Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) mobilizmo válasza Probert75 (#127795) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Esetleg az alapértelmezett alkalmazások között kell beállítani, mint Telefonalkalmazás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#127802) Probert75 válasza mobilizmo (#127801) üzenetére


Probert75
addikt

THX! De megkérdezte első használatkor, hogy legyen alapértelmezett és azt is választotta. Vagy valahol még lehet valami beállítás?

(#127803) pc360 válasza Probert75 (#127802) üzenetére


pc360
addikt

Van egy jópár progi, aminek utólag kell admin jogot is adni, a launcherek pl. ilyenek. Nálam, 8.1 alatt ez itt található: Security & Location > Device admin apps

Ha nincs ott a program a listában, akkor mindegy. Egyébként meg nem lenne jobb egy értelmes appot használni a célra? Ott van a Google saját Névjegyek megoldása, a Tárcsázó és az SMS rész is.

Ezek egy stock rendszeren alapok, és szerintem jól működnek. A beépülési képességeiket egyéb rendszeren nem vágom, de ha ezek sem képesek rendeltetésszerűen dolgozni, akkor a gyártónál, és az átdolgozott Androidnál (brrr...) keresendő az ok. Én mindenesetre kerülném az ilyen kínai csodaappokat, mint a DW.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127804) Probert75 válasza pc360 (#127803) üzenetére


Probert75
addikt

THX! De azért a google féle és a DW közti testre szabhatóság ég és föld. Ő mindent úgy állít, hogy minél jobban kézre essen. Én sem használom, nekem jó a samsung saját tárcsázója.

Hol van ez egyébként magyarul egy Samsung Galaxy A3 2017-ben?

(#127805) pc360 válasza Probert75 (#127804) üzenetére


pc360
addikt

Honnan tudjam? Csak megtaláltok egy menüpontot.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127806) Probert75 válasza pc360 (#127805) üzenetére


Probert75
addikt

THX! :R Akkor majd keresgéljük, ha rájövök a pontos magyar megfelelőjére!

(#127807) pc360 válasza Probert75 (#127806) üzenetére


pc360
addikt

Könyörgöm, biztonság. Azon belül meg csak meg tudjátok nézni azt a 10 almenüt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127808) Probert75 válasza pc360 (#127807) üzenetére


Probert75
addikt

Oké, oké! Nem a saját telómon kell. El kell majd neki telefonon mondanom, hogy mit és kb. hol keresse, aztán majd lel valamit. Nekem is a A3 van, de nekem nem Oreo-val és nem 2017-es.

(#127809) szetib


szetib
tag

Szeretném megkérdezni, hogy van-e vmi pozitív hatása az akku gyógyász appoknak, és ha igen, akkor melyik az amelyik használható?

(#127810) pc360 válasza szetib (#127809) üzenetére


pc360
addikt

Semmi. A legjobb, ha minél kevesebb háttérben futó appot használsz (röhejes módon ebbe az app-gyógyászok is beletartoznak), és ezzel meg is tetted, amit meg lehet.

A chatprogiknál lehet a legtöbbet spórolni, pl. a kis fogyasztású Telegram használatával a Facebook helyett. Ha már Facebook, akkor ott a böngészős verzió, vagy szükség esetén a Messenger (Lite).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127811) Viktor0610 válasza szetib (#127809) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyedül a Greenify lehet jó, de az csak roottal működik úgy, ahogy kell.
Én már régóta nem használom, nem tapasztaltam hogy nagy segítség lett volna az akkumnak.
Inkább beállítom a rendszerben, hogy mi futhat a háttérben, mi nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127812) AlanyHal válasza Somatom (#127552) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Nem linkeltem olyan fájlkezelőt, ami semmilyen jogosultságot nem igényel. Amikor minimális jogosultságot igénylő alkalmazásról beszélek, természetesen azt értem alatta, amit minden normális ember: a rendes működéséhez szükséges hozzáférés, de semmi több! Tehát ha egy fényképeket és videókat készítő program szeretne a kamerához és a mikrofonhoz hozzáférni, nem csodálkozom. (Persze az át kell gondolni, hogy az adott fejlesztőt szabad-e ilyen jogokkal fölruházni, de ez egy másik téma.) Viszont ha egy egyszerű kis pasziánsz kéri mindezt, erős gyanú ébred bennem a szándékait illetően.

