Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) ForRedGlory válasza pepe091 (#47449) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Aha...

Üzletszabályzat 6.4.6: A Szolgáltató a beszélgetésről rögzített hanganyagot amennyiben a beszélgetés rögzítésre került szükség esetén az Előfizetői bejelentések, panas zok kezelése során a hibabehatároló eljárás részeként a tárolási időn belül felhasználhatja. A hibabejelentő hívások kivételével a Szolgáltató köteles a rögzített beszélgetéseket 2 évig visszakereshető módon megőrizni.

(#47453) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Hogy tudom nyomon követni, hogy mennyi netes adatforgalmat használtam/használok el külföldön? Telekomnak van egy programja, az eddig mintha eddig írta volna a roamingot, de most nem találom benne.

(#47454) pepe091 válasza ForRedGlory (#47451) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pedig a törvény 5 évet ír elő. 17/B. § 3(49)

"(3)49 Telefonos eléréssel működtetett ügyfélszolgálat, illetve az ügyintézés időpontjának előzetes lefoglalására biztosított telefonos elérés esetében biztosítani kell az ésszerű várakozási időn belüli hívásfogadást és ügyintézést. A vállalkozás az ügyfélszolgálati ügyintézőnek az ügyfélszolgálat felé indított hívás sikeres felépülésének időpontjától számított öt percen belüli élőhangos bejelentkezése érdekében úgy köteles eljárni, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható. Az ügyfélszolgálathoz beérkező valamennyi telefonon tett szóbeli panaszt, valamint az ügyfélszolgálat és a fogyasztó közötti telefonos kommunikációt hangfelvétellel rögzíteni kell. Ha a hangfelvétel tartalmazza a 17/A. § (5) bekezdése szerinti tartalmi elemeket - ide nem értve a panasz előterjesztésének helyét, a fogyasztó által bemutatott bizonyítékok jegyzékét, a jegyzőkönyvet felvevő személy aláírását, valamint a jegyzőkönyv felvételének helyét és idejét -, a jegyzőkönyv felvétele a fogyasztó beleegyezésével mellőzhető. A hangfelvételt egyedi azonosítószámmal kell ellátni, öt évig meg kell őrizni, és a fogyasztó kérésére, díjmentesen rendelkezésre kell bocsátani. A vállalkozás a hangfelvétel készítésével, megőrzésével és rendelkezésre bocsátásával kapcsolatos kötelezettségéről, továbbá az egyedi azonosítószámról a fogyasztót a telefonos ügyintézés kezdetekor tájékoztatni köteles."

(#47455) 313313


313313
addikt

Garanciális csere esetében, ami a +1 évben történt, tehát a 22. hónapban, nem indul újra a garancia, hiába kapok új készüléket?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47456) djculture válasza 313313 (#47455) üzenetére


djculture
félisten

Hivatalosan újra kellene de nem szokás sehol ezt betartani..

(#47457) 313313 válasza djculture (#47456) üzenetére


313313
addikt

Mert nekem nem indult újra, hanem folytatódik...
Mástól is hallottam már, hogy csak folytatódott az 1-2,x hónap gari, hiába kapott új készüléket.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47458) djculture válasza 313313 (#47457) üzenetére


djculture
félisten

Jellemzően a legtöbb gyártó (kivéve az almás) maga egy új készüléknek veszi igy jár minden hozzá mint az újhoz de a hazai kereskedők meg ezt benyelik.

(#47459) 313313 válasza djculture (#47458) üzenetére


313313
addikt

Közbe facen válaszolt a Telekom, hogy hiába új a készülék, van rá 2 hó garim :)
Nem baj, legalább van készülék...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47460) #TOTTI válasza djculture (#47458) üzenetére


#TOTTI
őstag

1 éven belül újra indul, mert az amit kötelezően adni kell egy termékre, 2-3 év garanciás terméknél a 2.-3. év már csak grátisz abban az esetben maximum méltányosságból indulhatna újra, de azért nem fog mert egy éven belüli termékre még mindig ott van a több mint 2 éven át tartó garancia.

