Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126451) Fall-N válasza #77646080 (#126449) üzenetére


Fall-N
veterán

Az az igazság, hogy annyi jó lejátszó van, hogy másokat használok. Fent van a PlayerPro, a Retro, BlackPlayer EX. PlayerPro ugyanúgy tud lenni Hi-Res a DSP csomaggal. Vizualizáció nem kell, utáltam PC-n is mindig kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#126453) Bozek válasza Fall-N (#126451) üzenetére


Bozek
nagyúr

PlayerPro-t is megvettem anno, jó is a DSP packkal a Hi-Res, csak az a bajom vele, hogy ha nem egy mappában vannak a zenéim, akkor bukta van. Az SD kártya főkönyvtárában van 2 mappa, amiben zenék vannak, de ezt a kettőt egyszerre nem lehet kiválasztani.

(#126457) csemberlen


csemberlen
őstag

Sziasztok keresek ismerősnek olyan hívásszűrőt amivel munkaidő után csak egy szűk csoport bejövő hívását engedélyezné. Nem lenne baj, ha magyarul is tudna.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#126458) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv!

Kérdésem lenne, vettem a napokban egy Note5-t.
Minden szép, minden jó, viszont úgy merül mint a Titanic.
Olvasgattam utána, mitől lehet az eszköz köszenlétben és a cella készenlétben az első helyen.
Óránként 9-11%-ot merül a telefon úgy hogy hoozá sem nyúlok. Lefekvés előtt leveszem a töltőről, reggel már nem ébreszt.
Letiltottam a google play szolgáltatásokat és érdekes módon megszűnt a merülés, viszont a gmail meg a fotók alkalmazás addig nem működik míg az nincs bekapcsolva.
Ennek mi a megoldása, vagy mit lehet ezzel csinálni, mert kb használhatatlan a telefon ebben a formában, mert ha reggel elviszem magammal dolgozni úgy merül le hogy hozzá sem érek.

Mik azok a programok aminek esetleg kell az a program, vagy lehet használni a telefont anélkül is, és kell helyette beszerezni más email programot vagy ami azt használja?
4. napja ezzel küszködöm. Már filóban vagyok, hogy dobok fel egy costom rendszert, de akkor ugye ugrik a knox. Eddig minden telefonomnál 2-3 napig bírtam gyári rendszerrel az életet, erre meg nem szeretnék tenni, inkább eladom érintetlen állapotban (még patika a telefon)
7.0 fut rajta, volt gyári visszaállítás, minden telepítés után wipe cache partition stb. Megpróbáltam már mindent.
1 fiók van hozzá adva, nincs semmi FB meg ilyesmi ami pluszban zabálna.
A jó öreg N3 elvan még 2-4 napokat is 1 óra kijelzővel vagy ha nyúzom akkor majdnem 5 órával, ez meg 10 óra alatt lemerül hogy még az időt se néztem meg vagy max 1 órát tudom nyomkodni, és akkor sem a kijelző van az első helyen.

[kép][kép]

Itt a második képen látszódik, hogy az elején ki volt kapcsolva a play szolgáltatások, ami után nem merült, majd elkezdtem őrült mód fényképezni vele kb 55-60%-ig, azátn idegesített az állandóan felugró hibaüzenet hogy ez meg az nem működik ha ki van kapcsolva a szolgáltatás, vissza nyomtam és a merülés ugyan úgy folytatódott, mint ha folyamatosan használnám a telefont.
Van erre valami megoldás, vagy fel kell tenni másik apk-t?
Ahhoz kell a root? Mert nem szeretném most így hirtelen neki esni a telefonnak.

(#126459) Viktor0610 válasza fRooStzzZ (#126458) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hard reset.
A Google Play szolgáltatások kb. mindennel összekapcsolódik, szóval simán lehet, hogy egy másik app miatt merül.

Ha Note 5, akkor gondolom, nem garanciális. Akkor meg nem mindegy a Knox? :N

Illetve simán lehet akkugond is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#126460) zhata


zhata
senior tag

Most vettem észre, hogy a CM browser kéri a névjegy adatokat. Ugyan minek neki? Mindenesetre kikapcsoltam.