Ezek szerint Te nem használod a Play áruházat? Nem akarlak idegesíteni, de ha Androidos készüléket veszel a kezedbe, akkor máris "túlguglisodtál". Ugyanis a oprendszert is ők fejlesztik, akkor meg már majdnem mindegy, mert ez a cég nem arról híres, hogy tiszteletben tartja a magánéletedet és a jogaidat, és hogy nem gyűjt adatokat minden lehetséges módon (több bíróaági ügyük is volt már emiatt). Ha kell nekik, megszerzik, efelől nincs kétségem, a leghalványabban sem bízom meg bennük. Igen, használom, de igyekszem megnehezíteni a dolgukat a magam amatőr módján. Nem fogok miattuk visszamászni a fára. Úgysem vagyok túl érdekes.

Azért Play áruházas dolgokat linkelek, mert hivatalosan az megbízható forrásnak számít (erről most ne kezdjünk vitát), a legtöbb ember ezt használja, akinek pedig nem felel meg, az bárhonnan letöltheti az alkalmazást a neve és a fejlesztője alapján kikeresve, több lehetségs oldal is van.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127813) pc360 válasza AlanyHal (#127812) üzenetére


pc360
addikt

Hagyjuk már ezt a vergődést!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127814) AlanyHal válasza pc360 (#127813) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Mert ebből mit szűrtél le? Egyébként nem is Neked szólt.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127815) MADcat válasza pc360 (#127813) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na azt te is tudsz bőven ha akarsz. Főleg, hogy nem is veled beszélget...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#127816) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

[Messenger | Android 8.0]

Sziasztok!

Azt tudja valahogy hogy hogyan lehetne hangot beállítani a hívásokra, viszont a szöveges üzenetekre nem?
Itt látszólag csak együtt lehet őket módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#127817) Peter.70 válasza Probert75 (#127789) üzenetére


Peter.70
őstag

Én DW-t használok, de nekem nincs ilyen hiba

(#127818) Somatom válasza AlanyHal (#127812) üzenetére


Somatom
veterán

Komoly zavar van nálad az erőben. A Google egyik fejlesztője az Androidnak, ami nyílt forráskódú. Ezt fontos kiemelni, mert a Google belerakja a GPSZ -t, ami viszont zárt. Nagy különbség! Nem az Android igényel extra jogosultságokat, hanem a GPSZ. Ajánlottál egy 100 -ezres letöltéssel bíró alkalmazást, amit én szembeállítottam egy 10 milliós letöltésűvel. Ezen felül, nem ártana kicsit utánaolvasnod, hogy milyen mentalitású ember Christian Ghisler.
Igen, használok olyan eszközt (céges tabot), amin nincs beélesítve a Play, mert nincs megadva alapértelmezett Google fiók. Ez egyébként is bizalmi kérdés. Erre a Tab -ra apk -ból feltelepítem a TotalCommandert, a Dolphin -t, a VLC -t, meg az Anysoftot. Ezeknek szívesebben adom meg a kért jogosultságokat, mint a Google -nek. A Google inkább pályázik az adataimra, mint Ghisler, vagy a Videolan. Szóval, ha a cél a minimális jogosultság, akkor a GPSZ -t kéne mellőznöd, nem pedig ezeket az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127819) hati válasza Somatom (#127818) üzenetére


hati
addikt

A vlc-nek publikus a kódja. Akár át is nézheted. 😃

(#127820) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!
Most találtam ezt a programot - AnkiDroid.
Azt meg tudjátok mondani, hogy honnan lehet letölteni hozzá angol nyelvi csomagokat?

(#127821) hati válasza Nikaré (#127820) üzenetére


hati
addikt

Mi az, hogy letölteni nyelvi csomagokat? A nyelvi támogatás az apk-ban belül (xml-ben) van.

(#127822) Probert75 válasza Peter.70 (#127817) üzenetére


Probert75
addikt

THX! Majd megoldja akkor.

(#127823) Bozek válasza hati (#127821) üzenetére


Bozek
nagyúr

Először nézd meg, hogy miről beszél, utána k köss bele.

Az AnkiDroid egy nyelvoktató program, amiben kártyák vannak. Na, ő ilyeneket keress.

