Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) adam3 válasza ANDROID??? (#47700) üzenetére


adam3
aktív tag

Eddig minden hasonló probléma esetén nekem jóváírtak minden költséget, ami a probléma miatt keletkezett. Értem ezalatt azt is, ha most pl a Like miatt ingyenes számot kiszámláztak.

A lassúságra nincs mentség, de gondolom bejelentés sorrendjében haladnak (az már sajnálatos, hogy ezek szerint ebből sok van), és a 30 napból eddig sosem csúsztak ki (nálam).

(#47702) glaci válasza Szólista (#47699) üzenetére


glaci
őstag

Ha készüléket is vettél amikor hűséget válaltál, akkor ha nem fizetsz, tiltják a készüléket is.
Esetleg akkor úszhatod meg a letiltást, ha a márkaszervíz cserélte a készüléket és a szolgáltató nem tud róla. (Mert akkor ők a régi készüléket próbálják tiltani.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47703) Szólista válasza glaci (#47702) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszi,én is így gondoltam. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#47704) raziel01 válasza adam3 (#47701) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor cumi esetleg, hogy ha eltelefonál az ember 100 órát, mert Like szerint annyi ingyenes aztán a kivizsgálásnál meg azt mondják, hogy bocs de nincs igazad nem tudnak mit tenni.
És akkor szépen ki lesz számlázva a 100 óra.

(#47705) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nővérem nevén van az előfizetésem társkártyával, múlt héten lejárt a hűség, és rendeltünk egy új telefont online. A megrendelésnél meg lehetett adni az én adataimat az átvevőhöz. Az előbb volt itt a futár, és nem vehettem át. Azt mondta, hogy csak és kizárólag ő veheti át. Nővéremék csak 2 hét múlva lesznek újra Magyarországon. Ilyenkor mi van? A futár tévedett? Vagy tényleg csak nővérem veheti át? Ha tényleg csak ő veheti át, miért lehetett átírni az átvevő nevét, és adatait? A megrendelőlapon az én nevem és címem szerepelt, de a futár rögtön őt kereste.

(#47706) glaci válasza Ronam (#47705) üzenetére


glaci
őstag

Szerintem, ha a papírokon Te szerepeltél, akkor Neked kellett vola odaadnia!
(Egyébként nem is értem: ha Te szerepeltél a papírokon, akkor honnét a fenéből tudta a nővéred adatait?)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47707) lord.lakli válasza Ronam (#47705) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ezzel én is besz@ptam dec. 23-án, volt nagy boldogság :W Te kitölthetsz bármit, de a futáros papírra már nővéred neve kerül. Kivizsgáltattam az esetet és kb. annyit tudtak mondani, hogy így jártam és mellesleg az ÁSZF-ben le van írva. Ennyit érnek a t-s webfejlesztők, na meg a vezetőik is sajnos. Ja és képernyő mentésekkel igazoltam, hogy mi történt, de nem érdekelte őket. Mellesleg tavaly októberben még "jól" működött és nem tudtál megadni más adatokat. Ja és a csúcs, hogy ha hosszabbítottál, akkor amint a futártól vissza kapják a készüléket kezdik csak leszedni a hűségidőt, amire 30 napjuk van. Nálam szinte ki is használták.

(#47706) glaci: sajna tévedsz.

(#47708) glaci válasza lord.lakli (#47707) üzenetére


glaci
őstag

Akkor ezek szerint nem Ő volt a papírokon. Így nyilván érthető!
Bár a fogyvéd nem tudom mit szólna hozzá, hogy a weboldalon megtévesztik az ügyfeleket! (Bekérik az adatokat, azután meg mégsem azokat használják a címzésnél.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47709) Ronam válasza glaci (#47706) üzenetére


Ronam
addikt

A megrendelőlapon valóban az én nevem, és adataim szerepeltek, de amit a GLS megkap, azon már a nővérem neve szerepelt, de nem egészen értem akkor, hogy miért lehet átírni.

(#47707) lord.lakli: Megkérdeztem a kedves T-t, és azt mondták, hogy csak ügyvéd által aláírott meghatalmazással vehetem át a készüléket, így most várhatok 2 hetet a telefonra, amire speciel kimondottan szükségem lett volna.