(#126461) Viktor0610 válasza zhata (#126460) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én semmi olyat nem használnék, aminek a Cheetah Mobile a kiadója. :U

Samsung Galaxy A54

(#126462) fRooStzzZ válasza Viktor0610 (#126459) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Lényegében nincs rajta semmi program, csak a kötelező.
ES, Aimp, Viber, One Drive, G Drive.. De ezeknek a szinkronizációja ki van kapcsolva jelenleg, mert én is tesztelgetem mitől merülhet.
Szóval mondhatni full alap rendszer. Addig nem akartam belakni teljesen, míg nem jövök rá mi miatt merül ennyire. Az aksi elviekben 74% kb 770 töltéssel.
Igazad van, nem garis. De nem is akarom piszkálni, míg nem jövök rá mi meríti.
Így gyári állapotban előbb el tudom adni, mint aminek a számlálója már ugrott.
Csak mint írtam, az az érdekes hogy a GPSZ-t ha lenyomom, akkor nem merül az aksi, de addig mint a grafikon is mutatja folyamatosan egy tempóban nyomja lefele.
Most egy oldalon olvastam, hogy a probléma a g play miatt van, leszedtem ezt hátha segít valamit.
Most próbálom valahogy felbogarászni rá.
Nem hiszem az aksival lenne baj, mert a N3 gyári aksija még elvan 2-4 napot is, vagy akár 1,5 napot 2-3óra sot-al vagy egyből 4,5h+ ha feltöltés után játszok vele.
Az be van lakva teljesen, azon szinkronizál minden mindennel, nem csak 1 fiók van rajta mint most az 5-ön.
Progikat az S1 óta általában ugyan azokat használok, igaz frissítenek mindig valamit. de azokat látom ha beragadnak, mert írja.. De itt úgy merül hogy még az időt sem nézem meg, minden ki van nyomva, újraindítás után is csinálja..
Szóval szerintem a GPSZ lehet a hibás, legalábbis rengeteg oldalon azt írják. LTE-t kinyomtam, 3G-n használom a telefont, mert azt a N3 sem szerette, 4G-n nem volt térerő és jobban merült. Ennél alapból kinyomtam, mert annyit nem mobilnetezek pláne ilyen csomag árakkal, hogy érdemes lenne BD filmeket telefonon tölteni. :)
Gmail meg 1-1 oldalt meglesek naponta, max viber azt kész. Van mikor 150Mb nettel elvagyok egy hónapig amit a csomag mellé kapok.

(#126463) Dragon27 válasza Dragon27 (#126263) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link] Fortumo megint levette az összeget :W

[ Szerkesztve ]

(#126464) Somatom válasza Dragon27 (#126463) üzenetére


Somatom
veterán

A Telenor topikban is téma volt ez a Fortumos ügy. Úgy emlékszem, hogy vmi szolgáltatást kell deaktiváltatni a megszüntetéséhez. Talán Viktor0610 többet tud erről.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126465) Viktor0610 válasza Dragon27 (#126463) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha kaptál SMS-t, akkor általában az arra küldött STOP szó leállítja az előfizetést, de az ágyúval verébre megoldást is választhatod, letiltod a fogafott emeltdíjas SMS szolgáltatást vagy akár az egész emeltdíjas szolgáltatást.

Samsung Galaxy A54

(#126466) Dragon27 válasza Somatom (#126464) üzenetére


Dragon27
senior tag

Viktor0610 köszi
Valahogy muszáj leállítanom mert a semmiért fizetek. Azt nem értem, hogy a Fortumonak mi köze a Google Play. Beszerveznek mindenkit. Régen szerettem a Google, de mostanság egyre idegesítőbb minden összekapcsol mindennel.

(#126467) Somatom válasza Dragon27 (#126466) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem itt nem a Google, hanem a Telenor kavar be. Annak van vmi Fortumos fizetési konstrukciója.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126468) #77646080 válasza Dragon27 (#126466) üzenetére


#77646080
törölt tag

Érdemes lenne a szolgáltatódat felhívni, már ketten is javasoltuk az emelt díjas SMS szolgáltatás leállítását (Víktor az imént és én itt).

