Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147701) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Próbaképpen szeretném HP probook G2 -re a windows 11 et upgrade elni. A health check progi viszont evvel elhasal: [link]
Ezeken végig mentem:
[link]
Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\PushNotifications nem létezett, hozzáadtam de nem segített.
windows 10 enterprise aminél ez jelentkezik.
Elnézést ha rossz topicba küldtem, de ez még win10 probléma nekem. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147702) Doky586 válasza cintula187 (#147701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérd a Your organization informatikusát mert enterprise-nál ez másképp megy mint home és pro esetén. :U

(#147703) Top cat válasza Kiskokó (#147697) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg csak PS/2-ről tud indulni.

(#147704) cintula187 válasza Doky586 (#147702) üzenetére


cintula187
addikt

céges gép volt de legyalulva vettem meg és clean installban kapta az enterpriset. a userem administrator rajta. :((

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147705) King Unique válasza cintula187 (#147701) üzenetére


King Unique
titán

Enterprise és Education kiadásoknál nem meglepő, ha azt írja a program, hogy a frissítéseket, az eszközt a szervezet (cég), az iskolája, stb. kezeli és upgrade ügyben az ottani IT illetékeshez tessék fordulni. :))
A manuális upgrade-hez az MCT, a frissítési segéd illetve azok Windows 11-es megfelelői Enterprise és szerver kiadásokat eleve nem támogatnak (példa), vagyis azokkal nem fog működni az in-place upgrade.
Ha Enterprise kiadás esetén a Windows Update nem ajánlja fel a gépházban a Windows 11-re frissítés lehetőségét, akkor marad pl. a manuális ISO upgrade mint frissítési opció, De ahhoz is máshonnan letöltött Windows 11 Enteprise ISO-fájlra lesz szükség, mert az MCT-vel letöltött csak Home, Pro és Education (+ azok N-es változatait) kiadásokat tartalmaz. Vagy lehet szólni a szervezet, a cég IT illetékesének, rendszergazdájának és majd ő megoldja.
Következő lehetőség a Windows 11 clean install, de ott ugye a Microsoftól letölthető konzumer ISO-fájl eleve nem tartalmaz Enterprise kiadást, az utóbbit VLSC vagy az adott céges forrásból kell beszerezni.
+1 opció Enterprise helyett a home user szinten reális Home vagy Pro kiadást telepíteni és akkor működni fognak a felsorolt általános frissítési lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#147706) cintula187 válasza King Unique (#147705) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi az infókat akkor ezeket átnyálazom. :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147707) cintula187 válasza King Unique (#147705) üzenetére


cintula187
addikt

Noti kiesett, mert a CPU nem támogatott. :(
Az asztali gépen a clean install -al működhet az alábbi változat?

Clean install, mivel MBR -ben és nem GPT ben lett a mostani OS telepítve és a secure boot-ot se tudom bekapcsolni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147708) King Unique válasza cintula187 (#147707) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható a Windows 11 telepítése akár nem támogatott hardverkonfigurációra is, de ez már értelemszerűen a Windows 11 topik témája, az ügyben ott kellene érdeklődni, bár már linkelve lett a megoldás.

(#147709) cintula187 válasza King Unique (#147708) üzenetére


cintula187
addikt

Nagyon szépen köszönöm!!! :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147711) Doky586 válasza cintula187 (#147707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még win10-nél is elég blamázsnak számít egy örökölt bios módban telepített os... :U

A gyári win11 telepítő legalább figyelmeztet hogy valamit rosszul csináltál.

[ Szerkesztve ]

(#147714) cintula187 válasza Doky586 (#147711) üzenetére


cintula187
addikt

Hát ez így jött össze 4 éve amikor telepítettem az OS-t. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147715) tordaitibi válasza #86564352 (#147699) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert az csak olvassa. Legfeljebb kalimpál az olvasófej mire a mágnes kirántja parkolóra.
Írás közben ha minden együttáll, sérülhetnek akár leírók is és azokat nem teszi helyre semmilyen csodaszoftver, így lehet egyébként elég nagy eséllyel raw partíciót/tárolóeszközt is gyártani amin vagy nagyon sok gépészkedés vagy teljes formázás segít.
Aztán jönni ide hogy szarawin szaralinux szara.... igény szerint.
Az már hab a tortán és az újabb hdd-k megoldják de nem használ a fejnek se ha a lemez végefelé elveszik a tápot tőle és leáll alatta a lemez amin mikromilliméteres légpárnán siklik a fej és ezt a rést a névleges fordulatszám tartja fennt.
SSD-t flash eszközt már nehezebb így agyonvágni de nem lehetetlen azokat sem.

