Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) artiny


artiny
őstag

Mennyi ideig tart Telekomnal egy HTC telefon garanciaztatasa (valami nem mukodik a telefonon vissza vinnem mert jotalas alatt van meg)...mennyi ido mulva kapom vissza kb szerintetek?

(#47152) Vangelis válasza artiny (#47151) üzenetére


Vangelis
nagyúr

2 hét minimum.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47153) zoli03


zoli03
őstag

Másnak normálisan megy a Telekom oldala? Alig tudok belépni, ha sikerül is, szinte mindig 503-s hiba (Service Unavailable)! oldalt dob (belépés nélkül is sokszor). Szinte semmit se tudok megnézni, tegnap délelőtt se tudtam belépni, azt hittem, mára már jó lesz.

(#47154) Seed


Seed
csendes tag

Valaki megtudja mondani, hogy ez mindig így megy?:
július 11én törölték a rendelésem egy készülékre amit a futár már azonnal visszaszállított a tmobilenak és kézbesítette is 14én. Kártyával kifizettem az összeget és kértem h utalják vissza. Még ma sem érkezett meg a pénz :U

(#47155) Seed válasza zoli03 (#47153) üzenetére


Seed
csendes tag

nekem is 503kodik

(#47156) tomy86 válasza Seed (#47154) üzenetére


tomy86
addikt

Ha jól emlékszem 30 napjuk van rá és ki is szokták használni.

(#47157) djculture válasza tomy86 (#47156) üzenetére


djculture
félisten

Már csak 14 nap ha jól emlékszem annyit ir a nemrég kihirdetett új kormány rendelet a távollévők között szerződésekröl..
Igen utána néztem jól emlékeztem:

- az elállásról való tudomásszerzéstől számított 14 napon belül vissza kell téríteni a teljes ellenértéket, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.

Úgyhogy én már reklamálnék, erre az időre már kamat is követelhető.

[ Szerkesztve ]

(#47158) GuruZone


GuruZone
őstag

sziasztok,

adott egy téglapéítésű családi ház, ahol olyan szinten nincs térerő az EGÉSZ házban, hogy az ablakba kell kitenni a telefonokat, hogy felmásszanak a telefonok a GSM hálózatra (akkor is 1 pálcikás a jel).

Mivel mostanság sűrűbben tartózkodom eme házban, bejelentetést tettem a Telekomnál, vissza is hívtak rá 3 napra.

Itt jön amit nem értek.

Ingyenesen jár valamiféle antennajel erősítő bi$zbasz, kérdeztem olyan-e mint egy DECT telefon, azt mondta a csávó, nem. Telepítenek akár kettőt is, ha kérem.

Az ügyintéző szerint valamiféle bölcsőről van szó, egyidejűleg 1 telefont lehet "beletenni". Adapterről, kültéri antennáról és 2-3 órás szerelési időről magyarázott, illetve hogy a meglévő mobiltelefonok fülhöz emelését nem befolyásolja a cucc. Ez valami beltéri jelsugárzó lehet?

Van valakinek fogalma, fotója erről a cuccról, hogy mi lehet ez egyáltalán?

Amúgy 2 db Lumia 800-as és egy LG G3-as telefonról van szó.

Hely: Győrszemere
(az adótorony Téten van)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#47159) tomy86 válasza djculture (#47157) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi. Ezek szerint rosszul emlékeztem, illetve nem követem a változásokat.

(#47160) djculture válasza tomy86 (#47159) üzenetére


djculture
félisten

Most változott 1 hónappal ezelőtt így még friss a jogszabály .a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól a Kormány 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelete.
Ezek a fontosabb változások:

1. Részletes tájékoztatási kötelezettséget ír elő a jogszabály. A tájékoztatási kötelezettség kiterjed az elállás részletes feltételeire, illetve egy szabványelállási nyilatkozat átadására is, mely helyett természetesen saját nyilatkozattal is élhet elállási jogával a fogyasztó.

2. Az elállási jog 8 munkanapról 14 napra bővül. Az elállási jog gyakorlására előírt határidő attól a naptól kezdődik, amelytől a fogyasztó vagy az általa megjelölt személy a megrendelt árut átveszi.

3. Ha a webshop elmulasztja a tájékoztatást az elállási jogról, akkor a 14 napos elállási határidő 12 hónappal meghosszabbodik.

4. A webshopnak az elállást követő 14 napon belül vissza kell térítenie a fogyasztó részére a termék árát.

5. A fogyasztó az elállási jog gyakorlásának napjától számított 14 napon belül köteles visszaküldeni, vagy átadni a terméket a webshopnak.

