Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Kickass válasza _NCT (#42497) üzenetére


Kickass
őstag

lehet hirdetni mostantól a szarrérát mint vintage gyűjtői cuccot meg maga Ken írta alá :DDD :C

(#42502) 8th válasza Qru (#42498) üzenetére


8th
addikt

Egyedül a Corvette-et tartom valamire usa vonalon mert az tényleg ügyes de a többi (Challenger, Mustang, Camaro, Viper) az én szememben csupán kirakat sportkocsi.

(#42503) atti1848 válasza nemcso (#42470) üzenetére


atti1848
senior tag

Még egy jó pont a Ford-nak. Akkor lehet kombit is fogok nézegetni, ha az sem fogyaszt többet, sőt még helyenként olcsóbban adják, mint a sima ferdehátút.
Nézegettem én is Kia Ceed-t, de akkor ha sokat fogyaszt már elvetve.

Köszönöm a választ. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#42504) Nkboy válasza 8th (#42502) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én azért örülnék, ha ilyen kirakat autókkal kellene közlekednem.

Dodge Challenger 45,000$. Mustang GT500 50,000$ Hasonló menettulajdonságokkal, és felszereltséggel, mennyibe is kerül egy német nem kirakat autó? 30 milla körül? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42505) MunezXBK válasza Nkboy (#42504) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Érdekes, az Államokban is a német a menő.

(#42506) Nkboy válasza MunezXBK (#42505) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet,nem tudom. De szerintem akkor sem kirakat autók. Persze nézőpont kérdése!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42507) nemcso válasza atti1848 (#42503) üzenetére


nemcso
senior tag

A Ford dízel és turbo mivolta miatt jóval dinamikusabb, mint a Kia, ennek ellenére jobb a fogyasztása. Futóműve, menetstabilitása sokkal jobb a Ford-nak plusz ESP van benne. Nekem a vezetőülés is jobb volt a Ford-ban. Erősebb rugóinak hála a Ford hátuljába (lehajtott hátsó ülésekkel) simán, leülés nélkül vittem 6 mázsa cuccot, a Kia 4,5 mázsánál már igencsak lecsücsült. Mivel a Kia puttonyában sok műanyagfedelű rekesz van, bepakoláskor oda kell figyelni, hogy hova térdel be az ember a 100 kilójával, igencsak recsegnek a rekeszfedők. Nekem egyetlen plusz van a Kia-ban a Ford-dal szemben, a tempomat. Viszont felháborítóan szar a gyári bluetooth a Kia-ban.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#42508) bigmasterg válasza 8th (#42502) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én meg egyedül a Ford GT-t.

(#42504) Nkboy és mennyibe kerülnek ezek itthon ?...

[ Szerkesztve ]

(#42509) Nkboy válasza bigmasterg (#42508) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]
Ha minden költséget beleszámolunk, még akkor is az európai árak alatt vannak. Saját véleményem az, hogy nem rosszak ezek a kirakat autók, a nagy nagy német autókhoz viszonyítva. De persze mindenkinek más az ízlése. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42510) 8th válasza Nkboy (#42504) üzenetére


8th
addikt

Ez a hazai pálya előnye. Többen is fórumoznak itt az usából remélem majd kijavítanak ha nem így van de úgy rémlik a saját autóik adókedvezményt élveznek míg az import autók nem ráadásul, hogy védjék a saját piacukat az ott újonnan üzembe helyezett import autókra még plusz büntetővámot vetnek ki. Ha lehet hinni a 16122 hozzászólás [link] szerzőjének ez a vételár 50%-a. Bár az alapján, hogy micsoda hülyeségeket hordott össze abban a hozzászólásban (mint például szervó és elektromos ablakok nélküli 2005-os Corolla stb...) ezt a számot fenntartással kezelem de ki tudja lehet, hogy igaz. Amúgy nem feltétlen kell európai autóban gondolkodni. Ha sportkocsi kell vehetsz kint egy Nissan 370Z-t is sport csomaggal ~36,000$-ért. Igaz ez csak 332lóerő pont fele annyi mint a Shelby GT500 de a gyorsulását leszámítva semmivel sem rosszabb mint az, sőt egy olyan pályán ahol sok múlik az autó kezelhetőségén, futóművén (pl. Laguna Seca Raceway) simán pariban lenne a GT500-al. Amúgy visszakérdezek. Mennyibe kerülnek itthon az általad linkelt autók? Mert a 0km-es 370Z-nek 13millió a listaára. De a friss ropogós 0km-es R35 GT-R is mindössze 31millió és az már nem holmi Challenger/Mustang szintű verda, hanem Ferrari F430, Lexus FLA, Porsche 911 GT2, Audi R8 V10 szintű kőkemény sportkocsi, bár ezeknél is egy hajszállal gyorsabb. És ez a kocsi 100 000 dollár odakint. Vond le belőle a vámot és kiderül, hogy alig lenne drágább mint a Shelby GT500 miközben ahhoz képest egy űrhajó.

