Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) 8th válasza Integra (#42895) üzenetére


8th
addikt

Nekem nincs bajom a 114-el sem csak ne lenne ilyen bűn ronda. Rettentő buta tekintete van az autónak, leginkább arra hasonlít mint amikor az egyszeri hülye gyerek színes ceruzát dug az tengerimalaca seggébe. A hátulját meg mint ha egy Citroen DS3-ból és VW Polo-ból gyúrták volna össze.

(#42902) tresh válasza 8th (#42901) üzenetére


tresh
addikt

újat a bmw meg senki se tud az autó piacon alkotni, meg mindig lesz hasonlóság :))

szerk az tény hogy bűn ronda főleg ennyiért ;]

[ Szerkesztve ]

(#42903) whitezo88 válasza zoo8800 (#42890) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Van 316d is bár gyakorlatilag egy butított 318d mert mindkettő 2l-es motor... 116 vs 143 le. nem értem mennyivel lenne jobb, ugyanannyi cm, max a teljesítményarányos jutalékok lehetnek többek más nem. a fogyi meg 18dnél is kb 6l.

[ Szerkesztve ]

(#42904) hdman


hdman
őstag

Irhattad volna azt is, hogy a 316d egy überbutított 320d :))

Más: köszönöm szépen Typhoon47-nek, a szivességet! Ritka az ilyen rendes arc, és persze bitpork-nak is köszi még egyszer. Most pedig elvonulok, és veszek egy Transportert :DDD

Sopron city :)

(#42905) emvy válasza bitpork (#42899) üzenetére


emvy
nagyúr

A premium nem csak az anyaghasznalat. Egy Mazdanal peldaul tokjo az anyaghasznalat, de haromfele felszereltseggel vehetsz kocsit, nem konfiguralhatod szarra, mint pl. a BMW-nel. Ez a konfiguralhatosag peldaul a premiummarkakra jellemzo.

while (!sleep) sheep++;

(#42906) whitezo88 válasza emvy (#42905) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az a baj itt hogy sajnos ilyen biszem-baszom hülyeségek több százezres pluszokat dobnak újautónál egyenként.

(#42907) emvy válasza whitezo88 (#42906) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egy mas kerdes

while (!sleep) sheep++;

(#42908) bitpork válasza emvy (#42907) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A konfigurálás ne legyen már prémium kérdés! Van vagy nincs. De ettől a kocsi presztízse nem nő. Nálam legalább is. Attól hogy ritka, vagy adnak mellé egy maláj kurvát, esetleg 24h assistancot az már igen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42909) ABE válasza bitpork (#42908) üzenetére


ABE
őstag

Pedig a szabad konfigurálhatóságot biztosítani többe kerül, mint csomagban eladni a felszereltségeket. :K Mondhatni egy plusz szolgáltatás, amit persze valakinek (a vásárlónak) meg kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

(#42910) tresh


tresh
addikt

;] :C

(#42911) emvy válasza bitpork (#42908) üzenetére


emvy
nagyúr

Pedig az. Es nyilvan penzbe kerul (a gyartonak is), hogy nem haromfele kombinacioban gyartjak a kocsit, meg otfele szinvaltozatban, hanem tiz szinben, es barmilyen felszereltseggel. Az, hogy ez neked nem ertek, csak annyit jelent, hogy ennyivel kevesbe eri meg neked, hogy premiumautot vegyel.
Ezenkivul persze kapsz mast is, de ez is egy dolog a sok kozul, ami miatt egy A4 tobbe kerul, mint egy Octavia.

while (!sleep) sheep++;

