Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147201) DS39 válasza Krystal_s (#147200) üzenetére


DS39
nagyúr

Próba cseresznye.
Ha előre létrehozod a 4. partíciót, és arra irányítod a telepítőt, lehet megoldja segéd partíció nélkül is.
De miért kell egy évek óta nem támogatott oprendszer?
Inkább upgradelni kellene a 7-t 10-re.
(Azért legyen a művelet előtt biztonsági mentés!)

[ Szerkesztve ]

(#147202) svgyula válasza Balu1991 (#147196) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem csak "hasonló" anomália van. Nálam, ha a TV-t a gép indítása után kapcsolom be és alapból oda volt állítva a hang akkor semmit nem csinál a TV. Vagyis azt jelzi, hogy nincs semmilyen HDMI csatlakozás DE! ha ilyenkor átkapcsolok tv adásra és lekapcsolom, majd újra bekapcsolom és úgy váltok HDMI-re akkor megint minden rendben. Ez valószínűleg valami program hiba, mert másik kábellel is ugyanezt csinálja. Viszont ha előbb kapcsolom a TV-t akkor soha semmi gond. Lehet a VGA nem érzékeli olyankor és kell a teljes újra kiadott kapcsoló jel a TV-től. De már megszoktam. Ha lesz új TV az már valószínűleg tudja az újabb szabványt is :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147203) Doky586 válasza Krystal_s (#147200) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Venni még egy ssd-t és ezt ideiglenesen lehúzni. :U

(#147204) Zoz válasza Krystal_s (#147200) üzenetére


Zoz
őstag

Egy külön partíció kezelő program (Minitool, Paragon, stb) úgyis kelleni fog a meglévő partíciók átméretezéséhez, azzal konvertáld át a D-t logikaivá, és úgy intézd, hogy az SSD végén legyen a szabad hely. Win10 telepítőnek (legacy módban) aztán ezt a helyet add meg telepítési helynek, a többit elintézi, sajátján kívül csinál majd még egy kicsi helyreállítási partíciót a lemez végére.
Ami még fontos: amint elindult a 10, első dolgod a gyorsindítás kikapcsolása legyen! Különben fájlrendszer sérülés lesz amikor váltogatja a Windows-okat.

(#147205) Zoz válasza DS39 (#147201) üzenetére


Zoz
őstag

"Ha előre létrehozod a 4. partíciót, és arra irányítod a telepítőt, lehet megoldja segéd partíció nélkül is."
Esetleg ez is működhet, de ott el fog akadni, hogy a Win7-es Rendszernek fenntartott partíció túl kicsi már a 10-nek. Meg kéne növelni mondjuk 1 gigára, és akkor talán működik.
(Legalábbis 7->10 frissítésnél ha elég nagy a rendszerpartíció, akkor nem hoz létre egy harmadikat.)

(#147206) nullpoint


nullpoint
senior tag

Lehet a microsoft-tól valahogy korábbi telepítőt leszedni? Ahogy sejtettem, a bizonyos nemindulást okozó frissítés a legutóbbi telepítőben már integrálva van, hiába próbálom eltávolítani. Tegnap jött valami apróbb frissítés, azt kipróbáltam, probléma nélkül el is tudtam távolítani.

A rendszer stabil, megfelelően működik, ha újra kell indítanom akkor van szívás a kb5021233 miatt, nem tud csak sokadik ki-be kapcsolgatásra elindulni.

Most két lehetőséget látok:

1:
Várok hogy kiadnak javítást, ami ugye lehet 3-4 hónap is vagy több, addig meg szenvedek és nem indítok újra, bár különösebben nem is szokott rá ok lenni. Kérdés hogy egy valamikori jövőbeli frissítés tényleg megoldja-e, vagy a problémát úgy sikerült okozniuk hogy permanens, ebben az esetben a régebbi rendszerre való visszaállást csak elodázom.

2:

Kerítek korábbi telepítőt és valahogy tiltom a frissítéseket. Persze ezt nem kéne örökre, szóval egy jövőbeni frissítésnél megint belefuthatok tátott szájjal a microsoft hatalmas nagy tudásába.

