Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153451) gyulaszu válasza tordaitibi (#153450) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Lehet azért, mert csak "offline" fiókom van a gépemen :F
Másnál működik offline vagy csak ha be van lèpve MS fiókba?

gyulaszu

(#153452) tordaitibi válasza gyulaszu (#153451) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kizárt.
Nekem sincs csak helyi fiók.
Minden Store app és maga a Store is működik.

(#153453) movax válasza gyulaszu (#153449) üzenetére


movax
őstag

Ezzel meg lehet próbálkozni, újrateszi az összes default Store appet, nekem régebben segített ez a módszer.

(#153454) Gabcsika válasza gyulaszu (#153449) üzenetére


Gabcsika
tag

Pontosan ez történt nekem is! Megőrülök! Sem a Photos, sem a Calculator, semmi nem megy, ami a Store-os, de maga a Store megy és tudok is telepíteni onnan más alkalmazásokat, amelyek működnek.

Próbáltam már mindenfélét, semmi sem segített! Mi cseszte szét? Valamelyik frissítésre tippelek, ami felment idén januárban.

Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?

Freedom, Nature, Love & Music

(#153455) King Unique válasza Gabcsika (#153454) üzenetére


King Unique
titán

Az érdekes lenne, nálam a full naprakészre frissített Windows 10 22H2 verziónál gond nélkül működik a számológép és a Fényképek alkalmazás is, a kumulatív frissítések ismert hibáinál pedig a többmonitoros használatot és BitLocker + Copilot működését érintő problémák vannak felsorolva, ellenben az előbbiekről semmi.

[ Szerkesztve ]

(#153456) Fuvaros válasza Csupingo (#153436) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Alapból fordított. A kamera programban már. És ezt a képet veszi fel a zoom. Sehol sincs fordítási lehetőség. Ezzel a programmal csináljuk a csoportos tornát, és zavaró, ha a képem fordított. A friss Lenovo programok-driverek vannak fenn, a gép kb 4-5 éves de a drágább fajtából, irodai és nem multimédiás

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#153457) Fuvaros válasza krealon (#153434) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Lenovo oldal gyári szám alapján, ill felismeri a gépet és megjeleníti a drivereket

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#153458) gyulaszu válasza gyulaszu (#153449) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Találtam megoldást (workaround)

Számológép:
Letöröltem az alkalmazást a Gépházban az alkalmazás eltávolítása segítségével.
Ezután letöltöttem a Store-ból egy újabb verziót, aminek a neve "Számológép2"
(2 = a négyzeten)
Ez úgy tűnik működik

Fényképnézegető:
Itt pedig arra jöttem rá, hogy korábban az Alapértelmezett alkalmazás erre nem a "Fényképek" volt hanem a "Windows Fényképnézegető"
Bizonyára valami frissítés kicserélte arra, ami nálam nem működik.
Igaz hogy a "Windows Fényképnézegető" látszólag nincs telepítve a Win10 alatt, de mint alapértelmezett program még kiválasztható és működik

Ettől függetlenül ha valaki tud megoldást a "Fényképek" működésére az ne tartsa magában

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#153459) Ryder62 válasza gyulaszu (#153451) üzenetére


Ryder62
őstag

Nekem csak offline helyi fiók van. Soha nem is jelentkeztem be Microsoft accountal a gépre.

A MS Store-t, OneDrive és egyebeket amik MS fiókot követelnek messze elkerülöm. Sőt még soha meg sem nyitottam őket.

(#153460) gyulaszu válasza Ryder62 (#153459) üzenetére


gyulaszu
senior tag

:F
Az MS Store nem követel semmit. Simán engedte nekem is újratelepíteni a programokat...
... másrészt nálad működik a fényképek és a számológép?

gyulaszu

(#153461) Ryder62 válasza gyulaszu (#153460) üzenetére


Ryder62
őstag

Nem működik.

(#153462) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo V310 laptopban M2 Sata SSD-ról klónoztam, egy új, nagyobb méretű M2 Sata SSD-re, de sajnos az új M2 SSD-vel csak karikázik bootnál, majd kékhalál. Az egyik M2 slotban volt a másik a HDD helyén egy M2-Sata házban.
Macriummal és Easeussal is próbáltam. Macriumnák a fixboot/redeploy sem segít.

Tudnátok segíteni mit hagytam ki/ mit rontottam el? Köszönöm?