6. A jogszabály megtiltja a webáruház üzemeltetőnek, hogy az általa kínált fizetési mód igénybevétele után fizetendő díjat meghaladó további díjat terheljenek a fogyasztókra.

7. A webshop köteles gondoskodni arról, hogy a fogyasztó a szerződési nyilatkozatának megtételekor kifejezetten tudomásul vegye, hogy nyilatkozata fizetési kötelezettséget von maga után. Ha a nyilatkozat megtétele gomb vagy hasonló funkció aktiválásával jár, a gombot vagy a hasonló funkciót könnyen olvasható módon fizetési kötelezettséggel járó megrendelés vagy ennek megfelelő, egyértelműen megfogalmazott felirattal kell ellátni, amely jelzi, hogy a szerződési nyilatkozat megtétele a vállalkozás javára teljesítendő fizetési kötelezettséget von maga után. Ha a vállalkozás nem tett eleget e bekezdésben foglalt kötelezettségének, a fogyasztó szerződési nyilatkozatát megtámadhatja.

8. A rendelet a jótállás és a szavatosság szabályairól, valamint ez elállási jog gyakorlásához mintanyilatkozatokat is közöl.

[ Szerkesztve ]

(#47161) palee69 válasza GuruZone (#47158) üzenetére


palee69
senior tag

Szia!

Két darab antenna a padláson(ennyi van ingyen)
koax kábel bejön a lakásba,a kábel végén rugós műanyag befogó,mint egy autóstartó csak sokkal rosszabb,elég zavaró a fülhöz emelni mivel a befogó vezetéke igen rövid.
Így csináltunk a mobiltelefonból vezetékest :W
Sokszor így sincs térerő.

(#47162) Teko001 válasza GuruZone (#47158) üzenetére


Teko001
őstag

Én olyat tudok elképzelni, hogy egyszerre egy telefont képes kiszolgálni, és felengedni. Egyébként meg szerintem valami pikocella (femtocella?) lesz

Szerk: Ezek szerint valami gagyibb megoldás. Esetleg kérdezd meg, hogy egy pikocella (femtocella?) mennyibe kerülne, de nem lesz olcsó :/

Szerk2: Valami ilyesmi, csak nyilván t-s

[ Szerkesztve ]

(#47163) tomy86 válasza djculture (#47160) üzenetére


tomy86
addikt

:R Azt tudtam, hogy az elállási jog 8 munkanapról 14 naptári napra változott, csak a 14 napos pénzvisszafizetési határidő kerülte el a figyelmemet.

(#47164) djculture válasza GuruZone (#47158) üzenetére


djculture
félisten

Keress rá a Gsm repeater/signal booster nevű cuccra.. [link] Német T ilyeneket osztogat csak saját liszenccel.

[ Szerkesztve ]

(#47165) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nálatok is szar a weboldal? Akarom befizetni a számlám de nem lép be. :(((

(#47166) jenei1994 válasza -secret- (#47165) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen az. :K

(#47167) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Amúgy segítsetek már, mozaik S díjcsomagom van, olyan 7500 körül fizetek rá de kurvára nincs szükségem a 90 sms-re, esetleg nem tudtok valami más csomagot? 500 mega net kell meg valamennyi hívásidő. Ezt a next s díjcsomagot nézem 2 év hűségre lenne 5800 ft azt hiszem, de nem tudom, hogy be merjem e vállalni a 2 év hűséget. :))

(#47168) 313313 válasza -secret- (#47167) üzenetére


313313
addikt

Epack kedvezménnyel 5490 de az a társkártyás ár.
Ha meglévő számod akarod, az Epackkel 6.490, ha hűséged van még akkor Epakkel 7.990ft

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47169) GuruZone válasza Teko001 (#47162) üzenetére


GuruZone
őstag

no majd ha beszerelték, jövök ide és mutatom :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#47170) Teko001 válasza GuruZone (#47169) üzenetére


Teko001
őstag

Helyes! :)

djculture: Feltételezem a leírásból, hogy ez is valami hasonlóan működik (amit adni akarnak), csak valami gagyi verzió lehet

[ Szerkesztve ]

(#47171) will5 válasza club1 (#47149) üzenetére


will5
tag

Köszi. Akkor ezek szerint ez egy normális jelenség...

(#47172) szabogabor10 válasza -secret- (#47165) üzenetére


szabogabor10
veterán

Dettó. Katasztrófa. Totál lehalt. :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47173) kali válasza -secret- (#47165) üzenetére


kali
legenda

tegnap engem sem engedett be, de most működik.

