Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127551) hackeeeee válasza aelod (#127550) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerkesztettem, ott megtalalod. :)

Véleményem szubjektív...

(#127552) Somatom válasza AlanyHal (#127547) üzenetére


Somatom
veterán

Ha egy fájlkezelő nem igényel jogosultságot, akkor pl. nem tudja kezelni a külső meghajtókat (pl. a mikro SD -t). Ki váltaná le mondjuk a TotalCommanderét egy ilyenre? Aztán, hova mutatnak a linkjeid? A Play -re. Annak a függősége a Google Play Szolgáltatások keretrendszer. Nézted már annak a jogosultsági listáját? Hosszabb, mint a Háború és Béke.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127553) aelod válasza hackeeeee (#127551) üzenetére


aelod
veterán

Thx! Tényleg nem volt nálam ilyen opció kellett egy frissítés neki.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#127554) IT user válasza Taci (#127548) üzenetére


IT user
tag

Az mp3 file maga is tartalmazhatja a borítót. Esetleg azt nézd meg.

(#127555) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan app amelyik segítségével megállapítható, hogy az adott eszköz kártyafüggő e vagy sem?

Köszönöm

(#127556) Taci válasza IT user (#127554) üzenetére


Taci
addikt

Úgy látom, azoknál az mp3 fájloknál van probléma, ahol a file tartalmazza magát a borítót is. Hiába van benne a megfelelő borító, egy másik fájlhoz tartozót mutatja, mintha "be lenne akadva". Ráadásul annak a fájlnak is már le lett cserélve appal.

Hogyan tudom ezt kitakarítani? Csak a Samsung Music mutatja, a fájlkezelő pl. a megfelelő borítókat mutatja. Inkább lenne ikon nélkül, mint mindegyik ilyennek egy teljesen más előadó borítója. :F

Appal egyesével ki tudtam szedni mind mellől a képet, de attól még zavar, hogy újaknál oda teszi. :F

[ Szerkesztve ]

(#127557) pc360 válasza albgab (#127555) üzenetére


pc360
addikt

A Sony Z1C-m esetén volt egy gyári kód, amivel ezeket az adatokat kiírta. Szerintem erősen készülékfüggő is a dolog, ezért nem lesz rá egy átfogó app. Inkább látogass el az adott cucc topikjába, már ha van!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127558) hackeeeee válasza aelod (#127553) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokszor van az, hogy törölni kell az alkalmazásadatokat, majd megjelennek az újdonságok. Ez a kapcsoló már nagyon régóta benne van. Csak pl. nálam egyáltalán nem működik.

Véleményem szubjektív...

(#127559) Bozek válasza albgab (#127555) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen készülékről van szó?

(#127560) laleeee válasza Taci (#127548) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem a Poweramp ugyanezt csinálja

(#127561) albgab válasza Bozek (#127559) üzenetére


albgab
aktív tag

Huawei MediaPad T3 10 4G 16GB

[ Szerkesztve ]

(#127562) DonMarco válasza Taci (#127548) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Nálam meg a jetaudio plus is ugyan ezt produkálja.. Már nincs is a telón a kép,mégis ott van mimden nóta elött.. Szóval tényleg érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#127563) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Redmi 3-t váltottam Mi A1 Android 8-ra fél éve, de van pár dolog, ami hiányzik.

A legmacerásabb:
Névjegyet akarok küldeni sms-ben. A régi telefonnál ez egyszerű volt, ott voltam az írandó sms-ben, csatolható dolgok közül kikerestem a névjegyet, a névjegyből kijelöltem a szükséges információkat és kész.
Most a teljes névjegyet tudom csak elküldeni és azt is telefonkönyvből indítva. Az utóbbi csak kényelmetlenség, az előbbi viszont gond, mert a teljes névjegy tartalmazhat olyan infókat, amit 3. személynek nem kívánok átadni, de a névjegy tartalmazza. Például lakcím, kapukód, privát telefonszám, becenév...

Nem, köszi, nem akarok főzött romot és egyébként a gyári névjegy-kezeléssel és sms-kezeléssel is elégedett vagyok, így inkább valami beállítási javaslatot keresek.

Köszönöm! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127564) Taci válasza DonMarco (#127562) üzenetére


Taci
addikt

Egyesével tudtam csak eltávolítani, én az AutomaTag-et használtam: "Remove Artwork"-opció.

[ Szerkesztve ]

(#127565) rjg válasza macilaci78 (#127563) üzenetére


rjg
őstag

Én ilyenkor a "megosztás szövegként" opciót választom a névjegynél és kitörlöm az elküldeni nem kívánt részeket. Így nem vcard-ként kapja meg a címzett, de ezt a kompromisszumot el tudom fogadni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#127566) tekes


tekes
tag

Mit jelent ez az ikon?

