Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128351) Aurig@ válasza Nubian (#128342) üzenetére


Aurig@
őstag

15 éve vagyok OTP-nél, de tranzakciókor csak az összeget kell módosítanom (ha kell egyáltalán, ez változó), majd jóváhagyás! Csak 2-3 kattintás, nem hiszem, hogy ez ennyire megterhelő. Ezt PC-én és mobilon is pötyögni kell. Az utalandó összeg, kedvezményezett neve, számlaszáma, átutalás közleménye minden automatikusan kitöltésre kerül. Ezért írtam, ha állandó összeget utal az ember még azt sem kell módosítani. Viszont ha más összeg, más személynek, akkor mindenhol pötyögni kell. Nincs olyan alkalmazás, ami előre kitölti. Honnan is tudná, hová akarod utalni?!

Oldman2
"Van egy szolgáltatás, amiből rengeteg kerül kiküldésre és nem hogy olcsóbb, hanem drágább az ár."

Ki kell kapcsoltatni az sms küldő szolgáltatást, máris díjmentes! 15 év alatt egyetlen egyszer sem kértem sms-t a tranzakciók, vásárlások után. Mindig, minden rendben volt. Kapod a tranzakció utáni nyugtát. Azon rajta van minden.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#128352) VeryByte válasza Aurig@ (#128351) üzenetére


VeryByte
őstag

Az SMS-nek nem csak az az értelme, hogy az általad indított tranzakcióról értesülj, hanem az is, ha nem Te indítod a kártyás vásárlást, azaz kikerülnek a kártya adataid. Nekem volt olyan, hogy a zuhny alatt kaptam vásárlásról SMS-t, és ekkor viszonylag gyorsan tudtam a banknál és a rendőrségen intézkedni. A számlakivonatot a bank felületén nem nézem napi szinten.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#128353) darvinya válasza bigdady (#128317) üzenetére


darvinya
titán

Mintha ezt nem tudná GMail.

(#128352) VeryByte

És mennyivel több értelme van email-nek, vagy bank app értesítése és összesítője.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128354) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#128349) üzenetére


7Sony7
addikt

:P :)

-

(#128355) Troy. válasza Fall-N (#128346) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#128356) oszi666 válasza eclipse19 (#128334) üzenetére


oszi666
őstag

Adok még egy esélyt akkor az opera-nak. Régen azt használtam, imádtam, aztán egy idő után nálam random elkezdett összevissza bezáródni.

this is life: az edge is kap egy esélyt :)

.
somatom : én nem értem mit nem értesz a problémámon, mert nem fekvőben, hanem álló helyzetben használom a telefonom ;)

köszönöm az ötleteket :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#128357) Bozek válasza darvinya (#128353) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mert te minden banki tranzakcióról e-mailt kapsz? A banki app se értesít, ha ezt tenné, nem kellene az SMS.

(#128358) Somatom válasza oszi666 (#128356) üzenetére


Somatom
veterán

Hát ez az! Rosszul tartod a telót. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128359) Oldman2 válasza Aurig@ (#128351) üzenetére


Oldman2
veterán

Azt hiszem elsikkadtál azon, hogy én amire reagáltam...
:K

(#128360) this is life válasza Bozek (#128357) üzenetére


this is life
Ármester

A CIB bank alkalmazasa beaalithato hogy ertesitsen a tranzakciokrol ... a tobbi bank alkalmazasa hogy kepes e erre passz .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#128361) bigdady válasza Bozek (#128357) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van olyan bank aki már push-t használ de kevés

(#128362) darvinya válasza Bozek (#128357) üzenetére


darvinya
titán

Béna banki app fejlesztő erre nem képes, hogy értesítőt beépítse, akkor erre mit mondtható.?
Vagy szimplán bank akarja lehúzni az ügyfeleket SMS-el, mert bank 0.5Ft/SMS díjat fizet, míg számla birtokostól 40-50Ft gombol le.