(#42912) harry válasza bitpork (#42908) üzenetére


harry
veterán

Szerintem (ez is) szint kérdése, teszem azt Focus is van vagy 10 színben és sokféle extrával, talán mondhatni, hogy kedv szerint konfigolható - mégis messze elmarad komolyabb márkák esetén pl. attól, hogy milyen színű cérnával varrják össze a bőrt a kormányon... Noha prémium kategória hallatán nekem sem ez ugrana be elsőre.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42913) qdak válasza tresh (#42910) üzenetére


qdak
addikt

imádom ezeket a honda szapulo képregenyeket :D
am nincs bajom a hondaval, de havernak az van ;]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42914) bitpork válasza emvy (#42911) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem arról beszélek h mennyibe kerül! Ezért nem prémium kategória nekem pölö a phantom meg merci meg miegymás. Mert leszarom, akinek ez kell fizesse meg. de az hogy egy név miatt lehessen ide sorolni vmit...hát nemtom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42915) zoo8800 válasza bitpork (#42908) üzenetére


zoo8800
veterán

A konfigurálás tényleg nem prémium kérdése. Szinte az összes autómárka egyesével is elérhetővé teszi az extrákat (vagy azok jelentős részét), csak a japók hülyesége a kötött felszereltségi szint.

rip and tear, until it is done

(#42916) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Megvan az uj verda : ) Vannak vele kisebb gondok, de szep lassat orvosolva lesznek. Golf MK2 "C" full fapad(meg ora sincs a muszeregysegbe : D ) +toloteto. 1.3 karbi, 4sped manual. Le kell jool csuccsenteni meg egy garnitura BBS RM vagy olcsobber a MiM 3700, es kesz a Lowagen Cult MK2 : D

Smoke & Torque

(#42917) giigz válasza Szplöttyy (#42916) üzenetére


giigz
veterán

Jöhetnek képek :D :C

(#42918) hdman válasza Szplöttyy (#42916) üzenetére


hdman
őstag

Báze, amig más egy autót vesz ( hónapokig :P), addig Te hármat veszel :DDD

(azt hiszem egy picit lemaradtam. A roverral mi is lett? A suzit vágom, hogy konyec )

Sopron city :)

(#42919) MunezXBK válasza hdman (#42918) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tud élni. :D

Majd 1x megöregszik és beleül valami nagyobb vasba. :K

(#42920) lucifer31 válasza -v- (#42898) üzenetére


lucifer31
csendes tag

Kaki... :D

Volt Note2-m, S3-m, most pedig i5.

Végre nincs lagg, számíthatok rá mindig... Nem olyan rossz dolog ez. De ne flameljünk.

más.

Ha egy autón nyitott rendszer van, műszakin átmegy? Egy húzott dízel passatról van szó. Nem koromgép.

(#42921) hdman


hdman
őstag

Robogókkal foglalják a parkolóhelyeket: [link] :U

Sopron city :)

(#42922) DeFranco


DeFranco
nagyúr

az megvan, hogy szerdától 8 forinttal olcsóbb a benzin?

(#42923) TaaT válasza DeFranco (#42922) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#42924) whitezo88 válasza DeFranco (#42922) üzenetére


whitezo88
nagyúr

50 liternél 21500 helyett csak 21100 ft! jupí. :(

(#42925) Integra válasza DeFranco (#42922) üzenetére


Integra
titán

:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42926) 8th válasza TaaT (#42923) üzenetére


8th
addikt

Hihetetlen bammeg, hogy neked mindenre van egy képed... :D

(#42927) DeFranco válasza whitezo88 (#42924) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha gondolod, nekem adhatod a különbözetet ;)

@Integra: nem lehetne lekicsinyíteni legalább? Nem győzi renderelni a böngetőm (hiába méretezi le a motor, a mérete megmarad)... pritilpíz :B

[ Szerkesztve ]

(#42928) Bdanyy válasza lucifer31 (#42920) üzenetére


Bdanyy
addikt

na meg nem mintha 2-3x annyi lenne :D

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42929) giigz válasza Bdanyy (#42928) üzenetére


giigz
veterán

Nekem SGS van, de elismerem, hogy nagyon jó telefon az ájfón... :K Ismerőseimnek van, nem panaszkodnak rá...