(#47710) br.rak


br.rak
őstag

Én is megkérdeztem, és nekem is ügyvéd vagy közjegyző által hitelesített megbízást mondott csak, mint lehetséges opciót. Ez van... (amúgy a Desire 310 elvileg 1giga rammal van náluk)

(#47711) ForRedGlory válasza Ronam (#47705) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Annyi a titok, hogy el kell olvasni a szerződési és szállítási feltételeket.

Átvétel: a megrendelt termékeket csak a rendelés feladásakor a kosárban megjelölt átvevő veheti át. Szerződés-köteles termék esetén ez kötelezően a szerződő fél. Egyéb esetekben a kosárban megjelölheted, hogy az adott szállítási címen tartózkodó más személy átveheti-e a küldeményt.

[ Szerkesztve ]

(#47712) kali


kali
legenda

balatonföldvár; valóban van lte! :C

(#47713) polonic válasza kali (#47712) üzenetére


polonic
félisten

Révfülöp, épp hogy van 2g. :DDD

(#47714) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#47677) üzenetére


Gedeon31
addikt

Aranyosak úgy csinálnak ,mintha lett volna tegnap akció :D

(#47715) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv!

Egyik ismerősöm elég palimadár volt, vett a trénél egy iphone5 s-t valami iszonyat csomaggal, a lényeg annyi hogy a telefon törlesztővel együtt valami havi 25 ezerre jön ki a számlája 24 hónapra.

Mivel 18 éves iskolás hülyegyerekről van szó, hamar rájött, hogy ezt nem tudja majd fizetni. Természetesen annyi esze se volt, hogy neten rendelje így a 8 napos elállás se megoldás.

A kötbér 220 ezer ft. Kérdésem az lenne, hogy mivel jár jobban? Hogy ha kifizeti a kötbért és megszűnteti az előfizut(ezesetben a telót is vissza kell adni? ) vagy fizeti a számlát amíg tudja és hagyja hogy letiltsák a telóját? És ezután mi történik ha továbbra se fizet?

(#47716) #78121280 válasza GeneraL_XTX (#47715) üzenetére


#78121280
törölt tag

A kötbér 220 ezer ft. Kérdésem az lenne, hogy mivel jár jobban? Hogy ha kifizeti a kötbért és megszűnteti az előfizut(ezesetben a telót is vissza kell adni? )

Jobban jár ha kifizeti. A telefont megtarthatja.

vagy fizeti a számlát amíg tudja és hagyja hogy letiltsák a telóját? És ezután mi történik ha továbbra se fizet?

Ha továbbra sem fizet akkor behajtó céghez kerül és tetemes összeget össze lehet így szedni. Szóval valamit találjon ki,hogy tudja fizetni a számlát.

Mondjuk furcsa hogy előleget be sem kértek?!

[ Szerkesztve ]

(#47717) GeneraL_XTX válasza #78121280 (#47716) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Köszi! Az tuti, hogy a telót megtathatja, ha kifizeti a kötbért? Nem fogják letiltani?

Előlegről nem tudok :U

[ Szerkesztve ]

(#47718) StLui válasza GeneraL_XTX (#47717) üzenetére


StLui
veterán

Az a gond, hogy kevésnek tűnik a kötbér, de ha ennyi akkor fizesse ki és kész, teló használható marad, és nem lesz semmi kötelezettsége, hátránya

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#47719) sarkanyolo2 válasza StLui (#47718) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az a kötbér nekem is nagyon kevésnek tűnik, vagy ha nem is kötbér néven, de szerintem többet fognak ebből lehúzni.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#47720) #78121280 válasza GeneraL_XTX (#47717) üzenetére


#78121280
törölt tag

Kötbért + a törlesztőket egy összegben kell kifizetni,így az övé a telo nem tiltják le, ha nem fizet akkor megy a tiltás. Furcsa hogy ilyen nagy értékű telefonnál nem kértek be előleget.

(#47721) StLui válasza #78121280 (#47720) üzenetére


StLui
veterán

na úgy lehet mindjárt 400 lesz a teló :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#47722) GeneraL_XTX válasza #78121280 (#47720) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Na az szép! :Y

Hát nem túl jó kilátások :W

(#47723) Gergőke88 válasza GeneraL_XTX (#47722) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ugye nem te vagy az az "ismeros" ;] ?

(#47724) ForRedGlory válasza GeneraL_XTX (#47722) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Milyen csomagban vetted?