Ha valóban a szolgáltatódnak van Fortumos fizetési opciója, akkor azt náluk tudod megszüntetni, ez éppen nem a Google sara. A te érdeked, hogy minél hamarabb lépj az ügyben.

(#126469) Dragon27 válasza Somatom (#126467) üzenetére


Dragon27
senior tag

Most nézem a Google fizetési központban ott a telefonszámom még nem távolítottam el. Így utólag már nem számít :F

Persze, hogy lépni fogok

[ Szerkesztve ]

(#126470) Somatom válasza Dragon27 (#126469) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem tudom. Nekem egyáltalán nincs telefonszám megadva a Google fiókomhoz. Próbálkozik megszerezni a Google, de eddig még sikerült kikerülnöm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126471) Fall-N válasza Dragon27 (#126469) üzenetére


Fall-N
veterán

Mint írták semmi köze a Google-nek sem a Play Áruháznak a dologhoz. Ha lenne akkor más is járt volna már így. Egyébként is Play Store kér mindig megerősítést vásárlás előtt! Főleg ha a jelszavas/ujjlenyomatos zár is van rajta. Magától nem vásárlódik meg semmi! (Ez olyan, mint amikor a tudatlan user önként beletenyerel és feltelepíti a vírusos programot.

SMS-t csak akkor küld a Play Store ha a Telekom vagy a Telenor előfizetés van megadva vásárlási opciónak, alapból nem küld SMS-t. Hiába adod meg a telefonszámot, ha nem lép be más a fiókoddal (és él vissza vele) akkor a G-t nem érdekli. Ha még ahogy írtam a SIM kártya a fizető eszköz akkor úgyis megvan a telefonszámod, mint azonosító a vásárláshoz.

Nekem mindig az az első ha előfizetést/kártyát váltok, hogy kikapcsoltatom az emelt díjas SMS-t. Ugyan mi a francnak van rá szükség? Visszaélés viszont már történt ebből többször, a szolgáltató meg kifizetteti, hiába nem a kártya tulajdonosa a hibás. Mondjuk elég disznóság, mert alapból ki kéne kapcsolniuk, és csak ha valaki igényli akkor kellene aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#126472) Viktor0610 válasza Somatom (#126467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nana!

Nem a Telenor kavar be, ő iratkozott fel valahova, ahova nem akart!

Samsung Galaxy A54

(#126473) Somatom válasza Viktor0610 (#126472) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy mostanában nem ő az egyetlen olyan "feljelentkező", aki nem emlékszik a feljelentkezésének körülményeire, viszont havonta vonnak tőle összegeket. Mindezt a mobilszolgáltatójának a közreműködésével. Sztem ez egyáltalán nem kerek. A Telenor -nak figyelnie kellene arra, hogy az ügyfelei ne kerülhessenek ilyen szituba. Az ilyen szolgáltatásokról részletesen kellene tájékoztatnia az előfizetőit, illetve, ahogy Bozek írta, alapértelmezetten tiltott kéne legyen az ilyen emelt díjas fizetési lehetőség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126474) Viktor0610 válasza Somatom (#126473) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán máshol is írtam már, egy időben a Telenor fel is függesztette ezt a Fortumo-dolgot, annyira elharapózott a dolog.

De abban biztos vagyok, hogy a Telenor nem iratkoztatott fel random usereket erre a cuccra. Max. annyiban bűnös a szolgáltató, hogy ezt túl könnyen lehetővé teszi a felhasználónak.
Sosem kerültem ilyen helyzetbe, nem ismerem a körülményeket, az előfizetéseimen tiltva van a fogadott emeltdíjas SMS, csak találkoztam már így pórul járt ügyféllel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#126475) Bozek válasza Somatom (#126473) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem én írtam, csak már megint "lopják" az avatarom. :D Lassan ideje az újabb váltásnak, vagy csinálnom kellene egyedit.

(#126476) Fall-N válasza Bozek (#126475) üzenetére


Fall-N
veterán

Én "loptam" :DDD , de sajnos nincs nagy választék, így lett az UFO. Bár már őstag vagyok, kéne egy egyedit csináltatni.

