Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148201) mzso


mzso
veterán

Ha már zsaroló program, akkor kb melyik a gépet legkevésbé megterhelő anti-ransomware?

(#148202) Ablakos válasza mzso (#148201) üzenetére


Ablakos
őstag

A windows saját beépített és mindig bekapcsolt, frissített defender eszköze. (zöld pipa a system tray ikonon)

[ Szerkesztve ]

(#148203) Cs1csó válasza mzso (#148201) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármelyik "anti ransomware" program vagy modul, csak maximum 99%-os "hatékonyságú" egy külső offline HDD történő adatmentés, esetleg még egy online tárhely ami szintén időszakos kapcsolódású, hogy ne lehessen azt se pikk-pakk titkosítani jelentheti az "elméleti" 100%-ot.
Magyarán én továbbra is a fizikai adatbiztonságra helyezném a hangsúlyt, sőt egy fizikai adatmentés egyéb - nem ransomware okozta - adatvesztés ellen is véd.

(#148204) Imi1981 válasza beef (#148200) üzenetére


Imi1981
veterán

Az adb programból kettőt töltöttem le és mindkettőt elvileg a saját oldaláról. Az adb controller működött és el is tudtam végezni amit akartam a fire tv 4k maxon. A másik a adblink is látszólag működött de azzal nem sikerült. Kettő közül valamilyen lehetett vírusos mert mást nem telepítettem. 10-12 éve nem volt vírus gépemen. Figyelek hogy mit töltök le és honnan de lehet most benéztem mert siettem is. Ez van sajnos.

(#148205) beef válasza Imi1981 (#148204) üzenetére


beef
őstag

Ezeket ne úgy képzeld el, hogy nem működik a vírusos telepítő. Ugyanazt a programot megkapod, csak mellé lesz csomagolva a vírus is.
Az adb control meg orosz fejlsztés, ott bármi elképzelhető :)
Persze a ramsomware bejöhetett korábban is valami más telepített programmal, csak altatta magát egy ideig.

(#148206) Piftuka válasza Piftuka (#148185) üzenetére


Piftuka
veterán

SSD logikai partícióján volt a mappa és a fájlok, de a nagy részét, ráadásul a számomra lényeges fájlokat sikerült visszamentenem. Nem írta felül még a TRIM.

A "Recuva" pedig nagyon korrekt kis program. :K

Még egyszer köszönöm a tippeket! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#148207) OldMike válasza akaido (#148195) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm a választ. Először kipróbálom a dinamikus téma megoldást, letöltöttem és beállítottam. Azt írja, hogy 23 óra múlva lesz update. Ez az éppen aktuális kép frissítését jelenti egy új képre? Azaz egy újraindítástól nem fog megváltozni a kép?
A második változattal az a gondom, hogy nálam a háttéralkalmazások között nincsen az EDGE, gondolom mert nem az az alapértelmezett (nem fogom azzá tenni, Chrome-ot használok). Nagyobb gondom, hogy a Settings (azaz a Gépház) sincs a listában, így bekapcsolni sem tudom. Nem tudom hogy a BAT file futna-e?

42LM660S

(#148208) akaido válasza OldMike (#148207) üzenetére


akaido
addikt

Nálam sincs Edge, az alapértelmezett a Mozilla.
A Dynamic Theme-ben az Edge-től függetlenül lehet képfrissítést kérni, és a frissítés időpontja is választható:

A bat fájl nálam simán lefutott.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#148209) Jarod1


Jarod1
addikt

Mennyire biztonságos ráengedni hogy frissítse win11 re a gépet?

(#148210) King Unique válasza Jarod1 (#148209) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos pontosan mit értesz "biztonságos" alatt. A személyes fájlok és a telepített alkalmazások eleve megmaradnak, mint bármelyik in-place upgrade esetén, sőt lehet előtte biztos ami biztos alapon mentést készíteni a Windows 10-ről, stb.
Ha mindez ekkora kérdés, valamint nem feltétlen cél még a Windows 11-re váltás, akkor lehet inkább nem kellene "ráengedni".

(#148211) tordaitibi válasza Jarod1 (#148209) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

? Teljesen biztonságos, még nem jelezte senki hogy a verzió upgrade után megvadult volna vagy esetleg megharapta a gép a közelében tartózkodókat :)

Én megtettem 2x is de még a barátkozás szintjén vagyunk, nekem nem jött be, visszaálltam 10-re.

(#148212) Jarod1 válasza tordaitibi (#148211) üzenetére


Jarod1
addikt

vissza lehet állítani 10 re vmi gombal ha nem tetszik?

