Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) DeFranco válasza bitpork (#43700) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tobleronét... bezzeg azt tudnak csinálni

(#43702) !Overdose! válasza TaaT (#43698) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jogos.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#43703) bigmasterg válasza audi100td (#43691) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ennyiért robogót, vagy biciklit vennék.
250ért ne legyen válogatós az ember. Ennyiért tényleg max swift van.
500 alatt nem is nagyon mernék mást venni.

Szerk.
De volt itt linkelve 1-2 hete 300 alatti kocsis tc videó.
szerk2.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43704) TaaT válasza bitpork (#43700) üzenetére


TaaT
veterán

De ez akkoris egy ferrári és nem egy fiat seicento kereke (nem mintha ez utóbbin elfogadható lenne ez a minőség) :o

Give them hell Ukraine!

(#43705) bitpork válasza TaaT (#43704) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Új értelmet nyert a hand-made kifejezés :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43706) TaaT válasza bitpork (#43705) üzenetére


TaaT
veterán

A hand-made átment home-made -be :D

Give them hell Ukraine!

(#43707) neduddki válasza !Overdose! (#43667) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hmmmmm... sokra mennel a /50essel megint

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43708) bitpork válasza Typhoon47 (#43658) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt nézted mán?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43709) Typhoon47 válasza bitpork (#43708) üzenetére


Typhoon47
őstag

jééé ez még azóta megvan?. sopronra még nem vettem rá magam azóta se :N szép autónak tűnt ez mindig is, bár már lassan egy éve hirdeti, tudnám miért..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43710) Xero válasza _NCT (#43687) üzenetére


Xero
nagyúr

Amúgy nem a vezető oldali ajtónál szokott lenni a gyári méret (PSA-nál tuti), a nyomással és színkódokkal együtt?

(#43711) bitpork válasza Typhoon47 (#43709) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert mindenki úgy megy oda h szar-fos-drága, mennyi a felének a nyolcada...Persze h nem adja ha valóban jó állapotú.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43712) aero. válasza DeFranco (#43628) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem csak simán a műszerfal rezonálását mondod? Mert akkor vissza kéne váltani, ja. Meg ha 2 ezer alatt használod, többet fog enni, mintha normális gázon forgatnád 2,5-3 ezerig.

(#43713) Kornel válasza aero. (#43712) üzenetére


Kornel
veterán

először nem biztos, hogy többet, de amikor elkormolódik a gyertya vagy az EGR, akkor az sokba lesz.
én is így használtam a splash-t, le is cseréltem csereperiódus előtt a gyertyát most, mert nem volt már szép... benzinest pörgetni kell, ennyi. akinek ez nem tetszik, vegyen dízelt.
2000 rpm alatt benzinest ne használjatok!

[ Szerkesztve ]

(#43714) Bdanyy válasza DeFranco (#43701) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nem, az egy országgal fentebb :D Tőlük a Baci jön :D

szerk: :D

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#43715) DeFranco válasza aero. (#43712) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez is lehetséges, bár inkább alulról érzem. Ez a kisebbik probléma, ez tényleg extrém használat, tanultam belőle, majd mostantól kicsit jobban figyelek.

@kornelka: ez is igaz. Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy az alsó határ 2000 vagy 1700 körül van (józan belátással olvasnék erről pár véleményt) de lehet tényleg a gyertya bánná.

Akkor mondjuk, hogy a rezonancia probléma megoldva, úgy is csak ritkán jelentkezett, majd jobban figyelek. Marad a kerregés a futómű meg a balkormányos nyikorgás :DDD

@Bdanyy: ma hülyeségeket beszélek. Igaz. Akkor legyen a... milka. :DDD

@kornelka: és ki érti azt??? :DDD mondjuk ha elmagyarázná ezt a birkatetetővályú dolgot akkor lehet meglátogatnám a hétvégén szakértésre, de így kénytelen vagyok ráküldeni a TEK-et, hogy át akar fúrni a nagykövetségre terrorcélzattal.

@aero.: az a baj, hogy az 1500 az első lassításnál 1200 és ilyenkor jön a rezonancia (most az az ötletem van, hogy berezonál a motor az erőlködéstől, és ezt veszi át a tartóelemeken keresztül az alja vagy a kasztni, de ez csak ötlet). Pont ezt írtam, hogy ez szokott lenni a szituáció. Érdekes, anyu az 1.0 corsával lazán kanyarodik 20-szal 3-asban, minden gond nélkül, nem tudom leszoktatni róla. Ott nem rezonál.

[ Szerkesztve ]

(#43716) Kornel válasza DeFranco (#43715) üzenetére


Kornel
veterán

majd neduddki megmondja a frankót :K

(#43717) aero. válasza DeFranco (#43715) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Városba mehetsz 50-nél 1500 körül, de ha már gyorsítani kell akkor válts vissza, ne erőltesd. 1,2 talán 3-ban még nem gond a lassabb gyorsítás onnan, de felette ne.

[ Szerkesztve ]

(#43718) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Most tünt fel, hogy fater autóján lévő gumikon nem találok dot számot, sőt 3 jegyű számot se.
Most akkor 14 évnél idősebb? Az meredek. Ez már a veszélyes kategória?

