Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147751) GEPESZ66 válasza Doky586 (#147748) üzenetére


GEPESZ66
veterán

F12-vel belépek az alaplap boot menüjébe.
Ott választom ki az USB-t.
A BIOS-ban nálam elsődleges az SSD, amin a rendszer van, más nincs engedélyezve.
A boot eszköz kiválasztót, amit javasolsz, hogyan tudom elérni?
Ebben nem vagyok járatos!

(#147752) #86564352 válasza svgyula (#147749) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bírom az ilyen felesleges köröket. Beírod a problémád, írjuk a megoldást, majd erre az van nincs is problémád, nem zavar. Akkor minden jó, ha a vége jó... :)

"Nem default a pdf mert a firefox is megnyitja, de van adobe."
Gondolatolvasó nem vagyok nálad mire milyen program a default, nyilván a Windows szempontjából írtam Edge a default pdf olvasó is, meg a start webes keresés alapja is, magyarul a rendszer része. Ha erővel irtod, úgy a rendszer próbálja gyógyítani magát frissítések idején.

Néha a Joker meme jut eszembe:
Google-nél Android, Gmail, YouTube, kereső oldalon: regisztrálj Google fiókot, töltsd le a Chrome-ot, töltsd fel a képeid ->
milliárd ember csinálja

Apple-nél Apple ID, iCloud, próbáld ki Apple Music-ot, egyebeket -> milliárd ember csinálja

Microsoft kér Windows-hoz fiókot, OneDrive, kiraknak Edge ikont -> everyone loses their minds

(#147753) macipajti


macipajti
tag

Sziasztok!

Az adatmentős topikból ide irányítottak, az alábbi problémával:

Adott egy Seagate sshd ami ki lett véve az előző laptopomból (Lenovo Y510P), ami az új gépre csatlakoztatva a mellékelteket produkálja.

King Unique kolléga ezt írta: Az idegen dinamikus lemezt a másik hw/sw környezetben először értelemszerűen importálni kellene Windowson, utána lehet hozzáférni a tartalmához. Valamint SATA-n kellene csatlakoztatni, mert Windowsoknál USB-n eleve nem támogatott a dinamikus lemezek kezelése, azért érvénytelen.

Ha visszateszem a régi gépbe működni fog?

Előre is :R

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#147754) tordaitibi válasza GEPESZ66 (#147742) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Véletlenül nem az egyikkel backupot, a másikkal meg klónozást csináltál?
Ég és föld és a backup érthetően bootképtelen.

[ Szerkesztve ]

(#147755) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Hogyan lehet a Win11 upgrade lehetőséget megölni?
Kikapcsoltam a TPM-et és a secure bootot is, papíron így már nem felel meg a gépem a követelményeinek, de még mindig kínálgatja...

Nem csak a notification letiltása érdekel. Nem akarom, hogy bármikor magától majd leszedje és telepítse is. Majd pár év múlva talán magamnak felrakom, ha tud mindent úgy ahogy a 10, és nem nettó downgrade lesz..

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#147756) sz.j válasza GEPESZ66 (#147751) üzenetére


sz.j
nagyúr

"A boot eszköz kiválasztót, amit javasolsz, hogyan tudom elérni?"

Ez a gépben lévő alaplaptól vagy a noti gyártmányától is függ.
Nálam például az MSI alaplapos asztali gépnél F11-el míg a HP notimnál az Esc-el tudok a boothoz eljutni.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147757) Doky586 válasza nonsen5e (#147755) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam egyszer jelent meg fél éve, ráböktem a "Köszönöm nem akarok váltani" gombra és azóta se jött elő.. :K
Ez ilyen egyszerű.

(#147758) Marci112233 válasza nonsen5e (#147755) üzenetére


Marci112233
őstag

Ahogy előttem már írták egyszer nekem is feldobta a lehetőséget, és én is ráböktem hogy Köszönöm a nem akarok váltani, és azóta nem zaklat. Ott van ugyan az Update résznél oldalon hogy alkalmas a gépem rá, de nem teszi be a letöltések közé, és nem is zaklat vele.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#147759) nonsen5e válasza Marci112233 (#147758) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is rányomtam, a Settings-ben is, ahogyan napokkal később a boot előtt megjelenő teljes képernyős reklámon is, de órák-napok után visszarakja magát... :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#147760) sz.j


sz.j
nagyúr

"Még a hónapban beveri az első szöget a legnépszerűbb Windows koporsójába a Microsoft"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147761) IzI


IzI
senior tag

Hi

Mekkora pendrive szükséges,ha erről akarom telepíteni Windows-t?

