Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) zoli62 válasza djculture (#46392) üzenetére


zoli62
addikt

Essig x percet zenéltettem, most x+5-öt.

(#46402) zoli62


zoli62
addikt

Egyébként itt van előttem egy Alcatelel LTE-s modem, holnapig kiprónálom, try and buy mit tud a hálózat. [link]
Ez milyennek számít?

[ Szerkesztve ]

(#46403) glaci válasza MaxxDamage (#46397) üzenetére


glaci
őstag

Hát ez tényleg bonyolult!
Nekem itt valami nem stimmel!
Olyan nincs szerintem, hogy az önerőt megkapod, mint kedvezmény.
Az önerő az önerő, a kedvezmény meg kedvezmény.
A készülék meg annyi, amennyit odaírnak, hogy fizetendő!
Ha az önerő kedvezmény, akkor azt ki fizette be helyetted?

Szerk.:
Mindenesetre én úgy sejtem, hogy azért akarják most kifizettetni Veled, mert nem fizette be senki Helyetted!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#46404) szabogabor10 válasza zoli62 (#46402) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nagyon jó eredmény a jelenlegi LTE hálón.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46405) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Úgy fest, a SIM kártyám kezd tönkremenni, vagy legalábbis arra tippelnék (random elszáll a térerőm, maga a telefon biztos, hogy jó). Azt tudom, hogy a SIM csere ingyenes, ha a T-nél vettem a telefont (ami így is van, szóval eddig tiszta). Na de mi a helyzet akkor, hogy ha a cserénél azt mondanám, hogy ne mini, hanem micro SIM-et szeretnék cserébe, mert azt egy másik telefonommal is tudnám használni? Ez a verzió is ingyen lenne szerintetek, vagy rám verik, hogy trükkösen akarok SIM-et cserélni, és 4500 pénzbe fáj a művelet? :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#46406) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

clgünk kb. 93 óra a Telekkm ügyfele. Tavaly májusban a duna plazai T-Pontban új szerződést kötöttünk, mindent rábíztunk az ügyintézőre (hiába volt akkor is 'ügyfélkapcsolati menedzserünk', az tojt az egészre).
Mint később kiderült, jó magas havidíjú előfizetéseket állított be, az ügyintéző ezt ítélte meg optimálisnak, hittünk neki, aláírtuk (4 SIM)
Lassan közeledett a hűség vége, (2014 május), örültünk h a magas díjaktól megszabadulunk, jeleztem is az újabb menedzsernek, hogy milyen csomagváltásokat szeretnénk. Visszaigazolta a megrendelésemet, de 1 hétig nem történt semmi. Érdeklődtem h mi a helyzet, mondta h ő elmegy, kapunk egy 3. menedzsert. Neki is jeleztem az új előfizetéseket, alá is írtuk az új szerződést (június eleje)
Várom h a Telekom mikor állítja be, június végén írok a menedzsernek, keresem telefonon, semmi.
Most a hét elején írt h már nem ő a menedzser, kapunk egy negyediket.
Hív a negyedik h nem lesz semmilyen új előfizetés, mert 2 év a hűség(!). (tavalyi ügyintéző ezt elfelejtette mondani, persze aláírtuk a szerződést, de hát ki gondolta volna h 2 év az alap... ugyanígy a menedzsereknek sem tűnt fel idén a 'gond', aláírtuk velük a dokumentumokat)
A lényeg h két élő szerződés van:
- 2013. májusától 2015. májusig
- 2014. júniusától 2016. júniusig (erről tudjuk h 2 év, ezt itt elmondták)

Ilyen esetben mi van? Véleményem szerint ha élő szerződése alatt egy újabbat írtunk alá akkor az vhol módosítás, tehát a Telekom (vagyis a menedzserek) figyelmetlensége, hogy a hűségidő alatt újabb szerződést kötött, tehát az újabb él, vagy nem? Persze megnézetem az ügyvédünkkel is, de hátha van ezzel kapcsolatos tapasztalat itt a fórumon.

A válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

ferikek

(#46407) club1 válasza ferikek (#46406) üzenetére


club1
veterán

Ma így nem szabad szerződést kötni... Már most jelzem (mielőtt meglepetésként ér), hogy a két év hűség is elég nagy valószínűséggel automatikusan megújulós, azaz ha a vége előtt minimum 90 nappal írásban nem mondod fel, meg fog újulni.

(#46408) MaxxDamage válasza glaci (#46403) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen...
Ők csinálták és vállalják a következményeit!
Anno én is munkába menet 2hr-t neteztem /nap és 160ezres számlám lett... kifizettem, vállaltam az avval járó következményeket...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46409) dedike válasza MaxxDamage (#46408) üzenetére


dedike
addikt

De legalább helyből lettél platina.... ;]

Jó szerencsét!

(#46410) MaxxDamage válasza dedike (#46409) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jah az igaz! :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46411) glaci válasza MaxxDamage (#46408) üzenetére


glaci
őstag

Mindenesetre akkor én nem a vásárláskor befizetett összeget firtatnám, hanem azt, hogy a fennmaradó hátralék -ot fizessem, és ne többet!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#46412) ferikek válasza club1 (#46407) üzenetére


ferikek
aktív tag

köszi!
igen rájöttem, hoyg ami 10-15 évvel ezelőtt volt már nincsen... egy rohadt menedzser nem szólna h hé, lejár a hűséged, újítsd, inkább hagyja, hogy belemássz egy újabb 2 év költséges 'rabságba'...

(#46413) MaxxDamage válasza glaci (#46411) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lényegében azon vagyok... Nem mind1, hogy 107k vagy nylocvanx k :DD /ha már hibáztak.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46414) fattyu666


fattyu666
tag

Ez mi ez a " megújulós" dolog?
Ha nekem egy hete lejárt a 2 éves hűségidőm, nem szüntethetem meg holnap, ha akarom, mert automatikusan újra indult a 2 év?

[ Szerkesztve ]

(#46415) St3ven válasza fattyu666 (#46414) üzenetére


St3ven
addikt

Egyéni előfizetőknél nem indul újra a két év, hanem határozatlan idejűvé válik a szerződés, azaz bármikor felmondható.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46416) #TOTTI válasza MaxxDamage (#46413) üzenetére


#TOTTI
őstag

107e volt a telefon, kezdő részletet nem fizettél, szóval 107e oszlik 24 felé? Azzal a dokumentummal nem mész semmire, ha nem tudod igazolni a befizetést, ami ha jól gondolom meg sem történt? Írd már le a történteket mert máskülönben nem tudok együtt érezni veled.

(#46417) club1 válasza #TOTTI (#46416) üzenetére


club1
veterán

#46312
Persze kérdés, hogy mi van a vásárlási számlán, mert ez a szerződéskiegészítés csak azzal együtt érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#46418) #TOTTI válasza club1 (#46417) üzenetére


#TOTTI
őstag

A kérdés, hogy mi történt valójában, az hogy egy téves belső bizonylat készült amit töröltek az nem döntő! Ha valóban be lett fizetve a tétel, akkor van értelme kardozni, de egyéb esetben nincs. Ugyanis amit vállalsz azt ki kell fizetni, ha téves számlát készítenek azt is sztornózzák, ha a belső elszámolás miatt tévednek, azt is aktualizálják. A telefon 24*4490, azt ki kell fizetni. Egy ilyen visszavont bizonylatba kár kapaszkodni, kivétel akkor, ha elhangzott, hogy adnak 9228 Ft kedvezményt, vagy írásba foglaltak.

(#46419) dobostorta


dobostorta
tag

Hello!

Domino 5-ös vagyok, NetPlusz M-el. Ha marad még adatforgalmam az időszak lejáratáig, és mielőtt lejárna a mobilnet diíjcsomagom, egy másikra váltok, akkor az előző időszakból fennmaradó adatmennyiséget meddig forgalmazhatom le?
A régi időszak végéig VAGY viszem tovább és az új időszak végéig?