Biztonságról meg az email és app értesítő sokkal biztonságosabb, ráadásul banki oldal felöl meg van kiküldött üzenet.
Míg SMS nem tárolható, csak ügyfél szinten.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128363) bigdady válasza darvinya (#128362) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sms minden telefonon megy, push nem.
Miért adjon ingyenes push-t ha smsért pénzt szedhet, feleslegesen nem fejleszt tesztel stb... Majd ha piac kikényszeríti akkor áttérnek push/sms valaszthatóságra. Piacgazdaság

[ Szerkesztve ]

(#128364) darvinya válasza bigdady (#128363) üzenetére


darvinya
titán

Bank és piacgazdaság, ez sehogyan sem jön össze.
Miért?
Mert még mindig él emberekben, hogy amit mond a bank az úgy van, miközben csak 1000%-os profitorientált cég.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128365) Somatom válasza darvinya (#128362) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. az Erste béna alkalmazása arra sem képes, hogy a számlámat kezelje. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128366) Nubian válasza Aurig@ (#128351) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

Kicsit benézted a kérdést. Nem a banki programban történő utalásról van szó.
Költségvetéskezelő programba szeretnénk importálni a tranzakciókat.

(#128367) Somatom


Somatom
veterán

Vettem egy kékfogas Huawei Tripod Selfie Sticket. Van valakinek tapasztalata abban, hogy ezt hogyan lehet összebarátkoztatni nem Huawei telókkal? Nyomvatartom a távirányító gombját, villog, de a telóm eszközlistájában nem jelenik meg. Kéne hozzá vmi segédalkalmazás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128368) Somatom válasza Somatom (#128367) üzenetére


Somatom
veterán

Tárgytalan. Zavar támadhatott az erő kék oldalán. Újabb próbálkozásra sikerült összebarátkozniuk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128369) Viktor0610 válasza Somatom (#128367) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A leírása szerint 2 mp-ig kell nyomvatartsd.
A Xiaomimmal is így ment mondjuk.

Lehet, hogy teljesen kikapcsolt állapotból kell hosszan nyomni?

OK. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#128370) Somatom válasza Viktor0610 (#128369) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. :)

Zeon.hu:
Ez a távirányító végre normálisan működik. Elsőre kell csak párosítani, utána már bekapcsoláskor automatikusan újra csatlakozik. Ha nincs fókuszban a kamera alkalmazás, akkor gombnyomásra lejjebb állítja a hangerőt, újabb gombnyomásra pedig visszaállítja. Innentől síma ügy a hangvezérlés távvezérelt indítása.
Esemény: hangerő le, majd 2 másodpercen belül fel.
Feltétel: bt acl csatlakozva.
Művelet: VSD indítása
Tádááám. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128371) oszi666 válasza Somatom (#128358) üzenetére


oszi666
őstag

Sot a telo jol all csak en allok rosszul igaz? :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#128372) Somatom válasza oszi666 (#128371) üzenetére


Somatom
veterán

Nem, mert ha az álló nézetben levő telót egy kézzel tartva az oldaladra fekszel, akkor a böngésző hiába fordulna fekvőbe, ugyanúgy nem tudnád kényelmesen kezelni, mert akkor a billentyűzetet nem érnéd el. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128373) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok!
Egy kis help, tipp kellene nekem...
Van egy 1000 éve nem használt 7"os tabom android 4.04-el, at akku halott, tápról jól működik.
Nem egy erőgép, még a böngészés is szenvedés rajta, teljesen NoName, Rom frissítés felejtős....

Szeretném az asztalra pakolva ilyen információs központnak használni ( RSS hírek, óra, időjárás, névnap...)
Viszont nem találok olyan RSS olvasót, ami megfelelne:
Azt kellene tudnia, hogy a Feedeket widgetként ki lehessen pakolni az asztalra, és jó nagy méretben "futtassa" őket (mint amikor a tévében a fontosabb hírek ott alul úsznak )
Megnéztem már vagy 100-at, de nem találtam ilyet, aki esetleg találkozott már hasonlóval, vagy használ is ilyet, ne tartsa magában a linket!

