Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126201) beg válasza air (#126200) üzenetére


beg
veterán

Nem, hanem ahogy a kérdésed után is jöttek a válaszok láthattad, hogy elég kicsi hatásfokkal működnek manapság a különböző gyártói XXUI és társai miatt is. Hiába ajánlom neked a fizetős TB-t ha a felét sem csinálja amit ígér ráadásul fizettél is érte mert ajánlott volt. De ha valaki mond olyat ami eddig nem hagyta cserben több készüléken és több droid verzió után sem, akkor bármit bárhová beteszek :DDD

Használtam TB-t, heliumot, de mindkettővel szívtam nem is egyszer. Azóta csak a Google vissza szinkronját használom, ami szintén binaris. Vagy megy vagy nem. Nova saját backupjat szoktam csak restorolni külön, hogy az funkcióit ne kelljen újra belőni, minden mást 1-2 óra alatt beállítok nulláról. Az a tuti.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#126202) Dolphine válasza Oldman2 (#126199) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez igaz.
A Robotnál működik, de az Elixirnél nem! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#126203) mobilizmo válasza air (#126177) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

-TiB lehet, hogy nem tökéletes, de még mindig a legjobb, ezt megjegyezve azért szerintem is bekerülhetne az összefoglalóba
-Apk installert használom, felhőbe nem ment (ezt azért nem nehéz megoldani), x példányt nem lehet megoldani
-sms backup+ pont erre van, hívás naplót, sms-t ment le a gmail-be azt általad megadott tag alá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#126204) zeon.hu válasza Dolphine (#126202) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elixir nálam részlegesen vissza tud állítani (mondjuk a legördülőn lévőről néha hiányzik 1-2 shortcut), szóval nem tökéletes.
Waze-t már jelentettem régen a topikjában, ez nem a TiBi hibája szerintem.
Van még pár alkalmazás, ami visszaáll ugyan, látszólag működik is, de mégsem: ilyen pl a Clipbrd beta, de pár mp playről feltenni és csak be kell jelentkezni.
Clipper + sync pluginja csak úgy megy (nálam), ha detach-olom.
De akkor találjam ki, hogy ez a TiBi hibája vagy az alkalmazásoké.

#?*@&!

(#126205) Somatom válasza zeon.hu (#126204) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, tök egyszerű lenne. Kettes alá, hogy ezt a Google évek óta nem képes megoldani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126206) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!

Létezik-e olyan hivás összesitö program,ami a kimenö hivásokat számolja,de be lehetne állitani,hogy melyik hivott számokat ne számolja bele? köszönöm!

GO Gunners!!!

(#126207) Dragon27


Dragon27
senior tag

Mit tehetek ha több alkalmazást telepítettem és utána eltávolítottam amik fizetős app-ok voltak, de ez a második alkalom hogy automatikusan pénzt vesz le a telefonról :W És most nem tudom leállítani vagy blokkolni, hogy ne tudjon pénzt levenni az app.

Amikre emlékszem: Recforge ll Pro, Framelapse Pro, HD Camera Pro - Real professional camera hd, Lapse It • Time Lapse • Pro, Time Lapse camera,

HD Camera Pro - Real professional camera hd használom most is, de ez szerintem jó mert ezt 1.5 hónapja használom a többi alkalmazást eltávolítottam.

Már nem tudom, de valamelyik alkalmazásért amiért fizettem jött egy SMS egy megerősítő kóddal ok kifizetve.Ez egy hete szombaton volt, most szombaton megint levette az összeget 2,99Eurót
Az SMS: Fortumo OU, Ulikooli6a, 51003 Tartu (DPHID EE101166...) Super Powers a EUR 2,99 áfával/hét

Most ezek szerint minden héten leszedi a 2,99 :W A telefonon nincs Super Powers alkalmazás vagy mi ez?

Hogyan lehet ezt leállítani?

(#126208) #77646080 válasza Dragon27 (#126207) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ne a Super Powers felé keresgélj.

Azt ellenőrizd, hogy a Fortumo-val milyen kapcsolatban állsz. Az egy fizetési szolgáltatás, esetleg annak felületén tudod visszavonni az engedélyt, ami alapján történik a rendszeres levonás.

(#126209) DS39


DS39
nagyúr

hogy a Googlenél miért szeretik a designerek ezt a sok fehérséget? :U
sajnos már ilyen a Play store-om. [link]

színek, és főleg sötét háttér opció kellene, minden gyári menühöz...

