Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152901) niklebi válasza csixy (#152899) üzenetére


niklebi
senior tag

Gépház--> Rendszer--> Értesítések és Műveletek--> baloldalt felül-->Gyorsműveletek szerkesztése--> és ott tudod visszaállítani.

(#152902) csixy válasza ledgeri (#152900) üzenetére


csixy
addikt

Másik fiókban jól működik, de onnan nem lehet átparancsolni a rendszergazda fiókba. Már gondoltam arra is, hogy csinálok egy új rendszergazda fiókot és ha abban minden jó, akkor mentek adatokat a régi rendszergazda fiókból és törlöm, marad belőle egy emlékmú mappa a vinyón oszt annyi. A régi windowsokon az eredeti rendszergazda megszüntetésével elvesztek bizonyos root jogok is. Remélem, hogy ez ma már a múlté, ugye?

#152901 niklebi: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152903) pilipi válasza csixy (#152899) üzenetére


pilipi
aktív tag

(#152904) csixy válasza pilipi (#152903) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm, ez az igazi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152905) ledgeri válasza csixy (#152902) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja én olyanra gondoltam, hogy ha adott felhasználón belül elő tudod hozni akkor talán pinnelhető, de megoldás már érkezett! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#152906) w.miki válasza King Unique (#147013) üzenetére


w.miki
veterán

Felment a 10-es a HP-re, de az eszközkezelőben van pár felkiáltójeles eszköz. KÉP
! PCI -adat
! PCI - memória vez
! SM busz
Mit tegyek?
Feltegyem a Driver Booster 11 PRO [for PC] programot?
Vagy máshogy oldjam meg?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#152907) Met válasza w.miki (#152906) üzenetére


Met
nagyúr

Innen elkezded felpakolászni az illesztőprogramokat.
Én az Adattárolás, Lapkakészlet és Hálózatos dolgokkal kezdeném.
Nyilván a letöltött drivereket célszerű elmenteni hogy később is meglegyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#152908) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Az asztali gépemben van egy Kingston SKC600256G SSD (240 GB) a W10 rendszerrel és számos telepített programmal, valamint egy 1 TB HDD az adatok számára. Ezek állapota jó, rendben működnek, de az adataim kezdik kinőni a HDD-t. Egy M.2 SSD-vel bővítenék az adatok számára (A-Data 512GB M.2 2280 NVMe XPG SX8200 Pro, esetleg ennek az 1000 GB változatával). Az alaplapom Gigabyte AORUS B450 Elite.
Az új SSD sebessége többszöröse (legalább 4-6-szorosa) a jelenleginek, emiatt lennének kérdéseim:
- Érdemes lenne-e a rendszert és minden programot stb. áthelyezni az új SSD-re, azaz észrevehető lenne-e a gyorsulás?
- Mivel az adattár bővítése az elsődleges cél, lehet-e a klónozás előtt az adatok számára is egy partíciót létrehozni? Itt egy olyan gondom van, hogy a jelenlegi SSD-n van egy C partíció, valamint egy kb. 5-600 GB-os ismeretlennek feltüntetett partíció, ami a W10 telepítésekor jött létre. Ez a klónozáskor hogyan jönne létre, ha az új SSD-n létrehoznék előzőleg egy (mondjuk) 200 és egy 800 GB-os partíciót?
Köszönöm a segítséget.

42LM660S

(#152909) sz.j válasza w.miki (#152906) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha jól emlékszem, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, a CCleaner progi tud olyant is, hogy letölti a frissebb illesztőprogramokat, illetve a hiányzókat.
Ha gondolod nézd meg, egy próbát megér ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#152910) Pyttawrx válasza w.miki (#152906) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne ccleanert használd! A linkelt gyártói oldalról szedd le a drivereket, és driverezd fel.

(#152911) Lenry


Lenry
félisten

előre leszögezem, kizárólag a szakmai kihívás miatt foglalkozok a következő problémával. meg mert apám gépéről van szó :D

szóval adott egy windowsos tablet: TrekStor Surftab Duo W1 típusú Atomos, 2G RAM, 32GB mmc-vel szerelt rettenet.
volt rajta egy előtelepített Windows 10, édesapám jött vele, hogy nem használja már, továbbadná, le kéne róla mindent takarítani.
ok, nem probléma, Gépház, Gép alaphelyzetbe állítása, fájlok törlésével.

ez látszólag le is futott, viszont
- első induláskor egy "Másik felhasználó" feliratú login képernyő fogad, ahová nem tudok mit beírni, hisz még nem hoztam létre felhasználót.
- a rendszergazda fiókra azt mondja, hogy le van tiltva, lépjek kapcsolatba a rendszergazdával
- recoveryt el tudok indítani a shift nyomva tartása közbeni újraindítással, de az ottani parancssor nem indul el, hogy abból létrehozhassak egy usert
- ha csökkentett módban újraindítom a gépet, akkor be tudok lépni a rendszergazda fiókkal, de egy fájlkezelőt sem tudok megnyitni hibák tömkelege nélkül
ezekből én arra következtetek, hogy az a recovery image, amiből dolgozna a Windows a helyreállításkor, sérült.

