Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127501) zsoltzsolt válasza fa4hu (#127500) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Elfogadtatni vel e a toldalékolt szót? Azt nem lehet?

(#127502) fa4hu válasza zsoltzsolt (#127501) üzenetére


fa4hu
őstag

Az a baj, hogy a legtöbb toldalékolást nem ismeri. Ha elkezdek beírni ékezetek nélkül egy szót, akkor kijavítja helyesre (ékezetesre), de ha elkezdem - még a kiválasztás előtt - toldalékolni, akkor viszont már ékezet nélküliként folytatja a javítást.

(#127503) zsoltzsolt válasza fa4hu (#127502) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Utólag javítani a szón? Visszalépegetni, átírni megfelelő ékezetesre, majd azt elfogadtatni, én így csináltam, de most Swiftkey-t használok pár hónapja, nem tudom megnézni, hogy most engedi-e, de emlékeim szerint igen.

(#127504) Pista0001 válasza pc360 (#127485) üzenetére


Pista0001
addikt

Tehát ha a mobillal készítek egy videót, azt azonnal töröljem? ;) Szerintem is jó lenne, ha ki lehetne választani, melyik fájltípust tegye a lejátszási listára.

(#127505) fa4hu válasza zsoltzsolt (#127503) üzenetére


fa4hu
őstag

Megpróbálom részletesebben leírni:

Legyen a szó mondjuk az "elképzelésként". Elkezdem gépelni ékezetek nélkül, addig simán veszi az akadályt, hogy "elképzelés", a prediktív szövegbevitel felismeri. Ha továbbgépelném +k+e stb. akkor viszont már más toldalékolású szót javasol, ill. az ékezetek nélküli szót. Ha kiválasztom a felismert "elképzelés" szót, akkor viszont automatikusan beszúr utána egy szóközt (azt is csak akkor teszi meg, ha tovább gépelek), így a toldalék hozzáírásához először vagy nekem kell beszúrnom a szóközt vagy más karaktert, majd visszatörölni. Ez így macera. Egyes billentyűzetprogramoknál állítani lehetett, hogy automatikusan ne szúrjon be szóközt, itt nem találtam ilyen opciót.

(#127506) eclipse19 válasza fa4hu (#127500) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ez engem is érdekelne.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#127507) Nunder válasza fa4hu (#127505) üzenetére


Nunder
őstag

Sajnos erre nincs lehetőség. Swiftről mentem át én is a GBoard-ra mostanában, és ez az egy dolog amitől konkrétan agyf@szt kapok. Egyszerűen nem tudom miért nem lehet kikapcsolni ezt a funkciót, a ragozást és az egész használatot macerássá teszi. Több Google fórumban feljött már a dolog, egyelőre nincs ilyen lehetőség a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#127508) kaciokos válasza Nunder (#127507) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy miért mentél át Swiftkey-ről GBoard-ra? Azért kérdezem, mert én is SwiftKey-t használok, és kíváncsi vagyok, milyen előnye lenne. (Részemről az egyetlen, ami nem tetszik a SwiftKey-ben, hogy nem ismeri a ragozott szavakat, de mivel már évek óta használom, lassan megtanulja).

[ Szerkesztve ]

(#127509) Nunder válasza kaciokos (#127508) üzenetére


Nunder
őstag

Ezer éve vettem a Swiftet amikor még ugye volt a Pro belőle. Mikor ingyenessé tették, egyrészt egy hátbaszúrásnak éltem meg :), másrészt meg igyekszem amiből csak lehet a Google-féle variánst használni, és a OP5T a GBoard-ral jött így adtam neki egy esélyt. Swiftet is a 3 nyelv közötti váltás miatt szerettem, abban a mái napig biztos vagyok, hogy a prediktív bevitele jobb multi-language esetén, mint a GB-nak.

Mivel így is mindenem a Google-nél volt/van/lesz, "biztonsági" szempontból is jobb szvsz, mint még egy third partynak küldeni az adatokat a tanuláshoz. Hamár lopnak, akkor lopjon a Google.

Nem tökéletes a GB, az említett "szóközösdi" mellett a Swift jobban tesztre szabható, viszont ergonómiailag és gépelést tekintve a GB kényelmesebb nekem, valamint jobban integrálódik az appokkal. Egyedül a jóslás nem megy neki minden felületen, de az legyen a legkevesebb. A Swifttel voltak olyan gondjaim, hogy néha nehezen nyílt, valamint tapasztalat alapján a rendszer se szereti feltétlenül több billentyűzet meglétét.

TL,DR: próbát megér, nem mondom egyikre se, hogy jobb mint a másik. :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#127510) zsoltzsolt válasza fa4hu (#127505) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

No így értem. De miután így körülményesen beírtál egy ékezetes szót, azt el tudod menteni a szótárába. Most próbáltam ki, az "ékezetes" szót nem akarta, de most már a második mondatba beírva felajánlotta.