[ Szerkesztve ]

(#126477) Somatom válasza Bozek (#126475) üzenetére


Somatom
veterán

Sorry! Tényleg benéztem. Érdekes, hogy itt a Földön gyakoribb egy UFO, mint egy szakállas, napszemüveges motoros. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126478) Pista0001 válasza Viktor0610 (#126474) üzenetére


Pista0001
addikt

Bár nem Magyarországon történt, az otthoni internetemhez is bevezettek olyan szolgáltatást, hogy lehet vele fizetni. A következő héten már 4 játék heti előfizetője voltam (darabja 5€ hetente), amikről nem is tudtam. Az értesítésben egy olyan oldal linkje, ami bár tényleg a szolgáltatóé volt, baromira nem nézett ki úgy, úgyhogy eleinte spamre gyanakodtam, amikor megjött a számla, akkor derült ki, mi van.. Köszi. Természetesen nem térített vissza senki semmit, amikor végre sikerült letiltatnom az egész kócerájt.

[ Szerkesztve ]

(#126479) szami777 válasza #77646080 (#126428) üzenetére


szami777
addikt

Ne is mondd. 2014-ben vettem meg a teljes verzi, azóta teljes megelégedéssel használtam.

Egyébként amikor crashelt éppen a powerampon belül szerkesztettem az egyik számot, beírtam az előadóját, szóval az okozhatott valamit, de nem nagyon kellett volna. :/

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#126480) #77646080 válasza szami777 (#126479) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez lehetséges ok. Persze, nem normális.

Talán azért sem futottam bele eddig, mert az ID tag-eket inkább számítógépen szoktam szerkesztetni, ha szükségét látom.

(#126481) #77646080 válasza Pista0001 (#126478) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az durva, heti 20 Euro a semmire... :( és persze a másik fél védve van, reklamációnak nincs helye. Közönséges gazemberség az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#126482) ElektrikusDE válasza Viktor0610 (#126474) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, túl könnyen teszi lehetővé:

"A Fortumo megoldásával egyébként a vásárlás valóban egyetlen érintéssel lebonyolítható lesz telefonról, a vásárlás ellenértékét a szolgáltató rögzíti az ügyfelek mobilegyenlegére, és a fizetés a telefonhívások, SMS-ek, és más díjakkal együtt, a hó végén egyszerre fizetendő. Szóval tényleg nagyon kényelmes lehetőségről van szó."

UI:

Én a német Lidl mobillal jártam úgy hogy 1 hónapra feltöltöttem az egyenlegének prepay elöfizetés miatt, majd 9 hónap múlva elkezdek vonni valami havidíjas.

Mivel akkor már nem is voltam regisztrálva náluk nem tudták visszatéríteni.

Viszont mivel Paypal-lal fizetem, visszakapták tölük és megszüntették a megbízást.

Az hogy került rá?

Na ez jó kérdés, viszont az is hogy 9 hónapig miért nem vonták.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#126483) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#126482) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Elnézést a hibákért már nem tudom javitani

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#126484) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Olyan alkalmazást keresek, amivel a zeneszöveget ki tudom tenni tévére chromecast-on keresztül.
Az ötlet onnan jött, hogy spotify-on van dalszöveg háttér és néha zeneszöveg is (és ugye spotify-t ki tudom tenni tv-re). Musixmatch lyrics-et meg nem lehet chromecast-on átküldeni (ott nagyon tetszik, hogy van azonnali fordítás is egyből).

Van valami ötletetek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#126485) Viktor0610 válasza ArthurShelby (#126484) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ne az appon keresztül tedd ki a képet, hanem a készülék kijelzőjét tükrözd "mindenestől". ;)

Samsung Galaxy A54

(#126486) Dolphine válasza Somatom (#126398) üzenetére


Dolphine
addikt

Feloldott kijelzővel. :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#126487) AlanyHal


AlanyHal
kezdő

Sziasztok!

Az elmúlt pár hétben más is tapasztalta, hogy akadozik a Play áruház? Eléggé gyakran elérhetetlen, a kezdőlapot látszólag normálisan betölti, de ha kattontok valami alkalmazáson, hiányosan jelenik meg az oldala, leírás és képek nélkül, letölteni sem lehet. A keresés sem megy ilyenkor. (Egy androidos multimédia dobozt használok egyérrel és billentyűzettel, gyári 5.1.1-es Androiddal.)

