Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126151) pc360 válasza Somatom (#126148) üzenetére


pc360
addikt

Az Egyéb névjegyek címkében találod azokat, akikre szintén rátalál, de nem tartozik hozzá telefonszám. Az összes többi, "teljesértékű" névjegy pedig értelemszerűen a Névjegyek alatt találhatók.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#126152) Aurig@


Aurig@
őstag

Nagyjából 9 hónapja jöttem át Windows Phone-ról Android (One)-ra. Akkor exportáltam a névjegyeket egy .csv fájlba, (csak ezt ajánlja fel). Majd vissza szerettem volna importálni a telefonba, hát lett olyan katyvasz, hogy ihaj! Alapértelmezés nálam a "Vezetéknév szerinti rendezés", ezeket keverte legjobban, fogalma sem volt, hogy melyik ez és melyik az. A lakcímeket megkurtította, kihagyott dolgokat.
Na azóta eszem ágában sincs exportálni-importálni!
Inkább bepötyögöm szépen a neveket, legalább szokom az új készüléket! Néha csinálok mentést a Gmail névjegyekről (kitörlöm, ami nem kell már, beírom ha van új szám, de nem szinkronizáltatok) hátha valami gebasz beüt, és a számok meglegyenek. A szinkronizálás ki van kapcsolva. Ugyanis van jó pár műszaki üzlet, aminek csak a címe van meg, száma nincs. Az ilyenek tök feleslegesek a telefonra.
De ezek csak személyes vélemények! Én így szeretem, sosem volt gondom belőle!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#126153) tibike8 válasza Aurig@ (#126152) üzenetére


tibike8
őstag

Hm, én is W10P-ről jöttem vissza. Előtte droidon voltam és ott is gmailos címtárban volt mindenem és a windowsoson is a gmail-es címtárat használtam és se ott, se a droidra visszajövetelnél nem volt gond. 1-2 perc és minden a helyén volt A szám nélküli bejegyzéseket meg lehet szűrni.Persze, ha nem szeretnéd szinkronizálni - akár csak arra az 1 alkalomra amíg költözöl - akkor marad a bepötyögés.

(#126154) FeZ... válasza Fall-N (#126149) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nos, nem állítom, hogy én mindig mindent jól csináltam, de sosem mentettem telefonra számokat csak google fiókba és szinkronizálásnál mégis tűntek el belőle néha. Igaz, nem túl sűrűn, de nekem egy is sok, ha pont arra a számra van szükségem és ahhoz viszont túl gyakran, hogy bosszantson. :-) Egyet kell értsek Somatommal, hogy egy ilyen dolgot olyan biztosra kellene csinálni, hogy teljesen egyértelmű legyen. A Google rendszere mondjuk eleve nem egyértelmű helyenként számomra és akkor mit mondjon egy olyan ember, aki semmit sem konyít az 'ámítástechnikához ?!
De ez magánvélemény, nem vitaindító. :R

(#126155) Aurig@ válasza tibike8 (#126153) üzenetére


Aurig@
őstag

Windows 8.1 és hotmail-es fiók volt. A Gmailt nem akartam WP-n használni!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#126156) tibike8 válasza Aurig@ (#126155) üzenetére


tibike8
őstag

Gondoltam. Én meg az egyszerűség felé mentem. Én a microsoftos fiókomat is a gmailes címemre regeltem :) És 8.1-en is azt használtam, na de hát ki hogy szeret, úgy csinálja.

(#126157) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. G Drive vagy Mi cloud fiókba tennék fel képeket. Viszont mindig tartottam a felhő biztonságától.
Valamivel lehet titkosítani a képeket, hogy más ne férhessen hozzá? Nem hinném, hogy az én képeimre kíváncsi a galaxis népe, de csak, hogy megnyugtassam magam.

Egyébként Drive, vagy Mi cloud a biztonságosabb?

