Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127301) kidnou válasza picur10 (#127297) üzenetére


kidnou
senior tag

A gps fogja fogyasztani az akksit. Azt nem tudom mekkora gyereket akarsz figyelni, de tini korosztály simán tiltja a követést ha rájön

(#127302) picur10 válasza eclipse19 (#127299) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszi! Itt igazából nem valami titkos megfigyelésre vagy bizalmatlanságra kell gondolni. Kerékpáros edzés során mennek körbe a városban és sokszor 1-2 órát is késnek a megbeszélthez képest. Ilyenkor jó lenne látni, hogy merre járnak, közelednek-e legalább. :)

szerk:
kidnou: 11 és 10 évesek, nem céljuk -egyelőre :D - elbújni az apjuk elől. :)

[ Szerkesztve ]

(#127303) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Sziasztok!

Olyan online rádió alkalmazást keresek amiben be lehet állítani, hogy csak wifi esetén működjön, és nincs tele reklámokkal :)

(#127304) hati válasza tonyrulez (#127298) üzenetére


hati
addikt

A Cerberus tud nyomkövetést? Vagy nem azt szeretné a kérdező?

(#127305) Tökimanó válasza zeon.hu (#127284) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Közben privátban kaptam egy linket ami megoldotta a gondomat. Most már nálam is így van hogy nem tölti be a témákat csak a sajátot mutatja. De ez nem is érdekel,lényeg hogy marad a Swype :DD

(#127306) tonyrulez válasza hati (#127304) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tud hát, arra való (főleg) :D . Online felületen el kell indítani a nyomkövetést, és pár másodpercenként frissíti a pozícióját.GPS-t bekapcsolja magának, és ha nem lenne net, SMS-el is indítható a nyomkövetés, és bekapcsolja azt is.

(Egyébként rejthető az ikonja, megakadályozható a törlése, notifikációt sem hoz fel nyomkövetéskor, tehát nagyobb gyerek esetében sem kell tartani attól hogy letörli ha egyáltalán megtalálná. Tudtommal factory reset sem törli)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#127307) DonMarco válasza pvt.peter (#127270) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Köszi a linket,nekem meg a megjelenítése kell :)

(#127308) pc360 válasza Poiro7 (#127303) üzenetére


pc360
addikt

Olyan alkalmazásoknál van WiFi only beállítás, ahol a háttérben történő szinkronizálásról van szó, hogy a user tudta nélkül ne szipkázza le az adatkeretet. Namost egy lejátszóprogram nem fog a play gomb megnyomására neked ellenállni azzal a felkiáltással, hogy mobilneten vagy, ember. Ezt neked kell tudni, hogy épp milyen hálózaton lógsz, és aszerint használhatod a lejátszót. Amúgy meg XiiaLive Pro. 1300-ért hozzájutsz a kategóriájában legjobb apphoz, és 0 reklám található benne. Próbaképp ott van az ingyenese is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127309) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

AnySoftKeyboard-ot használok a 10"-os tablettemen. Mostanában mégis melléütök. Elég, ha nem teljesen ambetűre ütök, méáris kettőps betű az eredmény. És az is megesik, hogyha tül gyorsan gépelek, hogy kilép.

Valami beállítás segíthat?

(#127310) pc360 válasza #61392896 (#127309) üzenetére


pc360
addikt

Odafigyelés / kevesebb pia / utólagos javítás.

