Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) TaaT válasza Balupapa (#43350) üzenetére


TaaT
veterán

De értettem, csak nem írtam le hogy attól nem fog csökkenni a fogyi, csak azt hogy mitől fog :)

Give them hell Ukraine!

(#43352) bitpork válasza Balupapa (#43348) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szükségszerűen nem feltétlenül. Attól függ h milyen sebességgel mész, és mennyire gyorsítasz. Városon belül nem egyenletesen fogsz haladni.
TaaT meg ara utalt, h lehet kisebb a kerék átmérője de ha baziszéles, akkor az biza tapadni fog.

Vagy nem :DDD
Mentem aludni mert reggel Kiminek kell nyerni és szurkolnom kell4

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43353) Balupapa válasza TaaT (#43351) üzenetére


Balupapa
senior tag

az nem csak a szélesen mulik :) ugye...sok tényezo jatszik kozre. tomeg,nyomás, mintazat.

pont ezaz h varosban lehet h kijon az elonye mert
sokszor kell a görditést elinditani.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#43354) TaaT válasza Balupapa (#43353) üzenetére


TaaT
veterán

icipicit kisebb átmérő

icipicit könnyebben gyorsítasz
icipicit kevesebb távot tesz meg a kocsi ugyanannyi kerék fordulat alatt

sztem ez így nulla spórolás :)

Amióta megvan a golf minden nyári kerekem egyel kissebb mint a gyári méret 225/45r17 215/45r17, 225/40r18 215/40r18

Give them hell Ukraine!

(#43355) Balupapa válasza TaaT (#43354) üzenetére


Balupapa
senior tag

:U ....

miért tettél mindig egyel kisebbet?

_-=*WheelWhores*=-_

(#43356) TaaT válasza Balupapa (#43355) üzenetére


TaaT
veterán

Mert gyengusz a motor a szekérben, és jobban néz ki a felnin :D

Give them hell Ukraine!

(#43357) Balupapa válasza TaaT (#43356) üzenetére


Balupapa
senior tag

205 45 18 nem játszott?:) ha mar ilyen eco...

_-=*WheelWhores*=-_

(#43358) TaaT válasza Balupapa (#43357) üzenetére


TaaT
veterán

Az mégritkább méret mint a 215/40 :)

Meg nálam nem minden az eco, jó a 215-ös szélesség, az aranyközépút.

Give them hell Ukraine!

(#43359) qdak válasza TaaT (#43358) üzenetére


qdak
addikt

ja es a ritkaknak az aruk is dragabb....

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43360) dni


dni
őstag

Sziasztok,

ígértem képeket, tegnap egy kicsit tekeregtünk a haverommal, ő pedig próbálgatta az új fényképezőjét.

Képek

(#43361) zoo8800 válasza dni (#43360) üzenetére


zoo8800
veterán

Jól tippeltem :))

rip and tear, until it is done

(#43362) tomcsi23 válasza zoo8800 (#43361) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mit tudsz róla? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43363) zoo8800 válasza tomcsi23 (#43362) üzenetére


zoo8800
veterán

Semmi rosszat.
Pár hete találtam a hahun, a Leaseplan hirdette. Arra a következtetésre jutottam, hogy ha nem lenne a Bravom, akkor rárepülnék a kicsikére. ;]

rip and tear, until it is done

(#43364) latyak17


latyak17
tag

195/50 r 15 ös gumikat keresek ! korrekt gumikért korrekt ár!

Akinek lenne ne habozzon :)

:R

latyak17

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#43365) Typhoon47 válasza dni (#43360) üzenetére


Typhoon47
őstag

faxányos a vas főnök :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43366) dni válasza Typhoon47 (#43365) üzenetére


dni
őstag

:R

(#43367) giigz válasza dni (#43360) üzenetére


giigz
veterán

Jól néz ki! :)

Minden képen kitakartad a rendszámot, de a 6.-on ott van :DDD

(#43368) Kornel válasza dni (#43366) üzenetére


Kornel
veterán

mennyi volt, milyen motor van benne, hogy muzsikál?
tényleg jól néz ki :K

(#43369) 8th válasza dni (#43360) üzenetére


8th
addikt

Ott ólálkodtam keszin tegnap én is csak én néhány utcával feljebb. :D

(#43370) hdman válasza Bdanyy (#43321) üzenetére


hdman
őstag

óóó, fincsi :)) Mennyi idő után küldték ki?

