Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129551) kaciokos válasza HussarF (#129548) üzenetére


kaciokos
őstag

Én erre a GPS Speedometer-t használom. Nem tökéletes, de ez a legjobb, amit találtam.

(#129552) DrBubo77 válasza kaciokos (#129551) üzenetére


DrBubo77
addikt

+1 a GPS Speedometer-re.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#129553) GreenIT válasza Viktor0610 (#129449) üzenetére


GreenIT
tag

Orulnek, ha olyan valaszt kapnek, amit tudok tovabbitani, es az idos bacsi meg is ertse mirol van szo.

En nem hasznalok ilyen szarokat, ugyhogy nem tudom, mirol irsz, csak tovabbitom, ezert jo lenne, ha olyan szoveget tovabbithatnek, amit a fogado meg is ert.

A kulcs: Mit es Hogyan kell csinalnia.

(#129554) Probert75 válasza HussarF (#129546) üzenetére


Probert75
addikt

(#129555) darvinya válasza HussarF (#129548) üzenetére


darvinya
titán

Kocsi sebességmérője hitelesítet, amit csak tulaja ronthaja el mikor felrakja nagyobb felnit, de mérőt nem állítja át hozzá.

Telefonon GPS sebességmérés még nagyon pontosra állítva sem tudja 10km/h tűréshatárral pontosabban mutatni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#129556) Probert75 válasza darvinya (#129555) üzenetére


Probert75
addikt

(#129557) lovi27 válasza darvinya (#129555) üzenetére


lovi27
addikt

Ne terjeszd! Rosszul tudod.
A GPS sebességmérője tényleg pontosabb?
"Így a GPS, többnyire fél km/h-n belüli pontossággal mér."

[ Szerkesztve ]

(#129558) Viktor0610 válasza GreenIT (#129553) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát nézd, három dolgot írtam.
"Vagy lezárod valamilyen kóddal, mintával"
Ez telefonfüggő, a beállításokon belül van. Pl. a Zárolt képernyő és védelem vagy a Képernyőzár és ujjlenyomat menüponton. Előfordulhat, hogy nála más névre hallgat.
"vagy zsebmód appot telepítesz rá"
Ez lehet, bonyolult beállítást igényelne.
"esetleg tedd nyitható tokba"
Ez adja magát. ;]

Ha nem akartok a tokkal foglalkozni, akkor az elsőt javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#129559) darvinya válasza Probert75 (#129556) üzenetére


darvinya
titán

Itt felfelé kerekítés van.
De a telefon GPS -e 10km/h eltéréssel mennyivel pontosabb, sőt itt belefuthatsz gyorshajtásba is.

Arról nem beszélve, hogy komoly GPS szerkezet (pár millióba kerül), ami cm-es pontosságot ad, azzal lehet hiteles sebességet mérni.
Mert sebesség a megtett út és eltel idő hányadosa, az 50km/h=13.8m/s telefon GPS már követni sem tudja, azaz 3s elteltével tud egy adatot adni, addig 33m tett meg a kocsi.

(#129557) lovi27

Telefonodban milliós GPS van?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#129560) Probert75 válasza darvinya (#129559) üzenetére


Probert75
addikt

A GPS-es eltérés azért van, hogy rossz dolgokra(pl. célpont bemérés), ne lehessen használni. Szóval ha nem mozogsz, akkor kb. 10m-es pontosság van, de ha mozogsz, akkor pontosít. Mivel a GPS amerikai hadsereg tartja fenn, nekik pontos. Mármint a hadseregnek. Miután mozgásba lendülsz megsokszorozódik a mintavétel és pontossá válik. (#129557) lovi27 válaszában lévő linkben ez szerepel:"Ami pedig a GPS-t illeti, az egyre nagyobb számítási teljesítménnyel rendelkező processzorok és fejlettebb algoritmusok tovább javítják az adatok pontosságát, illetve gyorsabbá teszik a műholdak megtalálását az égbolton. Így a GPS, többnyire fél km/h-n belüli pontossággal mér."

[ Szerkesztve ]

(#129561) HussarF válasza darvinya (#129559) üzenetére

Miért kéne milliós GPS ehhez? Telefon is tud ilyen pontosan mérni, az nekem pont elég. Ezzel a 3 sec-es példával meg nem is tudom mit akartál mondani, de sztem alaposan félreérted a dolgot. Ha tegyük fel, hogy 3 sec alatt frissíti a sebességet a telefon (gyorsabban szokta), az csak annyit jelent, hogy a változást követi le nehezebben. Tehát a 3 sec nagyságrendbe eső vagy annál rövidebb sebesség változásoknál nem fog pontosan mérni, lesz egy késleltetése. Ettől függetlenül simán lehet pontos, amikor állandó sebességgel haladsz.

@többieknek
Köszi!