Szerintetek melyik utat válasszam?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147207) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy egyáltalán jó helyre írok-e és létezik-e erre megoldás.
A gépemet úgy szoktam leállítani, hogy a billentyűzeten lévő "kikapcsolás" gombbal gyakorlatilag alvó üzemmódba lép: leállnak a ventilátorok, a merevlemezek és a monitor is. De, az USB aljzatok továbbra is feszültség alatt maradnak.
Kérdés: be lehet-e olyat állítani, hogy alvó állapotban az USB aljzatokról (vagy méginkább megadott USB aljaztokról) is vegye le a feszültséget?
Vettem egy USB-ről üzemelő led szalagot (a monitor hátuljára fogom ragasztani), és azt szeretném, hogy csak akkor kapcsoljon fel, ha felélesztem a gépet.
Eszközkezelőben az USB energiagazdálkodásban be van pipálva, hogy "kikapcsolhatja az eszközt, hogy energiát takarítson meg..." De jelenleg nem kapcsolja ki :N
Energiagazdálkodás séma beállításoknál meg ez van:

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#147208) Cs1csó válasza st6969 (#147207) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BIOS-ban is nézd meg és ott állítsd át.

(#147209) DS39 válasza nullpoint (#147206) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ezt hamarabb javítani fogják, én várnék.

nem követtem a szálat, de ezt próbáltad?

A Microsoft közzétett egy ideiglenes javítást erre a problémára.

A lépések a következők:

A többszöri újraindulgatás után a Windows elvileg automatikusan be fog lépni a WinRE felületre (Windows Recovery Environment).
Itt válasszuk a Hibaelhárítás (Troubleshoot) lehetőséget.
Itt válasszuk a Speciális lehetőségek gombot.
Indítsuk el a Parancssort, majd várjuk meg míg újraindul a gép.
Újraindításkor (bejelentkezés után) egy paranccsornak kell megjelennie.
Gépeljük be a következő parancsot, majd nyomjunk Entert:
xcopy C:\windows\system32\drivers\hidparse.sys C:\windows\system32\hidparse.sys
A parancs lefutása után, írjuk be az exit parancsot (majd Enter).
Válaszuk a Folytatás gombot, ami után a Windows-nak újra kellene indulnia és remélhetőleg már normál módon el fog indulni.

Fontos megjegyzésként a Microsoft hozzáteszi, hogy semmiképp sem javasolják, hogy más javítási módszert alkalmazzunk, illetve nem ajánlott, hogy a hidparse.sys fájlt töröljük a Windows\System32 mappából

[ Szerkesztve ]

(#147210) st6969 válasza Cs1csó (#147208) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, megnéztem, de nem lelek erre vonatkozó beállítást még az advanced részben sem. Igen régi alaplap, Asrock H110M HDV. :(

(#147211) AtHoS válasza nullpoint (#147206) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link] korábbi ISO letöltéshez

read-only mode on the forum

(#147212) Doky586 válasza nullpoint (#147206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Régebbi windowsok letöltése: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#147213) zsoltip válasza zsoltip (#147179) üzenetére


zsoltip
őstag

MS PDF Printre valaki valami tipp? :)

(#147214) beef válasza zsoltip (#147213) üzenetére


beef
őstag

Nem igazán konfigurálható. Gondolom amiben eltérést látsz az képeket tartalmaz. Mert csak szövegnél nem lehet jelentős file méret különbség.
Lehet nagyobb dpi-ben tárolja a képeket vagy más tömörítéssel, ez okozza az eltérést.

(#147215) nullpoint válasza Doky586 (#147212) üzenetére


nullpoint
senior tag

3.1 kihajcsa' a zertéiksznegyvenkilencvenet? ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147216) nullpoint válasza AtHoS (#147211) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ezt ismerem, megbízható? Elvileg a microfostól szedi az isokat, ez valós?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147217) zsoltip válasza beef (#147214) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem, nem képek. E-mail mentésre használom.
Ezért nem értem egyelőre magam sem.
Nincs valami mélyebb rendszerbeállítás, amivel a DPI, vagy tömörítés, vagy más egyéb korrigálható?