Bt headset csatlakoztatásakor jelenik meg.
A régebbi headsetekkel sosem volt a jobb oldali vastag vonal.

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#127567) Viktor0610 válasza tekes (#127566) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán akkutöltöttség?

Samsung Galaxy A54

(#127568) g_g_g válasza tekes (#127566) üzenetére


g_g_g
őstag

A headset akku töltöttségét mutatja.
Szerintem hasznos funkció

(#127569) tekes válasza g_g_g (#127568) üzenetére


tekes
tag

Köszi!
Az tényleg hasznos, sose' jöttem volna rá :)

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#127570) macilaci78 válasza rjg (#127565) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen opciót nem találok. Névjegy alkalmazás, megosztás és ott skype, sms, QR, gdrive, stb van, de szövegként nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127571) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, instant apps. Minden nap vagyok wifin, de ez -persze minden engedélykérés nélkül- adatkapcsolattal frissíti magát. Nem lehet ezt beállítani, hogy csak wifin frissítsen?

-

(#127572) rjg válasza macilaci78 (#127570) üzenetére


rjg
őstag

Nálam eddig minden eszközön és rendszeren volt ilyen opció. Ha az smst választod, akkor is vcard-ot akar küldeni?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#127573) oszi666 válasza WhiteWalker (#127536) üzenetére


oszi666
őstag

Köszi, ilyesmire gondoltam :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#127574) zeon.hu válasza 7Sony7 (#127571) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon beállításaiban nincs erre lehetőség?
Én a hálózati alkalmazások menüben meg tudom vonni a mobiladat és wifi adathasználatot is külön-külön. Rendszeralkalmazások esetén meg a mobiladatot.

#?*@&!

(#127575) Somatom válasza zeon.hu (#127574) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nálad ez Huawei feature. Az enyém stock közeli Androidot futtat (7.1.1) és ahogy nézem, max. annyit tehetek, hogy a Beállítások -> Alkalmazások -> X alkalmazás -> Adathasználatnál a háttéradat-forgalmat kikapcsolom. Ez csak a mobiladatra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127576) 7Sony7 válasza zeon.hu (#127574) üzenetére


7Sony7
addikt

Miui van. Esküszöm nem találom, pedig mintha láttam volna valahol wifi/mobilnet kapcsolókat. (Valaki nem tudja, hol van? Miui 9)

-

(#127577) zeon.hu válasza Somatom (#127575) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lehetséges.
Viszont az általad írt is működik/működhet.
Ha nem, akkor ott az afwall, stb, ha mennek root nélkül.

(#127576) 7Sony7: Esetleg telefon menüben keresés (felül)?
Teló topikjában biztos tudnak válaszolni, ha van benne ilyen.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#127578) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#127576) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI 10 alatt (bár ez szerintem 9-en is itt volt): Biztonság app - Adatforgalom - Korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127579) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#127578) üzenetére


7Sony7
addikt

Meglett, köszi! A beállításokban kerestem.
Viszont instant apps-ot nem találok. :(

Zeon.hu: új telónál azt a keresőt takarítom ki először. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#127580) zeon.hu válasza 7Sony7 (#127579) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A beállítások keresőjét??
Egyre több a rejtett menü (lányomén látom, neki miui van), érdemes használni.
Emui-n is van, használom is.

#?*@&!

(#127581) mobilizmo válasza macilaci78 (#127563) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A gyári névjegykezelővel ezt meg nem oldod. Ha elégedett vagy vele, akkor nincsen is problémád. Teljesen indokolatlanul vagy passzív-agresszív, ha meg lehetne oldani egy egyszerű beállítással, akkor nem mindenki 3rd party névjegykezelő telepítését ajánlaná.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#127582) attiati


attiati
veterán

Prc fájl-ban elmasztak az ékezetek. Ez a fájl gondja?
Vagy az olvasó programé?
Van olyan app, ami jól jeleníti meg? Főleg az ö, ő betűkkel van gondja

(#127583) Bozek válasza attiati (#127582) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy másztak el? Másik betűn vannak?

Amúgy lehet simán betűtípus probléma is. A Moon+ Reader-ben például lehet sajátot beállítani. Bár az PRC-t nem kezel, viszont elég csak átírni a kiterjesztést MOBI-ra.

(#127584) 7Sony7 válasza zeon.hu (#127580) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, hogy ott is van egy külön? :B

-

(#127585) zeon.hu válasza 7Sony7 (#127584) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem a goggle keresővel keverted :)

#?*@&!