:R :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#128374) zeon.hu válasza Somatom (#128370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#128375) Somatom válasza zeon.hu (#128374) üzenetére


Somatom
veterán

Apró szépséghiba, hogy csak a tripod -dal együtt adják, tizenezerért. Annyiért meg már olyan BT gombot is lehet kapni, amihez kormányra rögzíthető adaptert is adnak. Igaz, ahhoz meg tripod nem lenne, ami nélkül szinte élni sem lehet. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128376) darvinya válasza Somatom (#128372) üzenetére


darvinya
titán

Kikapcs képernyőforgatás. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128377) zsoltzsolt válasza bigrock (#128347) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen,igaz, ez egy nagy hiányossága, erre szükség lenne nekem is.
De ha fontos, hogy a céges igazgatói aláírásom legyen rajta akkor nem telefonról írok.
De tényleg jó lenne, ha ezt beleraknák már végre.

(#128378) Ablakos válasza Nubian (#128342) üzenetére


Ablakos
őstag

A bank mindegy, ha szabványos a csv. Egy az egyben persze nincs import, hiszen az oszlopokat a saját alkalmazáshoz kell megfeleltetni. Egyszer. Utána a sablon alapján már szinte automatikus. Wallet, Wyze
Itt érdemes nézelődni

(#128379) Somatom


Somatom
veterán

Egy privát beszélgetés kapcsán eszembe jutott valami. Tud valaki olyan alkalmazást, amivel külső hálón (wifi, vagy mobilnet publikus IP -vel) VOIP beszélgetést lehetne folytatni VOIP szolgáltató nélkül, p2p alapon?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128380) Nubian válasza Ablakos (#128378) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

Szabványos csv mit jelent?
Mezők vesszővel tagolva, sorok végén enter. Minden csv ilyen.
Ha már konvertálni kell, oda az automatizmus.
Nem igazán értem, hogy a sablonnal mire célzol.

(#128381) Nubian válasza Somatom (#128379) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

Telegram, Viber?

(#128382) pc360 válasza Somatom (#128379) üzenetére


pc360
addikt

Szerver nélkül? Mert ha csak a jó működés a lényeg, akkor Discord, a saját szerverein keresztül. Messze a legjobb. P2P megoldást nem tudok. Talán az említett Telegram.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#128383) Nubian válasza pc360 (#128382) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

A hanghívás a Viberen is P2P titkosított, szerver nélkül.

(#128384) Zeki válasza zsoltzsolt (#128339) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, nem ismertem.
De ahogy a kommenteket olvasom a progi alatt, nekem nem lenne jó.
A Family time volt még tesztelés alatt, de azt simán letörölte a gyerekem a telójáról.

(#128385) Somatom válasza Nubian (#128383) üzenetére


Somatom
veterán

A p2p titkosítás és a p2p kommunikáció nem ugyanaz. Az utóbbihoz nem kell külsős szerver (pl. Viber regisztráció), a kezdeményező eszköz közvetlenül a másik eszköz IP címét hívja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128386) darvinya válasza Somatom (#128385) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg ez? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128387) Somatom válasza darvinya (#128386) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyet láttam már egy párat, de ezek Wifi direktet használnak. Nem walkie-talkie -t szeretnék, hanem mondjuk itthoni netről felhívni a barátnőmet Spanyolországban úgy, hogy tudom az ottani IP címét.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128388) Nubian válasza Somatom (#128385) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

Nagyon keversz valamit a fogalmak között. Viber regisztrációhoz már miért ne kellene szerver?
És IP-t felhívni, ilyet sem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#128389) Somatom válasza Nubian (#128388) üzenetére


Somatom
veterán

Én keverem a dolgokat? A Viber regisztrációhoz és a Viber kommunikációhoz kell a Viber szervere. A p2p titkosításnál a két kliensen történik a titkosítás. A p2p kommunikációnál viszont nem kell semmilyen külsős szerver. VOIP -ról hallottál már? IP = Internet Protocol. VOIP = Voice Over Internet Protocol. Vagyis, hangátvitel IP címek között.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128390) darvinya válasza Somatom (#128387) üzenetére


darvinya
titán

Erre néz rá. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128391) Somatom válasza darvinya (#128390) üzenetére