(#147218) St3ven válasza St3ven (#147152) üzenetére


St3ven
addikt

A winget csomagkezelővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#147219) King Unique válasza Krystal_s (#147200) üzenetére


King Unique
titán

MBR-lemeznél vagy 4 darab elsődleges partíció lehet, vagy pl. 3 db elsődleges és 1 kiterjesztettem belül több darab logikai partíció.
BIOS/MBR módban akár a lemez elején lévő System Reserved partíció nélkül is működhet a Windows 10 és olyankor a C partíció lesz megjelölve aktívként, arra kerül a rendszerindítás. De akkor még ott van a WinRE partíció is, bár technikailag jó esetben akár anélkül is működhet a rendszerindítás.
Egyazon lemezen dual boot telepítésnél az újonnan telepített Windows használhatja az előző Windows által már létrehozott rendszerpartíciókat (pl. System Reserved). Viszont ha túl kicsi a rendszer számára létrehozott partíció, akkor amiatt lehet gond (példa), bár újabban van hogy alapból csak 50 MB-osat kreál BIOS/MBR módban a telepítő (példa).
A telepítésnél a szabad területet megadva eleve rákérdez a telepítő, hogy létrehozhat-e újabb partíciókat a rendszer számára. Ha létező, üres elsődleges partíció van megadva, akkor pedig lásd az előző pontokban leírtakat.
Lehet jobb lenne inkább mellőzni a már nem támogatott - és ezért biztonsági kockázatot jelentő - Windows 7 éles + online használatát és pl. virtuális gépen használni inkább VirtualBox / egyéb megoldással, sőt a meglévő Windows 7 is utólag átkonvertálható virtuális PC-s használatra.

[ Szerkesztve ]

(#147220) Geth válasza St3ven (#147218) üzenetére


Geth
addikt

Én, ha tehetem.
Azoknál a progiknál, amiknél hivatalosan támogatva van (létezik rá winget csomag) szuper. Amiket 3rd party tartja karban, ezért ritkábban frissül azoknál is okés, ha nem fontos a mindig legfrissebb verzió.
Tipp: ha a winget csomag mögötti "valódi" telepítő (msi, nsis, stb) támogat custom kapcsolókat, azokat wingetnél is meg lehet adni. Itt általában a hiányos dokumentáció okozhat gondot (tehát az eredeti telepítő kapcsolói, lehetséges konfigurációja ismeretlen).
Illetve nekem jól jött az automatizált wsl telepítő scriptemhez, mert nem csak a winget csomag katalógus a default source, hanem a Store is, tehát Store alkalmazások is telepíthetőek parancssorból, akár automatizáltan.

(#147221) King Unique válasza nullpoint (#147206) üzenetére


King Unique
titán

"Ahogy sejtettem, a bizonyos nemindulást okozó frissítés a legutóbbi telepítőben már integrálva van,"

Dehogy van integrálva... Ha integrálva lenne, akkor eleve nem töltené le és nem telepíté a Windows Update, valamint akkor a KB5021233 számú kumulatív frissítés alapján eleve 19045.2364 lenne a 22H2 ISO buildszáma 19045.2006 helyett, az MCT is elvileg az utóbbit tölti le.

[ Szerkesztve ]

(#147222) beef válasza zsoltip (#147217) üzenetére


beef
őstag

A DPI-nek semmi köze a vektorosan tárolt szövegekhez, azt nem befolyásolja csak ha képként lenne lementve.
A PDF kétféle képpen menti a szöveget, vagy menti a használt betűtipusokat és "sima" szövegként a tartalmat, pozíciókkal, méretekkel, stb., vagy az egészet görbékké konvertálja. Utóbbi esetben pl. nem tudod kijelölni szövegként a karaktereket PDF nézegetőben.

Közben megnéztem, böngészőből mentettem MS PDF-be, hát ez láthatóan képként tárolja le a szöveget, azért akkora amekkora.
Egyszerűen tudod ellenőrizni, a kész PDF-be nagyíts bele maximálisan, ha elkezd pixelesedni a szöveg, akkor kép. Meg a szöveget sem fogod tudni kijelölni, másolni.

(#147223) Parallaxis válasza Donki Hóte (#147186) üzenetére


Parallaxis
addikt

Keresésre használd az Everything-et, fényévekkel jobb minden más megoldásnál.
[link]

(#147224) St3ven válasza Geth (#147220) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm. Az is tetszik, hogy MS Store alkalmazások is telepíthetők így. A winget source még nem teljesen egyértelmű, hogy hogyan kerülnek oda a csomagok, de gondolom csak az adott szoftver fejlesztője tölthet fel.