(#47461) kali válasza djculture (#47456) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan sem feltétlenül kell, hogy újrainduljon a jótállás.
a vonatkozó hazai jogszabály alapján egy év a kötelező jótállás; link, azon belül egyértelmű az újraindulás, a gyártók...stb által adott kiegészítő (korlátozott) jótállásnál viszont már másként működik a dolog, a többletet adó gyártó által meghatározottak alapján.
sok gyártó le is írja a jogi részeknél/ismertetőnél, hogy amit a kötelező jótállás felett ad kiegészítő (korlátozott) jótállást, abban az intervallumban már csak kicserélésre vagy elállásra biztosít lehetőséget, és a kicseréléskor a jótállás nem indul újra.

(#47462) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Új készüléket vásároltam Move S díjcsomaggal, és kaptam hozzá 190Ft-ért ez az adatforgalom bővítő opciót, ami +500MB internetet jelent. Ezt az online felületen lemondtam, mert nem kell. Azóta nincs internetem, mi a teendőm?

(#47463) club1: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#47463) club1 válasza PRDZsolesz (#47462) üzenetére


club1
veterán

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, ők tudják az alapot visszakapcsolni.

(#47464) ForRedGlory válasza pepe091 (#47454) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bocs :R (Azért ennek utána kérdezek)

(#47465) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

A Mozaik XS díjcsomagban foglalt 200 MB LTE hálózaton is leforgalmazható? Ha nem, akkor NetPlusz L megrendelése után elérhető lesz az LTE ezen díjcsomagban? Ha nagyon régi a SIM-kártya, akkor az LTE hozzáféréshez ki kell cserélni?

(#47466) kali válasza anglergab (#47465) üzenetére


kali
legenda

szia,

- a mozaik xs díjcsomag nem lte képes
- igen, úgy már lesz lte elérés
- előfordulhat

(#47467) anglergab válasza kali (#47466) üzenetére


anglergab
addikt

A most megrendelt NetPlusz L kiegészítéssel is fel fog lépni LTE-re? (tehát nem csak régen/már lezárt adatcsomaggal működött az LTE Mozaik XS-nél?)
Domino esetén elérhető, hogy LTE-re kapcsolódjon?

(#47468) helixP


helixP
nagyúr

Az aktuális kiskereskedelmi árlista mennyire nyilvános és elérhető?
Előre is köszönöm :R

(#47469) Gedeon31 válasza helixP (#47468) üzenetére


Gedeon31
addikt

(#47470) kali válasza anglergab (#47467) üzenetére


kali
legenda

igen, minden díjcsomag mellé aktivált netplusz adatdíjcsomag/opció lte képessé teszi azt.
úgy tudom, hogy domino esetén - technikai okok miatt - nincs (még?) lte elérés.

(#47471) helixP válasza Gedeon31 (#47469) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm szépen!

(#47472) szabogabor10 válasza anglergab (#47467) üzenetére


szabogabor10
veterán

Dominóval nincs LTE. De más országokban se adnak LTE hozzáférést prepaid csomagokhoz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47473) anglergab válasza szabogabor10 (#47472) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Mi a (technikai?) akadálya a prepaid-es LTE-nek?
A Telekom LTE1800 szolgáltatásnak hány MHz a sávszélessége?