Amúgy a fordulatszám huszároknak:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

[ Szerkesztve ]

(#43719) DeFranco válasza ReSeTer (#43718) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem egyforma gumik vannak az autón, de csak kettőn látok rendes DOT számot (hhéé). A másik kettőn csak valami kód van.

(#43720) -v- válasza MunezXBK (#43507) üzenetére


-v-
addikt

Na, csak 45k.. :D

(#43721) MunezXBK válasza -v- (#43720) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há megmondtam vagy igazam lett? :D

(#43722) bitpork válasza -v- (#43720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet nekem is gyön meglepetés, mert pályán a 100.s táblánál 120-al mentem...majd lássuk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43723) Balupapa válasza bitpork (#43722) üzenetére


Balupapa
senior tag

igy jar aki lusta kipöccinteni a tempomatot :(
azt meg hagyjuk h direkt 100as atablanal mernek palyan :( :(

_-=*WheelWhores*=-_

(#43724) probizz válasza DeFranco (#43719) üzenetére


probizz
tag

A télinél nekem is 4-ből csak 2-nél van DOT. A másik kettőnél csak az üres helye van meg. Az viszont tuti, hogy tavalyi az a 2 is, mert tavalyi típus.

[ Szerkesztve ]

(#43725) Typhoon47 válasza bitpork (#43711) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát aki allroadot keres, az csak tisztában van valamennyire az árakkal. bár én is most fogom meghirdetni egyik kocsimat, már előre félek a hívásoktól...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43726) MunezXBK válasza Typhoon47 (#43725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik cimbim meghirdette a pápaszemest, csak fekák hívták..de olyan szövegekkel, hogy sírtunk a röhögéstől. :DD

Mondjuk azt nem tudták, hogy 200/160-as méretű embernél próbálkoztak. :D

(#43727) giigz


giigz
veterán

Fulda Ecocontrol gumiról mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata vele, vagy a márkával? :)

(#43728) probizz


probizz
tag

A kerékőrnek van értelme? Most gondolkoztam el először ezen komolyabban és lehet, hogy holnap fel is tetetem.

giigz: most cserélem le a 2006-os nyári Fuldákat. Eddig szépen tették a dolgukat, most még egy kis pénzt is adnak értük, mert 1-2 évet még simán elmegy átlag használat mellett. Azért veszek most Goodyeart, mert csak egy picivel drágább, de annyival valószínűleg jobb is. 4-5 éves távlatban ez az árkülönbség nem sok szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43729) bitpork válasza Typhoon47 (#43725) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehogy van tisztában! Ne viccelj már! Nekem a passatra először 330k-t mondtak! Én meg fogtam oszt megmondtam h akkor jó lesz második kocsinak, viszont hallásra - és rögtön nagyobb árat talált reálisnak. Mindenki mondogatja itthon h b.zsidó, miközben ide járnak tanulni a zsidóságot...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43730) MunezXBK válasza probizz (#43728) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem több gumis is lebeszélt róla. Sőt, kerékőrrel vettem a verdát, gyorsan elhajigáltam az összeset. :D

(#43731) latyak17 válasza probizz (#43728) üzenetére


latyak17
tag

szerintem van értelme, de ha mást nem elrettenés azis :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43732) TaaT válasza probizz (#43728) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ mennyit ér a 4 kerék :)

Give them hell Ukraine!

(#43733) Xero válasza probizz (#43728) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha sokat állsz szabadban, akkor talán van, de elég erős hibaforrás is lehet.

Én már a rejtett szelepet is bánom mint amelyik kutya hatot kölykedzett, csak felesleges plusz macerák. Én mondjuk a legtöbb esetben saját garázsban és terem garázsban állok szóval annyira nem érint a kerék lopás problémakör.

(#43733) Xero: Két ismerősöm is megjárta már le-fel szerelésnél. Nyilván van az a minőség aminél nem nyíródik el, de annyit meg végképp nem költenék rá, csak ha valami magnézium vagy Lexani felnim lenne. :P

[ Szerkesztve ]

(#43734) Napfénysüti válasza Xero (#43733) üzenetére

Hibaforrás alatt mit értesz, nem bírja a strapát?

Més que un club!

(#43735) bitpork válasza probizz (#43728) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kerékőrrel vettem a passatot. És 40k forintomba fájt mire lefúrták mind a 4et, mert a toldalék fej el volt öregedve, és megfordult levételkor....de biztos sok értelme van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43736) MunezXBK válasza bitpork (#43735) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre tökéletes. :D

De azért képzeld el, hogy mondjuk Hollandiában defektet kapsz... :U

(#43737) giigz válasza probizz (#43728) üzenetére


giigz
veterán

A Fulda is Goodyear kéz alatt van :D

(#43738) probizz válasza bitpork (#43735) üzenetére


probizz
tag

Köszi a sok választ mindenkinek kerékőr témában.