Illetve programok eltávolítására megbízható powershellből a winget uninstall parancs? Az érdekelne elsősorban, hogy nem hagy-e a programok után szemetet (program mappák, fájlok, registry bejegyzések). Főleg, ha más módon voltak eredetileg feltelepítve, előretelepítve. :R

Tetszik ez a tárolós koncepció, más rendszeren legalábbis bevált nekem.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#147225) nullpoint


nullpoint
senior tag

Tulajdonságokban a buildszám 19045.2364.

Igazából lényegtelen, keressek régebbi telepítőt, vagy várjak? Megoldják, vagy nem oldják meg? Gondolom a pénzemet úgysem adja vissza a Mirosoft, meg kártérítést sem fizet.

Szóval reinstall vagy várakozás?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147226) nullpoint válasza Parallaxis (#147223) üzenetére


nullpoint
senior tag

Tényleg óriási ez a cucc, pár hónapja kezdtem használni, a beépítettnek kéne ilyennek lennie.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#147227) zsoltip válasza beef (#147222) üzenetére


zsoltip
őstag

Okes. Tehát MS PDF Print képként ment. És ezért akkora, amekkora.
Mit ajánlotok helyette PDF-be menteni, pl leveleket?

[ Szerkesztve ]

(#147228) mrbego válasza zsoltip (#147227) üzenetére


mrbego
aktív tag

Én pl. PDF Creatort-t használok. Céges gépeinken CutePDF van.

Üdv, P

(#147229) beef válasza zsoltip (#147227) üzenetére


beef
őstag

Bullzip, dopdf, pdfcreator, sumatra, stb. bármelyik jobb.

(#147230) Geth válasza St3ven (#147224) üzenetére


Geth
addikt

Ez a wingetes csomagok repója. Biztos vagyok benne, hogy doksiban le van valahol írva, hogy ki tölthet fel, vagy mi ennek a menete (szoftverenként eltérhet a szitu, de mint írtam a már most meglévő csomagok nagy része sem az adott szoftver készítője által vannak karbantartva).
Nem nagyon uninstallálok, de erős tippre a beágyazott telepítő (msi, nsis, stb.) uninstallját hívja meg (tehát ekvivalens a korábbi megoldásokkal), külön takarítást nem végez maga a winget.

(#147231) #86564352 válasza St3ven (#147224) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kipróbáltam: "winget install wox" aztán uninstall és bizony user mappámban az appdata részen ott maradt egy kis maradék és registry-ben is. Ami engem nem izgat, mert évente tiszta telepítek. ;] Tehát a Store inkább tisztább, winget arra jobb nem kell kattintgatni.
Use the winget tool to install and manage applications

(#147232) Krystal_s válasza Zoz (#147204) üzenetére


Krystal_s
addikt

MBR lemezen max 4 elsődleges, vagy 3 elsődleges és egy kiterjesztett partíció hozható létre.
Jelenleg van 3 Elsődleges, de az egyiket (D: adat) darabolnám és akkor lenne összesen 4 Elsődleges. 1 jutna a Win10-nek.
Amennyiben a D: adat-ot darabolás után átkonvertálom (kiterjesztett) Logikaira, akkor lenne
3 Elsődleges:
- Rendszer számára
- C: Win7
- szabad hely a Win10-enk
és 1 Logikai:
- D: adat
de akkor ugyanott vagyok, mintha nem konvertáltam volna át a D: adatot, mivel a Logikai mellett már csak 3 Elsődleges lehet. 🤔
Tehát így is csak 1db Elsődleges maradna a W10-nek.

King Unique:
Lehet megpróbálom, hogy növelem a 100 MB-os Rendszer számára fenntartottat 500 MB-ra és a D: adatból levágok a 10-nek, ami maradna Elsődleges.

Egy idő után lenne mellőzve a Win7, ha már megismerte, "belakta" a 10-et és meggyőződött róla, hogy minden működik úgy, ahogy jelenleg. Pl nyomtató, Bluetooth megosztás, meg amik még fontosak neki napi szinten. A Win7 kis ideig pót rendszer lenne, ha bármi gond van 10-en, akkor tudjon tovább dolgozni.
Virtuális gép nála nem opció. Csak a megszokott dolgait tudja kezelni.

(Egyszer próbáltam a saját W7 rendszeremet Virtuálisra konvertálni, de sehogy sem tudtam életre kelteni sem VirtualBoxban, sem VMware alatt. Nem tudott elindulni. Megoldást nem találtam rá, pedig sokat kerestem, olvastam a témában. Lehet nálam a Raid AHCI kavart be, gyárilag (Dell) úgy van telepítve nem sima AHCI-ba.)