(#129562) #77646080 válasza darvinya (#129555) üzenetére


#77646080
törölt tag

Rosszul tudod.

(#129563) mobilizmo válasza Probert75 (#129560) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Miközben a végeredményre igaz amit írsz, de rosszak az érveid. A GPS valójában már nem az amerikai hadseregé, rég leselejtezték és átadták polgári felhasználásra. Nekik sokkal jobb rendszerük van már. Korábban polgári felhasználásra direkt csaltak a szolgáltatott eredménnyel, térben és időben is változó deltával. Így abban az időben még egy pontos GPS helymeghatározás úgy nézett ki, hogy be kellett küldeni a katonai cenzorhoz, az tovább küldte az amerikaiak illetékes szervéhez és idővel visszakaptad a pontosított eredményt. Így két legyet ütöttek egy csapásra, ellenőrizték, hogy nem használtad-e rejtett objektumok mérésére és díjat is felszámoltak. Manapság a mérési pontatlanság igazából a technológia relatív régiségéből származik és csak területi alapon változik valamennyire. Mivel azonban ez az eltérés kis területen belül valójában ugyanannyi a megtett út az pontos, az idő is pontos így a sebesség is az. Amit Darvinya írt, hogy a GPS le se tudja követni a változást orbitális hülyeség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#129564) darvinya


darvinya
titán

Sokak nem veszik figyelembe, hogy miközben navigálnak telefonon, közben net mellett a többi rádiós eszközzel is pontosítja helyzetét.

Állítsátok csak GPS-re, s net nélkül megnézem tudja tartani amit mondtok.
Ráadásul pont statikus helyzetben fog könnyebben jelet, mint mozgásban szögeléssel többször is jelet veszít.

Az, hogy belső algoritmussal megsaccolja milyen érték várható, még egyáltalán nem lesz pontos.

De mindenkinek szíve joga, hogy miben hisz.

Off end.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#129565) atike


atike
nagyúr

Cifu fórumtárs írt egy elég jól összeszedett cikket a navigációról / GPS-ről, erre található... Lehet hasznos... :)

[ Szerkesztve ]

(#129566) Probert75 válasza mobilizmo (#129563) üzenetére


Probert75
addikt

Nem írtad mit használ helyette a hadsereg? Nem találok erről semmit! :)

(#129567) zsoltzsolt válasza Probert75 (#129566) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Térképet 😁

(#129568) nyisziati válasza zsoltzsolt (#129567) üzenetére


nyisziati
veterán

:C
Ja, az egyetlen, amit a kínaiak nem tudnak feltörni.

(#129569) punky10 válasza nyisziati (#129568) üzenetére


punky10
addikt

Nem is kell...Ők nyomtatják.... :DD

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#129570) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Fura kérésem lenne.
Ha valaki használja a Water Drink Reminder nevű programot el tudná nekem küldeni az értesítő hangjait? Vagy legalább a nevét le tudná írni? :F
Pie alapú ROM alatt mindenáron a Rendszer alapértelmezett hangját akarja használni. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#129571) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Szerintetek melyik a legjobb mobil adatforgalom számláló app?

Huawei P30

(#129572) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

A gboard billentyűzet szó javaslat sorában ha a szóközre nyomtam akkor kirakta a . , ? ! : írásjeleket . Pár napja csináltam a telefonon egy gyári visszaállítást és azóta ez a funkció nincs. Sajnos fogalmam sincs hogy előtte hogyan került oda vagy mit állítottam .Hiába keresem a beállításokban sehol nem találok ilyenn lehetőséget. Tudna valaki segíteni hogy lehetne visszarakni ? A telefon xiaomi redmi 5 plus ,bár nem hinném hogy ennek van jelentősége.

(#129573) Indiant


Indiant
addikt

Valaki meg tudná írni, hogy a Dropbox v114.1.2 után miért nem tudok telepíteni a Dropboxból apk-kat?
Bármilyen engedélyt állítok, csak felvillanik a telepítő és aztán eltűnik.
Az említett verzió még remekül működik.

(#129574) Somatom válasza _CICAFIU_ (#129571) üzenetére


Somatom
veterán

3G Watchog pro

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#129575) Bozek


Bozek
nagyúr

Azért jó a TESCO Scan&Shop mobile frissítésének a leírása:
"Engedélyezi, hogy az alkalmazás az eszközön rosszindulatú szoftverekkel fusson."

:D

(#129576) #77646080 válasza Bozek (#129575) üzenetére


#77646080
törölt tag

...ők legalább nem zsákbamacskát kínálnak. Megmondták a tutit. :D

(#129577) _CICAFIU_ válasza Somatom (#129574) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi! Mi a különbség a pro és a sima között?