(#147762) sz.j válasza IzI (#147761) üzenetére


sz.j
nagyúr

Idézet az Összefoglalóból:

"Mennyi hely kell neki?
Ha csak 64 bites vagy 32 bites telepítőt akarsz, akkor egy 4GB-s pendrivera lesz szükséged, ha mindkét architektúrát bele akarod venni a telepítőbe, akkor 8GB-s kell, meg persze nyilván a fájlok letöltéséhez a gépeden is kell ennyi szabad hely, de szólni fog az MCT, ha nem elég a tárhelyed."

Ettől függetlenül én 8GB-ost használok ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147763) Zoz válasza sz.j (#147762) üzenetére


Zoz
őstag

Az jó régi szöveg, talán 2017-ben fért még rá 4GB-osra.
Szóval 8GB-os kell.

(#147764) IzI válasza sz.j (#147762) üzenetére


IzI
senior tag

Zoz

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#147765) GEPESZ66 válasza sz.j (#147756) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha csak a boot pendrive van rádugva a gépre, akkor a boot menüben az USB-HDD-t kiválasztva megtörténik az AOMEI bootolása.
Ha viszont a külső merevlemez is be van dugva,amin a mentésem van, akkor nem boot-ol be.
Ezt nem értem, hogy mitől lehet!?

(#147766) Doky586 válasza sz.j (#147760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még soha senkit nem láttam aki a M$ áruházban vette volna extra feláron a win10-et, úgyhogy nem hinném hogy bárki észrevenné hogy ott megszűnik az árusítása.. :))

(#147767) sz.j válasza GEPESZ66 (#147765) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Ha viszont a külső merevlemez is be van dugva,amin a mentésem van, akkor nem boot-ol be."

És ekkor is a bootolható USB-HDD van kiválasztva, hogy arról induljon?

@ Doky586
Ettől függetlenül a hír azért hír marad, amit lehet, hogy nem árt tudni .... Amúgy meg nem az MS áruházbani árusítás a lényeg, hanem az MS szándéka .... :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147768) GEPESZ66 válasza sz.j (#147767) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen, az USB-HDD-t választom ki.
De azt vettem észre, hogy csak akkor, ha az AOMEI Boot USB van csatlakoztatva.
A Macrium esetében nem volt ilyen gond.
Csak kiszerettem volna ezt is próbálni.
Max. a biztonsági mentést a belső HDD-re rakom rá.
A rendszer SSD-n van.

(#147769) Doky586 válasza sz.j (#147767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen olcsobbat.hu és hasonló oldalon még a win7 támogatásának vége után is árultak win7 licenszet hivatalosan számlával. Úgyhogy én nem aggódnék e hír láttán.

(#147770) Ablakos válasza Doky586 (#147769) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha megszűnik az win10 árusítása, akkor már használhatom az (illegális digitális vagy vlsc) generáló alkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

(#147771) Doky586 válasza Ablakos (#147770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

(#147772) svgyula válasza #86564352 (#147752) üzenetére


svgyula
addikt

Nagyon félreértettél valamit! Én nem problémát írtam! Nekem nincs gondom ha van azt megoldom. Általában találok mindig megoldást......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147773) akaido válasza nonsen5e (#147759) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#147774) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy, csak néha bekapcsolt PC-n, a frissítéseknél ez a végtelenszer felbukkanó üzenet fogad:

20% nem igen változik....
Hiába indítom újra rendszert (nem leállítás, hanem újraindítás), a helyzet változatlan.
Ha újraindítom, ez fogad:

Mi a javaslat?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#147775) Armagedown


Armagedown
őstag

Végre helyrejött az időjárás csempe, pedig késleltetve van a frissítés telepítése.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#147776) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Ez ha nem jó helyre jön, bocsi.
Az lenne a kérdésem, hogyan működnek pontosan az alábbiak:
Microsoft Visual C++
.NET Framework

Azt tudom, hogy egyes alkalmazások/játékok kérik ezeket, de hogy pontosan hogy működnek, nem tudom.
Pl. ha van egy Visual C++ 2022 a gépemen, kell nekem akkor is pl. a 2013-as?
64 bites rendszerre fel kell telepítenem mind a 32, mind a 64 bites telepítővel?
Ugyanez vonatkozik a .netre is.

