Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) laszlohu válasza Vangelis (#46050) üzenetére


laszlohu
addikt

Az tényleg poén lenne, ha a szolgáltatók egyes településeken blokkolnák a konkurencia
frekvenciáját.
:D

(#46052) Vangelis válasza laszlohu (#46051) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nálunk tényleg csak a telenor a használható.

Én sem értem miért....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46053) club1 válasza Vangelis (#46050) üzenetére


club1
veterán

Kutatóhelyemen meg csak a Vodafone-nak van 80%-os 3G-je, a másik kettő fixen csak EDGE. Másik helyemen csak a Telenornak van EDGE-je, a másik kettő 3G. Itt Budapesten mind a háromnak van stabil 3G-je, de ha odébb megyek egy utcasarkot, akkor a Telenor már meghal, a másik kettő stabil.
Ez tehát ilyen, egy-egy 3G cella a helyszíntől (adóteljesítménytől) és használt frekvenciától függően 100-150 métertől 9 kilométerig tud 3G lefedettséget biztosítani. Ami az egyik sarkon tehát jó, a másikon közel sem biztos, hogy működik. Nagyon vidéken pedig egyértelmű a Vodafone előnye a 900 MHz miatt.

(#46054) laszlohu válasza club1 (#46053) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez egy fontos megállapítás volt, hogy 900 Mhz -el van a probléma,
most olvastam egy cikkben, ha ez megoldódik, akkor 90 % - os EDGE lefedettséget ígérnek,
és jóval nagyobb 3G, vagy 4G lefedettséget.

[ Szerkesztve ]

(#46055) club1 válasza laszlohu (#46054) üzenetére


club1
veterán

Szerintem valamit félreértettél...
90%-os EDGE már most is van mind a három szolgáltatónál, jellemzően 1800 MHz-en.
Jóval nagyobb 3G-re lenne frekvenciája mind a három szolgáltatónak, csak a cellák havi hatósági díjára nincs. Az ui. kb. havonta annyi, hogy kellene minden egyes cellára 30-40 2 év hűséget aláíró mobilnet-előfizető, hogy nullszaldós legyen a dolog...
A 4G-hez pedig az kell, hogy a mikrohullámú felhordóhálózat bírja azt az adatmennyiséget, amit a 4G használók forgalmaznak. Minden toronyhoz ui. nem lehet optikai kábelt húzni...

(#46056) laszlohu válasza club1 (#46055) üzenetére


laszlohu
addikt

Így már tiszta, köszi.

(#46057) hackeeeee válasza club1 (#46018) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felmerült bennem még 1 kérdés..

Ennél a stick-nél is mindegy, hogy az APN internet vagy internet.telekom lesz?

Véleményem szubjektív...

(#46058) club1 válasza hackeeeee (#46057) üzenetére


club1
veterán

A hálózattól függ. Az meg egy. Tehát internet=internet.telekom.

(#46059) hackeeeee válasza club1 (#46058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#46060) sarkanyolo2 válasza djculture (#45983) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Minek frissítenék mobilneten akármit is? :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#46061) hackeeeee válasza club1 (#46058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Említettem, hogy megnézem a régi sticket.. Szóval ZTE MF626.

Véleményem szubjektív...

(#46062) Vilagos


Vilagos
csendes tag

Helló! Lenne egy kérdésem! Nekem egy társkártya előfizetésem van, amin még van hűségidő novemberig.
Lehetne-e a nevemre íratni és megtartani a számomat? Telefont is szeretnék egyúttal venni. Gondolom a hűségidő lejártáig nem nagyon lehetne, de utána van-e rá lehetőség?

(#46063) A@ron válasza Vilagos (#46062) üzenetére


A@ron
tag

Lehet, de akkor a szerződés társkártyásból átvált ugyanannak a díjcsomagnak a főkártyás verziójába. (= drágább lesz a havidíj.) Plusz van egy egyszeri 6500 forintos díja a váltásnak.

Telefont akkor tudsz venni hűségidő alatt, ha nincs készülékhűséged (tehát eredetileg készülék nélkül vetted a SIM-et). Egyéb esetben igen, meg kell várni a hűség lejártát, és utána tudsz venni készüléket kedvezményes áron (ha 2 évre aláírsz újból).