(#42511) 8th válasza MunezXBK (#42505) üzenetére


8th
addikt

Na igen. Állíts szembe egy Chevrolet Impalát egy azonos évjáratú és méretű Mercedes-el Audival vagy BMW-vel. Ég és föld minden szempontból. Az usa autóipar nem véletlenül döglődik pedig ottani életszínvonalhoz képest fillérekért dobálják a hazai tucatmodelleket mégse kell senkinek. Az európai modellek főleg VW mellett egyre inkább megy a Toyota, a Honda, a Mazda, a Hyundai sőt újabban már a Kia is miközben egyre kevesebb usa autó fogy. Egyre kevésbé kell az amerikaiaknak az amerikai autó. Ez azért csak jelent valamit.

(#42508) bigmasterg: mármint a Ford GT40 -re gondolsz? Azt gyártják jelenleg?

mod: ja megvan, a GT a GT40 utódja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42512) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ezek hujjek!!! es ez nem liftvek???:- (((

udv

neduddki

p.s. mi a peket csinaltatok ma ennyi rofoges:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42513) Nkboy válasza 8th (#42511) üzenetére


Nkboy
senior tag

Attól függ, melyik statisztikát nézzük. :) Prémium kategóriában, tény, hogy nem az amerikai autó vezet.

Top 15
Top 25 eladott
[link]

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42514) qdak válasza profi91 (#42384) üzenetére


qdak
addikt

hhidegen tipras-fejloves
ezt semmi se birja

azert a 400 ra nem tennem a kezem, lehet szerencsed is 200K s kocsit 2 evig kinullazod azt bonto...
de lehet barmi kozbe jon, itt nincs ilyyen h elore meg lehet mondani, lutri, orosz rulett, foleg ennyiert

van itt par kolega aki meselhet hogy lehet lapatolni a lovet, akar en is...

az ilyen olcson meg oldo nagy szovegu bandat meg kerulnem...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42515) stangli válasza Nkboy (#42513) üzenetére


stangli
senior tag

banánt banánnal hasonlítsuk össze és ne a luxust kategóriát az általad utoljára linkelttel...

Nos ha az első linkből indulunk ki, és összevetjük az általad linkelt luxus kategóriával, akkor azt láthatjuk, hogy
az első Ford F-Series 67,513 db-al,
amíg a luxus kategóriában, az első a Lexus RX 9072 db-al, így azt a következtetést is le lehet vonni, hogy a top 30-ba sem fér be a Lexus...

Elég brutál, hogy ebből a dögből adják el a legtöbbet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42516) zoo8800 válasza Nkboy (#42513) üzenetére


zoo8800
veterán

Inkább ez a jó stat. :)
A top 10-ben 4 hazai modell van.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42517) tomcsi23 válasza neduddki (#42512) üzenetére


tomcsi23
veterán

Figyumá'!

Véletlen bekapcsolódott az automatikus Neduddki plugin a böngésződben. :Y
;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42518) qdak válasza .bableWes (#18) üzenetére


qdak
addikt

-

zoo8800 lehet felre nyomtam az egyel vissza hejett a legelejere asd xD bena :D

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42519) zoo8800 válasza qdak (#42518) üzenetére


zoo8800
veterán

bekapcsoltad az időgépet? ;]

rip and tear, until it is done

(#42520) bitpork válasza qdak (#42518) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Végül is csak 2 év késéssel ... ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42521) qdak válasza bitpork (#42520) üzenetére


qdak
addikt

na hatha meg gondolkodik azon a mazdan, olyan lelkesen irtam neki :)

amugy sajna mobilon nem irja h mikori hsz, a szamokat meg nem figyeltem(ismerem)

OMEGA: tegnap bevittuk megnezetni muszaji elott, jobb elso telo 0 azaz nulla % os, biztos nem volt alapbol s jo mar de a regebben meselt katyuba durranasom megadta neki, azt mondtak, 7 % alatt nem lattak meg :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42522) MunezXBK válasza qdak (#42521) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Spanom Omega-ján is a teló hányt be. Ezek kényesek vagy mi?