(#126210) #77646080 válasza DS39 (#126209) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnos valóban ezt az utat követik. Nyilván nem AMOLED megjelenítőben gondolkodnak :D , ami nem is lenne gond, HA volna opció sötétre váltani. De nincs. :( Amit csak lehet, nyilván átállítok én is, keresek fekete témát Samsung themes app-ban, ám épp a Google cuccait nem lehet alakítgatni.

(#126211) Bozek válasza Somatom (#126205) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Google megteremtette a lehetőséget a mentésre, azért már ne ők legyenek a hibásak, hogy a fejlesztők lesz*rják és nem rakják bele az alkalmazásaikba.

(#126212) seger


seger
addikt

Létezik olyan levelező, ahol lehet mapparendszert csinálni, és beérkezéskor oda teszi ahova én szeretném?

(#126213) bigrock


bigrock
addikt

Poweramp alpha build 709-et használok. Lehet ezt valahogy skin-elni ?
Köszi

(#126214) polonic


polonic
félisten

Itt vannak a különbségek:

Érthető is lenne, hogy külön adja ki a FB a frissítést, ha külön lenne a verziószám, de még ez is egyezik.

Kijelentkezés, visszajelentkezést kipróbálom.

(#126215) Somatom válasza Bozek (#126211) üzenetére


Somatom
veterán

A célközönség nem a fejlesztők, hanem a felhasználók. Nekünk pedig csak Bullshit a lehetőség-duma. Egységes, OS szintű mentési/visszaállítási megoldásra van szükségünk, mert szemmel láthatóan kitörölhetjük a valagunkat a Google nyújtotta lehetőséggel. Érdekes, hogy amikor a Google közvetlen üzleti érdekeiről van szó, akkor pillanatok alatt tud új regulákat kitalálni, amikkel rákényszerítheti az akaratát a fejlesztőkre. Itt sem kéne mást tennie, csak bevezetnie egy új szabályt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126216) darvinya válasza polonic (#126214) üzenetére


darvinya
titán

Chrome is ugyanaz a verzió?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126217) Dragon27 válasza #77646080 (#126208) üzenetére


Dragon27
senior tag

Fortumo-val milyen kapcsolatban állok? Ezt hogy tudom ellenőrizni mert csak SMS kaptam tőlük .. nem regisztráltam és semmit nem vettem tőlük a play.google.com alkalmazásait használtam és ott is fizettem... úgyhogy a 2,99 Eurót leveszi a Fortumo amiért nem tudom mit is kapok cserébe :F

A telefon szolgáltató tudja blokkolni a levonást? vagy ha én tiltólistára teszem az SMS számot?

(#126218) polonic válasza darvinya (#126216) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az is egyezik. 67.0.3396.87

(#126219) darvinya válasza polonic (#126218) üzenetére


darvinya
titán

Akkor, passz miért különbözik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126221) #77646080 válasza Dragon27 (#126217) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez így akkor nehéz kör lesz. Abban bíztam, hogy van valamilyen regisztrációs felület a Fortumonál, amin te magad jóvá hagytad a rendszeres levonást és ugyanott vissza is tudod vonni. Ez nem így van, ami gáz.

Az SMS blokkolásánál csak az történik, hogy nem kapsz értesítést róla, de attól ugyanúgy működhet tovább a heti levonás.

A szolgáltató lehet, hogy nyújt olyat, hogy emelt díjas SMS küldésének/fogadásának tiltása, erről csak a Telekom esetén tudom biztosan, hogy van ilyen, mert náluk vagyok. Egy hívást megér a szolgáltatód felé, hogy mit tudnak tenni...

(#126222) ratobi


ratobi
senior tag

Fel sem tűnt, hogy ennyi reklám lenne.. Ez a BLOKADA honnan szed össze ennyit?

(#126223) snooze


snooze
veterán

erre valaki?

GO Gunners!!!

(#126224) Bozek válasza Somatom (#126215) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alapvetően egy probléma van az automatikus mentéssel, de az nem a Google sara. Ők megcsinálták, viszont csak olyan alkalmazások esetén megy, amelyeknél a cél Android verzió minimum 6.0. Ott naponta lementi a fájlokat a Drive-ba, igaz, csak WiFi kapcsolat esetén. Azért ha van mondjuk 20 alkalmazásod és mindegyiknél 10 MB-ot kell menteni (a maximális méret 25 MB), az már 200 MB egy nap, ezért érthető is. És ez alapból engedélyezve van, max. a fejlesztő kikapcsolhatja.
Van a régi Android Backup Service, az megy 2.2 felett, viszont azt kézzel kell megoldania a fejlesztőnek.
A visszaállítás mindkét esetben automatikus, amikor ismét telepíted az alkalmazást.