(#126394) Nikaré:

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#126488) attiati


attiati
veterán

mivel lehetne átmenteni minden adatot a PC-re?
(sms-ek, telefonkönyv, híváslista, tehát mindent...)

Cloneit-t ismerem, de azzal csak telefonról telefonra lehet tudtommal.

(#126489) Somatom válasza attiati (#126488) üzenetére


Somatom
veterán

Root -tal. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126490) Bozek válasza attiati (#126488) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ. Ha az SMS-ek, híváslista, telefonkönyv kell, akkor MyPhoneExplorer. Ha minden (tehát alkalmazások is adatokkal), akkor root.

(#126491) Narxis válasza Bozek (#126490) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam adott egy régebbi készülék ami van root de az újon még 15 napig nem lehet(thx Xiaomi). Van valami root mentes mód, hogy az új készüléken az app adatokat vissza tudjam állítani? Titanium Backup mentéseim vannak de ugye ahhoz root kell.

Már szétgugliztam a témát és az egyetlen megoldás a Helium ami nem működik mert több mint 1 éve nem frissítették, PC-n nem is érzékeli a telót a Helium alkalmazás(windows-os). :W

Thanos was right.

(#126492) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Call recorder pro
Telefon azt írja még 8 órán át ingyenes ha valakit esetleg érdekel

[ Szerkesztve ]

(#126493) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak.
ADldHell 3.1.1. beállításaira vonatkozóan valaki tud javaslatot adni? :)

Köszönet,
zsoltip

(#126494) Viktor0610 válasza zsoltip (#126493) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Használd inkább a Blokada appot, azt csak letöltöd, elindítod. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#126495) AlanyHal válasza Somatom (#126384) üzenetére


AlanyHal
kezdő

Szia!

Ez engem is érdekelne, de a Play-en nem találtam meg egyiket sem. Másnak hogy sikerült? :B

Csak ezt találtam:

TubeMate
New Pipe - NewPipe app Mentor - Nem jó az angolom, de ez valami másnak néz ki.

Valaki rudna adni nekem ezekhez tuti linket?

[ Szerkesztve ]

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#126496) Somatom válasza AlanyHal (#126495) üzenetére


Somatom
veterán

Egyiket sem találod meg a Playen. A TubeMate Play alkalmazás volt, de a Google bevezette, hogy a YT -ról Play alkalmazás nem tölthet le. Mivel a TubeMate nem volt hajlandó fejet hajtani ennek a regulának, ezért a Google száműzte a Play -ről. Persze, ettől még köszöni, jól van. tubemate.net. Itt sorolják azokat a forrásokat, ahonnan eredeti TubeMate tölthető le. A NewPipe elérését pedig megtalálod az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126497) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Időjárás app-ot keresek. Többet próbáltam, de mindegyiknek van valami apró nyűgje.

Amit tudjon, lehetőség szerint:

- Magyar nyelvű
- Lehessen településeket, kerületeket hozzáadni kedvelt helyként
- Állapotsorba ki lehessen rakni a hőmérsékletet, esetleg időjárást is (pl: napos, felhős, eső stb.) ikonban
- Lehetőségekhez képest minél pontosabb előrejelzést adjon
- Hirdetés mentes legyen (lehet, pro vagy premium verzió is)

Amit nem kell tudnia feltétlenül:

- Radar
- Légnyomás, szél, UV sugárzás értékek
- Widget
- Élő időkép

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#126498) Bozek válasza Aurig@ (#126497) üzenetére


Bozek
nagyúr

Weather Timeline

Több forrás alapján dolgozik, nálam a Weather Underground van beállítva. Az "élő időkép" alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#126499) darvinya válasza Aurig@ (#126497) üzenetére


darvinya
titán

Időkép
Weather Mate (M8)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126500) zeon.hu válasza Bozek (#126498) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én már egyiknek se hiszek, sok a fals riasztás, ezért is használok 3 szolgáltatót.
Ha legalább kettő vihart jelez, azt már komolyan veszem :)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.