[ Szerkesztve ]

(#46064) Beca1990


Beca1990
senior tag

nem tudja valaki h a Telekom melyik Huawei G6-t forgalmazza? a 4 vagy 8 GB-osat?
A weboldalon semmi részletes leírás nincs róla...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#46065) Vilagos válasza A@ron (#46063) üzenetére


Vilagos
csendes tag

Köszönöm. Mozaik XS-em van, szerintem nem társkártyás maga a csomag.
Tehát akkor egy 6500-as díj ellenében bármikor a saját nevemre írathatom. Még annyit hogy ha átíratom, akkor az előfizetéssel minden maradna a régiben, tehát a hűségidő lejáratának dátuma, utána meg a kedvezményes készülékvásárlás?

(#46066) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet tudni valahol, mi a Domino Web internetem fordulónapja? Mivel 30 naponként újrakezdi a sávos díjazást, nem mindegy mikor van.

Azt meg főleg nem értem, hogy ha belépek az online ügyfélszolgálatra, akkor azt írja, hogy a 250 MB - 1 GB sávom éppen elfogyott (erről jött SMS is), de ugyanakkor az is szerepel, hogy a 0 - 100 MB (kezdő) sávomat aktiválták és erről is jött SMS. Ja és gondolom mind a kettőért le is vonták a pénzt. De ugye egyszerre két sávban nem lehetek, jó lenne eldönteniük, hogy mikor nulláznak, mert most úgy tűnik, hogy 2x vontak le pénzt és 0 byte rendelkezésre álló forgalmam van. :F

Mondjuk az sem ártana, ha utána lehetne nézni, mikor mennyi az egyenlegem, mert számításaim szerint még kellene lenni az egyenlegemből, de szerintük elfogyott.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46067) St3ven válasza taip (#46066) üzenetére


St3ven
addikt

My T-Mobile a neten, vagy Telekom alkalmazás az eszközön.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46068) taip válasza St3ven (#46067) üzenetére


taip
senior tag

My T-Mobile-ban nem találtam ilyet, Telekom alkalmazást megpróbálom.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46069) St3ven válasza taip (#46068) üzenetére


St3ven
addikt

Itt van a fordulónap.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46070) taip válasza St3ven (#46069) üzenetére


taip
senior tag

A linked nekem nem működött, de akkor megmutatom, mit látok a My T-Mobile-ban, hátha te tudod értelmezni:

Miért van 2x időszak kezdete és miért nem 30 nap múlva van a vége? Ez nekem nem áll össze...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46071) St3ven válasza taip (#46070) üzenetére


St3ven
addikt

:Y Nem lehet, hogy valami ajándék/kedvezményes adatmennyiség is aktiválva van rajta?

Én itt nézem, és nekem nem is ilyen a felület. A linken lévő oldalon a "Beállítások" gombra kattintva adja ki a fordulónapot.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46072) taip válasza St3ven (#46071) üzenetére


taip
senior tag

Találtam egy ilyen aloldalt is, de itt sem fordulónapról beszél.

Amúgy lehet, hogy azt nem bírta lekezelni a rendszer, hogy újra lett aktiválva.
Amikor elkezdem használni, akkor ideiglenes a dolog, postán küldenek ki aktiváló kódot. Na nekik sikerült úgy kiküldeni a kódot, hogy az aktiválási határidő már lejárt, a kártyát letiltották. Személyesen kellett kérni, hogy kapcsolják vissza. Lehet, hogy most ezért 2x fut a rendszerben. Már ha jól értelmezem a látottakat.
Sajnos ügyfélszolgálatot nem tudok hívni mert nem az én nevemen van.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46073) St3ven válasza taip (#46072) üzenetére


St3ven
addikt

Az lesz az!

Nem fordulónapot ír de a lényege ugyanaz: július 30-án lejár, és július 31-én megújul, vagyis újraindul a 30 napos ciklus.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46074) A@ron válasza Vilagos (#46065) üzenetére


A@ron
tag

Akkor mire írtad, hogy "Nekem egy társkártya előfizetésem van" ?