(#47174) -secret- válasza kali (#47173) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, zsalok is fel. :R

Most is szar. :(((

[ Szerkesztve ]

(#47175) [P]laci válasza kali (#47173) üzenetére


[P]laci
senior tag

hát ma sem fogom letölteni pdf-ben így a számlát... :DDD pedig már ma a távszámla is megérkezett. :K

(#47176) szabogabor10 válasza [P]laci (#47175) üzenetére


szabogabor10
veterán

Amikor a Letöltés részben kidobja a Távszámlás hibaüzenetet, akkor nyomkodd az Ismét gombot. Nagy nehezen le tudtam tölteni végre a pdf-et.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47177) kali válasza -secret- (#47174) üzenetére


kali
legenda

ja, most megint kidobott engem is.
mindegy, a számla nem sürgős, közel 2 hetem van még kifizetni, és így pláne nem kapkodom el...

(#47178) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Olyannal találkozott már valaki, hogy nem sikerül összerendelni a Spotify-jal? Végigmegyek minden lépésen, kiírja hogy sikeres, de a felhasználón nem aktiválódik a premium és ugyanúgy jelzi hogy "Kezd el használni a díjcsomagodban foglalt Spotify-t!"...
Max arra tudok gondolni, hogy még csak korlátozott belépésem van.

(#47179) [P]laci


[P]laci
senior tag

Na emberek! Lehet támadni a weblapot ezerrel, mostmár működik minden (számlaletöltés is)! :DDD Ennek örömére be is fizettem amit kellett! :K

(#47180) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Szerintetek, a következő esetben hogy van a rendszer: Elküldtem sms-t, hogy bekapcsoljam a netpulsz M-et, ezzel az első havi kedvezménnyel. Alapból a díjcsomagomhoz jár 500Mb, most így lesz 1GB. Júli 26-án küldtem el, erre jön egy sms, hogy mostantól a net fordulónapja 19-e, és a telekom alkalmazás is úgy jelzi, hogy az 1gb netem aug 18-ig használható fel. Szóval itt most két érdekes dolog is van, az egyik, hogy az aktuális havi 500Mb-ból már nagyrészét elhasználtam, de a bekapcsolástól számítva 500+500MB netem lett. (ergo nullázták az időszakot, tehát a maradék az 500-ból, elvileg eltűnt), másik, hogy nem egy hónapra jár a net. Plusz kérdés, hogy az 1 hónapos akciós net, most így 3 hét, vagy a bekapcsoláshoz számított 1 hónapig arányosan olcsóbb lesz, és csak aztán emelekedik meg a havidíj?

(#47181) ShadowX válasza sp@rtan (#47178) üzenetére


ShadowX
őstag

Nálam is ezt csinálta...flottás díjcsomag miatt.

(#47182) szabogabor10 válasza [P]laci (#47179) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na mostmár végre stabilnak tűnik. Itt is befizetve. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47183) kali válasza Mr. Teddy (#47180) üzenetére


kali
legenda

szia,

a bővítő törthavi számlázású, tehát 26-tól 31-ig kell időarányosan kifizetni, viszont a bővítés adatkerete nem időarányos elosztású, így a fordulónapig a teljes 500 megabyte adatforgalmat megkaptad, ami a netplusz m által adott.
a számlázás a hónap első napjától az utolsóig történik, tehát nem függ a fordulónaptól, utóbbi csak az adatkeretre vonatkozik.
esetedben jólius 26-tól 31-ig is jár a kedvezményes 190 ft-os (havi)díj - persze csak az időarányos részét kell kifizetned -, illetve teljes augusztus hónapra is csak 190 ft lesz, és csak utána emelkedik 990 ft-ra.

(#47184) erdoke


erdoke
titán

A legjobb aláírás a héten

(#47185) kali válasza erdoke (#47184) üzenetére


kali
legenda

van már 4g ott is, ahová két hét múlva megyünk nyaralni! :C

(#47186) polonic válasza erdoke (#47184) üzenetére


polonic
félisten

Ez mind szép és jó. De az északi parton pl Révfülöpön 2g is alig van, nemhogy 3g, meg lte.

(#47187) sp@rtan válasza ShadowX (#47181) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Én most váltottam Move XS-re, egyrészt a Spotify miatt...

(#47188) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Valakinek van tapasztalata, hogy a visszafizetésen mennyit szokott ülni a bank. TréMobilék azt mondják, hogy elsején visszautalták a pénzem, de a számla üres.