Szimplán telepítsem fel mindből a latest verziót, x86 és x64-et, hogy minden oké legyen?

Malaka!

(#147777) Cs1csó válasza spleenszuru (#147776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az MS .NET keretrendszert az UUP Windows telepítő lemez készítőben szoktam bekapcsolni. A Visual C++ pedig innen töltve telepítem: [link]
A DirectX-el nem foglalkozom mert az MSI Afterburner telpiti.

A Handbrake is igényel ilyen futtató környezetet keretrendszert a .NET desktop runtime 6-ot. De a letoltooldslon ajánl linket hozzá.

A lényeg hogy mióta így töltöm nem volt még játék vagy profi ami reklamált volna.

(#147778) spleenszuru válasza Cs1csó (#147777) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm, megtaláltam ezt a linket én is amúgy, na de a leírása igazából meg is válaszolja a kérdésem. :)
A .NET-re is akkor ugyanez vonatkozik, és szedjem le az összes létezőt?

Malaka!

(#147779) beef válasza spleenszuru (#147776) üzenetére


beef
őstag

Elvileg minden normális program telepíti a neki szükséges Runtime Library-t. Ha mégsem, akkor illik szólnia, hogy mi hiányzik a futtatásához.
Felesleges mindent ezért felpakolgatni.

(#147780) Cs1csó válasza spleenszuru (#147778) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szükséges. Ha adott programokat használsz amiknek már ismerd az igényeit akkor fölöslegesen nem kell ollyan keretrendszert tepeiteni amit a gépen semmi sem használ.
A HandBrake azért kellett mert egy ismerős akinek USB-re leszedtem neki egy sorozatot nem tudta lejatszani (talán h.264 volt neki még csak AVI volt a jó vag valami hasonló) de amúgy nem foglalkozom ilyesmivel. (Nemrég telepítettem frissen a gépet és mivel már hónapok óta nem kellett a HandBrake ezért nem is telepítettem és a hozzá szükséges .NET Desktop runtime keretrendszert sem mivel más program nem használja.

Az .NET 3.5-est amúgy a Windows 10 is tartalmazza csak be kell kapcsolni (már nem emlékszem valahol talán a vezerlopultban lehet megtalálni.)
De mivel nem az MS-tol szerzem a "gyári" telepítőt hanem pl. az UUP Adguard-rol csinálok naprakesz frissitesekkel integrált rendszert ezért ott kapcsolom be ezt így már ezzel sem kell foglalkozni.

(#147781) spleenszuru válasza beef (#147779) üzenetére


spleenszuru
őstag

Tehát, ha egy adott applikáció, ami amúgy nem telepítős, csak letöltesz egy zipet, majd futtatod az exet, igazából elindul errorok nélkül, csak éppen nem csinálja azt ,amit kellene neki (semmit), akkor a Visual C++ és a .NET ki is van zárva a hibalistából?

Troubleshoot lépésnek van megadva amúgy a 2 kliens frissítése, csak épp az nincs, mely verziók szükségesek.

A problémás alkalmazásom amúgy a Frosty Mod Manager, és már minden más troubleshoot lépést megpróbáltam.

Malaka!

(#147782) beef válasza spleenszuru (#147781) üzenetére


beef
őstag

Ezt meg nem mondom neked :)
A zipben úgy látom a Prereqs mappában benne minden telepítő ami kellhet hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#147783) Abrion


Abrion
senior tag

nem is tudtam hogy van olyan lehetőség hogy bekapcsolhatom a group policyt homeban :D

(#147784) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A laptopot alvó állapotból egér mozdítással visszahozom,
msn.com/hu.hu ablak jelenik meg!
Hogy tudom ezt megszüntetni?

(#147785) akaido válasza Abrion (#147783) üzenetére


akaido
addikt

[link] Pl így?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#147786) akaido válasza cooi11 (#147784) üzenetére


akaido
addikt

Prevent Edge From Opening Whenever my computer wakes from sleep mode

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#147787) Abrion


Abrion
senior tag

nem :Degyszerűbb, egy cmd admin modeban és 2 kod :D

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/enable-gpeditmsc-in-home-edition/1c429a6d-2e45-4be1-bd2b-6106fa42ec7d

(#147788) VGYke


VGYke
addikt

Szóval erre a 0x8007000d hiba javítására nincs ötletetek? A Google nem tudott segíteni, vagy nem igazán értem a megoldási javaslatokat.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#147789) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! Van egy új gépem és rajta egy win10-pro. Frissíteni szeretném win 11-re (kulcs megvan) de azt írja a a win hogy nem felel meg a 11 telepítéséhez mégpedig a TMP miatt. Utána olvastam és be van kapcsolva a biosban, sőt a gépen is úgy mutatja hogy minden ok vele de mégsem engedi.