Sopron city :)

(#43371) dni válasza giigz (#43367) üzenetére


dni
őstag

Javítottam. ;)

(#43368) kornelka 1.8 TSI 160LE, jól muzsikál, nagyon jó vezetni, németes, jól felszerelt amilyen autót szerettem volna(rwd-től eltekintve), bár az anyagok itt ott lehetnének jobbak, de nem tapizok mindent folyamatosan, tehát nem zavar. Szeretem a motorját, ha nem nyomom neki akkor nem is eszik sokat. Reggel f7-kor amikor megyek Börsre, a XVI. kerből akkor 7,5-el becsurgok 30p alatt, hazafelé a forgalomban már nem ilyen jó a helyzet, de akkor is el lehet vele lenni 9 környékén.

(#43363) zoo8800 Ez megnyugtató.

(#43369) 8th szerencsére én csak hétköznap vagyok ott.

[ Szerkesztve ]

(#43372) TaaT válasza qdak (#43359) üzenetére


TaaT
veterán

225/40-ből pl Dunát lehetne rekeszteni :K

Give them hell Ukraine!

(#43373) qdak válasza TaaT (#43372) üzenetére


qdak
addikt

ezert erdemes olyant venni es nem a ritkat.

kar h felhoztatok a temat, igy is lapatolok a kocsiba, es mostansag semmi xtrat nem vettem bele (jo 1 225Ah akksit) de semmi erdemi fejlodes, mivel a rugok mar az utso stadiumban vannak (tobbszor nem javithato)
ezert ha kell majd -4cm t kap (50K)
melylada(60K)
xeno(~30K)
felni(~80K)
chipp(65K?)
takaritatas+mitommijen vizlepergetoreteg(15K)
es ezek csak hirtelen jutottak eszembe :(
meg ha megint bejon vmi

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43374) TaaT válasza qdak (#43373) üzenetére


TaaT
veterán

Én úgy oldottam meg hogy vettem 4db 225/40-et kicsi pénzért, utána 3hónapig keresgéltem 215/40-et mire találtam 4db egyformát jó áron :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#43375) qdak válasza TaaT (#43374) üzenetére


qdak
addikt

a 225 elmegy hatul, elore meg csereled majd a 2 par kisebbet.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43376) Balupapa válasza qdak (#43375) üzenetére


Balupapa
senior tag

1.6 elfogora ugyan minek 225 barhova is? :D

_-=*WheelWhores*=-_

(#43377) TaaT válasza qdak (#43375) üzenetére


TaaT
veterán

2hét alatt eladtam a 4db 225-öst :)

Give them hell Ukraine!

(#43378) bandus válasza qdak (#43373) üzenetére


bandus
veterán

ha olyan kocsid van, mint ami az aláírásodban szerepel, akkor azért meggondolnám, hogy ilyen dolgokra ráköltöm-e az autó értékének az egyharmadát :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43379) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne. Ha robogót vezetek B jogsival ittasan, akkor elveszik a rendes jogsim is? Tud erre valaki konkrét válast adni?

(#43380) tomcsi23 válasza Balupapa (#43376) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bagoly mondja. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43381) giigz válasza Bull Boss (#43379) üzenetére


giigz
veterán

Ha már itt tartunk, nekem az lenne a kérdésem, hogy még mindig zéró tolerancia van?

(#43382) Revolit válasza Bull Boss (#43379) üzenetére


Revolit
senior tag

Remek kérdés... szerencsére robogóval inkább csak magadat ölheted meg...
Ne haragudj, de már a kérdés is felidegesít, főleg hogy került már kórházba családtag ittas vezető miatt... nagyon ideges tudok lenni ha már csak szóba kerül is, igyál vagy vezess ba**a meg, ennyire fontos az a ku*va pia?!?!