[ Szerkesztve ]

(#127511) bigrock válasza fa4hu (#127505) üzenetére


bigrock
addikt

Szerintem a ragozást a Swype oldotta meg a legkevesebb hibával. Csak az utolsó frissítésekkel jól elcseszték, plusz már nem is fejlesztik tovább.

(#127512) zeon.hu válasza bigrock (#127511) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezért használok 2016- os verziót.
Ettől függetlenül fájó, hogy pont ezt szüntették meg, de szerencsére használható maradt.

#?*@&!

(#127513) zsoltzsolt válasza bigrock (#127511) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, a Swype volt a legjobb.

(#127514) kalasz


kalasz
tag

Udv a nagyerdemunek!
Lehet, hogy lama dolog de nalam nem mukodik a zipsigner apk 6-os droidon. Valaki tud esetleg valami megoldast.
Valaszokat elore is koszonom.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#127515) kaciokos válasza zsoltzsolt (#127513) üzenetére


kaciokos
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a legjobb az ékezetes szavak ismeretében, de az elgépeléseket nagyon nem bírta, már egy betű hibánál is orbitális marhaságokat volt képes felajánlani, míg a SwiftKey ezt az akadályt simán veszi.

(#127516) S e t h


S e t h
nagyúr

A swype szimplán a trónon ült sokáig és az utódok bár kapaszkodnak, de mindegyikből hiányzik vmi.
A Gboard nem lenne rossz, a toldalékokkal hadilábon áll, ami nem lenne baj, ha lehetne menteni az általunk használt szavakat, de ezzel kapcsolatban komoly kihívásokkal küszködik, ezt sikerült teljesen elrontaniuk gugliéknál, sok helyen volt szó róla fórumokon, de pozitív irányú változás nem történt.
A szavak addig maradnak meg, amíg nincs egy factory reset, utána nulláról megy megint az egész, ami azért is elképesztő, mert közben meg szinte nincs is olyan google alkalmazás, amit ne tudnánk szinkronizálni, akkor ezzel mi a nehézség?

A Swiftkey meg nálam örök kérdőjel marad. Pár hónapja próbáltam utoljára és próbáltam megtanítani pár egyedi szóra, de hiába használtam őket, utána egyszer sem ajánlotta fel egyiket sem, ami számomra nagyon furcsa volt. Elképzelhetőnek tartom, hogy a gépelési szokásokat hosszú időn keresztül elemzi, hogy utána optimálisabban tudjon predikciókat kínálni, de más bill. appok már az első szóhasználat után feldobták azt, amit szerettem volna.

Ami számomra viszont abszolút meglepő, a Samsung gyári bill. alkalmazása, ragozásban, előrejelzésben egyelőre üti a fentebb említetteket, kivétel ez alól csak talán a swype, de számomra üdítő felfedezés volt ennek felismerése, lassan egy éve használom aktívan, időnként a Gboardon nézem meg, hogy miként áll a predikció, ha vmit nem ismer a Samsung, de egyelőre még nem hagyott cserben. Hátránya csupán annyi, hogy ha más gyártó készülékére váltok, akkor bye-bye egyéni szavak.

Ha Gboardban rendeznék a szavak mentését, akkor tesztelgetném, mert egyébként igen gyors és smooth, látszik a befektetett munka.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#127517) Somatom válasza S e t h (#127516) üzenetére


Somatom
veterán

De örülök, hogy ez a probléma nem érint. Anysoftot használok ékezetekkel, de se javaslat, se javítás. Csak nettó, amit bepötyögök.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127518) Viktor0610 válasza Somatom (#127517) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gboard, szintén javítás, javaslatok nélkül. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#127519) pc360 válasza Viktor0610 (#127518) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanígy Smart Keyboard Pro. :D Csak a szimpla pötyi, hosszú nyomásra szinte instant felbukkanó alternatív karakterekkel és számokkal, amik közül az alapértelmezett a magyar ékezetes betű. Plusz ott vannak a gesture-ök, a konfigurálható beillesztő-funkció stb. Nem tudnék mást használni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127520) Somatom válasza pc360 (#127519) üzenetére


Somatom
veterán

Agyf@szt kapok a nyomvatartásra előjövő ékezetes betűktől. Egy szónál többször is várnom kell, amíg méltóztatnak megjelenni a kívánt karakterek. Ezért váltottam Anysoft -ra. Annál minden betű alapból megjeleníthető.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127521) #77081088 válasza Somatom (#127517) üzenetére


#77081088
törölt tag

Dettó ugyan ezt,ugyan így használom :)
Csak hogy folytatódjon még kicsit a reklám :D

(#127522) rdt89 válasza rdt89 (#127384) üzenetére


rdt89
addikt

Erre a problémámra akkor nem létezik alternatív program?