Legalábbis a leírásból én ezt hámoztam ki.

(#126225) Somatom válasza Bozek (#126224) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nagyon karcsú. Leírtam már egy párszor, hogy sztem mi lenne a jó és egyszerű megoldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126226) Bozek válasza Somatom (#126225) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez miért nem jó? Mi lenne az egyszerű és jó megoldás?

(#126227) O.Lajos


O.Lajos
tag

Sziasztok!

Kerestem, de nem találok épkézláb infót ezzel kapcsolatban. Talán ez a thread nagyobb merítést jelent, mint a készülékspecifikus és tudtok segíteni. :U
Nemrég váltottam JB-ről N-re, de egyúttal Huawei-ről S7-re és meglehetősen hiányzik ez a funkció.

A problémám az lenne, hogy nem jelzi ki az elutasított hívásokat az értesítési sávban és/vagy badge-ként. Ez két dolgot könnyített meg egyidejűleg. Egyrészt nem felejtettem el visszahívni az illetőt, másrészt kapásból az értesítési sávot legördítve már indíthattam is a visszahívást. :)

Használ/tud valaki olyan dialer-t vagy notifyer jellegű appot, amely erre megoldást kínál?

(#126228) DrBubo77 válasza snooze (#126223) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én a DroidStats nevű programot használom. Tavaly októberben még fent volt a Play áruházban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#126229) Dragon27 válasza #77646080 (#126221) üzenetére


Dragon27
senior tag

A telefonba meglehet valahogy nézni a fizetős alkalmazásokat? vagy azt elérni hogy újra megerősítő kódot kérjen a levonásra.. engedélyek módosítása ha létezik :F ha nem használom az alkalmazást akkor mit fizetek :F Ha nincs regisztrációm akkor lehetetlen leállítani?

Ha nem sikerül remélem a Telekom segít ebben.. De mi van akkor ha csak telefonszám cserével lehet megoldani a problémát. De mivel a Google regisztrációm marad ez a sz.r Fortumo nem kerül vissza a telefonra? vagy, mivel valamelyik alkalmazás miatt történt nem kezdődik előröl?

(#126230) Somatom válasza Bozek (#126226) üzenetére


Somatom
veterán

Egy OS szintű mentés/visszaállítás utasítás a beállítások menüben (opcionálisan alkalmazásválasztóval). Erre minden (vagy, minen kijelölt) alkalmazásnak kötelező elvégeznie a saját mentési/visszaállítási metódusát (ez lehet titkosított is, ha a fejlesztő úgy akarja). Az elérésí út fix (illetve, lehet választható, de nem alkalmazás, hanem OS szinten és ez lehet akár Gdrive is). Aztán a Google kihírdeti, hogy X dátum után nem frissíthető Play alkalmazás, ha az új verzió nem alkalmazkodik ehhez a metódushoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126231) Debilon válasza Dragon27 (#126229) üzenetére


Debilon
addikt

amúgy a fortumo-val beszéltél már ez ügyben, hogy ez mégis mi lehet?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#126232) Dragon27 válasza Debilon (#126231) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem, nem tudok angolul és így elég nehéz megérteni miért megy a levonás....

(#126233) Debilon válasza Dragon27 (#126232) üzenetére


Debilon
addikt

pedig onnan lehetne kideríteni, ha semmi ötlet nincs
az sms-ben minden benne van ami alapján meg tudnák mondani szerintem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#126234) Bozek válasza Somatom (#126230) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha naponta ment, akkor teljesen felesleges még a menübe is berakni. A fejlesztőnek meg nem kell csinálni mentési/visszaállítási metódust, mert alapból engedélyezve van a mentés.

Viszont mint írtam, erre 6.0-tól van lehetőség, a fejlesztő meg nem olyan alkalmazást készít, aminél ez a target API. Ha olyant csinálna mindenki, akkor lenne a szentségelés, hogy miért nem megy az ősrégi, 4.4-en ragadt készüléken. Sajnos a készülékek ~40% van csak 6.0 fölött, legalábbis az Android Studio adatai szerint. A fejlesztők inkább a 4.4+ beállítást használják, mert akkor az emberek ~90%-a tudja használni az alkalmazást.

