Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) erdoke válasza raziel01 (#46196) üzenetére


erdoke
titán

Több, mint 15 éve vonja a Westel/T-Mobile/Telekom a bankszámlámról a díjakat, soha egy fillérrel nem vontak többet. Bő 15 év alatt kétszer fordult elő, hogy elszámoltam a számlákon a lóvét, akkor is gyorsan rendeztem. (Egy időben durva összegek jöttek, mert a cég utólag térítette a telefonom, ami a saját nevemen volt, és a roaming nagyon durva számlákat tudott összehozni.)
Szóval közel 200 alkalomból kétszer fizettem késve, és azt is gyorsan rendeztem, mert rosszul éreztem magam miatta.

A legjobb aláírás a héten

(#46202) lugosi válasza zoli62 (#46199) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont azt írtam, hogy neten nem adom meg a céges kártyát.
Vagy hogy érted? Menjek be a t-hez és kártyával fizessem be? :F

(#46203) polonic válasza tomy86 (#46191) üzenetére


polonic
félisten

De en hasznalom. Sot en hitelkartyarol, igy meg jovairast is kapok a csoportos megbizasok utan :)

[ Szerkesztve ]

(#46204) HofiZoli válasza lugosi (#46202) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ezt a "neten nem adom meg" dolgot hogy érted? Nem a telekom oldalán fizetsz, hanem az otp bank oldalán. Az meg azért nem olyan mintha egy vietnámi webshopnak fizetnél..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#46205) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

a T féreg telefonos értékesítésétől el lehet állni valahogy? anyósnak eladtak egy telefont... :U :@

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46206) lugosi válasza HofiZoli (#46204) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A neten nem adom meg dolgot úgy értem, hogy az interneten nem adom meg, ha ez esetleg bizonytalan lett volna.
Amúgy miért pont az OTP? A telekomnak a mostani számlán éppen K&H-s számlája van, és a cégünk se OTP-s.

(#46207) St3ven válasza Mr.Csizmás (#46205) üzenetére


St3ven
addikt

Szerintem tavollevok kozott kotott szerzodesrol van szo, igy igen, 14 napon belul eljutattva az elallasrol szolo nyilatkozatot a Telekomnak.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46208) polonic válasza lugosi (#46206) üzenetére


polonic
félisten

Mert pl az otp üzemelteti a netes fizetési háttérrendszert. Van még k&h és cibes, amivel én találkoztam.
Úgy mint pl a POS termináloknál is rengeteg otp-s van. De itt is megtalálható a többi bank.

[ Szerkesztve ]

(#46209) Vangelis válasza Mr.Csizmás (#46205) üzenetére


Vangelis
nagyúr

gondolom nem webshopon vette?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46210) dedike válasza lugosi (#46206) üzenetére


dedike
addikt

Ha a My-T-ből fizetsz, az az OTP felületén keresztül történik. :K

Jó szerencsét!

(#46211) Mr.Csizmás válasza Vangelis (#46209) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

telefonos értékesítésen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46212) modosdesign


modosdesign
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy ha vásárolok online egy telefont a T-nél, új előfizetéssel, akkor az ehhez hozzárendelt telszámot utólag ki tudom e cseréltetni számhordozással a jelenlegi 70-es számomra?
Ami miatt ilyen módon szeretném megoldani a számhordozást az az, hogy a telefon, amit meg szeretnék venni 30e Ft-al drágább t-mobile üzletben, mint online vásárlás esetén.
Vagy milyen módon lehetne ezt megoldani?

(#46213) Vangelis válasza Mr.Csizmás (#46211) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az nem számít távollévők közötti értékesítésnek..?

Hívd fel a 1430-at mit mondonak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46214) StLui válasza dedike (#46192) üzenetére


StLui
veterán

Nem feltétlen, a kártyásnak nekem van egy előnye, tudom nem nagy pénz, de visszakapok a hitelkártyacégtől 1%-ot minden kártyás fizetés után, nekünk 30eFt a havi telefon, 4 céges előfizetés egyben, és így 300Ft visszajön havonta, így fizetek villanyszámlákat is stb. Benzinre havonta 50000Ft-ig 2%, élelmiszerre 100000Ft-ig 3%-ot adnak. Általában 3-5eFt jön így össze havonta.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#46215) Mr.Csizmás válasza Vangelis (#46213) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs kedvem az ügyfélszolga droiddal vitatkozni, és győzködni, hogy nem akarom, azért írtam a topicba.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46216) glaci válasza modosdesign (#46212) üzenetére


glaci
őstag

Engem tavaj elhajtottak, amikor ezt próbáltam elintézni.
Így végül lett egy új számom is, a régit meg áthordoztam dominóba.
Sajnos a számhordozás csak üzletben megy, kedvezmény meg csak a webshoppan van: ördögi ... :(
Aztán majd ha lejár a hűség, valamelyiket megszüntetem. Addig eldöntöm, hogy melyiket!

