Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) MunezXBK válasza Tamoo (#43549) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szett lesz az, de ha előbb írod...pont a Bárdiból jöttem haza.

(#43552) _NCT


_NCT
őstag

Használ itt valaki 17"-os kerekeket?

Más:

ezt olvasta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#43553) dabadab válasza _NCT (#43552) üzenetére


dabadab
titán

"Használ itt valaki 17"-os kerekeket?"

Igen. Kerek és forog :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43554) Qru válasza _NCT (#43552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe a legmegbízhatóbb a Jazz. :C Osztom még soha semmi baja nem volt az enyémnek sem.

#nincsbennetarcsi

(#43555) whited


whited
addikt

sziasztok
a P-rendszámről tud nekem valami tájékoztatást adni, mert úgy hallom már se német se ausztriába nem csípik a rendőrök és most tudtam meg, hogy Ápr. 1től nem is adnak kinti német ideiglenes rendszámot, tehát ha valaki vesz 1 autót hogy hozza haza??

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43556) latyak17 válasza Tamoo (#43546) üzenetére


latyak17
tag

nekem most illetve nyáron mintex lett belerakva, hát nem rossz, de ha van rá keret texart válaszd a harmadikról semmi információm nincsen..

üdv :R

whited: csípik vagy nem csípik EU-n belül a magyar próbarendszámú gépjármű is a forgalom teljes jogú tagja és hacsak nem olyan kirívó eset, hogy nincs meg a fél kocsi vagy totál életveszélyes vele a közlekedés nem csinálnak mást csak ellenőriznek... :R

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43557) Tamoo válasza MunezXBK (#43551) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

na gyik-ba megtaláltam, tárcsa darabra van, betétek szett.

latyak17: Én is a textart néztem ki, ennyi nem vág földhöz. Már csak ezt a dob témát kell kinyomozni, hogy csereérett-e. :F

[ Szerkesztve ]

(#43558) _NCT válasza dabadab (#43553) üzenetére


_NCT
őstag

Nagyszerü.Akkor hasonlit az enyemhez. Arrol is tudnal irni par sort,h ezeken a jo magyar utakon neked hogy viselkedik? Mert nekem a 16-os teli utan baromira kozvetleb lett a kormanyzas,szinte dobalja az autot nyomvajus utakon,rohadtul veszelyes.. Futomu beallitasra viszem hetvegen,remenykedem h jobb lesz valamivel...

[ Szerkesztve ]

(#43559) whited válasza latyak17 (#43556) üzenetére


whited
addikt

van valami hivatalos okirat online vagy valami más, hogy ha "szemétkedne" a rendőr, azt bemutatom neki, hogy szabályosan járok el?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43560) dabadab válasza _NCT (#43558) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon rossz utakon nem jártam vele, átlagos utakon meg semmi extra, különösebben nem rázott és a nyomvályúkkal sem volt bajom.

DRM is theft

(#43561) latyak17 válasza whited (#43559) üzenetére


latyak17
tag

sajnos ilyen infóm nincs, de még akkor sem szóltak amikor én vezettem P-s kocsit és össze volt rendesen törve az oldala meg miegymás... pedig nekem közöm se volt a céghez alapvetően...

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43562) Dluinet válasza _NCT (#43552) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meg volt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43563) TaaT válasza neduddki (#43544) üzenetére


TaaT
veterán

Ezek szerint nem, de ki érti azt? :DDD

Give them hell Ukraine!

(#43564) _NCT válasza Dluinet (#43562) üzenetére


_NCT
őstag

Olvasgattam róla, hogy Magyarországra hülyeség a 17-es, mert nem ezekre az utakra való. De mikor kipróbáltam a kocsit, akkor is elég szar úton mentem és mégsem éreztem ennyire érzékenynek a kormányzást és azt, hogy az úton kell tartanom szó szerint a nyomvájús utaknál. Ezt adták az autóhoz, nem mondtam azt, hogy köszi nem kell. Viszont használni a 16"-os télivel kezdtem, mert akkor már megkövetelte az idő.

Ezért jegyeztem be szombatra az autót futóműállításra, mert arra gondolok h elállítódott télen. Nem padkáztam meg soha.

Véleményekre lennék kíváncsi, h más is érzi-e ennyire érzékenynek a 17"-os kerekekkel az autót. Jah és az a durva, hogy az anyósülésen ülő tagok is észreveszik ezt.

(#43565) TaaT válasza _NCT (#43564) üzenetére


TaaT
veterán

Egy srác újonnan vett H astra kombit, 225/45 17-es kerékkel, néhány nap után visszavitte hogy rossz a futómű húz jobbra-balra. Ott mondták neki a szerelők hogy a széles gumi (egyik) átka, nálam a 215-ös gumával ez sokkal enyhébben jelentkezett [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#43566) _NCT válasza TaaT (#43565) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor Te is azt mondod, hogy meg kell szokni, mert ez ilyen?

Jobb a békesség, mióta megvettem nem vittem el futóműveshez, itt lesz az ideje.