Somatom
veterán

Néztem már, de ez is csak helyi hálón levő kliensek között működik. Sztem inkább vmi WebRTC alapú megoldás működne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128392) Nubian válasza Somatom (#128389) üzenetére


Nubian
lelkes újonc

Az előbb még azt írtad, hogy a Viber regisztrációhoz nem kell szerver. Most meg azt hogy kell. Akkor melyik?
Tudom mi az a VoIP, de szerver nélkül direkt IP-t nem lehet hívni. Miután a kliens egy szervertől megtudja, hogy mi a másik fél IP címe, már megy a P2P kommunikáció, titkosított csatornán. Vagyis a P2P kommunikáció és titkosítás nem két külön dolog.
Vibernél csak addig kell a szerver, amíg a két kliens meg nem tálalja egymást. A kommunikáció utána már nem a szerveren megy keresztül, csak a két kliens között. Ezért p2p.

[ Szerkesztve ]

(#128393) darvinya válasza Somatom (#128391) üzenetére


darvinya
titán

Most így belegondolva IP alapon nem tudod sehogy felhívi, mivel amit megad IP cím, az ottni kiszolgáló szerver cím kiosztása, nem a készülék.
Ez pont olyan, mint ES távoli gyors elérésnél, hogy azt kívülről csak úgy tudnám elérni, ha előbb kiszolgáló szerver címet hívom meg, aztán elindított hotspot szerű hálózati címet.
Nem tudom pontosan hogyan kell ezt, de pl: https://123.456.789.012/123.456.789.012:1234

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128394) Somatom válasza Nubian (#128392) üzenetére


Somatom
veterán

Hol olvastál tőlem olyat, hogy a Viber regisztrációhoz nem kell Viber szerver? Azt írtam, hogy a p2p kommunikációhoz nem kell külsős szerver (pl. Viber reg.). Lehet, hogy szerver kell hozzá, de azt futtathatná az egyik teló is. A Servers Ultimate Pro cirka 80 -féle szervert tud futtatni (köztük SIP szervert is).

Darvinya:
Forwardolod a router -ben a megfelelő portokat és máris meg tudod kívűlről hívni a telón futó szervert. Nem azt írtam, hogy ne fusson sehol sem szerver, hanem azt, hogy külsős szerverre ne legyen szükség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128395) darvinya válasza Somatom (#128394) üzenetére


darvinya
titán

Értem, de ottni szerver címet hogyan olvasod ki?
ES gyors elérés nem hotspot, csak egy hálózati csatorna felosztási cím.
Ezen keresztül megy kétirányú forgalom, amin keresztül hang adat is mehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128396) Somatom válasza darvinya (#128395) üzenetére


Somatom
veterán

DDNS kiszolgáló, vagy automatizáltan ráküldök egy push -t, amire az visszaküldi a külső IP -jét. Esetleg változásnál automatikusan átküldheti az IP -jét az én telómra (vagy, az enyém az övére). Pl. jelenleg lehalt a NAS -omban a DDNS kapcsolat (duckdns), és most egy régi telóm lóg a wifimen csak azért, mert az arra telepített duckdns kliensalkalmazás tartja a kapcsolatot a kiszolgálóval..

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128397) darvinya válasza Somatom (#128396) üzenetére


darvinya
titán

Ha ezt tudod, akkor walkitalki app tudná kezelni, csak hívó címet kell végig írni.
Mint írtam példa.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128398) Wucky válasza atike (#128189) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi. De ezek csak youtube-ra tolják a leírások alapján.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#128399) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Youtube Vanced másnál is feldobálja a frissítési lehetőséget?
Csak épp nem létező play linkre mutat...

#?*@&!

(#128400) rjg válasza zeon.hu (#128399) üzenetére


rjg
őstag

Igen. Ilyenkor fel szoktam menni az xda-s topikjába és onnan leszedni az újabbat, ha van.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.