(Ájánlottam nekik relatíve sok pénzt a számcseréért, de azt mondták, nem lehet megoldani, hiába hordoztam már át a számot.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#46217) St3ven válasza modosdesign (#46212) üzenetére


St3ven
addikt

Az nem mukodik, hogy eloszor athordozod a szamod, aztan rendeled meg a telot webshopbol?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46218) modosdesign válasza St3ven (#46217) üzenetére


modosdesign
csendes tag

Ezen gondolkozom még én is, de amilyen szerencsés vagyok mire áthozzák a számot, arra már nem lesz 20% kedvezmény a telón a webshopban (LG G3) De ha nem lesz más megoldás, akkor ezt kell tennem mindenképpen.

(#46219) modosdesign válasza St3ven (#46217) üzenetére


modosdesign
csendes tag

Közben hívtak az ügyfélszolgálatról, és nem túl biztató a helyzet.

Ha számot akarok átvinni és mellé telefont venni, azt csak üzletben tudom megtenni.

Ha átviszem a számom, de nem veszek telefont, akkor utána 7 hónapig nem tudok készüléket vásárolni kamatmentes részletre arra a számra a webshopból, csak teljes áron.
Az hogy megveszem a telefont az új számmal, majd azt cserélem ki számhordozással, nem megvalósítható.

Felajánlotta, hogy vegyem meg a telefont, egy kis csomaggal (eleve drágább így a készülék) és mellette átviszem a számom egy másik előfizetésre, beteszem azt a sim kártyát a telefonba és az működik. de ugye akkor 2 előfizetést fizetek, egy eleve drágábban megvett telefon mellé. (itt azért akaratlanul is kinevettem szegény csajt, pedig Ő csak kereste a megoldást, hogy segíthessen)

Fene se gondolta hogy ez ilyen bonyolult lesz, és pont azt a telefont kellett kinéznem, ami nincs egy árban a webshopban ill. a bótban.

Valami belső infója nincs valakinek? nem akarják akciós árra levinni az üzletekben is a G3-at? :)

(#46220) Vangelis válasza modosdesign (#46219) üzenetére


Vangelis
nagyúr

És ha először átviszed dominősra?

Aztán dominósról váltasz neten előfizetésesre. készülékkel együtt.. mert felajánlja a váltás lehetőségét.

Csak nem tudom, hogy itt is el kell-e telnie valamennyi időnek?!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46221) vipnolf


vipnolf
aktív tag

Tegnap megjött a z2 és az ajándék obi. viszont nem kaptam labdát :O
intézkedés foganatosítása ;]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#46222) Vangelis válasza vipnolf (#46221) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azt utólag küldik ki.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46223) vipnolf válasza Vangelis (#46222) üzenetére


vipnolf
aktív tag

zsír :C
amiatt rendeltem az egészet :DDD

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#46224) Vangelis válasza vipnolf (#46223) üzenetére


Vangelis
nagyúr

5400Ft miatt vetted meg :)?

[link]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46225) lord.lakli válasza Vangelis (#46224) üzenetére


lord.lakli
őstag

Pont te nem látod benne a bizniszt? ;] :P

(#46226) vipnolf válasza Vangelis (#46224) üzenetére


vipnolf
aktív tag

abszolút ;]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#46227) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#46215) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

up :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46228) Vangelis válasza lord.lakli (#46225) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem látom :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46229) djculture válasza Mr.Csizmás (#46227) üzenetére


djculture
félisten

A távollévők közötti kereskedelem olyan ügyletkötés, amikor a fogyasztó és az eladó gazdálkodó szervezet kizárólag egy (vagy több) távközlő eszköz használata útján köti meg a szerződést, azaz az adásvétel előtt a fogyasztó nem látja az árut. Távközlő eszköznek minősül jelen esetben bármely eszköz, amely alkalmas a felek távollétében szerződési nyilatkozat megtételére, mint például a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a rádió, az e-mail, a televízió.

Magyarán felhivja az az ügyfélszolgálatot akire rátukmálták és megmondja hoggy nem erre számitott nem kéri a szolgáltatást/telefont elállást gyakorol. Nem érdemes rajta napozni meg tépelődni mert lejár a 14 munkanap és akkor már nem lehet elállni a szerződéstöl.