Én pl. nem hagynám a hsz-em minden második szavát hibásan itt, bár most biztos demonstráltál. :)

A Smart Keyboard Pro-t használom, szerintem összességében egy jobban beállítható progi. Nekem a layout, azaz a felület kinézetének állítása segített a félregépelésen. De ilyesmi beállítása az Any-nek is kellene mondjuk, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127311) rjg válasza picur10 (#127302) üzenetére


rjg
őstag

A legegyszerűbb szerintem a Google Térképben bekapcsolni a helyzetmegosztást. Ez nem használja állandóan a GPS-t, így nem fogyaszt sokat.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#127312) Viktor0610 válasza pc360 (#127310) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

+1
Mostanában én is többet bénázom (vagy a készülékeim érintője rosszabb ;] ), de mivel tudom, hogy ilyen (vagyok), ezért jobban odafigyelek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127313) #61392896 válasza pc360 (#127310) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#127314) picur10 válasza rjg (#127311) üzenetére


picur10
aktív tag

köszönöm, ha gyerek közelbe jutok, ezt is megpróbálom. :)

(#127315) Nordik


Nordik
őstag

Chrome adatforgalom csokkentoje ér valamit? Mert nekem adott hónapba minimalisat takarít meg, viszont valamennyit elvesz a képek minosegebol. Akkor inkább nem kapcsolom be.

(#127316) AlanyHal


AlanyHal
kezdő

Sziaszok!

Kerestem, de nem találtam. Tud valaki olyan listát vagy topikot , ahol összegyűjtötték a minimális engedélyt kérő alkalmazásokat?

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127317) beg válasza AlanyHal (#127316) üzenetére


beg
veterán

Nem, de ha találsz ilyet, szólj :)
Igény lenne rá, csak nagy meló.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#127318) kaciokos válasza tonyrulez (#127292) üzenetére


kaciokos
őstag

Király, köszi szépen az infót. :)

(#127319) AlanyHal válasza Tyer (#127290) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Szia!

A Musicoletet használom, kiválasztható, hogyan jelenjen meg a dalcím, és a mappanézet is beállítható "ömlesztett" vagy hierarchikus módra. Számomra jól konfigurálható program, nagyon jó, ha szeretsz lejátszási listákat csinálgatni hangulaod szerint, és a felület (program és widget) színe is választható. Sok várólista (queue) is létrehozható egymás mellett. Reklámmentes és amennyire meg tudom ítélni, nincs elszállva a jogosultságokkal sem.

beg:

"Igény lenne rá"

Én is úgy látom, ezért is csodálkoztam, hogy még senki sem csinálta meg. :D

Ami 1 embernek nagy meló, az egy közösségnek nem okvetlenül. :K Arra gondoltam, létrehozok egy témát erre a célra, ha nincs még. És úgy tűnik, nincs. Mindenki beírhaná, amiről tudomása van.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127320) hati válasza AlanyHal (#127316) üzenetére


hati
addikt

Le tudod tiltani az engedélyek jó részét, ha zavar. Nálam pl. az OPT netbank app-ja, nem kapja meg a gps és a hanghívással kapcsolatos jogot.

(#127321) pvt.peter válasza pvt.peter (#127270) üzenetére


pvt.peter
őstag

Esetleg erre vki?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#127322) Tesztelo.hu válasza lovace (#127289) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Próbáld ki a Google Fitnesszt. Mostanában frissült, elég sok mindent tud.

(#127323) AlanyHal válasza AlanyHal (#127319) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Ha valakit érdekel, megszületett:

Minimális jogosultságot igénylő Androidos alkalmazások

Szeretettel várok minden Kedves Érdeklődőt! :) Hozzatok minél több alkalmazást! :)

hati:

Ezt örömmel hallom, köszi! :) Tudnál segíteni abban, hol találom? (Android 5.1.1)

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127324) pc360 válasza AlanyHal (#127323) üzenetére


pc360
addikt

Mi értelme ennek az egésznek?

Senki sem fogja ellenőrizgetni, hogy X darabszámú program jogosultsága pontosan micsoda, és hogy idővel hogyan változnak 1-1 frissítéssel. És mint le lett írva, az Android rendszerben (tudommal 6.0 fölött) lehetőséged van egy-egy hozzáférésre tiltást bökni, és máris meg van oldva a dolog. Nem azért nem fogunk egy appot használni, mert az nem található meg ezen a listán.

