Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127451) #77646080 válasza Somatom (#127450) üzenetére


#77646080
törölt tag

Értelek, szem előtt fogom tartani a tippet. Tényleg köszönöm.

(#127452) Fall-N válasza Somatom (#127448) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így szoktam azzal a különbséggel, hogy én azonos színű téglalappal fedem le. Azt ameddig nem nyomunk rá a pipára addig lehet módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#127453) Somatom válasza Fall-N (#127452) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik menüpont alatt van ez a téglalaposdi? Néha egyszerűbb lenne, mint az ecsetelés.

Szerk.: Vakegér vagyok. Ugyanott, a rajzolás menüben van. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127454) Fall-N válasza Somatom (#127453) üzenetére


Fall-N
veterán

Rajzolás -> ... (4. ikon) azon belül a rombusz ikon.

Itt sok alakzat van. Annyi különbség van, hogy a kitöltésnél kétszer kell megadni (fent / lent) a színt, mert lehet két színnel való átmenetes is.

Szerkesztés közben a hamburger ikon alatt az alsó sávon vannak beállítások. Ott akár pixel pontosan is meg lehet adni a téglalap méretét.

[ Szerkesztve ]

(#127455) Somatom válasza Fall-N (#127454) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy min futtatod. PC -n, RemixOS alatt így jelenik meg. Egyébként nem értem, hogy telón miért nem fordul magától fekvőbe az alkalmazás, mert szenzor erőltetéssel símán rákényszeríthető és úgy is tökéletesen működik. Ez pl. olyankor hasznos, ha telóról képernyőtükrözést csinálsz TV -re, monitorra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127456) laleeee válasza Somatom (#127448) üzenetére


laleeee
őstag

Melyik Photo Editor-ra gondolsz ?

(#127457) Somatom válasza laleeee (#127456) üzenetére


Somatom
veterán

Arról beszélgetünk, ami az összefoglalóban is szerepel.
Photo Editor

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127458) kaciokos válasza Bozek (#127426) üzenetére


kaciokos
őstag

Húúú, látom, szándékolatlanul nagy hullámot indítottam be. :)

Naszóval.

A fényképeket és minden egyéb file-t FolderSync-el mentem, ez eddig teljesen OK.

Amire ezen felül gondoltam:
1. Alkalmazások beállításai és adatai, ez már root híján egyáltalán nem egyszerű. Néhány app tényleg kihasználja a Google megoldását és ment a Drive-omba, néhánynak a beállításai között van olyan lehetőség, hogy file-ba (esetleg felhőbe, ez már tökmindegy) lehet menteni a beállításait, van olyan is, ami erre automatikusan, rendszeresen képes (pl. Locus), de ezzel a három kategóriával az appjaimnak még a felét sem fedtem le.
2. SMS-ek nem téma, mert pl. SMS Backup & Restore appal tudom automatikusan menteni akár file-ba akár felhőbe.
3. Kontaktokat Google fiókban tárolom, de ha nem így tenném, akkor is megoldható a mentésük vcf file-ba.
4. És akkor még ott vannak a rendszerszintű beállítások, amire max. a gyártónak lehet megoldása (Samsungnak pl. van), de az sem teljeskörű.

Az igazi hiányosság szerintem az appoknál van, de ezt már párszor kitárgyaltuk, nem akarok ezen rugózni, csak megemlítettem, hogy file-okon kívül akad még azért mentenivaló.

Köszi mindenkinek, hogy segíteni próbál, de szerintem kihoztam a dologból a maximumot. :)

(FR: igen, factory reset)

(#127459) Somatom válasza kaciokos (#127458) üzenetére


Somatom
veterán

Csak nem értettem (értettük), hogy pontosan mire gondolsz. Amúgy a felvetésed jogos, ez egy létező probléma. A topikban a nézetkülönbség az, hogy egyesek szerint ez a fejlesztők sara, mások szerint (és ez az én véleményem is) a Google -é.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127460) #77646080


#77646080
törölt tag

A tegnapi, "miket ment a Google Drive?" téma zárásaként (bár a kérdező már nincs jelen) mellékelem a tegnap bekapcsolt szinkron mai eredményeit. Az éjszaka során eredményesen lefutott a backup folyamat. [kép]

Tartalmazza az SMS üzeneteket is.

(#127461) mobilizmo válasza Somatom (#127459) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

+1 vélemény a google-ra
bár nekem tegnap is jól működött a felhőből visszaállítás, ahhoz képest, hogy milyen fontos funkcióról van szó, nem gondolom elég szofisztikáltnak a kidolgozását

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#127462) Somatom válasza mobilizmo (#127461) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak a kidolgozás kifinomultsága elégtelen, hanem a kényszerítés is hiányzik. A Google képes nagyon határozottan fellépni a fejlesztőkkel szemben, ha üzleti érdekeiről van szó. A felhasználói élmény növelésének érdekében is tehetne ugyanilyen határozott lépéseket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127463) divot


divot
veterán

Sziasztok!

