Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) eastsider válasza lugosi (#47250) üzenetére


eastsider
nagyúr

az attól még LTE és nem egy HSPA(+) kapcsolat :)

[ Szerkesztve ]

(#47252) Teko001 válasza lugosi (#47250) üzenetére


Teko001
őstag

ÁSZF: "A Mozaik XS díjcsomagal az LTE1800 hálózat nem vehető igénybe."

(#47253) lugosi válasza eastsider (#47251) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lenne, ha lte-t írna ki.

Teko: a my t azt írja, hogy lte képes. Akkor miért írja?

(#47254) pepe091 válasza lugosi (#47250) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A maximális sebességek a Mozaik XS-M díjcsomagok esetében a 3G/HSDPA/HSUPA, a Mozaik L-XXL díjcsomagok esetében a 4G/LTE technológiára jellemző névleges sebességek. A mobilinternet szolgáltatásra garantált le- és feltöltési sebesség minden mobilhálózaton 0 Mbit/s.

(#47255) szabogabor10 válasza lugosi (#47253) üzenetére


szabogabor10
veterán

A weboldal nem mérvadó. Az ÁSZF annál inkább.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47256) lugosi válasza pepe091 (#47254) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ellenben:
http://www.t-mobile.hu/10006074.html

"Kiemelkedő sebességű internet 4G/LTE hálózaton, túlforgalmazási díj nélkül"

(#47257) eastsider válasza lugosi (#47253) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor viszont az nem korlátozott LTE :)

(#47258) lugosi válasza eastsider (#47257) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lásd egy hsz-szel korábban. A weblap szerint az.

[ Szerkesztve ]

(#47259) Teko001 válasza lugosi (#47256) üzenetére


Teko001
őstag

Az ÁSZF a mérvadó, illetve az általad linkelt weboldalon is ott van alul: "A maximális sebességek a Mozaik XS-M díjcsomagok esetében a 3G/HSDPA/HSUPA", bár ezen később valamennyit változtattak, de ez a weboldal egy erősen archivált oldal.

[ Szerkesztve ]

(#47260) lugosi válasza Teko001 (#47259) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem értem, de mindegy.

(#47261) szabogabor10 válasza lugosi (#47260) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elvileg úgy van, hogy Mozaik XS-ben nem, Mozaik S-től XXL-ig viszont már engedélyezett az LTE. Mozaik S-ben és M-ben a 3G-nek megfelelő maximális sebesség, 21/5.76 Mbit/s érhető el LTE hálón, míg L, XL és XXL-ben a 4G/LTE-nek megfelelő maximális sebesség, 60/22 Mbit/s érhető el, szintén LTE hálón.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47262) lugosi válasza szabogabor10 (#47261) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi.
Amúgy látom, hogy hiába írja a linkelt oldalon az lte-t, a szöveg mellett nem teszi ki az lte "ikonját", egyedül ennél a díjcsomagnál.

(#47263) pepe091 válasza lugosi (#47262) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A honlap szokás szerint egy raklap f*s. :D Ahány hely annyi féle infó. De az ÁSZF-nek lehet hinni, mert az a mérvadó.

(#47264) szőröscica


szőröscica
addikt

Mai kálvária. Három budapesti Telekom üzletben jártam, ahol az internetes oldal szerint van raktáron LG Optimus F6. Az első helyen össz vissz kettő domino kártyás sim volt, egyiket sem ismerte fel a számítógép, nem tudtam elhozni. A másik két helyen nem is volt domino sim, vagy legalábbis azt kamuzták az eladók.

Ez röhejes, tekintve, hogy mindhárom nagy bevásárlóközpontban volt, nem valami eldugott kis zugban.

Arról nem is beszélve, hogy egy negyedik helyen a vezetékes internetszolgáltatás megrendelése is közel 1 órát vett igénybe, olyan tetves lassú volt a rendszerük.