(#153463) tordaitibi válasza minimumgame (#153462) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mind a 2 lemez, forrás-cél, most is bent van a laposba?
Ha igen vedd ki a régit.
Ha nem, akkor sajnos passz.

(#153464) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Visszakanyarodva a KB5034441 frissítésre és az általa kevésnek ítélt visszaállítási partícióra. Most néztem meg az egyik gépemen, nekem bizony az SSD legelején van az 529 MB méretű visszaállítási partíció, nem a végén, utána jön a 100MB gondolom EFI partíció. Végén, a Samsung Magician segítségével készített 10%=96GB OP (Over Provisioning) van. Igaz 2019. decemberi a telepítésem, de update által naprakész.

Mivel az SSD végén kellene lennie a visszaállítási partíciónak, kell tennem valamit? Vagy ilyenkor mi van?

Második kérdésem, az hogy a lemezkezelőben nem látszik, csak a Samsung Magician programban, hogy van 16 MB „Unsupported” partícióm. Ez mi a fene lehet, kezdjek aggódni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#153465) King Unique válasza minimumgame (#153462) üzenetére


King Unique
titán

Ha még csak nem is M.2 SATA —► M.2 PCIe NVMe váltás történt aminél célszerű odafigyelni ezekre, hanem csak sima M.2 SATA —► M.2 SATA, akkor pláne simán kellene működnie és klónozás után is gond nélkül bootolni a Windows 10-nek az új SSD-ről. Na persze az nem derült ki a leírtakból, hogy minden szükséges partíció át lett-e klónozva, előtte a Windows 10 kikapcsolt gyorsindítás mellett lett-e leállítva, stb., mert ha nem, akkor nem meglepő a probléma.

(#153466) King Unique válasza VGYke (#153464) üzenetére


King Unique
titán

2004 (20H1) verzió előtti telepítőknél (≤ 1909) a lemez elején jött létre a WinRE partíció, 2004 és annál újabb verziók telepítőjével particionálva jön létre a standard UEFI/GPT partícióelrendezés a C után létrehozva a WinRE partíciót (bővebben).
A 16 MB-os partíció az MSR, ami az előbb linkelt ábrán is látszik, meg ami a Windowsok grafikus lemezkezelőjében nem jelenik meg, ellenben parancssorban és 3rd party programokban igen.

[ Szerkesztve ]

(#153467) krealon válasza Fuvaros (#153457) üzenetére


krealon
veterán

Ezt próbáltad már?
Integrated Camera Driver Registry Patch [link]
Illetve leszedni a jelenlegi drivert, majd újraindítás után a
Integrated Camera Driver -t "kézzel" telepíteni?

(#153468) VGYke válasza King Unique (#153466) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm szépen!
Akkor ez már így fog maradni és ha a KB5034441 frissítés kevésnek találja, legfeljebb nem települ?
Egy ilyen miatt nem lenne kedvem most egy újratelepítéshez, amikor nincs különös gondom a rendszerrel…
Gondolom, ez a partíció elrendezés akkor is így marad, ha majd egyszer a Win10-et adat és minden megtartásával frissítem Win11-re? Ha igen, feltételezem ez már nem szerencsés.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#153469) Doky586 válasza VGYke (#153464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is ugyanígy néz ki, nálam sem települt a 4441, nekem home van úgyhogy elvileg nem érint a bitlocker hiba amit javítana.

Nem tudom ha külső particionálópogival átmozgatnám a rejtett partíciókat és a C meghajtót is (esetleg ha a sorrendjüket is megváltoztatnám), az mennyire zavarná meg a windowst, működne-e? Talán egy lemezkép mentés után kipróbálom, de egyenlőre nem sürgős ez nálam.

(#153470) Gabcsika válasza gyulaszu (#153458) üzenetére


Gabcsika
tag

Igen, igen, a számológép második változatát én is feltettem, működik. A Fénykép viszont nem és egyáltalán nincs ötletem, mi történt. Csak tippjeim.

Freedom, Nature, Love & Music

(#153471) King Unique válasza VGYke (#153468) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg majd kiadnak erre a hibára valamilyen javítást és akkor települni fog a KB5034441 számú frissítés, vagy visszavonják magát a frissítést. + Adott a lehetőség manuálisan átméretezni a WinRE partíciót a microsoftos leírás alapján vagy 3rd party particionáló programmal, ami után már gond nélkül települhet a frissítés.
Windows 10/11 —► Windows 10/11 in-place upgrade és dual boot megoldásoknál létrejöhet akár + X db WinRE partíció is, nekem van olyan telepítésem ahol 3 db WinRE partíció van úgy, hogy a kiindulási alap a tieddel megegyező volt, mármint eredetileg a lemez elején jött létre a WinRE partíció.