[ Szerkesztve ]

(#42930) Revolit válasza DeFranco (#42927) üzenetére


Revolit
senior tag

Üdv! Ugye Te vettél nemrég focust? :)
2004 előttieket, de lehetőség szerint facelift utániakat nézek, és már eléggé elkeseredett vagyok :(
700 ezernél nem akarok többet adni az autóért, hogy maradjon is valami ha gáz lenne. Ennyi pénzért, 6-700-ért pedig ugyan szépen ki szokták suvickolni őket (azt se mindig, de ha csak koszos lenne az autó... már venném is), de mindig van valami. Vagy kiégetett ülések és/vagy repedezett műszerfal, hiányzó elemek, vagy körbekoccolt sarkok
(komolyan mondom.. megnéztem autót, 3 sarka sérült volt, mondom megnézem már 4. sarkát is csak kíváncsiságból, az is meg volt húzva :D Most akkor ez milyen gazdára utal? Oké, meghúzod az autót, talán 2 helyen is, de körbe mind a 4 sarkot?!?! És más - más sérülés: horpadás, repedés, guminyom, karcolás...)
Esetleg egyszerűen "valami bűzlik" az autó körül, ilyen is volt. Valahogy nagyon sumáknak tűnt eladó (értsd: kereskedő).
De a kedvencem hogy meg se nézem a kilóméterállást, de már tudom: száz-nyolcvan-valahány ezer kilóméter :) ez már tényleg szánalmas...

Na mindegy, kicsit hosszúra sikeredett, a lényeg, hogy van esélyem 6-700-ért normális állapotú 2001-2004 közötti focust találni? :P Vagy emeljem az összeget/keressek olyat, ami helyre pofozható?

(#42931) whitezo88 válasza DeFranco (#42927) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel 3-4 hetente fogy el egy teli tank (63l) egy sajtbuci menüt vehetsz belőle ;]

(#42932) Bdanyy válasza Revolit (#42930) üzenetére


Bdanyy
addikt

Én passatokat néztem, legalja helyeken (üllői, nagykőrösi :D ) , az tetszett mikor a kereskedő szerint, a szélvédőn lévő info szerint, es a fedélzeti szerint is más volt a futás (jellemzően az óra mutatta a legkevesebbet, ~15 éves bőven 100k alatt pl). De a sérülésmenteseknél is szépen látszódott az utólagos javítás szabad szemmel is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#42933) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na Elvtarsak lehet tippelni 152Mm-nel elkopott az elso fekbebet menyit ment el? segicseg nissin a betit es a tarcsa 21mm

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42934) giigz válasza Revolit (#42930) üzenetére


giigz
veterán

Az összeget emeld, én ennyi pénzért 1998-ast sem találtam, ami jó lett volna...

(#42935) ABE válasza Revolit (#42930) üzenetére


ABE
őstag

1 millió körül is 2002-2004 körüli darabok mennek, mégis rengeteg fos van közöttük. :( Az viszont a legkisebb gondod legyen, hogy a sarkai meg vannak húzva, vagy találsz rajta parkolási sérüléseket.

[ Szerkesztve ]

(#42936) harry válasza Revolit (#42930) üzenetére


harry
veterán

Majd érdekelnének a tapasztalataid, hasonlóban gondolkodom én is.
Noha nekem nem kritérium az ilyen ifjú járgány, szerintem a 98-02 közöttiek reálisak ennyiért, ami attól, hogy idős, még lehet teljesen jó aránylag normális állapotban, vélhetően többet futott, noha ez sem mindig törvényszerű, az meg főleg nem, hogy össze van gányolva. Szóval én merítenék a régebbiek közül is.
Vagy másik lehetőségnek Mazda 323F, 98-02 között szintén.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42937) DeFranco válasza Revolit (#42930) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azzal megnyugtatlak, ha azt mondom, hogy 900-1000 (de hülye ez így, egymillió.) körül sem találtam jobbat?

Az én tapasztalatom az, hogy ez a kategória (megbízható, egymillió körül, kicsivel 10 év alatt) most piszkosul keresett, és akinek jó van, nem is adja el, mert nincs hova felfelé mozogni. Az 5 éveset nem adják el, mert nincs pénz újra, a 10 éveset nem adják el, mert nincs mire (5 évesre) cserélni. Ami rendesen működik, azt most semmi pénzért nem adják el. Vagy csak marha nagy mákkal.