(#127586) Oldman2 válasza attiati (#127582) üzenetére


Oldman2
veterán

A fájlban biztosan nem másztak el az ékezetek.

Milyen konkrét programmal próbálod megtekinteni a PRC fájlt?

(#127587) 7Sony7 válasza zeon.hu (#127585) üzenetére


7Sony7
addikt

Iiiigen. Azért volt az elvörösödős smile. De meglett. Köszi. :)

-

(#127588) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Mi jelenleg a bestbuy költségvetéses app? 2013 óta használom az Expense Manager Prot, de meguntam, kéne valami egyszerűbb, ami szintén tud készíteni például chartokat, illetve kezel többféle számlát, többféle pénznemmel.

Aki használ is ilyet, mit ajánl?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#127589) p.t.r válasza 7Sony7 (#127587) üzenetére


p.t.r
aktív tag

A beállításoknál lentebb van a rendszeralkalmazás frissítés. Ha ebbe belépsz, akkor jobbra fent van egy fogaskerék, ott lehet kikapcsolni az automatikus frissítést.

(#127590) MADcat válasza 4ron (#127588) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezt nézted, ezt használom jelenleg, nem tudom, hogy tudja-e, amit akarsz, de elég profi.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#127591) pc360 válasza 4ron (#127588) üzenetére


pc360
addikt

Financisto
Koin
Mint
Money Lover
My Budget Book
Toshl Finance

A Koin-t használják itt talán a legtöbben, magyar fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127592) Bozek válasza 4ron (#127588) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én egy dolgot tudok ajánlani: olvasd el az összefoglalót. :D Van abban is 4 ajánlott költségvetés alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#127593) 7Sony7 válasza p.t.r (#127589) üzenetére


7Sony7
addikt

Ott ki van kapcsolva, de ez a google instant apps. Ettől függetlenül frissül automatikusan a mocsok.

-

(#127594) zhata


zhata
senior tag

Letöltöttem a Józsefváros appot. Túl azon, hogy a belépés előtt bonyolult jogi közléseket kellett elfogadnom, az első "igénye" a telefon névjegyzékéhez való hozzáférés volt. Amennyiben valaki ezt nem akceptálja, az app kirúgja, mondván ez neki alapfeltétel. :(((
Ezek után a Józsefváros appot töröltem.

(#127595) zeon.hu válasza zhata (#127594) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem érint, de kíváncsiságból ránéztem a playen és az engedélyeknél egy szót se ír erről.
Korrekt...

#?*@&!

(#127596) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ha a droidos telefonomat megkeresem a beépített "telókeresővel", akkor a keresett készüléken ez mindig megjelenik, hogy be lett azonosítva, vagy van rá mód, hogy ezt a funkciót kikapcsoljam, vagy máshogy kapjam meg, pl emailen vagy akármi más módon?

(#127597) Somatom válasza citkar (#127596) üzenetére


Somatom
veterán

SMS -re, e-mail -re, push üzenetre a másik teló vissza tudja küldeni a koordinátáit, de elrejteni még nem próbáltam. Talán valamelyik biztonsági program tud ilyet. Pl.: Avast Antitheft

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127598) zeon.hu válasza citkar (#127596) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha van mobilnet, akkor google térkép - helyzetmegosztás, én a saját eszközeim helyzetét osztom meg.
Tegnap pont jól jött, bennhagytam az egyiket a melóban :)
Nem tudok róla és nem is látom, hogy ezt kijelezné a keresett készülék.

#?*@&!

(#127599) citkar válasza Somatom (#127597) üzenetére


citkar
addikt

(#127598) zeon.hu:

Nem az a gond, hogy nem működne ez a funkció. Látom a telefon helyét a térképen, egész pontosan, azt is milyen internetkapcsolaton lóg. Fel is ajánlja, hogy csörgeti, lezárja, vagy törli az adatokat.
Az a problémám, hogy amikor így megkeresem a telefont, akkor a telefonon jelzi, hogy rákerestem és megtaláltam.
Ha pedig ellopnák, ez nem hasznos, hisz a tolvaj látja, hogy a készülék nyomában vagyok, ezért szeretném, ha nem ugrana fel egy üzenet, amikor beazonosítom így a telefonom.

Ezt látom a telefonon, amikor beazonosítom.

[ Szerkesztve ]

(#127600) zeon.hu válasza citkar (#127599) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre írtam, hogy google helymegosztást nem jelzi ki, ha rákeresel.
Természetesen ha belépnek a térképbe, akkor tudják, kivel van megosztva, de a keresésről nem tudnak.

Automatizálóval - amire somatom utalt - megoldható, ha a program esetleg rejtett és az értesítési sávon sincs kint.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.