[ Szerkesztve ]

(#46230) djculture válasza djculture (#46229) üzenetére


djculture
félisten

Bocsánat nem 14 munkanap csak 14 sima nap mostmár így határozza meg a Kormány 45/2014. (II.26.) Kormányrendelete a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések szabályairól passzus.

(#46231) g0dl


g0dl
addikt

Domino web aktiválásával kapcsolatban kérnék tájékoztatást ( áruházban vásárolt sim csomag )

A kérdés, hogy mikortól használható a kártya?

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/domino/domino_web/segitseg

Egyes pont vége :"Sikeres adategyeztetés után már használhatja a Domino Webet."
Hármas pont vége: "Az aktiváló kód sikeres beírása esetén létrejön a Domino egyedi előfizetői szerződés és a SIM kártyát aktiváljuk."

A használatnak feltétele-e az aktiválás ( akkor mi az egyes pont vége)? Ha adategyeztetés után már használhatom, akkor miről szól az aktiválás?

(#46232) #TOTTI válasza Vangelis (#46224) üzenetére


#TOTTI
őstag

Az a labda amit te linkeltél az egy REPLICA. A labda olyan 30 ezer körül van.

(#46233) Vangelis válasza #TOTTI (#46232) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tuti, hogy a telekom nem replicát ad? Vagyis a SONY.

Mert nincs leríva, hogy milyen labda jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46234) djculture válasza g0dl (#46231) üzenetére


djculture
félisten

Két féle van.
Van egyrészt a rögtön a szolgáltatótól vett, annál semmit se kell csinálni egyböl működik.

Másrészt van a quick csomag amit a tescoba egyéb multiknál lerántasz a polcról és hazaviszed. Ott hogy működjön a rajta lévő telefonszámot hivni kell és adatokat kell megadni. Ekkor aktiválják és használható de küldenek egy kódott a megadott lakcimre aminek a visszaköldésével igazolni kell a lakcimet. Ha ez nem történik meg letiltják a kártyát .

[ Szerkesztve ]

(#46235) taip válasza g0dl (#46231) üzenetére


taip
senior tag

Először a csomagban lévő telefonszámon felhívod az ügyintézőt.
Kér telefonszámot, SIM-kártya számot, PUK1 kódot, meg egy pár személyes adatot, hogy kinek a nevére menjen a szerződés. Ekkor már használhatod a netet.

Ezután a -T- küld egy levele postán, amiben van egy kód, ezt be kell írni a My T-Mobile-ban valahová. Ami a nehezítés, hogy ennek a kódbeírásnak van egy határideje (a levélben írják mi) és ha addig nem írod be a kódot, akkor letiltják az addig működő netet és csak személyesen ügyfélszolgálaton lehet visszakapcsoltatni. Ha szerencséd van, akkor még határidőn belül kapod meg a kódot, ha nem, akkor irány az ügyfélszolgálat személyesen.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#46236) zoli62 válasza lugosi (#46202) üzenetére


zoli62
addikt

Pl ez is egy lehetőség.

(#46237) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Ha 14 napon belül viszek vissza telefont és előfizetést is lemondva akkor készüljek indokkal vagy nem kell?

Ps4, p30 pro

(#46238) djculture válasza Pepeninho (#46237) üzenetére


djculture
félisten

Nem kell indokolni, de ez az opció csak akkor érvényes ha nem személyesen a boltba/t-pontba vetted a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#46239) St3ven válasza djculture (#46229) üzenetére


St3ven
addikt

Inkább mondja le írásban, ajánlott-tértivevényes levélben, előtte az aláírt lemondó nyilatkozatot lefénymásolva.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46240) djculture válasza St3ven (#46239) üzenetére


djculture
félisten

Az is megoldás de mivel rögzitik a hivásokat és ez kikérhető így szerintem az se nagyon tud eltünni. Legjobb mondjuk itt is ott is jelezni. Korményrendelet meg kimondja hogy amilyen csatornán rendeltük meg a szolgáltatást azon keresztül bisztosítania is kell a szolgáltatónak/eladónak a lemondást.

[ Szerkesztve ]

(#46241) Pepeninho válasza djculture (#46238) üzenetére


Pepeninho
őstag

Neten rendeltem. Akkor írok nekik még ma vagy holnap, hétfőn pedig beviszem a készüléket és minden egyebet az egyik plázában lévő üzletükbe. A pénzt ott fogom megkapni?
A lemondó levelet nem kell túlmisztifikálni?
Egyszerűen csak vonjam vissza dátummal stb.?