Focusból rengeteg a céges, azoknak a torka rend szerint véres, ami nem az, az is szívás. Privátban huszadszorra ütnek, hogy írjam meg a bejegyzést a kálváriámról, de most diplomát írok, nincs idő, de ha leírom lesz mit olvasni (ha gondolod elmondom azé', hijjafe ahogy egy tanult kolléga szokta bofögni volt)

Amit láttunk, az vagy a halálból volt feltámasztva (tekeredett kasztni, légzsák csak bemondva, kormány cserés, kerék kanyarodáskor beleér a nemtommibe), vagy nem volt rajta egy módon fényezett elem (bal oldal rücskös jobb oldal tükrös), vagy nem volt rajta párhuzamos illesztés, vagy 220k vezetett pöcsétes szevízkönyv után foszlott a kormány.

Két tanult kollégával beszéltem (rákúr és gepprádd csak hogy inkognitóban maradjanak) mindkettő végignyalta nekem a hahu-t és kijelentették, hogy ilyen állat nincs. Ezek után hiába 4 ajtós, minimális alku után megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#42938) zolikaDB válasza whitezo88 (#42931) üzenetére


zolikaDB
veterán

LPG a megoldás...

(#42939) Revolit válasza Bdanyy (#42932) üzenetére


Revolit
senior tag

Szintén Üllői - nagykőrösi :)

Egyébként én is 99-01 közöttieket néztem főleg, igazából azért írtam 01-04-et, mert azok a faceliftesek és jó lenne ha... de mindegy, ennyi van rá, ha szép állapotban van jó a 99-es is.
A karcok/parkolási sérülések egy bizonyos fokig nem érdekelnek, sőt az sem ha volt kocc és törött a lámpa stb., de azért van egy határ. Tehát a 4 sarkos amit írtam, ott az egyik saroknál meg volt repedve/törve tobb helyen is a sarka, az azért nagyon nem volt szép pl. Meg volt ott más probléma is (ajtá alja eléggé rozsdásodott, de ez úgy hallottam ford-betegség, azért is néztem mindegyiknél, és azért még 99-ben is volt, ami nem rozsdásodott ott!! )

Kérdés: egyiknél (szépen ki volt suvickolva úgyhogy eléffé feltűnt) a motortérbe benézve láttam, hogy a jobb első felfüggesztésnél alja tájékán vannak ilyen csatlakozó elemek, ami a csatlakozás környékén nagyon rozsdás volt, de msáhol nem, és elég iparos munkának tűnő pontforrasztás volt. Nekem ez nagyon nem tűnt gyárinak :F vagy simán lehetett? Nem tudom mennyire érthető mire gondolok, sajnos nem nagyon vágom a dolgok neveit :B
Másik oldalon meg nem láttam, hogy milyen, mert aksi meg műanyag takaró elemektől nem lehetett látni.

(#42940) whitezo88 válasza zolikaDB (#42938) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem emelték már drasztikusan meg az LPG-sítést? úgy hogy már alig éri meg átalakítani.

(#42941) blt.62


blt.62
őstag

Citroen xsara picassom van. Az újabb C4 picassok milyenek? Automata váltójuk jó? :F

MegtorloXp

(#42942) zolikaDB válasza whitezo88 (#42940) üzenetére


zolikaDB
veterán

A leguccsó ajánlat szerint, amit kaptam, 20e km alatt térülne meg nekem a gáz ára. És van még egy műhely, amelyik nem küldte meg az övét.
10e km jött úgy össze, h nem mozultam ki a megyéből. Szóval mivel ezt a kocsit sem eladni nem akarom, és hosszabb távokon használnám (1000km/hó minimum), gondolkodok rajta. Odakint meg nem b.sszák fel a gáz árát, bár Debrecenben 235Ft-ért mérik literjét.

(#42943) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Egy ilyen Land Rover mennyire pénztemető? Nagyon? :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42944) Revolit válasza DeFranco (#42937) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi a választ, a szívem biztatóbbat várt de az eszem valami ilyesmit :O :R

Hát, igen, ebből lehet még spórolás lesz inkább...