nem baj, telepítsük újra!
a gépen összesen két USB, egy microUSB port meg egy microSD kártya olvasó az összes bemenet. ezek közül az USB-ről meg a SD kártyáról elvileg tud bootolni a BIOS beállításai szerint, gyakorlatilag meg b*szik rájuk.
EFI shell-t el tudok indítani, és bár az látja az USB-be bedugott meghajtókat (az SD kártyát mondjuk nem), rájuk is tudok váltani, de a fájlokat már nem tudom listázni, Cannot open current directory - Not Found hibaüzenetet kapok. mondjuk a felsorolt összes meghajtóra ugyanezt mondja.

szóval: a Windows ezen a ponton még elindul, de a login képernyőn nem jutok tovább. újratelepíteni nem tudom, mert nincs eszköz, amiről hajlandó lenne bootolni és az EFI shell sem működik rendesen.
van-e valakinek még valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#152912) w.miki válasza Pyttawrx (#152910) üzenetére


w.miki
veterán

Okés, de mi a baj a linkelt a Driver Booster 11 PRO-el?
Az azért egyszerűbb, csak egy kattintés, és mindent megcsinál.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#152913) Pyttawrx válasza w.miki (#152912) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen felesleges, nagyon ritkán kellenek az ilyen progik, hozhat sok hülyeséget magával. Ha normálisan szeretnél driverezni, akkor gyártói oldal.

keress rá itt ezekre volt róla szó korábban.

(#152914) Met válasza w.miki (#152912) üzenetére


Met
nagyúr

NE használd.
Jó?
A fejedben lévő össze de-vel kezdődő kérdésre a válasz, NEM KELL neked az a program.

Az alatt az idő alatt amíg itt értetlenkedsz már letöltötted volna ami kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#152915) csixy válasza Lenry (#152911) üzenetére


csixy
addikt

Próbálj meg egy régi 32 bites UEFI-s Manjaro telepítőt USB-n rádugni. Ha elindulna ne csodálkozz, ha telepítés alatt a képernyő keresztbe állna. Azt utólag lehet módosítani.
Az UEFI-je lehet 32 bites valószinüleg.
[Ez] is a bootia32.efi -t emlegeti, meg a nem megfelelően betájolt képernyőt , .... érdekes.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152916) qqcqqc válasza Lenry (#152911) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam is voltak a családban korábban Atomos tabok, mind 32 bites rendszert kért, szóval olyat kell vadászni az újratelepítéshez. Néz szét itt: [link]

(#152917) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok, kissé láma kérdésem merült fel,

Adott: WIN10 OEM, MBO: b360m h
A közelmúltban a BIOS-ban állítottam vmt. egy új másodlagos SSD telepítése miatt és megláttam egy ilyen opciót:: INTEL PTT igen / nem. Eddig nem volt, átállítottam igenre tegnap, erre ma az fogadott, hogy már telepítené is a WIN 11 -et az Update.

Ennyi? Ha alkalmasnak írja a WIN update, WIN 11-re a PC-t, akkor ez tutira fel is települ, vagy elakadhat a telepítés során a TPM 2.0 modulon?

Ahogy néztem nincs ilyen modul a lapon...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#152918) Lenry válasza Rider74 (#152917) üzenetére


Lenry
félisten

ha felajánlotta az Update, akkor minden feltétel teljesült, onnan már nem akad el
az Intel PTT-vel a processzorban lévő TPM-et kapcsoltad be, így már az alaplapon nem kell lennie

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#152919) Zoz válasza Rider74 (#152917) üzenetére


Zoz
őstag

Az a Intel PTT amit bekapcsoltál, na az pont a prociba integrált TPM 2.0.

(#152920) Doky586 válasza Rider74 (#152917) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a kérdés?
Ha akarod telepíthető a win11, ha nem akarod telepíteni akkor megy válaszd a nem kérem gombot (ami persze kissebb :) )

(#152921) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Lehet már lerágott csont, meg eddig nem merült fel nálam ,de jól sejtem, hogy hiába volt a laptophoz Windows 7 Pro hivatalosan, matricával meg minden ,azt a kulcsot már nem fogom tudni használni Windows aktiváláshoz?

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152922) Cs1csó válasza Graphics (#152921) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepíts arra a gépre egy Windows 11 Pro-t, lehet hogy beaktiválja magát. Puding próbája az evés.

(#152923) w.miki válasza Pyttawrx (#152913) üzenetére


w.miki
veterán

Csak van olyan eszköz, pl. a Dell e6540-en, amire nem találok a gyártói oldalon drivert.
Olyankor mint csináljak?
Mind1, a másik topikban ajánlották a Snappy Driver Installer-t, mint megbízható(-bb :F ) alternatíva.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#152924) Pyttawrx válasza w.miki (#152923) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ŐŐŐ de minek????
54 driver van fent win10-hez....
[kép]
Ha meg átváltasz win7-re, akkor 87db driver van fent, ami simán felmegy a win10 esetén is.
Miki inkább add oda valakinek, aki ért is hozzá, ez kb 10-30 perces művelet maximum a gyártói oldal igénybevétele alapján. :)
Bocsi ne sértődj meg, de túl vagy már pár gépen, és egy alap dolognál meg itt jársz?

