Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127151) tonyrulez válasza laleeee (#127142) üzenetére


tonyrulez
őstag

Root-ot nem igénylő v13.28.54

4 8 15 16 23 42

(#127152) laleeee válasza tonyrulez (#127141) üzenetére


laleeee
őstag

A csúsztatást hol lehet beállítani ??

(#127153) tonyrulez válasza laleeee (#127152) üzenetére


tonyrulez
őstag

Uh, bocsi, mégsem tudja, az még OGYoutube-tól idegződött be :)

4 8 15 16 23 42

(#127154) IldiH válasza kory24 (#127147) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én egyszer próbáltam fix híváslistát gyerek telefonján, de akkor meg nem volt net kapcsolat. Nem tudom, hogy ez szolgáltató, telefon vagy más függő dolog-e, de a vodánál azt mondták, hogy vagy fix hívás, vagy net.
Tudja valaki, hogy miért van így? Vagy milyen beállítás, akármi kell, hogy működjön mindkettő?

(#127155) kory24 válasza IldiH (#127154) üzenetére


kory24
őstag

Nekem flottás telefonon, ami csak netre van használva fix hívással van megoldva, hogy ne legyen se hívás se sms küldve véletlenül se róla.
Igaz nem vodafone, hanem telenor.
De szerintem ez inkább telefonbeállítás dolog lesz.

(#127156) IldiH válasza kory24 (#127155) üzenetére


IldiH
aktív tag

Köszi, akkor ezek szerint a Vodás készüléknek (smart mini 1 volt azt hiszem) volt köszönhető (én azóta nem próbáltam az újabbakon). Végre feloldhatom a tiltást az előfizetésről :D

(#127157) 0ttó


0ttó
tag

Sziasztok,

Megpróbáltam a GSAM-nak adni ADB-n keresztül BATTERY_STATS jogot, de ezt az üzenetet írja ki:

Operation not allowed: java.lang.SecurityException: Permission android.permission.BATTERY_STATS is not a changeable permission type

Frissítettem a Java-t meg GSAM-et is. Úgy is próbáltam, hogy a parancssort rendszergazdai jogosultsággal indítottam, de mindig ugyanaz az eredmény.

Tud valaki erre megoldást?

Köszi.

(#127158) akisen@ válasza 0ttó (#127157) üzenetére


akisen@
csendes újonc

Nekem akkor írt ilyet, amikor SIM kártya nélkül próbáltam az ADB-t. Ha még nincs a telóban, próbáld meg SIM kártyával is.

(#127159) 0ttó válasza akisen@ (#127158) üzenetére


0ttó
tag

Köszi a tippet, de a SIM benne van a telefonban.

(#127160) Bozek válasza 0ttó (#127157) üzenetére


Bozek
nagyúr

A telefonon engedélyezted a PC-nek a kapcsolatot? USB hibakeresés be van kapcsolva?

(#127161) 0ttó válasza Bozek (#127160) üzenetére


0ttó
tag

Igen, az USB hibakeresés be van kapcsolva.
Az adb devices parancsra ki is írja a csatlakoztatott telefon számsorát, azonosítóját.

"A telefonon engedélyezted a PC-nek a kapcsolatot?"
Itt mire gondolsz?
Vagy, ha már csatlakoztatott a telefon, akkor ez az engedély is meg van?

(#127162) AlanyHal válasza janakbacsi (#127143) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Szia!

Ha még nem találtál olyat, ami tetszik, próbáld ki ezt: Aviary.

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127163) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Tud valaki olyan PDF olvasót, ami magyar nyelvű és többet tud, mint az Adobe reader?

Jó lenne, ha lehetne kiemelni, kommentelni és ami fontos: lehessen körbevágni az oldalakat az érdemi tartalom megjelenítéséhez.

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127164) Viktor0610 válasza eclipse19 (#127163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most kipróbáltam az Adobe Readert.
Kiemelés van (highlight), ha jól értem, kommentelés is (note). Az érdemi tartalom megjelenítésére nem jó a kétujjas nagyítás?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#127165) Bozek válasza 0ttó (#127161) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy ilyesmi ablaknak kell feljönnie első csatlakoztatáskor. Persze elvileg ha az adb devices kiírja az eszközt, akkor ezen túl vagy.