Új gumikkal lesz a gyári felnim (jó állapotú). Így kb. 120K az értéke minimum. Főleg garázsban áll este + igyekszek mindig mozgalmasabb helyre állni este. Tudom, hogy van ez a spéci kulcsos macera, amit ráadásul magammal is kell hordanom, ha kerékcsere lenne...Lehet, hogy nem teszem fel, de a szomszédnak is felbakolva hagyták a kocsiját (kint állt az utcán).

giigz: igen, ahogy a Dunlop is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43739) Integra válasza probizz (#43672) üzenetére


Integra
titán

conti premiumc 5

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43740) bitpork válasza MunezXBK (#43736) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehogy gondolok bele! Lujzi kora miatt valószínűleg elkobozták volna a forgalmit és szabadon engedik a nagykorúságára hivatkozva :)

7 azaz hét fúrószál ment tönkre mire lefúrták. 1 teljes napot lekötött 1,5 embert. Na azóta nincs kerékőr. És ez így jó leszen.

(#43739) Integra: nekem wintercontact van Gazsin és mivel kopott, (5mm) arra gondoltam h addig használom amíg jelölőt nem ér, oszt utána kidobom. ÉS jó gumma!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43741) DeFranco válasza probizz (#43738) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak a józan paraszti ész beszél belőlem, nem értek hozzá, DE

szerinted ha egy dupla immo-s riasztós váltózáras kocsit elvisznek seperc a lakótelepről, ahol százan végignézhetik, akkor mennyire akadály nekik egy tetszetős kereket hón alá csapni?

(#43742) probizz válasza DeFranco (#43741) üzenetére


probizz
tag

Igen, minimális idő alatt le lehet kapni a 4 kereket szervezetten (mondjuk 3 ember már elég a gyors munkához). Pont ezért lenne jó a kerékőr, hogy hátha nem szarakodik és kockázatkerülő magatartással elhúzza a csíkot. Viszont lehet hallani olyan történetet is, hogy az idióta tolvaj felidegelte magát, mert nem tudta levenni és összebarmolta a felnit + kilyukasztotta a gumit. A gond, hogy a casco sem fizet, mert 100K alatti kár (de még ha több is, akkor is 100K az önerő).
Más téma, ha már belelendültem: az egyik havernak meg a műanyag tankjából lopták el a gázolajat (tele tank) a Balaton mellett valahol. Simán megfúrták alulról.

Integra: köszi az ajánlást. Már úton vannak a Goodyear-ek, holnap fel is pattintják. ;) Az UG8-al király volt az autó télen, így most a nyárira is rápróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#43743) Xero válasza probizz (#43738) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem csak a gumik súrolták tavaly a 120-at, de mégis csak a szelepsapkákat lopkodták róla mindig is. Még a műanyagot is! ;]

(#43744) bitpork válasza probizz (#43742) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ilyen a muzsikusok élete... A katalizátort is le szokták darabolni. Én a kerékőr ellen voksolok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43745) DeFranco válasza probizz (#43742) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És szerinted ha rajta van a kerékőr nem viszik el? Max elviszik a kasztnival együtt, aztán valahol lefúrják-lereszelik nyugiban. Csak okoskodok, gondolkodok, még egyszer mondom nem értek hozzá. Kezeld fenntartással. Én ezért nem teszek fel csudafelnit, jó nekem a 14-es ballon acélfelnin.

(#43746) probizz válasza bitpork (#43744) üzenetére


probizz
tag

Újabb dolog, amin gondolkozhatok. :D Köszi a véleményeket, észben tartom és alszok rá egyet.

DeFranco: Igen még ilyen is lehet, de ez már elég hard. Az enyém gyári alufelni, nem szeretném amúgy sem cserélgetni a téli és a nyári gummákat egy adag acélfelnin + újabb 4db acélfelnit meg nem veszek. :D Jóval jobban is néz ki, mint dísztárcsával.

[ Szerkesztve ]

(#43747) TaaT válasza Xero (#43743) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam lopkodhatják a szelepsapikat :D [link]

Amúgy régebben lett volna 1500ft-ért egy garnitura OZ kerékőr, az csak nem biliacélból van :o

Give them hell Ukraine!

(#43748) a_tesz válasza DeFranco (#43715) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Csak egy megjegyzés, de kb. majdnem minden szívó benzinesnél a piros zóna kezdetét elosztva kettővel nagyjából egyenlő a nyomatékcsúccsal, ez szorozva 1,5-tel (vagyis a piros zóna kezdetének 3/4-e) nagyjából a teljesítménycsúcs. Pongyola megfogalmazással a motor a két pont között üzemel üzemi körülmények között, minden más neki olyan, mint pl. egy embernek Csepel biciklivel folyamatosan 5-tel haladni 30%-os emelkedőn (mocskos rossz). Pörgesd rendesen, legalább néha, meg fogja hálálni.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43749) Napfénysüti válasza a_tesz (#43748) üzenetére

Na akkor én közelekedhetek 4000-6000 között. :D
Mondjuk nálam arányaiban még följebb is jönnek a csúcsok. :))

Més que un club!

(#43750) bitpork válasza Napfénysüti (#43749) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig valóban aszonygyák h a 2/3 tartományban jó a motornak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.