(#43383) Balupapa válasza tomcsi23 (#43380) üzenetére


Balupapa
senior tag

azt a sok nyujtónmitert valahogy le kel tenni a fődre ;] :DDD :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#43384) lucifer31 válasza giigz (#43381) üzenetére


lucifer31
csendes tag

szerencsére

(#43385) TaaT válasza bandus (#43378) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom hosszú távra tervez az autóval így rendbe rakja rajta amit kell :)

Mondjuk a 225Ah nem tudom hova kell, dB drag? :D

Give them hell Ukraine!

(#43386) neduddki válasza Balupapa (#43348) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a hjjes emgszolitas Hentes&Meszaros:- )))
em emrheto tobbet altoztat egy lenyegesebben eltero gordulsi ellenallas

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43387) #27813376 válasza Bull Boss (#43379) üzenetére


#27813376
törölt tag

El.

(#43388) zoo8800 válasza Revolit (#43382) üzenetére


zoo8800
veterán

Próbálj meg különbséget tenni 1 és 10 sör között. Az előbbitől nem lesz részeg az ember, az utóbbitól már igen. Ha külföldön járok, akkor általában ki is használom, hogy lehet inni egy kicsit, és nem érzem úgy, hogy ezzel veszélyesebben vezetnék.
Engem ez az idióta agymosás idegesít fel, amit bemeséltek az embereknek, hogy aki iszik, az egyből részeg, és tömeggyilkos. Gondolkozz egy kicsit. ;)

rip and tear, until it is done

(#43389) TaaT válasza zoo8800 (#43388) üzenetére


TaaT
veterán

Azért van a zéró tolerancia mert veled ellentétben nagyon sokan nem tudják mi a mérték :)

Tehát 1sörből hip-hop 10 lesz...

Give them hell Ukraine!

(#43390) qdak válasza bandus (#43378) üzenetére


qdak
addikt

ha tudnad mennyi ment mar ra ;] :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43391) 8th válasza hobizoli (#43335) üzenetére


8th
addikt

Valami tuti van a levegőben. Ez a samara meg fejest ugrott az előbb egy patakba az M2-ről. Kurva nagy mázlija van a gyereknek, hogy azóta be lett csövezve a kocsi mert simán ottmaradtak volna mindketten. Egyikőjüknél így is rezeg a léc... :U

[ Szerkesztve ]

(#43392) TaaT válasza 8th (#43391) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43393) Revolit válasza zoo8800 (#43388) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem értem egyáltalán miért kell... bár én eleve úgy vagyok az alkohollal, hogy marha ritkán iszok, mert nem látom sok értelmét. Azt viszont biztosan tudom, hogy igenis van akinek az egy sör is megárt! Sőt, ha éhgyomorra leküldök rövid idő alatt egy erőseb sört még nekem is a fejembe száll, pedig én azért viszonylag jól bírom az alkoholt. És igen, tudom hogy van az a szint, ahol még nem befolyásolja a vezetést, de akkor is, az embernek egyetlen egy darab élete van, egyszerűen felelőtlenségnek és gyengeségnek tartom azt, ha valaki nem tudja megállni, hogy igyon vezetés előtt...

(#43394) zoo8800 válasza Revolit (#43393) üzenetére


zoo8800
veterán

Én igazából nem tudom, és nem értem, miért kellene megállnom a (sör)ivást. Még azt sem érzem, hogy magyarázkodnom kellene miatta. Európa legtöbb országában szabad, itt nem. És magyarázhatsz, hogy így meg úgy a magyar közlekedési kultúra, mert nem ezen múlik. Az olaszoknál vagy a görögöknél is lehet inni, és 100%, hogy annál a közlekedési kultúránál a magyar is sokkal jobb.
Sajnos én általában épp akkor iszok (innék), ha nem vagyok otthon, így engem eléggé érint a probléma. Egyszerűen szar kólával koccinatni. Ez tapasztalat.