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#147233) King Unique válasza Krystal_s (#147232) üzenetére


King Unique
titán

Nem egészen, mivel MBR-lemeznél 1 kiterjesztett köteten belül lehet több logikai partíció is, akár pl. 5-10 db is.
Értelemszerűen akkor indokolt a 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíció méretének növelése, ha a telepítő problémázik a kis méret miatt és hibaüzenetet jelenít meg, egyéb esetben kb. felesleges, meg pláne hogy akár anélkül is működhet a BIOS/MBR módban telepített Windows 10, mint már le lett írva az előző válaszban.
Pedig megoldható és normál esetben bootol átkonvertálás után virtuális környezetben is a Windows, mint a linkelt leírás szemlélteti.
Ha van a PC-ben másik fizikai meghajtó (SSD), akkor arra telepítve a Windows 10-et is megoldható a dual boot, sőt akár USB-s meghajtóra is lehet Windows To Go megoldással.
A már nem támogatott "pótrendszer" éles használata helyett lehet Inkább időnként rendszermentést lenne javasolt készíteni képfájlba a Windows 10-ről, amiből szükség esetén (ha gond van) 1:1-ben visszaállítható a jól működő állapot. + A tartalék Windows lehet akár USB-s meghajtón is a már említett Windows To Go megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#147234) King Unique válasza nullpoint (#147225) üzenetére


King Unique
titán

Nem a Windows 10 buildszáma volt a kérdés frissítés után, hanem a letöltött Windows 10 22H2 ISO-fájl buldszáma.

Nyilván javítják (lehet már a következő patch kedden), világosan le van írva az előzőleg már linkelt cikkben is.

"A problémáról szerencsére már a Microsoft is tud, sőt mi több, már dolgoznak a javításán is, annak elkészüléséig azonban közzétettek egy rövidebb útmutatót is, azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet elkerülni a problémát – ezt ide kattintva olvashatja el."

[ Szerkesztve ]

(#147235) AtHoS válasza nullpoint (#147216) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, valósan MS-től szedi az ISO-kat

Odaraktam letölteni egy 21H2 W10 magyar x64-et, ez volt a letöltés linkje

https://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win10_21H2_Hungarian_x64.iso?t=f7349f75-6f1a-42ad-9b2d-d93e49b690bb&e=1672313101&h=66a8e8d11381245883008c0e34516029b0106f94676820dc12faa4f70a248367

read-only mode on the forum

(#147236) AtHoS válasza Parallaxis (#147223) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Everything-et tudja használni Total Commander, így tényleg profin lehet keresni vele és Everything-nek hála pillanatok alatt

read-only mode on the forum

(#147237) St3ven válasza #86564352 (#147231) üzenetére


St3ven
addikt

& Geth: Köszönöm a próbát és a linkeket.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#147238) S.I


S.I
kezdő

hátha tud nekem segíteni valaki egy apróságban.
alapvetően energiatakarékos beállítással használok egy háziszerverkét. kontron lap, i7-4860EQ CPU, Intel(R) Extreme Tuning Utility. 4x3 ghz-es beállítással, visszaveszi magát 800 mhz-re.
fut rajta az autopower optionOK nevű progi, ami távoli asztal használatakor teszik a dolgát, azaz kiegyensúlyozottra vált, jelenleg 5 perces korláttal. ez kb. azt jelenti, hogy ha nincs egérhasználat, 5 percig, visszavált energiatakarékosra, egérhasználat esetén meg egyből átvált a kiegyensúlyozott profilra.
viszont, ha nem lépegetek be hogy átváltson, akkor a szerverre történő felmásolás eneregiatakarékos profilban hullámszerű, és alig éri el a gigabitet, átlag olyan 700 megabit.
amúgy a lap 2,5 gigabiten lóg egy Realtek PCIe 2.5GbE Family Controller kártyán, de ax-es wifivel használom, 1 fal van közte, így tud olyan stabilan átlagban 1,5 gigabitet.
érdekes módon a szerverről történő másoláskor nincs ilyen gondom energitakarékosan.
ccpc kikapcsolva, ha nem fut az inteles Utility is ugyanez helyzet.
kicsit tudtam javítani vele pár process lasso-s beállítással, úgy megvannak a csúcsok legalább, de az is hullámos.
be tudom állítani ütemezővel, hogy adott időszakokban milyen energiagazdálkodási profil legyen, de igazából hogy az a gép fusson a háttérben, mindenre elég az energiatakarékos és a fogyasztásmérővel nézve is olcsóbb. amikor meg be kell lépegetnem, akkor meg pattogós az autopower optionOK miatt. illetve csinálok rajta párszor olyan dolgot hetente, ami 100% proci terhelést hoz, mindegy neki, hogy energiatakarékos a beállítás, fullon vannak a magok.
valahogy csak azt kellene elérnem, hogy a felmásolás is alapból gyors legyen.