Ps4, p30 pro

(#47189) palee69 válasza GuruZone (#47158) üzenetére


palee69
senior tag

Ő lenne az,
a neve Universal Clip. :DDD

(#47190) 1430 válasza vizslakutya (#47146) üzenetére


1430
senior tag

Domino kártyás vagy?
Ha igen, van elég egyenleged? (több mint 1125 Ft)
Ha igen, nem kapcsoltad ki esetleg a Roaming szolgáltatást? (*104# = bekapcsolás és *105# = kikapcsolás)

snapple
Bankkártyás fizetéskor "visszafordítják" a tranzakciót, és bár ezt pár napon belül jelzik a bank felé, az OTP ülni szokott rajta még 1-2 hétig.

Mr. Teddy
Igen, elvette a rendszer a maradékot, de cserébe újra megadta az alapkeretet, tehát 1000 MB-ot kaptál (amit legfeljebb 08.18. éjfélig használhatsz fel), ahogy látod is. Az akciós időszak pedig (ahogy kali írta is) az aktiválás hónapja és az azt követő hónap.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#47191) _Fonzy_


_Fonzy_
tag

Vasárnap rendeltem weben egy Sony M2-t előfizetéssel. Azt írta, hogy Hétfőn 12 óráig hogyha elér az ügyintéző, akkor 7.-én át lehet venni az általam kiválasztott helyen a készüléket. Na de nem hívott senki. Se ma se tegnap... :Y Ilyenkor mi a teendő? Ügyfélszolgálatot fel kell hívnom?

(#47192) djculture válasza _Fonzy_ (#47191) üzenetére


djculture
félisten

Nem szoktak hivni ha régi ügyfél vagy..

(#47193) 1430 válasza _Fonzy_ (#47191) üzenetére


1430
senior tag

Vasárnap még azt írta, ma már mást ír (ha belépsz a rendeléshez, láthatod, hogy csúsztatja a rendszer a határidőt). Egyébként 3 munkanapon belül keresnek meg.

djculture
Új előfizetés esetén a régi ügyfelet is felhívják, a többi rendelési folyamat automatizált.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#47194) #41133696


#41133696
törölt tag

Az Emporia Talk Premiumot váltotta a Nagyinál egy ilyen: Huawei Ascend Y330 - az örökség része

A Paletta L100 miatt. Mondjuk a telekom alkalmazással sem látható, hány perc beszélhető még le az adott hónapban.

De legalább a 200 MB-os adatmennyiségből látszik mennyi van a végén.

Két kérdés.

1. Látható fent, hogy ott szerepel egy ilyen, hogy egyenleg felhasználási idő vége. Paletta L100-nál is évente azért rá kell tölteni a Domino kártyára egyszer? Vagy az amit ott ír nem releváns?

2. Általában a két Huawei együtt fog lenni amikor nincs itthon, de ha véletlen a Y330 távolra van az 5776-tól, és a Skype meg véletlen fut, számíthat e az ember valami retorzióra?

(#47195) Teko001


Teko001
őstag

A telefonon a NetPlusz L díjcsomag adatforgalma elfogyott, és lassították 32kbit/s-re. A mai napon előfizettem a Music opció-ra, amiben ugye van 500MB adatforgalom Spotify-hoz (mondjuk ez is érdekelne, hogy az dedikáltan csak a spotify, vagy kibővül 1,5GB-ra, és véletlenül eltudod az övét is használni? fordítva ugye működik, ha elfogy a spotify, akkor a simát használja, de visszafele ugye nincs ilyen?), viszont úgy tűnik, hogy továbbra is korlátozott a forgalom, ugyanis egy zene elindítása percekbe telik. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#47196) GuruZone válasza palee69 (#47189) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi, erre kíváncsiak leszünk

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#47197) Teko001 válasza Teko001 (#47195) üzenetére


Teko001
őstag

Szóval az 500MB az dedikált, az csak Spotify forgalomra van, más nem tudja elhasználni (viszont ő eltudja másét utána). Ha valakinek ilyen problémája van: végül egy SIM kártyára leküldött frissítés megoldotta a problémát.

(#47198) dedike válasza erdoke (#47184) üzenetére


dedike
addikt

Szép térkép. Csak kár, hogy hazugság nem igaz. Siófokon a nagy strandon csak úgy hasít az EDGE... :(

Jó szerencsét!

(#47199) Teko001 válasza dedike (#47198) üzenetére


Teko001
őstag

Én az északkeleti partszakaszon próbáltam pár hónapja, ott működött

[ Szerkesztve ]

(#47200) StLui válasza dedike (#47198) üzenetére


StLui
veterán

Ma próbáltad, mert elvileg mai hír volt?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.