Egy volt amin nagyon elgondolkodtam... 600 volt, 01-es facelift utáni! Műszakilag úgy tűnt semmi gond vele, szépen is ment, ellenben esztétikai nyűgje volt sok :( És nem is festés, mert az is szép volt korához és többi esztétikai állapotához képest! (Nyilván nem karcmentes, de ezzel tényleg nem volt bajom) De... hiányoztak műanyag borító elemek, hiányzott vonóhorog takaró elem, repedezett volt műszerfal, ülések elég (nagyon...) piszkosak, belső gombbal nem nyílt hátsó csomagtartó, szélvédő az cserés, és ami leginkább fájt, hogy 2 kulcs volt ,de csak egyikkel indult az autó, mert a másik állítólag elkopott, ez is ford betegség, de én még máshol nem találkoztam ezzel (bár nem is tesztvezettem sok másikat).
Szerintetek egy ilyen már megéri az árát? Nem tudom mennyire találni hozzá ilyesmi pótalkatrészeket (takaróelemek, ha nem is teljes műszerfal, de minimum rádió-borító elem). És tényleg úgy tűnt nekem, hogy nem volt törve sem.

(#42945) DeFranco válasza Revolit (#42944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mire rendbeteszed, ott vagy, mint egy 900-assal. Jó esetben. Aki ennyire igénytelen, az szerinted mennyit törődött az autóval, mennyit áldozott rá? Tankolta, taposta, műszakiztatta. Repeat.

Én abszolút amatőr vagyok, a leckét tudom visszamondani, de egy ilyen autóból én azt olvasom ki, hogy hidegen taposták, elhanyagolták, hanyagul javíttatták, olajcsere, stb. kb. felejtős, vezérléscserét hírből nem látott, amit muszájból cseréltek az utángyártott vacak, az első takarításnál találsz vagy 20-30 repedést meg törést amit úgysem lesz szived nem megcsináltatni. És akkor még futómű, fékek, hengerek, trafó, vízpumpa, akku, hűtés-fűtés ami valószínűleg piszok módon el van hanyagolva. Tipikus más szarát nem megvenni kategória.

Sokan nem fognak velem egyetérteni, de én ilyen kocsit nem vennék meg. Az sem jó, ha látványosan tip-top, de ha szerényen, decensen látszik, hogy vigyáztak rá, finoman kezelték, az többet ér egy műszaki átvizsgálásnál is (ahol a nagy hibák jó részét nem is tudják feltárni, nem fognak nekiállni motort bontani, meg görgőzni, ettől függetlenül természetesen kötelező).

[ Szerkesztve ]

(#42946) m3tr0


m3tr0
senior tag

Há' ilyet se láttam még..de elfogadnám! :K :C

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#42947) Revolit válasza DeFranco (#42945) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi ismét a választ, ezzel én is valahogy így vagyok egyébként, csak tényleg ez volt a legjobb amit láttam, akkor képzelheted...
De tényleg igazából nem is értem, nem voltak festésen tényleg csak apró karcok, semmi látványos, menni is jól ment, de a belső... :( Nagyon megosztó volt az egész autó. De igazad van, aki ennyire nem becsüli az autót... most belegondolva, ez talán tipikus céges autó... szervizek valszeg megvoltak, mert menni ment szépen, de ezt leszámítva el volt hanyagolva... parkolni meg megtanult emberünk az előző céges autóján :)

szerk.: Annyi a baj a logikámmal, hogy céges autókat asszem 4 évente cserélik, ez meg ugye 01-es... mindegy, csak jár az agyam itt össze-vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#42948) MunezXBK válasza m3tr0 (#42946) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyorsulási is lesz...nyomaték nélkül? ;]

(#42949) zolikaDB válasza tresh (#42910) üzenetére


zolikaDB
veterán

Átalakítottam egy haveromnak, sztem holnap kiteszem neki az adatlapjára :D
(csak poén, kéretik, ha jó, mosolyogni, pártatlan vagyok teljesen, amit igazol a mai Peugeot-os kalandozásom is :DDD )

(#42950) MunezXBK válasza zolikaDB (#42949) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.