Milyen paranccsal próbálod meg megadni az ADB jogot?

(#127166) eclipse19 válasza Viktor0610 (#127164) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az érdemi tartalom megjelenítésére nem jó a kétujjas nagyítás?

Jó, csak vannak vele gondok.

- Minden oldalt egyenként kell nagyítani, majd visszaállítani
- Nagyított oldalt nem lehet lapozni

Jobb a körbevágás, ami minden oldalra vonatkozik vagy ha mégis van egy-két oldal, amire nem jó, akkor ott lehet egyedileg módosítani. Így lapozni is ugyanúgy lehet, mint egyébként.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127167) Viktor0610 válasza eclipse19 (#127166) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

- Minden oldalt egyenként kell nagyítani, majd visszaállítani
- Nagyított oldalt nem lehet lapozni

Én most simán végiggörgettem a dokumentumot a beállított nagyítással. :F
Ezek szerint ez dokumentumfüggő lenne?

Samsung Galaxy A54

(#127168) AlanyHal


AlanyHal
kezdő

Sziasztok!

Meg lehet valahogy adni az 5.1.1-es Androidnak, hogy a külső HDD egy részlt memóriakártyának tekintse? Van pár program, ami vagy azt vagy a belső memóriát tudja csak használni, és kevés a helyem. (Nincs root.)

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127169) 0ttó válasza Bozek (#127165) üzenetére


0ttó
tag

Ezt a parancsot használtam:
adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS

Arra is figyeltem, hogy GSAM-ből nekem nem a pro verzió van, ezért nem a com.gsamlabs.bbm.pro szerepel a parancsban.

Amit korábban belinkeltél oldalt használtam:
https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

Erről az oldalról az itt elhelyezett helyre elnavigáltam, hogy feltelepítsem az ADB-t:
https://android.gadgethacks.com/how-to/android-basics-install-adb-fastboot-mac-linux-windows-0164225/

Az egész menete a következő volt:

Letöltöttem és telepítettem az alábbi két programot, mindegyiknél meghagytam az általuk javasolt telepítési útvonalakt:

SDK Tools installer file for Windows (.exe provided by Google)
https://dl.google.com/android/installer_r24.4.1-windows.exe

ADB drivers
http://download.clockworkmod.com/test/UniversalAdbDriverSetup.msi

Az Android SDK Managert elindítottam és frissítettem, letöltöttem néhány összetevőt, ami az alábbi képen látható (reméljük ezek kellettek).

Amikor lefutott ezek telepítése beírtam az

adb devices

parancsot, amire kiadta a csatlakoztatott eszköz azonosítóját, majd beírtam az

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm android.permission.BATTERY_STATS

parancsot is, amire jött az az üzenetet, amit fentebb a korábbi hozzászólásomban írtam.

Ezek után frissítettem a Java-t (JRE-t), és a GSAM-et, majd újra kiadtam azt két parancsot, de az eredmény sajnos ugyanaz lett.

[ Szerkesztve ]

(#127170) eclipse19 válasza Viktor0610 (#127167) üzenetére


eclipse19
senior tag

És a nagyított oldalon belül hogyan mozogsz, ha érités+húzásra lapoz?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127171) Viktor0610 válasza eclipse19 (#127170) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam érintés+húzásra görgeti a dokumentumot.

Pedig emlékszem olyan doksira is, amit lapozott, de a most próbáltat görgeti.

Samsung Galaxy A54

(#127172) eclipse19 válasza Viktor0610 (#127171) üzenetére


eclipse19
senior tag

Folyamatos nézetben görget (Single page nézetben pedig lapoz), de akkor meg oldalanként újra be kel pozicionálni, hogy az érdekes rész ne lógjon le a képernyőről. Szóval nem túl kényelmes igy "lapozgatni" egy dokumentumot.

És most, hogy nézem magyarul nem is tud (pedig ezt valahogy feltételeztem), szóval az Adobe Reader tényleg kiesett.

Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127173) Bozek válasza 0ttó (#127169) üzenetére


Bozek
nagyúr

Közben futott az előtérben a telefonon a GSAM? Mert a leírásban az is benne van, hogy ott az elején el kell jutni addig, amíg meg nem mutatja, hogy hogyan kell ADB jogot adni. Bár ez elvileg nem lehet hiba, de sose lehet tudni.

(#127174) 0ttó válasza Bozek (#127173) üzenetére


0ttó
tag

Lehet, hogy jó a megérzésed.

Ment a GSAM, de nem jelenet meg rajta semmi.
Már régebben feltelepítettem, lehet ezért, de nem jelent meg a "Show me how,", amit a lírás is említ.

Kitörlöm a progit és újratelepítem, hátha eljut abba az állapotba.

(#127175) 0ttó válasza Bozek (#127173) üzenetére


0ttó
tag

Újra telepítettem, de nem jelenik meg semmi hasonló.

Nem tudom, hogyan, min keresztül lehet oda eljutni, hogy megjelenjen a leírásban szereplő első ADB parancs futtatás a GSAM-ban.

(#127176) Bozek válasza 0ttó (#127175) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ránézek este. Max. újra adok neki jogot.

(#127177) oba


oba
addikt

Tudom, hogy már nyolcvanmilliószor volt kérdés, de ajánlást szeretnék. Ma szerver hiba miatt a waze cserben hagyott, így helyette/mellette szeretnék valami más navigációt. Olyat ami tud offline is navigálni, de ha kell akkor online tud forgalmi infókat is. És persze frissüljön a térkép normális időközönként. Ingyenesek közül van ilyen?

(#127178) DS39 válasza oba (#127177) üzenetére


DS39
nagyúr

Here WeGo

(#127179) MADcat válasza oba (#127177) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Here, vagy fizetősben sygic.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#127180) oba


oba
addikt

Köszi mindkettőtöknek, Here -t felraktam vésztartaléknak :)

(#127181) eclipse19


eclipse19
senior tag

Valakinek esetleg van más ötlete?
[link]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127182) zsoltzsolt válasza eclipse19 (#127181) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Xodo, esetleg?

(#127183) Tyer


Tyer
őstag

Sziasztok!
Olyan widgetet keresnék, ami:
Tudja ki-be kapcsolni a BT-t, Wifi-t, Mobilnetet (csak ennyit, semmi extra,semmi csilli-vili

Mi lehet az oka, hogy Honor10-en be-be fagy órákra a Pure, és Pure Grid Calendar. Van esetleg jobb widget ötletetek, ami tud heti, illetve agenda nézetet?

Köszi,
Tyer

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#127184) zsoltzsolt válasza Tyer (#127183) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

DigiCal

(#127185) MikeWazowski válasza zsoltzsolt (#127184) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az nem egy naptár app? Mintha azt használtam volna évekig.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#127186) zsoltzsolt válasza MikeWazowski (#127185) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De van benne widget.
Ja én a naptár részére válaszoltam. Bt/wifi kérdésre nem 😀

[ Szerkesztve ]

(#127187) MikeWazowski válasza zsoltzsolt (#127186) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jah, figyelmetlen voltam. Két kérdés volt, azt hittem az első felére válaszoltál. ;) :B

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#127188) Tyer válasza zsoltzsolt (#127184) üzenetére


Tyer
őstag

Köszi, megnézem.

Ebbne nincs heti nézet...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#127189) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Helló!