[ Szerkesztve ]

(#147239) svgyula válasza S.I (#147238) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez hullámzás biztos nem attól van, hogy sok apró file van másolva és amikor jön egy nagyobb azt könnyebben végrehajtja?
Nyilván a CPU a tömörítéskor/kicsomagoláskor számít de akár 800Mhz-en is tökéletesen képes file átvitelre. Az nem kéne, hogy nagy CPU használattal működjön! Most próbáltam egy ~2Gb különböző nagyságú állományt egyik HDD-ről a másik(fizikai) átmásolni és a CPU használat alig változott! Viszont a HDD(SSD) írási-olvasási sebesség különbsége már okozhat ilyen hullámzást!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147240) S.I válasza svgyula (#147239) üzenetére


S.I
kezdő

nem, ezt szép nagy fájlokkal próbáltam le. ssd-ssd között.
igazából a cpu használat nem is különösebben ugrik meg. elkaristol alapból 60%-os átlaggal a proci.
szóval erőforrás még úgy is bőven lenne rá, ha nem vált feljebb a proci. ami nem teljesen igaz, mert pl. kiegyensúlyozottban 900 hz-re maximalizálva a procit is csak kb. egy majdnem stabil gigabit jön ki belőle, úgy, hogy a proci nem dolgozik 100%-on a 4 maggal, hanem kb. meg is ragad a 60%-on.
illetve próbálgattam, hogy megemeltem az alap órajelet. kb. 1.5-re toltam fel, de energiatakarékosban még úgy is voltak gondok. érdekes módon kiegyensúlyozott profil ezen a fix órajelen már hozta amit kellett.
valamiért úgy érzem, inkább a win nem ad neki kakaót. mondjuk a windowsok i/o kezelése amúgy is sok kívánnivalót hagy maga után.

[ Szerkesztve ]

(#147241) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok,

Van néhány porgram, amit ha elindítok, akkor folyton azt kérdezi a windows, hogy engedélyezi-e hogy az alkalmazás módosításoakt hajtson végre, és jelszót kér.

A "helyi fiókot" ami be vagyok jelentkezve rendszergazdai engedéllyel láttam el, de továbbra is kéri a jelszót.
Nagyon idegesítő folyton beírogatni a jelszavakat, mert van, hogy egymás után idítom az ilyen programokat (hardver diagnosztika).

Tudtok segíteni, hogy ezt hol lehet kikapcsolni?

(#147242) svgyula válasza Golyobis (#147241) üzenetére


svgyula
addikt

Felhasználói fiókok felügyelete?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147243) Golyobis válasza svgyula (#147242) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Igen, ez az, kösz. Kicsit el volt rejtve (nekem).

Még egy kérdésem lenne, ha szabad:
Egyes programokat, ha minimalizálok, akkor a tálcára kerülnek pl: a firefox, míg más programok a tálca jobb alsó sarkában lévő felfelé mutató ">" nyílra kattintva megnyíló kis tárolóba kerülnek de csak az ikonjukkal.

Én azt szerettem volna elérni, hogy ezek közül a porgramok közül, amit én szereném, az ne a tárolóba, hanem közvetlenül a tálcára kerüljön.
Ezt meg lehet oldani valahogy?
Magamtól csak azt sikerül elérni, hogy egy kis állandó ikonja legyen az általam preferált programoknak tálca jobb széléna felfelé mutató nyíl mellett, de még ez is csak lassú váltogatás tesz lehetővé a programok között.
Ennek a beállítását hol lehet elvégezni?

A tálca beállításokat átfutottam párszor, de eddig nem találtam meg. Azt sem értem, hogy mi alapján dönti el a rendszer, hogy hova kerüljenek az egyes programok, úgy látszik valahol definiálva van ez is.