Igen, minden marad a régiben. Annyi, hogy mivel a díjcsomag havidíja alacsony, nagy kedvezményt ne várj a készülékvásárlásnál, ha arany- vagy platinakártyás vagy, akkor azzal egy kicsit olcsóbb, illetve ha vannak Kapcsolat pontjaid, akkor azokat a készülék kezőrészletére majd beválthatod.

#46064 Beca1990: A G6-L11-et, tehát a 4G-s modellt, amiben bizony 8GB a belső tárhely.

(#46075) taip válasza St3ven (#46073) üzenetére


taip
senior tag

Akkor sem áll össze a kép.
Ha 30-án fordul, akkor miért 6-án írta, hogy aktiválta a 0-100 MB sávot (és ezzel nullázta az egyenlegemet)?

Addig oké, hogy használtam a 250 MB - 1 GB sávot, ami elfogyott tegnap. További sávot már nem tudott aktiválni, mert nem volt rajta pénz. Pedig lenni kellett volna, hiszen 1 GB 2000 Ft-ba kerül én meg 3000-t töltöttem rá.

Ha 30-án fordulna, akkor nem írt volna olyat 3-án, hogy elértem a 250 MB - 1 GB sáv 80 %-át, hanem már újra kezdte volna a számlálást.
Egyébként az 1 GB az jogos, csak nem értem miért vont le pénzt 6-án a 0-100 MB sávért. És az sem világos, ettől miért fogyott el a pénz róla (hiszen 500-ba kerül ez a sáv). És közben élt a 250-1000 közötti sáv is...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46076) Beca1990 válasza A@ron (#46074) üzenetére


Beca1990
senior tag

köszi. rendelek is egyet most nagyon megéri 40% akció. :DD

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#46077) kokokka válasza taip (#46075) üzenetére


kokokka
őstag

2Gb-ig 3000Ft, de ha akár csak egy forintal is kevesebb maradt rajta a feltöltés utáén ezt a sávot már nem tudja aktiválni.

(#46078) taip válasza kokokka (#46077) üzenetére


taip
senior tag

Igen, a 2 GB-os sávot már nem tudta aktiválni, csak nem értem miért, mivel 3000-et töltöttem fel rá és másra nem költöttem.

Ezért is lenne jó, ha nyomon lehetne követni, mikor mennyit vont le. Ha ez ennyire megbízhatatlan és random, mit von le akkor kuka, nem töltöm fel újra.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46079) Vilagos válasza A@ron (#46074) üzenetére


Vilagos
csendes tag

Bocsi, rosszul fogalmaztam. A lényeg az hogy ez szám vagy 10 évvel ezelőtt társkártyaként lett az enyém, és a számla így a családhoz megy együtt az övékkel. Viszont a számot szeretném megtartani, és hogy az én nevemre/címemre jöjjön számla.
Ezért gondoltam hogy csak ezt a számot kivenni ebből, és átíratni a nevemre. A szint ezen azt hiszem arany, a fő számon meg platina. Majd a telefon vásárlásnál úgyis szeretnék egy nagyobb díjcsomagra váltani.

(#46080) A@ron válasza Vilagos (#46079) üzenetére


A@ron
tag

Akkor minden adott. Átíratás bármikor 6500 Ft ellenében, készülékvásárlás hűségidő lejárta után bármikor, újabb 2 év hűség megkötésével.

(#46081) zoli62


zoli62
addikt

Telekom Music újonnan bevezetett opció egy nagy parasztvakítás, simán be lehet regisztrálni Spotifáy oldalon,és a mobilon regisztrálni 7 napra prémium előfizetésre, utána meg még egy hónap kipróbálási időszakra is.

(#46082) Vangelis válasza A@ron (#46080) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Készülékvásárlásos Háségidő alatt is lehet. (részletnél nem lehet talán csak)

Én így irattam át az öcsémre. Amit Ő használt.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46083) Vilagos válasza A@ron (#46080) üzenetére


Vilagos
csendes tag

Rendben. Köszönöm a segítséget!