Az Android 5 pedig egy elavult vacak, első körben azt kellene lecserélni. Minimum 7-es rendszerre tegyél szert, de 2018-ban a 8-asra és a 9-esre kellene inkább már fókuszálni az ősi kütyük helyett, amik már önmagukban biztonsági kockázatot jelentenek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127325) Somatom válasza pc360 (#127324) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ilyen egyszerű ez. Egy példa. Huawei Wear, a Huawei karperecek segédalkalmazása. Az egyik frissítésnél jelzett a Play, hogy új jogosultságokat igényel. Indításkor az arcomba tolt egy EULA -t, hogy engedélyezzem a teljes névjegyzékem és híváslistám megosztását a Huawei szervereivel. A "nem" -re bökve természetesen kidobott, és a mai napig teljes funkcionalitással használom a régi verziót. Hogyan kéne megvonnom tőle úgy az engedélyt, hogy használhassam az újabb verziót? Azért is érdekelne a válasz, mert szándékozom a Talkband B2 -met B5 -re cserélni, ami már nem kompatibilis a segédalkalmazás általam használt verziójával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127326) zeon.hu válasza pc360 (#127324) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Az Android 5 pedig egy elavult vacak, első körben azt kellene lecserélni."

Azt ugye tudod, hogy erre nem mindenkinek van igénye és/vagy lehetősége!
Ha megnézed az aktuális táblázatot, látható, hogy igencsak népes a korábbi verziókat használók tábora még mindig.

#?*@&!

(#127327) pc360 válasza Somatom (#127325) üzenetére


pc360
addikt

Igen, ezek előfordulnak. De az a topik, ahova ilyen progikat szórunk be, ezen mit segítene? Esetedben is arról van szó, hogy egy adott funkcionalitást keresel, és ha találsz megfelelően jó appot, ami jogosultságilag is rendben van, akkor arról kijelenthetjük, hogy ajánlott. Az pedig bőven elfér itt, és én is próbálom felszipkázni és közzé tenni a rendszerezett listámban (logout). Az rajtad sem segítene, ha random hsz-ek alatt random programokat találnál, amik ugyan rendben vannak jogosultságilag, de lehet, hogy baromira nem azokat keresed épp.

zeon.hu: Ez épp elég baj. De ebben én inkább a gyártók felelősségét látom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127328) AlanyHal válasza pc360 (#127324) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Az 5-ös Android egy médialejátszón fut, ezzel lett véve nemrég (mert nem volt pénz márkás darabra.) Én is meglepőtem, de ahhoz képest, hogy milyen régi, sok ember használja. (Mondom: ahhoz képest.) Filmnézésre megfelel.

Én sem úgy képzeltem, hogy valaki éjt nappallá téve egy mosolyért cserébe ellenőrizgeti, hanem úgy, ahogy a fórum általában működik: akinek van kedve és ideje, hozzáad a tudásából, tapasztalatából.

Az értelme pedig szerintem az, hogy elég embernek fontos, ezért egy próbát megér, ha mégsem gyarapszik a gyűjtemény, akkor sem dől össze a világ.

"idővel hogyan változnak 1-1 frissítéssel"

Erre emiatt direkt kitértem az 1. HSZ-ben.

"az Android rendszerben (tudommal 6.0 fölött) lehetőséged van egy-egy hozzáférésre tiltást bökni"

Aki nem régebbivel rendelkezik.

"Nem azért nem fogunk egy appot használni, mert az nem található meg ezen a listán."

Ez nyilvánvaló, mert eddig sem láttam ilyen listát, mégis megtaláltam, amit akartam. Egy kicsivel tovább tartott, de meglett. Ez a gyűjtemény a keresgélést hivatott megkönnyíteni az érdeklődők számára. Nem kötelező.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127329) pc360 válasza AlanyHal (#127328) üzenetére


pc360
addikt

Örülnék, ha időről-időre pár szakértő is benézne ide, hogy ellenőrizze, vajon a beírt programok valóban nem akarnak-e többet a szükségesnél.