-

(#126158) Somatom válasza 7Sony7 (#126157) üzenetére


Somatom
veterán

A Gdrive -ot ismerem. Oda jelszó nélkül nem jut be a kíváncsiskodó. Androidon a fájlkezelőket is be lehet úgy állítani, hogy csak jelszóval csatlakozzanak a Gdrive -ra. Plusz, a mappa jogosultságait is be lehet úgy állítani, hogy csak Te láthasd a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126159) Bferibörs válasza Fall-N (#126149) üzenetére


Bferibörs
addikt

2 telefont használok, az egyik rendesen szinkronizál- attól függ melyiket telepítem először újra, új készülékként állítom vissza- a másodiknál ha új névjegyet veszek fel bármely eszközömön (2.telefon,telefon,PC) nem szinkronizál.
Itt azt írta valaki,hogy user error, beállítás-semmi megoldást nem találtam rá eddig. (soha nem volt ilyen gondom öt eszközön használtam egyszerre, kb. 1-3 hónapja jelentkezett ez)
:(

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#126160) atillaahun


atillaahun
veterán

Oreo-ból kivették, vagy sose volt olyan lehetőség, hogy ne hagyja az app-okat folyamatosan pittyogni/rezegni ha jön 100 értesítés egy percen belül? Hanem csak az elsőt jelezze, addig amíg el nem olvasom.
Messengernél, SMS-nél, email-nél ez kurva idegesítő, nincs erre valami megoldás?

Illetve olyan app létezik még, ami a noti bar-on mutatja a hálózati sebességet le/fel?
Az Internet Speed Meter nekem tökéletes volna ha működne, de sajna a fejlesztő már lebutította az értesítését.
Az volna a lényeg hogy jobbra rendezve legyen a többi ikon mellé és egyszerre látszódjon mindkét irányú sebesség, ahogy a képeken is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#126161) 7Sony7 válasza Somatom (#126158) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. ez rendben van, de többször is hallottam már olyat, hogy sokezer email cím kikerült a netre jelszóval együtt.
Vagy keverem valamivel a témát?

-

(#126162) laleeee


laleeee
őstag

Ha a beállítások ikonra rányomok, feljön ez az ablak, szerintetek lehet szerkeszteni , hogy mi legyen az a 3 menüpont,amit ki lehet választani ?

(#126163) darvinya válasza laleeee (#126162) üzenetére


darvinya
titán

Ceruza

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126164) |AP| válasza atillaahun (#126160) üzenetére


|AP|
veterán

ezt a kérdést én is feltettem nemrég. Nem kaptam érdemleges választ, sem itt, sem az android appok topikban.

(#126165) laleeee válasza darvinya (#126163) üzenetére


laleeee
őstag

Az csak a "csúsztatás menüt" változtatja, de én a 3 gyorsmenüpontra gondolok,amit a kis ablak feldob..

[ Szerkesztve ]

(#126166) Bozek válasza laleeee (#126162) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem lehet. Hacsak nincs meg a Beállítások forráskódja.

(#126165) laleeee: Hagyd rá, nem az első eset, hogy beír valamit, amiről fogalma sincs. El kell engedni.

[ Szerkesztve ]

(#126167) laleeee válasza Bozek (#126166) üzenetére


laleeee
őstag

Ja értem, köszi

(#126168) darvinya válasza Bozek (#126166) üzenetére


darvinya
titán

Lemaradt „?”

Amúgy legtöbb helyen, már ceruza a beállítás lehetőség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126169) atillaahun válasza |AP| (#126164) üzenetére


atillaahun
veterán

Custom romokon láttam amúgy ezt a beállítást, de gari vesztés miatt egyelőre inkább nem nyitnék bootloadert. Csak van rá valami app, ha más nem akkor majd elkezdek baszakodni a Tasker-rel, hogy figyelje az értesítéseket és az alapján állítson valamit.

(#126170) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

üdv!

8-as androidra tudnátok mondani olyan alkalmazást, amivel beállított időtartamra blokkolhatnám a bejövő hívásokat (whitelisttel) és működik? konkrétan azt szeretném, hogy beállítom, hogy alszom 8 órát, és addig csak a főnökömnek csörögjön a teló, másnak nem.