Ps4, p30 pro

(#46242) djculture válasza Pepeninho (#46241) üzenetére


djculture
félisten

Neten rendelted akkor ugyis kell visszaküldeni [link]

A Vásárlót megilleti a jog, hogy a teljesítést követően 14 napon belül indoklás nélkül elálljon.
A Vásárló az előző pont szerinti elállási jogát
termék értékesítésére irányuló szerződés esetében a termék kézhezvételének napjától, ez esetben a Vásárló köteles a megrendelt terméket a Szolgáltató részére hiánytalanul visszaküldeni. A Vásárló viseli az elállási jog gyakorlása miatt a termék visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. A fogyasztót ezen felül egyéb költség nem terheli. A vállalkozás azonban követelheti a termék nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. A visszaküldéssel kapcsolatos teendőket a visszáru nyomtatvány tartalmazza, melyet itt tölthet le. Kinyomtatása, kitöltése és beküldése a termékkel együtt nem kötelező, de megkönnyíti a munkánkat, és megköszönjük ha elmondja véleményét a termékkel, szolgáltatásainkkal kapcsolatban. A vitás esetek elkerülése végett a visszaküldött árukat tartalmazó csomag felbontásáról a Szolgáltató videofelvételt készít.
szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződéskötés napjától számított 14 nap elteltéig gyakorolhatja.

Írásban történő elállás esetén azt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát a határidő lejárta előtt elküldi.

A Magyar Telekom köteles a fogyasztó által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 14 napon belül visszatéríteni.

A felek eltérő megállapodása hiányában a Vásárló nem gyakorolhatja az elállási jogot szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés esetében, ha az elállási határidő lejárta előtt a vállalkozás a teljesítést a fogyasztó beleegyezésével megkezdte.

Ha a termék árát vagy a szolgáltatás díját a Magyar Telekom által nyújtott kölcsön [a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 2. § o) pontja] fedezi (részletfizetés), a fogyasztó 4. § szerinti elállási jogának gyakorlása a fogyasztási kölcsönszerződést is felbontja.

Az előző pontban foglaltakat kell megfelelően alkalmazni, ha a termék árát vagy a szolgáltatás díját részben vagy egészben harmadik személy által nyújtott fogyasztási kölcsön (a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény 2. számú melléklete III. 5. pont) fedezi, feltéve, hogy a fogyasztási kölcsönszerződés a pénzügyi intézmény és a vállalkozás előzetes megállapodásán alapul. A vállalkozás köteles a fogyasztó elállásáról a pénzügyi intézményt haladéktalanul értesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#46243) Pepeninho válasza djculture (#46242) üzenetére


Pepeninho
őstag

Köszönöm!!!

Én meg videót készítek a becsomagolásról. Bár sokat nem ér.

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#46244) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Még egy apró kérdés. Rendelési szám és azonosító szám között mi a különbség? Telefonon kéne azonosítót keresnem?

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#46245) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Elnézést, tévedtem, nem az utolsó kérdésem volt az előző! :)

Ezen í címen mondjam le az előfizetést? my@t-mobile.hu

Ps4, p30 pro

(#46246) Vangelis válasza Pepeninho (#46245) üzenetére


Vangelis
nagyúr

mtkapcsolat@telekom.hu

Erről a címről hamarabb fogsz választ kapni!

Én nekik írtam mindig!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46247) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Légyszi segítsen valaki Thunderbirdre beállítani a levelezést, annyira régen csináltam, hogy nem emlékszem már, hogy mit kell. Most ezt kapom, ha küldeni akarok (fogadni tudok).

Köszi!!!

Aquila non captat muscas.

(#46248) Pepeninho válasza Vangelis (#46246) üzenetére


Pepeninho
őstag

Oké, arra is elküldöm. A legjobb ha mindkettőre elmegy. Az igazoló szelvényt pedig bescannelem és csatolom majd.

Köszi tippmix mester!

Azonosítószámra van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#46249) Vangelis válasza Pepeninho (#46248) üzenetére


Vangelis
nagyúr

dobd már át amit scanneltél.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46250) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Az ügyfélszolgálat meg tudja mondani cím alapján, hogy az adott helyen van-e normális 4G lefedettség? És mennyire lehet nekik hinni? A honlapon levő térkép alapján eléggé határeset, de ahhoz túl elnagyolt a térkép, hogy abból megállapítsam.

Van összefüggés a 3G és 4G térerő között? Tehát ha néha még a 3G is elmegy, akkor ne is álmodjak 4G-ről, vagy a kettő független?

Sajnos kipróbálni nem tudom, mert nincs 4G-s eszközöm és csak akkor vennék ha van értelme.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.