Huawei P30

(#129578) Bozek válasza _CICAFIU_ (#129577) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#129579) Somatom válasza _CICAFIU_ (#129577) üzenetére


Somatom
veterán

Passz. Nekem a pro van. Régen megvettem, már csak azért is, hogy támogassam a fejlesztőt, mert elégedett vagyok a munkájával.
Most látom, hogy közben kaptál választ.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#129580) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Van egy használaton kívüli tabletem amit szeretnék amolyan időjárás állomásnak használni.
Szeretném, ha az idő, hőmérséklet és esetleg a dátum megjelenne rajta.
Nem szeretném a ha kijelző beégne, ezért jó lenne ha máshol jelenne meg a képernyőn időről-időre.
Ha, tudnátok ajánlani ilyen alkalmazást az nagyon megkönnyítené a dolgom és nem kellene kipróbálni
másik 10-et.

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#129581) Frawly


Frawly
veterán

Volume boosterből, vagy ilyen tudású EQ appból melyiket ajánljátok leginkább? A Netflix alapból túl halk a telón, maximum hangerőre téve is, ezen szeretnék hangosítani, de nem baj, ha a többi appot is tudom vele hangosítani, EQ-zni.

(#129582) Somatom válasza Oryctolagus (#129580) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az időjárás alkalmazásodnak van Widgete, akkor automatizálóval + Floating Widget -tel megoldható a "vándorlás".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#129583) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Ránézne valaki a [PROJECT : OFFROAD] alkalmazásra!
Warning!, de ez egy játék!
Annyi csak a bajom (egyelőre), hogy el sem tudom indítani! Napok óta próbálkozok, nem kicsit bosszant a dolog. :DD
Talán valaki rájön, hogy hogy mükxik!

(#129584) Viktor0610 válasza dlaj (#129583) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam elindul rendben.

Samsung Galaxy A54

(#129585) Bozek válasza dlaj (#129583) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#129586) #81733120 válasza Bozek (#129575) üzenetére


#81733120
törölt tag


:C

(#129587) dlaj válasza Viktor0610 (#129584) üzenetére


dlaj
őstag

+ Bozek

Köszönöm!

(#129588) karldergroße


karldergroße
senior tag

Ki tudja, létezik-e olyan alkalmazás, amely tárcsázó/hívó/névjegyzék és sms-küldő funkciókat egyaránt tudja? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#129589) Viktor0610 válasza karldergroße (#129588) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire megfigyeltem, az SMS mindig külön van.

Samsung Galaxy A54

(#129590) HDR123 válasza karldergroße (#129588) üzenetére


HDR123
tag

Nem és nem is fog.
A hívás app rendszer app szinten van és már egy ideje nem lehet helyette mást használni, mivel könnyen vissza lehet élni a felhasználó jóhiszeműségével és a háttérben is futhat.
Persze rootolt készüléken mindent megkerülve van lehetőség a cserére.

(#129591) punky10 válasza karldergroße (#129588) üzenetére


punky10
addikt

Névjegyzék alkalmazást találsz többet is,de úgy tudom,hogy híváskor mind a gyárit használja,csak egy skin a gyári tárcsázón.Jobb esetben plusz opciókkal.Ilyen lehet az SMS küldés is.Ezeket tudja pl az ExDialer és a TruePhone is.Névjegyzékből vagy híváslistából egy mozdulattal lehet hívni,vagy SMS-t küldeni.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#129592) kezman


kezman
őstag

Üdv, egy jó tárcsázót keresek, a true phone dialer jó lenne, csak dobálja fel a reklámokat egyre sűrűbben, ha nincs alternatíva kénytelen leszek megvenni, nem is értem a gyártókat miért nem használnak hasonlókat?? :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#129593) Drughi válasza kezman (#129592) üzenetére


Drughi
addikt

Mit tud egy jó tárcsázó?
Sosem használtam még, de gőzöm sincs mivel tudhat többet, mint egy gyári :F

(#129594) zsoltzsolt válasza kezman (#129592) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Esetleg Drupe?

(#129595) kezman válasza Drughi (#129593) üzenetére


kezman
őstag

Ezek szerint te sok mindent nem használtál, sajnálom, elég sivár lehet az életed :DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#129596) Drughi válasza kezman (#129595) üzenetére


Drughi
addikt

Feltettem egy normális kérdést erre előbújt egy troll. Gratulálok, büszke lehetsz magadra.

(#129597) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Ennyire rossz helyen érdeklődtem hogy pár perc után törölve lett a kérdés ? :F Akkor elnézést kérek,csak szerettem volna ha valaki tud segíteni!

(#129598) Saccco válasza Tökimanó (#129597) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem látom, hogy hiányozna innen hsz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#129599) #77646080 válasza Saccco (#129598) üzenetére


#77646080
törölt tag

Lehet, több ablak volt/van nála nyitva és eltévesztette a topikot, volt már ilyenre példa.

(#129600) MADcat válasza Tökimanó (#129597) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Gboard? Ott van az a kérdés még..

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.