Egy Mecool M8S Pro Plus-on megy Coreelec/Kodi, kábellel (100Mbps) egy Archer C7-be. A boxra egy 1TB külső HDD (USB 2.0) van dugva. Tableten (Lenovo Tab 3 8 Plus, ac wifi) Androidos VLC-vel próbálok hálózatról filmet lejátszani. SMB-t látja, kisebb fájlokat lejátszik, de a nagyobbakat (full HD, kb. 6GB) nem, csak homokórázik. Ami el is indul, abba se lehet beletekerni, mert kifagy. Windows 7 alatt ugyanezen megosztások hibátlanul mennek, PotPlayer viszi simán. Ami furcsa még, hogy ami viszont a PC-ről van megosztva (szintén SMB), azt simán betölti a VLC android. Tehát az egyetlen problémás a boxról megosztott nagy fájlok Android VLC alatt. Próbáltam ES Explorer és android Total Commanderrel is elérni a boxos megosztásokat, megnyitja ugyan, de bármelyik lejátszót próbálom (VLC android, KODI android, beépített gyári stb.), de nem játsza le jól.
Olvastam itt, hogy az SMB elég gyenge android alatt, megpróbálnám UPnP vagy SFTP protokollal elérni, de nem igazán tudom, hogy merre próbálgassak.
Boxos Kodin próbáltam bekapcsolni az UPnP-t, de nem jelent meg a box az androidos VLC-n a hálózati megosztásoknál.
Valami ötlet, hogy merre induljak?
AndSMB megoldás lehet? Felraktam, de semmi instrukciót nem találtam arra, hogy mit kell a mezőkbe beírni, nem is sikerült semmihez csatlakozni.
Egyelőre az sem világos, hogy a boxot kell pimpelni vagy az androidon valamit. A boxra tereli a gyanút, hogy a Win7 megosztást simán játssza az android VLC, de az android is gyanús, mert a Win7 simán játsza a boxos megosztást... :W
Köszi előre is!

Elfogadom a sütiket.

(#127190) zsoltzsolt válasza Tyer (#127188) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tényleg, igaz, rosszul emlékeztem.
Akkor Business Calendar. Abban tuti van.
De nekem mindkettőből a fizetős van még, nem tudom, hogy ez utóbbiból a free-ben benne van - vagy sincs.

(#127191) olivera88


olivera88
veterán

Létezik valami alkalmazás ami meg tudja jeleníteni a telefon gyártási idejét? Vagy kód esetleg?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#127192) #77646080 válasza olivera88 (#127191) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ha a kérdés Samsung Galaxy telefonra vonatkozik, akkor igen: PhoneInfo app a Play áruházból.

(#127193) olivera88 válasza #77646080 (#127192) üzenetére


olivera88
veterán

Nem. LG Q6 ra.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#127194) Tyer válasza zsoltzsolt (#127190) üzenetére


Tyer
őstag

Busines-t leszedtem.
Benne van, jo is.
A pro majd a naptárak szűrése maitt kell majd... De jo lesz. Már igy is jo.
Köszi a segitséged

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#127195) #77646080 válasza olivera88 (#127193) üzenetére


#77646080
törölt tag

A Play áruházban ezt találtam, LG phone info keresés után: [link]

Vagy próbáld meg ezt a kódot.

Szerk.: első link javítva.

[ Szerkesztve ]

(#127196) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Whatsapp, Messenger, Viber, stb. csevegései menthetőek valahogy, ha megváltozott a telefonszám?

#?*@&!

(#127197) Pista0001 válasza zeon.hu (#127196) üzenetére


Pista0001
addikt

A Viber fiók telefonszámát meg lehet változtatni szerintem. 2 ismerősömtől is jött automata üzenet, hogy megváltoztatták a telefonszámukat, abből gondolom. Feltételezem, a többinél is lehet ilyen opció, elég kézenfekvőnek tűnik.

(#127198) zeon.hu válasza Pista0001 (#127197) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, közben a whatsappnál is látok ilyen lehetőséget.
(édes lányom szintén csak voip-ról telefonál és sikeresen ignorálta a szolgáltatói sms-eket, hogy egyszer egy évben fel kéne tölteni a kártyáját... :) )
Én 10+ éve ugyanazt a számot használom ezekhez, nem néztem ilyen lehetőséget a csevegőkben.
:R

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#127199) Pista0001 válasza zeon.hu (#127198) üzenetére


Pista0001
addikt

Sajnos ez a feltöltős rákfenéje. Én egy 18e forinttal töltött Telenor számot buktam pár éve, ami akkor már bő 10 éve biztos megvolt. Az okostelefon éra óta nekem is ugyanaz van, mellesleg whatsappot nem használok, messengert meg fb fiókkal. :) A viber opciójáról se tudnék, ha nem kaptam volna értesítést. :)

(#127200) eclipse19 válasza zsoltzsolt (#127182) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ez szuper.
Már csak még normális TTS támogatás kellene és tökéletes lenne.

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.