(#147716) Doky586 válasza cintula187 (#147714) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ez így jött össze"... :Y
Na ez ellen véd téged a win11 telepítője ha mct-vel készíted trükközés nélkül. :K

(#147717) tordaitibi válasza Tamy (#147700) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, futok a tanácsoddal egy kört.
Bár most jelezték a kollégáim hogy szerintük a melóhelyi gépen über mátrixos indításnál a fekete cmd ablak, ahogy lefut, visszaszámol és kilép :) :K
Még a végén így hagyom.

(#147719) cintula187 válasza Doky586 (#147716) üzenetére


cintula187
addikt

rendben köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#147720) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ma úgy döntött a rendszerem (Win 10 22H2) hogy akkor ő most leszedi nekem a windows 11-et és feltelepíti.
Még a letöltés elején lelőttem a windows update service-t hogy nehogy feltegye itt nekem.
Mit kell csinálni ahhoz hogy a frissítéseket továbbra is kapjam, de a windows 11-et ne? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#147721) SchumiBácsi válasza tordaitibi (#147715) üzenetére

A lemezre parkolásra nem inkább a régi HDD-k voltak képesek?

Az új parkolóvillásokba már nincs meg a lemezen a külön parkolópálya, így ha adatra száll, mert máshova nem is tud, akkor az adatvesztés mellett ugrik a fej is, mert gondolom erre már nincs úgy felkészítve.

Bennem az új meghajtók úgy vannak, ha nem tud kiparkolni villára akkor kuka az egész.

A többieknek köszi az infót a W10 letölthetőségével kapcsolatban. El is teszek majd belőle egyet későbbre, aztán ha a lejárat után ellehetetlenítik a telepítést/használatot is, a Végső megoldás: Win7 ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#147722) akaido válasza LLKobe (#147720) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#147723) csixy válasza tordaitibi (#147715) üzenetére


csixy
addikt

Volt valaha egy 3,5"-os OEM HDD-m talán PATA volt külső házban, ... már homályos az emlék. Valamiért elromlott , bex@rt. Gparteddel akartam rátenni egy új msdos partíciós táblát és újrainicialzálni, de nem hagyta magát. Mérgemben kihúztam a tápját és visszadugtam.... és ezt megette. Lehet erre érthető magyarázat?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#147725) LLKobe válasza akaido (#147722) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#147726) King Unique válasza LLKobe (#147720) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég kérdezte más itt ugyanezt, amire a válaszban le lettek írva a lehetőségek, majd visszaigazolta hogy működnek a javasoltak.

(#147728) #86564352 válasza tordaitibi (#147715) üzenetére


#86564352
törölt tag

Strapabírónak kell lennie ezeknek az eszközöknek, különben nagyságrendekkel több adatvesztés panasz lenne. Mert te és én szépen leválasztjuk számítógépen megszokásból, az átlag viszont amint látja végig ért a másolás csík, már tépi is kifele. ;]

NTFS kevésbé kényes, mint FAT32. Ráadásul úgy emlékszem, Windows alapból a kis eject ikon el is bújik a tálcán a felfele nyíl maradék ikonok részre, tehát az átlag nem is látja, nem is tud róla és a Microsoft se tolja az arcukba. Sőt, pár éve a quick removal lett az új default policy.

Rajtunk kockákon kívül kevesen foglalkoznak a biztonságos eltávolítással. Én általában csak a backup külső lemezemet szoktam biztonságosan eltávolítani, mert nem tudom háttérben éppen zajlik-e a mentés. Egy filmes meghajtót simán kihúzok. Múltkor voltam fotókat előhívatni, srác is simán kihúzta a flash drive-om, nem foglalkozik ezzel a többség.

(lásd még backup, mi itt toljuk a több adathordozó és felhő elvet, a többség meg egyetlen eszközén egyetlen példányban tárolja a pótolhatatlan fotóit)

[ Szerkesztve ]

(#147729) LLKobe válasza King Unique (#147726) üzenetére


LLKobe
veterán

Így sikerült is köszönöm :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#147730) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Másnak is elkezdett meg-meg jelenni az Edge parancsikonja az asztalon?

Már másodjára töröltem le.

(#147731) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Nálam ismeretlen okokból, pár hét alatt, alkalmas rendszerem a win 11-re, nem alkalmassá változott.. :D
Nem bánom, nem is tervezek átállni még.

Malaka!

(#147732) Cs1csó válasza Ryder62 (#147730) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Már kétszer is, egy régi C2D procis gépen. Az asztalon semmi sincs a lomtár ikonon kívül szinte csak böngészésre van használva és a Chrome és Firefox ikonok a tálcán vannak.