(#127523) Somatom válasza rdt89 (#127522) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, csak mi nem ismerünk ilyet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127524) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Keresnék alapfokú angol oktató programot.
Első sorban meló közben,fülesről hallgatnám.Tehát hangos oktató programot keresek.
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#127525) Somatom válasza beci (#127524) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem azt nem itt érdemes keresned. Pl. az ELO -nak vannak ilyen hanganyagai. Vezetés közben szoktam ilyeneket hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127526) oszi666


oszi666
őstag

SZiasztok!
Facebook messengerből melyik verziót ajánljátok ami: stabil, chat fejek már vannak, de ez a hülye napom/történetem/életem funkció még nincs? egyszerűen megőrülök az újt verziótól, mindenki felhívok véletlenül a kamera gomb miatt.
Amiket a netről szedtem le folyamatosan összeomlottak és újraindultak.
Messenger lite-ot szeretném elkerülni, a chat-fejeket szeretem.
Galaxy S7, oreo

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#127527) rdt89 válasza Somatom (#127523) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen a válaszodat.

Amit a slow motion szóra kidobott a play áruház azt mindet feltelepítettem, de egyik se adta meg ezt a funkciót. Megpróbáltam az LG Video app-ját de az meg nem kompatibilis a Huawei-el, utána szedtem le Samsung Videó szerkesztőjét és az se indult el. Sajnálom, hogy ilyen funkciót még nem raktak be áruházba vagy a Huawei szereksztőjébe, mert nagyon hiánypótló lenne (számomra legalább is). Kb. fél éve keresek már ilyen programot, eddig sikertelenül. :(

(#127528) Somatom válasza rdt89 (#127527) üzenetére


Somatom
veterán

Csak tipp. Kine Master -t próbáltad már? Több tesztben dícsérték. Hátha ezt is tudja. Ha nem, akkor még ott az online videószerkesztés lehetősége.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127529) pc360 válasza oszi666 (#127526) üzenetére


pc360
addikt

Nincs választási lehetőséged. Vagy új verzió, vagy böngészős nézegetés, vagy valami 3rd party megoldás.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127530) DonMarco válasza Somatom (#127520) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Az "Anysoft" melyik verzióját használod ?

(#127531) rdt89 válasza Somatom (#127528) üzenetére


rdt89
addikt

Ezt még nem próbáltam, na este ha telefonhoz jutok megnézem. Köszönöm szépen a tippet :)

(#127532) Nikaré válasza Nikaré (#127498) üzenetére


Nikaré
őstag

Megoldódott!
Aki ráfutna esetleg erre a problémára írom nálam mi oldotta meg.
Kikapcs, akku ki 10 percre, de előtte még a bekapcsoló gombot nyomva tartottam egy kicsit.
Arra azért kíváncsi leszek a, ha netán ilyen gond lesz később, akkor a nem kivehető akkusnál mi lesz a megoldás mert a re startot meg a többit próbáltam mégsem lett jó. :(

(#127533) pc360 válasza Somatom (#127520) üzenetére


pc360
addikt

Pont ezért írtam, hogy szinte instant. Nálam 0,15 sec alatt jelennek meg, tehát semmi zavaró nincs benne. Máskülönben valóban agyfasz lenne, és a nem beállítható felbukkanási idejű keyboardok is ezért használhatatlanok. Az lenne a durva, ha tudomisén hány karaktert akarna még idenyomorítani... Így gyorsabb és jobban kezelhető egy átlag telón a billentyűzet. 0,15 secen nem múlik, hogy ékezetes betűket tudjak írni, gyakorlatilag így ezek a felbukkanók a billentyűzet természetes kiterjesztései. Jóval többminden elfér így, és nem lassabb kezelni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127534) tonyrulez válasza DonMarco (#127530) üzenetére


tonyrulez
őstag

AnySoftKeyboard + magyar bill, és a layout-ok között van 4 soros kialakítás [kép]

4 8 15 16 23 42

(#127535) Somatom válasza DonMarco (#127530) üzenetére


Somatom
veterán

Telón v1.9.2055
Sztem ez az aktuális, mert a Play nem jelez frissítést. A PC -n régebbi van (v1.8.207), mert lusta voltam frissíteni.

