Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) zoo8800 válasza dni (#42696) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyik se, egy golfpálya van ott. Kicsit odébb Etyek felé pedig a Korda Filmpark. De ez az út, mint mondtam, eléggé huplis. A filmstúdiótól Etyek felé már sokkal jobb.

EQMontoya
Én csak lopáscascot kalkuláltam, nem teljes körűt.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42702) EQMontoya válasza zoo8800 (#42680) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor csak engem utálnak. 113Kw, Miskolcra vagyok bejelentve, 3 éve van a nevemen autó, 6 éves jogsi, éves teljes körű casco 10% önrésszel 150e. 'nyádpics'.

Same rules apply!

(#42703) AMD Power válasza giigz (#42700) üzenetére


AMD Power
titán

Eladtam persze... egy megváltás volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42704) Qru válasza AMD Power (#42703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi volt a baj a polo-val?

#nincsbennetarcsi

(#42705) Mawyx válasza AMD Power (#42685) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mi lett a kocsiddal?
Szerk: most látom már valami Polo-ról van szó, régen olvasgattam errefelé, amikor még a Renault volt.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#42706) tomcsi23 válasza Qru (#42704) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem kellett volna megvenni (azt). :)
Szívás volt, sajna - ami bármelyiknél benne van, de ennél különösen igaz volt.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#42707) AMD Power válasza Qru (#42704) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry de többet nem írom már le. Konkrétan minden ami lehetett. És mikor megvettem át lett nézetve 2 különböző szervizben , abból egy markszerviz , ismerősnél és egy 6e Ft alkatrészen kívül semmi hibát nem találtak. Utána ami volt az tönkre ment rajta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42708) Qru válasza AMD Power (#42707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom. :( Sajnos bele lehet nyúlni ilyenbe.

#nincsbennetarcsi

(#42709) AMD Power válasza Qru (#42708) üzenetére


AMD Power
titán

Igen mert ha azt mondom ,hogy hülye vagyok és rám sóznak egy szar* akkor ok. De én illetve mi tesómmal mindent megtettünk ez ügyben ,hogy ilyen ne legyen. De hiába. Ez van. Megváltás volt mikor elvitték. El volt átkozva az az autó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42710) MunezXBK válasza AMD Power (#42709) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem a kispókom volt ilyen.

Bárhová elvitt, soha nem jöttem vele haza. :D

(#42711) !Overdose! válasza AMD Power (#42709) üzenetére


!Overdose!
őstag

9N volt, ugye? Ha jól emlékszem azokkal elég sok gond volt, valamelyik benzines motor nem szeretett télen beindulni például.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42712) AMD Power válasza !Overdose! (#42711) üzenetére


AMD Power
titán

Polo Classic 1998 1.4 8v APQ.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42713) k. válasza AMD Power (#42709) üzenetére


k.
őstag

Sokszor az van, hogy az autó választ ki téged és nem fordítva.
Anyukámnak lett 2000-ben egy Daewoo Lanosa. Na egy akkora ótvar szart, minden elromlott rajta. 2 év múlva el lett adva, megvette egy ismerős- céges kocsi volt és a cégben egy ember- annak soha semmi baja nem volt vele.
Nem szeretett minket, pedig vigyáztunk rá :D

(#42714) MunezXBK válasza k. (#42713) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mivel mindent kicseréltetek rajta. Minek kellett volna elromlania? :D

(#42715) Typhoon47 válasza 8th (#42678) üzenetére


Typhoon47
őstag

hát igen, a b12 gyönyörű :K az e38 csúcsa, bár a csigát én kib*sznám belőle, nem illik egy ilyen valóban luxus autóhoz. no meg persze 20as alpinákkal használhatatlan lenne itthon, de úgy se vinném ki ilyen utakra. anno több milliót kicsengettem volna egy ilyenért, de ma már egyszerűen nem lehet kapni csak építeni, de hát az meg annyi is...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42716) #43960832


#43960832
törölt tag

2013.03.14-én vásároltam egy autót. 2013.03.17-én kötelező felelősségbiztosítást kötöttem rá. Az autó az okmányirodában 2013.03.29-én lett sikeresen átiratva. Tegnap jön a levél a biztosítótól, hogy 03.29-én az autó ideiglenes kivonásra került a forgalomból.
Mégis hogyan, miért? A biztosító nem küldött még számomra semmilyen fizetésre vonatkozó információt / számlaszámot, csak egy igazolást, hogy érvényes a kötelezőm.
:F