(#47265) Pepeninho válasza hellan (#47242) üzenetére


Pepeninho
őstag

Nekem megcsinálta a csajszi, de azt mondta, hogy ehhz elvileg meghatalmazás kell. Mellettem legyen szólva, hogy a céges pólóban mentem be és baromi jóképű vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#47266) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Srácok, csak elírás lehet, hogy a LG G2 minire csak 1 év garanciát vállalnak a szokásos 2 helyett?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#47267) dellfanboy válasza Teko001 (#47241) üzenetére


dellfanboy
senior tag

igen az be, ki is lett próbálva

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#47268) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Beszarok ezektől a gyökerektől. Másfél hete kergetem a pénzem. Minden nap váltok emailt velük. Egyik nap utalást mondanak, másik nap postai megoldást. Persze olyan magas lóról beszélnek (írnak), hogy az agyam elszáll. Kezd nagyon tele lenni a tököm velük!

Ps4, p30 pro

(#47269) djculture válasza Pepeninho (#47268) üzenetére


djculture
félisten

Másfél hét mondjuk nem sok, 14 nap van a visszautalásra és még pár napot ül rajta a banki csatorna is..

(#47270) Pepeninho válasza djculture (#47269) üzenetére


Pepeninho
őstag

Már lejárt a 14 nap régen. Állítás szerint elsején utaltak. Ez már pár napos késés a szerződéshez képest. Most hatodjára megváltoztatása a válaszukat megint a postás hozza a pénzt. Viszont ennyi idő alatt egy féllábú kenyai postás az oroszlán rezervátumon keresztül is szállítja amit kell...

Ps4, p30 pro

(#47271) JasL válasza Pepeninho (#47270) üzenetére


JasL
senior tag

Ha lejárt a 14 nap, mehetsz szépen békítőtestülethez, vagy ha egyből ütni akarsz, fogyasztóvédelem. Majd ők elmagyatrázzák nekik a tutit, egyébként meg kérhetsz kártérítést minden 14. nap utáni napra ;)

Nekem egyszer régen, 30 napra elvitték telefonom javítani. 30. napon kérdeztem, hol a telefonom? Ja hát holnapra megjön, mert rossz városba küldték a futárt, az ország másik végébe. Én meg mondtam nekik, itt van nálam a papír, amin feketén-fehéren le van írva, ha 30. napon nem kapom vissza, kérhetem a készülék árát vagy cserét. Mivel a régi telefonomon repedt volt a kijelző, behajtottam rajtuk az új telefont (csak szoftver frissítésre vitték el eredetileg). Így jártak :) Papírra ha leírnak valamit és aláírják, ők is befogják a pofájukat erős hivatkozásnál, nem kell megijedni!

[ Szerkesztve ]

(#47272) [P]laci


[P]laci
senior tag

Erre valaki? Mert a válasz fényében már váltanék is akár ma, de sajnos az ÁSZF-ben nem tudom még hogy hol keressem... :B

(#47273) Pepeninho válasza JasL (#47271) üzenetére


Pepeninho
őstag

Biztos lehetsz benne, hogy ütöm is őket ahol érem. Nem a pénz miatt, hanem mert olyan flegmák, hogy az gusztustalan! :D

Ps4, p30 pro

(#47274) JasL válasza [P]laci (#47237) üzenetére


JasL
senior tag

Attól függ, hogy volt az eredeti szerződésed. Ha csomaghűség nélkül vállaltad, akkor nem tolódik ki elvileg, de ha csomaghűséggel, akkor nem válthatod át. Amúgy meg 1430!

(#47275) pepe091 válasza [P]laci (#47272) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Van felsőoktatásban hallgatói jogviszonyod? Mert a Music XS csak akkor mehet, ha van.

(#47276) [P]laci válasza pepe091 (#47275) üzenetére


[P]laci
senior tag

Van igen, még aktív hallgató vagyok. :K

(#47277) djculture válasza Pepeninho (#47270) üzenetére


djculture
félisten

Fogyvéd homár párosnak kell megirni a történetet:) Homáron is érdekesen megjelent pár napja már pár ilyen még aznap hivták az illetőt hogy kármentesítik. Nem nagyon szeretik a negetív reklámokat amit nem csoda...

[ Szerkesztve ]

(#47278) pepe091 válasza [P]laci (#47276) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor hívd fel a 1430-at, hogy csomagot szeretnél váltani és kész. Ha nem lehetséges, úgyis megmondják. Hűség semmiképpen sem tolódik ki.