Már mindent átolvastam de nem jutottam eredményre valakinek volt hasonló esete? Esetleg valami megoldást tudna tanácsolni valaki?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#147790) svgyula válasza pászka (#147789) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A BIOS-ban a secure boot be van kapcsolva?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147791) Doky586 válasza pászka (#147789) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A TPM2 előtt zöld pipa van, nincs vele gond.

Azzal van gond hogy nem uefi módban telepítetted a win10-et.. :((
Konvertáld át mbr2gpt.exe vel. Számtalanszol le lett írva hogy.

(#147792) Abrion válasza Doky586 (#147791) üzenetére


Abrion
senior tag

ez engem is érdekel, hol tudom homeban megnézni hogy UEFIben telepítettem e a windows 10? :D

Igen EUFIben megy a windows :D haha MSINFO32.EXE

Na mibe hogy a windowst nem telepítette fel, csak egyszerűen a régi windows hagyta, ami legacy-ben települt a régi pcje miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#147793) pászka válasza Abrion (#147792) üzenetére


pászka
aktív tag

Nem tudom nekem írtad-e de pendrive-ról telepítettem, friss telepítés volt teljesen szűz M2-re. Mint említettem teljesen új gép.

A többieknek köszönöm a tanácsot megnézem mit hogy kell.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#147794) Doky586 válasza Abrion (#147792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#147795) VGYke válasza VGYke (#147788) üzenetére


VGYke
addikt

Bocs, itt a segítség kérésnél azt elfelejtettem írni, hogy a "gyári update hibaelhárítón" már a kezdeti tanácskérésem előtt túl voltam, tehát ez nem segít:

Tényleg nem futott bele senki még ilyen hibába?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#147796) cooi11 válasza akaido (#147786) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Köszönöm ez a cikk jó kiindulái alap,
ez alapján tudok tovább keresni!
köszi!

(#147797) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Az asztali számítógépem nem hajlandó felébredni alvó (Sleep) állapotból, ha már hosszabb ideje szunyókál. Ez kb. két-három órát jelent.

Fél-egy órán belül fel tudom ébreszteni a Power gombbal, Logitech-es Unifying egérrel, Logitech-es Bluetooth-os billentyűzettel és mobil telefonról WakeOnLan funkcióval is. Szóval, ha nem olyan régóta alszik a gép, akkor minden megfelelően működik.

Mostanában kezdtem éjszakára elaltatni. Többször tapasztaltam már azt is, hogy reggelre teljesen ki van kapcsolva a gép. Ez viszonylag ritka, kb. ötnaponta fordul elő.

Van bármilyen ötletetek, hogy merrefelé keressem a jelenség okát?

OS: Windows 10 Enterprise 64 bit 21H2, Build 19044.2486
Alaplap: Gigabyte GA-Z77X-D3H
CPU: Intel Core i5-3570K

Előre is köszönöm a segítséget!

(#147798) Abrion válasza €uro (#147797) üzenetére


Abrion
senior tag

Hali :)
Nem értek hozzá de van két ötletem :)az elsőt elvágtam mert miután elolvastam milyen windowsod van, leeset hogy a gép méreg drága, szóval volt pénzed Enterprise kulcsra :D
Szal maradt a tuning, próbálj egy bios resetet, és ne tuningolj semmit :) ha nem vállik be, csinálj egy Ram tesztet D GL

[ Szerkesztve ]

(#147799) Armagedown


Armagedown
őstag

Milyen módszerek vannak kideríteni, hogy egy gépen a Windows 10 az ingyenes frissítési időszakban volt-e frissítve régebbi verzióról, vagy utána?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#147800) €uro válasza Abrion (#147798) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm, kipróbálom. :)

A RAM teszt után a "D GL" mit jelent?

Egyébként a számítógép sosem volt tuningolva. Valóban nem mai darab, éppen tíz éve vásároltam. Most már eladó, váltani fogok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.