanulni. Visszahallgatni egy teljes előadásnyi hangfelvételt időpazarlás lenne.

Milyen szoftvert használjak ehhez milyen hardverrel? (A masinát kérdezem, nem az usb hdd-t.) 1000 eurót jó lenne nem túllépni. Ha nekem kell manuálisan csinálni bármit, az minimális legyen.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#128768) Viktor0610 válasza nyuszi123456 (#128767) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem túl sokat akarsz, de {grabs popcorn}

1. Wordbe (egyéb szövegszerkesztőbe) írsz.
2. A Word tud ilyet a beszúrás menüben, a vágást nem próbáltam.
3. Ez nem lehetséges. Felveszi az előadást, de nem szűr ki semmit. Szerintem nem tudsz így megjelölni időpontokat a felvételben, pláne nem fogja úgy értelmezni, ahogy elvárod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#128769) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van olyan fájl kezelő, amiben van két ablakos mód?
Mint az asztali Total Commanderbe , hogy bal és jobb oldalon látni az adott mappát. Esetleg Dropbox,Drive kezelést is tudja.

Jelenleg Solid Explorer használok , de nem találom benne ....

[ Szerkesztve ]

(#128770) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#128769) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Benne van, csak használd fekvőben a telót.

Samsung Galaxy A54

(#128771) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#128770) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi! :R ( Facepalm)
Életembe nem használtam így .. :D

[ Szerkesztve ]

(#128772) Somatom válasza WhiteWalker (#128771) üzenetére


Somatom
veterán

Álló nézetben jobbra/balra húzással tudsz váltani az ablakok között. TotalCommander -ben is ugyanígy működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128773) .Fabricius. válasza nyuszi123456 (#128767) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Szerintem a legfontosabb igényedet kihagytad:
Tanulja is meg helyetted, ha még le is vizsgázik, az csak hab lenne a tortán. ;]

(#128774) Fall-N válasza WhiteWalker (#128769) üzenetére


Fall-N
veterán

Esetleg FX Explorer, ahol osztott képernyős lehet, így egymás alatt van a két ablak álló nézetben.

(#128775) basaja válasza WhiteWalker (#128771) üzenetére


basaja
senior tag

Elég sok fájlkezelőt kipróbáltam már, de évek óta ezt használom, nekem kb mindenre megfelel...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#128776) eclipse19 válasza nyuszi123456 (#128767) üzenetére


eclipse19
senior tag

Te valami királyfi/királylány vagy, aki beíratkozott az egyetemre?

Elhiszem, hogy így lenne jó, de ha azt szeretnéd, hogy ezeket helyetted így csinálja meg valaki, akkor alighanem élő embert kell majd alkalmaznod a feladatra.
Még jó ha csak egyet.

Az egyetemi tanulás bizony munkával jár, nem is kevéssel.
:K

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#128777) WhiteWalker válasza Somatom (#128772) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A fekvő nézet jó volt.
Állítva nem jó , mert állandóan csúsztatni kell ...
Két mappát (helyi-dropbox) akartam megnézni hogy ua a fájlok vannak e benne. Lehet van egyszerűbb megoldás , de nem akartam időt húzni a keresgéléssel.

[ Szerkesztve ]

(#128778) Somatom válasza eclipse19 (#128776) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem nem lehetetlen az elvárás. Külön-külön ezek létező dolgok. Az más kérdés, hogy egyben van-e ilyen alkalmazás. Szvsz elég egy embert alkalmaznia a feladatra. Egy Android alkalmazásfejlesztőt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128779) darvinya válasza Somatom (#128778) üzenetére


darvinya
titán

Ezt hívják távoli titkárnőnek, csak fizetni kell érte. :D

Egy app, mint szövegértő és hang alapján Word-be írásos formában leírja, közben képeket tűz be, közben egészről hanganyagot készít és szekció jelölést végez (ilyet eddig mka-ban.láttam).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128780) eclipse19 válasza Somatom (#128778) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát azért megnézném én azt az alkalmazást, ami egy (nem stúdióban készült zajos) hangfelvételben megkeresi visszafelé a mondat vagy a gondolat (!) kezdetét...

Ott még nem tart a mesterséges intelligencia.
És (remélem) soha nem is fog...

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#128781) Somatom válasza eclipse19 (#128780) üzenetére


Somatom
veterán

Idézet az eredeti kérdésből:
"vagy esetleg 2 percre visszamenőleg"
Síma ügy egy marker -től visszaszámolni két percet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128782) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használja valaki az F -Secure Safe-t?
Chrome-t használva nem fogja a böngészést?

(#128783) csaba1203 válasza GEPESZ66 (#128782) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#128784) nyuszi123456 válasza Somatom (#128781) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Igen.

A current cursor positiont lekérdezni is lehetséges.

Egyelőre Wordben nem lehet fotózni, csak listából beilleszteni, ami menet közben az óra alatt hosszadalmas.

Az írtak nem bonyolult dolgok, és nem is sok. De mindezt manuálisan csinálni és az emberre hagyni ebben a korban számomra nem logikus.