Ezt írja a Telekom: "Díjmentesen válthat másik díjcsomagra, amely azonnal érvénybe lép. A jelenlegi díjcsomagjában foglalt fennmaradó adatmennyiséget az időszak lejáratáig leforgalmazhatja."

Ez nekem eléggé kétértelmű, hogy melyik időszakról beszél. :F

(#46420) club1 válasza dobostorta (#46419) üzenetére


club1
veterán

Miért kerülne át az új időszakra?

(#46421) raziel01 válasza dobostorta (#46419) üzenetére


raziel01
veterán

Ha átváltasz másikra akkor az rögtön elveszik.

(#46422) club1 válasza raziel01 (#46421) üzenetére


club1
veterán

Hát nem, maximum az előfizetett időszak végéig felhasználható a megmaradt adatforgalom.

(#46423) dobostorta válasza club1 (#46420) üzenetére


dobostorta
tag

Nem tudom, logikusabb, hogy nem kerül át.

Viszont ez a gyakorlatban is így működik?

Mert gondolom macerásabb a T-nek kezelni, hogy mikor váltasz, akkor a régi időszak végén, az összegzett elérhető forgalomnak a "régi részét" levonják.

(#46424) Nel


Nel
csendes tag

Sziasztok!Milyen számon tudom aktiválni az új havidìjas sim kártyát?

(#46425) djculture válasza Nel (#46424) üzenetére


djculture
félisten

Tudomásom szuerint csak a domino quick sim-et kell aktiválni a többit eleve ők aktiválják.

[ Szerkesztve ]

(#46426) Nel válasza djculture (#46425) üzenetére


Nel
csendes tag

Azt írja,hogy nincs regisztrálva a hálózaton...nem találom milyen számon kell

[ Szerkesztve ]

(#46427) djculture válasza Nel (#46426) üzenetére


djculture
félisten

Postán kaptad vagy mi? Mert ha t-pontban ott ha volt a régit dekativálják az újat meg eleve aktiváltan adják oda..

(#46428) Nel válasza djculture (#46427) üzenetére


Nel
csendes tag

Igen,postán

(#46429) djculture válasza Nel (#46428) üzenetére


djculture
félisten

Akkor 1430-at feltárcsázod lehetőleg telekomos készülékröl és rákérdezel, van valami időkapus aktiválás is nem egyböl történik meg olyankor hi9sz az előfizetési dij aktiválástól ketyeg.

Ha nincs telekomos készülék akkor:
+36 30 9303 100 de ez lóvéba fog kerülni így ha más hálózatból hívod...

[ Szerkesztve ]

(#46430) MaxxDamage válasza #TOTTI (#46416) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mind1 is, mert az a 9k nem vág földhöz... De jó lett volna érvényesülni, ha már ezt ők így elb**zták! :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46431) Nel válasza djculture (#46429) üzenetére


Nel
csendes tag

Köszönöm sikerült

(#46432) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Rendeltem egy új telefont a Telekom webshop-ból, és mivel lejárt már a két év hűségem (már nem elérhető az eddig díjcsomagom), az akkori díjcsomagom helyett egy újba léptem be (Move). A készülékkel együtt kaptam egy új SIM kártyát is, de nem tudom, hogy minek, mert a régit használva is gondolom már az új csomagban vagyok nem? Az új kártyának vajon új száma van? Berakjam azért mert újabb vagy semmi értelme? :)

(#46433) Vangelis válasza -FreaK- (#46432) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az új kártyát fogják aktiválni.. gondlom micro sim vagy nano kell az új készülékbe.
Ezért is cserélik. A számod ha a régit hosszabítottad meg természetesen nem fog változni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46434) djculture válasza -FreaK- (#46432) üzenetére


djculture
félisten

Másikat ugyis deaktiválják csak van egy átfutási ideje és utána csak az új fog élni...