Olyan videórecordert keresnék (Samsung S6), ami képes rá, hogy mozgóképfelvétel közben válts megszakítás nélkül az előlapi és a hátoldali kamerák között.

(#127464) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok! Olyan alkalmazásra lenne szükségem ami folyamatosan beállított időközönként vagy megtett távolság után készít fotókat és GPS alapján ellátja őket pontos pozícióval is. Tudtok ilyenről? Ti hogyan oldanátok meg?

(#127465) Viktor0610 válasza divot (#127463) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Többször felmerült már kérdésként, és eddig mindig az volt rá a válasz, hogy nincs ilyen vagy nem működik megfelelően.

Samsung Galaxy A54

(#127466) eclipse19 válasza Fejlesztő13 (#127464) üzenetére


eclipse19
senior tag

Pozíciót a kamera szoftver (is) tud a kép meta-adatiba rakni, ha be van úgy állítva.
A többit nem tudom.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127467) mobilizmo válasza Somatom (#127462) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Esetleg a TiB tulajdonosi hátteréről érdemes lenne tudakozódni. Ki tudja lehet a Google-nak van benne érdekeltsége és nem akarja a saját üzletét rontani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#127468) divot válasza Viktor0610 (#127465) üzenetére


divot
veterán

Akkor ezek szerint olyan telefon sincs, amelyik tudná ezt.

(#127469) Somatom válasza divot (#127468) üzenetére


Somatom
veterán

Miért ne lehetne? Attól, hogy fejlesztői szinten nincs ilyen feature, gyártói szinten még lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127470) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Telefonomon be van állítva a google now, asszem ez a neve. A főképernyőn balra elhúzva hírek jelennek meg, meg az időjárás stb.
Viszont láttam, hogy másnál jelezte is felül, hogy mekkora az út haza stb, egy kis térképen. Ezt hogyan tudom beállítani? illetve megjegyzi, hogy honnan indultam el, hova mentem, és azt mutatja?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#127471) divot válasza Somatom (#127469) üzenetére


divot
veterán

Ok, szuper, és melyik? :)

(#127472) Somatom válasza divot (#127471) üzenetére


Somatom
veterán

Mintha az újabb S Samsungokkal kapcsolatban emlegettek volna ilyen ficsőrt. Úgyhogy sztem S9 topikban érdeklődj!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127473) WhiteWalker válasza #77646080 (#127460) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A gugli drive-n a biztonsági mentés mappát is nézted? Mert nekem ez a fogyatékos csupán 19 alkalmazást szinkronizált a kb 40-bol...

Almáéknál érdekes ez hibátlanul működik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#127474) Somatom válasza divot (#127463) üzenetére


Somatom
veterán

Illetve, találtam egy trükköt. Felvétel közben nem, de nézőképben lehet nézetet váltani. Erre ráeresztettem egy képernyővideórögzítőt és így már működött a felvételen belüli kameraváltás. Persze, ehhez még kell találni egy olyan videórögzítőt, aminek jó a nézetváltó effektje, fullscreen a nézőképe és be lehet állítani, hogy semmit se rakjon ki a nézőképre. Továbbá, a hangot is meg kell valahogy oldani (pl. külső mikrofonnal), mert az nálam nem megy képernyővideórögzítés közben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127475) Somatom válasza Somatom (#127474) üzenetére


Somatom
veterán

Update. User error. A hangrögzítés ki volt kapcsolva. A belső (az épp futó alkalmazás által generált) hangokat valóban nem rögzíti, de mikrofonon keresztül, külső hangot (amit a videónál használunk) igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127476) kaciokos


kaciokos
őstag

Eddig a Simple Pro-t használtam a fb kiváltására, de mostanában sose jelez, ha üzenetet kapok. Ha elindítom, és gyorsan kilépek belőle, akkor jön a notification, szóval valszeg a háttérben nem működik jól, pedig a telefonon (Samsung S7) beállítottam, hogy ne lője ki. Tudtok valami mást javasolni? Facebook által gyártott appok nem érdekelnek, és tulajdonképpen semmit nem kell, hogy tudjon, csak jelezzen, ha üzenetet kapok (kb. kéthavonta egyszer :) )

(#127477) Viktor0610 válasza kaciokos (#127476) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Messenger Lite? Tudom, Fb app, de hátha. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#127478) #77646080 válasza WhiteWalker (#127473) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem nézegettem, mert alapesetben nem használom ezt a mentést, csak kérésre végeztem el a tesztet. :)

Ha az Apple esetén ez jobban működik, akkor ez jó hír nekik. Nekem pedig közömbös, mert van a gyártómnak jól működő, saját mechanizmusa. :) A Google-féle megoldás nálam ki van kapcsolva.

