Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147151) Fuvaros válasza Lauda (#147150) üzenetére


Fuvaros
senior tag

thx

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#147152) St3ven


St3ven
addikt

Érdemes a winget csomagkezelőt használni programok telepítésére? Vagy nincs kézzelfogható előnye a MS Store-ral vagy exe fájlok letöltögetésével szemben?

Illetve programok eltávolítására megbízható powershellből a winget uninstall parancs? Az érdekelne elsősorban, hogy nem hagy-e a programok után szemetet (program mappák, fájlok, registry bejegyzések). Főleg, ha más módon voltak eredetileg feltelepítve, előretelepítve.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#147153) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Ezt látom a gépházban újabban: Bizonyos beállításokat a szervezet kezel. Hogyan lehet ezt eltüntetni? Nem rendszeresen látogatok ide. Valamiért egy ideje nem kapcsolódik az Androidos telefonom e számítógépemhez. Korábban - pár hónapja - nem volt probléma. Nem kapok kódot ill. QR kód sem jelenik meg. Összefügghet a két dolog?
Nem vagyok informatikus, úgyhogy az én szintemet kérem figyelembe venni!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#147154) DS39 válasza eax1650 (#147153) üzenetére


DS39
nagyúr

Céges a géped?

(#147155) King Unique válasza eax1650 (#147153) üzenetére


King Unique
titán

A leírtakból nem derült ki, hogy a "Bizonyos beállításokat a szervezet kezel" üzenet pontosan hol van, a Windows Update menüben vagy máshol, fióktípus helyi fiók vagy Microsoft-fiók, utóbbi esetében saját / munkahelyi / iskolai-e, stb.
Ha a telepítésnél a személyes használat helyett szervezeti használat lett kiválasztva, akár amiatt is lehet ilyen.
Ha nem saját, hanem céges laptopról és otthoni helyett szervezeti használatról van szó, akkor értelemszerűen a szervezet (cég) IT illetékesénél kellene ez ügyben érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#147156) eax1650 válasza DS39 (#147154) üzenetére


eax1650
aktív tag

Saját gépem újonnan. Legális Win7-ről indultam.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#147157) eax1650 válasza King Unique (#147155) üzenetére


eax1650
aktív tag

Igen, a Windows Update menüben, felül, pirosan.
A Win 7-el vettem újonnan, de a Win 10-re mát itthon frissült.
És mint írtam egyszer csak nem kapcsolodnak a PC és a telefon. (Android)
Vezetéken rendben van, de az applikacióval nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#147158) eax1650 válasza King Unique (#147155) üzenetére


eax1650
aktív tag

Itt látom:

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#147159) King Unique válasza eax1650 (#147157) üzenetére


King Unique
titán

Akkor adott a lehetőség megtekinteni a konfigurált frissítési házirendeket a Windows Update menüben és szükség esetén kikapcsolni csoportházirendben.
+ Ha telepítve lett olyan 3rd party program, ami belepiszkál a Windows Update működésébe, akkor meg értelemszerűen azt kellene kikapcsolni, akár uninstalláni a programot, stb.

(#147160) eax1650 válasza King Unique (#147159) üzenetére


eax1650
aktív tag

Pontosan mit kell kikapcsolni? bocsi

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#147161) King Unique válasza eax1650 (#147160) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen rákattintasz a "Konfigurált frissítési házirendek megtekintése" opcióra és akkor kiderült, hogy mi van beállítva, mit kell kikapcsolni.

(#147162) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Most tettem újra win10et, párom gépére már lett téve kb 2 éve.
De itt kér vmi pin kód beállítást..
Párom gépén nincs ilyen pin kód nélkül lép be.

Ezt ki lehet valahol kapcsolni?

Köszi
Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#147163) DS39 válasza sfefe (#147162) üzenetére


DS39
nagyúr

Fiókok / Bejelentkezési lehetőségek alatt van ilyen Windows Hello pin kód és még egyéb hasonló opciók.

(#147165) quailstorm válasza King Unique (#146835) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyanez a gondom van, végtelen ideig marad a "Leállítás" képernyőn két gépem is. Mindkettő valamelyik idei Win10 frissítés óta csinálja, de az egyiknél sokára szóltak szülők, másikat meg pár hónapig nem használtam és a kumulatív telepítése óta az se jó.
3-ik és 6-ik generációs Intel gépek UEFI módban telepítve. BIOS frissítéshez már rég nincs támogatás.