(#46435) club1 válasza Vangelis (#46433) üzenetére


club1
veterán

Hacsak el nem követte azt a hibát, hogy új előfizetéssel vette az új telefont...

(#46436) Vangelis válasza club1 (#46435) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát azért ez csak nem történt meg....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46437) raziel01 válasza club1 (#46435) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor visszamondja az egészet. 14 nap elállás van.

(#46438) -FreaK- válasza club1 (#46435) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm a válaszokat!

Nyet, figyeltem, írta a weblap egyértelműen hogy díjcsomag váltás, ebből-abba.

Ha most berakom a kártyát akkor aktiválva is lesz, vagy ezt a központ intézi majd egyszercsak?

LG G3-at vettem amúgy, a régi és az új kártya is microSIM.

[ Szerkesztve ]

(#46439) -FreaK- válasza club1 (#46435) üzenetére


-FreaK-
veterán

bocs, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#46440) kali válasza Vangelis (#46436) üzenetére


kali
legenda

pedig sanszos, hacsak nem kért külön bónusz domino sim kártyát is, mert a két esetet kivéve, nem jellemző a külön sim küldése...

(#46441) Vangelis válasza kali (#46440) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor sem ha nano sim kell a készülékbe?

De miért nem mondja el ő :)

Hogy rendelted pontosan fórumtárs?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46442) -FreaK- válasza Vangelis (#46441) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem kértem a dominó társkártyát, díjcsomagváltást írta a honlapon az tiszta volt. A készülékbe MicroSIM kell, de olyan a régi kártyám is és az új is amit kaptam. Arra tudok gondolni, hogy mikor az előző előfizut kötöttem akkor még sima SIM-em volt, és csak utólag cseréltettem ki micro-ra és lehet ezt nem regisztrálták a rendszerükben?

Lehet inkább felhívom az ügyfélszolgálatot :)

(#46443) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Még annyit mondjon meg nekem valaki tűzhöz közel álló, hogy ha az emberem beballag egy telekom üzletbe a telefon papírjaival, igazolványaival meg a 15 ropivak, akkor mennyi idő alatt függetlenítik ki a készüléket? Ez egy BB Q10-es és ha nem azonnal az "gond."

polonic! Mégis hány nap? Mert ha nem azonnal akkor gond van mert akié az nem marad ott ahol mi vagyunk, nem ott lakik. Ha leadjuk együtt egy pesti telekomba akkor mi mint új tulajok ha végeztek elhozhatjuk? Mert ha nem akkor kaki van, nagy kaki. HA elhozhatjuk mi akkor még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#46444) polonic válasza Kolondrum (#46443) üzenetére


polonic
félisten

Márpedig nem azonnal

(#46445) Vangelis válasza Kolondrum (#46443) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az is sima kóddal nyitható?
Mert ha igen akkor talán utólag küldik meg, hozzá a kódot.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46446) Kolondrum válasza Vangelis (#46445) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tudom, de a telefon menüjében (Z10) találtam olyat ahol mutatja, hogy nyitott a telefon. NEm tudom a BB hogy működik.

(#46447) namenlos válasza Kolondrum (#46446) üzenetére


namenlos
tag

Ha veszek ilyen az Auchan-ban is kapható T-s mobilnetet stick-kel 2990 Ft-ért, akkor abba más T-s kártyát is bele lehet rakni, ergo nem kell venni másik stick-et?

(#46448) Teko001 válasza namenlos (#46447) üzenetére


Teko001
őstag

Igen. Amíg a szolgáltató egyezik, addig bármilyen kártyát beletehetsz.

(#46449) -FreaK- válasza -FreaK- (#46442) üzenetére


-FreaK-
veterán

Beraktam a másik kártyát, az nem tudott felcsatlakozni a hálózatra. A 1430-on melyik menüpont(ok) alatt van az ügyintéző kapcsolása?

(#46450) Beca1990


Beca1990
senior tag

Like S csomagban, a lebeszélhetőség akkor csak hálózaton belülre vonatkozik?
SMS nem hálózaton kívül?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.