(#42717) zoo8800


zoo8800
veterán

Ráférne egy bőrápolás. :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42718) MunezXBK válasza zoo8800 (#42717) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tesco-s üléshuzat azt jóvan. :DD

(#42719) gaborbol válasza 8th (#42658) üzenetére


gaborbol
őstag

"Foreign-made vehicles imported into the U.S., whether new or used, either for personal use or for sale, are generally dutiable at the following rates:
Auto 2.5%
Trucks 25%
Motorcycles either free or 2.4%
Duty rates are based on price paid or payable. Most Canadian-made vehicles are duty-free"

Ezen kivul "van" meg egy extra ado, de ...

Vehicles that get at least 22.5 mpg (combined) don't have to pay the Gas Guzzler Tax. The Tax rate goes from $1,000 for vehicles that get at least 21.5 mpg (combined), but less than 22.5 mpg (combined) all the way up to $7,700 for vehicles that get less than 12.5 mpg (combined).

Amik 11.5 liter kombinalt fogyasztasnal tobbet fogyasztanak azokra extra ado vonatkozik ami $1000-tol indul egy a fogyasztas fuggvenyeben felmehet $7700/18.8L

Viszont ezek alol kivetel a teher szallito autok es minden olyan jarmu ami teher szallitasra alkalmas: pickup truck, minivan-egyteru amibe dontheto ules van(mindbe az van) valamint a sport es hobby autok :)

De mi szamit import kocsinak?

Itt keszul a VW/Toyota/Honda/Acura/Mazda par vagy jopar modellje,Hyundait ugy reklamozzak itt, hogy made in USA, usa munkahelyet tamogat aki ilyet vesz, mert az is itt keszul.

(#42720) DeFranco válasza zoo8800 (#42701) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem 41 volt a teljes körű casco egy évre... A0 C00-al. Igaz a többinél duplája, nem is értem, de csak nem olyan sz*r ez a biztosító (union).

@area_51: Hívd fel az okmányirodát (hátha adnak infót, de nem fognak, mert nem tudod magad igazolni telefonon) vagy szaladj be és kérdezz rá. Ha átírni átírták, akkor elvileg nem lehet gond. Mondjuk pont a 15. napon átiratni bátor volt...

[ Szerkesztve ]

(#42721) mycso válasza neduddki (#42512) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, nem tudod véletlenül, hogy '2000-es (1.6 liftback) Avensis-be a pollenszűrő hol található???

Az egyik fele megvan, egy sima kb. 40x20cm-es négyzet --> vezető oldalon kell kiszedni/berakni a középső box mögé a gázpedál magasságában, a kárpit alatt, egy kupakot kipattintva.

Viszont amit megrendeltem, abban van egy ugyan ilyen méretű kivágott szűrő: [link]

No ez hova megy???

Leszedtem a kesztyűtartót is, mert még azt tippeltem, hogy alatta van valahol, de nem találtam ott semmit...

Illetve a többiekhez is szól a kérdés, ha tudjátok, merre található.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42722) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sima egyszeru adagolos csigasdizelbe mennyire bonyolult lefutyi szelepet rakni?

Smoke & Torque

(#42723) mycso válasza Szplöttyy (#42722) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem egyszerű, meg elég költséges is, egy kis hangeffektért...

[link]

vagy

[link]

Elektromos gázpedál az előnyös ezekhez...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42724) Szplöttyy válasza mycso (#42723) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Valamelyest vagom a temat, azert erdeklodtem mert pl egy benzin turbonal mindenfele hokuszpok nelkul berak az ember egy forge style ket dugosat a gyari wastegaterol atrakja ra a vakumcsoves es tulkepp mukodik is. Csak ugye dizelnel nincs ugy vakum, gondolom ai vezerelne. Ezert kerdem, h a gyari wastegate megoldasaval menne-e. Vagy nemtom. Bar egyszerubb egy ures rendszer es akkor lesz kamion lefujoszelephang gyari wastegateel is. : )

Smoke & Torque

(#42725) 8th válasza gaborbol (#42719) üzenetére


8th
addikt

Na igen. Sántított is a sztorija. +50% büntetővám, meg szervó és elektromos ablak nélküli 2005-ös Corolla az USA-ban ... :P

(#42726) 8th válasza Szplöttyy (#42722) üzenetére


8th
addikt

Ez szebben szól bármilyen bohócszelepnél. [link]

mod: egyik ismi szakadék dízel Golfja után is szoktak forgolódni az emberek az is hutyutyuzik szépen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42727) MunezXBK válasza 8th (#42726) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezmiez?