[ Szerkesztve ]

(#153472) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Más is tapasztalt a Windows képnézegető hibát az elmúlt pár napban?

Konkrétan egy kép megnyitásakor egy ideig betöltődik a képnézegető majd ezt írja ki.

Ezt több gépnél is tapasztaltam egymástól függetlenül.

Az alkalmazás leszedése és újbóli felrakása nem oldotta meg.

Itt van erről a hibáról egy Microsoft fórum.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#153473) gyulaszu válasza Breki (#153472) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Pár napja beszélgettünk erről és én találtam egy workaround-ot

gyulaszu

(#153474) Breki válasza gyulaszu (#153473) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm ez hasznos volt és tényleg nem működik a számológép sem.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#153475) Fuvaros válasza krealon (#153467) üzenetére


Fuvaros
senior tag

holnap megpróbálom, thx

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#153476) VGYke válasza King Unique (#153471) üzenetére


VGYke
addikt

KB5034441 számú frissítés... már visszavonták, azaz aki most indítja az update-t, annál nem akar települni. Azt a PC-t, aminek SSD partícióiról képet készítettem, 12.22. óta csak most kapcsoltam be és már nem jelentkezett....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#153477) 5leteseN válasza VGYke (#153476) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:DD :)) :DD

(#153478) King Unique válasza VGYke (#153476) üzenetére


King Unique
titán

Nálam továbbra is felajánlja a Windows Update és megpróbálja telepíteni, ami sikertelen lesz. Vagyis nem, még nem vonták vissza. :N

(#153479) VGYke válasza King Unique (#153478) üzenetére


VGYke
addikt

Igaz, viszont nem értem. 2023.12.22-2024.01.31. között nem volt bekapcsolva a PC. 01.31-én szerdán bekapcsoltam, update és települt 3 frissítés, de a KB5034441 nem volt közöttük, így azt hittem visszavonták.
Most ismét megnéztem és:
Tehát, meg van még! :K

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#153480) Cs1csó válasza VGYke (#153476) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem szerencsére mókolás nélkül felment második nekifutásra, még anno:
(először hibára futott)
:D

[ Szerkesztve ]

(#153481) Doky586 válasza Cs1csó (#153480) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Méret?

(#153482) Cs1csó válasza Doky586 (#153481) üzenetére


Cs1csó
félisten

1db 128GB-os SSD amin a rendszer van
1db 960GB-os SSD amin adatok vannak
egyiket sem particionáltam, a kicsi SSD-n a Windows amit a telepítéskor feltett azok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#153483) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Adott egy Win10 x64, játszani akarok egy régi játékkal (Spec Ops The Line) és feldobálja a (xinput1_3.dll, d3dcompiler_42.dll, d3dx9_42.dll, d3dx10_42.dll) problémát és nem indul.
A játék felajánlja a directx installt, meg a c++ redistributable-t, de a directx-et nem engedi telepíteni, a microsoft oldaláról leszedett dxwebsetup.exe-re advpack.dll hibát dob, nem tudom mi lehet a problem, a windows naprakész, de a régit nem akarja :'(
Hátha valakinek lenne rá megoldása, köszönöm!

(#153484) sajtos365 válasza csikosdapro (#153483) üzenetére


sajtos365
tag

Be kell állítani egy virtuális gépet egy régebbi operációs rendszerrel.

(#153485) Zoz válasza csikosdapro (#153483) üzenetére


Zoz
őstag

Én ezt a DirectX csomagot szoktam felrakni, és ezt az all-in-one Visual C csomagot.