[ Szerkesztve ]

(#47474) djculture válasza anglergab (#47473) üzenetére


djculture
félisten

Nem technikai hanem üzletpolitikai oka van..Kiakarod próbálni szépen tejeled befele a havidijakat

[ Szerkesztve ]

(#47475) kali válasza anglergab (#47473) üzenetére


kali
legenda

technikus és társai illetékesek tudnának rá válaszolni - már ha akarnak és/vagy megtehetik...
a kérdésedben ott a válasz is; 1800 MHz - már ha azt érdtetted sávszélesség alatt.

djculture; a domino esetén a túlnyomó többséget nem az olcsóbb bővítő, hanem a jóval drágább adatdíjcsomag érinti, abba szerintem beleférne, inkább a megvalósíthatatlan, vagy aránytalanul drága beruházás miatt nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#47476) anglergab válasza kali (#47475) üzenetére


anglergab
addikt

Az 1800 MHz-es frekvenciasáv sok blokkból áll. A szomszédos blokkok összefoghatóak a nagyobb sávszélessághez (5, 10, 15, 20 MHz). Ezt kérdeztem.

(#47477) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Biztosítási cserénel ha már kifutó a készülék, akkor a kiskereskedelmi ár 110 %-ért választható másik típus. Mi van akkor ha drágábban szeretnék venni? Kifizethetem a különbséget, természetesen az önrész mellett?

(#47478) 313313 válasza SonyNex7 (#47477) üzenetére


313313
addikt

Biztosításnál az akciós kiskereskedelmi árlistát kell nézni.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47479) Huroq


Huroq
senior tag

Amelyik készülék már nincs benne az akciós kiskereskedelmi árlistába, annak a jelenlegi árát honnan lehet megtudni?

(#47480) rayoliviero válasza rayoliviero (#47453) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erre valaki?

(#47481) glaci válasza anglergab (#47476) üzenetére


glaci
őstag

A konkurens 4 betűs számtekoldalon olvastam nemrég egy cikket a frekvencia tenderről, ott írták, hogy a 2 T. -nek mennyi blokkja van. (A násiknak van több (ők azért tudnak elvileg nagyobb sebességet adni), de hogy pontosan mennyi, már nem emlékszem.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#47482) SonyNex7 válasza 313313 (#47478) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Ezt írtam én is, azért mert ezt tudom. De mondjuk ha a 110% 150e akkor választhatok -e 170 ért telefont a 20e különbség befizetésével. (nyilván az önrész mellett)

Erik:gondolom nekik megvan visszamenőleg az összes utolsó ár amennyiért forgalmazták.

Mennyi idő alatt fut ki egy készülék miután a honlapon kint van hogy, kifutó de újabb készlet várható mert az én típusomat 3 hete nem kapni, mert ez van kiirva.

(#47483) St3ven


St3ven
addikt

My T-Mobile regisztrációmat hol tudom törölni? Sehol nem látok erre lehetőséget.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#47484) szabogabor10 válasza anglergab (#47476) üzenetére


szabogabor10
veterán

2 db 10 MHz-es blokk van LTE-re, ha jól tudom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47485) dedike válasza St3ven (#47483) üzenetére


dedike
addikt

Tudtommal csak "élő" ügyintéző fog tudni segíteni ebben.

Jó szerencsét!

(#47486) St3ven válasza dedike (#47485) üzenetére


St3ven
addikt

OK, bár megoldottam volna magam.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#47487) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

"Jelenleg nem kapható, újabb készlet várható"-ról lehet valahonnan bővebb információt kapni? Kifutó készülékről van szó és nem tudom ez garantálja-e, hogy tényleg kapható lesz e még.

(#47489) kali válasza St3ven (#47483) üzenetére


kali
legenda

ejj, aki egyszer beregisztrált, az nem szabadul olyan könnyen... :))

(#47490) SonyNex7 válasza M3xx (#47487) üzenetére


SonyNex7
senior tag

3 hete nézek egy telot úgyanez van kiirva, felvettem készlet értesítőre.
Tegnap jött egy mail hogy van, belépek és ugyanazt írja ki hogy nincs készleten de újabb készlet várható. Érdekes. Most akkor van vagy nincs vagy mi van?
Pontosan 5 telot nézek és 1-1 db feltunik de valamelyikbol aztán megint csak készlet értesítőre lehet tenni. Szóval tényleg csak pár darabot kotornak elő valahonnan.