(#46084) szabogabor10 válasza zoli62 (#46081) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezen időszakok lejárta után viszont jobban megéri a Telekomnál előfizetni az 500 MB extra adatforgalom miatt. Bár én inkább maradok még egy darabig a közvetlen, bankkártyás fizetésnél. Aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46085) A@ron válasza Vangelis (#46082) üzenetére


A@ron
tag

3 hónappal a hűség lejárta előtt lehet leghamarabb (24hó hűség esetén), és rosszabb árakon. Ezért is írtam, hogy érdemes megvárni a hűségidő végét.

(#46086) zoli62 válasza szabogabor10 (#46084) üzenetére


zoli62
addikt

Ha Wifin leszinkronizálod, utána offline is hallgathatod a zenét, és akkor még az 500 MB extra adatforgalmi keretre sincs szükséged. Egyébként valószínűleg én is maradok a bankkártyás fizetésnél

[ Szerkesztve ]

(#46087) djculture válasza zoli62 (#46081) üzenetére


djculture
félisten

Mivel ez egy árukapcsolásos dijcsomag csak igy nem újdonság amit írsz. Spotify bárkinek működik 4,99 € havonta reklám mentesen, reklámmal meg ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#46088) zoli62 válasza djculture (#46087) üzenetére


zoli62
addikt

Persze, tudom én, hogy árukapcsolásos dolog ez. Tarifacsomagként viszont így elég gyenge a percdíja, mert ugye a Music XS felsőoktatási jogviszonyhoz kötött, a Music S-nél viszont Next S fajlagosan olcsóbb.

(#46089) Ati007


Ati007
őstag

a számlán ez áll : Az elõfizetésre és a díjcsomagra vállalt hûsége lejár: 2014.07.06.
Az elõfizetésre vállalt hûsége lejár: 2014.09.25.

akkor most meddig is van hűségvállalásom :F

(#46090) raziel01 válasza Ati007 (#46089) üzenetére


raziel01
veterán

Díjcsomag hűséged lejárt így bármilyen díjcsomagba válthatsz. Viszont megszüntetni csak szeptember végén tudod majd. Addig minimum a legolcsóbb csomagot fizetni kell.

(#46091) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nem működik az online feltöltés :W

(#46092) bopeti98


bopeti98
őstag

Siófokon tényleg létezik LTE hálózat, vagy csak a térképen van megjelölve? Az Alcateles LTE USB modem, illetve a Lumia 820 sem talált egyszer sem 4G-t, pedig a csomag 4G-s. A 3G-t is pár helyen csak elvétve talál. Például a Balaton parton nagyrészt EDGE van csak.

[ Szerkesztve ]

(#46093) dedike válasza bopeti98 (#46092) üzenetére


dedike
addikt

Úgy látszik már kevesebb német érkezik a Balatonhoz. Bezzeg Bükön... ;] mire hozzáérek a letöltés gombhoz, már lent is van bármi az LTE-n...

Jó szerencsét!

(#46094) bopeti98 válasza dedike (#46093) üzenetére


bopeti98
őstag

Itt a szállóba is csomó német van, csak a mi szobánkba nem ér el a WiFi, és szenvedünk az EDGE, néha 1 csíkos 3G mobilnettel. :(((

(#46095) namenlos


namenlos
tag

DuoNet SIM kártyát a régi Like-hoz sehogy nem lehet igényelni? Csak Like S-t ír... :F

Merthogy az ÁSZF ezt írja: "A DuoNet opció SIM kártyával az összes belföldi adatforgalmat tartalmazó díjcsomagokhoz igényelhető (kivéve mix típusú díjcsomagok)."

[ Szerkesztve ]

(#46096) A@ron válasza namenlos (#46095) üzenetére


A@ron
tag

Nem.

(#46097) dedike válasza bopeti98 (#46094) üzenetére


dedike
addikt

Tudom, sajnos én is rendszerint szívok Siófokon... :O

Jó szerencsét!

(#46098) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
A webshop elallas eseten a 14 nap az naptari nap ugye, es az atveteltol szamit vagy a rendelestol?

[ Szerkesztve ]

(#46099) djculture válasza Gergőke88 (#46098) üzenetére


djculture
félisten

A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésétől számított 14 napon (naptári nap!) belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.

(#46100) Gergőke88 válasza djculture (#46099) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszönöm. Jól. látom hogy már 14 napjuk van a vételárat visszautalni? Ez régen 30 nap volt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.