(#47279) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

A T honlapján azt írják, hogy a Next M csomagnál korlátlan belföldi, alapdíjas hívás van. Más honlapok kiegészítik azzal, hogy csak a SAJÁT hálózatán belül. Mi az igazság?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#47280) kali válasza Palika71 (#47279) üzenetére


kali
legenda

szia,

amit itt írnak; link
6. oldal, 2.1.1 pont.

[ Szerkesztve ]

(#47281) Teko001 válasza Palika71 (#47279) üzenetére


Teko001
őstag

Mindkettő. Belföldön korlátlan a beszélgetés alapdíjas irányba, de az ÁSZF szerint 0ft a percdíj, így mindkét esetben ugyan ott vagy ;)

(#47282) Millerchris


Millerchris
tag

Sziasztok.
Meglepő, de a 2. alkalommal vettek a nevemre Domino kártyát a tudtom nélkül. Azt se tudom ki vette vicc az egész amit a Telekom csinál. Mit lehet ilyenkor tenni?

A holnap mèg messze van!

(#47283) kali válasza Millerchris (#47282) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem biztos, hogy a szolgáltató a hibás...
veszítetted/tulajdonították el korábban a személyes irataidat, vagy esetleg hozzáférhet(ett) valaki akár ideiglenes jelleggel azokhoz a tudtodon kívül?

(#47284) Millerchris válasza kali (#47283) üzenetére


Millerchris
tag

10 évvel ezelőtt vesztettem el, az nem most volt. Sehol nem férhetnek hozzá elvileg.

[ Szerkesztve ]

A holnap mèg messze van!

(#47285) pepe091 válasza Millerchris (#47284) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"10 évvel ezelőtt vesztettem el"

Akkor nagy valószínűséggel veled is ilyesmi történt, mint itt a sráccal: [link]

Minden esetre én a helyedben a rendőrséghez fordulnék mihamarabb mielőtt még komolyabb dolgokat is csinálnak a te személyazonosságoddal.

[ Szerkesztve ]

(#47286) kali válasza Millerchris (#47284) üzenetére


kali
legenda

hiába történt régebben az elvesztés, amennyiben még nem járt le az okmány érvényessége, úgy sajnos hibalehetőség, mert illetéktelen is felhasználhatja vásárláskor.

pepe091; elvesztés esetén is alap (lenne) az azonnali bejelentés, legyen róla jegyzőkönyv, azzal később kivédhető sok probléma.

[ Szerkesztve ]

(#47287) zsoltzsolt válasza Millerchris (#47282) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez hogyan derült ki???

(#47288) pepe091 válasza kali (#47286) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

pepe091; elvesztés esetén is alap (lenne) az azonnali bejelentés, legyen róla jegyzőkönyv, azzal később kivédhető sok probléma.

Ha elolvastad a cikket amit linkeltem rájössz, hogy baromira nem. Ezek elévülnek néhány éven belül, és miután a rendőrségen nem marad semmi papír ebből, akkor veszik elő a csalók és szabadon használják kétes ügyletekhez. Ráadásul a srác személyije régen le volt járva, mégis fel tudták használni...

[ Szerkesztve ]

(#47289) glaci válasza Millerchris (#47284) üzenetére


glaci
őstag

Olvass vissza, kb. 1 - 2 hónapja is volt ilyen valakivel.
Mint akkor kiderült, egy ugyanolyan nevű illető vásárolta a kártyát és a Telekomos telefonos ügyintéző véletlemül Őrá kattintott az adatok felvételénél mint meglévő ügyfél, azért kapta a levelet a Telekomtól.