[link] Most nézem, még Svájcban is lehet inni egy kicsit, ahol egyébként minden tilos. :DDD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#43395) bitpork válasza Revolit (#43393) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én erről azt gondolom h igyon aki akar. De viselje a következményeit. Pl ittasan már nem halált okozó közúti baleset okozása a vád, hanem gyilkosság -annak a büntetési tételeivel. Ennyi. Ha ez sem visszatartó, akkor semmi.

(#43381) giigz: nem csak hogy van de egyre szigorúbb : mintha 0,008ról levitték vonal 0,005-re. Gyk már egy cukros beteg kisebb rohama is büntetőjogi kategória :W Bicikliseknél , ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43396) qdak válasza zoo8800 (#43394) üzenetére


qdak
addikt

1 kicsit 1et tudok erteni, muszalybol vezettem tobb mint 3 nap folyamatos fennlet utan, hat sztem sokkal veszelyesebb, mint ha leguritasz 2 sort, en kb ott huznam meg a hatart esetleg 3nal.

bitpork: es mi helyzet ha tudtod nelkul ittal? (veletlen alkoholos sort toltenek ki)
am en se vezetek ittasan inkabb alszok a kocsiba :D

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43397) bitpork válasza qdak (#43396) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már régóta pusmogják h kellene egy automata szonda a kocsiba...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43398) qdak válasza bitpork (#43397) üzenetére


qdak
addikt

a 0 tolerans ellen szolok meg:
anno foglalkoztunk szolovel, a bort at kell fejteni, akaratlanul bemegy a szadba esetleg le is nyeled veletlen, holott nem piaztal, nem fogsz berugni, azt megbuntetnek pff
ezek a beszerezheto szondak meg szart se ernek, ha akarom kifujom neked 0 ra, de bizonyos ragotol behulyul, 3 szazalekot mutatott, egyszer engem megszopatott, mikor engem ellenoriztek, full tiszta voltam, most oszinten full komolyan es benyomott 2 szazalekra egybol kaptam h te ittal bazmeg :@
hozzateszem vervetelre nem mentem volna el!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#43399) harry válasza qdak (#43396) üzenetére


harry
veterán

Az csak feltűnik, ha szeszt iszol, utána meg egyszerűen nem vezetsz...
Ezt meg nyilván nem lehet így megszabni, hogy 1 vagy 2 sör, még adott embernél is, különböző helyzetekben különbözően hathat. Azt meg megint nem lehet, hogy x%-ig lehet, mert azt meg senki sem tudja mérni (akár pont az előbbiek miatt is), vagy egyszerűen nem érdekli ("mit nekem két sör"). És akkor ott van még az, hogy adott sofőr képzettsége sem mindegy (egy tapasztalt lehet jobban vezet pár sörrel, mint egy kezdő akár józanul), de ez megint csak nem egységesen megszabható.

Szerintem jó ez így binárisan, nem fogok senkit sajnálni azért, mert szegény nem koccinthat sörrel :U Biztos nem jó ez a rendszer mindenkinek, de olyan úgysem lesz sosem. Én is szeretek sörözni, vendégeknél koccintani, de mióta van jogsim, és együtt megyünk a családdal néha napján vendégségbe, én szoktam vezetni, és hát így nem iszok, én sem örülök (sőt, vezethetne más is én meg ihatnék), de jobbnak látom így.

Amúgy pl. az említett napokig nem alvás nem jobb, sőt lehet rosszabb is, csak épp ezt nem lehet ellenőrizni, hanem az ember józan ítélőképességére bízzák - ezt a szesszel igen sokak esetében nem lehetne eljátszani, nem beszélve arról, hogy sokkal gyakrabban fordul elő az, hogy iszol egy sört, mint, hogy nem alszol napokig...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#43400) Qru válasza qdak (#43398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Svédeknél szonda van pl a buszokban. Nem is indul be a motor amíg nem fújod meg és nem kapsz 0-ás értéket...

Vérvétellel meg óvatosan. Kicsit meglepődtem, mikor az orvos nézve a leletet közöltem vele, hogy látom 2 nappal ezelőtt megittam 2 sört (és tényleg, mondjuk 3 volt de akkor is kemény...).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.