(#42728) 8th válasza MunezXBK (#42727) üzenetére


8th
addikt

(#42729) -v- válasza dni (#42688) üzenetére


-v-
addikt

Mátrában szerintem ez egy frankó kör.
Gyöngyös-Mátraszentimre aztán hátul vissza, visszafele kékesre fel lehet menni, és akkor van látnivaló meg kirándulás is :)
Esztergom-Dobogókő út is frankó, bár eléggé kezdett szétugrani már a múltkor is, főleg az alja... Mátrában nem voltam mostanában, de amilyen állapotban az utak kezdenek lenni :S ott is résen lennék.
Bükk már messze van? Eger-Felsőtárkány-Lillafüred út verhetetlen, Lillafüred szép is, ott el lehet kolbászolni utána. Mályinka fele el ne menj utána, az minden csak nem út...

[ Szerkesztve ]

(#42730) MunezXBK válasza 8th (#42728) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Háát...nem gondoltam, hogy ekkora tábora van.

(#42731) DeFranco válasza -v- (#42729) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na én ezt most elmentem... (keresőszó: túra) még idén megjárjuk.

(#42732) neduddki válasza -v- (#42729) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tavaj osszel jartam utoljara szemtimre es korneen es ennkabb elsirtam magam mint otoztam, foleg imreig:- (
de a gyongyos-fured-haza sem az az alom ami meg evekkel ezelott volt...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42733) mycso válasza Szplöttyy (#42724) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát, ha találsz valami költséghatékony megoldást, akkor azt megoszthatod velem is.
Nekem tetszene az ötlet, de csak ezek a vákuumtartályos, vezérlő elektronikás cuccok vannak, amiket eddig találtam.
70k-ért meg nem fogom megvenni...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42734) -v- válasza neduddki (#42732) üzenetére


-v-
addikt

Elképesztő állapotú utakat láttam amúgy ma is a Bükk környékén... az a fura amúgy, van csomó régi út, ami szar szar persze, kicsit hullámos, kicsit nyomvályús, de nincsenek rajta kráterek, nincs eltűnve a fél út, nem hiányoznak négyzetméterek az aszfaltból... pedig arra is van forgalom, buszok is járnak stb. Azért hatalmas különbségek lehetnek technológiában meg hogy honnan mennyi anyagot loptak ki, vagy nem tudom, mert máshol meg a sokkal újabb építésű utak elképesztő állapotban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42735) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

amugy meg MelMek ne bohockogya mutattam ma parszo rhova mennye:- )))

udv

neduddki

mod: [rvilike]: vagy 10 eve ratevedtem a Bagolyortas-Gyongyosoroszi utra akkor volt 6-8 eves ajjajjjjaa bazzzzz szetone meg soncs amr //

MekMek: hogy ne koszokoghye... bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42736) #27813376 válasza -v- (#42729) üzenetére


#27813376
törölt tag

Akartam írni, de ez nem Pesthez közeli már.

(#42737) -v- válasza neduddki (#42735) üzenetére


-v-
addikt

Hopp hopp, ezt már mentem is el ezt az utat :K

[ Szerkesztve ]

(#42738) neduddki válasza -v- (#42737) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

:- )
amikr eloszroarr ajrtunk esttt az eso elrtunk egy tavat arazsutesre elallt az esso es mint a fileken a felhokbol elobkkant a Lekeai var gyopyoru volt:- ) es ahogy rendeb van teve.... ahhhhhhhh

a amsik a hatar mellet a fraknoi, egy mese:

esakkor en feldkezuznk meg hochenwerfenrulsem:

es ha mar itt vagyunk a jegbarlang:
\

na jo ababhagytam....