(#147733) sz.j válasza Ryder62 (#147730) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az egyik gépünkön "automatikusan" megjelent .., le is töröltem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147734) AtHoS válasza sz.j (#147733) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem mikor auto frissül, akkor dob ki parancsikont az asztalra, bár sosem érdekelt túlságosan, 2 sec eltüntetni :DDD

read-only mode on the forum

(#147735) SchumiBácsi válasza spleenszuru (#147731) üzenetére

Az is egy szar lehet ha így kell promotálni... :D

Az alkalmazáskiemelés a legjobb. Ezt ki lehet ütni valahogy?
Legutóbb kiemelte az órát és a számológépet - a számológépet... :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#147736) #86564352 válasza SchumiBácsi (#147735) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez ilyen játék, a cégek azt szeretnék mindenféle terméküket használd.

[kép]

(#147737) Doky586 válasza spleenszuru (#147731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsan devalválódnak a processzorok a gépedben. :DD

Kapcsold vissza biosban a TPM-et. :B

(#147738) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha valakit érdekel
A tegnapi (KB5019275) frissítés óta a Start menüben újra C°-ban mutatja a hőmérsékletet

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147739) kezo0 válasza sz.j (#147738) üzenetére


kezo0
addikt

[link]
végre valaki! 😎

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#147740) svgyula válasza Ryder62 (#147730) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Meg folyamatos fut az edge update a memóriában! Ez akkor is ott van és valami edgeupdate.exe.log file-ból újra és újra generálja akkor is ha elvan távolítva az egész alkalmazás könyvtárastól mindenhonnan! Ne erre mit is mondanának azok akik annó seggberúgták az ms-t mert mindenhol erőltette a rendszerein a saját programjait!? Nálam konkrétan a firefox indítás után percekig akad a rendszer sz@r ilyen olyan wan miniportok miatt! Ahogy ezeket letiltom lényegesen gyorsabb lesz mint a böngésző mint az oldalak tartalma pl youtube videó! Még jön pár nekifutás mert állandóan visszarakja mint az edge-t a frissítés! De ami késik törléssel menni fog!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147741) #86564352 válasza svgyula (#147740) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha nem használod:
Edge settings, system and performance, startup boost off

(#147742) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az AOMEI fórum-on nem válaszolnak a kérdésemre.
Elnézést, hogy itt kérdezem meg!
Ha a rendszerindító pendrive-t csatlakoztatom a számítógéphez, akkor megtörténik a boot a pendrive-ről.
Ha viszont a külső merevlemezt is csatlakoztatom, amin egy korábbi mentés volt, nem indul el a boot folyamat.
Macrium esetében nem volt semmi gond.
AOMEI esetében mi lehet a gond?

(#147743) svgyula válasza #86564352 (#147741) üzenetére


svgyula
addikt

Megvolt az egész uninstall! Ez az edgeupdate máshol van és berakja a futó alkalmazásokkal a memóriába. Ha leállítom és törlöm az éppen aktuális helyről újra generálja magát! Mindenhonnan eltávolítottam az összes edge file-t és könyvtárat(rejtetteket is!).

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147744) Cs1csó válasza #86564352 (#147741) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Windows telepítés után megnyitom az Edge-et (először és utoljára :DDD ) majd végigmegyek a beállítások menün és gyakorlatilag mindent kikapcsolok, elutasítok (kérdést) stb.
Ezek után nem fut az Edge.

(#147745) svgyula válasza Cs1csó (#147744) üzenetére


svgyula
addikt

A bal alsó sarokban gépelj be valamit webes keresésnek.... Aztán a keresés, azt semmi mással nem hajlandó megnyitni. Ha nincs edge(mint nálam) akkor nincs keresés :N azonnal zárja az ablakot :K
Ha van edge akkor megnyílik az ablak.....

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147746) #86564352 válasza svgyula (#147743) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hogy történt az uninstall? Mert alapból nincs ilyen opció Edge-nél, a Microsoft a Windows szerves részének tekinti, ez a default pdf olvasó is. Ha belemókoltál, akkor nyilván van galiba és a Windows Update mindig helyreállítja. Telepítsd normálisan, majd a beállításokban kapcsold ki amit írtam és nem fog zavarni.

(#147747) Top cat válasza GEPESZ66 (#147742) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy a BIOS-ban, előrébb van a Boot sorrendben, a külső merevlemez.

(#147748) Doky586 válasza GEPESZ66 (#147742) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használd a post alatti boot eszköz kiválasztót. Az indul amelyiket kiválasztod. [kép]

(#147749) svgyula válasza #86564352 (#147746) üzenetére


svgyula
addikt

Óóó! Félreértetted! Engem már nem zavar! Van mindenre megfelelő program. Nem default a pdf mert a firefox is megnyitja, de van adobe. A web-es keresés böngészővel működik nálam! A gépen lévőket meg megtalálja a win keresője edge nélkül is. Ja és nem állítja vissza! Csak akkor jön vissza mint pl. a H21-H22 váltás. Akkor szoktam eljárni ezt az ördögűző táncot és békén hagy. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147750) Cs1csó válasza svgyula (#147745) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

Everything progit használok keresésre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.