Totálisan irreális elvárás. Ilyet senki sem fog tenni, és épp ez volt a lényege annak, amit írtam.

Világos, hogy nem kötelező, és gyarapodjon is szépen, csak a saját tapasztalataim alapján írtam azt, amit. Ugye linkeltem a saját listát, ott már érkezett pár ajánlat, és nagyjából ki is maxoltuk a dolgot. Majd ha végre élő, folyamatosan frissített weboldal alapra helyeződik át a dolog, onnantól egy kicsit több értelme lesz a jogosultságokkal is foglalkozni. Amúgy jó ötlet, és megpróbálom beépíteni a leendő listába a jog-kérés témakörét is, ha ennek ellenőrzésére a Play API utat enged.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127330) Somatom válasza pc360 (#127327) üzenetére


Somatom
veterán

Még ettől is kacifántosabb a szitu. Közben ugyanis született egy GDPR, ami érdekes kikötéseket tartalmaz. Pl. azt, hogy nem kerülhetek hátrányos helyzetbe, ha egy alkalmazástól megvonok bizonyos engedélyeket. Vajon, a Huawei betartja a GDPR előírásait? Ha nem, akkor ezt hogyan fogja az EU ellenőrizni és számon kérni? Aztán kitől? A Huaweitől, a nem elismert Kínai Köztársaságtól (Taiwan ugyebár szerintük az), vagy a Kínai Népköztársaságtól? Még az USA -val szemben sem tiszta az ügy, pedig a Google sztem vastagon megsérti a GDPR -t. Ha egy fejlesztő beépít bizonyos "hivatalos" Google addonokat (pl. reklámok megjelenítésére), azok automatikusan magukkal húznak bizonyos engedélyeket anélkül, hogy az alkalmazásnak egyébként szüksége lenne ezekre az engedélyekre. A felhasználónak nem áll módjában ezen engedélyek megvonása úgy, hogy az alkalmazás továbbra is használható maradjon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127331) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Milyen megoldás van arra, hogy youtube reklámmentes legyen? Hányni tudnék a wish reklámoktól. Soha nem vettem onnan semmit, az oldalukat se nyitottam meg, mégis mindig löki az arcomba. A másik nagy kedvenc az a gánsz end glóri.
Az se érdekel, ha fizetős app, vagy youtubenak kell fizetni, csak legyen reklámmentes. Youtube alkalmazáson belül nem láttam fizetési lehetőséget a reklámmentességre.

Előre is köszi.

Nem rootolt a telefonom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#127332) tonyrulez válasza Nordik (#127315) üzenetére


tonyrulez
őstag

Https esetén nem működik, csak http oldalaknál. Tekintve hogy ma már vérpistike weboldala is https, nem csodálom. Én is bekapcsoltam anno, de kb. semmit nem spóroltam.

4 8 15 16 23 42

(#127333) snooze válasza Somatom (#127330) üzenetére


snooze
veterán

Sziasztok!
Létezik olyan callistichez hasonlo alkalmazás,csak olyan,ami a két simkártyás hivásokat külön kezeli simenként.. köszönöm..

GO Gunners!!!

(#127334) tonyrulez válasza snooze (#127333) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mellényomtam, vendingo-nak:

Youtube Vanced [link]

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#127335) Oldman2 válasza AlanyHal (#127319) üzenetére


Oldman2
veterán

És készülőben a magyar nyelvű fordítása...

(#127336) gardener


gardener
senior tag

Ide irányítottak a dual simes topic-ból.

Cat S60 telefon. Szeretném megoldani, hogy a 18h-tól reggel 7:30ig (ill. hétvégén se),az egyik sim kártya ne fogadjon se hívásokat, se sms, se viber,stb. Ha próbálna rajta hívni munka miatt, az kikapcsolt telefont jelezzen és nekem se küldjön értesítést, csak a fent írt aktív időszakban kapcsolja vissza az elérhetőséget. Magyarán egyik sim céges másik magán és ne hívogassanak, zavarjanak munkaidőn kívül.
köszi. Nem tudom ezt telefonnal vagy software-vel tudom megoldani, de nagyon meg szeretné tenni.