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126171) darvinya válasza bambano (#126170) üzenetére


darvinya
titán

Ne zavarjanak mód-ban beállítható, hogy névjegyzékben lévők csörögnek ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126172) bambano válasza darvinya (#126171) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem azt szeretném, hogy mind a 400 embernek kicsörögjön, amikor alszom, hanem azt, hogy annak a 2-nek kicsörögjön, aki fontos.

a doksi szerint, ha igaz, tud időzített váltást, ahol beállíthatom, hogy minden munkanap 8-kor váltson vissza normál üzemre, és azt is, hogy amelyik kontakt kedvencnek van jelölve a névjegyzékben, annak mindig csörögjön ki. csak vagy nem működik, vagy nem tudom beállítani.

éjfélkor beállítottam, hogy 22:00-8:00 között ne zavarjanak, rögtön kijelezte, hogy üzemmódot vált, és úgy is maradt. egészen másnap estig, amikor észrevettem, hogy gyanúsan csend volt egész nap.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126173) darvinya válasza bambano (#126172) üzenetére


darvinya
titán

Használom időzítetett napi szinten és teszi a dolgát rendesen.

Lehet nálad vagy beállítás van gond, vagy maga fw rossz.
éjfélkor beállítottam, hogy 22:00-8:00 között ne zavarjanak, rögtön kijelezte
Ez zavaró lehet, hogy akkor állítod be, mikor már működnie kellene, akkor következő napon fog normálisan működni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126174) #61600768 válasza bambano (#126172) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nálam droid 8 alatt ne zavarj üzemmódnál személyenként is megadható kinek csörögjön ki.

Telefon appban felveszed a kedvencek listájára a két tagot aztán ne zavarjanak alatt megadod hogy kedvencek csörögjenek ki.

[ Szerkesztve ]

(#126175) DS39 válasza bambano (#126170) üzenetére


DS39
nagyúr

meglehet. beidőzíted a ne zavarj módot, és nálam (P Smart) a ne zavarj mód speciális beállításainál van olyan, hogy csak sürgős megszakítások engedélyezése, és itt lehet megadni whitelistet, vagy hogy csak kedvencek hívhatnak. ezzel a kettővel be lehetne állítani a kívánt személyeket.

(#126176) bambano válasza darvinya (#126173) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz mindenkinek, akkor ma kap egy lehetőséget a bizonyításra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#126177) air


air
nagyúr

Észrevettem, hogy az összefoglalóból hiányoznak backup alkalmazások.

Titanium alap, estleg a Helium is.
Ha valakinek van még tippje érdemes lenne ezzel bővíteni.
Illetve ha van javaslat olyanra, ami a következőket tudja:
- Alkalmazások (apk) mentése SD kártyára, felhőbe, x példány megtartásával, Play-es frissítés előtt
- Visszaállítás
- Migrálás eszközök között
- Hívásnapló, SMS-ek mentése automatizáltan, időzítve.

Korábban az Easy backup-ot használtam, de a fejlesztése leállt, és előtte néhány funkciót "elrontott" a fejlesztő.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#126178) darvinya válasza air (#126177) üzenetére


darvinya
titán

Helium-ot próbáltam, de már 6-on sem tudta lemeteni amit szerettem volna.
Ha jól olvastam, akkor 8-tól root-al sem menthető, mert védelem alatt lévő rendszernél újrarakva új kódot kap, ami mentéssel nem kompatibilis.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126179) Dolphine válasza air (#126177) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam a Titanium teljesen leszerepelt, pedig megvásároltam.
Semmit nem tudtam visszaállítani. Amit igen, azt utána újra kellett telepíteni, mert összekutyulta a dolgokat, vagy az adott program el sem indult, ha meg igen, akkor meg force close. :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#126180) Bozek válasza laleeee (#126162) üzenetére


Bozek
nagyúr

Közben rájöttem, hogy tévedtem. Mivel Novát használsz, ezért mégis megoldható, csak kell a Sesame Shortcuts kiegészítő. Ezen belül ki tudod választani, hogy mik jelenjenek meg a Beállítások-ra hosszan nyomva.

A Sesame Shortcuts azonban csak 14 napos próbaverzió, utána meg kell venni 1090 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#126181) polonic


polonic
félisten

Az hogy lehet, hogy asszony S8-án a messengernek teljesen más kinézete van, mint az én S8-amon.
A verziószám is stimmel mindkét esetben.