A droidnak és a Windowsnak megvan a képessége hamar összeütni egy áttekinthető, jól feldolgozható jegyzetet, és az ember dolga csak egy kattintás a megfelelő pillanatban (fotózásra, fontos hang információ mentesére, vagy szövegbevitelre.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#128785) Viktor0610 válasza nyuszi123456 (#128784) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem sikerült beszúrnom a kamera által akkor készített képet a dokumentumba a kurzorhoz. De tudom, engem a droid szeret, ezért működik jól/jobban/másként, mint másnál. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#128786) Somatom válasza nyuszi123456 (#128784) üzenetére


Somatom
veterán

Azért ennyire nem egyszerű a szitu. Még egy nyomtatott szöveg fényképének szöveggé alakításában is gyakren hibázik az OCR. Főleg egy olyan nyelvnél, mint a Magyar. Kézzel írt szövegnél sztem gyászos lenne az eredmény. Az is tuti, hogy nem olcsó dolog egy ilyen összetett szoftvert fejleszteni. Hang, kamera, OCR, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128787) Bozek válasza Somatom (#128786) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk annyira nem biztos, hogy drága lenne, mivel mindenre van API. Még OCR-re is.

Kézzel írt szöveget szerintem egyik OCR se kezel, bár még soha nem próbáltam.

(#128788) kovacs65 válasza Bozek (#128787) üzenetére


kovacs65
senior tag

Kézzel írt - vs - OCR
A Samsung Note-ok egész jók ebben. Az S-Pennel írt szöveget a ronda kézírással is nagyon jó arányban felismerik.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#128789) Jony2420


Jony2420
tag

Sziasztok, szeretném megkérdezni a fórumtagoktól ha van e valamilyen android alkalmazás a googleplay-on, valami olyasmi kellene ami hasonlit valami chat alkalmazásra de nem irnak benne hanem csak feljátsza a mondanivalót a miikrofonon keresztül és elküldi a másik félnek, valami egyszerü alkalmazás, valójában az a helyzet hogy az anyámnak kellene mert roszul lát közelre (a szemüveg sincs mindig kéznél) már nemlátja rendesen a számokat, sokszor idegen embereket kitárcsázik, na és arra gondoltam ha van e valami egyszerü, valamiféle hangüzenet küldő alkalmazás androidra , nagyon jó lenne ha valami hasonló alkalmazással má valaki találkozot ,esetleg tudna segiteni.

(#128790) zsoltzsolt válasza nyuszi123456 (#128784) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ahogy Viktor0610 írja a Word tudja ezt. Írsz benne, beszúrás, kamera/kép, és vagy fotózol vagy egy korábbi képet beillesztesz, majd írsz tovább.

(#128791) Somatom válasza Jony2420 (#128789) üzenetére


Somatom
veterán

A Whatsapp -ban van hangüzenet, az pontosan ezt tudja. Nagyon jó, rendszeresen használjuk a barátnőmmel. Azt viszont nem tudom, hogy főképernyőről, ikonnal, közvetlenül is lehet-e használni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128792) Jony2420 válasza Somatom (#128791) üzenetére


Jony2420
tag

köszönöm a segitséget kipróbáltam, a whatsapp alkalmazást de egy 70 éves nek ez az alkalmazás azt hiszem elég komplikált, (még nekem is) :Y

(#128793) eclipse19 válasza Jony2420 (#128789) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az üzenetküldő appok többsége tud hangüzenetet küldeni, de a címzettet ott is ki kell választani.

Esetleg az Android képernyő nagyítás funkcióját be lehetne üzemelni.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#128794) darvinya válasza Jony2420 (#128789) üzenetére


darvinya
titán

Kapcsold be kisegítő lehetőségeket, amit minden android alapból tudja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128795) pc360 válasza Jony2420 (#128789) üzenetére


pc360
addikt

A lehető legegyszerűbb az a Zello. Lenyomja a gombot, addig felvesz, és mire elengedi, el is küldi azt a rövid hangfelvételt a másik félnek walkie-talkie szerűen. Van asztali kliense is (letöltés). Gondolom, ott is ki kell választani, hogy kinek akarja az üzenetet küldeni, de itt azért jóval egyszerűbb a dolog, mint a többi üzenetküldőben. Nincs előttem, így a pontos mechanikát nem tudom leírni, de talán ez áll legközelebb az elképzelésetekhez.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#128796) Mr X


Mr X
veterán

Urak, olyan hanglejátszó alkalmazást keresnék, ami képes a fájlt lassítva is lejátszani. Van esetleg tippetek?

(#128797) Somatom válasza Mr X (#128796) üzenetére


Somatom
veterán

Az összefoglalóban levő Music Folder Player tud ilyet (lehet, hogy csak a pro?). Equalizer ikon -> Experimental effects -> speed. Kipróbáltam, működik, de hallható a hangon az elektronikus manipuláció.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128798) Somatom válasza Jony2420 (#128792) üzenetére


Somatom
veterán

Az "előbeállítás" lehet, hogy bonyolult, de ha már "összepárosodtatok", akkor utána a kezelés egyszerű. Whatsapp kontaktot ki lehet rakni widgetként a home -ra. Ezt megcsinálod neki. Utána már csak rá kell böknie a home -on az ikonra (lehet tök üres képernyő azzal az 1db ikonnal). Erre egyből a ti csevegésetekkel indul a Whatsapp. Alul ott a mikrofon gomb. Nyomva tartja, közben beszél. Ha befejezte, akkor elengedi a mikrofon gombot és ezzel el is küldte az üzenetet. Ez két érintés. Ennél egyszerűbben nem nagyon lehetne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128799) zeon.hu válasza pc360 (#128795) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Widgetről indítható a kiválasztott kontakt, az üzenetküldő gombja pedig elég nagy:

#?*@&!

(#128800) Mr X válasza Somatom (#128797) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm, meglesem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.