(#153486) csikosdapro válasza Zoz (#153485) üzenetére


csikosdapro
tag

valami gebax van :'(

[ Szerkesztve ]

(#153487) csikosdapro


csikosdapro
tag

DXError.log
--------------------
[02/03/24 09:46:24] module: dxupdate(Mar 30 2011), file: dxupdate.cpp, line: 2409, function: RunProcess
Failed API: CreateProcess()
Error: (193) - %1: nem Win32 alkalmazás.
--------------------
[02/03/24 09:46:24] module: dxupdate(Mar 30 2011), file: dxupdate.cpp, line: 3426, function: InstallEXE
RunProcess() failed.
--------------------
[02/03/24 09:46:24] module: dxupdate(Mar 30 2011), file: dxupdate.cpp, line: 5829, function: DirectXUpdateInstallPlugIn
InstallEXE() failed.
--------------------
[02/03/24 09:46:24] module: dsetup32(Mar 30 2011), file: dxupdate.cpp, line: 280, function: CSetup::InstallPlugIn
DirectXUpdateInstallPlugIn() failed.
--------------------
[02/03/24 09:46:24] module: dsetup32(Mar 30 2011), file: setup.cpp, line: 1727, function: CSetup::SetupForDirectX
InstallPlugIn() failed.

(#153488) Fuvaros válasza krealon (#153467) üzenetére


Fuvaros
senior tag

sajnos nem változott a helyzet. Ráadásul erre a Lenovo tipusra (TP X1 Yoga 2.gen) már nincs support, azt írta ki a tesztprogi.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#153489) Gabcsika válasza Breki (#153472) üzenetére


Gabcsika
tag

Na! Fejlemény!

Szóval lesz megoldás! Egyszer csak...

Freedom, Nature, Love & Music

(#153490) chungee


chungee
addikt

Szaisztok!
Tálcám befagyott :( újraindítás se segít. Keresés funkció (nagyító) off, jobb alsó ikonok (hang, netkapcsolat, VGA, naptár, dátum) off. Látszódnak de klikkre semmit sem reagálnak :( :((( Kellene rajta 1 reset vagy valami hasonlót. Előre köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#153491) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, zsír új gép, belepillantottam az eseménynaplóba, és tele van hibával. Honnan deríthetném ki, melyiket mi okozza?

-

(#153492) Cs1csó válasza 7Sony7 (#153491) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy képet küldhetnél arról a sok hibáról :DDD

(#153493) 7Sony7 válasza Cs1csó (#153492) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem nem fér egy képre. Van valami log küldés v ilyesmi?

-

(#153494) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, a Win10-es asztali gépemen egyik pillanatról a másikra (vagy egyik frissítésről a másikra) a tálcán lévő program-ikonok kiemelése megszűnik, amint minimalizálom őket a tálcára, vagy egy másik progit megnyitok. Egy nagy rakás progi ikonja van a tálcámon, és megnyitva is jó pár van, de nem tudom melyik, mert már egyáltalán nem látszik az ikonokról. Eddig mindegyik megnyitott proginak élt a kiemelése akkor is, ha minimalizálva lettek, vagy eléjük került egy másik az asztalon. Most már csak annak az 1 azaz egy proginak a kiemelése látszik, ami konkrétan legelől van az asztalon, és nincs minimalizálva. Mitől lehet ez? :F Látni szeretném az összes progi tálca-ikonján, hogy meg van-e nyitva vagy nincs, ahogy eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#153495) tordaitibi válasza liszi70 (#153494) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pastebin? Nem tudom kell-e reg.
Én az ilyeneket mentem valami text formátumba és a Mega tárhelyemen lehet megnézegetni.

(#153496) 7Sony7 válasza Cs1csó (#153492) üzenetére


7Sony7
addikt

-

(#153497) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje azzal küzdök, hogy folyamatosan megszakad a hálózat, és újra kell indítanom a gépet a helyreállításához. Már vettem másik kábelt kipróbálni, az okozza e a hibát, aztán most eszembe jutott ránézni és ezt találtam. Szerintetek mitől lehet ez a hiba?

(#153498) szkutyi válasza J.C.G. (#153497) üzenetére


szkutyi
őstag

Ndis most nálam is problémás.....
Mondjuk nálam nincs a naplóba róla bejegyzes

[ Szerkesztve ]

(#153499) J.C.G. válasza szkutyi (#153498) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Most ezt találtam róla.
Ezek szerint egy kitudja milyen Pci e kártyával már nem lenne gondom?

(#153500) DreadZozzy


DreadZozzy
csendes tag

Sziasztok,

Ötletelésben kérném segítségetek: Windows 10-en, kétmonitoros setupban miképp tudnám megoldani, hogy az egyik monitoron nagy, a másikon pedig kis méretű legyen a tálca, akár külön program igénybevételével? Gondolok itt a "Kis tálcagombok használata" beállításra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.