Jéé, ilyen 4-est akartam anno, csak nem volt normális állapotú :( Ami volt azt meg aranyáron mérték...

[ Szerkesztve ]

(#43567) TaaT válasza _NCT (#43566) üzenetére


TaaT
veterán

Ha a futóművel minden okés akkor nincs mit tenni.

Give them hell Ukraine!

(#43568) dabadab válasza _NCT (#43564) üzenetére


dabadab
titán

Sok fugg attol is, hogy milyen auton van az a gumi.
Nalunk egy 508 SW-n van (ez a kozepso gyari meret, szerelik 16"-ossal meg 18"-assal is), az a legnyugodtabb auto az egesz flottaban, az MX-5 a 16"-os kerekeivel joval kozvetlenebb es kemenyebb, a Matiz meg a 13"-as kerekein tenyleg eleg durvan el tud ugralni hepehupas uton temposabb kanyarokban.

DRM is theft

(#43569) probizz


probizz
tag

Goodyear EfficientGrip Performance vagy Dunlop Sport BluResponse? Melyiket vennétek és miért? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43570) _NCT válasza dabadab (#43568) üzenetére


_NCT
őstag

Renault Megane II kacsaseggű.

(#43571) m3tr0 válasza probizz (#43569) üzenetére


m3tr0
senior tag

Talán itt hamarabb válaszolnak értelmeset. ;)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#43572) probizz válasza m3tr0 (#43571) üzenetére


probizz
tag

Köszi, de az a topic nem túl pörgős. :)

(#43573) -v- válasza _NCT (#43566) üzenetére


-v-
addikt

Attol is fugg, milyen gumi van rajta, mennyire kemeny az oldalfala, az elozo yokohamaval nekem meg inkabb ilyen volt, de persze azert a mostani is...szoval ja, ez ilyen :) En mondjuk szeretem ezt, hogy van feedback :)

(#43574) Xero válasza -v- (#43573) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony ez sok tényezős. Futómű keménység, geometria, gumi oldalfal, keménység.
Nekem pl a 205/45R16 és a 195/45R16 is kőkeményen csavargat, bármikor megmondom, hogy fej vagy írás volt az érme amin átmentünk. Viszont ugyan ilyen méretű gumi és felni (bár a gyári 6.5" széles 7" helyett) gyári rugókkal és gátlókkal közel sem ilyen drasztikus.

(#43575) neduddki válasza TaaT (#43563) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak az ertlmesebbje:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43576) giigz


giigz
veterán

Akkor itt vannak a képek a 18 éves gumiról :D Öregebb, mint az autó :DDD

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7

Akkor ezt inkább már ne rakjam fel? :D

(#43577) TaaT válasza giigz (#43576) üzenetére


TaaT
veterán

"Öregebb, mint az autó"

látszik is rajta :)

"már ne rakjam fel?"

max elfüstölni ;]

Give them hell Ukraine!

(#43578) neduddki válasza giigz (#43576) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bakki agyon van ez mar repppedezve ez meg dot newlkul is csak szemetre valo:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43579) DeFranco válasza giigz (#43576) üzenetére


DeFranco
nagyúr

homokozónak, mászókának, tutaj alá még jó lesz.

(ó boldog gyerekkor, és a még nem eu-komform játszóterek, amikor a traktorgumi egy világot jelentett a placcon)

[ Szerkesztve ]

(#43580) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Krmofagot hol lehet venni, es mennyibe kerul kb, es art-e a gumi alkatreszeknek, vagy azt nem bantja?

Smoke & Torque

(#43581) qdak válasza DeFranco (#43579) üzenetére


qdak
addikt

hehe te se vagy fiatal, ezek mar el se tudjak kepzellni h gep nelkul is
lehetett jatszani, foleg kisgyerekkent :)

splottyy: piktor fostekbolt, praktiker pl

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43582) MunezXBK válasza Szplöttyy (#43580) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó eséllyel nem kapsz már sehol, ugyanis betiltották.

Ha kapsz is, akár festésre is öntheted, annyira gyenge, hogy azt se bántja.

Tavaly próbáltam a gyári festést lazítani a felnin, esélytelen voltam rá. :(

(#43583) qdak válasza MunezXBK (#43582) üzenetére


qdak
addikt

hat akk nem tudom mit adtak el neked, 1reszt lehet kapni, masreszt, csontig lemarta a festeket autorol :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43584) probizz válasza Szplöttyy (#43580) üzenetére


probizz
tag

Mit szeretnél? Felni felújítás: homokszórás + szinterezés. Az acélfelnim olyan lett, mint a gyári (tavaly csináltattam 5K/db áron, lakkozva). Én nem bohóckodnék házilag ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#43585) MunezXBK válasza qdak (#43583) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A régi. Több boltban is voltam és mindenhol azt mondták, hogy betiltották.