[ Szerkesztve ]

(#127824) Nikaré


Nikaré
őstag

(#127821) hati
Most találkoztam ezzel az applikációval és azt látom, hogy egy keret program, ehhez kellenek a kártyák (nyelvi csomagok, lehet nem jól fogalmaztam a programhoz képest)

(#127823) Bozek
Igen, igazad van, kártyák kellenek ehhez a programhoz. Ezért érdeklődtem, hátha valaki ismeri, használja és tud segíteni.

(#127825) Bozek válasza Nikaré (#127824) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hivatalos oldalon nézted?

Itt vannak magyar csomagok. Letöltöttem egyet és futtatáskor felajánlotta az AnkDroid-ot. Be is importálta.

Esetleg ez a keresés is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#127826) hati válasza Nikaré (#127824) üzenetére


hati
addikt

bocs

(#127827) Nikaré válasza Bozek (#127825) üzenetére


Nikaré
őstag

Ó köszönöm!!! Szuper.
(mobilról vagyok sokat és bevallom tudok úgy bénázni rendesen, hozzászoktam az asztali géphez,
elhihetitek nem lustaságból van ez a sutaságom) :B

(#127826) hati
Semmi gond!
Sok mindent nem tudok még.

(#127828) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

Motorola Moto X volt az előző telefonom, és nagyon hiányoznak az alábbi funkciók, fontossági sorrendben:

1. Értesítésre felvillan a kijelző egésze, vagy egy része (fontos, hogy ne csak az értesítés megkapása pillanatában, hanem rendszeresen bizonyos időközönként jelezzen). Értesítési LED van a Huawei P9-en, de nekem semmit sem ér fényes nappal az asztalon.

2. Dupla-koppos ébresztés (bár ez LG funkció).

3. Telefon megrázása-forgatására kamera indítás

Lehetőleg egy alkalmazás, de gondolom az esélytelen.

Köszönöm a segítséget!

(#127829) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Chrome dark és szépia téma előcsalható.
(Már akinél, nekem nem sikerült... :) )

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#127830) laleeee válasza RAiN91 (#127828) üzenetére


laleeee
őstag

Szeretnéd ha a p9-en is lennének ilyen funkciók ?

(#127831) Speedcop14


Speedcop14
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lenne...egy kínai telefonon szeretném előhozni a fejlesztői beállításokat de amikor a leírás( saját oldal, youtube stb) szerint (a telefonon Android 6 fut) bemegyek a Build számig hiába nyomom 7x (vagy akárhányszor) nem kapcsolja be a fejlesztői módot...esetleg ötlet hogy miért? köszönöm szépen

(#127832) RAiN91 válasza laleeee (#127830) üzenetére


RAiN91
őstag

nem : )

(#127833) Oldman2


Oldman2
veterán

Van egy pár alkalmazás, ami (signapk miatt) nem frissül a Google Play-ből, de szeretném tudni ha ezek eredeti verziói frissülnek.

Létezik-e olyan app, amiben kiválaszthatom a nekem kellő alkalmazásokat és azok frissítéseit mutatja nekem?

[ Szerkesztve ]

(#127834) zsoltzsolt válasza Oldman2 (#127833) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

App Watcher

(#127835) AlanyHal válasza Somatom (#127818) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Nincs akkora zavar, mint hiszed. Semmi rosszat nem mondtam Christian Ghislerre, sem a TC-re. PC-n is azt használom és Androidon is.

Örülök, hogy azt írtad, használsz olyan eszközt, amin nem élősködik a Play, mert már egy kicsit flúgosnak éreztem magamat emiatt, ugyanis a telefonomon én sem regisztráltam, hanem egy médialejátszón keresztül szereztem be rá pár fontos alkalmazást. Ezek szerint nem vagyok egyedül.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127836) Fall-N válasza zeon.hu (#127829) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig működik. Csak egyedül olvasó módban azaz egyszerűsített nézetben.

Ha bekapcsoltad az egyszerű nézetet akkor alul felajánlja, hogy átvált az olvasó módba. Utána elő is jön a három pötty alatt az opció. Ha nem ajánlja fel, akkor frissítsd az oldalt.