(#126182) zeon.hu válasza Dolphine (#126179) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minden eszközön használom.
Van pár alkalmazás, ami mentésből nem hajlandó működőképesen visszaállni, de ezek általában szinkronizálhatóak, így mehet vissza playről.
(Waze pl ilyen)

#?*@&!

(#126183) darvinya válasza polonic (#126181) üzenetére


darvinya
titán

Op. rendszer is azonos?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126184) polonic válasza darvinya (#126183) üzenetére


polonic
félisten

Igen, teljesen. Oreo és a legutóbbi frissítések, júli 1-es biztonsági csomaggal feltéve.

(#126185) darvinya válasza polonic (#126184) üzenetére


darvinya
titán

Akkor passz miért különbözik.
Lehet nemenként más kinézete lesz.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#126186) Oldman2 válasza darvinya (#126185) üzenetére


Oldman2
veterán

Más téma esetleg?

(#126188) tomy86 válasza air (#126177) üzenetére


tomy86
addikt

Sokáig használtam a MyBackup alkalmazás Pro verzióját, egy időben párhuzamosan a TB-vel (sok minden egyszerűbb benne).
Valamivel kevesebbet tud és kevésbé testreszabható, mint a TB, de átláthatóbb is. Átlag felhasználásra szerintem elég a tudása. Amiket felsoroltál mind tudja. Tud automatikus mentést (beállítható az is, hogy hány példányt tartson meg). Mentés helye lehet sd, pc. Online tárhelyként sajnos csak a saját felhőszolgáltatásuk adható meg (nem emlékszem mekkora, de nem túl nagy tárhellyel).

(#126189) #61600768 válasza polonic (#126181) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha ugyanaz a teló ugyanaz a messenger verzió akkor állítsd le messengert és indítsd újra. Még egy tipp jelentkezz ki aztán vissza.

(#126190) zhata válasza tomy86 (#126188) üzenetére


zhata
senior tag

Adatokat is ment ?

(#126191) zhata válasza air (#126177) üzenetére


zhata
senior tag

Tényleg. Miért? :F

(#126192) tomy86 válasza zhata (#126190) üzenetére


tomy86
addikt

Igen az alkalmazás adatait is menti. Persze csak rootolt eszközön.

(#126193) air válasza zhata (#126191) üzenetére


air
nagyúr

Mi miért?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#126194) zhata válasza air (#126193) üzenetére


zhata
senior tag

"Észrevettem, hogy az összefoglalóból hiányoznak backup alkalmazások."
Ezzel kezdted. Erre vonatkozott a kérdés.

(#126195) air válasza zhata (#126194) üzenetére


air
nagyúr

Honnan tudjam, hogy miért hiányoznak?

Talán mert még senki nem írta bele.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#126196) zeon.hu válasza air (#126195) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lefordítom:
-"Tényleg, ezek hiányoznak az összefoglalóból.
De vajon miért? -szólt a költői kérdés, ezúttal már az univerzumnak
."

:DD

#?*@&!

(#126197) Dolphine válasza zeon.hu (#126182) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, pont a Waze, ami használhatatlan lett, vagy ilyen volt az E-Robot, vagy az Elixir Widget.
Rendszer beállításokról nem is beszélve! :DDD Egyszer mentettem BT beállítást, soha többé. Pont azokhoz az eszközökhöz nem tudtam utána kapcsolódni, amit korábban a Titanium elmentett! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#126198) Elemental


Elemental
addikt

Utolsó aquamail jelentés tőlem.
Arra jutottam, hogy nekem semmit nem ad hozzá a gmail apphoz képest, nekem kicsit nehezebben áttekinthető, számomra sok felesleges beállítási lehetőség. Szóval leszedtem a telóról, maradok a gmail appnál. Az úgy jó, ahogy van :)

(#126199) Oldman2 válasza Dolphine (#126197) üzenetére


Oldman2
veterán

A Robot és az Elixir saját Backup lehetőséget biztosít. Ha már menteni akarod...

(#126200) air válasza zeon.hu (#126196) üzenetére


air
nagyúr

Ja, értem.

Tehát szándékosan nincsenek benne.

Akkor most én kérdezem, hogy miért?

Felesleges? Értelmetlen? Foglalják a helyet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.