(#127337) Peter.70 válasza gardener (#127336) üzenetére


Peter.70
őstag

Ne zavarj üzemmód van?

(#127338) Nikaré válasza Peter.70 (#127337) üzenetére


Nikaré
őstag

Fordított kérdésem van.
Használom telefonon a Messenger appot (nincs facebook -om)
Működik, eddig minden rendben, de az a kérdés, hogy ehhez van olyan asztali (Windows)
alkalmazás mint pl. a Viber -hez vagy a WhatsApp -hoz?

(#127339) Somatom válasza vendingo (#127331) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mire használod a YT -ot. Én általában linkek, vagy keresés alapján szoktam YT videókat nézni. Erre sztem tökéletesen alkalmas a TubeMate.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127340) Peter.70 válasza Nikaré (#127338) üzenetére


Peter.70
őstag

Na ezt nem tudom :(

(#127341) Viktor0610 válasza Nikaré (#127338) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Böngészőből messenger.com oldal.

Samsung Galaxy A54

(#127342) Peter.70 válasza Viktor0610 (#127341) üzenetére


Peter.70
őstag

Látszik, hogy ki használja gyakran a messengert :D

(#127343) Nikaré válasza Viktor0610 (#127341) üzenetére


Nikaré
őstag

Jó ötlet.
Azt hittem menni fog, de a telefonszám vagy mail cím (esetemben telszám) után jelszót kér! :U
No itt meg is vagyok lőve. Mert milyen jelszót adjak meg?

(#127344) Viktor0610 válasza Nikaré (#127343) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már nem engedi a Facebook a Messengert használni csak telefonszámmal.
Mindenképp' regisztrálnod kell, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127345) Nikaré válasza Viktor0610 (#127344) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez nagyszerű!
:W
Most ezért nyissak egy kamu arc aktát? :((

(#127346) Viktor0610 válasza Nikaré (#127345) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már miért kellene kamu account?
Regisztrálni a számoddal az nem pálya? Mint a "normális" emberek? :DDD

Samsung Galaxy A54

(#127347) Nikaré válasza Viktor0610 (#127346) üzenetére


Nikaré
őstag

:D
Na jó, biztos tompára koccintottam magam azért gondolkodtam tömegpszicho szerint.
Megpróbálom, csak nálam megállt azzal, hogy az app -hoz adtam a számot és kész.
Most meg jelszó kell, ok mehetek Facebook -ra telefonszámot regisztrálni :))

(#127348) tibike8 válasza Nikaré (#127343) üzenetére


tibike8
őstag

Itt állt me nálunk is a tudomány. A páromnak csak a telóján van messenger a telszámra regelve, de akkor is jelszót kért a böngészős oldal amikor ugyebár még lehetett telszámra regisztrálni. Bár nem vagyok biztos benne, hogy most már nem lehet.

(#127349) hati válasza Somatom (#127325) üzenetére


hati
addikt

Próbáld meg felrakni az alkalmazást és engedni neki, amit kér. Majd utána a beállításokban vagy teló függő, hogy hol, vond vissza az engedélyt. Ha jól van megírva az app, akkor nem fogja zokon venni.

(#127350) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

Okosórát szeretnék venni. Androidosat. A nekem megfelelő árkategóriában 1 GB RAM és 8 GB ROM van. Kérdés, hogy ebbe belefér-e, rendesen működhet-e az a pár app, amit én szeretnék:

WhatsApp, hangrögzítő, CallRecorder, Waze?

Ezekben általában 5.1-es Androd van és nem tudni, hogy a gyári appok mennyi helyet foglalnak. Jó lenne ha segítenétek eldönteni ezt a kérdést, mert nincsen annyi pénzem, hogy próbálkozzak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.