PC360:
A különbség abból is adódhat, hogy valószínűleg másképp kezeljük a telót. Nálam a fekvő nézet az alapértelmezett, két kézzel fogom és egyszerre két hüvelykujjal pötyögök. Álló nézetben én sem jelenítem meg az ékezetes karaktereket (Anysoft -ban külön definiálható az álló és a fekvő mód elrendezése).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127536) WhiteWalker válasza pc360 (#127529) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért ne lenne? :U

Én a 91.0.0.19.70-es kiadást használom , hiba nélkül . Frissítés kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#127537) rdt89 válasza rdt89 (#127531) üzenetére


rdt89
addikt

megpróbáltam, tényleg remek program de sajnos nem engedi a többszörös szerkesztést, de azt hiszem ez a program megmarad most egy darabig, nagyon tetszik a funkcionalitása és testre szabhatósága. Köszönöm a tippet. :)

(#127538) DonMarco válasza Somatom (#127535) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Köszi,tényleg fincsi ez a billentyűzet..asszem hamar megszokom 😊 Neked is köszi tonyrulez !

[ Szerkesztve ]

(#127539) Somatom válasza DonMarco (#127538) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem is jó cucc, nagyon sok beállítási lehetőséget ad. Pl. a karakterek magassága is állítható (külön az álló és a fekvő nézethez). Persze, minél alacsonyabbra állítod, annál nagyobb az esély a melléütésre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127540) Somatom válasza rdt89 (#127537) üzenetére


Somatom
veterán

Csak próbaképpen használtam ezt az appot, de úgy rémlik, hogy nem csak storyboard -ban működik, hanem több videóréteget is kezel. Mi van akkor, ha egy másik rétegre duplikálod ugyanazt a klipet, levágod a nem lassítós részt, megcsinálod a lassítást, a másik rétegből némi ráhagyással kivágod a lassított hosszát, majd a két réteget átlátszósági effektel összemosod? Persze, fokozatos sebességváltozás így nem lesz, de sztem ahhoz egyébként is profi program kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127541) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megint sikerült elkavarni az FB Messenger értesítéseit. Nem tudom kikapcsolni a hangot, mert onnantól nincs ledes értesítés sem. Eddig jó volt, az utólsó frissítés óta megint nem működik..

Egyszer már volt ilyen.. Mondjuk alapból nem értem, hogy miért nem lehet a messengeren belül csendesre állítani. Ha az alkalmazás beállításaiban kikapcsolom a hang értesítéseket, akkor onnantól semmilyen értesítést nem küld a messenger..

Véleményem szubjektív...

(#127542) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! A Polaris Viewer-hez hasonló dokumentum olvasót (nem szerkesztőt) keresek, amiben lehetőleg van backupolási lehetőség Drive-ba. A fenti app jó lenne, de nagyon gyenge, szenved a legkisebb dokumentum alatt is. Androidra átállva az iOS-es GoodReader utódját keresem gyakorlatilag, aminek nincs robotos verziója. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127543) darvinya válasza tylerddd (#127542) üzenetére


darvinya
titán

WPS Office, alapból csak olvasó, de tud szerkeszteni és felhő tárakat is tudja kezelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#127544) tylerddd válasza darvinya (#127543) üzenetére


tylerddd
veterán

Megnézem, köszi! Próbálgatnám egyébként őket, de nem akarom a telót teleszemetelni, hogy leszedek, majd törlök millió egy cuccot, amíg megtalálom az igazit.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#127545) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Play áruházban levö alkalmazáson(callistic) belül vásárolok valamilyen kiegészitöt,annak mennyi idö mulva kell aktiválodni? köszönöm!

GO Gunners!!!

(#127546) aelod


aelod
veterán

Szevasztok!

Hol lehet kikapcsolni a Facebookon azt, hogy ha megnyitok egy linket akkor ne az appban nyissa meg hanem a chrome-ban?
Sehol nem találom...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#127547) AlanyHal


AlanyHal
kezdő

Sziasztok!

Az imént 14 alkalmazással bővült a Minimális jogosultságot igénylő Androidos alkalmazások gyűjteménye. Ha tudtok bármilyen alkalmazást, ami beleillik, légyszi hozzátok el. :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#127548) Taci


Taci
addikt

Segítsetek kérlek. Ha új mp3-at másolok a telefonra (Samsung Galaxy Note8 - hátha hasznos ez az info), folyamatosan ugyanazt a boritokepet adja minden zenének - egy másik, korábbi zene borítóját, amit szerintem meg Folder.jpg neven hagytam anno a zene könyvtáramban pc-n. De kerestem, a telefonon nem tálalom, mégis minden mp3-hoz ezt rendeli.
Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

(#127549) hackeeeee válasza aelod (#127546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg ott van az opció a beallitasokban, csak nem mukodik.

Mediatartalmak menupontban van, hivatkozasok kulso megnyitasa.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#127550) aelod válasza hackeeeee (#127549) üzenetére


aelod
veterán

Hát ez mesés...én még csak meg sem találom...
Lámaság rulez.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.