(#148213) King Unique válasza Jarod1 (#148212) üzenetére


King Unique
titán

(#148214) mrbego válasza Jarod1 (#148212) üzenetére


mrbego
aktív tag

Vissza lehet persze. Én már kétszer próbáltam magam rávenni, hogy Win 11-re váltsak, de valahogy nekem nem jött be.
Ha jól emlékszem a gépházban a helyreállításnál volt egy gombnyomás.

Üdv, P

(#148215) OldMike válasza akaido (#148208) üzenetére


OldMike
őstag

Értem. Láttam hogy nálad reggel 7-re van állítva a frissítés. Ha éppen akkor nincs bekapcsolva a gép, akkor indulásnál fog frissíteni?

42LM660S

(#148216) akaido válasza OldMike (#148215) üzenetére


akaido
addikt

Az az alap beállítás, még nem változtattam meg.
Most beállítottam 8.39-re szinte rögtön frissítette a képet:

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#148217) jeni


jeni
félisten

Hello
Továbbra is engedélyezett vagyis automatikusan a Win 7 Premium-ról felfelé lehet menni a Win10 Home-re?
Mivel van nekem bontatlan OEM csomagom,a volt kollegámnak most raknék össze új gépet.
Gondolom megkérdezem itt,hogy ne fussak potyára a Win 7-el.
Szintenként már korábban az én gépemen megcsináltam a lépcsőket. Ha viszont Win10 Home-t telepítek arra rátudom aktiválni a Win 7 Premium serial még bontatlan ,felhasználatlan kódját?
Gondolom ha Win 7-el kezdem rosszabb esetén ott szivni fogok a Win 7-re nem létező drivereik miatt.
Asus TUF GAMING B550M-E

[ Szerkesztve ]

(#148218) akaido válasza jeni (#148217) üzenetére


akaido
addikt

Úgy tudom, hogy a 2015. november utáni kiadott összes win10 telepítő elfogadja a Windows 7 kulcsokat is, így akár rögtön kezdheted a Win10 telepítéssel, és aktiválod a W7-hez meglévő kulccsal.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#148219) jeni válasza akaido (#148218) üzenetére


jeni
félisten

:R

(#148220) King Unique válasza jeni (#148217) üzenetére


King Unique
titán

Az eredeti illetve meghosszabbított határidő után is működhet technikailag az ingyenes váltás (aktiválás) Windows 7 és 8/8.1 rendszerekről Windows 10-re, viszont a linkelt cikk végén van egy fontos megjegyzés az így szerzett licencre vonatkozóan, amiről már volt szó itt.
Új telepítésnél ez esetben felesleges a Windows 7 —► Windows 10 in-place upgrade, mivel a Windows 10 a 1511-es verzió óta közvetlenül elfogadja az aktiválásnál az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokat, max. arra kell figyelni, hogy a megfelelő kiadás legyen telepítve a Windows 10-nél. Na meg ha eleve nincsen annál az alaplapnál támogatás Windows 7-hez, akkor amúgy is felesleges azt telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#148221) akaido válasza jeni (#148219) üzenetére


akaido
addikt

Ha mégsem, akkor először a w7 (SP1 legalább legyen), aktiválod. Majd upgrade w10-re.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#148222) jeni válasza King Unique (#148220) üzenetére


jeni
félisten

köszi
azt meglehet tudni nézni a pendriven,hogy korábban már MediaCreationTool által letöltöttem a Microsoft oldaláról a Win 10-t vajon azon az melyik kiadás lehet rajta?
a leszedés időpontja 2022.09.08.
gondolom ez már az említett 1511-es felül verziós lehet.

[ Szerkesztve ]

(#148223) King Unique válasza jeni (#148222) üzenetére


King Unique
titán

How to Find Windows version, build and edition from ISO or DVD

Meg.
A 22H2 verzió 2022. október 18-án jelent meg, vagyis ha előtte lett letöltve, akkor az 21H2 verzió lehet. A 1511-es verzió meg eleve 2015-ben lett kiadva, annál bőven újabbak a mostaniak.
A Window-kiadás eleve nem lehet téma, mivel a Microsofttól az MCT-vel letölthető Windows 10 ISO-fájl is alapból több kiadást (Home, Pro, Education, + N-es változatok) tartalmat, ahol a telepítésnél lehet kiválasztani melyiket akarja telepíteni a felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#148224) jeni válasza King Unique (#148223) üzenetére


jeni
félisten

köszi
akkor marad minden a pendrive-n

(#148225) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

A nemrég vett laptopomon friss Win10 volt telepítve, de valami corporate beállítás miatt (gondolom), nem pár beállítást megváltoztatni. A beállításnál az alábbi sárga szöveg van:

"A beállítások némelyikét a szervezet elrejti vagy kezeli"

Kugli nem volt a barátom, már az összes GP-s beállítást kipróbáltam amit találtam. Elsősorban a bejelentkező képernyő háttérképét szeretném megváltoztatni. Van valakinek ötlete?