(#47725) djculture válasza GeneraL_XTX (#47715) üzenetére


djculture
félisten

Jópár ilyen történetet hallottam már sokszor a szülőtől.
18 évesen a gyereknek szerintem neve alatt nemfut semmi onnantól behajtani nem tudják, csak átadják a juszticiának meg egyebeknek azok izmoznak rajta 1-2 évet utána lezárják veszteségként. Annyi a gáz hogy később nem tud majd szerződés kötni egyik szolgálatónál se maximum előrefizetéssel...

[ Szerkesztve ]

(#47726) lord.lakli válasza Ronam (#47709) üzenetére


lord.lakli
őstag

Persze, ha 2 hét alatt sikerül a teljes folyamatot vissza fordítaniuk és nem lesz hűséged, ha most aláírtál.

(#47711) ForRedGlory: ebben igazad is van és tavaly októberben nem is engedett megadni mást, de azóta meg megengedi. Értem én, hogy szerződés, stb., de akkor miért is engedi meg és ráadásul adatbekérésnél nincs is kiírva figyelmeztetésnek. Nem nagy kunszt lenne, hogy csak akkor legyen megadható, ha nincs szerződés hosszabbítás.

[ Szerkesztve ]

(#47727) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

2014. június 22-én apám nevéről a sajátomra írattam a telefon-előfizetésemet. Tájékoztattak róla, hogy az első számlában szerepelni fog a 6500 forintos átírási díj.
2014. július 1-jén kelt számlában 2014. június 22-i dátummal valóban megjelent a fenti tétel.
2014. augusztus 2-án kelt számlámban 2014. július 31-i dátummal ismét megjelent a 6500 forintos tétel.

Ezt követően elektronikusan - és ügyfélszolgálaton is - jeleztem, hogy kifogásolom az augusztus 2-i számlámban szereplő 6500 forintos tételt.

Ma offline levelet kaptam, miszerint a 2014. július 1-jén(!) kelt számlámat felülvizsgálták, és a 2014. június 22-i esemény miatt jogosan került számlázásra a 6500 forintos tétel. Amennyiben döntésükkel nem értek egyet, panaszommal jogosult vagyok felügyeleti szerveikhez (NMHH, Fogyasztóvédelem, Budapesti Békéltető Testület) fordulni.

A fentiek alapján megállapítható, hogy trehány és/vagy dilettáns a Telekom panaszkezelő központjának tevékenysége. Nem szeretnék ismét órákat várni az ügyfélszolgálaton, hogy aztán ismét jöjjenek a "30 napon belül kivizsgáljuk" szöveggel.

Kérdésem, hogy milyen úton tudnám a legkevesebb utánajárással/levélírással rávenni a szolgáltatómat, hogy ismerje el az igazam? Melyik felügyeleti szervhez forduljak? Vagy írjak 1 levelet, és CC az összes?
Köszi!

(#47728) djculture válasza Apollo17hu (#47727) üzenetére


djculture
félisten

Felhivod az ügyfélszolgálatot és kéred a számlázási osztályt munkaidőben és ott elregéled hogy kétszer számlázták ki az átíratás költségét. Akkor sztornozzák az második számlát és küldenek egy másikat.

(#47729) polonic


polonic
félisten

Van ket elofizetesm, egy hangalapu, meg egy mobilnet. Ugye kozos folyoszamlan. Meg van huseg mindketton.
Van lehetoseg arra, hogy a mobilnet elofizetest atvegye valaki ugyanezekkel a feltetelekkel es lekeruljon a folyoszamlamrol?

(#47730) ForRedGlory válasza Apollo17hu (#47727) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem a tevekenyseg a szar, elofordulhat hogy siman elneztek. Gondolom te sem vagy tevedhetetlen. Ha akarod keress meg privatban es holnap elintezem neked soron kivul.

Polonic: persze, hogy megoldhato. Javaslom hogy honap elejen irasd at, mert az atiras a honap elso napjatol ervenyes, igy ha pl honap vegen iratod at, akkor annak a honapnak a teljes szamlaja mar az uj elofizetoe lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47731) GeneraL_XTX válasza Gergőke88 (#47723) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Természetesen nem. Húgom barátjáról van szó, nem mintha rád tartozna ;]

ForRedGlory: na azt látod nem tudom, de gondolom valamelyik nagyobb, korlátlanul hívós csomag lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#47732) szili.tamas1 válasza ForRedGlory (#47730) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Igy mar ertem mire a nagy tapsikolas a neszesemmifogdmegjol akciok miatt :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#47733) ForRedGlory válasza szili.tamas1 (#47732) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hol tapsikoltam? :U

(#47734) Apollo17hu válasza ForRedGlory (#47730) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kösz a felajánlást, végigjárom a hivatalos utat.