(#147244) svgyula válasza Golyobis (#147243) üzenetére


svgyula
addikt

Előhívod a vezérlőpultot (keresés->vezérlőpult) ott a megjenés személyre szabás-> file kezelő beállításoknál találsz megoldást.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#147245) zsoltip válasza beef (#147229) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm. Igen, alternatíva pipa. Most megpróbálom a PDF24-et erre is használni.
Kérdések:
1.) Mint megoldás, érdekel, hogyan lehet állítani az MS PDF Print DPI beállításait.
Különböző Google keresésekkel eljutottam oda, hogy külső segédprogrammal, de ez olyan hihetetlennek hat, hogy nem lehet külső alkalmazás nélkül levinni a 600 dpi-t.
Valaki ismeri a megoldást?

2.) PDF24-en belül, az egyes "belső alkalmazásokat", mint pl. Aláírás, hogyan tudom kitenni, ha ugyan ki tudom valamiképpen, direkt parancsikonba?

Köszi előre is srácok.

(#147246) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Win 7 et szeretném win 10 - re frissíteni,olyan gépre amin már volt win 10 korábban. De a mediacreation tool nem indul el. 0x80072F8F - 0x20000 hibakódot ír. Próbáltam 1-2 netes programot elinditani amit dobott a google, de nem oldotta meg a problémát. A régi win10 pro telepítő megvan, de korábban azzal voltak gondok, amit a friss win 10 oldott meg egy másik gépen.

Üdv: Fishor

(#147247) King Unique válasza Fishor (#147246) üzenetére


King Unique
titán

[Fix] Media Creation Tool Error 0x80072F8F – 0x20000 in Windows 7/8
How to fix Windows 7 to 10 upgrade error | Windows 10 Media Creation Tool Error 0x80072F8F - 0x20000

How to Upgrade to Windows 10 from Windows 7 for Free
How to Upgrade to Windows 10

Lehet annak a hibakódnak több oka is, ahol ha az MCT-vel és a frissítési segéddel nem megy az in-place upgrade, akkor megpróbálható a letöltött Windows 10 ISO-fájllal, vagy másik PC-n másik Windows rendszeren elkészített USB-s telepítési adathordozóval is.

Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
Windows 10 telepítés UEFI gépre v2

How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10
How to Clean Install Windows 10

Ha a Windows 10 tiszta telepítése (clean install) is opció, akkor adott a lehetőség az utóbbit elvégezni.
Ha korábban már volt Windows 10 telepítve és aktiválva azon a PC-n, akkor ugyanazon kiadást telepítve automatikusan beaktiválódik digitális licenccel.
Windows 7 esetén értelemszerűen az ahhoz passzoló kiadást kell telepíteni a Windows 10-nél ahhoz, hogy ingyenesen aktiválható legyen a Windows 7 termékkulcsával, vagy a már meglévő digitális licenccel.

[ Szerkesztve ]

(#147248) Fishor válasza King Unique (#147247) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Ha egy másik gépen, amin ugyanaz a win10pro van amit erre is szeretnék rakni, letöltöm a mediacreation toollal a friss win 10 pro verziót, és abból csinálok telepítő pendriveot, az működni fog másik gépen? Úgy értem, hogy ez nem konfiguráció függő, a win 10 pro az egy fajra van (64 bites) és az jó bármelyik gépen?

Üdv: Fishor

(#147249) King Unique válasza Fishor (#147248) üzenetére


King Unique
titán

Nincs olyan, hogy csak "win 10 pro verziót" letölteni, mivel a Microsofttól letölthető Windows 10 ESD (MCT-s) ISO eleve több kiadást (Home, Pro, Education, + N-es változatok) tartalmaz, ahol a telepítésnél lehet kiválasztani melyik települjön.

Igen, nyilván működni fog az "A" PC-n létrehozott telepítési adathordozó egy "B", "C", stb. PC-n is, szép is lenne, ha nem működne. :)) Meg itt csak az univerzálisan használható ISO-fájl tartalmának pendrive-ra másolásáról van szó, ezért sem lehet a működése a létrehozásnál használt konfigurációtól függő.

[ Szerkesztve ]

(#147250) Doky586 válasza Fishor (#147248) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindössze azt kell 'előre' eldöntened hogy 32 vagy 64 bites win szükséges, illetve lengyel vagy magyar nyelvű legyen. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.