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42739) -v- válasza neduddki (#42738) üzenetére


-v-
addikt

Marha jól néz ki :K

(#42740) whited


whited
addikt

Sziasztok, hogy tudnám kideríteni 1 kocsiról, hogy EURO hányas?
Mert hiába hívom fel a vámhivatalt, vagy megmondják vagy nem, és hát nem mindegy, hogy pl EURO3 vagy 4. :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42741) bitpork válasza whited (#42740) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

NKH, és a kocsi adatai+ kis jópofizás és ha szerencsés vagy megmondják. Vagy a márka importőre motorkód alapján. Bár én a nálam okosabbak véleményét is megvárnám :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42742) !Overdose! válasza whited (#42740) üzenetére


!Overdose!
őstag

A mobile.de-n keress rá a pontos típusra, ott fel szokták tüntetni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#42743) whited válasza !Overdose! (#42742) üzenetére


whited
addikt

köszi, de nem egyszer fordult már elő, hogy amit ott írtak pl E3, azt itt csak E2-nek vették :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42744) neduddki válasza !Overdose! (#42742) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat vot errol egy apro vita:- )))

udv

neduddki

mod: whited: azt hogy itton mit minek vesznke neha rejtgesjjjj....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42745) gaborbol válasza 8th (#42725) üzenetére


gaborbol
őstag

Rakerestem, mert tenyleg veszettul hangzott a 2005-os corolla, igaz nem usa hanem Canada.

16.000 dollarert ezt kapod zsir ujba:

[link]

Gondolom ez az ottani swift-nek megfelelo ar/ertek aranyu kocsi ami meg megbizhato is.

[ Szerkesztve ]

(#42746) dni válasza neduddki (#42735) üzenetére


dni
őstag

Ausztria autókázás, utak szempontjából biztosan jobb, csak az már egy nagyobb lélegzetű kirándulás, akkor már érdemes egy hosszú hétvégét ott tölteni, nem?

Tavaly előtti egy hetes bringa körutunk óta visszavágyok remélem idén sikerül összehozni, most már van saját autóm így egyszerűbb megszervezni.

[rvilike] köszi, ezeket is elmentettem.

Az utak pedig tényleg borzasztóak szinte mindenfelé, lehet hogy a Leon sportos, rázós futóműve miatt jobban felfigyelek miden úthibára, de egyszerűen elkeserítő. A következő autóm, lehet, hogy egy LandCruser lesz :). Húsvéti hosszú hétvégén rokonlátogatáson jártam Galgahévíz Kartal Hatvan környékén, mintha nem is lett volna út, max 30ra tudtam egy egy rövid szakaszon "felgyorsulni" mert utána megint kezdődött az ügyességi rész, lehet, hogy még egy földúton sokkal jobban tudtam volna haladni mint ott.

[ Szerkesztve ]

(#42747) neduddki válasza dni (#42746) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hetget??? inkabb jeteket...
ha lesbe ferdul szolj es van egy-ket jo toletem, de ezt tudod:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42748) DeFranco válasza neduddki (#42732) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor azt mondod, hogy ez a két útvonal az utak minősége miatt inkább sírás lenne, mint kirándulás? Pedig ez a nemzeti park túra tetszetős.

Ezt elmentettem (keresőszó: túra). Kicsit messze van a kiindulás, de gazdasszony bedobta, hogy ha úgy is Sopronban államvizsgázunk, akkor rá lehet dobni 1-2 napot, és akkor a Bp-Sopron ingyen volt, megszállunk valami panzióban.

Amit én ajánlok, az az Őrségi nemzeti park, Őriszentpéter és környéke. Tök rendben voltak az utak két éve, van skanzen (Szalafő-Pityeszer), egy iszonyat aranyos kis tó (Hársas tó), Őriszentpéteren olyan gombás-vargányás-kolbászos-dödöllés ételeket ettünk, hogy doszt. Fillérekért. Meg még 100 dolog, mi is egy brossúra alapján indultunk el.

[ Szerkesztve ]

(#42749) -v- válasza DeFranco (#42748) üzenetére


-v-
addikt

Bükkben épp tegnap voltam az úton amit linkeltem ;) Teljesen jó. 2-3 kátyús rész van benne, de nem vész, kikerülhetőek a kátyúk, és nem olyan hosszú, az út nagyobb része jó minőségű...menjetek bátran.
Mátrában tavaly nyáron voltam utoljára, akkor nekem nem volt problémám ezzel az úttal, de lehet azóta romlott... tényleg katasztrofális állapotban kezdenek lenni az utak, ifa kell ide meg uaz, nem sportfutómű meg alufelni :(

(#42750) DeFranco válasza -v- (#42749) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ok, vettem :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.