Nem mondom, hogy nem vagyok tévedhetetlen, de érthetetlen számomra, hogy miért azzal a számlával foglalkoztak, amire nem is volt panaszom. Na, mindegy...

(#47735) pepe091 válasza kali (#47712) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mi most voltunk Györökön 1 hétig és ott is volt, pedig a honlap szerint ott még nincs. :K

(#47736) kali válasza polonic (#47713) üzenetére


kali
legenda

2006-ban nyaraltunk ott, és amennyire emlékszem, nem volt probléma a térerővel, legalábbis az akkori viszonyokhoz képest.

pepe091; akkor pláne jó, bár én azért írtam, mert nem olyan régen felvetették itt, hogy kamu a friss (4g) lefedettségi térkép.

(#47737) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hihetetlen, hogy nem tudnak rájönni, hogy 3-4 nap alatt mi generált nekem 10e ft költséget.

Miközben használva sincs a telefon a mobil vásárlás egyenlege is rendben van...
Lekérdeztem minden forgalmat és azokkal sincs gond. Kb 500Ft költség.

Ki lehet még valahogy deríteni mi a fene csinált nekem ennyi költséget?

telekomnak nincs ötlete.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47738) djculture válasza Vangelis (#47737) üzenetére


djculture
félisten

Számlán csak rajta lesz, mert érdekes lenne egy ilyen sor:
semmi szolgáltatása. mennyiség egység: 1 bruttó összeg 10.000 ft ;]

[ Szerkesztve ]

(#47739) Vangelis válasza djculture (#47738) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah KB!

De kb akkor xartak utoljára.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47740) A@ron válasza Vangelis (#47739) üzenetére


A@ron
tag

ja, ha lezárt a számla, akkor nézd meg.

ha megreklamálod, kérj számlakiemelést, mert akkor a kivizsgálás végéig az adott számlát nem kell befizetni.

Ezt egyébként mindenki másnak is melegen ajánlom.

(#47741) Vangelis válasza A@ron (#47740) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kértem hóközi részletezőt.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47742) A@ron válasza Vangelis (#47741) üzenetére


A@ron
tag

Az is egy megoldás. :DDD

(#47743) ForRedGlory válasza Apollo17hu (#47734) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én is hivatalos útról beszéltem.

(#47737) Vangelis: Mi az, hogy nem tudnak rájönni? Pusztán arról van szó, hogy kiszámlázatlan forgalomról nem fogsz infót kapni csak T-Pontban hóközi hívásrészletező mellett. Maximum, ha felhívnak megemelkedett forgalom miatt, akkor annyit elmondanak, hogy miből keletkezett, de az, hogy nem tudják elég nagy csúsztatás.

[ Szerkesztve ]

(#47744) Vangelis válasza djculture (#47738) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az a baj, hogy a forgalmi egyenleg nettó......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#47745) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Van egy mobilnet előfizetésem, aminek a 2 éves hűségideje szeptember 5-én lejár. Le akarom mondani, mert nincs már rá szükségem. Mikor kell bemennem az ügyfélszolgálatra lemondani, hogy a következő havi díjat már ne kelljen kifizetni? 5-én, 6-án vagy be lehet menni előbb is?

(#47746) ForRedGlory válasza Khelben (#47745) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Már bemehetsz, csak nyomatékosítsd az ügyintézőben, hogy hűség végével szeretnéd lemondani és még véletlenül se szüntessék meg a hűség vége előtt 2 nappal :D

(#47747) Khelben válasza ForRedGlory (#47746) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oké, köszönöm.

(#47748) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Majdnem 2 hete beadtam szervízbe (Telekom üzletben) a telefonomat. A javítási határidő jövő kedden lejár. Pusztán informatív jelleggel kérdezem, ha kifutnak a határidőből akkor mi következik, milyen lehetőségeim vannak?

köszi

(#47749) Vasi96


Vasi96
csendes tag

Van egy Move XS előfizetésem amihez járna 30MB net..de nem tudom beállítani mertr sehogyan se működik :((( segítsetek, légyszi ha tudtok!

(#47750) ANDROID??? válasza Cilindrik (#47748) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vársz tovább, mert van amikor elhúzódik 1 hónapra is, de azzal sem fogsz tudni sok mindent csinálni., max "pattogni"...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.