[ Szerkesztve ]

(#47491) kali válasza SonyNex7 (#47490) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy nem sokat kaptak, és mire beléptél, már megrendelték mások.

(#47492) SonyNex7 válasza kali (#47491) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Igen szerkesztettem az előzőt, valóban így lehet.

Nem sokkal feljebb lévő biztosítási kérdésre tudsz vmit.?

IPTV érdemes beköttettni ha csak 10-20 mit netet tudnak adni?

Amit konkrétan figyeltem az 5 közül az inkább vmi anomáliának tűnt mert se bolt se darabszám nem volt megadva.

[ Szerkesztve ]

(#47493) sarkanyolo2 válasza SonyNex7 (#47490) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#47494) anglergab válasza szabogabor10 (#47484) üzenetére


anglergab
addikt

Mindkettő LTE blokk az 1800 MHz-es sávban van (és nem szomszédosak)?

[ Szerkesztve ]

(#47495) St3ven


St3ven
addikt

Előfizetésesként NetPlusz M-ről hó közben NetPlusz L-re váltva ugye nem kell kifizetni az - immáron második - aktiválás díját? Az M fennmaradó adatmennyisége viszont gondolom elveszik, és egyből megnyílik az új, 1 GB-os adatkeret.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#47496) dedike válasza SonyNex7 (#47490) üzenetére


dedike
addikt

A rendszerük valamilyen (elég nagy) rendszerességgel kiküldi az értesítéseket. Valószínűleg nekik így egyszerűbb kezelniük ezeket a készletértesítéseket....

Kifutó készülékeknél meg teljesen felesleges szolgáltatás, bár jól mutat a honlapon, ez tény.

Jó szerencsét!

(#47497) KMan válasza dedike (#47496) üzenetére


KMan
őstag

Ha elozo honapban rendeltem extra mobil adatforgalmi csomagot, ugy hogy a 1430 ra elkuldtem sms-ben a +NETROLL kodot, akkor ezt most hogyan tudom lemondani? A csomagom Mozaik S azt hiszem. Probaltam szinten sms-t kuldeni a 1430-ra -NETROLL koddal, de ez sajnos nem mukodik. A webes feluleten viszont nem talslom hogy hol lehetne ezr lemondani. Koszi a segitseget! :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#47498) Onei


Onei
csendes tag

Hali!
Az volna a kérdésem, hogy egy ismerősöm, most kapott egy számlát és 900 sms szerepel rajta, egy huszas számra küldve. De ő nem küldött ilyet. Mi lehet ez? Iphon 4s-ről van szó. Vírus?
Mit lehet tenni? Azt mondták: szervíz és az talán ad ki papírt, hogy hibás a készülék és így elengedhetik.

(#47499) SonyNex7 válasza KMan (#47497) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Lépj be honlapjukon, és ott a mobilinternet menü pont alatt lesz a kérdés szeretnél tovább netezni? Na arra menj rá (az apró betűre) és ott mutatja hogy az 5 közül melyik aktív. Rámesz az aktivra és ott tudod módosítani.

(#47500) seti0714


seti0714
újonc

Kedves Fórumozók!

Elmaradás miatt kikapcsolták a számomat. Csupán 5 ezer forintról volt szó és ezért amikor a visszakapcsolásért cserébe 7 ezer valamennyi forintot kértek tőlem inkább nem kapcsoltattam vissza, hanem megszűntettem a számomat (nem volt hűség nyilatkozatom, ezért kötbért nem kellett fizetnem). A kérdésem az lenne, hogy mennyi időnek kell eltelnie, hogy új előfizetést köthessek náluk? Tartozásom nincs a szolgáltató felé, azonban a visszakapcsolásért nem voltam hajlandó fizetni... Ezt megőrzi a rendszer egyáltalán vagy inkább menjek másik szolgáltatóhoz?

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.