Lehet, Te is így jártál!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47290) kali válasza pepe091 (#47288) üzenetére


kali
legenda

nem olvastam el, viszont a hivatalos menetét ismerem;
a rendőrségi bejelentés/feljelentés nem csak papíron létezik, hanem felviszik a kapcsolódó számítógépes rendszerbe is, kiadják az okmányokra a körözést, és ezek bizony nem évülnek el csak úgy - a nyomozást függeszthetik fel -, illetve megfelelő jogosultsággal az ország bármelyik pontján hozzáférhető és látható minden információ a későbbiekben is.
régen nem volt ilyen, akkor inkább voltak problémák a hatósági oldalon is nyilvántartások ellenőrzésével - bár a körözött okmányoknál már akkor is kibukott a dolog -, de elég régóta működik már a robotzsaru.
az egy dolog, hogy ha megy valaki egy körözött okmánnyal vásárolni, az nem feltétlenül fog kiderülni, hiszen nem illetékes személyek/szervek nem kapnak hozzáférést ilyen információkhoz, meg rendszerük sincs hozzá.
az megint más kérdés, ha a másik fél vagy üzlet nem tartja be a vonatkozó szabályozást, és lejárt okmányt is elfogad, a telekomnál például szoktak erre figyelni, ez sok éves tapasztalatom.
arról nem is beszélve, hogy mindennek két oldala van, valaki stiklizik, aztán úgy akar kibújni a felelősség alól, hogy bejelenti az okmányai elvesztését/eltulajdonítását, ezért nyilván vizsgálni fogják a körülményeket, ha szélsőséges esetről van szó.
elolvasom majd a linkelt cikket, de tapasztalatom, hogy mindig van bennük valami kanyar, ami a hivatalos oldalról nem stimmel, mert elhallgatnak vagy eltúloznak valami lényegi infót/részletet...

[ Szerkesztve ]

(#47291) Millerchris válasza glaci (#47289) üzenetére


Millerchris
tag

Nagyon nem szokványos nevem van. Az országba szerintem alig van ilyen vezetéknév mint az enyém.
Úgy derült ki, h megneztem a telefonkönyvbe titkos-e a számom.

A holnap mèg messze van!

(#47292) djculture válasza kali (#47290) üzenetére


djculture
félisten

Ott bukik ki a dolog hogy a mutiknál polcról lekapható dominó csomagoknál semmivel nem kell igazolnod magadat.
Felkell hivni egy számot ott megadni az adatokat lakcimet és oda megy egy levél egy kóddal amit visszaküldve igazolja magát az illető.
Ezzel lehet szerintem ezerrel visszaélni annak aki ebben utazik..

[ Szerkesztve ]

(#47293) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
A Telekom webes felületén csak én nem tudok belépni a fiókomba? Nem engedi, hogy begépeljem a jelszavam... Chrome és Mozilla alatt egyaránt.

meg

(#47294) Akve válasza peugeotmate (#47293) üzenetére


Akve
tag

Sza! Én be tudtam lépni, szerintem jó már az oldal.

Élek és élni hagyok.

(#47295) A@ron válasza peugeotmate (#47293) üzenetére


A@ron
tag

csak a szokásos :(((

(#47296) glaci válasza Millerchris (#47291) üzenetére


glaci
őstag

Szerintem az a legjobb, ha felhívod a Telekomot és letisztázod a dolgot, majd pontot teszel az ügy végére!
Végérvényesen valószínűleg nem tudod majd megszüntetni a "jelenséget", de legalább most, erre az alkalomra meg tudod majd nyugtatni magadat.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47297) xSide


xSide
őstag

Na most lett tele a hócipőm, sajnálatos baleset miatt nem számolták el a táppénzem ami miatt nem tudtam befizetni a számlám. Természetesen ki is kapcsoltak. Már rendeztem az elmaradásom, az üfsz több hívás után sem veszi fel, legutóbb 1 óra után sem kapcsoltak (1430) emberhez (vagy ilyen sokan tartoznak?), hívtam a 061-est is (nem ingyen).
Maguktól kikapcsolnak nem fizetés esetén vissza meg nem, mikor ki van fizetve?

[ Szerkesztve ]

(#47298) Mr. Teddy válasza xSide (#47297) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Éncsak kíváncsiságból kérdezem, mert már többszörre olvasom, hogy nem fizetés esetén egyből durva szankciókat alkalmaz a T, a befizetési határidő után, mennyivel kapcsolták le a szolgáltatást?

(#47299) peugeotmate válasza Akve (#47294) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nálam még mindig kezelhetetlen a jelszó mező...

meg

(#47300) dedike válasza peugeotmate (#47299) üzenetére


dedike
addikt

Másik böngészővel is?

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.