(#148226) enginev3.0


enginev3.0
félisten

2 windows 10 ltsc gép látja egymást, de hiába osztom meg a mappát nem tudja megnyitni egyik a másikét

Jelszóval védelem ki van kapcsolva, smb-t bekapcsoltam
más? :F

SMB v2/v3 protokoll:
Lekérdezés: Get-SmbServerConfiguration | Select EnableSMB2Protocol
Letiltás: Set-SmbServerConfiguration –EnableSMB2Protocol $false
Engedélyezés: Set-SmbServerConfiguration –EnableSMB2Protocol $true

Letiltottam az smb v2-t és jó lett :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#148227) qqcqqc válasza kilozsul (#148225) üzenetére


qqcqqc
őstag

1.) Céges laptop, ahol korátozott a hozzáférésed = felkeresed a cég IT üzemeltetését.
2.) Felraktál valami tweaker programot, vagy valami jópofa leírás alapján te állítgattál benne = tudod mit állítottál át, csináld vissza.

(#148228) movax válasza kilozsul (#148225) üzenetére


movax
őstag

"Elsősorban a bejelentkező képernyő háttérképét szeretném megváltoztatni"

De minek? :)

(#148229) Ablakos


Ablakos
őstag

Mostanában megjelenik a képen látható nagyító. Nem csak a desktopom, hanem minden ablak felett is látható marad. Rendkívül zavaró. Eltüntetni csak akkor tudom, ha kilép/belép vagy újraindítom a gépet. Tudja valaki mi a fene ez?

(#148230) Kátai válasza Ablakos (#148229) üzenetére


Kátai
senior tag

Ez esetleg:
"Nagyító bekapcsolásaA Nagyító kikapcsoljához nyomja le a Windows billentyű + Esc billentyűkombinációt. Ha egeret szeretne használni, válassza a Start >Gépház > Könnyű kezelés> Nagyító > a Nagyító bekapcsolásávallehetőséget."

(#148231) kilozsul válasza qqcqqc (#148227) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nem korlátozott, saját laptop. És nem én állítottam el, nem volt tweaker program. Egy "szűz" Win10 volt a gépen.

(#148232) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Windows 10 alá keresnék egy olyan zene+videó lejátszót ami legalább annyira okos mint a VLC de a legfontosabb amiket tudnia kell:
- Fájlba le tudok menteni playlistet majd azt ezzel (de akár más lejátszóval is) meg tudom nyitni.
- Drag and drop lehet a playlistet szerkeszteni.
- És támogatja azt a lehetőséget, hogy amikor zenét játszok le akkor a Windows-os felületbe integrálódik.
Tehát meg jelenik ez a felület mondjuk amikor hangerőt váltok:

Megnéztem már a Windows Media Playert ami persze nem tudja ezt a felületet sajnos.
Megnéztem a VLC UWP-t ami habár ezt a felületet tudja de a playlist kezelése nem éppen megy.
Természetesen a Windows 10-el jött "fényképek" appot is megnéztem ami szintén nem jó, habár ezt a "média vezérlő" felületet tudja de a playlisteket nem úgy ahogy szeretném :\.
Ilyen albumokat lehet létrehozni de ehhez az kell, hogy meg kell neki adni média mappákat ahol keresi a tartalmakat viszont ott nem talál meg mindent és még ráadásúl képeket is bele vesz amit nem akarok.

Esetleg valaki tud ilyen megoldást ?
Azért lenne erre szükség, mert bluetooth hangszoróró üzemmódban használt Alexaval szeretném vezérelni az éppen aktuálisan lejátszott zenét de rengeteg lokális zene fájlom van amit szépen playlistekbe is rendszereztem már az évek alatt és ha nem muszáj ezt nem dobnám el.

Válaszokat előre is köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#148233) Csupingo válasza Roxkex (#148232) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem használom ezeket a dolgokat, de akár tehetsz egy próbát a potplayer-rel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#148234) Geth válasza Roxkex (#148232) üzenetére


Geth
addikt

bluetooth hangszoróró üzemmódban használt Alexaval szeretném vezérelni az éppen aktuálisan lejátszott zenét
Ezt majd meséld el, hogy sikerült, mert itt van 3 különböző echo is, de attól, hogy bluetooth-on hangszóróként üzemel, nem tudja mágikusan hangvezérléssel irányítani a gépet.

(#148235) Roxkex válasza Csupingo (#148233) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi megnézem !
Én úgy gondolom, hogy csak az UWP appok támogatják. Vagy ami ahhoz hasonló felfogásban lett fejlesztve. De ez csak sejtés.