(#127479) WhiteWalker válasza #77646080 (#127478) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

" jól működő" , biztos vagy te ebbe?

(#127480) #77646080 válasza WhiteWalker (#127479) üzenetére


#77646080
törölt tag

Saját, több éves tapasztalattal rendelkezve igen, biztos vagyok benne. Különben nem írtam volna, ha másképp tapasztaltam volna.

(#127481) Somatom


Somatom
veterán

Jó hír a "sötét oldal" híveinek, hogy az új Messages alkalmazás újra támogatja a sötét megjelenítést.
Forrás: Android Police
Letöltöttem, telepítettem, az alkalmazások menüben "kényszerbezártam" (én töröltem gyorsítótárat is, bár ezt nem írták, hogy kéne), elindítottam és a beállításokban lett "sötét mód" opcióm.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127482) laleeee válasza Somatom (#127481) üzenetére


laleeee
őstag

Cool

(#127483) zsoltzsolt válasza Somatom (#127481) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R
Így már jobban esik ez az alkalmazás :)

(#127484) Karcub


Karcub
senior tag

Poweramp-ban betudom állítani, hogy .mp4 fájlokat ne válogasson be?

(#127485) pc360 válasza Karcub (#127484) üzenetére


pc360
addikt

Nem egyszerűbb fel se pakolni a telefonra a nemkívánatos fájlokat?.. Valószínűleg úgyis az, és a media library fölösleges mappáktól mentes kijelölése a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127486) tonyrulez válasza Karcub (#127484) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nincs ilyen beállítási lehetőség. Rakd a zenéket külön mappába, és az legyen a media library.

4 8 15 16 23 42

(#127487) Somatom válasza zsoltzsolt (#127483) üzenetére


Somatom
veterán

Ha igazak a pletykák, akkor nemsokára a Telefon alkalmazás is sötétíthető lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127488) zsoltzsolt válasza Somatom (#127487) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az jó lenne. Nem is értem, hogy ez miért nincs évek óta alapból a beállítások között, ráadásul amoledes l kijelzőjű telefonok esetében.

(#127489) Somatom válasza zsoltzsolt (#127488) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a világos Material Design nekem sem jön be. Sztem óvodás Móricka-rajzokat nem lehet "design" -nak nevezni. De, szerencsére a telefon alkalmazás gyakran használt felületei külsős tárcsázóval eddig is sötétíthetőek voltak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127490) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

TV GO legutóbbi frissítése óta, megy néhány csatorna egy androidos készüléken, de a csatorna 80%-nál kiírja, hogy Rootolt készüléken nem lehetséges a TV nézés!
Ez vajon mitől lehet?
Vagy menjen az összes csatorna vagy egyik se!
Ötlet?

(#127491) pc360 válasza Impair1980 (#127490) üzenetére


pc360
addikt

Keresd fel a supportot, az az ötlet.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127492) Somatom válasza Impair1980 (#127490) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam nem jelzett még frissítést. A v2.0.1 -en végigpörgettem a csatornákat és egyik sem dobott hibaüzenetet (nem rootolt a teló). Ettől függetlenül az a véleményem, hogy ez a TVGO egy nagy f@s.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127493) laleeee


laleeee
őstag

Oreón hogy lehetne az értesítési sávot fehérről sötétre állítani

(#127494) atike válasza laleeee (#127493) üzenetére


atike
nagyúr

............................

.........gondolom ez kérdés akarna lenni.... :U

(#127495) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az Aquamail mostanában képtelen a háttérben leszinkronizalni a leveleket .
3db gmail fiók van megadva , de csak akkor frissít ha én kézzel rafrissitek .
Valaki találkozott ezzel a dologgal?

(#127496) laleeee válasza atike (#127494) üzenetére


laleeee
őstag

Igen

(#127498) Nikaré


Nikaré
őstag

Azt meg tudjátok mondani, hogy pl. a viber, messenger ikonján megjelent üzenet értesítő szám mitől ragadhat be???
Eddig, ha elolvastam akkor eltűnt a bizonyos szám mennyiség jelzése, most maradt az egyiknél 1 a másiknál 13 üzenet jelzése. Telefont újra indítottam, alkalmazást bezártam, gyorsítótárat töröltem, de még mindig ott vannak a számok! :o

(#127499) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#127495) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Targytalan , reboot megoldotta .

(#127500) fa4hu


fa4hu
őstag

Ismét egy Gboard kérdés:

Ha szövegjavítást használok, és szóra kattintva elfogadom a felkínált szót, hogyan tudnám azt elérni, hogy a szó után ne szúrjon be automatikusan egy szóközt, mert így a toldalékolt szavaknál (amelyeket prediktíven nem ajánlana fel) mindig vissza kell törölni.

Köszi előre is az ötleteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.