(#42523) qdak válasza MunezXBK (#42522) üzenetére


qdak
addikt

jaja az elsok, a hatso mind 2 okes, de nem is csoda ezeken az utakon., suly elol van.
meg 1-2 futomu alkatresz kell, meg az aljat levedezzuk teljesen, azt csao.
ugy tudom ha teljesen beut a telo, pl mint nalam, akkor eleg vszinu h vege.
kb 50 folere szaamolok, az nem 1 nagy cucc, meg aze a futomu legyen rendben.
ja meg a ledeket, azt mondtak h ha tudom inkabb szedjem le :D

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42524) MunezXBK válasza qdak (#42523) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen ledekért sírnak?

(#42525) 8th válasza Nkboy (#42513) üzenetére


8th
addikt

Én semmilyen statisztikát nem néztem. Egy Cleveland-i ismerősömre hagyatkoztam aki szerint lassan már minden második autó import náluk. Főleg a középkategóriás sedan karosszériás autók között tarolnak az import kocsik.

(#42526) whitezo88


whitezo88
nagyúr

breaking: a FuelSave nem fogyaszt kevesebbet sőt! még több is jött ki... ma húztam is vissza OMV100-at tankolni...[link] (minden sorban a fogyasztás az előző sor benzinéhez tartozik)

egy próbát megért összehasonlítva. viszont most már maradhatna a száraz idő mert a nyári gumi alsó hangon minusz fél liter.

(#42527) DeFranco válasza whitezo88 (#42526) üzenetére


DeFranco
nagyúr

MI a különbség a 95-ös premium gasoline meg a sima standard gasoline között? Amit én tankolok lakossági 95-ös, az micsoda?

(#42528) whitezo88 válasza DeFranco (#42527) üzenetére


whitezo88
nagyúr

premiumban van plusz adalék, a mezey 95 meg a standard MOL-os cucc. Illetve a premium is mondjuk csak azt utólag adalékolják. ami nem honi az a százas OMV (itt [link] ), illetve a nyugati határ közelében a 95 is.

[ Szerkesztve ]

(#42529) qdak válasza MunezXBK (#42524) üzenetére


qdak
addikt

nappalifeny, de nem sirt inkabb igy mondta:
h ha tudom szedjem le mert ugye foton laccik azt oket baszogatjak erte, amugy o is tudja h lehet, csak sok az okos font, en meg mondom lecsavarom, 4 csavar, hatra tolom a gumi moge addig.
vegulis ennyi, rendesek en meg nem akarom szivatni oket.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42530) tomcsi23 válasza whitezo88 (#42526) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ott inkább a Nitro+ Racingot kellett volna tolni, nem a 95-öst a 100-ashoz hasonlítani. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42531) whitezo88 válasza tomcsi23 (#42530) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az túlságosan drága közel öccá ft és nem megyek jobban tőle mint az omvstől ami 462 ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#42532) bitpork válasza whitezo88 (#42531) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is az a szempont h Te jobban menj, hanem hogy a kocsid. Vagy hogy a kocsidnak jobb-e az adalék :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42533) MunezXBK válasza qdak (#42529) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, állítólag most rászálltak a műszaki állomásokra, 100-ból 40 autónál találnak problémát.

(#42534) bitpork válasza MunezXBK (#42533) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez most komoly? Akkor már nincs olyan h ha kicsit matt a lámpa akkor feljegyzik h enyje-benyje oszt viheted? Ugyan jónak tartom ha kiszűrik a veszélyesét, de azért ne egy drl v hasonszőrű picsaságok miatt csesszenek már ki az autósokkal! Ennyire kell a pénz?! :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42535) MunezXBK válasza bitpork (#42534) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Magyarország... Múltkor itt a belvárosban NKH + yard szedett ki minden gyanús autót.