(#127837) zsoltzsolt válasza AlanyHal (#127835) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Komolyan érdekel, hogy mi az amit megtudhat rólad a Google és neked kárt okoz?

(#127838) zeon.hu válasza Fall-N (#127836) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyilván user error, nem váltottam olvasó módba. :R

De egy normál nézetű sötét chrome-nak jobban örülnék azért :)
(Gmail is fekete nálam, arra legalább van megoldás)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#127839) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!

Csak én lettem ily szerencsétlen, vagy általános a probléma?
Az utóbbi időben nem használják az alkalmazások az értesítési LED -et. A viber-t sikerült downgrade-elni egy 9.1.1-es verzióra, amivel villog, de a gmail alkalmazással nem tudok mit kezdeni. Esetleg közelíteni akarják a gyártók az androidot az almafonhoz? Csak én azért vettem ilyen készüléket, mert szükségem lenne ezekre a dolgokra :P
8.0.0 Android, és 8.3.25.xxxx gmail.

...mint az közismert...

(#127840) AlanyHal válasza zsoltzsolt (#127837) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Szimplán csak annyi, hogy semmi közük hozzá. Az én életem az én dolgom.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127841) Fall-N válasza zeon.hu (#127838) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát többet érne az biztos.

Viszont a Chrome fork Kiwi browserben van Dark AMOLED mód. Csak sajnos a Google féle könyvjelző szinkron 3rd party böngészőkkel nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#127842) Somatom válasza AlanyHal (#127835) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem ugyanaz a motivációnk. A céges tabon tilos a magánjellegű internethasználat és azt vettem észre, hogy ha megadom a fiókomat, akkor elkezd szinkronizálgatni, amiről nem tudom lebeszélni. Ezért nem adok meg fiókot. Egyébként is egy Huawei T1 10 -es tab, 1GB RAM -mal, úgyhogy sok mindent úgysem bírna el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127843) zsoltzsolt válasza AlanyHal (#127840) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Emailt használsz?

(#127844) zhata válasza Fall-N (#127836) üzenetére


zhata
senior tag

Nemrég kipróbáltam a Chrome-ot. De nem találom benne ezt az olvasó módot, vagy az egyszerűsített nézetet. Fehér az egész. Pedig az amoled miatt ez nem egészséges.

(#127845) zhata válasza Fall-N (#127841) üzenetére


zhata
senior tag

Megnéztem ezt a Kiwit is. Ebben kapásból van fekete mód. Tesztelem.

(#127846) AlanyHal válasza zsoltzsolt (#127843) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Elvileg igen, de nem szeretek írogatni (SMS-t sem, papír alapú levelet sem, stb.), ha mégis szükséges, akkor a számítógépen nagyságrendekkel kényelmesebb. Inkább szóban intézem a dolgokat, akár telefonon, akár személyesen.Miért?

[ Szerkesztve ]

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127847) zsoltzsolt válasza AlanyHal (#127846) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem is tudom.. Pszichiáter látott már?

(#127848) Dr.NX válasza zsoltzsolt (#127847) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hogyne, hogy aztán mindent megtudjon róla, mi? ;]

Elfogadom a sütiket.

(#127849) zsoltzsolt válasza Dr.NX (#127848) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mielőtt bemegy a rendelőbe papírzacskót húz a fejére, nem szólal meg bent, csak fekszik néma csendben a díványon...
Freud milyen boldog lenne, ha élne 😁

[ Szerkesztve ]

(#127850) AlanyHal válasza zsoltzsolt (#127847) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Azért, mert nem szeretek írni? :U Ez most komoly? Nem, még nem. De minek is, amikor itt vagy nekem te és a haverod?

Talán hallottál már róla (talán nem), de léteznek emberek, akiknek kihívást jelent az ilyesmi. Tudok írni, csak jobban szeretek beszéddel kommunikálni. Nem mintha közöd volna hozzá, de eléggé gyatra a kezem, most is fáj. (De ha bele döglök is, ezt a hszt leírom.*) Első sorban nem az a baj, hogy nem tudok gépelni. Az csak a hab a tortán. De nyilván jól esik piszkálni a selejtet. Kösz. Jó neked, hogy tökéletes vagy. Szóval ez nem volt szép.

* Szerk.: Még élek, remélem, nem zavar.

[ Szerkesztve ]

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.