(#43586) qdak válasza MunezXBK (#43585) üzenetére


qdak
addikt

na akkor azt jol el rakom, kesobb meg arany aron el lehet adni :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43587) hdman válasza MunezXBK (#43585) üzenetére


hdman
őstag

Nekem még tavaly nyáron adtak a pultt alól, azzal a feltétellel, hogy letagadják, hogy tőlük van. :DDD

DeFranco: +1. Traktorgumi homokozó rulz, vagy egyszerűen a libikóka alá :)

giigz: hát szerintem ne :D Bár ha eddig jó volt... :P

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#43588) Bdanyy válasza harry (#43471) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem is jóval kevesebb ismerős éri el az átlagot. Pl nem egy dízelt ismerek ami családi auto evi 5k körüli futással :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#43589) -v-


-v-
addikt

Sracok mondjatok mar tippeket, mi tud kopogni jobb elol..futomu rendben, kutyacsontnak volt pici holtjateka, az cserelve lett mar, minden mas oke, feltengely is rendben...pici holtjatek van a kormanymunel, majd arra tan raferne egy felujitas, de nem hinnem hogy az csinalja...bal egybol kevesbe hallani, es nem erezni, jobb egybol nagyon hallani es erezni is a padlo alatt..nem csak egyet egyet koppan, olyasmi mintha valami laza lenne, folyamatosan beremegne es ezt erezni a padlon at is vmi ott kopog folyton..kisebb uthibakon is, hullamos uton is. Van valami otletetek?

(#43590) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kiváncsi vagyok ebből az "átlépésből" most hogy ilyen szépen megírták, a következő szezon végére hány kerék-tető-kerék lesz.

meg abból hány elsőtulajos garázsban tartott sérülésmentes vezetett szervízkönyves anyuka-bevásárlóautó az Üllőin.

[ Szerkesztve ]

(#43591) MunezXBK válasza -v- (#43589) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lengéscsillapító tányérja.

(#43592) probizz válasza -v- (#43589) üzenetére


probizz
tag

kormányösszekötő?

(#43593) Xero válasza -v- (#43589) üzenetére


Xero
nagyúr

Torony, esetleg motortartó? Ez csak ötlet.

(#43594) -v- válasza MunezXBK (#43591) üzenetére


-v-
addikt

Koszi, johetnek meg a tippek, csak mert mindenkepp szeretnem mostmar helyrerakatni, ami rossz, mert marha zavaro, szoval ha legkozelebb elviszem addig akarok eroskodni hogy de ezt is meg azt is nezzuk meg, amig meg nem lesz a hiba :D

(#43595) qdak válasza -v- (#43589) üzenetére


qdak
addikt

nalam telo stab rud csinalta, nem huztuk meg joll, 1x azt hittem az uj telo, mivel az mar univerzalis, mind 2 oldalrajo, h beleer vmibe, de az a vacak volt, most mar jo :)

vidd el ilyen muszaki elotti probara, nekem ott mindent leirtak h mit csereljek.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43596) qdak


qdak
addikt

,,A korábban felvett, de 50-60 km/h-nál nagyobb sebesség tartás, lehetőség szerint fokozása mellett - ez az autó elejét tehermentesíti, gyorsításkor ugyanis a hátsó tengely irányába mozdul el az autó súlypontja - a gödör előtt közvetlenül egy gyors jobbra történő kormánymozdulattal a bal oldali - sima felületen futó - kerekekre lehet terhelni az autó súlyát. Ennek hatására a gödör felett szinte "átrepül" a jobb első kerék. A gyors kormánymozdulat miatt rövid időre enyhén túlkormányzottá váló autó jobb hátsó kereke vagy elhalad a kátyú mellett, vagy az elsőhöz hasonlóan "átrepül" felette.''
hat hat :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43597) Qru válasza qdak (#43596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most elképezelem, ahogy lepadlózom a gázt és a16 éves 1,1-es újkorában 54 lovas Puntóm milyen iszonyatosan emeli meg az orrát 50-60-ról gyorsulva... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#43598) qdak válasza Qru (#43597) üzenetére


qdak
addikt

az is 1, de en meg inkabb azt mikor a kocsit a rantas miatt az arokbol . kell majd osszeszedni.
Poros trutyis ut, hatso kerekessel, odavag neki,rant 1 jobbost, aztan trailer.
en ezt nem mernem senkinek se javasolni.
sot magam sem csinalnam meg.

az biztos bar 1.1 hez nem volt szerencsem de asszem 1.0 vagy 800? as kisebb fiathoz volt szerencsem (neki mar annyira nem) hat hiaba tapostam az alvazat is :)
meg a gyors valtast se szerette ugy remlik, ahhoz kepest a lepukkadt 626 ost pillanatok alatt vegig lehetett valtogatni.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43599) Qru válasza qdak (#43598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egy Honda minőségű a váltója de bőven elmegy. Az egyest néha nehezen veszi de amúgy nincs vele gond.

#nincsbennetarcsi

(#43600) qdak válasza Qru (#43599) üzenetére


qdak
addikt

ezt arrol a kocsirol irtam, nem a tiedrol :)
ha mar honda valto,
92 1.6 vti annak alapbol kemeny a valtoja vagy ott vmi gond van h tok nehez huzni a kart?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.