És akkor most lehet szidni a gyártókat, hogy miért nem frissítik a készülékeiket, valamint az embereket, hogy miért nem vesznek új telefont.

"X dátum után nem frissíthető Play alkalmazás, ha az új verzió nem alkalmazkodik ehhez a metódushoz"

És akkor még több alkalmazást hagyna magára a fejlesztő, mert nem éri meg neki ezzel foglalkozni. Már így is rengeteg olyan alkalmazás van fenn a Play-en, ami hónapok vagy évek óta nem frissült.

(#126235) Somatom válasza Bozek (#126234) üzenetére


Somatom
veterán

Azt ne felejtsük el, hogy a Google ezzel egy hibát korrigálna, mert ezt az első nyilvános Androidverziónak tudnia kellett volna (mármint kötelező jelleggel). Lehet, hogy lenne lázongás, de minél előbb teszi kötelezővé, annál jobb. De, sztem ez nem akkora meló a fejlesztőknek, hiszen a legtöbb alkalmazás ezt már most is tudja. Csak a rendszer broadcast -ját és az OS által megadott elérési úthoz való alkalmazkodást kéne definiálniuk. Sztem zokszó nélkül megcsinálnák, mivel nem egy nagy meló és ez valóban növelné a felhasználói élményt.
Miért teszed ezeket a hsz. -eidet OFF -ba? Android alkalmazásokról diskurálunk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126236) Figur10 válasza snooze (#126206) üzenetére


Figur10
tag

Szia nekem ez az app vált be

(#126237) Fall-N válasza polonic (#126218) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért különbözik, mert nem egyszerre kapja meg mindenki a változásokat. Szerver oldal dönti el a kinézetet, nem a verziószám.

(#126238) #19784448 válasza Dragon27 (#126232) üzenetére


#19784448
törölt tag

Play áruházban van egy olyan menü hogy előfizetések. Azt nézted már?

(#126239) laleeee


laleeee
őstag


Kezdőképernyőről el lehet menteni valahogy ezeket az ikonokat ?

[ Szerkesztve ]

(#126240) Dragon27 válasza #19784448 (#126238) üzenetére


Dragon27
senior tag

Előfizetéseket megnyitottam Kezdő Lépések itt kilistázta a népszerű előfizetéseket. Megnéztem mindet és találtam egy alkalmazást ami telepítve van: Magic Piano by Smule ,de ez ha jól emlékszem már régóta megvan lehet hogy egy hete szórakoztam vele valami most már rémlik :DDD
Ha eltávolítom az elegendő? vagy hogy szedjem ki, hogy ne legyek előfizető :F Vagy eltávolítással együtt az előfizetés is megszűnik? remélem ez az :)

(#126241) darvinya válasza laleeee (#126239) üzenetére


darvinya
titán

Címekre gondolsz?
Mert azt igen, nyitsd meg a link-et, s mentsd könyvjelzőbe, ne gyorsindítót rakj ki a főképenyőre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126242) snooze válasza Figur10 (#126236) üzenetére


snooze
veterán

Köszönöm..megnézem.

Drbubo77-nek is thx.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#126243) #77646080 válasza Dragon27 (#126240) üzenetére


#77646080
törölt tag

Elméletileg a törléssel meg kellene oldódnia a gondodnak. :K

(#126244) laleeee válasza darvinya (#126241) üzenetére


laleeee
őstag

Úgy értem hogy ezeket a kis gyorsindítókat el lehet -e menteni ?

(#126245) Dragon27 válasza #77646080 (#126243) üzenetére


Dragon27
senior tag

German_TD, Debilon, LadyBoy Köszi :) :R

(#126246) darvinya válasza laleeee (#126244) üzenetére


darvinya
titán

Az Launchert-től függ, pl: Microsoft Launcher felhőbe ment, s azt vissza is tudja állítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126247) #77646080 válasza laleeee (#126244) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, el lehet őket menteni, ha a launcher vagy akár maga a telefon lehetővé teszi a "kezdőképernyő mentése" opciót. Némely telefon eleve tartalmazza ezt a funkciót, amelyik pedig nem, annál a launcher adhatja (-fajtától függően).

(#126248) laleeee válasza darvinya (#126246) üzenetére


laleeee
őstag

Nova-t használok :U

[ Szerkesztve ]

(#126249) darvinya válasza laleeee (#126248) üzenetére


darvinya
titán

Nem ismerem, ha van benne mentés, akkor menthető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126250) laleeee válasza darvinya (#126249) üzenetére


laleeee
őstag

Van benne,köszi !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.