(#42536) zoo8800 válasza MunezXBK (#42535) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem is bánom ezeket az NKH ellenőrzéseket. Annyi koromfosó meg vakító fényszórós kocsi van, hogy rájuk fér a tizedelés ;]
A rozsdaboglyák legalább kikoptak az utakról, abból keveset látok.

rip and tear, until it is done

(#42537) bitpork válasza zoo8800 (#42536) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak az a baj, hogy előbb utóbb belénk, normális autóbuzikba is bele fognak kötni... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42538) MunezXBK válasza zoo8800 (#42536) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért egy szana-szét hullott kamion veszélyesebb, mint egy koromfosó...szvsz.

(#42539) qdak válasza MunezXBK (#42533) üzenetére


qdak
addikt

mod: kep: http://m.humormaffia.hu/ha-valasztanod-kene-a-csajod-es-az-otos-lotto-kozott/581703_379050695536516_1569352943_n/
xD

ezen mar meg se lepodok h baszogatjak az autosokat, kozvetlen v kozvetetten...

hozzateszem ha muszaki utan durranok a katyuba akkor oket buntetik h ott megkaptam aztan megse jo?! asd

bitpork, hat figy 4 csavarer nem kukacoskodok, foleg h ugyis attakarom rendezni, me nem tecik igy :)
meg azzal u is csak magam szivatnam.
amugy meg nalunk ezek az attalasok, lsd drl sosem mennek siman, o is azt mondta h szabalyos, de megis olvastam h vkit meg buntettek erte (bar lehet nem a szabalyos hejre rakta)

zoo8800, nekem vmikor az eredeti is vakitolag 6, a kormolokat ne bantsd mar :(

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42540) lucifer31 válasza qdak (#42539) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Miért írsz így? :W

(#42541) Integra válasza lucifer31 (#42540) üzenetére


Integra
titán

őt legalább el lehet olvasni :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42542) Kickass válasza 8th (#42525) üzenetére


Kickass
őstag

ez pont olyan "ál-tudományos" következtetés amit szerintem te se szívesen olvasnál :D

(#42543) qdak válasza lucifer31 (#42540) üzenetére


qdak
addikt

e'kezet hia'nya: mert bonyolult elovarazsolni ' al meg nem szenvedek

rovidites: sztem az nem bun, bar neha szamot is irok

hibak: mert nem tudom h kell irni v osszecserelem v nem jol nyomom a gombot. a telefonon

nem szepen osszeszedett mondat: ami a szivemen a szamon :)

kb ennyi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42544) -v- válasza bitpork (#42537) üzenetére


-v-
addikt

Na igen, nekem is kb. ez az elso gondolatom...

(#42545) lucifer31 válasza qdak (#42543) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Tecik
Laccik...
Ijen...

Uhhh... semmi... ha nem tudod, hogy kell írni.

Bocs de rosszul vagyok az ilyentől.

(#42546) tomcsi23 válasza whitezo88 (#42531) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem tudom, melyik környéken mozogsz (felénk pl. egész olcsóak ezek), esetleg egy Agip 98-as, vagy osanos 98-as benyát is kipróbálhatsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42547) zoo8800 válasza MunezXBK (#42538) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy szóval sem mondtam, hogy azokat nem kell(ene) kivadászni a forgalomból.

Bitpork,
Az én autómban kereshetnek hibát nyugodtan. :)

A Golfomon se nagyon volt mibe belekötni, max. a szélvédőn a kőfelverődésbe.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42548) Revolit


Revolit
senior tag

Ez vajon miert ilyen olcso? :)
[link]

(#42549) giigz válasza Revolit (#42548) üzenetére


giigz
veterán

Miért, ez olcsó? :)

(#42550) Xero


Xero
nagyúr

Gyors kérdés:
Barátom keres autót úgy 800e Ft-ig.
Ami a tervek között van azok:
Golf IV 1.6, Audi A3 1.6, Astra G, Peugeot 307.

Szempont a megbízható működős, normális belső és külső, relatív erős motor.
Egy 1L-es Polo 6N-ből ülne át, mert az már több sebből vérzik és a budapesti kiképzést sem bírja annyira. Ez viszont magával hozza a VW márka szeretetét.

Nézegetem Neki a dolgokat, de egy-két ötlet még beleférne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.