Hogyan találhatnám meg az okát annak, hogy nem hajlandó leállni?

(#147166) beef válasza quailstorm (#147165) üzenetére


beef
őstag

Ha parancssorba beírod ezt, akkor sem?
shutdown /s /f /t 0

(#147167) King Unique válasza quailstorm (#147165) üzenetére


King Unique
titán

(#147168) sfefe válasza DS39 (#147163) üzenetére


sfefe
őstag

Azt láttam de törlöm a pin-t és megszűnik?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#147169) quailstorm válasza beef (#147166) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De, így kikapcsolt. Start menüből viszont nem.
Fast startupot mindig ki szoktam kapcsolni minden gépen amihez hozzáférek. Szóval az biztos nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#147170) nullpoint


nullpoint
senior tag

KB5021233 súlyos hiba.

Frissen telepített legújabb windows.

A hibaelhárítás nem működik, hiszen a safemód parancssorral indításba belefagy, ugye utána már rendes módban indul újra, már ha sikerül neki. Telepítő usb-ről választva a repair és parancssort akkor megkapom a File not found hibát.....

Gratulálok Windows mérnökeinek. Miért nem maradtam a W7-en :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147171) King Unique válasza nullpoint (#147170) üzenetére


King Unique
titán

Ismert hiba a hírek szerint, amihez adott ki a Microsoft hibaelhárítási útmutatót.
Aztán mondjuk már akinél jelentkezik, több Windows 10 21H2 / 22H2 verziónál sem tapasztaltam eddig BSOD-ot a KB5021233 számú frissítés telepítése és újraindítás után, szóval ki tudja megint milyen csillagállás mellett értendő. :D

A Windows 7 konzumer támogatása már 3 éve megszűnt, azon maradni aztán nem sok értelme van, meg pláne hogy a hírek szerint már a Chrome böngésző sem fogja támogatni...

(#147172) nullpoint válasza King Unique (#147171) üzenetére


nullpoint
senior tag

Tudom az útmutatót, az nem működik az előbb leírtak miatt. ;)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147173) Ryder62 válasza King Unique (#147171) üzenetére


Ryder62
őstag

Sem pedig a Fox. Az is januárban megszünteti a támogatását a Win7-re.

(#147174) hhgygy válasza nullpoint (#147170) üzenetére


hhgygy
senior tag

Csak egy ötlet, elolvastam mit kell csinálni, lényegében egyetlen fájlt kell átmásolni, én megpróbálnám kivenni és egy külső házba betéve átmásolni, szerintem nagy kárt nem tehet benne.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#147175) Makifeju válasza Krystal_s (#147144) üzenetére


Makifeju
tag

Köszönöm!
Az alap telepítéssel nincs gondom,de a többivel már igen,ezért volna szükségem néhány résletesebb infóra amit a blog nem tartalmaz. (felesleges programok kipucolása,stb)

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#147176) winhate válasza Ryder62 (#147173) üzenetére


winhate
őstag

Ez kivalo.
Akkor maradok a portable verzsonnel mint mindig.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#147177) DS39 válasza sfefe (#147168) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom, mert alapból ezek a funkciók nem aktívak.

más: nálam egy hibajelenség van a Win10-ben, hogy a rendszerhangok némítása néha feloldódik, és megszólalnak. pl. pendrive lecsatlakoztatása, majd beállítom, ismét, a következő lecsatlakoztatásnál megint van hangja. és poén, hogy van hogy ilyenkor odalépek a volume mixerbe, és azt mutatja, hogy némitva van. :DDD

(#147178) bela30 válasza nullpoint (#147170) üzenetére


bela30
csendes tag

Sziasztok!

Ma már, most először nekem is jött egy kék halál, minden bizonnyal nálam is a Microsoft elhibázott KB5021233 frissítése miatt. Igaz én azt nem figyeltem meg hogy milyen hibakódot írt rá, de hát elég valószínű hogy nálam is ez lett a probléma, hiszen elvileg abszolút érintett vagyok benne én is:

Kiadás Windows 10 Pro
Verzió 21H2
Telepítés dátuma ‎2020. ‎12. ‎02.
Operációs rendszer buildszáma 19044.2364
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.4190.0

És persze máris parázok attól hogy még hányszor történik meg, ill. hogy mikor jön el a pillanat amikor már emiatt fel sem fog állni a rendszer. És hogy ezt megelőzzem, olvastam én is ezt a WinRE-s megoldást, de ahhoz én attól félek túl buta vagyok :-( Eleve azt sem tudom mi az.