(#152925) Graphics válasza w.miki (#152923) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a jó, ha több driver van?

Totál felesleges, ha működik a gép, nem kell masszírozni már, Win10 is megtalálja a választhatók között.

Én is használok egy bizonyos driveres programot, de csak offline, mivel friss telepitesnel már volt , hogy nem ment minden. És így online sem tudtam lenni ( hálózati eszközök)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152926) Graphics válasza Cs1csó (#152922) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem opció meg a 11 egyelőre ezen a régi gépen.

Ezt a hibakódot kapom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152927) Cs1csó válasza Graphics (#152926) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows 10 Pro ezt mutatja azon a gépen?

(#152928) Graphics válasza Cs1csó (#152927) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ezt írja ki

( Thinkpad T540p, hivatalos matricával rendelkezik ,de még ugye Win7-re.)
Win 7 Pro OA for Lenovo

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152929) Cs1csó válasza Graphics (#152928) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor pech, egy pár éve kellett volna rátolni egy Windows 10-et akár időlegesen is ,hogy beaktiválja magát Windows 10-re.
Amúgy lehet ,hogy WIndows 11-re pedig engedné, persze ha nem hát nem.

(#152930) Pyttawrx válasza Graphics (#152926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most frissítettél win7-ről, vagy telepítetted újra win7 helyett winn11-et?

(#152931) Graphics válasza Pyttawrx (#152930) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Win10 van frissen telepitve

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152932) Pyttawrx válasza Graphics (#152931) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De nem volt win7 kóddal aktíválva, vagy win7-ről 10-re frissítve, és aktiválva, amíg lehett?

(#152933) Graphics válasza Pyttawrx (#152932) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam friss a gép, így ezt nem tudom megmondani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152934) Pyttawrx válasza Graphics (#152933) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mivel került hozzád?

(#152935) csixy válasza Pyttawrx (#152934) üzenetére


csixy
addikt

Nem az a baja, hanem a pro nem kell neki. Home verzióval kell megkínálni "Nincs kulcsom " csatakiáltással.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152936) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Rendszer nélkül.

@csixy: Sima Home-t tegyek fel, és akkor elfogadná a W7 Pro kulcsot a 10-es?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152937) csixy válasza Graphics (#152936) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem akkor nem kell kulcs a home verziónak és a Home-ot beaktiválja. Egy próbát megér.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152938) Graphics válasza csixy (#152937) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmiből nem tart feltelepítenem, egy próbát megér, köszi a tippet :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152939) Pyttawrx válasza csixy (#152937) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De akkor ki szokta írni, hogy home kulcsot érzékel….

(#152940) csixy válasza Pyttawrx (#152939) üzenetére


csixy
addikt

Ja! ... Egy próba végül is folyamatban van. Legfeljebb lesz ami lesz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152941) Graphics válasza csixy (#152940) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nyert egyelőre.

Ezt a kulcsot így valamiért nem szereti.

Még ha nagyon vállalkozó kedvű lennék, akkor esetleg Win7-ről update-lni, de az már úgy tudom egy ideje nem megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152942) Pyttawrx válasza Graphics (#152941) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írtam is az már nem megy. Így van.

(#152943) csixy válasza Graphics (#152941) üzenetére


csixy
addikt

Passz. De a ráragasztott Win 7 Pro OA for Lenovo Matricán nem olvasható a kulcs?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152944) Pyttawrx válasza csixy (#152943) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azzal már nem megy semmire!

(#152945) Graphics válasza csixy (#152943) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D

Hát azzal a kulccsal próbáltam, és nem megy. :D Azért is írtam.

De jogos, nem írtam le egyértelműen, csak rákérdeztem.

Az azon a matricán található kóddal a fenti képen látható üzenetet kapom, mindegy hogy Win10 Home vagy Pro-val próbálkoztam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152946) csixy válasza Pyttawrx (#152944) üzenetére


csixy
addikt

Akkor nekem szerencsém volt egy tizenéves win7-es matricás HP compaq vassal. Hagytam hogy az menjen rá, amit a telepítő felajánl és úgy beaktiválta magát mint a sutty. Persze lehet, hogy már korábban valaki feltett rá egy w10-est és uncle samu emlékezett rá.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#152947) Pyttawrx válasza csixy (#152946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Attól függ hogy mikor volt

(#152948) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Valahogy nem jön ki a matek. Kb. 8 GB memóriát megeszik a Firefox. 1-2 (inkább 1) kell más programoknak. Hova tűnik el kb. 10 GB RAM? Ennyire szétterpeszkedett a Windows?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#152949) Graphics válasza VikMorroHun (#152948) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oda van írva, hogy gyorsítótárazott, úgy kijön a matek?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152950) VikMorroHun válasza Graphics (#152949) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ha figyelembe veszem, hogy mit tekint "gyorsítótárazott" memóriának az Erőforrás figyelő... akkor nem. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.