Geth: Ment a privát üzenet, nem akarok offolni. nagyon :D

Szerk.:

Sajnos a PotPlayer se a Storeból se az oldalról letöltött verzióval nem tudja a legfontosabbat, hogy a "média control"-os UI-t támogassa :(

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#148236) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
az mitől lehet, hogy a notit nem engedi w11-re frissíteni?
miközben a pc állapotellenőrzés szerint minden ok, megfelel a követelményeinek?
. Az update oldalon pedig azt írja nem felel meg menjek a pc állapotellenőrzéshez :O

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148237) Bacusuz válasza Bacusuz (#148236) üzenetére


Bacusuz
őstag

végül visszaolvasva, a w11 installation assistant elvileg már dolgozik rajta

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148238) Armagedown válasza Roxkex (#148232) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem érdemes volna egy pillantást vetned a foobar2000re

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#148239) ledgeri válasza Csupingo (#148166) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Rápróbáltam, mielőtt még felment volna bármi... majd a drivert, és emiatt (csoport házirend) errort dobot (egyszerűen nem ment fel). Arra már nem volt energiám, hogy a cga-driver felrakása után beállítsam tiltósra megint.... Mert ha már usernek sem engedi, akkor mást sem, aztán inkább 1 drivert hagyok ki, mint minden másnál nézzem, hogy "ez megoldja-e vagysem, de mégis hogyan csináljam, hogy a vga-é ne változzon...".
De próbának megérte, infóért köszönet!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#148240) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!van olyan ingyenes program amivel tudok mappákat (és ugye a benne lévő fájlokat) beállított időközönként menteni? Apdata/local és roaming mappákból szeretnék menteni plex/emby/tautulli és qbittorret mappákat 2 naponként vagy akár naponként egyszer. Nem találtam megfelelőbb fórumot erre a kérdésre.

(#148241) Geth válasza Imi1981 (#148240) üzenetére


Geth
addikt

Én robocopy-val (vagy script-tel, ami robocopy-t hív) + scheduled task-kal oldanám meg. Ehhez nem kell semmit telepíteni :)

(#148242) Imi1981 válasza Geth (#148241) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi . Hát ez nekem bonyolultnak tűnik. Én Rendes kezelőfelülettel rendelkező programra gondoltam. Ezek a parancssoros terminálos dolgok nagyon nem az én világom.

(#148243) beef válasza Imi1981 (#148240) üzenetére


beef
őstag

Duplicati
Bármit, bárhova, bárhogy. :)

(#148244) Imi1981 válasza beef (#148243) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez leírása alapján nagyon jónak tűnik! Az különösen tetszik, hogy van webes kezelőfelülete így bármikor tudok mentést csinálni. Ezt kipróbálom. Nagyon köszönöm! :R

(#148245) moklys1 válasza moklys1 (#147881) üzenetére


moklys1
aktív tag

Sziasztok. Korábban feltettem kérdést, hogy a Windows 10 --> energiagazdálkodási lehetőségek --> Speciális beállítások -nál miért van nálam korlátozott beállítási lehetőség. Nem kaptam rá megfelelő választ. De ha valakit még érdekel, belinkelem azt a videót amivel sikerült kibővítenem a beállítási lehetőségeket. Itt a videó

[ Szerkesztve ]

(#148246) Imi1981 válasza beef (#148243) üzenetére


Imi1981
veterán

Esetleg azt meg tudod mondani ha Google drivera szeretnék menteni akkor hogyan kell megadni hogy oda mentsen? Azt nem igazán értem.

(#148247) beef válasza Imi1981 (#148246) üzenetére


beef
őstag

(#148248) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok, Win 10 frissítési gondokkal jó helyen járok itt, vagy menjek a máshova? :D

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#148249) King Unique válasza Grizzlu (#148248) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván jó helyen jársz, eleve ez a legrelevánsabb topik ebben a témában.
Ahol ilyenkor nem ártana megadni, hogy pontosan melyik frissítéssel van gond, mi a hibakód / hibakód, miket próbáltál eddig, stb.

(#148250) Grizzlu válasza King Unique (#148249) üzenetére


Grizzlu
tag

Nos, ez lenne a legfőbb fájdalmam. Pár hónapja nem bootolt be a gépem, elvittem egy szervizbe, ott bezony leállíották a frissítéseket, mondván, azok okozták a problémát. Azóta csak lassul és lassul a gép. Az istennek sem tudom visszakapcsolni. Jogtiszta Windowsról beszélünk.
Próbálgattam házirendekkel mókolni, adminként szórakozni vele, de hát csaknem engedi - jelszót kér, azt meg én ugyan nem állítottam be sehova. Végigmentem egy beépített Windows-útmutatón is, CMD-ben lefuttatva pár parancssort, ezek találtak néhol hibákat, ki is javították őket, de frissíteni nem tudok, sajnos.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.