Ezért én inkább egy másik megoldást választanék amit máshol olvastam miszerint egyszerűen távolítsam el ezt a KB5021233 frissítést. Erről mit gondoltok? Ez is segíthet? És ha igen, így kellene megcsinálni ugye? Gépház - Windows Update - Frissítési előzmények megjelenítése - Frissítések eltávolítása, és ott az új feljövő ablakban kiválasztani ezt igaz? Lásd feltöltött kép:

[kép]

És ha igen, gondolom akkor javasoltok hozzá egy Frissítések szünetetetése 7 napigot is igaz, hiszen gondolom ha ezt nem választom ki, még hozzá előre, akkor úgyis le fogja szedni megint ezt a KB5021233-t igaz?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#147179) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
MS PDF Print használatával, sokkal nagyobb fájlokat kapok, mintha pl. Chrome vagy más böngésző Mentés PDF-ként opciját használom.
Mi ennek az oka? Hogyan tudom "optimaliálni"/csökkenteni az MS PDF Print fájlméreteit?

(#147180) sz.j válasza bela30 (#147178) üzenetére


sz.j
nagyúr

A KB5021233 frissítés okozta hibával kapcsolatos infó:
"Előfordulhat, hogy hibaüzenet (0xc000021a) jelenik meg kék képernyőn"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147181) King Unique válasza bela30 (#147178) üzenetére


King Unique
titán

You might receive an error (0xc000021a) with a blue screen
Kékhalált okozhat a Windows 10 KB5021233 számú frissítése (0xc000021a)
How to Boot to Advanced Startup Options in Windows 10
How to open Command Prompt when Windows doesn't boot (3 ways)

A WinRE = helyreállítási környezet, ami többféleképpen is elérhető, ott lehet parancssort nyitni és elvégezni a Microsoft leírásában javasoltakat.

How to Uninstall a Windows Update in Windows 10
How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10
How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10

Ha eltávolítod a KB5021233 számú frissítést, akkor igen, előtte / utána átmenetileg szüneteltetni kell a frissítések telepítését vagy elrejteni az adott frissítést, mivel automatikusan települő "B" kumulatív frissítés lévén az eltávolítás után automatikusan újra letölti és telepíti a Windows 10 (hacsak utólag nem vonták vissza).

[ Szerkesztve ]

(#147182) nullpoint válasza bela30 (#147178) üzenetére


nullpoint
senior tag

Parancssoros megoldás nem működik, (fentebb is írtam) akkor sem ha sokadik sikertelen indulás után véletlenül elindult a hibaelhárítás és ott parancsort választottam (files not found).

Frissítés etávolitás próbánál meg eltávolítás sikertelen hiba. Köszi Microfos, megint nagyot alkottál...

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147183) hhgygy válasza nullpoint (#147182) üzenetére


hhgygy
senior tag

147174-es megoldást nem próbáltad? Lehet, megoldaná...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#147184) norba69 válasza nullpoint (#147182) üzenetére


norba69
senior tag

Álljítsd vissza a frissítés előtti utolsó rendszermentésed.
Vagy nincs ilyen?
Nem az MS-t kéne szidni, hanem azt, aki nem készít mentést megfelelő rendszerességgel.
Adatokról legalább van minimum két másolatod két különböző technológiájú tárolóeszközön? Ha nincs, akkor gyorsan legyen.

(#147185) King Unique válasza nullpoint (#147182) üzenetére


King Unique
titán

"Important: If Windows is not installed to C:\windows you will need to modify the command to your environment"
"you may need to change your drive letter from C to something else if Windows is installed on a different drive"

A WinRE környezetben parancssort nyitva előfordulhat, hogy módosítani kell az elérési útvonalat, meghajtóbetűjelet másra, írja is az microsoftos útmutató és egy másik is.

"Frissítés etávolitás próbánál meg eltávolítás sikertelen hiba"

Az nem derült ki a leírtakból, hogy Windows 10 alatt a vezérlőpultban / parancssorban / DISM módszerrel próbálva, vagy a helyi WinRE menübe bootolva / telepítési adathordozóról bootolva WinRE grafikus felületen / parancssorban.

[ Szerkesztve ]

(#147186) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

WIN10 Intéző (Fájl Kezelő? faksza, azt sem tudom, hogy mi a pontos neve :B ) kezelésében tudna valaki segíteni?

A beépített Keresővel keresnék a fájlok neve alapján.

Arra keresnék rá, hogy melyek azok a fájlok, amelyeknek a nevében előfordul a (1) karaktersorozat.

De valamiért azokat a fájlokat is mind előhozza, amelyek nevében előfordul a _1_ karaktersorozat :U

Próbáltam úgy is, hogy a keresőmezőbe a "(1)" vagy a '(1)' szöveget írom, de így se lett jó.

Nem találok olyan beállítási lehetőséget, hogy pontosan arra keressen, amit beírtam, ne terjessze ki a keresést minden általa helyesnek vélt találatra :(

Hol lehet pontosítani a keresési beállításokat, vagy hogyan lehet azokat a fájlokat vele megtaláltatni, amelyek nevében benne van a (1) karaktersorozat :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#147187) Morgenstern válasza Donki Hóte (#147186) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Próbáld így: *(1)*

(#147188) Donki Hóte válasza Morgenstern (#147187) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, de így sem jó :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#147189) sz.j válasza norba69 (#147184) üzenetére


sz.j
nagyúr

+ 1 :K
Egy mentés, majd a visszaállítás kb. 10 perc, és "gond" esetén nyugalom van ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147190) nullpoint válasza norba69 (#147184) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mit állítsak vissza? Amint a korábbi hozzászólásomban egyértelműen leírtam, frissen telepített rendszer ebben a hónapban 23.án telepítettem a rendszert a legeslegújabb verzióval......... :U

Fontos adatokról 4 adathordozón van mentésem.....

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147191) beef válasza Donki Hóte (#147186) üzenetére


beef
őstag

Esetleg tölts le egy Total Commander-t és használd annak a keresőjét, klasszisokkal jobban testre szabható.

(#147192) nullpoint válasza hhgygy (#147183) üzenetére


nullpoint
senior tag

Próbáltam a másolást semmi eredmény.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147193) nullpoint válasza King Unique (#147185) üzenetére


nullpoint
senior tag

C-n van a rendszer, minek tenném máshova?

Vezérlőpultból próbáltam. A másik két opciót még nem próbáltam, köszönöm, ránézek.

Kérdés hogy frissítés uninstall után visszaáll-e a megfelelő állapot. Megoldás még az hogy nem indítom újra a gépet, úgyis 0-24 ben megy, de ha néha szükség van rá, akkor jó lenne nem fsni attól hogy épp hányadikra indul el. Komolyan ez tisztára win95 időszak....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147194) nullpoint


nullpoint
senior tag

DISM failed. No operation was performed.
0x800f0905

Szintén parancssor, másik lehetőség, szintén ez a hiba.

Lehet hogy mivel a legeslegújabb rendszer lett feltéve, ez a frissítés integrálva van, hiába mutatja a telepített frissítések listában?

Szerintem várok, majd két hónap múlva lehet lesz rá valami, addig nem indítok újra, ideális esetben amúgy sem szokott kelleni. :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147195) King Unique válasza nullpoint (#147193) üzenetére


King Unique
titán

Az evidens, hogy normál esetben a C meghajtó a Windows rendszerpartíciója, ellenben itt arról volt szó, hogy pl. a telepítési adathordozóról bootolva is az lesz-e parancssorban.

Tehát nem lett minden eltávolítási opció kipróbálva, sejtettem.

Ha a frissítés telepítés okozta egyeseknél, akkor annak eltávolításának meg is kellene oldani, vagy egy rendszer-visszaállításnak, ha készült előtte visszaállítási pont.

(#147196) Balu1991


Balu1991
csendes tag

Sziasztok,
Van egy Dell PC-m. Windows 10 Pro, updater szerint naprakész.
Intel Core i5-3570 CPU
Alaplap: Dell Optiplex 9010 MT M9kcm
Intel HD Graphics (sehol nem találtam, hogy pontosan milyen)
A gép Display portjára van HDMI adapteren keresztül egy TV. Jól működne de.. amint elindítok egy játékot vagy sleep mode-ba kerül a gép a hang elmegy a TV-ről és csak a számítógép újraindítása segít. A hangkimenetnél el is tűnik az "Intel(R) megjelenítő hang". Próbáltam már driver-eket feltelepíteni a Dell honlapjáról (Audio, illetve video az Intel HD Graphics-hoz) de egyik sem segített. Érdekes, hogy az eszközkezelőben továbbra is látom a Hang-, Video- és játékvezérlő alatt az eszközöm.

Valakinek valami ötlet mi lehet a megoldás?
Köszönöm,

(#147197) Doner válasza King Unique (#147131) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv!

Sikerült aktiválni a windows 7 32 bit home premet csak egy kbxxxxx akárhányas manuális frissétés kellett a microsoft oldaláról ami rendbe tette az update-et és utána az online aktiválásra kattintva sikeresen aktiválta!

Az merült fel bennem hogy az egyik kollega szerint működnének rajta a w7 32 driverek is ha 32 bites w10-el próbálkoznék rajta. Ehhez melyik w10 telepítőt kell letölteni ami aktiválódni fog a w7 32 bit home premium alapján? Ill ha letölöttem és clean installal feltelepítettem akkor csak meg kell neki adnom a COA matrica kulcsát és azt a w10-nek el kell fogadnia?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#147198) King Unique válasza Doner (#147197) üzenetére


King Unique
titán

Otthoni felhasználóknak eleve adott a Microsofttól letölthető Windows 10 ISO-fájl, ami eleve többféle kiadást tartalmaz, beleértve Home-ot is.
Lásd nemrég egy másik válaszban kifejtve, hogyan kellene pendrive-ról bootolva Windows 10-et telepíteni.
Egy másik opció a Windows 7 —► Windows 10 in-place upgrade, ha a közvetlen frissítés a cél.
Technikailag még mindig működhet a Windows 10 ingyenes aktiválása a kiadáshoz passzoló érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal, amiről nemrég volt szó itt sokadjára.

[ Szerkesztve ]

(#147199) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

A Windows Store-al kapcsolatban lenne kérdésem.
A napokban vettem meg a Forza 5-öt és szeretném telepíteni, de nem tudom letölteni, mert a rendszer azt írja, hogy nincs elég hely a meghajtón a játéknak.
Most ez még mindegy is lenne, a baj ott kezdődik, hogy nem tudok cél meghajtót választani a telepítéshez, mert ugye egyből kezdené a telepítést a Store, ahogy kiválasztom a játékot.
Utána olvastam már a neten, meg itt is szétnéztem már és megváltoztattam a beállításokban, az újonnan telepítendő alkalmazások helyét, ahogy írták itt is többen, de a Store továbbra is a C meghajtót akarja használni. Legalább is azt hiszem, mert amikor a letöltés leáll hibával, akkor felajánl nekem tárhely felszabadítást, de az egyből a C meghajtót nyitja meg.
Szóval az érdekelne, hogy mit és hol kellene még átállítani ahhoz, hogy ne a C-re akarja telepíteni a játékot a Store?

(#147200) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Elbizonytalanodtam....
Van egy gép, amin jelenleg Windows 7 van, Legacy BIOS - MBR partíció.
SSD felosztása 3 db Elsődleges partíció.
100 MB Rendszer számára fenntartott
C: Rendszer
D: Adat

Ugyanerre az SSD-re, Win 7 mellé kellene Win 10 is (dual boot) úgy, hogy az adatok megmaradjanak.
Mivel MBR partíció így csak 4 Elsődleges partíció hozható létre...
Ilyen esetben, amikor csak 1 db Elsődleges partíció lenne a Win 10-nek, telepítésnél elakadna, vagy létrehozna magának kiterjesztett partíciókat?

Win 7 MBR lemez konvertálásra még lenne lehetőség adatvesztés nélkül, de ott problémás lenne, hogy Legacyban lett telepítve és nem indulna el.
Többször telepítettem már dual boot rendszereket, de többnyire Win7, 8, 10, 11 mellé valamelyik Linuxot, aminél nem volt gond a kiterjesztett Logikai partíció.

A tulajnak mindenképp kell a meglévő Win 7 + adat és mellé (ugyanarra az SSD-re) kellene egy Win 10 is.
Mi lenne a legjobb megoldás ilyenkor?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.